•Dwaasheid heeft ïaar eigen recht' thomassenl" Hakkespits nieuwe lijn rlingen Muziekschool Venray spelen in De Bonte Koe Rabobank Q AGENDA Bioscoop- nieuws Scholierencafé in Dingus Regiokalender Omroep Venray 10 Jaar Stichting Vrouwen Tegen Seksueel Geweld Dansen in de Wis interieurs venray PEEL EN MAAS D66 P.v.d.A. DE BESTE O VERZEKERINGEN VINDT U BIJ DE RABOBANK Rabobank. Aangenaam. De Karklingels Oostrum Ook 2eKerstdag open Pal EN MAAS Donderdag 9 decemoer 1993 - Pagina 3 zondag 12 december vindt in ■be Bonte Koe een openbare Iitatie plaats verzorgd door igen van de afdeling Lichte k van de Muziekschool y- sijn diverse combo's en band- beluisteren die onder leiding e docenten Hans Kalberg, syn- ;er. Jan Voermans, drums en iVelten, gitaar, verschillende ekstijlen ten gehoren zullen 'en: van 'Jazz tot Pop en frock'. t speciaal voor deze middag ngestelde groepen zijn er ook Is die al enige naam verworven heden als 'Wild-Voice' en 'Wheels lanre'. nka ken; dka rdii ka| jwe De laatste jaren begint de afdeling Linge Muziek van de Muziekschool Venray goed van de grond te ko men. Hierdoor is echter een grote behoefte ontstaan om samen te spe len al dan niet voor publiek, om zo podiumervaring op te doen en los te komen van de huis- of leska mersfeer. Binnen de Muziekschool Venray is hiervoor echter nog geen ge schikte ruimte waardoor het nood zakelijk is hiervoor een andere lokatie op te zoeken. De optredens beginnen om 14.00 uur en zullen duren tot 17.00 uur in café De Bonte Koe. De toegang is gratis. Eerloon beleeft dit weekend de Inière van het toneelstuk (aasheid heeft haar eigen recht'. stuk werd geschreven door de lerikaanse toneel- en scenario- "iryver John Patrick en vertaald |r J. Huyts. De regie is in handen I i Frans Vrijdag. Het stuk wordt I erdag 11, zondag 12 en zaterdag Idecember opgevoerd in het ge- (enschapshuis te Overloon, aan- lg 20.00 uur. In de voorverkoop n men terecht bij 't Kadohuus, "bobank, gemeenschapshuis en r. C. Loof. Telefonisch bestellen der nr. 04780-41669 of 42079. n de zaal op de speeldagen een jf uur voor aanvang van de voor- [Hing. In de zaal is een ringlei- pg aanwezig. En als ik om een sterveling lach, dat om niet te wenen'. Met dit ci- it stuurde John Patrick in 1950 ji toneelstuk 'The curious Sava- t de wereld in. In de stad Massa- iusetts staat een mooi, oud bouw. Vroeger was het een poster. Het gebouw heeft die tam behouden. Nu echter is er m privé-kliniek gevestigd voor at wij hedentendage een instituut >or geestelijke gezondheidszorg juden noemen. By aanvang van stuk krygen we zeker niet de (druk te maken te hebben met •stelijk gestoorden. We maken ik alleen kennis met die afdeling irin diegenen verblijven die in :hting zijn van hun terugkeer het leven buiten'de kliniek. De 'oners zyn zachtaardige, vrien- ilyke en behulpzame mensen, fel hebben alle logé's hun 'eigen' trekjes. Je kunt je maar in- ilden een groot schilder of musi- te zyn. Met spanning wordt uitgezien naar de komst van een nieuwe logé, mrs. Ethel Savage, een schatrijke weduwe. Haar man Jonathan is we duwnaar met drie kinderen als zij met hem trouwt. Na Jonathan's overlijden krijgt zy de beschikking over het grote Savage-vermogen. Als zij het plan opvat dit vermogen on der te brengen in het Jonathan Sa- vage Gedachtenisfonds achten haar stiefkinderen het nodig haar ter ob servatie in de kliniek te plaatsen. Haar drie stiefkinderen hebben ook