Drie jubilarissen bij Havens Dubbel-expositie in ziekenhuis Sylvester Party krijgt vervolg Dinsdag 16 november lezing over vrouwen in de politiek Meuge weej öw verzuke AGENDA Opbrengst kollekte Prinses Beatrix Fonds Speelgoedmarkt Kelderpraat uit de Henseniusstraat Wijnhandel Covinet Bibliotheek- nieuws Donderdag 21 oktober - Pagina 3 Afgelopen vrijdagavond vond in Vierlingsbeek de huldiging plaats drie personeelsleden van Ha vens Voeders N.V., die dit jaar allen 25 jaar bij het bedrijf werkzaam gjn. Geen alledaagse gebeurtenis dus. De heren Jan Welbers en Nico van Tilburg, beiden aktief als buik chauffeur weten van aanpakken: ze zijn op respektievelijk 15- en 16-jarige leeftijd in dienst getreden en ryden nu niet hun wagen tot in elke uithoek van het land. De derde jubilaris, Giel Daems, is werkzaam by het overslagbedrijf van veevoedergrondstoffen in Ble- rick/Venlo. In de maanden oktober en no vember exposeren Anne Jeuken ea Kobie van Riesen in de polikli nieken van het SL Elisabeth zie kenhuis te Venray. Een gewaagde samenstelling van twee vrouwen met hetzelfde doel: de intermen selijke relatie met al haar diepe emoties en gevoelens op doek en papier tot uitdrukking brengen. Anne heeft van kind af aan de in nerlijke drang gekend om te teke nen en te schilderen. Deze drang is nu uitgegroeid tot een levensbe hoefte. Geïnspireerd en bewogen door de wereld om haar heen ontstaan 'ster ke' schilderijen die door kleur en compositie de intense beleving oproepen die zij met anderen wil delen. In het kreëren van portret ten wordt haar voorkeur voor de techniek van het schilderen en te kenen aangenaam voelbaar en zichtbaar. Momenteel is zy 3e jaars studente aan de Academie voor Schone Kunsten in Vlaanderen. Zij werkt op linnen en papier met acryl-, olie- en aquarelverf. Kobie schildert met een techniek die 'het leven haar zelf heeft ge leerd'. Zij werkt puur vanuit haar emotie; haar bewogenheid met de direkte leefwereld levert verras send expressieve beelden op. De mogelijkheden van 'het pot lood' gebruikt zij in haar portretten en lopen als een rode draad door haar leven. Maar met het schilde ren kreeg zij de gelegenheid zich expressief te uiten. Haar relatie en communicatie met de mensen in haar wereld krijgen op ontroerende wijze een geheel eigen klankkleur. Zij werkt op papier en board met acryl- en olieverf. Beste kontaktpersonen van de kerkdorpen en alle kollektanten in de gemeente Venray. Maar natuur lijk ook alle gulle gevers! Ondanks warme zon en zoms heel veel regen, kunnen wij u bly en dankbaar ver tellen dat onze kollekte-opbrengst weer is verhoogd met ƒ688,55 tot een bedrag van ƒ15.900,-! De opbrengst bedroeg: Vfenray-centrum 9.063.95 Casten ray 434.00 Heide 465.20 Leunen 980,85 Merselo 785.65 Oirlo 733.95 Oostrum 1.014.80 Smakt 161.40 Veulen 370.50 Vredepccl 180.10 Ysselsteyn 1.709,60 Tbtaal 15.900.00 Namens de 80.000 gehandicap ten, hartelyk dank! De kollekte in 1994 is van 18 t/m 24 september. Kontaktpersoon voor Venray: Lies van Bavel-van Nieuwenhoven, Albi- onstraat 9. 5809 AB Leunen, tel. 82193. 0p zaterdag 23 oktober organi seert peuterspeelzaal De Rakkertjes te Hol thees een speelgoedmarkt in de kantine van de W. Loonseweg 5a van 10.00-13.00 uur. Verkocht wordt tweedehands speelgoed. Vijf winkeldieven aangehouden Mede dankzij medewerking van verschillende inwoners van Leu nen - voor die medewerking heeft de politie alle lof - kon een vijftal Po len (leeltijd '23 tot 27 jaar) worden aangehouden, die zich schuldig hadden gemaakt aan meerdere winkeldiefstallen. Woensdagmiddag omstreeks 17.00 uur kwam een vijftal onbe kende mannen een elektrozaak in de Albionstraat in Leunen binnen. 