Huldebetoon aan Erepresident Euterpe thomassenlg berden Een andere 'kijk' in 1994 Venrayse koren geven kerstconcert Midwintershow organa WT^TTT tTii ^3 fóh. AGENDA Volkse Kerst met Mallemoer in Geysteren 'Oma's wil is wet' Expositie in Freulekeshuus over Piëlhaas Winterfeest in De Bonte Koe «sS Zondagochtend concert Kursisten Vrije Academie exposeren in ziekenhuis Bibliotheek- nieuws Open dagen Balletschool Venray Kerstmarkt Kerstconcert te Venray Donderdag 16 december 1993 Pagma 3 Tijdens viering Ceciliafeest Tijdens de jaarlijkse viering van iet St. Ceciliafeest, afgelopen zater- ag, heeft Venray's Koninklijke larmonie Euterpe haar erepresi- ent, de heer L. Laurensse geëerd net een onderscheiding. De heer aurerfisse vierde het feit, dat hy eertigijaar lid is van de Limburgse lond van Muziekgezelschappen. De i(j deze onderscheiding behorende rersierselen werden hem tijdens de Iruk bezochte feestavond op- ;espeld door de vice-president van ,uterpe, de heer H. Thomassen. L VERDIENSTEN De jubilaris was president van in ray's harmonie van 1956 tot 181. Onder zijn stuwende leiding ng het korps gestaag opwaarts op de muzikale ladder, hetgeen uitein- lelijk zijn prachtige resultaat kreeg n het bereiken van de superieure fdeling, onder direktie van de oenmalige dirigent Pierre iteyvers. De heer Laurensse heeft overi- jens op velerlei terreinen zijn ver- lensten voor de Venrayse gemeen- ichap geahs; in verband met zyn eeltijd doet hij het de laatste jaren pat kalmer aan, maar zijn betrok- ;enhuis binnen diezelfde gemeen- chap is daar zeker niet minder om leworden. CONCOURS Onlangs nog ging Euterpe op con cours in het Brabantse Veldhoven. Omdat het korps enkele jaren noodgedwongen niet aan een der gelijke evenement heeft kunnen deelnemen, kwam men daar uit in de afdeling Uitmuntendheid. Ook hier weer was de heer Lau rensse van de partij; hij was er om 'zijn' korps te suppoitten in de mu zikale arena. Het resultaat is be kend: Euterpe werd beloond met een dikke eerste prijs plus promo tie naar de ere-afdeling. FEEST Veelvuldig feest derhalve, de laat ste weken by harmonie Euterpe. Eerst naar aanleiding van het con cours, en afgelopen zaterdag dus de jaarlijkse Ceciliaviering. Ook Euterpe's beschermheer, drs. W. Kremer nam die avond deel aan de feestelijkheden, alsook de heer P. Pop, voormalig president van het korps. Alle aanwezigen werden tenslotte nog toegesproken door Sint Cecilia, die vanuit het verre heelal was afge daald naar de Perdstal, om de har monie te eren en geluk te wensen: een verrassende act van Lady, de echtgenote van Euterpe's saxofonist Martien Peeters. A.S. ZONDAG OPEN INTERIEURS wilhelminastr 6-venray - Op zondag 19 december a.s. ver zorgt de volksmuziekgroep Malle moer haar jaarlijkse kerstconcerten. De groep zal volkse liederen en melodieën ten gehore brengen, die geschreven zijn rond het kerstfeest, de jaarwisseling en het Driekoningenfeest. Er zijn op zondag 19 december in zaal Klee- ven twee optredens gepland te we ten om 16.00 en om 20.00 uur. Het concert om 20.00 uur wordt opgeluisterd door de bekende Bra bantse liedjeszanger Gerard van Maasakker. Dit avondconcert is volledig uitverkocht Voor het middagconcert om 16.00 uur zijn kaartjes verkrijgbaar aan de zaal. De entree daarvoor be draagt ƒ2,50 (kinderen en konin gen gratis). Voor degenen die op zondag ver hinderd zyn bestaat de mogelijk heid uit te wijken