vt ESCAPE... Tweede Blaaskapellenfestival te Oostrum Kwaliteitsverklaring voor bouwbedrijf Raedts Welfare tentoonstelling in Het Schuttersveld Wakkere Piëlhaas voor Jan Arts Feestavond voor ouderen 'T VENROJS LAEVE GETAEKEND OOK Kaartverkoop Galazittingen Toneel in Vredepeel Bioscoop- nieuws Open Nationale MBvO-week in Venray PEEL EN MAAS WAO Belangen Werkgroep Venray Informatie- /kontaktavond borstkanker- patiënten Reportage-busje voor Omroep Venray Motorrijder zeer ernstig gewond - peel en maas Donderdag 21 oktober - Pagina 5 Vijfenvijftig jaar geleden werd vastelaovesvereniging De Piëlhaas opgericht. Vijfenvijftig jaar geleden ook was Jan Arts er by. Als lid van de buurtvereniging Maasheseweg die de boerenbruiloft organi seerde. Nu, 55 jaar later, is Jan Arts er nog steeds by en nog steeds als organisator van de Boerenbruiloft. Al die jaren is hy het motto 'Piël haas blief wakker' trouw gebleven. Geen wonder dat vastelaovesvere niging De Piëlhaas hem nu in het jubileumjaar De Wakkere Piëlhaas heeft toegekend. De nu 79-jarige veteraan onder de medewerkers was er in 1939 als de kippen bij toen de maar net opgerichte vastelaovesvereniging Maasheseweg vroeg om op camavalsdinsdag een boerenbruiloft te organiseren. Men spiegelde zich daarmee een beetje aan Venlo. De boerenbruiloft werd meteen een sukses en toen in 1946. na de Tweede Wereldoorlog, de carnavalviering werd hervat, werd Jan ge vraagd om opnieuw die boerenbruiloft mee te organiseren. Het was Jan in 1939 wel bevallen dus zei hij ja. Sindsdien is Arts een 'rots in de branding' wat betreft de boerenbruiloft. Elk jaar opnieuw was hij als vaste kracht paraat om te helpen met de organisatie of om nieuwelingen in het vak de weg te wijzen in de organisatorische pro blemen. Het ging niet altijd van een leien dalye. In 1952 ging het door een geworpen broodje geschrokken paard voor de trouwkoets in de Hof straat door een winkelruit. Het paard moest worden afgevoerd (ge lukkig ongedeerd), de commissie moest de koets verder zelf trekken. 11)11967 zat Jan Arts in de organisatie namens de buurtverenigin gen die om beurten voor de organisatie tekenden. Toen die voor en na ter ziele gingen, nam De Piëlhaas het heft in handen. Jan Arts bleef, ook toen driejaar geleden de commissie na wat strubbelingen uit elkaar viel en De Piëlhaas inderhaast een nieuwe commissie moest formeren. Voor hem bestaat de carnaval feitelijk maar één dag; als de boerenbruiloft trekt. De onderscheiding De Wakkere Piëlhaas wordt Arts op vrijdag 19 november uitgereikt tijdens de première van de Galazitting in de schouburg, aanvang 20.11 uur. In het jaar van de ouderen (1993) zal de generatie die aan de wieg stond van de vastelaovendviering in Venray zeker niet vergeten wor den bij de festiviteiten in het kader van het 55-jarig bestaan van vastelaovesvereniging De Piëlhaas. Sterker nog, de Venraynaren die 55 jaar geleden samen met De Piëlhaas in de wieg lagen, zyn nu wel kom op de 55 -avond. Voor al die 55 -ers zal op dinsdag 16 november een feestavond ge houden worden. Die wordt georganiseerd door de commissie Boe renbruiloft, in samenwerking met de ouderenverenigingen in de gemeente. Zij staan samen garant voor een schitterend programma, gevuld met zang, dans, sketches, humor en gein. Kortom, een gele genheid om de 55 jaren die achter ons liggen de revue te laten passe ren en met elkaar herinneringen op te halen. De artiesten worden deze avond, hoe kan