KERKELIJKE DfENSTÊN Uitreiking Aldvenrodsen Ieërepries wet milieubeheer Snack-Corner steunt Don Bosco Ruiters Slagwerk percussion concert Ysselsteyn PEEL EN MAAS Donderdag 9 december 1993 - Pagina Grote Kerk Deken J. Coenen, Eindstraat 6, tel. 81275; kapelaan H. de Wit. Paters- straat 29, tel. 82385; kapelaan L. Houben, Dr. Poelsstraat 4. tel. 11664; kapelaan R. Woutering, Ilorsterweg 57. Castenray, tel. 71215. Opgeven misintenties: ma t/m za (niet op do) 09.30-10.30 uur Eindstraat 6. Zaterdag: 9.00 II. Mis Jeu Jennis- kens; ouders Arts-Oonielissen, Jenniskens-Jansen en Willie. 11.00 Eucharistieviering b.g.v. de huwe lijkssluiting tussen John Adkin en Margo van Stiphout 19.00 H. Mis Voor alle lev. en overl. leden van de Koninklijke Harmonie Euterpe; ouders Anton Janssen-Verdellen; Herman de Bruijn (koll.); Harrie Minten (koll.); Maria Ebberink- Henckens (koll.); Jan Kersten, .ouders Van Dommelen, ouders Kersten, Bert en Riek Strybosch, Nel Janssen-, Jaap Boom (koll.); Joep en Lies Loonen-Quicken; Leo Ou denhoven (koll.); Drien Pouwels (koll.); Harrie Swaghoven en Yvon ne Swaghoven-Nendels; Gré Ver- méulen-Stoks (buurt); jrd. Hubert Steeghs; jrd. Tbos de Bruyn-van Els. Zondag: 3e Zondag van de Advent 8.00 II. Mis Peter Johan Aben en Maria Louisa Fleurkens. 9.30 Hoog mis tot zekere int.; Herman Nagel hout (koll.); Tbon Jenneskens (koll.); Johannes Jacobs (koll.); Bert van Duuren (koll.); Huub Stoef en overl. lam.; overl. echtp. H. Gerrits- Hermans en overl. ouders. 11.00 H. Mis Dora Theeuwen-Welbers (koll.); Cor Janssen (koll.); Teug van Kessel (koll.); Mien Menge-v.d. Berg (koll.); ouders 'Packen-Maes; Jan Bruy steil; Truus Wolke-Greeikens (buurt); Mia Janssen-Deters. Maandag: H. Lucia, maagd en martelares. 9.00 H. Mis Karei Pee- ters (koll.). Dinsdag: H. Johannes van het Kruis, priester en kerkleraar. 9.00 H. Mis Rinus Beekers en Annie Flinsenberg. 19.00 H. Mis El Jacobs- Bertrams; Harrie Hermsen. Woensdag: 9.00 H. Mis Wilhelmus Hubertus-Janssen; Jan Peeters (koll.); Drien Pouwels. Donderdag: 9.00 H. Mis jrd. ouders Van Veghel-Muysers. 19.00 H. Mis voor de parochie. Vrijdag: 9.00 II. Mis W. Broers, echt- gen. en overl. kinderen-, burge meester Janssen en zoon Vic; Gerrit Bekkers (koll.). 14.00 Eucha ristieviering b.g.v. het 25-jarig hu welijksjubileum van de lam. B rands-Voermans. Akolieten: Zo: 9.30 van Pelt en G. 11 oppenb rou wers. Misdienaars en lektoren: Za: 19.00 Ties Koopman s en Bart Thomas sen; lektor: W. Bistervels. Zo: 11.00 Suzanne en Silvia Laurensse; lek tor: L. Truijen. Vincent van Gogh Instituut St. Servatiuskapel St. Annakapel Zaterdag: 18.30 Liturgieviering in de St Servatiuskapel. Voorgan ger: G. van Loenen. Lektrice: B. Kui per. Er rydt een bus vanaf de St Annakapel naar de Stationsweg; vertrek 18.15 uur. Na afloop van de viering brengt deze bus u ook weer terug. Zondag: 10.00 Liturgieviering in de St. Annakapel. Voorganger.- G. v. Loenen. Lektor: Edward de Jong. Er rydt een bus vanaf de St. Servatius kapel naar de Noordsingel; vertrek 09.45 uur. Na afloop van de viering brengt deze bus u ook weer terug. Dinsdag: 13.30 Schrift-instuif in het stiltecentrum boven Den Kerk dijk (ingang aan de achterkant). We bespreken de lezingen van de ko mende zondag. 