naar ons optreden in cultureel centrum De Weijer op zaterdag 18 december 20.00 uur. 13) ps M M E U B E L E N VENRAY, GROTE MARKT 12 VENIO-BLERICK,- HEERLEN. - ROERMOND Nieuwe expositie in kunstgalarie Toro Zondagmiddag 19 december a.s. om 15.00 uur wordt een nieuwe ex positie geopend van Tbmasz Piware- ki. De opening zal geschieden door de Duitse kunsthistoricus T. Giesen. Deze nieuwe expositie, roept een aantal vragen op. Veelal weet men heden ten dagen niet meer, waar de schilderkunst van nu staat. Op dit soort vragen zal kunsthistoricus T. Giesen een antwoord trachten te geven aan de hand van het werk van Tomasz Pivareki, zodat men een andere kyk aangaande de schilderkunst 1994 kan verkrygen. Tbmasz Piwareki (29) komt uit een Poolse kunstenaarefamilie. Van zijn oudere erfde hij niet alleen de kunstzinnige begaving, maar ook nieuwgierigheid en sensibiliteit. Hij volgde zijn studie bij mevr. prof. Rissa aan de Staatsakedemie voor schilderkunst in Dusseldorf, welke hy in 1988 met lof beëin digde. Reeds vroeg nam hy deel aan spektakulaire perfonuances en ak- ties. Zo maakte hy in 1983, op het universiteitsplein in Oslo, waar de uitreiking van de vredesnobelprys aan de toenmalige vakbondsleider van Solidamos, Lech Walensa plaats vond, een aktie met de titel 'Kruiziging' waarmee hy zijn toe schouwers op een gevoelige manier, de steeds voortdurende oorlogs toestand en schendingen van de mensenrechten in Polen onder de aandacht bracht. De expositie is te bezichtingen tot en met 6 februari 1994. Strokixmsen, notekransen, liortensiakmnsen, berketakkenkransen, peperkran- sen, deurkransen, gekke kransen, tafelkransen, rietkransen, mooi kransen, droogkransen, myrthekransen Tot ziet is in Deborah, Miranda Henseniusplein 9a, 5801 BB Venray Tel. 04780-88198 Vijf Venrayse zangkoren geven zondag 19 december een kerstcon cert in de Grote Kerk. Het concert begint om 16.00 uur. Op het programma staan optre dens van de koren afzonderlijk, plus twee gezamenlijk uitgevoerde werken. Vooraf en na afloop van het concert bespeelt Roy van de Berg 52 het orgel. Deelnemende koren zyn Cre- 7Q scendo, onder leiding van Theo Ja cobs; Are Musica onder direktie van Wim Zwaag; het Venrays Mannen koor onder leiding van Hans Noy- ens; de Zangers van SL Frans, geleid door Wim Buys en dames koor Venrode gedirigeerd door 3* Maurice Bessems. Begeleid aan het orgel door G. Beerkens. zingt Cre scendo 'In 't stedeke van Nazareth', 'Sluimer zacht' en 'Herders hoort 11 Ik deel u mede'. Het tweede koor, 52jArs Musica, vertolkt 'Uns is ein Kindlein heut' geboren', 'God rest B9 you merry gentlemen' en 'Bogoro- didzjè Djewo'. Ook het Venrays Man nenkoor zingt drie liederen.- 'Cantate Dominum', 'O regem caeli' en 'Lasst uns rauschen'. De Zangers van St. Frans, op het orgel begeleidt door Roy v.d. Berg, zingen 'O mag num mysterium'. 'Hodie apparuit' en 'Pueri concinite'. Ven rode ten slotte koos voor 'Seht das Kleine', 'Maria die zoude naar Bethlehem gaan' en 'Silent Night'. In het laatste nummer is D. Arts-de Haas soliste. Na de bijdragen van de individue le koren vertolken ze allemaal sa men 'Wij komen tesamen' (orgel begeleiding Roy v.d. Berg) en 'Christ was boni at Bethlehem' (orgelbege leiding Henriëtte Spanjere). De ge- zamenlyk uitgevoerde werken staan onder de leiding van Wim Zwaag. Zo'n 600 mensen hebben reeds kunnen genieten van de klucht 'Oma's wil is wet', die door