PEEL EN MAAS ferrassingsaktie moet kerstsfeer brengen Sportverenigingen verzetten zich tegen huurverhoging Provincie onderstreept wens van bewoners Vredepeel IEQ1IC Milieubeleid leidt tot raadsconfLict Wel en geen jubileum voor Ysselsteynse Rabobank INGEZONDEN Winkeliersvereniging deelt meer dan 1000 waardebonnen uit Ambtenaar gedegradeerd' Verloren en gevonden voorwerpen PEEL EN MAAS V6RLINDGN JUWELIER Voor hypotheek neem je maatwerk! Spaarhypotheek 30 jaar rente vast 7.3%! PEEL EN MAAS We vanaf vrijdag 10 december leden van de winkeliersvereni- g Het Winkelcentrum Venray in- >en doet, kan, nadat hij of zij ill afgerekend, door een vreem- ing aangesproken worden met vraag of hy of zy een envelop wil «kken. De consument heeft op moment nl. prijs in de verras- ïgsaktie van de Venrayse winke rs. Dit jaar hoeft de consument et te stempelen of zegeltjes te ikken. Ter plekke maakt hij of zij ns op een prijs, zodat de eonsu- ent met een tevreden gevoel door t Venrayse centrum wandelt. De nrayse winkeliersvereniging iopt hiermee tevens een stukje rstsfeer in het cent mm te engen. NIEUWE AKT1E 'We streven ernaar om het win- ilcentrum gezeUiger te maken, ae kun je dat beter doen dan de nsument er tevreden te laten ndlopen.' licht WCV-voorzitter ors Janssen deze nieuwe aktie toe. Hij noemt de aktie 'publieks vriendelijk'. 'De consument kan in principe direkt zyn of haar prijs verzilveren, hoeft niet met stempel- of zegel kaartjes langs de winkels te gaan. Het feit dat de prijs meteen verzilverd kan worden, geeft de consument een prettig gevoel. We hopen dat dat door anderen opge pikt wordt zodat er een gezellige kerstsfeer ontstaat. Ook voor de deelnemende ondernemers is het een vriendelyke aktie. Deze hoeven niet meer te stempelen of de zegel tjes te tellen. 1000 PRIJZEN De Winkeliersvereniging deelt de komende weken meer dan 1000 pryzen uit. die allen in waarde kun nen variëren. Bovendien zitten er een aantal waardebonnen bij die bij alle winkeliers ingeleverd kunnen worden. Ook kan het gebeuren dat u een waardebon trekt die alleen bij een winkelier te verzilveren is. Hoe hoog de prys uitvalt blijft voor de consument een verrassing. Sjors Janssen noemt de aktie niet spectaculair, maar wel anders. De consument maakt bovendien meer kans op een prys. dan by een aktie met een grote prijs en enkele klei nere prijzen. DEELNAME De aktie loopt alleen in winkels die aangesloten zijn by de winke liersvereniging. Die zijn herken baar aan de deelnameposter. De consument maakt pas kans op een prijs, nadat hij of zij een artikel heeft gekocht. De aktie loopt tot en met 24 december. SFEER De komende weken zal de kerst sfeer verder worden opgevoerd met een groenversiering, kerstboomp jes. kerstmuziek en de kerststal, die binnenkort weer wordt opgezet. Verder is het op zondag 19 decem ber weer koopzondag met o.a. een kerst- en kunstmarkt, kerstman netjes en voor de winkeliers weer de kerstetalagewedstrijd. De Venrayse buitensportvereni- ngen leggen zich niet klakkeloos eer bij de door de gemeenteraad ingenomen huurverhoging van buitenaccommodaties. Die huur- irhoging, die voor 1994 zeer fors heeft voor veel verenigingen nog- wat consequenties. SV Venray, rootverbruiker op sportpark De 'ieën, heeft daarom de besturen de buitensportverenigingen itgenodigd voor een overlegbijeen- omst. Het gaat hier om de bestu- :n van de. hockeyclub, de atletiek vereniging, de honk- en softbalclub, de triathlonvereniging en de vetera- nenvoetbalvereniging ONA. Het bestuur van SV Venray