HYPOTHEEK? Ventiel speelt Canetti in Horst Voorkom risiko's met het Opel Winterplan in r Elk voertuig wordt schoon Rabobank Q \OOK Evenementenwerkgroep krijgt vorm 'Noodweer' zonder Ruyten Mobil traint in trailer WAO VAN SOEST Kruispunt Langstraat deze maand klaar Nieuwe voorzitter St Petrus Banden PEEL EN MAAS Eerste Venrayse Zang- en Kleurkanarievereniging De Huisvriend Praat in ieder geval eerst met de Rabobank! Rabobank. Aangenaam. ü^intratuin VENRAY NHms ZöO Het toneelstuk 'Noodweer' wordt maandag 8 november in Venray op gevoerd zonder Anne-Mieke Ruy ten. De van oorspong Venrayse actrice is na een ongelukje gebles seerd aan haar knie. De actrice heeft in een Amsterdams zieken huis een operatie ondergaan en moet enkele maanden revalideren. Wie haar vervangt is nog niet be kend, maar de voorstelling van het toneelstuk van Hans Dorresteijn gaat gewoon door. Gisteren stond bij het Mobil- tankstation aan de Noordsingel een helderblauwe trailer. Binnen kreeg het personeel van Mobil-stations in Venray en omgeving training, zodat ze precies weten hoe de Spaarcard werkt. Op 15 november introdu ceert Mobil in ons land het elektro nisch sparen op de tankstations. De zegeltjes maken dan plaats voor een plastic kaait. Daarop wordt elektronisch bij elke liter brandstof een punt bijgeteld. Op het kaartje kunnen 500 punten. Ook de artikelen waarvoor de klant kan sparen verdwynen. Voortaan kan elke Mobil-klant terecht in alle 68 Kykshops in Nederland. Daar wordt de Mobil Card 'elektronisch' leeg gemaakt en wordt het korting bedrag verrekend met de aankoop. beëdigd makelaar en taxateur in onroerende goederen VOOR AL UW TAXATIES Gemmadal 12, 5801 HJ Venray Telefoon 04780-86408 Voor 20 november, wanneer de Sinterklaasdrukte in het centrum begint, is de voorrangssituatie op het kruispunt Langstraat-Paters- laan/Langeweg gewijzigd. Tbt die tijd zal de weggebruiker rekening moeten houden met opstoppinkjes, met name op vrijdagavond en za terdag. Dat heeft verkeersdeskundige Rutten van de gemeente Venray la ten weten. Omkering van de voor rangsregeling zou volgens plan by de invoering van het betaald parke ren klaar moeten zijn. Om de ver keersstroom snel het centrum uit te kunnen leiden krijgt het verkeer op de Langstraat voorrang op het verkeer op de binnensingel ftiters- laan/Langeweg. Daar is het met spit suur nu al druk, maar de verwach ting is dat de drukte zal toenemen omdat door betaald parkeren de omloopsnelheid van het verkeei wordt verhoogd. De aannemer die momenteel nog werkt op het Gouden Leeuwterrein, neemt direkt daarna het kruispunt onder handen. Venraynaar Frits Ruyten wordt zondag geïnstalleerd als nieuwe voorzitter van muziek- en nuyoret- tenshowkorps St. Petrus Banden. Ruyten is de opvolger van W. Stof fels. De installatie vindt plaats in de aula van de KTS aan de St. Jozefweg en duurt van 11.00 tot 12.30 uur. De nieuwe voorzitter is zelf z'n muzikale loopbaan begonnen by St. Petrus Banden. Op twaalljarige leef- tyd begon hij trompet te spelen. Ruyten, van beroep landschaps- en tuinarchitect, speelt momenteel in het Venrays Symfonie Orkest. 'n abonnement waard De werkgroep, die de evenemen ten in de gemeente Venray moet gaan coördineren, krygt langzaam vorm. By de gemeente hebben zich de afgelopen maand enkele perso nen gemeld, die namens diverse in stanties zitting willen nemen in de werkgroep. De voorbereidingscom missie zal zich op 9 november a.s. over de aanmeldingen buigen. 