het anders, aangekon digd en gepresenteerd door ceremoniemeerster grootvorst Geert Mulders uit Smakt, die uiteraard het hele volk van 'wiet en nog wie ter' welkom zal heten. Onder de artiesten bevinden zich eory feeën als Bets 'Kwats' Linskens met sketches van vroeger, Wimke Smits (ook al grootvorst!) met carnavalsschlagers van tien tot vyflien jaar geleden en misschien nog ouder. Tbos van de Heuvel en Ilenny Wismans treden als de 'Dames Wismans' voor het voetlicht. Oere Tbc, Janny van Veghel en Wim Fleurkens zingen vrolijke liederen, de Pierottengaixle danst voor de toeschouwers en de joekskapellen NoeëpTuus uit Leunen en die van de Aid Prinse Kompeneej zorgen voor de vrolijke noot. Als laatste, beslist niet de minste, het Senioren Orkest, dat de hele avond muzikaal aan elkaar blaast, zoals ceremo niemeester Geert alles aan elkaar praat. Uiteraard zal jubileumprins Peter d'n Urste met zijn adjudanten Frans en Cor, met vorst Hub en de hele Baad van Elf acte de presence geven op deze geweldige avond. Om met grootvorst Geert te spreken: alle mensen van 55-plus. plusser en nog plusser zijn welkom in de foyer van de schouwburg. De avond begint om 19.55 uur en de entree is ƒ5,- per persoon. Koffie en vlaai zijn in deze prijs inbegrepen. VROUWEN KIEZEN IN DE POLITIEK Door 'meer vrouwen in de politiek' zullen jongens een opener vrouwbeeld krijgen. Voor meisjes kunnen vrouwen in de poli tiek een voorbeeld vormen, dat ertoe kan bijdragen, dat meisjes bij hun studie- en beroepskeuze net zo ambitieus zullen zijn als jongens met vergelijkbare capa citeiten. Els Hintzen dekaan scholengemeenschap Jerusalem In het kader van de verkiezingen in 1994 geeft wekelijks een inwoonster/inwoner van Venray een citaat over 'Vrouwen in de Politiek'. Organisatie Werkgroep Vrouwen en Politiek. Informatie: 04780-23428 ('s ochtends). Parkeren op Schouwburgplein toegestaan bij griepvaccinatie Op zondag 24 oktober kunnen de liefhebbers van de blaaskapellen- muziek weer terecht in Oostrum. Daar wordt voor de tweede keer het Oostrumse blaaskapellenfestival ge houden. Hieraan nemen dit jaar vyf kapellen deel. Dit jaar mogen wjj ons zelfs verheugen met de komst van een kapel uit België. Het betreft allemaal kapellen met een uitstekende naam die elk in staat zyn om een gevarieerd pro gramma te bieden van een hoog niveau. Het evenement wordt geor ganiseerd door de Eikenhofkapel uit Oostrum. Achtereenvolgens treden op: De Stevenslander uit Stevensbeek; De Vorster Kapel uit Broekhuizenvorst; Maasgalm kapel uit Kessenieh (Bel gië); Havenvennerkapel uit Velden en Die Fidelen Rosentaler uit Merselo. Op 29, 30 en 31 oktober wordt weer de jaarlijkse welfare ten toonstelling gehouden in bejaar dencentrum Het Schuttersveld aan de Bergweg in Venray. Met veel ple zier en inzet is gewerkt aan het vervaardigen van talloze hand werkstukken. Om maar iets te noe men: truien voor groot en klein, mutsen, dassen, sjaals, sokken, sloffen, gehaakte kleedjes en tafel kleden. veel borduurwerk (o.a. wenskaarten, dekservetten en kle den van damast), poppen, knuffels, clowns, ballen, kussens, babycape's en weel kado-artikelen. Alleen al komen kyken naar wat mensen, met vaak toch een leeftijd van meer dan 80 jaar, kunnen ma ken, maakt een bezoekje aan ons centrum meer dan de moeite waard. Allicht doet u weer verras sende ideeën op en is er, met de feestdagen alweer in aantocht, vast wel iets voor u by. Ook dit jaar is er weer een