t homassen C Uitlopen is het doel Streep onder conflict W ilhelminaplein Vlag in top van eigen huis I INGEZONDENS 'T VENROJS LAEVE GETAEKEND Psychiaters slaagden voor EHBO interieurs venray Nieuwe geluids apparatuur in de raadszaal Drie Venrayse 'musketiers' in marathon New York Spreektijd aan banden Operette Gezellen brengen La Belle Helénè Simons komt tekenen PEEL EN MAAS Donderdag 4 november - Pagina 5 DE MAN DIE GEZIEN MAG WORDEN... Jac. Nooyen Mannen Mode is de speciaalzaak voor een uitge breide kollectie betaalbare mannenmode, Voor deskundig advies. En.voor deel via uw vaste klantenkaart Alle veranderingen worden door ons In eigen atelier gratis voor u verricht. Hel drietal dat de Venrayse eer in New York hoog gaat hou den. kan nog wat financiële ruggesteun gebruiken. Hel sponsorgezelschap bestaat al uit een aantal Venrayse bedrij ven. onder andere cafetaria Snack Corner, H. Clephas, Cae sar Mannenmode, café t Podi um, Mijling Optiek, accoun tantskantoor Bol, isolatiebe drijf De la Roy, autobedrijf Strijbosch, koffieshop de Pim pernel en eetcafé de Oude Bar rier. Wie ook een bijdrage wil leveren aan het sukses van de Venrayse equipe kan kontakt opnemen met Herman Ha- rends. Qrotestraat 97. Venray, tel 12822. Grotestraat 27 Venray Tel.: 04780 - 83938 PARKEREN VOOR INVALIDEN Geachte meneer/mevrouw A. Fhli- ze. Met verbijstering las ik in de vo rige Peel en Maas uw klachten over 'gratis parkeren voor invaliden'. WIJ hebben daar niet om gevraagd - wij zitten ook niet aan de bedelstaf al hebben veel invaliden door hun handicap moeite om de eindjes aan elkaar te knopen. De afspraak met de gemeente en de voormalige Werkgroep Gehandi capten Belangen was: by betaald parkeren wordt er a. niet getornd aan het aantal inva lidenparkeerplaatsen in het cen trum, en b. er worden by de plaatsen in het centrum meters geplaatst met een dubbele parkeerduur. Dat de gemeente nu (waarschijnlijk tydelyk) anders beslist, is niet onze zaak. Met uw opmerkingen krenkt u veel gehandicapten. Zij/wy vragen niet om stokken, hartkwalen, reu ma, rolstoelen of anders. Mensen zyn niet 'zogenaamd' invalide. Dat invalide-zyn kost veel tranen, ener gie, inspanning, begrip en geld. Als ik b.v. naar het postkantoor moet én naar de Hema, dan kan ik (hoop ik dan maar) parkeren in de Post- straat, dan via de Julianasingel, Langeweg, Merseloseweg, schouw burg naar de parkeerplaatsen de de Schoolstraat, dus dichter by de He- ma. Hoeveel extra benzine kost met dat? De werkende wordt gestraft voor de niet-werkende? Gelukkig zijn er ook nog invaliden die geheel of ge deeltelijk werken. En, al is het maar tijdelijk, ik ben blij met myn 20 uur baantje in een instelling hier in Venray, zo kan ik mijn mioK denklasse wagen zelfstandig be druipen. Zonder auto kan ik niks. Maar maak u niet verder boos, A. Fhlize. In Helmond betaal ik ge woon voor parkeren en kan ik alle winkels redelijk goed bereiken. En ik word daar verder niet lastig ge vallen door mensen die mij als 'pro fiteur' bestempelen. Als u ooit wilt ruilen - die jaarlijk se 120 gulden voor mijn orthopae- disch schoenen, mijn twee stokken en mijn toekomstige rolstoel voor uw fiets - dan hoor ik dat wel van u. Wel eerlijk ruilen dan... levenslang. Mijn invalidenparkeerkaart krijgt u van mij om gratis te kunnen parkeren. Margriet Halverhout-Sibon Gratis parkeren zolang zijn wil. Het lijkt mij alleszins redelijk als invalide met een parkeeronthef- fing, dat dit parkeren in het cen trum van Venray aan een limiet gebonden zou zijn van maximaal 2 tot 2V5> uur. Meerdere invaliden kunnen dan gebruik maken van deze plaatsen op verschillende tijdstippen, door het vrijkomen hiervan. Verder heb ik geen goed woord voor de denkwijze van A. Falize. Zogenaamde invaliden. Volgens my bestaan die niet Het verkrij gen van een parkeerontheffïng is gebonden aan een medische keu ring, waar niet al te lichtvaardig over gedacht mag