Direkteur Moonen: 'We zijn marktgericht aan de slag gegaan' Tien gewonden bij botsing Expositie zijdeschilderen in schouwburg Venray Mode Nieuws Gemeentepolitie wordt feestelijk Postkantoor dinsdag weer open opgeheven Stichting gaat goedkope reizen naar Brazilië aanbieden En zoë was 't ien Venroj.. is 'n welkom verjaardagskado Verkrijgbaar in de boekhandel m OOK Vergadering bestuurs commissie Begraafplaats VAN OORSCHOT MODE Officiële opening nieuwe vestiging arbeidsbureau en Start PEEL EN MAAS Maandagmorgen omstreeks 04.30 uur vond op de Deumeseweg,tus sen de afslag Venloseweg en Leun- seweg, in een flauwe bocht een botsing plaats tussen een personen auto bestuurd door een 33-jarige inwoner van Arnhem en een perso nen busje, bestuurd door een 21- jarige man uit Bemmel. In die bocht zagen de bestuurders elkaar tegemoet komen en ze weken bei den uit om een botsing te voorko men. Dat lukte niet en beide voertuigen raakten elkaar. Bij de botsing werd de bestuurder van de personenauto aan zijn hoofd ge wond en moest naar het ziekenhuis worden vervoerd. De bestuurder van het personenbusje moest met acht inzittenden, allen in de leeftijd tussen de 18 en 22 jaar en woon achtig in Bemmel en Noordwyk, met lichte verwondingen naar het ziekenhuis worden overgebracht. Alle negen personen konden na be handeling het ziekenhuis verlaten. Beide voertuigen waren zwaar be schadigd. Dinsdag 26 oktober is de opening van het vernieuwde postkantoor Pa- tersstraat in Ven ray. Aan de ope ning is een ingrijpende verbou wing voorafgegaan. Het nieuwe' postkantoor is een zogenoemd 'Postkantoor Nieuwe Stijl'. De loket ten met glazen scheidingswanden zijn verdwenen en in plaats daar van zijn er open balies. In verband met de verhuizing is het postkan toor maandag 25 oktober de hele dag gesloten. In de nieuwe formule van het postkantoor is veel aandacht besteed aan de veiligheid. Behalve wat wisselgeld is er in het postkan toor geen geld beschikbaar. Al het geld is opgeborgen in apparatuur die het gevraagde bedrag alleen uit geeft nadat een klant zijn pincode heelt ingetoetst.. Bovendien is alle apparatuur voorzien van tijdvertra- gingsmechanismen. Het opnemen van grotere bedragen neemt als ge volg daarvan meer tijd in beslag. voor uw a KETTING FORMULIEREN drukkerij van den munckhof bv grotestraat 68 venray tel. 04780-82727 i De Bestuurscommissie Begraaf plaats vergadert maandag 25 okto ber om 09.30 uur in het raadhuis. Een van de belangrijkste agenda punten is het concept-plan voor de herinrichting van het columbari um. Daarnaast wordt er een defini tief besluit genomen met betrek king tot de gedenksteen van het voormalig kerkhof Petrus Banden, de inschakeling van vrijwilligers en de afdoeningslyst. Zoals gewoon lijk is de vergadering openbaar. Illegaal kappen Een bewoner van de Chopinstraat kreeg proces-verbaal aangezegd na dat personeel van de gemeente had gekonstateerd dat hij een in de straat staande veldesdoom zonder vergunning had gerooid. De boom was ongeveer 20 jaar geleden door de gemeente geplant en had een doorsnede van 20 centimeter. Ver vanging van de boom zal ƒ1.500.