enve- loppenspel, lotery en boelkraam Als hommage aan de vorig jaar overleden mede-oprichter van de Eikenhofkapel wordt de Jjjan Ver- heyen Wisseltrofee' beschikbaar gesteld aan de beste kapel. Deze wordt gekozen door de beoordeling van een publieksjury. In 1992 gin gen Die Fidelen Rosentaler met de hoogste eer strijken. Elk orkest zal een uur de gelegen heid hebben hun kunnen te laten horen aan het publiek. Het uit te voeren programma is geheel vry. Dit garandeert een afwisselend pro gramma met een mix van amuse mentsmuziek, bigbandmuziek, alsmede muziek in het Duitse en Tsjechische genre. Het festival op zondagmiddag 24 oktober vindt plaats in het feestpa- viyoen van 't Allemanseafé en duurt van 13.30 tot circa 20.00 uur. De entree is gratis. (verkoop van tweedehands spullet jes). De trekking van de lotery is zondags om 16.00 uur. Tevens verzorgen op zaterdagmid dag twee dames een demonstratie schilderen. De openingstijden zyn: vrydag 29 okt. van 19.30-21.30 uur; zater dag 30 okt. van 14.00-16.30 uur; zon dag 31 okt van 10.30-12.00 uur en van 14.00-16.00 uur. voor uw KETTING A w FORMULIEREN w drukkerij van den munckhof bv grotestraat 68 venray tel. 04780-82727 Op 30 oktober tussen 09.00 en 11.00 uur 's morgens zullen in de foyer van de schouwburg de toe- ganskaarten worden verkocht voor de Galazittingen op 19 en eventueel ook 20 november. Op 20 november betreft het de avond met de uitrei king van de Gulden Humor. De avond is in principe geheel gereser veerd voor genodigden, maar de mogelijkheid bestaat dat genodig- ■den niet kunnen en hun kaart be schikbaar stellen voor andere belangstellenden. Voor 19 novem ber hebben de Bronzen en Wakkere Piëlhaasdragers, alsmede de leden van de diverse Piëlhaaseommissies voorrang op de overige leden. Zono dig wordt er op 12 november een tweede kaart-verkoopuur belegd, dan tussen 19.00 en 21.00 uur. Gereserveerde kaarten dienen op 27 oktober te zijn afgehaald tegen kontante betaling van 10,- of 11.- per kaartje voor resp. vrijdag of za terdag. Kaartjes voor vrijdag bij Wil Janssen, Kempweg 33, kaartjes voor zaterdag bij Colien van den Munckhof. Grotestraat 68. Niet afge haalde kaarten gaan op 30 oktober in de verkoop. Tbneelvereniging Vreato speelt voor u op zondag 31 oktober en 7 november de comedie 'Beloofd is beloofd'. 'Beloofd is beloofd' is een plattelandscomedie in drie bedrij ven geschreven door J. Hemmink- Kamp. Op een boerderij woont Berend met zyn dochter Mina. Berend is een echte potentaat, erg bazig en„ meestal slecht gehumeurd. Hij' heeft zijn dochter verteld dat zij aan het sterfbed van haar moeder heeft beloofd dat zij altijd voor haar vader zou blijven zorgen. Dit is ook de reden dat Mina nog steeds niet is getrouwd. Geert, de postbode, is echter ver liefd op Mina en wil graag met haar trouwen, maar ook de moeder van Geert wil haar zoon nog niet kwijt. Geert heeft nu het plan bedacht om zyn moeder aan Berend te kop pelen zodat voor hem en Mina de weg vrij is om te trouwen. Of hem dat ook zal lukken? IN THE LINE OF FIRE Had geheim agent Frank Horri- gan (Clint Eastwood) het leven van president Kennedy kunnen red den? Al dertig jaar lang leeft hij met deze vraag. Nu krijgt hij een tweede kans om een president te redden. De gevaarlijke en briljante Mitch Leary (John Malkovich) is vastbeslo ten het staatshoofd om te brengen. Frank Horrigan is vastbesloten om dit te voorkomen. Zelfs als dit bete kent dat hij de kogel op moet