hun 'eigen'aardigheden evenals Ethel zelf. Wie er nu wel of niet in de kliniek thuishoort? Waarheen zijn plotseling de aandelen van het Savage-imperium verdwenen? Een vrolijk spel met typerende opmer kingen en uitspraken waarnaar u met veel plezier zult kijken. Weer autobanden gedumpt Weer moest personeel van ge meentewerken opdraven voor het verwijderen van gebruikte autoban den die op een parkeerplaats aan de Deumeseweg ter hoogte van de grens met Deurne waren gedumpt. Deze keer bestrof het twintig ban den. De vorige keer waren het er enkele tientallen meer. Oliespoor op wegen De brandweer is zaterdag lang be zig geweest met het veilig bereid- baar maken van wegen, die door eeiFoltesptxsr bevuild "waren. Via de -kruising Wéstsingel liep het spoor oven xle temgstiuate.de „Weg in de Berg en de Kuluutweg naar de Mat- terhomlaan. De politie is gestart met het on derzoek om de vervuiler de reke ning te kunnen presenteren. SLEEP LES IN SEATTLE in première Deze week start de tweede kerstre- ease (Aladdin was de eerste) SLEEP LESS IN SEATTLE met Tom Hanks in ie hoofdrol. Het is een romantische ilm die het publiek weet te pakken. Zogezegd een film met een lach en een traan en dat verklaart het grote sukses dat de film overal in de wereld boekt. In Amerika behoort de film tot de top vijf van 1993. In Duitsland is de film vorige week gestart en is ook daar een enorm sukses. De roman tiek is weer hééélemaal terug in de bi oscoop en het publiek is er weg van. Deze week is door AVRO Televisier gepushte film BEETHOVEN 2nd in voorpremière in Venray te zien. Voor deze première worden door de AVRO uitnodigingen gestuurd. Geprolongeerd worden ALADDIN (3e week). JURASSIC PARK (11e week), THE FIRM (9e week), HARD TARGET (4e week) en THE PIANO (2e week). Jongerencentrum Dingus organi seert elke vrijdagmiddag scholie rencafé. Je Iran dan in een onge dwongen sfeer kletsen, poolen, darten, voetballen eet. Scholieren staan achter de bar en verzorgen de muziek. We zoeken nog steeds vrij willigers, dus heb je zin om het scholierencafé te runnen samen met anderen, geef je dan op aan de bar. Bovendien worden er ook re gelmatig aktiviteiten georgani seerd. Hiervoor kuhnen we ook nog vrijwilligers gebruiken. In de maand december organi seert het scholierencafé van jonge rencentrum Dingus de volgende aktiviteiten: 10 dec. House Party met c(j. Roel; Hiphop-middag met de volgende bands: The Little Masters, Homeboys en To Ruff. Tijdens het scholierencafé is er altijd gratis entree. Het scholieren café is geopend van 14.30 tot 17.00 uur. In de Peel en Maas Regiokalender, vindt u een korte opsomming van evene menten en aktiviteiten uit een wijdere regio, waaraan wij in onze redaktione- le kolommen geen uitgebreide aandacht kunnen schenken. 13-12 'De bijstandsuitkering onder vuur', informatie-avond van de SP afd. Ilorst-Sevenum in het Ostenriekske, Noordsingel 75 Ilorst Aanvang 20.30 uur. 28-11/12-12Expositie grafiek van Joan Miró. Marc Chagall. Johnny Friedlaen- der. Galerie Irok, Venloseweg 57, Ilorst Open dagelijks, zondag van 11.00 tot 17.00 uur. 11-12 Manta Mania in OJC Gryphus te Vierlingsbeek m.m.v. De Sjon- nies. Aanvang 21.00 uur. Grotestraat 18a. 12-12 SKA-feest in OJC Niks. Doolgaardstraat 34 Ilorst Aanvang 16.00 uur m.m.v. Let's Quit Kasteelloop Ilorst. Trimloop voor jeugd en volwassenen over 1500, 3800, 5700 of 7600 meter. Start vanaf 12.30 uur. Organisatie: scheidsrechtersvereniging Ilorst-Venray. Info: Mart Peeters, tel. 04709-84917. 