toneel vereniging Crescendo uit Yssel- steyn in november te Ysselsteyn en Arcen werd opgevoerd. De laatste mogelykheid eens har- telyk te kunnen lachen heeft u op zondag 19 december. Dan wordt de klucht nog een keer ten tonele ge bracht in de schouwburg van Venray. Wilt u deze klucht toch nog giaag zien dan raden we u wel aan eerst te informeren of er nog plaatsen be schikbaar zyn! By het ter perse gaan van dit be richt z(jn er nog slechts 80 van de totaal 580 plaatsen vrii. U kunt voor informatie terecht by': Joke van Asten. tel. 41667 of de schouwburg Venray, tel. 82468. Wy wensen u veel toneelplezier! De festiviteiten rond het 5x11-jarig bestaan van de Venray se Vastelaovesvereniging De Piël haas zijn achter de rug. De ver eniging kan terugkijken op een zeer geslaagd feesL Terugkijken kan nog steeds in museum 't Freulekeshuus, waar De Piëlhaas tot aan carnavals zaterdag een schitterende over zichtstentoonstelling heeft ingericht over de historie van de Venrayse vastelaovend. Er zyn uiteraard veel foto's te zien: hoe was de optocht vroeger, hoe is hij nu; hoe vierde men destyds de Hazepaeper en hoe gaat dat heden ten dage; wie waren in de begiiyaren de mannen van Circus Mök; wie traden recent voor het voetlicht. Het is allemaal te zien in het Freulekeshuus. Er staat een vitrine met schitterende kunstwerkjes van De Heilege van de Groeëte Kaerk. En tydens het openingsfeest kreeg De Piëlhaas van Frans van Opber gen (de waterenoodprins van 1953) het allereerste Raad van Elfkos tuum geschonken. Medailles, kiep- se en andere tastbare zaken maken van de tentoonstelling een gelegen heid waaY réen Igoed overzicht ver krygen wordt over 1 55-jarige geschiedenis van De Piëlhaas. Voor wie nog verder terug wil is er een fraai boekwerkje, annex ten- toonstellingsgids, waarin wordt herhaald dat Venray al 666 jaar ge leden vastelaovend kende. Dat is liefst 55x11 5x11 5 1 jaar gele den, zo heeft De Piëlhaas berekend! In het schitterend uitgevoerde boekje wordt ook uit de doeken ge daan hoe elders vastelaovend werd gevierd. Kortom, in kort bestek een totaaloverzicht, met uiteraard de nadruk op de gang van zaken in Venray. De tentoonstelling, die zich in een goede belangstelling mag ver heugen, duurt nog tot en met zater dag 12 februari. Het museum is elke woensdag, zaterdag en zondag tussen 14.00 en 17.00 uur geopend. Over enkele dagen begint officieel de winter. Een seizoen van lange nachten, korte dagen, schaatsen en erwtensoep. Het begin van de winter laten we in De Bonte Koe niet onopgemerkt voorbij gaan. Het café is voor deze dag sfeervol ingericht met winterse taferelen. Live speelt Mister de Big- gelaar and Friend. Ze brengen akoestisch gitaarwerk van hoog nivea. De zelfgemaakte winterimpres- sies worden tentoon gesteld. Deze kunnen tot en met a.s. zondag in De Bonte Koe afgeleverd worden. Het belooft weer een gezellige avond te worden in de traditie ran vorige seizoenfeesten. Datum: 21 december, aanvang 20.00 uur. VROUWEN KIEZEN IN DE POLITIEK Door de pers wordt vaak 90% van de ruim te besteed aan wedstrijdverslagen van mannen Het prijzengeld is voor vrouwen regelmatig lager- Meer gelijkheiddat is de taak voor zowel man als vrouw. Meer vrouwen aktief, in zowel politiek als in de samenleving, kan hier een belangrijke rol in spelen! Franka Jansen Ziekenverzorgende op het Vincent van Gogh instituut en Triathlon-atlete In het kader van