worden. Het is wel zo, dat invaliditeit niet altijd zichtbaar is. Veel operaties en langdurige therapieën zyn dik- wyls hieraan vooraf gegaan, om nog zoveel mogelijk 'rechtop' door het leven te kunnen gaan. Behoorlijk middenklasse auto. Gelukkig is het nog niet zo, dat in validiteit iets is van alleen de alle rarmsten van de maatschappij. Maar ook hier geldt, dat naast een auto, invaliditeit ook nog andere, dikwijls hoge onkosten kent, waar niet al te lichtvaardig over gedacht mag worden. Bovendien moet juist de auto goed en betrouwbaar zyn. Moet de bedelstaf hier genoemd worden voor de niet-werkenden, zo als u groepen mensen indeelt en het heel normaal zou vinden dat in validen alleen met een kneus van auto recht op dit parkeren hebben? Neem gerust van my aan, dat wij grote financiële offers brengen om dit laatste, de kneus, te voorkomen. De gemeente Venray verdient hier lof en niet beticht te worden van het straffen van de werkenden. Dat andere gemeenten wel geld vra gen, ben ik nog nooit tegengeko men en lykt mij puur verzonnen. Het zou navraag verdienen, maar meer ook niet. Het is al moeilyk en tydrovend genoeg voor iemand die 'niet al te snel is' om in het cen trum van Venray te komen en dient niet ook nog een extra afgestraft te worden vanwege een vertraagd funktioneren door invaliditeit. Zo'n voorrecht is het ook weer niet! Een gepensioneerde invalide Op donderdag 21 okt. jl. slaagden voor het reanimatiediploma de vol gende psychiaters, verbonden aan het Vincent van Gogh Instituut te Venray: J. Butenaerts, T. Ceelen, E. Hofma, A. Lazeroms, J. Meerdink- veldboom, B. de Ryk en H. Selten. Instrukteur was J. Cuppen. De be geleiding was in handen van de heer E. Kessels, voorzitter van EHBO-vereniging Venray. Voor meer informatie ovcer EH BO in Venray gelieve u een briefje te schrijven naar Postbus 298, 5800 AG Venray. tapijten gordijnen meubelen Als het mooi moet zijn... Jt Wilhelminastraat 6 Venray 04780-82510 Eindelijk is het zover: betaald parkeren!!! De Venrayse gemeentebestuur ders krijgen voor hun raadsbesla- gingen binnenkort nieuwe geluids apparatuur. In de commissie algemene zaken, a.s. maandag, leg gen b. en w. het voorstel voor om de huidige apparatuur te vervangen. Die apparatuur is nl. technisch afgeschreven en voldoet niet meer aan de eisen, die er aan gesteld mo gen worden. 'Aanschaffen van nieu we apparatuur is onontkoombaar', aldus b. en w. in het voorstel. Verder zal met ingang van de vol gende raadsperiode het aantal raadsleden met twee personen wor den uitgebreid. Dit als gevolg van het feit dat Venray sinds enkele maanden meer dan 35.000 inwo ners telt. Behalve dat de apparatuur voor de raadsleden gebruikt gaat wor den, komt er ook apparatuur voor de geluidsvoorziening op de publie ke tribune en in de burgerzaal, waar regelmatig officiële ont vangsten en bijeenkomsten plaats vinden. Met de aanschaf van de nieuwe apparatuur is een bedrag gemoeid van ƒ35.500,-. Dit is 5.500,- meer dan was begroot. Weer cv-ketels gestolen Maandagmorgen werd ontdekt dat bij zeven in aanbouw zynde wo ning aan het Penningkruid de cv- ketels op deskundige wijze gede monteerd waren. Het bouwbedrijf heeft van deze diefstal, die afgelo pen weekend heeft plaatsgevonden, aangifte gedaan. De schade be draagt meer dan tienduizend gulden. De spreektyd die de diverse frak- ties krygen tydens de begrotings behandeling op 30 november a.s. zal streng gelimiteerd zijn. Dat blijkt uit het voorstel van b. en w. dat a.s. maandag in de commissie algemene zaken behandeld zal wor den. Was het in het verleden zo dat elke fraktie evenveel tyd kreeg, dit jaar is dat duidelijk niet het geval. Elke fraktie krygt tien minuten 2 minuten per fraktielid (afgerond met 5 min. naar boven). Dat zal tot gevolg hebben dat het CDA 35 mi nuten spreektijd krijgt, de PvdA 20 minuten en de frakties Samenwer king, V.d. Vorle en de WD slechts 15 minuten. In het voorstel wordt aangegeven dat deze formule in veel gemeenten gebruikelyk is en als 'niet onredelyk' wordt be schouwd. Verder wordt erbij aange geven dat 'korter mag, maar langer zeker niet'. 