- gaan kosten en voor dat bedrag zal de illegale kapper aansprakelijk worden gesteld. In de foyer van schouwburg De Beejekurf zal van 19 tot en met 31 oktober een expositie zijdeschil deren worden georganiseerd door kursisten van Guustie Manders, docente zijdeschilderen. Guustie Manders. textielkunste- nares en docente, maakte in 1985 kennis met het zijdeschilderen. Zy ging zich vanaf die tijd sterk toeleg gen op het bewerken en verwerken van zijden stoffen. Het enthousias me waarmee zij in haar eigen werk uiting geeft aan een harmonieuze vormgeving, abstractie alsook aan de texturen van materialen, weet zij op een inspirerende wijze enthousi ast over te brengen aan kursisten in haar atelier De Spindel te Oirlo. Het werken met zjjde is een bij zonder boeiende bezigheid. Het is een natuurlijk materiaal en de spe cifieke eigenschappen van zijde le veren vaak zeer verrassende resul taten op. Witte zijde is bijna altijd de basis; deze kan beschilderd wor den met verschillende soorten verf. Zijde leent zich uitstekend voor diverse technieken zoals vrij schil deren, aquarelleren, werken met zout, alkohol. maïzena, suiker, mar meren, zeefdrukken, stempelen, werken met contourmiddel, etc. Ook de toepassingen zijn legio en zullen herkenbaar zijn op de expo sitie: kussens, sieraden, sjaals, kle ding. stropdassen, wandbekleding, mappen, dozen, kleding. Deze expositie in de schouwburg zal dan ook een indruk geven van mogelijkheden op het gebied van zijdeschilderen in de ruimste zin van het woord. Er zijn namelijk meer verwerkingsmethoden als al gemeen aangenomen wordt; er is een grote verscheidenheid in werk mogelijk zowel wat betreft techniek als eindresultaat Voor het bezoeken van deze expo sitie kunt u terecht in de foyer van de schouwburg: dagelijks van 10.00-16.00 uur; tijdens en één uur vóór de avondvoorstellingen. Op 20 en 21 november a.s. zullen bovendien in Atelier De Spindel open dagen worden gehouden om u nog beter kennis te kunnen laten maken met zijdeschilderen en er zullen tevens diverse demonstra ties worden gegeven. Naast een centrale balie voor de meest voorkomende handelingen is het postkantoor uitgerust met een Postwinkel. In deze Postwinkel vindt u pro- dukten die logisch in het verlengde liggen van de dienstverlening op het postkantoor: wenskaarten, kan toorartikelen. verpakkingsmateria len, enz. Daarnaast heeft het kantoor zelf- bedieningsapparatuur zoals een gi romaat, een kopieerapparaat en een kaarttelefoon. De restyling van het postkantoor Venray maakt deel uit van een om vangrijk bouw- en verbouwpro gramma van Postkantoren BV. In de komende vijf jaar zal het totale vestigingennetwerk volgens de nieuwe formule worden ingericht. Ter gelegenheid van de opening van het vernieuwde postkantoor wordt op de openingsdag een aantal klanten verrast met een bon cadeau. Ernstig verkeersongeval Donderdagavond even voor twaalf uur raakte een personenauto, bestuurd door een 27-jarige Venray- naar op de Maasheseweg in de rich ting Venray uit de juiste koers en nadat de auto eerst een omleidings bord had geraakt botste hy bijna frontaal tegen een rechts van de weg staande boom. Bij de eerste melding zou de bestuurder bekneld in het wrak van de auto zitten en daarvoor rukte de brandweer uit, maar van een beknelling bleek ge lukkig geen sprake te zyn. De bestuurder liep naast hoofdverwon dingen een zware hersenschudding en een gebroken neus op. Jonge koe aan de wandel Vrijdagmorgen om even voor twaaif uur had de politie weer suk- ses met het in een weide dryven van een jonge koe, die het verkeer last bezorgde op de Oirloseweg. Vol gens het dagrapport was de 'jonge dame' in afwachting van de komst van de eigenaar in een weide gedre ven en er hadden geen ongelukken plaatsgevonden Winkeldiefstal Een zaak in elektro-artikelen in de Marktstraat deed aangifte van diefstal van een CD-speler ter waar de ran ƒ350,-. Hoe en wanneer de diefstal heeft plaatsgevonden kon niet worden vastgesteld. Wilt u meer informatie over deze expositie of over kursussen zyde- schilderen dan kunt u kontakt op nemen met Guustie