'Iben één van de vijf de winkel ver liet bemerkte de eigenaar dat een ladyshave ter waarde van ƒ159.- ver dwenen was. Hij belde direkt de po litie en dat was het sein voor de andere vier om te vertrekken. Dankzij de medewerking van inwo ners kon later in de buurt van het sportveld in Leunen het vijftal wor den aangehouden. Ook kreeg de po litie een tip binnen dat er een verdachte auto stond en die bleek toe te behoren aan een van de vijf. In de auto werden diverse goede ren. o.a. speelgoed, cosmetica en foto-apparatuur aangetroffen die van diefstallen in Arnhem en Ble- rick afkomstig waren. Het vijftal is ingesloten in afwach ting van hun uitwijzing. Uit het on derzoek bleek dat de auto niet ver zekerd was en niet APK gekeurd. TIMMERWERK^ I ZJ^O De oktober-wijnfolder heeft z'n uitwerking niet gemist. De succes wijnen beginnen zich af te teke nen. Met name de verschillende witte chardonnay-wijnen zijn erg gewild. En bij de rode wijnen is het vooral de cotes du Rhone-village, die erg wordt gewaardeerd. Een groot aantal van de wijnen uit de folder staan op de proeftafel op 7 november. Zondag 7 november houden wij weer onze jaarlijkse wijnproeverij in zaal In Den Engel, Poststraat. Tussen 13.00 uur en 17.00 uur bent u van harte welkom om ge heel vrijblijvend een aantal wijnen te komen proeven. Leerzaam en bovendien erg gezellig. Mijn erva ring leert, dat deze aktiviteit bij u erg in de smaak valt. (Letterlijk!!) Metamorfose.... Volgens 'Van Dale' betekent dit: verandering van gedaante, van vorm, van uiterlijk of van samen stelling. En dit gaat volledig op voor onze kelder. Stond de kelder vorig jaar in het teken van de proeverijen, dit jaar zijn het de geschenkartikelen. In onze kelder vindt u nu reeds een groot aantal originele geschenken in vele prijsklassen. Alleen al om het eens te bekijken is het de moei te waard. Ook de H.H. Ondernemers wor den van harte uitgenodigd om ideeën op te doen voor de relatie geschenken. Graag nodig ik u uit voor een vrij blijvende offerte. Tot het volgende Covinet-nieuws. Henseniusstraat 1 Venray, tel. 04780-81801 Na het grandioos sukses van vorig jaar. heeft vriendenclub EB ook dit jaar weer. in samenwerking met de direktie van schouwburg De Beeje- kurf, de organisatie van de Silvester Party op zich genomen. De voorbe reidingen voor deze happening zijn weer in volle gang. De organisatie venvacht ook dit jaar weer een gevarieerd publiek met zowel ouderen als jongeren vanaf 18 jaar. Wellicht heeft de vriendenclub als eerste in Venray al een goed voornemen voor het nieuwe jaar. Het voornemen is om met deze avond de stichting Venray-Divino- landia financieel te steunen. Deze Venrayse stichting stelt zich ten doel aktiviteiten in de derde wereld te ondersteunen. De aktiviteiten richten zich vooral op de verbete ring van de aldaar aanwezige woon-, werk- en leefsituatie. Om de avond in zyn geheel te la ten slagen zal er nog een beroep worden gedaan op de Venrayse mid denstand en het bedrijfsleven. Hiervoor is een gevarieerd pakket van sponsormogelijkheden op gesteld. De verkoopdata, prys en aanvang van de Silvester Party, zullen t.z.t. via Peel en Maas bekend worden gemaakt. Wie het zien wil, weet het al lang: nog steeds zitten er weinig vrouwen in de politiek. 