vangen... Deze bijzonder sterke en goed ge maakte film staat midden in de be langstelling. Afgelopen maandag kon men via de tv een special zien over het maken van deze wel bui tengewone film. 1993 Staat in het teken van het Europees Jaar van de Ouderen en solidariteit tussen generaties. Ook het Meer Bewegen voor Ouderen wil in dit speciale oude- renjaar iets extra's betekenen voor alle 55-plussers. Meer Bewegen voor Ouderen (MBvO) is de verzamelnaam voor diverse bewegingsaktiviteiten ge organiseerd voor 55-plussers, zo als gymnastiek, volksdans, water- aktiviteiten. In het hele land en ook in uw gemeente, kunt u als 55-plusser gratis deelnemen aan een van de opengestelde MBvO- aktiviteiten. In de gemeente Venray kunt u terecht bij veertien volksdansgroe pen en bij zestien gynmastiekgroe- pen. In nagenoeg alle kerkdorpen vindt u wel een volksdansgroep en gynmastiekgroep. Wanneer u wilt weten waar en op welke dag en welk tijdstip in uw omgeving u deel kunt nemen aan deze aktiviteit. dan kan de Stichting RISC. aid. Ou derenwerk. u daarover informeren, tel. 04780-86706. De leidster van de groep is gedi plomeerd in het lesgeven aan oude ren. Zy kan u elke gewenste informatie verschaffen omtrent de aktiviteit. Als u wenst mee te doen is het dragen van makkelijke kle ding en schoeisel voldoende. Plaatselijk worden deze MBvO- aktiviteiten mogelijk gemaakt door de Stichting RISC, afd. Ouderen werk Venray. Kontaktpersoon is mevr. T. van den Berg. Kennedy- plein 1. 5801 VII Venray, tel. 04780-86706. elke week nieuws De AAW-WAO Belangen Werk groep houdt weer spreekuur op 27 okt. en 10 nov. a.s. in wijkcentrum 't Schöpke, Veltumse Kleffen 62A te Venray, van 14.00 tot 17.00 uur. Iedereen kan hier informatie ver krijgen op het gebied van sociale uitkeringen en gemeentelijke be lastingen en heffingen. Voor een bezoek aan dit meld punt kunt u kontakt opnemen met de heer J. Peeters, tel. 04780-85874. Er wordt dan met u een afspraak ge maakt voor verdere behandeling van uw klachten. De WAO Belangen Werkgroep Venray geeft o.a. informatie over: ziektewet; uitkeringen; werkwijze GMD, GAK, ABP; gemeentelijke be lastingen; gemeentelijke hellingen; verlagen of stopzetten van uitkerin gen; aanvragen AWW-voorzienin gen; beroepszaken; gedeeltelijke WAO-uitkeringen; passende arbeid by WAO en WW-uitkeringen; AAW- uitkeringen. De laatste jaren is er veel veran derd op het gebied van sociale uit keringen. Daardoor is het moeilijk te weten waar men precies aan toe is. Op dit moment staat de WAO sterk in de belangstelling en het is nog maar de vraag of de WAO-uit- kering in haar huidige vorm blijft De certificalie-instelling BA'. Kwaliteitsverklaringen Bouw (BKB) heeft Raedts Bouwbedrijf bv de kwaliteitsverklaring 'er kend bouwbedrijf toegekend. De aan deze B K B-er ken nings- regeling verbonden kwaliteitsver klaring heeft dezelfde status als een Komo-certificaat De erken ning wordt verkregen wanneer het bedrijf voldoet aan de gestel de kwaliteitseisen van het BKB. Bijscholing van medewerkers en interne kwaliteitskontrole be hoort tot de gestelde voorwaar- den. Er is bij Raedts bijna een jaar lang gewekt om aan de gestelde eisen te voldoen. De voorzitter van het Innovatie centrum Noord- en Midden-Lim burg drs. F.L.M. Welsehen zal het certificaat op vrijdag 19 november a.s. officieel uitreiken aan de direk- tie van Raedts Bouwbedrijf. Raedts Bouwbedrijf is het tweede bouwbedryf in Limburg en het tiende