de verkiezingen in 1994 geeft wekelijks een inwoonster/inwoner van Venray een citaat over 'Vrouwen in de Politiek'. Organisatie Werkgroep Vrouwen en Politiek. Informatie: 04780-23428 ('s ochtends). Met een zeer gevarieerd program ma nemen kinder- en jeugdkoor De Troubadourtjes uit Venray en het kinderkoor van gemengde zangver eniging Vondel uit Vierlingsbeek deel aan het zondagochtendconcert van a.s. zondag 19 december om 11.30 uur in de schouwburg. Beide koren staan onder leiding van Wyntje Strybos-Norbruis. Mar- loes Ermere uit Vierlingsbeek ver zorgt de pianobegeleiding. Kent u de Hongaarse koorcul tuur? De componist Zoltan Kodiily heeft haar tot een byzonder hoog niveau weten te brengen. Ook op de scholen heeft dit z'n uitwerking niet gemist. Studieresultaten en le vensvisie waren beduidend positie ver van de jeugd die er zich mee bezighield dan van degenen die dat niet deden. De zo ryke Slavische volksmu ziekcultuur stimuleerde ook zyn tijdgenoot en componist Liyos Bar dos tot het maken van vele volks liedbewerkingen voor kinder- en jeugdkoren. Wie daadwerkelyk de koorcultuur een warm hart toe draagt en met name die van onze jonge jeugd, stimuleert hen. Het tweede gedeelte van het zon dagochtendconcert zal worden ver zorgd door Accordeonvereniging Helmond Ak., bestaande uit 17 ac cordeonisten. Deze vereniging bestaat al 40 jaar en is opgericht door Addy Kleingeldt in 1952. Sinds het verscheiden van deze 'unieke' oprichter is de huidige lei ding in handen van dhr. Wil Boleni- us. Helmond Ak. heeft midden 1992 een CD opgenomen, waarvan enkele stukken op deze zondagoch- tend zullen worden uitgevoerd. We nodigen u vap harte uit tot het bywonen van dit gratis concert In december en januari expose ren in de poliklinieken van het St Elisabeth Ziekenhuis twee kera- miekgroepen van de Vrije Acade mie van Venray. De schildergroep, die les krygt van Jetty Kramer, toont werken in diverse technieken, zoals gouache en acryl. Het is het resultaat van het onderzoek naar abstrahisme. Via kleine details uit stillevens maakten de leerlingen uitvergro tingen. Eerst in zwart en wit, daar na met meerdere kleuren. Vooral de expressie speelt daarby een be- langryke rol. De keramiekgroepen staan onder leiding van docent Sjer Jacobs. De ze expositie toont recente werken met ids thema 'Relief. De keramiek is een van oudsher sterk met het pottenbakken verbonden vak en wordt hier op een geheel eigentyd- se wyze belicht. Elke kureist heeft na een periode van oriëntatie een eigen invulling aan het thema gegeven, waarby de traditie veelal is losgelaten. Er zijn niet alleen abstracte werken te zien, gericht op vorm, compositie en kleur, maar ook realistische met een eigen kyk op de werkelykheid. Ook op het gebied van techniek is er een grote variatie, van het klas sieke draaiwerk tot het werk van grote zware platen onbewerkte klei. Morgana Slaapkamers met "Een sensatie in wit" slaapkamers Een keuze uit de nieuwe boeken van de jeugdafdeling: Michael Hatnett: Morg en Dino. Op een dag ontdekt Morg. de holbewo ner. een enorm ei achterin zyn hol. Als Morg weg is komt het geheim zinnige ei uit. Dun duikt er opeens een vreseiyk monster op dat Morg en zyn vrienden bang maakt Daar wil Morg het zyne van weten! Pren tenboek, vanaf 4 jaar. Anke Kranendonk: Van huilen kryg je dorsL Oom Hugo is ziek. Jo ris' moeder zegt dat hy nooit meer beter wordt. Joris probeert zich dat met zyn zeven jaar allemaal voor te stellen. Maar eigenlyk snapt hy het niet zo goed. Midden in de nacht wordt Joris wakker en wil Hugo bel len. 