'Hoe kun nen we dat veranderen?' vroeg de Werkgroep Vrouwen en Politiek zich af, 'want het is toch te gek dat 50% van de bevolking niet of nau welijks meedoet bij het nemen van beslissingen die ons allemaal aangaan?' Het antwoord luidt: door in gesprek te treden met vrouwen die wél al politiek aktief zyn en door vrouwen die interes se hebben in de politiek te stimu leren aktief te worden. Maar ook door een discussie aan te zwenge len over de polititeke cultuur en de omgangsvormen in de poli tiek. Daarbij moeten vooral óók mannen betrokken worden. En dit zyn dan meteen de uit gangspunten voor de campagne 'Vrouwen kiezen in de politiek' die wordt georganiseerd met het oog op de gemeenteraadsverkiezingen op 2 maart 1994. De redaktie van Peel en Maas heeft een serie interviews gepland met politiea en wekelijks geeft een inwoonster/inwoner van Venray kort haar/zijn visie op 'vrouwen in de politiek'. DYNAMIET OF DYNAMIEK Maar er is meer: op 16 november om 20.00 uur geeft mevrouw drs. F. Nyssen (docent aan de Hoge school Nijmegen) in het gemeente huis een lezing over mannen en vrouwen in de politiek. Welke van zelfsprekende omgangsvormen tre den in werking als mannen en vrouwen samen werken? Worden mannen en vrouwen volgens ande re maatstaven beoordeeld? Vrou wen in de politiek betekent dat dynamiek ol" eerder dynamiet? Ieder die belangstelling heeft voor de politiek is van harte wel kom. Voor mannen en vrouwen die politiek aktief zijn is de lezing een 'bijscholing' die zij niet mogen missen. POLITIEKE SNUFFELSTAGE In het kader van de campagne 'Vrouwen kiezen in de politie' is het voor vrouwen mogelyk een zoge naamde politieke snuffelstage te lopen. Alle raadsfrakties hebben hieraan medewerking toegezegd. De bedoeling van die stage is ken nis te maken met de dagelijkse poli tieke praktijk. Niet meer en niet Daders winkeldiefstal aangehouden Zaterdagmiddag omstreeks 15.50 uur vervoegden zich een man en een vrouw, die bij elkaar hoorden, in een kledingzaak aan de Grote straat. De eigenaar van tie zaak ver trouwde een en ander niet. hield het tweetal in de gaten en vatte bij de uitgang van de zaak post. Toen het tweetal de zaak verliet zag hij uit de tas enkele kleerhangers ste ken. Hij volgde het tweetal, maar die hadden dat kennelijk in de ga ten en ze renden richting De Bleek. In De Bleek kon de winkelier de dief met de tas in zijn kraag grij pen. Het lukte hem de man de tas af te pakken, maar moest daardoor wel de dader loslaten. Een collega winkelier gaf hij de tas en achter volgde hem opnieuw. Op het par keerterrein aan de Hoenderstraat kreeg hij het tweetal weer te pak ken. dankzij de medewerking van passanten die hen zo lang vasthield tot de politie arriveerde. De goede ren die het tweetal in de kleding zaak hadden meegenomen hadden een totale waarde van ruim 2000 gulden. De daders waren een 30-jarige vrouw en een 38-jarige man. beiden uit Den Bosch. De politie is zeer te spreken over de medewerking die de winkelier heeft gekregen van de twee passanten, waardoor het mo gelijk was de winkeldieven aan te houden. Na verhoor en opmaking van proces-verbaal werden zij huis waarts gezonden. Vrijdagavond omstreeks 19.10 uup werd een 64-jarfge inwoonster van Nijmegen aangehouden door personeel van een kledingzaak eveneens in de Grote straat, omdat de vrouw zonder te betalen drie pullovers ter waarde van ƒ229.