'We hebben een paar kandidaten uit de sportsektor. Daar zullen we gesprekken mee gaan voeren om dat dit aantal een oververtegen woordiging in de werkgroep zou gaan betekenen. Verder heeft zich ook nog iemand aangemeld na mens de Muziekfederatie Venray. waarin de meeste Venrayse muziek verenigingen vertegenwoordigd zyn'. De Venrayse amateur-toneelver eniging Ventiel speelt zaterdag 6 november in 't Gasthoès in Horst het toneelstuk 'De Determineerden' van Elias Canetti, aanvang 20.00 uur. Dit toneelstuk werd eerder in schouwburg De Beejekorf in Venray opgevoerd op zondag 17 oktober. Het stuk wordt geregisseerd door Eefje de Vries. Ruim zestigduizend Opel-ryders maakten ook het afgelopen jaar weer gebruik van een interessante service van hun Opel-dealer: het Opel Winterplan. Ook dit jaar bestaat die mogelykheid. Voor een bedrag van 27,50 wordt de auto vakkundig gekontroleerd. Daarby gaat de aandacht speciaal uit naar de onderdelen die het in de winter extra moeilijk hebben zoals radia- teur, waterpomp en accu. Het Opel Winterplan mag inmid dels een goede traditie worden ge noemd. Het is inmiddels al het vyftiende jaar, dat de Opel-dealer deze uiterst nuttige service verleent Waar draait het precies om? Het koude jaargetijde nadert en dan zyn 's morgens verderop in de straat al weer de eerste moeilyk startende auto's te horen. Aan de accu en de vitale delen van het koel systeem van de auto worden weer hoge eisen gesteld. Maar zeker ook de veiligheid is een niet te onder schatten aspekt. Want een goed funktionerend verwarmingssy steem is niet alleen aangenaam, het zorgt bijvoorbeeld ook voor een snelle ontwaseming van de ramen en dat betekent goed zicht. En na tuurlijk zort een optimaal funktio- nerende auto in de winter voor een hoge mate van comlbrt Het Opel Winterplan staat garant voor een perfekte werking van elf wintergevoelige onderdelen. Voor een zeer aantrekkelyk bedrag van ƒ27,50 worden de volgende delen De voorbereidingscommissie is nog wel op zoek naar een afgevaar digde uit de cultuur en kunst. Inmiddels is ook bekend wie de werkgroep zal gaan voorzitten. Dat zal dhr. Paul Janssen zyn. die o.a. ook aktief is by het Odapark en in het Schouwburgbestuur. Verder zal de VW een belangryke rol gaan spelen binnen de werkgroep. De werkgroep zal zich na vor ming in eerste instantie bezig hou den met het inventariseren van alle evenementen in Venray. 1994 Zal een overgangsjaar vormen omdat de meeste evenementen voor dat jaar al ingepland staan. Vanaf 1995 is het de bedoeling dat de coördina tie van alle evenementen door de werkgroep wordt overgenomen. U bent van harte welkom in cul tureel Centrum 'i Gasthoès in HorsL Kaarten zyn verkrijgbaar aan de kassa voor de prys van ƒ10,-. Ventiel zal 'Getermineer den' nogmaals opvoeren op vry- dag 12 november in het 'Steiger- theater' in Nymegen, Fortstraat 7, aanvang 20.30 uur. gekontroleerd. Om te beginnen ko men de kachelradiateur, expansie tank. radiateur. radiateurdop. waterslangen, slangklemmen, wa terpomp en thermostaat aan de beurt.. Als de techniek in orde is, wordt natuurlyk ook de koel vloeistof beoordeeld. Biedt die wel bescherming tot minimaal twintig graden onder nul? Het ligt voor de hand dat ook be langryke onderdelen als de ventila- torriem en de accu niet aan de aandacht ontsnappen. Wordt er een probleem gekonsta- teerd, dan