in Nederland aan wie hel predikaat is toegekend. Na het verlenen van de erken ning oefent BKB door middel van periodiek steekproefsgewijze in- spekties. toezicht uit om de zeker heid te hebben dat blijvend aan de gestelde voorwaarden wordt vol daan. De door de BKB erkende bedrij ven zyn verplicht alle door hen uit te voeren projekten vooraf by het instituut te metden. Ook de opdrachtgever kan bij twijfel het BKB vragen om het werk te inspekteren. Het Bun» Kwaliteitsverklaringen Bouw kan san kt i emaat regel en tref fen wanneer ongerechtigheden worden ontdekt bij het gecertifi- eeerdc bedrijf. Die maatregelen kunnen variëren van het geven van een formele waarschuwing tot het intrekken van de erkenning en de daaraan verbonden kwaliteitsver klaring. Op woensdag 27 oktober houdt de begeleidingsgroep Venray voor de twaalfde maal een informaiie-/kon- taktavond voor dames, die een borstamputatic hebben ondergaan, danwel met borstkanker zyn ge- konfronteerd. De avond begint om 20.00 uur en vindt plaats in Den Hoebert. WcsLsingel 1 te Venray. De avond is als volgt ingedeeld. 19.30-20.00 uur: Ontvangst met kof fie en woord van welkom door de coördinator. 20.00-22.00 uur: Inleiding verzorgd d(H»r zr. Agnosia bet rellende de kracht van |>osit!ef denken on dersteund door dia's. Onderbreking van 15 minuten pauze, waarin schriftelijke vragen ingediend kun nen worden. Gelegenheid tot het stellen van vragen. 22.00-23.00 uur: Gelegenheid om informeel met elkaar na te praten en zich te informeren over aldaar aanwezige prothesen en pruiken. Zr. Aghesla verzorgt de inleiding op vrijwillige basis, maar zy pro beert financiële middelen te verza melen t.b.v. de afbouw van een tehuis voor zwerfkinderen in Po len. Tijdens de pauze is er gelegen heid om een vrijwillige bydrage Ie doen voor dit goede doel. In verlamd met hel reserveren van ruimte, zouden wy het erg op prijs stellen als u even uw komst, eventueel met echtgenoot, familie lid of vriendin, telefonisch door geeft aan één van de teamleden, tel. 04780-82972, 82743 of 04709-8.3351. ook zonder telefonisch bericht vooraf blyft u van harte welkom. De Venrayse Automobiel- en Gara gebedrijven stellen donderdag een autobusje ter beschikking aan de Stichting Izikide Omroep in Venray. De omroep gaat het busje gebrui ken als reportagewagen. De ver enigde Venrayse garagebedrijven overhandigen de auto om 15.45 uur aan voorzitter P. Kienhuis van Stichting Omroep Venray. De slich ting krygt het busje voor een perio de van 3 jaar gratis aan de stichting ter beschikking gesteld. By de over handiging voor het gemeentehuis is wethouder J. Driesscn van Ven ray aanwezig. Zondagmiddag vond om ongeveer ltxSO uur op de Gertrudiast raat in Oirlo een verkeersongeval plaats waarbij de 26-jarige bestuurder vut» een motor, afkomstig uit Casten ray. zeer ernstig gewond raakte. l)e mo torrijder had - kennelijk door de laagstaande zon - niet opgemerkt dat <le voor hem rijdende personen auto. bestuurd door een 55-jurlge inwoner van Leunen, een links ge legen inrit in wilde rijden. De mo- tor lM»Lste tegen de auto en daarna tegen een lantaarnpaal. Bij de lx»t- sing werd de motorbestuurder te gen een boom gegooid die afknapte. De man werd met zware verwondin gen naar het ziekenhuis overge bracht. Band lek gestoken Een Venraymutr «leed aangifte van het lek steken van één van de banden van zijn in de Gricgatmat geparkeerde personenauto.

Peel en Maas | 1993 | | pagina 5