16.45 Groepsmedi- tatie in het stiltecentrum. 16.45 Liturgieviering in de St. Anna kapel. Woensdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Donderdag: 16.45 Liturgieviering in de SL Annakapel. 16.45 Groepsmeditatie in het stilte centrum. Paterskerk Zaterdag: 8.00 Mathilde Wasscher en Le.v. H. Geest. 17.00 Gelegenheid om te biechten.'18.30 ZONDAGS VIERING; uit dankbaarheid; Nelly Jansen-v. Dommelen (koll.); Man Deriekx-Janssen (koll.); Tiny Janssen-Wolbertus (koll.); Gerrit Lormans en overl. fam. (koll.)-, Wim Arts (koll.). Zondag: 3e Zondag van de Advent. 9.00 Voor de parochie. 11.15 Gedon gen door de Zangers van St Frans; Harrie Janssen en overl. fam.; overl. fam. Janssen-Kryns; overl. fam. Jan sen-van Daal. Maandag: 8.00 Overl. fam. (B). 19.00 Betsie Lueassen en fam. Dinsdag: 8.00 T.e.v. St Antouius. 19.00 Louise Slits-Brouns (koll.). Woensdag: 8.00 Lei Hendriks. 19.00 Giel Troisfontaine en zoon Re- né; zus Janssen en overl. fam. Donderdag: 8.00 Overledenen (koll. Allerzielen). 19.00 Maria Versteegen-Moorrees (Derde Orde). Vrijdag: 8.00 Antoinette Elsevier en Eva Rojer. 19.00 Gezinsmis; Constant en Clemens Pyls; overl. fam. Vermeulen-Dykmans en overi ge fam. Misdienaars en akolieten: Za: 18.30 Roel Blomsma. Zo: 9.00 Emiel Kusters; 11.15 Bernard Swüste. Di en vr: 19.00 Mark. Als voorbereiding op Kerstmis zyn er twee boeteviering: zaterdag 18 dec. om 18.30 uur en woensdag 22 dee. om 19.00 uur. Bydragen voor de versiering met Kerstmis zyn erg welkom in de bus sen achter in de kerk. Veel dank daarvoor. Parochie Brukske Zondag: 3e Zondag van de Advent 10.00 Hoogmis. Voor Jaeoba Vane-v. Dyck (koll.). Voor afspraken kunt U bellen naar de pastorie van de Paterskerk: tel. 80202. Vredeskerk Zaterdag: H. üamasus I. 8.00 T.e.v. het Onbevlekt Hart van Maria. 18.00-18.30 Gelegenheid om te biechten. 19.00 Vooravondmis voor de 3e Zondag van de Advent. Kin derwoorddienst. Zang door dames koor Venrode. Voor overl. ouders Van Cuyek-Gooren; Mia Jetten (koll.); Wil Broekaar-v.d. Boom (koll.); Els v. Zwamen-Claessen (koll.); Jqja Taminiau (koll.); Gerrit Hendriks )buurt); overl. ouders Vullings-Martens, dochter Ilenny en zoon Gerrit. Zondag: 3e Zondag van de Advent (Gaudete). 8.30 Voor het geestelijk en tydelyk welzyn van de parochie; overl. ouders Drabbels-Klaassen. 10.00 Hoogmis, Gregoriaans. Maria v. Meyel en overl. fam.leden; tot byz. int. (K); Leo Klokke, Martinus v. Ravensteijn. Maandag: II. Lucie. 8.00 Voor de zieken van de parochie. Dinsdag: H. Johannes van het Kruis. 19.00 Jan Hermans; jrd. Ilandrie Kleuskens. Woensdag: 19.00 Piet Peeters; jrd. Wim Hendriks. Donderdag: 19.00 Voor priester- en diaken roepingen en roepingen tot het religieuze leven. Vrijdag: 14.00 Kapel Veltum: 25-jarig huw. dhr. en mevr. Ver- stegen-Kessels. 19.00 Als eerherstel aan het Goddelyk Hart. Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Gest. jrd. Hubertus Janssen en Wilhelmina v. Dyk; Leo Coppens (buurt); overl. ouders Graat-Verhaag; overl. ouders Moorrees-Custers; uit dankbaar heid; overl. ouders V.d. Boogaard van Vught en Gerardina van Assel- donk-van Rosfrnalen-, Giel Venne- kens en ech|tgen. wederz. fam. (blokfluitgroep Ensemble En Bloc uit Ven ray). Zondag: 3e Zondag van de Advent 8.30 Overl. ouders Jans-Verheggen. 10.00 Harrie Claessens; jrd. Nel v.d. Berg-Linskens; Johanna Baltussen- Peeters; Herman Verheyen (Gem. Koor). Maandag: 9.00 Overl. fam. Thielen- Steeghs. Dinsdag: 9.00 Marion Vermeulen. Woensdag: 9.00 Voor priesterroe pingen. Donderdag: 9.00 Herman de Kleijn. Vrijdag: 9.00 Toos Bemarts. Misdienaars: Za: 19.00 Loes Kes- sels. Els Basten. Linda Camps en Lieke ten Brummelhuis. Zo: 8.30 Frank Frederix, Meryn Gloude- mans, Rik op den Kamp, Roel v. Ilaeren; 10.00 Maud Kessels, Maud Lepsi, Susan Janssen, Susan Frederix. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Dames koor). St. pater Hierinimus Rongen, Antoon Rongen, Huberdine Houba en Elisabeth Brüncken; Theodora Sehepers-Woker; Sjang Direks; Ma ria van Ryswyck-Baltussen (buurt); Jan Houwen; Antoon Maessen en overl. fam. Zondag: 10.00 Hoogmis (Heren koor); Thei Classens (Blakt); Toon Cox (oude buren); Theodora Willemsen-Ophey; uit dankbaar heid (S). Woensdag: 9.00 H. Mis Gerardus Keinmelings, Anna Geurts en Anna Kemmelings. Vr(jdag: 9.00 H. Mis te.v. O.L. Vrouw. Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 Dora Willemssen- Martens en tevens uit dankbaar heid voor een 96-jaige; overl. fam. Luyckx-Maes; Huub van Rhee; Dien Classens-Vissers; jrd. Jacobus Wismans en Petronella Cleven-, Toon Classens; Leo Willemssen; Jan Jakobs; Albert Drugen; H. Mis uit dankbaarheid; jrd. overl. ouders Se(jkens-Collin. Woensdag: 9.00 O.L. Vrouw van Al tijd Durende Bystand (zy die of ferden). Misdienaars: Tom en Suzanne. Parochie Leunen 3e Zondag van de Advent Zaterdag: 19.00 Lsm. uit dankbaar heid b.g.v. 95e verjaardag van mqj. liaegens; Harry van Dyek (fam. Py- pers); Wim Bouten; Aloys Lueassen (buurt); Teug Noyen; Tbng Jennis- kens(fam. Reynders); weekd. Maria Versteegen-Moorrees (2) en Harrie Versteegen; weekd. Drina Weys- Direks (2); jrd. Jan Janssen, echt- gen. en zoon Gerrit; gest jrd. Jaeo ba Vogelzangs-Botden; gest jrd. Mathys Geurts en eehtgen. Zondag: 10.00 Hgm. Piet Keysers en Maria Keysers-Hendrix; Jo en Louis Janssen en overl. fam. Jans sen; fam. Claessens-Gussen. 11.15 Pierre Philipsen en Anna Philip- sen-Lenssen. 14.30 Doopviering Franka Heintjes. 15.00 Doopviering Iris Stevens. 15.30 Doopviering Ro- wie Michels. Maandag: H. Lucia, maagd en martelares. 19.00 Lsm. overl. fam. Janssen-Hanssen; mndd. Hendrik Philipsen en Catharina Philipsen- Spreeuwenberg. Dinsdag: H. Johannes van het Kruis, priester en kerkleraar. 19.00 Gest. jrd. pastoor Vorstermans. Woensdag: 19.00 Mndd. overl. fam. Van Rens-Loonen. Donderdag: 19.00 Lsm. Frans van Bavel en overl. fam. Vrydag: 19.00 Gest. jrd. Martinus en Maria Versieyen, Antoon Ewals en Hendrina Simons. Misdienaars: Za: 19.00 Jenny Jen- niskens en Sorya Broere. Zo: 10.00 Jeroen Swinkels, Davy Leyendec- kers en Stephan Jenniskens; 11.15 Josine Geurts en Marieke Gom- mans. Ma t/m vr: 19.00 Nanette v.d. Berg en Kim Berkers. Lektoren: Za: 19.00 Goen Reintjes. Zo: Lies v. Bavel. Rektoraat Heide Zondag: 3e Zondag van de Advent (Gaudete). 