'Schryf je vragen maar op', zegt moeder. Dal doet Joris... A-boek. vanaf 8 jaar. Andrew Mattews: Ontvoerd door de planeet Groxx. Het leven van Thomas is niet meer hetzelfde sinds hij een paar tovereokken heeft gekregen van z(jn oudtante Enid. Thomas komt zelfs in de ruimte terecht, om precies te zyn op de planeet Groxx. Daar staat hy voor de onmogelyke taak de hu morloze ruimtewezens aan het la chen te krygen. B-boek, vanaf 9 jaar. Dolf Verroen: Ouders om op te vreten. Je weet hoe kinderen zyn: ze willen altyd wat. Je weet hoe oudere zyn: die willen nooit iets. Dat is ook het geval met de oudere van Katja. Ze willen niet naar hel strand. Er moet nog zoveel gebeu ren. want de Bosjesmannen komen op bezoek en die blijven eten... B- boek, vanaf 9 jaar. Lieneke Dijkzeul: Een muis inet klauwen. Merel zit in de val. Haar vader is aaïl hét afrekenen in het benzinestation waar liaar broer werkt en ineens springt er een ""^iflTdvreemdTT"nran nadst Merel trr de auto en rydt weg Merel is ver lamd van schrik. Maar de man heeft in zyn haast een sleutel verlo ren... B-boek, vanaf 10 jaar. Thea Beekman: De verloren schat. Een vreemde advertentie in de krant trekt Mickeys aandacht Twee geleerde mannen vragen informa tie over de verloren gegane schat van de oude adellijke familie. Sa men met haar vriend Arnold gaat Mickey op onderzoek uit.. C-boek, vanaf 12 jaar. Frei Betto: Het waanzinnige ge luid van de tuba. Na de sloop van zijn huis in een krottenwijk wordt de elQarige Nemo opgepakt en in de gevangenis gegooid. Hy ontsnapt samen met het zwervertje Banana, dat hem inwydt in het leven van de straatkinderen... C-boek. vanaf 12 jaar. Michael Briggs: Postzegels. Heb je altyd al postzegels willen verzame len. maar wist je nooit hoe je moest beginnen? Dit boek vertelt je hoe je een postzegelverzameling moet aanleggen en wat daar allemaal by komt kijken. Jeugdinformatieboek. J 623.3, vanaf 12 jaar. Let op: Vrydag 24 december en vrydag 31 december vanaf 16.00 uur is de bibliotheek in verband met de feestdagen gesloten. DE BEST-NOY Steenstraat 144, Boxmeer, 08855 - 71488 's maandags geloten - vn)dag koopavond Geïnteresseerd in klassiek ballet, folklore- en jazzdans, dan nodigen de leerlingen van de Balletschool (SKVNL) u uit om tussen vrijdag 17 december t/m donderdag 23 decem ber de verschillende lessen by te komen wonen. Op vrydag 17 december, 17.00 en 18.00 uur zijn de selektieklassen aan de beurt met een spietzenles. Jazzballet (jongeren en volwasse nen) is te zien op maandag 23 dec. ran 19.00-20.00 uur en dinsdag om 17.00 en 18.00 uur. Op woensdagmiddag 14.00 uur zyn de jongsten vanaf 5 jaar aan de beurt met algemene vorming Het hoogste niveau is te zien op donderdag 23 dec. 19.15 uur. U kunt dan een repertoireles bijwo nen met o.a. delen uit 'La Sylphide'. 'Ramonda' en 'Giselle'. Alle lessen worden gegeven in de gymzaal van de Groenewoldschool. Grocnewoldsepad 2 te Venray. Voor informatiefolder en rooster bel SKVNL, tel. 077-540241. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen. II.E. Gabeler. T. Lankveld. H. Schreven en J. Wittgen: H. SCHKAVEN Stationsweg 15, tel. 81465 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, ran Loon. E. de Muinck Keizer. A. Coenen, F. Schmeetz. D. Wreauteren en J. de Vocht: J. de VOCHT ilenseniusstraat 13a, tel. 81878 Weekenddienst voor de patiënten ran dr. Keyzer en dr. Van Dongen: DK. Van DONGEN Past. Jeuckenstraat 6, America tel. 04764-1707 vrydag 18.00 tot zondag 24 (H) uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data by de ge noemde doktoren terecht: 's morgens ran 10.00 tol 11.00 uur 's middags ran 17.00 tot 1800 uur ZIEKEN VERVOER 1W. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE MONNIKSKAP Palerslaan 2. tel. 80140 van vrijdagavond 1800 uur tot vol gende week vrydag Openstelling: zaterdag ran 9.00 tot 13.00 uur en van 17.00 tot 1800 uur zondag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluilyc) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: E. GROENEVELD, tel. 80605 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENKLINIEK VENRAY Oude Oostrumseweg 26 E.M. Ruymbeek. J.M. van Winden. W.H.M. de Vocht. K.C. Goedegebuure en V. Geurts. Behandeling in het weekend vol gens telefonische afspraak E. RUYMBEEK, tel. 81336 DIERENAHTSENPRAKTU K W.H. Kremer. W.G.AM. Loonen, G.W. Gelling en R. Eelderink. Behande ling kleine huisdieren zaterdag en zondag volgens afspraak W. KREMER Mgr. N'olensslraat 12, tel. 81000 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktyken van mevr. Kaay- makers. mevr. Van Feilen, mevr. Tiggelovcn en mevr. Vennazeren IIvan EERTEN Jan Pöelsweg 2a, Ysselsteyn tel. 04780-42110 vanal'vrydag 12 uur lot maandag 8 uur WEERDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdiensl ran de praktyk ran mevr. Van Eerten en mevr. Tiggelo vcn wordt vanaf maandag 8 uur tot vrydag 12 uur waargenomen door T. T1GGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 82411 Afspraken maken 's middags tussen 6 en 7 uur. tel. 42116 Op de lokatic Noordsingel van het Vincent van Gogh Instituut vindt op woensdag 15 december a.s. by de Hertenweide een kerstmarkt plaats. Iedereen is tussen 10.00 en 16.00 uur van harte welkom. Er is een levende kerstgroep, live muziek en een arrestee. Er staan diverse kramen waar u kerststukjes, kerst groepen. gebreide kerstartikelen, houten kerstartikelen, kaarsen en allerlei handcnurbeidspullen van de Hobbytraining en Donutus kunt kopen. Verder is er een demonstra tie ran het maken van kaarsen. Ook de kraampjes met glühwein, choco lademelk en snacks ontbreken niet I Op woensdag 22 december ax geeft het symfonieorkest van de Or kestvereniging Venray buar kerst concert, Dit concert wordt verzorgd in sumenwerking met het gemengd koor Con Brio uit Broekhuizen. Dit concert werd eerder, op 21 novem ber jl„ uitgevoerd in de kerk ran Broekhuizen ter gelegenheid van hel 15-jarig bestaan van hel koor Con Brio. Voor de pauze voert het symfonie orkest werken uit van Grelry, Tam- bourin, Gigue, Menuetto en van de hedendaagse Nederlandse compo nist Louis 'Ibebosch, symfonie in E opus 7a. Dit gedeelte van hel con cert staat onder leiding van diri gent Laurens Üoogaartx. Na de pauze worden, in samen werking met het koor Con Brio. een drietal koorwerken uitgevoerd van W.A. Mozart, te weten Sum-ta Maria. Ave Maria en Te Dcum. De koorwer ken staan onder leiding van koordi rigent Jan Tfcmme. Het concert zaal plaatsvinden op woensdag 22 december a.s. in de St. Annakapel van het Vineent van Gogh Instituut, lokatic Noordsingel te Venray. Het concert begint om 20.00 uur en de toegang is gratis.

Peel en Maas | 1993 | | pagina 3