'Als ik al een marathon loop dan liever in New York dan in Leunen', schetst Herman Harends. Hij is één van de drie Venraynaren die zondag over een week aan de start staan voor de beroemdste marathon te wereld, die van New York. 'Twintigduizend lopers aan de start, zeven rijen dik staat het pu bliek in de straten; de marathon van New York heeft gewoon een ge weldige uitstraling', vult Piet Du- pont aan. De 32-jarige Dupont en de vijftien jaar oudere Harends zitten in de kamer bij de laatste, enkele weken voordat het Venrayse trio z'n marathondebuut maakt. De derde man, Ruud Wijkniet (34) ontbreekt wegens drukke werkzaamheden. Bovendien hoeft de publiciteit voor hem niet zo nodig. Piet en Herman hebben daar minder problemen mee. Meedoen is duur genoeg en voor zover ze we ten zijn ze de eerste Venraynaren die meedoen aan de Newyorkse ma rathon, dus daarom zyn ze een sponsoraktie gestart. In hun kon takten met de pers zullen ze hun weldoeners zoveel mogelyk noemen. Piet, Herman en Ruud zyn alle drie lid van de lopersgroep 'de Bar rier', een kleine twintig leden tellende groep die vorig jaar door Piet Dupont in het leven is geroe pen. Wekelyks leggen de dames en heren in de bossen rond 'de Oude Barrier' hun trainingskilometers af, waarbij de trefwoorden 'gezellig heid' en 'verantwoord sporten' zyn. Binnen die groep ontstond ook Herman Harends (links) en Piet Du pont met op de achtergrond loopsters die eveneens wekelijks hun rondjes in de bossen afleggen. het plan voor 'operatie New York'. 'Het oorspronkelijke idee komt van Ruud', zegt Piet. 'Die wilde altijd al eens de marathon van New York lo pen'. Ongeveer driekwart jaar gele den kwam Ruud met z'n wens op de proppen en Piet, gediplomeerd sportleraar en atletiekdier, was me teen enthousiast. Na aanvankelijke aarzeling werd ook Herman over de streep getrokken. De oudste van het drietal twijfelde vanwege z'n leef tijd, omdat hij nog nooit had gevlo gen en omdat hij de eerste officiële marathon in z'n leven nog moet lo pen. Uiteindelyk zei Herman tegen zichzelf dat er ongetwijfeld oudere eerstejaars marathonlopers onder de deelnemers zullen zyn. Boven dien spreekt de uitdaging hem aan. 'Je grenzen verleggen, dat doe ik graag op z'n tyd, zowel sportief als privé'. TOERISTEN Het Venrayse trio gaat naar Ame rika met het doel de marathon uit te lopen. In welke tyd maakt hen weinig uit, maar de limiet ligt bij vijf uur. 'New York is met z'n brug gen geen snel parcours', zegt Piet. Voor zichzelf, de snelste van het drietal, zou 3 uur en 45 minuten een mooie tijd zyn. Ruud en Her man zyn dik tevreden als ze na vier en vier en een half uur het finish- doek passeren. Maar nogmaals, ty- den zyn volstrekt onbelangrijk, uitlopen is het doel. Ook dat echter niet tot elke pr(js. 'Als het echt niet gaat moet je stoppen', zegt Piet Du pont 'Tenminste als dat vóór 30 km na de start is', voegt h(j er aan toe. 'Ben ik de 35 km gepasseerd dan strompel ik desnoods de laatste ze ven kilometers'. Ruud, Herman en Piet vertrek ken volgende week woensdag. 10 november naar 'the Big Apple'. Vlucht, hotel en startbewijs hebben ze allemaal zelf geregeld. De enkele dagen die ze voor de start nog heb ben wil het trio voomamelyk als toerist doorbrengen. 