Manders. Atelier De Spindel te Oirlo. tel. 04780-71701. In Atelier De Spindel worden ook kursussen zijdeschil deren gegeven en u kunt er terecht voor handgemaakte artikelen zoals eerder genoemd én materialen no dig voor het zijdeschilderen. Een behaaglijke wollen coat met daaronder een komfortabele ruitblazer. Grotestraat 73, Venray Roosendaal, Helmond, Boxmeer, Oss Donderdag 21 oktober - Pagina 7 Het gaat crescendo met de Ar beidsvoorziening Venray. Dat stelt rayondirekteur II. Moonen aan de vooravond van de officiële ope ning van de nieuwe vestiging van het arbeidsbureau en Start in Ven ray. .Aan de St. Jozefweg wordt vrydag de vestiging van rayon Venray, dat al een jaar funktio- neert, officeel in gebruik geno men. Dat gebeurt tijdens een openingsbyeenkomst om 16.00 uur, waarby naast Moonen, alge meen direkteur Attema van Start en algemeen direkteur Stollman van Rank Xerox een inleidend woortfje houden. De vestiging in Venray maakt deel uit van het de Arbeidsvoorzie ning Noord- en Midden-Limburg. Naast Venray zyn Venlo, Weert en Roermond onderdeel van dit Regio naal Bureau Arbeidsvoorziening (RBA) - gezamenlijk bestuurd door werkgevers, werknemers en over heid -. een van de 28 RBA's in ons land. Rayon Venray kreeg in de per soon van mevrouw U. Moonen in september 1992 een nieuwe direk teur. Met de komst van Moonen werd gelijk gestart met een grootscheep se reorganisatie. 'De arbeidsvoorzie ning had in het verleden een niet zo goede naam opgebouwd. Daar zijn we dus aan gaan werken. We zijn marktgericht aan de slag ge gaan. Daarby inspelend op de be hoeften en de wensen van de werkgevers en werkzoekenden', stelt Moonen over de aanpak in het afgelopen jaar. De dienstverlening werd in twee delen opgesplitst; enerzyds de direkte bemiddeling - vrij vertaald de vraag naar en het aanbod van werkzoekenden zo snel mogelijk invullen - en anderszijds de tnyektbemiddeling - moeilijk te plaatsen werkzoekenden de kans geven zich een weg naar de arbeids markt te banen. Met name aan het laatste aspekt wordt bijzondere aan dacht gegeven. In het kader daarvan werd de sa menwerking met de gemeente Ven ray geïntensiveerd. Samen met de sociale dienst werd voor een nieu we aanpak gekozen. Voor moeilijk te plaatsen werkzoekenden - bij voorbeeld langdurige werklozen, herintredende vrouwen, mensen met een detentieverleden en alloch tonen - wordt nu gezamenlijk ge zocht naar een oplossing. Moonen: 'In het verleden was het zo dat deze mensen op twee plaatsen hetzelfde verhaaltje moesten vertellen. Nu willen we hun situatie zo goed mo gelijk in beeld brengen en aan de hand daarvan een oplossing zoe ken. Dat kan bijvoorbeeld in de vorm van her- of bijscholing. We stippelen een plan uit waarbij tie sterke kanten van de werkzoeken den optimaal worden gebruikt. Zo benaderen we bedrijven om voor die mensen werkplaatsen te creëren'. FLEXIBILITEIT De splitsing in dienstverlening wordt ook doorgetrokken in de lo- katies van de twee RBA-vestigingcn in Venray. In het pand aan de Passa ge in het centrum wordt voor tie direkte bemiddeling tussen werk gever en werkzoekende zorg gedra gen. De vestiging aan de St. Jozelweg werkt meer aan de tnyekt bemiddeling. Een tweedeling waar voor bewust is gekozen. Direkteur Moonen: 'De vestiging aan de Passa ge ligt in de loop van het publiek. Door de ligging in het centrum wil len we de drempel om binnen te stappen zo laag mogelijk houden. We willen zo een sterke binding met onze relaties opbouwen. Door een totaalpakket aan te bieden - arbeidsbureau en uitzendbureau Start in een gebouw - willen we de mensen aan ons binden'. Voor