stelt voor om gezamenlijk met de ge meente in onderhandeling te tre den. Daarby weet het zich al gesteund door de NKS (Nederlandse Katholieke Sportfederatie), waar mee al oriënterende gesprekken zijn gevoerd. Tydens de overlegbijeenkomst, die op woensdag 15 december plaatsvindt in clubgebouw Den Boggerd aan de Sportlaan, zullen de verenigingen bekijken of ze in derdaad samen richting gemeente zullen gaan optreden en zo ja, op welke wijze ze dat gaan doen. Een NKS-medewerker zal de aanwezigen informeren welke aanpak het beste gehanteerd lean worden. De gemeente heeft het bestuur van SV Venray op 6 januari uitgeno digd voor een gesprek over de ta- riefsverhogi ngen 3en Burgemeester en wethouders van e gemeente Venray hebben beslo- in een 33-jarige ambtenaar van so- iale zaken met ingang van 24 ovember jl. uit zijn l'unktie van oördinator Regeling Opvang Asiel- oekers (ROA) te ontheffen en voor nbepaalde tyd te plaatsen in de mktie van medewerker algemene lenst van de afdeling sociale iken. De man werd begin maart door le politie gearresteerd en enkele lagen vastgehouden nadat ze een il- egale hennepkwekerij in zijn wo- ling in Venray had opgerold. B. en iv. besloten daarop de medewerker ie toegang tot het gemeentehuis te ontzeggen. Tben in juli bekend sverd dat de man strafrechtelijk ver volgd zou worden, besloot het colle- |e hem bij wyze van ordemaatregel te schorsen voor de duur van het onderzoek. De voor 15 september geplande retarding werd kort daarvoor ïhter ingetrokken, omdat de man een (geldelyke) schikking trof met "2 Justitie. Daarmee verviel voor b. en v w. de grond om de schorsing te handhaven en werd deze opge- heven. V Aangezien de onschuld van de medewerker niet vaststond, stelden -b. en w. een eigen onderzoek in. X Daaruit bleek dat de betrokkene zich schuldig had gemaakt aan plichtsverzuim. Een gesprek met hem leverde geen nieuwe inzichten op. Dreden waarom b. en w. op 23 november besloten tot een discipli naire straf. Overigens is de medewerker we gens ziekte nog niet begonnen in :\jn nieuwe funktie. Overzicht van verloren en gevon den voorwerpen aangemeld bij de politie. VERLOREN Bankpas Abn-Amro 579788148; Gouden bedel in de vorm van een hoe fijzer; Gouden bedel afkomstig van gouden armband, inscr. 'Tiny'; Setje betaalopdrachten Ln.v. Oudenhoven; Poes, witte pootjes, witte neus met zwart vlekje; Blauw geldmapje van 1 Abn met ƒ225,-; Adidas gymschoenen mt 44 a 45; Zwart-witte kat, 2 hals bandjes, rode met een belletje; 1 3Sleutels aan een Mickey Mouse- hanger; Sleutels. Pbrtemonnees: Langwerpig achter zijde rids met dr.kn.; inh. /10Ü.-; Walt Disney met Mickey Mouse, ƒ25,-, bieb- kaar; Bruin met 3 pasjes; Met giropas en 1 bankpas, rijbewijs, bieb kaart, zieken- huiskaart; Met ƒ150,- en gbp 50, rijbe wijs Ln.v. Cambell; Met 3 pasjes, 1 huissleutel en ƒ3,-. GEVONDEN Leesbril en zwart etui, nr. 56-18 met Luxotica; 3 Haarklemmen; Integraal helm, achter rood-witte blokken-, Horlo ge merk Swiss (Special design Center Pares); Opelsleutel; 10 Sleutels merk Wilka, Cisa, Mondia, Nemef, Ces, Anker; Grijs-blauwe plastic tas met kleren. De Rabobank Ysselsteyn bestaat 24 januari 50 jaar. Of eigenlijk ook weer niet, want de Rabobank Yssel steyn is op 1 november jl. overge gaan in -de Rabobank Zevenrode, met zes andere 'Venrayse' Raboban- ken. Toch wordt het feit. dat de Ra bobank in Ysselsteyn 50 jaar aktief is geweest (wat zyn immers 3 maan den op 50 jaar), komende week uit gebreid gevierd met voor jong en oud een programma. OORLOG De oprichting