9.30 Hoogmis voor Her man Janssen en Petronella Jans- sen-Franssen; Jgt. Maria Nellen- Hendrikx; Wilhelmina Janssen- Janssen (koll.); Johannus en Hen driekus Ger v. Kempen-Friesen; Truus en Piet v. Kempen; jgt. Toon Huisman en Piet Rongen (vrien den). Misd.: Mariëlle en Sanne. Donderdag: 9.00 H. Mis. Rektoraat Veulen 3e Zondag van de Advent Zaterdag: 19.00 Hgm. voor de pa rochie. Zondag: 10.30 Hoogmis voor Mar tin Hagens-, Gerard Gielen. Maandag: 8.30 H. Mis voor de over ledenen. Dinsdag: 8.30 H. Mis voor de over ledenen. Woensdag: 8.30 H. Mis voor de pa rochie. Donderdag: 19.30 H. Mis voor de lev. en overl. leden van de LVB. Vrydag: 8.30 H. Mis voor rektor Hoogers. Akolieten: Za: René Reintjes, Ruud Bexkens. Misdienaars: Zo: Sandra Smets en Yvonne Emonts. Parochie Ysselsteyn 3e Zondag van de Advent. Zaterdag: 19.00 (Kinderkoor); A. Marcellis-Deekers (koffiekransje); Tren Poels (vr.kring De Peelklank); t.e.v. O.L. Vrouw uit dankbaarheid (V). Zondag: 9.30 Jrd. Toon Winnen; overl. fam. Broeders-Daemen. 11.15 Mndd. B. Janssen; T. Mulders en overl. fam. Maandag: 19.00 A. Marcellis- Deckers (ouderenver.); L. Flinsenberg-Arts (H). Woensdag: 19.00 Pastoor Spreeu- wenberg en overl. fam. Spreeuwen- berg-Verlinden. Vrydag: 14.00 T.i.v. bruidspaar Janssen-Marcellis. 19.00 Geen dienst Misdienaars: Za: 19.00 N. en K. Jaspers. Zo: 9.30 M. en W. Claessens; 11.15 B. Poels en M. Spreeuwen- berg. Ma: M. Pouwels en M. Peters. Wo en vr (14.00): M. en W. Ver- heijen. Spreuk van de week: 'Bereidt de weg voor de Heer!' (St. Jan de Doper). Doopsehema: (januari) Op de zon dagen 16 en 30 jan. kan het H. Doopsel worden toegediend. Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Jgt. Handrie Arts en Maria v.d. Bemt. Misd.: Roel Wismans en Patricia Arts. Zondag: 10.00 Voor de paocliie. Misd.: Linda Poels en Diana v.d. Duyn. 14.30 Doop van Koen van Dijck. Dinsdag: 8.30 Tien de Rijk. Woensdag: 18.40 Rozenhoedje (Ad ventstijd). 19.00 Voor lev. en overl. leden LVB; Johanna Petronella Hendrix-Pluk; jgt. Harrie Arts; jgt. Jan Litjens en Henrica Relouw. Misd.: Paul Arts en Paul Engels. Vrydag: 8.30 JgtMath. Muysers. Kerk poetsen: Mevr. Wismans en mevr. Van Hoof-van Meyel. Rektoraat Vredepeel Zaterdag: 19.00 Fam. Claessens-v.d. Weyer. Zondag: 10.00 Maria Botden- Geurts. Maandag: 19.00 Voor de parochie. Donderdag: 19.00 Voor vrede. Misdienaars: Za: Angela en Anita. Zo: Roel en Leon ie. Lektoren: Za: Josien Claessens. Zo: Jan Classens. Rektoraat Smakt Zaterdag: 19.00 Avondmis voor alle gevraagde intenties; uit dankbaar heid en Lz.i. Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees voor Ber Zegers en Maria Sweyen v.b.i. en uit dankbaarheid. 