spetters Vredepeel teleurgesteld in standpunt gemeente 9.95 'w— frirger mag mening geven over ambtelijk apparaat WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Venray PEEL EN MAAS t ROEKENBOSCH 't Roekenbosch FAMILIE BUFFET f 29,75 p.p. ƒ30.000,- Voor gemeenschapshuis uit Juliana Welzijn Fonds Op herhaling Vrachtwagens naar Smakterheide FEESTELIJKE KERSTCOLLECTIE PEEL EN MAAS Meer blauw minder open Bijbaantjes van ambtenaren KERSTMIS 1993 Voorlopig geen nieuwe abri's Parkeermeter of gokkast? c vertrouwde adres 5 JOHN'S JEANS SHOP portretopname nu slechts ini v.d. Leur IDERDAG 9 DECEMBER 1993 Nr. 49 HONDERD VEERTIENDE JAARGANG PEEL EN MAAS adverteren bij KABELKRANT VENRAY vraag naar onze tarieven 04780-82727 rdj/\VE: DRUKKERIJ VAN DEN MUNCKHOF B.V. - VENRAY (Straat 68 - Postbus 1 - Tel. 04780-82727 - Fax. 04780-10916 5.3i Advertentieprijs: 35 ct. per mm - Abonnementsprijs per half jaar H5JOO Abonnementsprijs buiten de regio f21,00 uitsluitend bij vooruitbetaling Groot in jonge moae Pe Venrayse burger mag in de >p van 1994 zyn of haar mening geven over de dienstverlening de gemeente Venray. Dit heeft, jemeester Waals afgelopen ik tydens de begrotingsbehan- ing laten weten na een aantal [en vanuit de raad. Met name de en de PvdA wilden wel eens ;n hoe het nu zit met de klant- ichtheid van het ambtelijk ap- KLANTGERICHTHEID ■'Hoe staat het b.v. met de centrale We hebben nu niet het idee de diverse vakbalies al voortva- ind ontmanteld worden. Ook het "lel, efficiënt en klantvriendelijk handelen van vragen van burgers kt nog voor verbetering vatbaar.' elde Twan Jansen van de PvdA. Leo Janssen (WD), wees het col- ge erop dat er de laatste jaren inoeg/heel veel was geïnvesteerd. Iet is wat de WD betreft mooi ge- eest, voorzitter. Investeren doe je n er rendement mee te maken, n rendement willen we onder and wel eens zien'. Volgens Jans in wordt het tijd om de burger als klant te behandelen. En daarbij hoort klanttevredenheid. POLITIEK In dit verhaal past volgens Jans sen ook de afstand tussen burger en politiek. 'Willen wij de burger dichter by de politiek brengen rea liseer dan wel dat de burgers dit aftneten aan de persoonlijke behan deling op het gemeentehuis. Jans sen stelde voor om de klanttevre denheid van de Venrayse burger te meten. Dit kan volgens hem mid dels een antwoordkaart, waarin de klant zijn of haar mening mag ge ven over de wijze waarop diensten zijn geleverd. Daarbij moet ook ruimte zijn voor suggesties. VERBETERING Burgemeester Waals stelde in zijn reaktie dat hij het niet oneens was met de opmerkingen over verbete ringvan de klantgerichtheid van de medewerkers. 'Zo zullen we wel blij ven investeren in opleiding om de kennis van de medewerkers te ver beteren. Verder zullen we in 1994 gebruik gaan maken van een meet instrument. Burgers zullen, als zij om een dienst vragen, inderdaad gevraagd worden om een beoorde ling. Dit moet uiteindelijk leiden tot verbetering van de dienstver lening.' Verder wil het college het ge meentehuis toegankelijker maken. Daarbij zal een aanpassing van de openings- en sluitingstijden her overwogen worden. Die zullen dan worden afgestemd op de wensen van de klant. Ook zegde de burge meester een verbeterde afhande ling van klachten toe. Leo Janssen gaf vervolgens aan dat wat de WD betreft de gemeente hiermee op de goede weg is maar dat zyn partij pas tevreden is als ook de klant tevreden is. elke week nieuws Blillcnwijck Familie-Restaurant Blitterswijck Tel. 04784-1843 iedere zondag 17.00-20.00 uur p5 ONBEPERKT ETEN VAN WARM EN KOUD BUFFET q incl. soep en dessert. Kinderen t/m 3 jaar gratis, 4 t/m 12 jaar betalen 1,00 per jaar. Graag reserveren. EXTRA FAMILIEBUFFETTEN: 1e Kerstdag 13.00 uur (39.50 p.p.) 2e Kerstdag zijn wij reeds volgeboekt Nieuwjaarsdag v.a. 15.00 uur Ook voor Brunch en Diner, personeelsfeest of receptie. "Avondje uit" arrangement incl. anderhalf uur bowlen, koud buffet of diner en 5 uur vrij drinken, v.a. resp. f 47,50 en I 52,50 p.p. Bel voor gratis infoboekje: 04784-1843 Het Juliana Welzijn Fonds heeft een bedrag van ƒ30.000,- toegekend aan de Stichting Gemeenschaps huis Vredepeel voor een bijdrage in de uitbreiding en verbouwing van het gemeenschapshuis. Het ge meenschapshuis in Vredepeel, 'De Kleine Loef ondergaat een totale opknapbeurt. Er vindt een herinde ling van ruimtes plaats zodat de keuken beter vanuit de zaal bereik baar wordt. Die keuken is nu nog gelegen in de kelder van het ge bouw. 