kan de klant opdracht geven het betreffende onderdeel te vervangen of by voorbeeld vloeistof te laten bijvullen. Als alles in orde is schrijft de Opel-dealer een 'Opel Winterplan' certificaat uit; een ech te garantie, dat de klant probleem loos de winter door zal komen. En dat is vooral 's morgens vroeg, in de vrieskou, een geruststellende ge dachte. Treedt er later onverhoopt toch een storing op. dan wordt dat voor de houder of houdster van een 'Opel Winterplan' certificaat gratis opgelost! Het certificaat is geldig tot en met 31 maart 1994 en kan tot 31 januari 1994 worden aangeschaft. Grote buit bij inbraak stacaravan Dinsdagmorgen werd aangifte ge daan van inbraak in een stacaravan op de camping aan de Zoilbergse- weg in Ysselsteyn. Door forcering van de deur was toegang verkregen tot een stacaravan van een Duitser. Ontvreemd werden de schotelan tenne, de televisie, een radlocassct- terekorder en een ed-speler. Er kon niet worden vastgesteld wanneer de inbraak heeft plaats gevonden. Op 17 oktober jl. was alles nog aanwezig. Diefstal auto Een bewoonster van de Coppelen- berg in Merselo deed donderdag morgen aangifte van diefstal van haar voor haar woning geparkeerde personenauto Opel Kadetu kleur wit Zy had de auto om 02.00 uur daar nog zien staan maar om 07.30 uur was hy verdwenen. Winkeldiefstal Een 21-jarige inwoonster van Bos koop werd in een warenhuis in de Grotestraat op heterdaad betrapt toen zy ondergoed en sokken mee wilde nemen zonder te betalen. De waarde bedroeg 33,53. Zy werd aan de politie overgegeven die haar, nadat proces-verbaal was opge maakt huiswaarts stuurde. Diefstal buitenspiegels auto Een inwoner deed aangifte van diefstal van twee buitenspiegels van zyn aan de Mambostraat geparkeer de personenauto. De schade be draagt ƒ140,-. Op zaterdag 6 en zondag 7 nov. or ganiseert de Venrayse Vogelvereni ging De Huisvriend haar jaarlykse onderlinge vogeltentoonstelling in zaal In tien Engel. Poststraat te Ven ray. De show is zaterdag geopend van 10.00 tot 22.00 uur en zondag van 10.00 tot 16.45 uur. Er zyn vele soorten kleur kana ries. bastaarden en tropen te be wonderen. die door de leden zyn gekweekt. Nederlands grootste hypotheekverstrekker scherpe tarieven deskundige en persoonlijke advisering voor uw hypotheek op maat lichtjes hedera (klimop) met echte in terracottapotjes. Samen in een rieten mandje. Dat brengt toch elke kamer in de juiste sfeer! Van 24,95 -1wmmm Langstraat 133, tel. 0478088585. ^£L EN MAAS riet alleen ondernemers wor- jen inventief, ook automobi listen. Parkeerterreinen die nen voorheen nooit ivist te vin- Ien, staan nu ineens vol. Een aider effekt is dat men toch de )ranjebuurt opzoekt om toch naar zo dicht mogelijk bij het jentrum te staan. Met name de hins Hendrikstraat staat dage- tjks vol met hoofdzakelijk lang- ïarkeerders. TIMMERWERKEN ramen, deuren, kozijnen jk isolatieglas, renovatie dakvernieuwing ier- en loudsbedrijf J. van de Ligt Wanssumx it 37 04784-^184 voor uw ITTINJB- FORfi/IJJMEREN rukkerij van del munckhof grotestraat 68 venra^- tel. 04780-82727 Donderdag 4 november - Pagina 7 Afgelopen zaterdag werd de tie van de vier rabobankkan- jjen Merselo-Vredepeel, i knen-Veulen, Oirlo-Castenray Ysselsteyn een feit. Vijf mu- jkkorpsen uit bovengenoemde i Vpen bliezen gezamenlijk de \uwe rabobank Zevenrode het jen in. De muziek van de 300 uzikanten die op het rpsplein