26-12 Donderdag 9 dec.: 13.00-14.00u: Varia. 14.00-15.00u: Na tweeën. Muziek en nieuws in de middag met Gerrit Baten. 19.00-20.00u: Tussen 7 en 8. Infor matie. lokaal nieuws en het lokaal weerbericht In de 'Zendtijd voor politieke partijen' hoort u de frak- tie Van de Vorle. Verder een gesprek met een afvaardiging van toneelver eniging Balans. Pres.: Rob Gom- mans. Vrydag 10 dec.: 13.00-14.00u-. Varia. 14.00-15.00u: Na tweeën. Muziek en nieuws in de middag met Gerrit Baten. 18.00-I9.00u: 'Natuurlijk in de tuin'. Tuintips door tuin- en landschaps- architekt Frits Ruyten. U kunt uw vragen schriftelijk vooraf en mon deling gedurende de uitzending voorleggen aan Frits Ruyten. Adres: Raadhuisstraat 18, 5801 MA Venray. Tel. studio 27269. Een programma van Ruben de Jong. 19.00-20.00u: Rock and Roll all fla vors. Muziek uit de jaren vijftig met Tan Lemmers. Zaterdag 11 dec.: 12.00-14.00u: Weekendkalender. Evenementenschouwburgnieuws, boekennieuws van Openbare Bi bliotheek Venray, bioscoopnieuws, film- en videonieuws en de Radiova- katurebank. 14.00-l6.00u: Cocktail met Peter Westheim. 16.00-18.00u: Jo on the road again. 18.00-19.00u: Peelgrass, country en westernprogramma met Rein Wor- telboer. 19.00-20.00u: Stopwatch - een voor uitblik op het sportgebeuren van zondag. Zondag 12 dec.: ll.00-13.00u: Verzoekplatenpro- gramma. Voor uw verzoekjes kunt u bellen naar de studio, tel. 12362. 13.00-15.00u: Ruben in de middag. Informatieve chaos met Ruben de Jong. 15.00-l8.00u: Sport Magazine. Rechtstreekse verslagen, kommen- taren en uitslagen van wedstrijden. U kunt bellen naar 12362. 18.00-19.00u: YOVEL - hét jongeren programma van Omroep Venray. Ditmaal: Yovel op lokatie bij de win naar van de Yovel-kerstboom. Ver der in dit uur nieuws over de kerststal. Maandag 13 dec.: 13.00-14.00u: Varia. 14.00-15.00u: Na tweeën. Muziek en nieuws in de middag met Gerrit Baten. 19.00-20.00u: Tussen 7 en 8. Infor matie, lokaal nieuws en weer bericht. -rii0.00-21.00u: .Peelgrass met Rein Wortelboer. Dinsdag 14_4tefi.:, j m 13.00-14.00u: Varia. 14.00-15.00u: Na tweeën. Muziek en nieuws in de middag met Gerrit Baten. 19.00-20.00u: Tussen 7 en 8. Lokaal nieuws en weerbericht Woensdag 15 dec.: 13.00-14.00u: Varia. 14.00-15.00u: Na tweeën. Muziek en nieuws in de middag met Gerrit Baten. 19.00-20.00u: Tussen 7 en 8.. Infor matie, lokaal nieuws en weer bericht. 20.00-21.00u: Verzoekplatenpro- gramma met o.a. het 'Ven rods ke- tierke'. Pres.: Liesbeth Lucassen. 21.00-22.00u: Klassiek getint Een programma van Margriet Halver hout. Omroep Venray is te beluisteren via de ether op de FM 90.2 Mhz. en via de kabel op 102.6 Mhz. Voor in formatie kunt u schrijven of bellen naar.- Cees Matthijssen, Dennen oord 18, 5801 SV Venray, tel. 04780-13656, fax 04780-87598. Dit jaar bestaat de Stichting Vrou wen Tegen Seksueel Geweld Noord- Limburg 10 jaar! Wy willen hier niet onopgemerkt aan voorby gaan. Daarom stellen wy u in de gelegen heid om op vrijdag 10 december tussen 20.00 en 23.00 uur kennis te maken met de werkzaamheden van onze stichting. De avond zal gehou den worden in het gebouw van de Welzijnsstichting Venlo, Kaldenker- kerweg 56, Venlo. Iedereen is welkom. Tijdens deze avond is er doku- mentatie te bezichtigen over de pe riode 1983-1993: kranteartikelen, foto's, tekeningen van slachtoffers, materiaal van onze