van de Rabobank Ysselsteyn vond, hoe raar het ook klinkt, in het oorlogsjaar 1944 plaats. Twee Ysselsteynse pioniers, Petran van Dijck en Frans Claes- sens, waren het sjouwen naar Ven ray door weer en wind moe. Samen met H. Jenniskens (Passer Har) en vijftien anderen werd een Boeren leenbank opgericht. In totaal waren er bij die vergadering 20 personen aanwezig omdat door de Duitse be zetter een vergadering met meer dan 20 personen verboden was. De eerste kassier was Albert Fleur- kens. Hij werd in 1958 opgevolgd door Tbon Tielen, de latere direk- teur van de bank. Na de oorlog 'ontwikkelde de bank zich snel, mede door de ont ginning van de Peel. De grootste ontwikkeling maakte de bank in de 60-er en 70-er jaren door, gelijk met de ontwikkeling van Ysselsteyn. In die jaren gingen bedrijven zich ook steeds meer specialiseren. Gemeng de boerenbedrijven specialiseerden zich tot pluimvee- en varkensbe drijven. Ook vestigden steeds meer rundveehouders zich in het Yssel steynse. Die namen bedryven van Ysselsteynse ondernemers over, waarvan de kinderen geen heil za gen in het boerenbedrijf. De Ysselsteynse Rabobank volgde deze ontwikkelingen op de voet en stond klaar met raad, daad en fi nanciële hulp. De groei van Yssel steyn was dermate dat ook niet agrarische bedrijven zich in dit dorp vestigden. Ook daarvoor heeft de Rabobank een belangrijke rol gespeeld. Dit hield in dat niet alleen Yssel steyn groeide, maar ook de Rabo bank. Na allereerst gehuisvest te zyn in het woonhuis van vader G. Fleurkens, werd in 1954 verhuisd naar de nieuwbouw van het boeren bondsgebouw. In 1960 werd aan de Kerkweg het eerste eigen gebouw betrokken, gevolgd door verhuizing naar het huidige gebouw aan het Lovinckplein in 1972. Dit gebouw is inmiddels al vele malen verbouwd cq. uitgebreid. GROEI De groei in de agrarische sektor kon echter niet onbeperkt door gaan. In de 80-er jaren deden de interim-wet, de mestwet en de melkquota haar intrede. Vele regels wisselden elkaar af, waarbij het ac cent vooral op de mestafzet, stank beperking etc. kwam te liggen. De huidige stankcirkels in Ysselsteyn staan zo b.v. verdere woningbouw in de weg. Voor veel agrarische bedryven be tekende dit veel investeren. Niet om meer te produceren maar om mi lieuvriendelijker te produceren. Een proces waarbij ook de Rabo bank Ysselsteyn een taaie heeft gevonden om samen met de onder nemers te komen tot een verant woorde financiering van de geplan de investeringen. Probleem daarbij is dat het voor agrariërs moeilyker wordt om met eenzelfde aantal die ren de lasten op te kunnen brengen en toch nog een aanvaardbaar ge zinsinkomen over te houden. FUSIE De fusie met zes andere Venrayse Rabobanken was het logische ge volg van al deze ontwikkelingen. Ook de Rabobanken moesten hun krachten bundelen en 1 november jl. werd Rabobank Zevenrode een feit. En dat terwijl vijftig jaar gele den een aantal Ysselsteyners meen den zich los te moeten maken van de Boerenleenbank in Venray... FEEST A.s. dinsdag is er een feestavond voor de leden van de Rabobank Ys selsteyn. Om 21.00 uur vindt de onthulling van een kunstwerk op het plein voor de bank plaats. Die onthulling wordt muzikaal opge luisterd door fanfare De Peelklank uit Ysselsteyn. Voor de schoolgaande jeugd is er woensdagmiddag om 14.00 uur in gemeenschapshuis De Smelehof de Rmtastica show. Tevens zal er die dag huis aan huis een attentie wor den bezorgd, met daarop een ets van het daags daarvoor onthulde kunstwerk. Op donderdag 16 december is er om 10.00 uur in jeugdgebouw De Koel het Piepmuis poppentheater voor die kinderen, die nog niet naar school gaan. Tenslotte worden ook de jonge ren niet vergeten. Op vrydag 17 de cember treedt de groep Going Underground op in jeugdgebouw de Koel. Een optreden, dat mede mogelijk werd gemaakt door de Ra bobank. Aanvang 20.00 uur. DONDERDAG 9 DECEMBER 1993 Nr. 49 HUNUbHU VfcfcMI ItNUt JAAHUANli WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING VENRAY. GROTE MARKT 12 VtNLO BLERICK.