'Ruud zal ons rondleiden', zegt Herman. De uitba ter van eetcafé 'de Oude Barrier' is, in tegenstelling tot Piet en Herman, al eens in New York geweest. Vooral Herman is benieuwd om nu eens zelf te bekijken waarover je zoveel ziet en leest. Hij heeft zich voorge nomen om in elk geval met exclu sieve kerstcadeaus voor de kin deren en dito CD's thuis te komen. En natuurlijk met een tastbare her innering aan de marathon van New York 1993. Na het geweldige sukses van 'Der Vogelhandier' in 1992 door de Ope rette Gezellen Land van Cuyk is dit jaar gekozen voor de operette 'La Belle Hélène' van de Franse compo nist J. Offenbach. De operette speelt zich af in het oude Griekenland vóór de Trojaan se Oorlog. Laat u meevoeren met de prachtige melodieën. Naast eigen koor en solisten wordt ook dit jaar weer medewerking verleend door een aantal gastsolislen. Het operette-orkest zal het geheel muzi kaal begeleiden. Zoals voorgaande jaren is ook dit speelseizoen weer veel aandacht besteed aan kostuums en dekor. De regie is in handen van Harry van Luencn. De algehele leiding over solisten, koor en operette orkest berust bij dirigent Gerrit Flinsenberg. De voorstelling in de schouwburg te Venray is op zondag 7 november, aanvang 20.00 uur. Kaarten: ƒ17.50; voorverkoop. CJP en Pas 65+ 15,-. Kinderen tot 12 jaar gratis. Groe pen op aanvraag. Info.: tel. 08858- 2470. Poging inbraak auto Een 26-jarige inwoonster van Leunen deed aangifte van een po ging tot inbraak in haar aan het Rondeveld geparkeerde personen auto. Het is niet uitgesloten dat de dader in z(jn werk is gestoord. Staatssekretaris Hans Simons komt maandag naar Venray voor de ondertekening van de conve nant die het ministerie heeft gesloten met de provincie Lim burg, het Vincent van Gogh Insti tuut en enkele ziektekosten verzekeraars. De ondertekening vindt plaats in de schouwburg van het Vincent van Gogh In stituut. In de overeenkomst staan afspra ken over de toekomst van het Ven rayse instituut De convenant houdt in dat het Vincent van Gogh Instituut in Venray kleiner wordt en elders in Limburg nieuwe zorg vormen gaat opzetten. Bovendien wordt het budget kleiner. Volgens Bert Kersten is het een constructief gesprek geweest. 'Bei de partijen hebben elkaar in het verleden zakelijk in de haren gze- ten. Dat is naar buiten toe niet al tijd even vriendelijk overgekomen. Dat beeld wilden en willen we nu rechtzetten' aldus de wethouder, die namens de gemeente bij dit ge sprek aanwezig was. 'We hebben de ervaringen uitgewisseld en tot di verse conclusies gekomen'. Een van die conclusies is dat de gemeente, als het plannen maakt, betrokken goed zal informeren en zich ook goed zal presenteren. De winkeliers daarentegen zouden zich wat duidelijker moeten organi seren. De winkeliers onderstreep ten verder nog eens dat er absoluut geen bewaar was tegen de komst van Van Schaijik, maar dat het om de parkeersituatie in dit deel van het centrum ging. De wethouder heeft in dit ge sprek laten weten dat de gemeente nog steeds vasthoudt aan dé optie om achter Eurotel een parkeerter rein te realiseren. 'Dat heeft nog steeds onze prioriteit' aldus de wet houder, die echter nog niet kon zeg gen op welke termijn dit parkeer terrein gerealiseerd kan worden. De gemeente Venray en de on- I zamenlykwerken aan de regio- dernemers die bezwaar hebben funktie van Venray. Dat is de gemaakt tegen het verlies van uitkomst van een gesprek tussen parkeerplaatsen op het Wilhelmi- ondernemers en gemeente, vori- naplein hebben een streep onder I ge week donderdag, dit conflict gezet en zullen nu ge- Burgemeester Jos Waals heeft af- gelopen maandag de vlag gehesen bij het huisje dat leerlingen van de KTS sinds ruim een jaar aan het bouwen zijn. De burgemeester was aanwezig omdat de bouw het hoog ste punt heeft bereikt. Onder het motto 'Bouw je eigen huis' willen de gezamenlijke Zuid nederlandse aannemers de jonge ren praktische ervaring met het bouwvak op laten doen. Uiteraard moet dat stimulerend werken, zo dat de jongeren meer kiezen voor de bouw, waar nog steeds een tekort is aan vaklieden. Aan het huisje werken leerlingen in allerlei vakgebieden. Nu het dak er op zit kan het binnenwerk begin nen. Rond de zomervakantie moet het huis helemaal klaar zijn. Omdat de school de plaats op het binnen terrein niet kan missen, wordt het daarna weer afgebroken.

Peel en Maas | 1993 | | pagina 5