10.00 Hoogmis voor Jacques Jeuken en Twee Ven layers van toen op hei hoekje van het Henseniusplein. Z< hadden zij een goed zicht op wai zich in de Grotestraat en naaste om geving afspeelde. Maar dat was niet al te veel. Zij lijken wel van de hulp politie, of misschien zyn het wel voorlopers van de parkeerwachters van nu. Waar nu de zaak van Bartels ligt hadden zij post gevat, met café 'Cen trum' van Gerrit Aarts in de rug Het is rond 1930 en er viel hele maal niets te beleven. Maar de foto graaf maakte een plaatje dat een tydsbeel oproept. Venrayser kan het trouwens nau welijks, want Jan Gommans (links) en Toon Swinkels (rechts) zijn de vertegenwoordigers van families die beiden met een flinke reeks in de telefoongids van nu voorkomen. Jan v.d. Putten overl. ouders en kinderen; vader en moeder Van Dijck en kinderen; overl. ouders Janssen-Versteegen; overl. ouders Nellen; fam. Fien Broers-Kersten; fam. Teuel; fam. Van Laarhoven-Dingemans; Jeu Custers; ouders Coppus-Schoen- makers en tot zegen over het huwe lijk van Charles Deenen en Anna Maria Iniquez. Woensdag: Geen H. Mis in de Jo zefkapel. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Op zondag 12 december zal in het InterVen College, Leunseweg 2a te Venray, ds. W. Weersma uit Ven ray voorgaan in de dienst waarin de Maaltijd van de Heer wordt gevierd. Aanvangstijd is 10.00 uur. Tydens de dienst is er kinderopvang en wordt er kindemevendienst ge houden. Jehovah Getuigen Hierbij nodigen wy u uit voor het bijwonen van een bijbeltoespraak met als thema 'Juiste en oiyuiste jaloezie' in de Koninkrijkszaal aan de Henri Dunantstraat 11, aanvang 10.00 uur. Gratis toegang, geen kollekte. Oecumenische Basisgroep Heel de Kerk, heel de wereld A.s. zondag 12 december is er een woorddienst van de oecumeni sche basisgroep 'Heel de kerk, heel de wereld'. Het thema van deze woorddienst is 'Op weg in de Ad vent: Ontmoeting'. Plaats: Kapel be jaardencentrum Het Schuttersveld, Bergweg, Venray. Aanvang: 11.15 uur. Voor de kinderen is er een kin demevendienst waarin deze keer de voorbereiding van het Kerstspel zal plaatsvinden. Tbt Kerstmis zal er iedere dins dagavond van 19.00-20.15 uur koor zang zijn ter voorbereiding op de Kerstviering. Opgave hiervoor bij A. van Nispen, tel. 04780-46684. U bent van harte welkom. Rehoboth nieuws Ned. Hervormde Evangelisatie op G.G. Gebouw Rehoboth: Cuppenped- je 2a Horst. Evangelist: Clapvaeren 4, Horst, tel ./fax 04709-87786. Kerkdiensten: Zondag 12 decem ber om 10.00 en 14.30 uur. Voorgan ger: dhr. L. v.d. Sluijs, Voerendaal. Tijdens de middagdienst is er kin deroppas. Na de middagdienst is er gezamenlijk koffiedrinken. Zon-, dagsschool voor kinderen tot 12 jr. om 16.00 uur. Bijbel/Kontaktavond: Donder dag om 20.00 uur. Thema 'En de Heere was met Jozef!'. Iedereen is welkom. De avond wordt gehouden aan het Cuppenpec(je 2a. Catechisaties: Iedere maandag avond kinderen tot 12 jaar om 18.45 uur. Voor de kinderen vanaf 12 jaar om 19.40 uur. Iedereen mag komeri. Op dinsdag 14 december a.s. vindt in zaal In den Engel aan de Poststraat de uitreiking van de Ald venrodsen Ieërepries 1993 plaats. Deze prys, ingesteld in 1976, is be doeld om personen of verenigingen te eren, die zich op de een of andere wyze hebben ingezet voor het be houd van de Venrayse taal en/of de Venrayse volkskuituur. Dit jaar