'Een onhoudbare toestand' aldus dhr. Lenkens van het stich tingsbestuur. 'Ook de gemeente heeft dat erkend. Bovendien is dit een alles behalve brandveilige si tuatie'. De gemeente Venray wil vooralsnog niet financieel bijspringen. TELEURGESTELD De opknapbeurt behelst een aan bouw van ruim 60 m2, waarin de keuken, de bar, een wc-ruimte en een berging gerealiseerd moet wor den. 'Alles bij elkaar hebben we een begroting van ƒ200.000,-. De Stich ting heeft op dit moment een eigen vermogen van ƒ10.000,- Verder heeft de gemeenscliap van Vrede peel 25.000 gulden in dit projekt gestoken door zelfwerkzaamheid terwijl ook de brouwer een bijdrage wil leveren. De ƒ30.000,- van het Ju liana Welzijn Fonds zijn zeer wel kom maar we zitten toch nog met een gat van ƒ80.000,-. Hiervoor heb ben we by de gemeente aangeklopt maar voor 1994 zat dit er niet in', al- Geprolongeerd tijdens de begro tingsbehandeling: het fietspad tus sen Landweert en Brultske. Op nieuw vroegen Venrayse politici zich nu af wanneer dat fietspad er eindelijk komt Met name de PvdA wees erop dat er de laatste jaren veel energie was gestoken in het op zetten van allerlei verkeers- en ver voersplannen maar dat het teleur stellend is dat de uitwerking daarvan maar traag zichtbaar wordt. 'De nota's langzaam vervoer en openbaar vervoer zijn nog steeds niet verschenen en het fietspad tussen Brukske en Land weert is er nog steeds niet. Wordt het niet langzamerhand tyd dat we op dat vlak zelf nadrukkelijker ak- tief worden?' vroeg fraktieleider Twan Jansen zich af. Ook de fraktie V.d. Vorle was van mening dat het fietspad Brukske/Landweert er on derhand eens moet komen. Wethouder Truyen (verkeer) gaf aan dat hij daar nog geen geld aan wilde besteden. Hy wil het fietspad koppelen aan het versneld ontwer pen van een bestemmingsplan voor het gebied tussen de Henri Du- nantstraat en de Stationsweg. 'Daar binnen zoeken we dan naar midde len om het fietspad aan te leggen'. Jansen dook daarop nog even te rug in de geschiedenis. Het eerste jaar waren het de scholen die het fietspad in de weg stonden, het tweede jaar moest er gewacht wor den op het struktuurplan en het derde jaar op het volkshuisves tingsplan. 'De wethouder neemt het nu op in het bestemmingsplan. De burger kan het dus betalen en de wethouder komt op vry eenvou dige wyze van het probleem af stel de Jansen. Dat ontlokte by raadslid Broeksteeg (CDA) de opmering 'Dat heeft hy nu, na 3 jaar, pas door'. De keuken in de kelder van het ge meenschapshuis. Een onhoudbare situatie maar de gemeente heeft geen geld om bij te springen. dus een toch wel teleurgestelde Lenkens. 'Vredepeel is toch ook een kerk dorp van Venray' vervolgt hy. 'Wy hebben toch ook recht op voorzie ningen. We hebben altjjd met een sluitende begroting k'.tonen wer ken en nooit aan hoeven kloppen. Nu vragen we een keer wat. voor iets waarvan de gemeente de nood zaak onderkent, maar dan blijkt dat de urgentie toch niet zo groot is.' Het steekt hem duidelijk dat de ge meente wel geld heeft voor andere zaken maar niet voor een gemeen schapshuis, wat een zeer belangrij ke plaats in de Vredepeelse gemeenschap inneemt 'Reëel beke ken praatje over iets meer dan ƒ2,- per inwoner van Venray'. De wens van de fraktie V.d. Vorle, om nu eens met een duidelijk plan omtrent het parkeren van vracht wagens te komen, lijkt te worden