tie vestiging aan de St. Jozel weg ligt dat weer geheel anders; Daar zyn de aktiviteiten meer ge richt op langere termijn planning. Het is dan ook niet vreemd dat vori ge week het Regionaal Diensten Centrum (RDC) daar haar intrek heeft genomen. Dit centrum richt zich op het geven van algemene in formatie over beroepen en opleidin gen. Een welkome aanvulling op tie werkzaamheden van het arbeidsbu reau en Start. Daarnaast kan het rayon Venray van het RBA terugval len op het in Bleriek gevestigde Centrum Vakopleiding Daar kun nen mensen worden opgeleid in honderden technische en admi nistratieve beroepen. 'Flexibiliteit is daarby het sterke punt. We pro beren zoveel mogelijk in te spelen op de behoefte uit het bedrijfsleven. Heelt een bedryf bijvoorbeeld over een jaar veertien stukadoors nodig, dan proberen wij die binnen onze mogelijkheden te leveren. Een goed kontakt met de ondernemers is dan ook van groot belang Vandaar dat onze consulenten nu geregeld bedrijven bezoeken om zo te weten te komen hoe deze in elkaar steken. De aard ran het bedrijf is ook van belang om tic juiste personen te plaatsen. Want we kyken niet al leen naar kennis en vakkundig heid. Iemand moet ook in een bedrijf passen'. Een van de problemen waarbij werkzoekenden op zoek naar een geschikte baan op stuiten, is de sol licitatie. Problemen met het schrij ven van een sollicitatiebrief, het voeren van een sollicitatiegesprek, de presentatie en andere zaken worden door de arbeidsvoorziening aangepakt in <le zogenaamde solli citatietraining in de volksmond be ter bekend als tie sollicitatieclub. Zo is er iedere woensdag van 09.15 tot 12.15 uur een spreekuur in het Job centrum aan tie Passage. Werkzoe kenden kunnen dan individuele sollicitatie-adviezen krygen. Daar naast zijn er geregeld workshops (woensdag 27 oktober Is er van 09.00 tot 12.30 uur tie workshop 'Hoe schryf ik een goede sollicita tiebrief) en zyn er de komende we ken ook sollicitatietrainingen voor LB< >- en MB< )-groepen. RESULTATEN Direkteur Moonen toont zich te vreden met de resultaten in 1993. De taakstelling die tie arbeidsvoor ziening Venray werd opgelegd - dit jaar 1180 rakatures vervullen -. wordt dicht benaderd. 'Ibt en met week 40 zyn er 891 vakatures. dat is 98 procent van de taakstelling tot op dat moment, vervuld. Er zijn 1(55 langdurig werklozen geholpen by hel vinden van oen baan. oltewel 95 procent van datgene tie arbeids voorziening voor ogen had. liet aan tal allochtonen dat een liaan kreeg bedroeg 61. en dat is 94 procent. 120 Werkzoekenden schreven zich in voor de sollicitatietraining waar van 72 mensen aan een liaan wer den geholpen. Overigens is het totale werkzoekenden bestand per 1 oktober 4825. waarvan 3120 men sen werkloos zijn. De ingediende rakatures tot en met september 1m>- d roegen 1882. Moonen is te spreken over de cij fers. Verwacht zelfs dat de taakstel ling gerealiseerd wordt. Moonen: 'Beslist. We hebben in het begin van dit jaar als gevolg van tie reorga nisatie nog wat aunloopmncilijkhc- den gehad. Daarna is er alleen maar een stijgende lijn geweest- De 1(M) procent van onze taakstelling gaan we dus zeker bereiken'. Wie echt wil kennis maken met Brazilië kan binnenkort gebruik maken van de goedkope reizen van de stichting Stint Martin us. De Limburgs/Brabantse pater Martin Cox, die in Rio de Janeiro zowel een reisbureau als een op vanghuis voor straatkinderen leidt, gaat daarvoor zorgen. 