- HEERLEN.- ROERMOND Feest? Vorige week woensdag was voor ons de tijd aangebroken om in het centrum van Venray Sinterklaasin kopen te doen. Eerst even naar de bank, dan naar het Postkantoor en vervolgens winkel in winkel uit. Niets bijzonders, zo op het eerste oog. Behalve dan het bezoek aan het Postkantoor. Nu moet ik toegeven, dat ik geen trouwe bezoeker van hel Postkantoor ben, sterker nog, als ik er naar toe moet, is het met frisse tegenzin. Waarom? Mijn ervaringen met het oude Postkantoor waren niet bijster positief. Altijd lange ry- en - al dan niet geduldig - wachten de mensen, vijf loketten en hooguit twee daarvan voorzien van een PTT- beambte. In het inmiddels ver bouwde Postkantoor had ik tot op heden niets te zoeken, althans tot vorige week woensdag omdat we luchtpostpapier en kinderpostze gels nodig hadden en je daarvoor op het Postkantoor moet zijn niet waar? Eerlijk gezegd was ik ook wel een beetje benieuwd. Er was in de pers nogal wat ophef gemaakt over de nieuwe inrichting en de nieuwe koers van het Postkantoor. Binnengekomen kon ik mijn ogen niet geloven. Eerst een afzich telijke kartonnen kerstboom, ver volgens grote rekken met allerlei wenskaarten en een hele reeks van kantoorbenodigdheden. Het zicht op de nieuwe balie werd verhinderd door de aanwezigheid van een 23-tal bezoekers, die zich voorzien hadden van een volgnummer en zich vervolgens kennelijk schikten in hun lot. Voor deze groep wach tenden was één bank met vier zit plaatsen aanwezig. Achter de balie twee medewerkers die klanten aan ljet helpen waren. „De derde was met audere werkzaamheden bezig. De aanblik van dit geheel bezorgde my kriebels. Naar mijn mening heeft Venray in het geheel geen behoefte meer aan een nog groter aanbod van wenskaarten en kantoorbehoeften en zeker niet op het Postkantoor. De aanwezigheid van slechts één zitbank wijst er op dat de PTT er kennelijk van uit is gegaan, dat lang wachten op het Postkantoor tot het verleden zou gaan behoren. Mis dus. Dat kan ook niet want het aantal balies (voorheen loketten) is teruggebracht en het aantal balie medewerkers is kennelijk niet uit gebreid. Ik was bly, dat we eindelijk aan de beurt waren en ons konden gaan bezighouden met ons uiteindelyke doel, de Sinterklaasinkopen. Overigens, de kinderpostzegels hebben we niet op het Postkantoor kunnen krijgen. We werden op een klantvriendelyke doch niet klant gerichte manier verwezen naar de bibliotheek. Er was voor de verkoop van kinderpostzegels op het Post kantoor immers geen ruimte meer beschikbaar. Nee, dat hebben we in middels ook mogen/moeten konsta teren. Het toeval wilde overigens nog, dat - toen wy op het einde van de middag weer thuiskwamen - we in de brievenbus een (vermoedelijk door de PTT bezorgde) folder aan troffen met daarop in grote letters de tekst: 'FEESTDAGEN BEGINNEN IN HET POSTKANTOOR'. Dat deed voor ons de deur dicht. Het bezoek aan het Postkantoor vonden wij GEEN feest. Als de PTT op deze manier aan de toekomst werkt (zoals de folder ons wil laten geloven) dan komt