gehonoreerd. De fraktie V.d. Vorle stelde tijdens de begrotingsbehan deling dat het probleem van lang- parkeren van vrachtwagens in woonwijken nu maar eens moest worden aangepakt De fraktie gaf daarbij aan dat er aan de rand van de woon wy ken wel mogelijkheden waren. Wethouder Truijen (verkeer) er kende dat het hinderlyk parkeren van vrachtwagens in de wijken ook bij het college een doom in het oog is. We proberen wel zoveel mogelijk de vrachtwagens naar bepaalde plaatsen door te verwijzen zoals bij het politiebureau, Keizersveld, De Hulst en Weg in den Berg. Een oplossing is dat echter niet. 'Het probleem is pas opgelost als er spe cifieke voorzieningen zyn aange legd. Binnen de revitalisering van Smakterheide zal een plan worden opgenomen om die voorzieningen te realiseren, inclusief faciliteiten voor chauffeurs.' De wethouder ver wacht binnen afzienbare tyd met deze plannen naar buiten te kun nen treden. Henseniusplein 4A, tel. 85703 Het stichtingsbestuur wil bin nenkort met b. èn w. van Venray een gesprek aangaan om te kyken of er nog mogelijkheden zyn. Ook een gesprek met de provincie sluit Lenkens niet uit. 'Als daar niets uit voortvloeit zit Vredepeel met een groot probleem.' Een financiële bij drage vanuit de Vredepeelse ge meenschap, zit er naast al die zelfwerkzaamheid er niet in. 'Dat wordt teveel'. uw weekblad 'Als U meer blauw op de straat wilt, dan zal het politiebureau in daluren minder open zyn.' Dit meldde burgemeester Waals afgelo pen woensdag tijdens de begro tingsbehandeling, als reaktie op vragen van het CDA. Volgens CDA- fraktievoorzitter V.d. Ven gaan er geruchten de ronde dat het politie bureau niet meer 24 uur per dag be reikbaar zal worden. Venrayse burgers die zich 's avonds melden bij het bureau, Rrygen volgens V.d. Ven nu al te horen dat ze overdag te rug moeten komen. Burgers van buiten Venray worden volgens V.d. Ven nog wel geholpen. Waals wees erop dat het bureau 24 uur per dag bereikbaar zal bly- ven. 'Dat het bureau 's avonds geslo ten is voor aangiftes, wil niet zeggen dat het bureau niet bereik baar is. Maar het is nu eenmaal 's' nachts om 3 uur niet even druk aan het bureau'. Waals gaf aan dat be schikbare mensen dan beter op straat ingezet kunnen worden, dan dat ze op het bureau zitten. 'Die keuze is op zich niet onlogisch'. Overigens krygt een inwoner van Meerlo 's avonds aan het Venrayse bureau ook te horen dat hij overdag terug moet komen. De politie zal binnenkort met nauwkeurige richtlynen over de openingstijden komen. 'Ambtenaren zyn verplicht om hun nevenfunkties te melden'. Hiermee reageerde burgemeester Waals tydens de begrotingsbehan deling op vragen van de fraktie V.d. Vorle. Deze fraktie had nl. gevraagd of er een aparte commissie inge steld kon worden die de dubbel- funkties van ambtenaren en even tuele ongewenste neveneffekten onderzoekt. 'Wy willen dat iedere schyn van belangenverstrengeling voorkomen wordt' aldus dhr. Lem- mens van deze fraktie. Het college van b. en w. ziet geen heil in een aparte commissie. Het college heeft in feite al deze taak. 'Als een ambtenaar een nevenfunk- tie meldt, dan wegen we die af met de gemeentelijke belangen. Ook de ambtelijke leiding doet daL By een ongeoorloofde belangenverstrenge ling krijgt-de ambtenaar geen toe stemming om die nevenfunktie te bekleden' aldus de burgemeester. 