in Leunen speelden is tot ver in de omtrek te ho- k. Met deze fusie heeft Venray ig twee rabobanken, nl. Zeven de en Venray-Oostrum, waa- jider overigens ook Heide valt. Spijkerbroeken van waslijn gehaald len bewoner van de Stationsweg :d vrijdag aangifte van diefstal twee spykerbroeken die te dro- hingen aan de waslijn op het tte dak van de woning. De waar van beide broeken bedroeg Gewonden bij botsing Zaterdagmiddag omstreeks 14.50 jr verleende een 58-jarige tstuurder van een personenauto t Venray, op de afslag Spurkter- pk-Maasheseweg geen voorrang (n een over de Maasheseweg rij mde personenauto, bestuurd door |n 28-jarige inwoner van Ooster- j>ut (Gld.). Bij de botsing werden pi inzittende van de Venrayse to en de bestuurder uit Ooster- »ut gewond en moesten beiden het ziekenhuis worden overge- :ht. Na behandeling konden ze huis worden overgebracht. Boom's Truckwash: voor bedrijven en particulier Goed nieuws voor de bezitters van een caravan of een boot, maar ook voor bedrijven met een wa- genparkye). Voortaan is wassen van dergelijke voertuigen een fluitje van een cent. Op het in dustrieterrein Smakterheide heeft Boom's Transport een spe ciale truck-wasstraat ingericht Daar kunnen de meest uiteenlo pende voertuigen gewassen wor den: vrachtauto's, trailers, aan hangwagens, traktoren, bestel auto's, kleine en grote bussen, maar ook boten, campers en caravans. Al le vervoermiddelen die door hun af metingen om of om andere rede nen een beetje moeilyk 'thuis' te wassen zijn. De truck-wasstraat is de eerste in de regio. Het Venrayse transportbe drijf ziet uiteraard" vooral collega vervoerders als mogelijke klanten. Immers een vrachtauto is het visi tekaartje van menig bedryf. Maar om een bedrijfsauto schoon te hou den is een heel karwei. Veel bedrij ven zijn er nu al niet op ingericht en in de nabije toekomst wordt het welhaast onmogelyk voor een indi vidueel bedryf om aan alle milieu- eisen te kunnen voldoen. De firma Boom verwacht dan ook een groei ende klantenkring, want Boom's Truckwash voldoet uiteraard aan al le huidige eisen. Water en olie wor den gescheiden, de gebruikte schoonmaakmiddelen zijn alle maal gekeurd en toegelaten. Over niet al te lange tijd wordt het ge bruikte water zelfs voor 85% steeds opnieuw gebruikt. De installatie werkt met een aan tal computergestuurde program ma's. Afhankelijk van het type voertuig en de mate van vervuiling wordt een keuze gemaakt. Afwij kende vervoermiddelen worden handmatig 'aangepakt'. Terwijl de auto een schoonmaakbeurt krygt kan de bestuurder, indien gewenst, gebruik maken van een aantal mo derne faciliteiten by Boom. Hy kan telefoneren, faxen, zich wassen en verschonen of alleen de krant lezen en een kop koffie drinken. Naast de truckwash bevindt zich een dieselpomp waar transport- en taxibedrijven, maar ook zakelijke en particuliere 'veelrijders' 24 uur per etmaal hun tank kunnen vul len. Alles bij elkaar een servicepak ket dat een groeiende groep zakelijke (en particuliere) gebrui kers zal aanspreken. U vindt Boom's Truckwash op industrieter rein Smakterheid, aan de Ven- nootstraat, recht tegenover Van Mierlo Logistics Centre. Dader had dorst Een bewoner van de Sanshof- straat deed by de politie de medede ling dat uit zyn achter de woning gelegen schuurtje drie kratten wa ren ontvreemd (één krat met lege flessen en twee kratten met bier).

Peel en Maas | 1993 | | pagina 7