het ongetwijfeld nog eens tot een PTT-supermarkt. Voor ons hoeft dat niet. G.H. Remmers DIAMANTEN SIERADEN De Provincie Limburg heeft eind vorige week aan de gemeente Ven ray laten weten dat de verkeerssitu atie op de splitsing Ripseweg- Twistweg in Vredepeel aangepast zal moeten worden. Hiermee on derstreept de Provincie de wens van de bewoners van dit kerkdorp, om deze splitsing veilig te maken. Een en ander is voortgevloeid uit een inspraakavond, vorige maand, in Vredepeel over de verkeerssitua tie op de Ripseweg (Midden Pcel- weg), nadat de Groep Geleide Wapens zich op vliegbasis De Peel heeft gevestigd. De dorpsraad van Vredepeel heeft haar standpunt in middels ook al formeel geuit in een bezwaarschrift aan de gemeente. LINKS AF Tijdens die inspraakavond werd door defensie en Provincie uit de doeken gedaan hoe de weg begin volgend jaar gerekonstrueerd zal worden. Die rekonstruktie is nodig vanwege de grotere verkeerstoe- Maatregelen zijn noodzakelijk om deze splitsing verkeersveilig te maken. loop, nadat de vliegbasis aktief is ge worden. De bewoners van Vredepeel maakten zich nogal zorgen over de splitsing Ripseweg-Twistweg. de in gang naar hun dorp. Een splitsing waar verhoudingsgewijs al veel on gelukken plaatsvinden. Vanuit de bevolking van Vredepeel werd daar gepleit voor een (vanuit de richting Rips) voorsorteerstrook om links af te kunnen slaan. De afgevaardigde van de Provin cie. dhr. Luypers, zag dat voorals nog niet zitten maar zou het voor stel meenemen. Daarby zou ook het aantal verkeersongevallen van nu worden opgenomen. uw weekblad IETS De Provincie is nu tot de conclu sie gekomen dat er op deze split sing in ieder geval 'iets' moet gebeuren. 'Wat precies is nog niet duidelijk' aldus F. Aarts van de ge meente Venray. 'iets is in ieder ge val wei iels meer dan een voorsor teerstrook'. Volgens Aarts wordt hier inderdaad mee tegemoet geko men aan de wensen van de be volking. Volgens Aarts ligt de splitsing precies tussen de splitsing met de Beekweg en de afslag naar de Mi eg- basis. Een voorsorteerstrook zou volgens hem niet geheel passen in de totale verkeerssituatie. Omdat er een enorme verkeerstoename wordt verwacht van basispersoneel, zal deze splitsing in hel totale weg- beeld tussen Beekweg en afslag naar de basis bekeken en opgeno men worden. Volgens Aarts zal het hier om een aanpassing gaan die veel geltl gaat kosten omdat Gede puteerde Staten zich hierover moet gaan buigen. Tijdens de begrotingsbehande ling, vorige week dinsdag en woens dag, bleek de gemeenteraad zeer verdeeld te zijn over het college voorstel om ƒ100.000,- te besteden voor personele invulling op de milieu-afdeling. B. en w. wilden voor 1994 het budget voor 1994 met twee ton uitbreiden. Een ton ten be hoeve van de voorgenomen beleids- speerpunten en een ton voor perso nele invulling, ter realisering van het beleid. Het CDA liet echter we ten het met het voorstel niet eens te zijn. Deze partij zag nog wel ruimte om het beleid met huidige perso neel te realiseren. De gemeente moest dit bedrag maar 'parkeren' totdat er daadwerkelijke behoefte voor was. COALITIEPROGRAMMA Dit leidde tot nogal wat kritiek vanuit coalitiepartner PvdA. Hy verwees naar het coalitieprogram ma dat bijna vier jaar geleden was opgesteld. Milieu was daarbij duide lijk een speerpunt. 