'o Ook de komende kerstdagen beul u van harte welkom! In een sprookjesachtig Kerstdecor met een vrolijke Kerstsfeer bieden wij voor elk wat wils: rTvTNER-OANSANY1! j" J|1W" McimcdwtWnfvan oD le Kerstdag i tut I j 1 op I Een heerlijke Kerstbrunch op eerste Kerstdag voor ƒ35,- p p (kindoen Um 12 jaar 1. - per 10cm lichaamslengte) Speciale Kerstmenu's vanaf ƒ59,50 p p en e?n la carte kaart in ons restaurant, dat op beide Kerstdagen geopend is Voor de kinderen heerlijke Kerstraenu's, een speelhoek met tekenfilms en een kerst-cadeautje dat ze met de Kerstman Er worden voorlopig geen nieuwe abri's in het centrum van Venray geplaatst. Alrecon, het bedryf dat 35 abri's zou plaatsen, heeft defini tief afgezien van een overeenkomst met de gemeente Venray. In ruil voor de te werven reklame-inkom- sten zou Alrecon de kosten voor de plaatsing van "35 abri's voor haar re kening nemen. In de commissie vergadering openbare werken werd vorige week de vraag gesteld hoe ver de gemeente was met de realise ring van abri's. Ook de heer M. Wil- lems had eenier al als projektleider sociale vernieuwing in 't Brukske eveneens gepleit voor de komst van nieuwe abri's. Alrecon haakte af omdat het "be dryf meende dat er in Venray geen markt is om voldoende reklamegel- den te werven voor de 35 abri's. Ze zouden derhalve niet in staat z(jn de plaatsing van de abri's te realise ren. De gemeente Venray onder kent de noodzaak van plaatsing ei*van, maar heeft in de begroting voor 1994 géén potje gereserveerd voor de eventuele komst van nieu we abri's. Een abri kost - aftianke- lyk van de uitvoering - tussen de 3000 en 10.000 gulden per stuk. De gemeente is nu op zoek naar een andere oplossing. Een optie is dat een ander bedrijf de kosten van plaatsing van abri's voor haar reke ning neemt en de reklame-inkom- sten krygt. De gemeente is echter nog niet concreet met een bedryf in de slag. Volgens uitvoerend se- kretaris Jansen van openbare wer ken is een tweede mogelykheid in het kader van de vervoerregio de plaatsing van abri's te regelen. De plannen voor de vervoerregio. waar in de Noordlimburgse gemeenten willen samenwerken, worden ech ter pas over een jaar op tafel gelegd. Dat zou dus betekenen dat in Ven ray voorlopig geen nieuwe abri's ge plaatst gaan worden. Tenzy er een ander bedryf wordt gevonden, dat met de gemeente Venray in zee wil gaan. De Venraynaar wacht dus voorlopig in weer en wind op de bus. Sinds de invoering van het betaald parkeren hebben slag bomen en parkeermeters steeds vaker in het middelpunt van discussies gestaan. Tbch vroeg een Venrayer zich afgelo pen vr(jdag af of de parkeerme ter. waarin hy 3 kwartjes gooide voor een kaartje, niet in stryd is met het gokbeleid van de ge meente Venray. Want, behalve een parkeerkaartje, kreeg de goede man ook nog ƒ1,25 re tour. Op deze wyze gaat betaald parkeren verslavend werken.... Vernielingen aan geparkeerde auto's Een Mercedesster werd van een aan de Eikenlaan geparkeerde auto van een inwoner vernield. Het is niet de eerste maal dat de eigenaar slachtoffer werd van vernielingen aan z(jn auto. Een buitenspiegel was vernield van een aan de Hoenderstraat ge parkeerde auto van een inwoner van Weert. Deuken waren in een aan de Kamperfoelie geparkeerde auto van een inwoner aangebracht Ook werden vernielingen aange bracht aan een in de Dr. Poelsstraat geparkeerde auto van een beveili gingsbedrijf. De beambte was op dat moment met z(jn ronde bezig Bij terugkeer ontdekte hy de vernie lingen. Er werd een buitenspiegel ver nield van een personenauto van een inwoner van Boxmeer. Deze auto stond in het centrum gepar keerd. 'Decembertip Zwitserse Zegelkachels /Indek in Ciken eti [jrenen kopie /Indek geloogd 5y renen Cet- PM Salontafels Stoelen Kasten Dressoirs cm Gommodes Slaapkamers 13 uby kamers Tl. -fr Bunken en Fauteuils Loyd Loom en Biet Messing Binnenverlichtmg Spiegels \Poom- cm Tuindecurades Buitenverlichting Bielsen en Hekwerk Studgnsweg 80 5807 HG Oostrum-Wma\j tel. 0478U-85Q5Ó/80J0I Open: di. t/m do 13.30-17.30 uur vri) 1330-21 00 uur za 9.00-16.00 uur Donderdagavond bij OMROEP VENRAY tussen J 19.00 en 20.00 uur FRAKTIE VAN DE VORLE In de Keulsche Pot londue-, gourmet- en specialiteiten restaurant. nu met uniek terras Voor informatie 0' reservering TEL. 04781-41774 HOLTHESEDIJK 2 OVERLOON Grotestraat 76 Venray DECEMBER AANBIEDING zie pag. 8 1 UUR FOTO SERVICE Rfoto I video Patersstraal 10. Venray. Tel 04780-84485

Peel en Maas | 1993 | | pagina 1