voorlichtings campagne voor scholen waaronder de film 'Buitenspel'. Deze film heeft als doel een bewustwording op gang te brengen by jongeren met betrekking tot seksueel geweld. Mevr. Els Nieskens van Jeugd dorp Bethanië geeft deze avond een lezing over het Clas-projekt, een vorm van hulpverlening by incest, die er o.a. op gericht is de vertrou wensrelatie tussen slachtoffer, dader en andere betrokkenen te herstellen. Maandag 13 december a.s. is er een gezellige dansavond in de Wis te Castenray. Aanvang 20.00 uur. tapijten gordijnen meubelen Als het mooi moet zijn. Wilhelminastraat 6 Venray 04780-82510 i Vele weken reeds stond in Peel en Maas, en andere bladen, het artikel 'Hakkespits vraagt nieuwe leden'. Vele mensen lazen dit en over de reakties is de groep niet onte vreden. Naast de oude vertrouwde lyn die we van De Hakkespits kennen, heeft men besloten er ook nog een andere vorm aan te gaan geven. Ze gaan dus op een andere nieuwe toer. Zoals u weet zyn vele oude dan sen verloren gegaan, van andere dansen weet men nog maar een ge deelte en zo worden de dansen on uitvoerbaar. Nu is er in Noord- Limburg iemand geweest die de stukken van deze dansen heeft ver zameld en er weer een dans van heeft gemaakt We hebben het hier over de laat 18e eeuwse dansen. De Hakkespits is voornemens deze dansen te gaan instuderen en ook uit te voeren. De laat 18e eeuwse dansen zijn heel anders dan we gewend zijn van De Hakkespits; er wordt veel gehup peld en gesprongen om het zo maar eens uit te drukken. Het was dan ook een heel andere tyd. Noord- Limburg behoorde toen nog tot het Pruisische Overkwartier van Gel re, met Venray als grootste dorp. In die dagen droeg men nog geen toer in Noord-Limburg; die was nog niet in de mode. De kleding in deze tyd was zeer kleurrijk. Bonte strepen en gebloemde jakken, gekomple- teerd door fel gekleurde ruiten schorten van India-bont behoorden toen tot het boerenbeeld van Noord- Limburg. Gelukkig zijn er oude prenten die aangeven hoe deze kle ding van man en vrouw er uitza gen. De Hakkespits heeft de bedoe ling de oude 18e eeuwse dansen af te werken met deze kleurige kle ding die daarbij hoort en vooral niet te vergeten de grote strohoed die het kostuum van de vrouw kom pleet maakt Dit kostuum is terug te voeren naar de tyd van 1760 tot 1810. Dans en kleding zijn totaal niet met de huidige vorm van de dansgroep te vergelijken, er ligt dan ook zowat een eeuw tussen. Mogelijk spreekt deze 'Hakkespits nieuwe stijl' u aan en wilt u hierover meer informatie. Dan kunt u bellen naar: O. Pijpker, tel. 04780-86260; T. Dik, 04789-1837 of G. Weys, 04780-88662. elke week nieuws Presentatie kandidatenlijst en verkiezingsprogramma Na 12 jaar zal D66 weer in venray met de gemeenteraadsverkiezin gen, die plaats vinden op 2 maart 1994, meedoen. Als start van de campagne wil D66 het verkiezingsprogramma en de mensen die op de verkiezings lijst staan aan het publiek en pers presenteren. Dit vindt plaats op dinsdag 14 december a.s. om 20.30 uur in De Witte Hoeve. Gasstraat 5 te Venray. Brandstichter kreeg politie aan de telefoon Woensdagavond om 23.15 uur werd een bewoner van de iitstoor van de Gaetstraat door zyn buur man uit zyn slaap gehaald met de mededeling dat een stapel haard- hout in brand stond. Die stapel lag achter de garage van z(jn woning. Samen met de buurman kon de be ginnende brand worden geblust waardoor de schade beperkt bleef. De