'Kom zelf maar kyken', nodigde de ondernemende geestelijke z'n toehoorders afgelopen vrijdag uit tydens de presentatie van het boek je 'Over toekomst gesproken'. De Meerlose journalist René Poels en de Venrayse fotograaf Gé Hirdes hebben dat boekje over de straat kinderen ran Rio de Janeiro ge schreven. Pater Cox mocht in de Venrayse bibliotheek het eerste exemplaar in ontvangst nemen uit handen van twee leerlingen van de Antonius van Padua-school uit Veulen. Het boekje is in het byzonder bestemd voor (schoolbibliotheken, omdat blijkt dat veel kinderen meer wil len weten over de straatkinderen in Brazilië. Het Noordlimburgse duo vertrekt overigens over een drietal weken voor de tweede keer naar Brazilië om nieuw materiaal te verzamelen over de kinderen en de stichting Sint Martinus. De Veulense scholieren 'lom en Nico geven pater Martin Cox het eerste boekje. Links en rechts ky ken de makers, René Poels en Gé Hirdes, toe. elke week nieuws Vernieling ruit supermarkt Vrijdagavond tussen 23.10 en 23.15 uur werd een ruit van oen aan ilc Grotestraat gelegen supermarkt ingegooid met een steen. De ruit heelt een afmeting van ruim twee by twee meter. Van de «lader is nog geen spoor, maar de politie hoopt dat getuigen zich zullen melden. Snelheidskontrole Dinsdagmorgen hield de |Militie ran 11.15 tot 12.00 uur op de Peel- weg tussen Ysselsteyn en Vredepeel weer snelheidskontroles. Op du- plaats is de maximum snelheid 80 km per uur. 123 Voertuigen werden gekontroleerd en daarvan redenjer 34 hoger dan de toegestane snel heid. De hoogste snelheid bedroeg hier 142 km per uur. Inbraak in woning Donderdagavond ontdekten In woners van een woning aan de Klaproos dat er ongewenst bezoek was geweest, dat met geweld «Ie wo ning was binnengekomen. Uit de woning werden acht Eurocheques, een stel girohetaalkaarten en een betaalpasje ontvreemd, terwyl te vens de afstandsbediening ran de tv werd meegenomen. Aanhangwagen gestolen E«-n op de parkeerplaats b(j Hu- ben hof geparkeerde éénassige aan hangwagen van een 36-jarige inwoner bleek in de nacht van maandag op dinsdag ontvreemd te zijn. De eigenaar had de aanhang wagen met een goed slot bevestigd, maar dat bleek doorgezaagd te zyn. MAAS Maandag 25 oktober in verband met verhuizing dicht politie reorganiseert. Rijks- Gemeentepolitiekorpsen wor- samengevoegd tot regionale het Regiokorps Limburg- Als gevolg daarvan komt einde aan het bestaan van de Gemeentepolitie. Formeel zal dat waarschynlyk 1 januari 1994 gaan gebeuren, in de dagelykse praktijk de politie in Noord-Limburg als regionale politie. Eén en betekent dus ook het einde het Korps Gemeentepolitie Ven dat in 1970 werd opgericht, liet inwonersaantal van Ven hoven de 25.000 was gekomen. Dit feit wil de Venrayse gemeente- ook voor de burgers niet on- voorbij laten gaan. Zater- 30 oktober 1993 wordt een op het op ludieke de oude Gemeentepolitie af- zal nemen en de nieuwe politie wordt gepresen teerd. Vanaf 15.00 uur zijn de voer tuigen van de regionale politie op het plein tentoongesteld en voor het publiek te bezichtigen. By café Hulsman is een tent ge plaatst, waar iedereen van harte welkom is en waar men kan genie ten van de klanken van een mu ziekgezelschap. Voor de kinderen treedt een levensechte clown op. Om 16.00 uur zal het korps Ge meentepolitie symbolisch verdwij nen en door «Ie regionale poltie worden vervangen, v Passanten van het centrum en op het terrein van het Vincent van Gogh Instituut keken dinsdagmid dag vreemd op, toen twee dienders uit grootmoederstijd daar rondlie pen. Toch waren het twee echte dienders van het politiekorps Ven ray dat binnenkort wordt opgehe ven en opgaa t in de regionale politie van het distrikt Noord. i (foto: Paul Pranssen, Venray)

Peel en Maas | 1993 | | pagina 7