gaat de prijs naar vastelaovesvereniging De Piëlhaas, omdat deze vereniging al 55 jaar bydraagt aan bovenge noemde doelstellingen. Met name het feit dat de vastelaovesvereni ging het volksfeest carnaval in de Venrayse taal uitdraagt, wordt door Veldeke Venray zeer gewaardeerd. Een toevallige bijkomstigheid is dat Veldeke a.s. dinsdag de Aid Venrod- sen Ieërepries voor de elfde keer uitreikt. De avond in In den Engel begint om 20.00 uur en is gratis toeganke lijk voor leden en belangstellen den. Ook zullen diverse artiesten optreden, die hun sporen al op eer dere Veldeke-avonden hebben ver diend. Dat dit met een knipoog richting vastelaovend gebeurt, spreekt voor zich. Wet verontreiniging oppervlaktewateren Kennisgeving beschikkingen Het Dagelijks Bestuur van het Zuiveringschap Limburg maakt, ge let op artikel 7b, tweede lid, van de Wet verontreiniging oppervlaktewa teren juneto artikel 14.3, tweede lid, en artikel 13.22 van de Wet milieu beheer, mede namens het college van burgemeester en wethouders van Venray, bekend dat bij besluit van 29 november 1993 resp. 30 no vember 1993 aan Nestlé Nederland BV, Witte Vennen weg 6 te Venray zyn verleend: een vergunning ingevulgde de Wet verontreiniging oppervlak tewateren voor het lozen van be drijfsafval water, spoelwater, huishoudelijk afvalwater en he melwater, afkomstig van het be- drijf gelegen aan de Witte Vennenweg 6 te Venray. via de gemeentelijke riolering en de rioolwaterzuiveringsinstallatie (rwzi) Venray op oppervlaktewa ter (ingeschreven onder num mer V93-115); een revisievergunning ingevol ge de Wet milieubeheer (artikel 8.4) voor een inrichting voor het verwerken van aardappelen ën het maken van soepen, bouil lons en sauzen gelegen aan de Witte Vennenweg 6 te Venray (ingeschreven onder nr. 24/93). Dit onder oplegging van voorschrif ten in het belang van de bescher ming van het milieu. De beschikking en alle overige op het verzoek betrekkende stukken liggen ter inzage van 10 december 1993 tot 10 januari 1994 (bezwaren - termijn) en wel: op het kantoor van genoemd Zuiveringsschap. Maria Theresi- alaan 99 te Roermond op werk dagen van 09.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur (afd. Vergunningen en Handhaving); in het gemeentehuis. Raad huisstraat 1 te Venray, elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur, alsmede na telefonische af spraak (04780-23439), elke don derdag van 16.30 tot 19.30 uur. Ingevolge de artikelen 20.5 en 20.6 van de Wet milieu beheer staat tot het einde van de beroepstermijn beroep open bij de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State voor: a. de aanvrager; j b. de betrokken adviseur^^"" c. degenen, die overeenkomstig artikel 13.17 of 13.18 van de Wet milieubeheer bezwaren hebben ingebracht; d. degenen die bezwaren hebben tegen de aangebrachte wijzigin gen ten opzichte van de ontwerp-beschikking; e. belanghebbenden die aantonen dat zij redelijkerwijs niet in staat zyn geweest overeen komstig artikel 13.17 en 13.18 van de Wet milieubeheer bezwa ren in te brengen. Een beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en een verzoek wordt ge daan tot schorsing van een beschik king of het treffen van een voorlopige voorziening. Een be schikking wordt alsdan niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Een beroepschrift moet in twee voud worden gezonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschil len van bestuur. Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Een ver zoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. Venray, 9 dëfeefiiber -1993 Roermond, het dagelijks bestuur van het Zuiveringschap Limburg, Venray, het college van burgemeester en wethouders van Venray. Vergunningaanvragen Een groot aantal bedrijven en in richtingen is verplicht om ingevol ge de Wet milieuwbeheer een milieuvergunning aan te vragen. In de milieuvergunning worden mi lieuvoorschriften opgenomen in het belang van de bescherming van het milieu. De normale procedure ingevolge de Wet milieubeheer bestaat uit twee verschillende stappen: ontwerp-beschikking; beschikking; bij iedere stap wordt het besluit op een aanvraag ingevolge de Wet mi lieuwbeheer bekendgemaakt (hoofdstuk 13 Wet milieubeheer). Ontwerp-beschikkingen Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat zy voor nemens zijn vergunning ingevolge de Wet milieubeheer te verlenen aan; 1. CAV Leunen BA, St. Apolloni- astraat 5, 5809 Leunen voor het oprichten en in werking heb ben op grond van artikel 8.1 Wet milieubeheer van een be drijf, voor het aankopene, ver kopen en verwerken van land en tuinbouwprodukten en het exploiteren van een boeren bondwinkel, gelegen aan de Zuivel weg te Venray. 2. J. Voermans, Meerloseweg 6, 5808 AM Oirlo, voor het oprich ten en in werking hebben op grond van artikel 8.1 Wet mi lieubeheer van een landbouw- produktiebedrijf gelegen aan de Meerloseweg 6 te Oirlo. Dit onder oplegging van voorschrif ten in het belang van de bescher ming van het milieu. De ontwerp-beschikking en alle overige op de aanvraag betrekking hebbende stukken liggen ter inzage van 9 december 1993 tot 9 januari 1994 (bezwarentermijn) in het ge meentehuis, Raadhuisstraat 1 te fco Venray, elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur. Tijdens de bezwarentermijn kun nen de stukken ook, na telfonische afspraak, worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur. Bovendien liggen alle relevante stukken na de bezwarentermyn tot het einde van de beroepstermijn ter inzage in het gemeentehuis tij dens werkdagen van 09.00 tot 12.00 uur. Tydens de bezwarentermijn kun nen gemotiveerde bezwaren schrif telijk worden ingediend bij burge meester en wethouders. Een ieder wordt na telefonische afspraak (tel. 04780-23439), gedurende de bezwa rentermyn in de gelegenheid gesteld met betrekking tot het ont werp van de de beschikking van ge dachten wisselen. Tevens lean een ieder bij die gelegenheid, monde ling bezwaar inbrengen tegen de ontwerp-beschikking. Degene die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gege vens niet bekend te maken. Alleen degenen die bezwaar heb ben ingebracht op de wijze als bo venomschreven en degenen die aantonen daartoe redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest, zijn la ter tot het instellen van beroep ge rechtigd. Venray, 9 december 1993 Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dézen, het hoofd van afdeling volkshuis vesting, ruimtelijke ordening en milieu '2^9'^ Inbraak in container Donderdagmorgen ontdekte per soneel van een bouwbedrijf uit Oir lo dat een op de bouwplaats op Keizersveld staande container was opengebroken. Het slot was ver nield. Ontvreemd werden een accu boormachine en een steenknipper. Dit alles ter waarde van ƒ1.250,-. Cafetaria Snack Comer in Venray heelt in de weken voor Kerstmis een sympathieke aktie op touw ge zet. Van elke tien gulden die een klant in de zaak besteedt, gaat na melijk een gulden naar de Stich ting Don Bosco Ruiters in Yssel steyn. De stichting zet zich in voor ge handicapten - veelal kinderen - uit Venray en omgeving die het leuk vinden om paardpony te ryden. Naast het plezier dat de kinderen er aan beleven, gaat er eveneens een therapeutische werking van uit. De kosten voor noodzakelijke aanpas singen en de intensieve begeleiding en verzorging van de paarden zyn aanzienlijk. Vandaar dat deze bij zondere geste van Cafetaria Snack Corner beslist door de Don Bosco Ruiters op prys wordt gesteld. Aanstaande vrijdag 10 december wordt in Ysselsteyn in de Smelehof een slagwerk/percussion concert gegeven. Het concert begint om 20.00 uur en de entree is gratis. Het unieke aan dit concert is dat hieraan uitsluitend deelgenomen wordt door drumbands/percussion- ensembles die onder leiding staan van instrukteurs uit Vlierden. Be halve dat Vlierden tal van dirigen ten levert voor fanfarekorpsen zijn er ook een drietal drumband- instrukteurs uit dit zeer muzikale doip uit Noord-Brabant voortgeko men die met veel sukses opereren in de amateur-drumbandwereld. Behalve dat aan de liefhebbers van drumband/percussion-muziek gelegenheid wordt geboden van de ze muziek te genieten biedt het ook voor de deelnemende korpsen gele genheid van eikaars kunnen ken nis te nemen. Mogelyk dat het luisteren naar eikaars kunnen een extra inspiratie kan zijn voor de deelnemende muzikanten. Het ligt in de bedoeling dit concert ip de toekomst by toerbeurt jaarlijks by een van de deelnemende korpsen te herhalen. Aan dit concert ne men deel de korpsen van De Peel klank Ysselsteyn en Jong Neder land uit Asten onder leiding van Harrie van Otterdijk. Eerstgenoemde korps nam deze zomer nog deel aan het Wereldmu ziekconcours in Kerkrade voor podiumconcerten door slagwerk- ensembles. Drumband De Grutto's uit Landhorst staat onder leiding van Frans v.d. Steen. De drum bands van fanfare Concordia uit Meterik en de drumband van fanfa re Wilhelmina uit Vlierden staan onder leiding van Ibn Verberne. Laatstgenoemd korps wist in het verleden tal van sukses^en te boe ken in de hoogste afdeling van de KNF. Al deze korpsen staan borg voor een perfekt stukje hedendaagse druinbandmuziek uit de categorie Ab met veel elïektinstrumenten wat een bezoek aan dit concert voor drumbandliefhebbers tot een waar genoegen kan maken.

Peel en Maas | 1993 | | pagina 18