beide mannen ontdekten dat het hout met een brandbare sub stantie was overgoten en dat er dus sprake was van het opzettelijk in brand steken van het haardhout Toen de gealarmeerde politie ter plaatse was en in de woning de ver klaring aan het opnemen was, werd al duidelijk wie de brand zou heb ben gesticht. Op dat moment ging nl. de telefoon. Een politieman nam de telefoon op en deze herkende de stem van de beller. De politie kon de 'beller' in zyn woning aanhou den en hem. onder verdenking van de brandstichting, naar het politie bureau overbrengen. De man heelt tijdens de verhoren ontkent dat hy die brand zou heb ben gesticht. Weer inbraak in beddenspeeiaalzaak Maandagmorgen werd ontdekt dat er weer een inbraak was ge pleegd in een in het centrum gele gen beddenspeciaalzaak. Toegang was verkregen door forcering van de aehterdeur. Ontvreemd werden 120 dekbed overtrekken en een geldbedrag van ongeveer ƒ100,-. Totale waarde van het gestolen goed bedraagt ƒ18.000,-. Winkeldieven aangehouden Tydens de weekmarkt in Venray heelt de politie maandag een 29-jarige vrouw uit Well aangehou den. De vrouw werd in de kraag ge pakt door de marktmeester en enkele kooplieden, nadat z(j by een marktkraam kinderkleding had gestolen. Zij werd overgeleverd aan de politie. De politie posteerde zich vervolgens by de auto van de vrouw, die geparkeerd stond aan 't Liene. Daar werd later de 35-jarige echtgenoot en een 29-jarige vriend van beiden aangehouden. In de auto werd voor 70 gulden aan kin derkleding aangetroffen. Na ver hoor is het drietal huiswaarts gezonden. Aanhangwagen gestolen onder ogen van personeel Donderdagmiddag werd op een wel zeer brutale wijze vanaf het ter rein van een bouwbedrijf aan de Stationsweg in Oostrum een aan hangwagen ter waarde van ƒ4.000.- ■hSÜtvreemdHnA W Personeel zag omstreeks 12.20 uur een auto het terrein oprijden. De bestuurder koppelde een op did terrein staande aanhangwagen ach ter zyn auto en reed weg. Het perso neel had geen argwaan totdat men er achter kwam dat er geen toe stemming was verleend om die aan hangwagen mee te nemen. Het personeel had het kentekennum mer niet genoteerd. LIJ ST VASTSTELLIN G Op de dag dat het landelijk con gres van de PvdA een uitspraak doet over datgene wat ons, sociaal democraten, landelyk bindt en aan de vooravond van de vaststelling van de kandidatenlijst voor de tweede kamerverkiezingen vindt ook in Venray een belangrijke PvdA-bijeenkomst plaats. Op vrijdag 10 dec. wordt namelijk de kandidatenlijst voor de raadsver kiezingen van maart 1994 door de leden vastgesteld. Nadat in oktober jl. het concept-verkiezingsprogram ma omgezet werd in een definitief programma voor de I*vdA afd. Ven ray komt deze bijeenkomst aan de orde wie met name dit programma in de komende jaren moeten gaan uitdragen en gestalte geven in de Venrayse raad. Naast deze interne verkiezingen wordt na de pauze, onder de titel: 'Overleeft de gemeentetaad zich zelf, gediscussieerd over mogelijk heden en onmogelijkheden van het raadslidmaatschap anno 1994. De bijeenkomst van de PvdA vindt plaats op vrijdag 10 dec. vanaf 20.00 uur in de Kiosk in 't Brukskc. ZONDAGSDIENST HI LSAKTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen, R.E. Gabeler. T. Lankveld. II. Schraven en J. Wittgen: za: W. BLOEMEN Stationsweg 15, tel. 81465 10: R. GABELER Allegrostraat 43, tel. 82824 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver. G. van