'We hebben for se bedragen neergelegd om een zo goed mogelijk beleid op poten te zetten. We vinden het merkwaardig dat het CDA de opbouw van het mi lieuprogramma wil verstoren', liet Twan Jansen weten. Het stoorde hem dat dit gebeurde op ondeugde lijke argumenten. Het CDA wilde dit bedrag nl. terzyde schuiven omdat de Christendemocraten ver wachten dat het aantal vergunnin gen die het komend jaar verleend worden, minder zal zijn. Jansen noemde het CDA niet con sequent. 'Je mag niet afdingen op zaken die we met elkaar hebben af gesproken. Dit is strydig met de geest en de letter van de afspraken die wy met het CDA gemaakt hebben'. Ook wethouder De Loo van milieu kon zich niet vinden in de argu menten van het CDA. De wethouder probeerde haar partygenoten van de noodzaak van deze investering te overtuigen. De gemeente heeft van het Rijk een aantal taakstellingen gekregen, die voor 1996 gereali seerd moeten zijn. Deze liggen o.a. op het terrein van de amnioniak- emissie en de interne milieuzorg. Volgens de wethouder is het perso neel hard nodig om dit te realise ren. Als bl(jkt dat de gemeente dit niet haalt, dan zal het ministerie van VROM korten in de financiële bydrage aan de gemeente. 'Het is dus uit financieel en uit milieu oog punt onverstandig, tenzy het CDA niet wil dat we de wettelyke mini mum taakstellingen halen', aldus de wethouder. 'Ik voel by het CDA zoiets als 'voor ons mag het min der', maar realiseer dan wel de fi nanciële problemen in 1996. VERWLJT Cees van de Ven. l'raktievoorzitter van het CDA weersprak de verwij ten van Jansen en De Loo. 'Het CDA Grote Markt 7 Venray Tel. 04780-86817 Vrijblijvende informatie over alle hypotheekvormen Rente vanaf 6.55 Bergmans Assurantiën Financieringen al mee» öan 40 jaar een vertrcxrwO begrip m Venray en regio Patersstraat 24 Tel. 04780-80303 5801 AV Venray Fax 04780-11584 zou minder aandacht voor het mi lieu hebben, het proces temporise ren. Het CDA wil de gemaakte afspraken en de wettelijke verplich tingen wel degelijk nakomen. Het CDA heeft immers ook meegewerkt aan die afspraken', was het verweer van V.d. Ven. Hij gaf aan dat het CDA niet minder wil uitgeven aan mi lieu. Zijn fraktie ziet alleen nog niet de noodzaak van die personele in vulling. "Ibon aan dat de gelden die noodzakelijk zijn, ook noodzakelijk zyn. We zeggen niet dat die ton daarvoor niet gebruikt mag wor den. Zet het bedrag terzijde en zet het in op het moment dat blykt dat dit voor de personele formatie no dig is. Wij zien op dit moment de noodzaak nog niet' Twan Jansen bleef erby dat het CDA voorstel het milieubeleid in het hart aantastte. 'Het doel is niet meer heilig voor het CDA. Ze kun nen dan wel ontkennen dat ze niet temporiseren maar dat is wel hel ef- fekt van hun voorstel. Wethouder De Loo gaf aan dat tie personele invulling wel degelijk no dig is. 'Als w(j dit personeel niet kunnen aantrekken om ons werk programma te realiseren, dan hoe ven we alleen nog maar te praten over wat we minder gaan doen'. COMPROMIS Vervolgens kwamen b. en w. na een schorsing met hei compromis voorstel. Nu toch het geld aanwen den om personeel aan te trokken, maar. als op termijn blykt dal dit personeel overtollig wordt, dan zul len die mensen weer afvloeien. Het CDA kon zich wel vinden in het voorstel. De PvdA echter niet en Twan Jansen vroeg om stemming. HU bracht daarby het oorspronke- lyke b. en w. voorstel In. Terwyi iedereen verwachtte dat het oor spronkelijke b. en w. voorstel aan genomen zou worden, bleek de voorkeur toch naar het compromis te gaan. De drie CDA-wel houders hielden nu nl. vast aan het compro misvoorstel en steunden dus niet hun eigen oorspronkeiyke voorstel. elke week nieuws

Peel en Maas | 1993 | | pagina 11