Loon, E. de Muinck Keizer. A Coenen. E Schmeetz, D. Vercautercn en J. de Vocht: za: E. de MUINCK KEIZER Patersstraat 60, tel. 88800 zo: F. SCHMEETZ .Aronskelk 76, tel. 85900 Weekenddienst voor de patiënten van dr. Keijzer en dr. Vfcn Dongen: D1L KE1JZEK Van Beurdenweg 10, Ysselsteyn tel. 04780-41777 vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de ge noemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11,00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKEN VERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN ST. ODA llissage 1, tel. 81255 van vrijdagavond 1800 uur tot vol gende week vrydag Openstelling: zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 lot 18.00 uur Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluilye) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: li. RUYTEN', tel. 81383 WEEKENDDIENST Dl EKEN A RPS EN DIERENKLINIEK VENRAY Oude Oostrumseweg 26 E.M. Ruymbcek. J.M. van Winden. W.H.M. de Vocht, R.C. Goedegebuure en V. Geurts. Behandeling in het weekend vol gens telefonische afspraak J. van WINDEN, tel. 81336 DIERENAKTSENPRAKTU K W.H. Kremer. W.G.A.M. Loonen. G.W. Gelling en R. Eelderink. Behande ling kleine huisdieren zaterdag en zondag volgens afspraak W. LOONEN Mgr. Hanssenslraal 42, Oostrum K* tel. 8*»90 WEEKENDDIENST ratroMia® IG EN voor de praktijken van mevr. Raay- makers. mevr. Van Eerten, mevr. Tiggelove» en mevr. Vermazeren M. VERMAZEREN', tel. 04784-2273 vanaf vrydag 12 uur tot maandag 8 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Vin Eerten en mevr. Tiggelo ve» wordt vanaf maandag 8 uur tot vrydag 12 uur waargenomen door II. van EEKTEN' Jan Poelsweg 2a, Ysselsteyn tel. 04780-42110 Msp raken maken 's middags tussen 6 en 7 uur. tel. 82411 i ZITTINGSAVONDEN Op vrijdag 7 en zaterdag 8 januari worden weer de zittingsavonden ge houden. Een groot aantal artiesten zullen op deze avond voor het voet licht treden. Het muzikale gedeelte is in handen van de Eikenhofkapel. De leden van onze vereniging heb ben gratis entree maar moeten wel in het bezit zijn van een entreebe wijs. Tot en met 11 december as. is dit af te halen op Handen rade 50, tel. 84114. Kaartverkoop Zondag 12 december is de vrye verkoop van entreekaartjes voor de zittingen op vrijdag 7 en zaterdag 8 januari. De vrye verkoop is van 11.00 tot 13.00 uur in het Alle- manscafé. Indien er nog kaarjtcs over zijn blijven deze te koop bij het Allemanscafé en op het adres Han den rade 50. Winkeldiefstal Bij het verlaten van een waren huis aan de Grotestraat werd een 17-jarige inwoner aangesproken door de bedrijfsleider om de kassa bon te laten zien van de portemon nee die hy had meegenomen. Dat kon hy niet en dus werd de Venray - er aangehouden en aan de politie overgegeven. Die heeft hem. nadat proees-verbaal was opgemaakt, naar huis gestuurd. De portemon nee had een waarde van 27.95. Vernieling slagboom Opnieuw werd aangifte gedaan van vernielingen aan tie slagboom van de parkeerplaats aan De Bleek. Volgens getuigen ging de slagboom niet snel genoeg omhoog. De bestuurder stapte uit en duwde de slagboom met geweld omhoog waardoor deze werd vernield en tij delijk onbruikbaar was. Aui de hand van het signalement van de getuige hoopt de politie de vernieler de rekening te kunnen presenteren. PANNEKOEKEN RESTAUI bel of vraagrïaatinformatie Grote Markt 11 - VENRAY - Tel. 04780-8025&

Peel en Maas | 1993 | | pagina 3