- per stuk had meegenomen. Ook deze winkeldievegge kon eerst na een achtervolging door winkelperso neel in de Heuvelstraat worden aan gehouden en aan de politie worden overgegeven. Zij had de pullovers by de achtervolging in de Passage weggegooid. minder. Met welk raads- of commis sielid u meeloopt bepaalt u zelf. De stage is vrijblijvend en bindt u niet aan een politieke partij. Het gaat er echt om eens te snuffelen aan de Venrayse politiek. Andere aktiviteiten die nog op stapel staan zijn onder meer: verge lijken van de verkiezingsprogram- ma's, thema-avonden over de politieke cultuur, bezoeken aan scholen door politiek aktieve vrou wen en de al genoemde serie in Peel en Maas. Heeft u vragen over de campagne, is uw interesse gewekt of twijfelt u of die snuffelstage iets voor u is dau kun u 's ochtends bellen met tel. 04780-23428 (M. Timmermans). Maar komt u in ieder geval naar tie lezing over beeldvorming. Daar zal zeker gelegenheid zijn persoonlijk kennis te maken met 'de politiek'. Tableau de la troupe van de Ven- rayxe werkgroep 'Vrouwen in de po litiek'. Voor de inwoners van Turkse af komst in Venray en omliggende dorpen. Sinds enige tijd heeft de biblio theek een abonnement op de Turk se krant 'Milliyct'. U kunt deze krant lezen in de bibliotheek. Ook heeft de bibliotheek sinds kort een kollektie van 150 boeken in de Turkse taal. Enkele titels zijn: Ruh üsümesi van A. Agaoglu: Yar- bükü van T. Apaidim Yikini gunle- rie van A. Ozaleiner. Maar ook: Bitmeyen kavga van J. Steinbeck: Anna Karenina van L. Tblstoi; Bir ueak kacirildi van II.G. Konsalik. U kunt vrij naar tie bibliotheek komen en hoeft voor het lezen van de krant ol' tijdschriften geen lid van de bibliotheek te zijn. Wilt u boeken lenen dan moet u lid worden van tie bibliotheek. Het lidmaatschap is 25.- per jaar. Openingstijden Maandag t/m tlonilerdagl4.00-18.00 Vrijdag 14.00-21.00 Zaterdag 10.00-13.00 Wlkom in de bibliotheek! Venray ve <;evresinde ikamel el- mekte olan Tiirk vatandaslara önemile duyurulur. Kisa bir süretlen beri kütüphane- miz, Türk gazetesi 'MILLIYET'E' abone olmustur. Bundan böyle kü- tüphanemiz^le bu gazeteyi okuyabi- lirsiniz. Avrica kütüphanemize vine kisa bir.süre önce.150 kadar Türk dflin- de. Türk kitaplari serisi de gelmis olup asagida birkat,- kitap atli ve ya- zari örnek olaiak verilmistir. Bun- lar: Ruy üsümesi A. Agoaglu; Yarbükü T. Apaydiii; Yikim günlori A. Ozyalciner. Yine yabanci yazarlardan Türkt,e setjmcler: Bitmeyen kavga J. Stein beck; Anna Karenina L. Tolstoi; Bir ut;ak kacirildi II.G. Konsalik. Kütüphanemize serbestxje gele- rek gazete, tlergi ve mecmualari üye olmadan okuyabilirsiniz. Ancak? Kitap kiralayacak olursa- niz bunun igin kütüphaneye üye ol- maniz gerekmektedir. Üyelik ücreti yillik olup ƒ25.- gul- dentlir. Külüphane atjilis saalieri: Pazartesi'nden - Persembe'ye kadar 14.00-18.00 ara-si; Cuma günü 14.00- 21.00 arasi; Cumartesi 10.00-13.00 arasi. Simtliden Kütüphanemize hos geldinizü! Gewonde bij aanrijding Zaterdagmiddag even na 17.00 uur wertl op de Noordsingel tien fietser bij het plotseling oversteken aangereden door een personen auto. bestuurd dt>or een 68-jarige Venrayse. De fietser werd ingehaald door tie personenauto. Net toen tie auto hem inhaalde stak hij plotse ling do weg over en kon de be stuurster een botsing niet meer voorkomen. De fietser wertl met verschillende verwondingen naar het ziekenhuis overgebracht In tic nacht van zaterdag tip zon dag om 02.30 uur moest tie ambu lance op tie Langstraat een 25-jarige inwoner, met mogelijke slagaderlij ke bloedingen, naar het ziekenhuis vervoeren. Uit bet door tie politie ingesteld onderzoek kwam vast te staan dat de man door een ruit was gevallen. Hoe het ongeval kon plaats hebben kon de politie nog niet vaststellen. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor tie patiënten van W. Bloemen. R.K. Gabeler. T. Lankveltl. II. Sehraven en J. Wiltgen: ,1. WITTGEN Luigstraat 106. tel. 86082 Weekenddienst voor tie patiënten van I'. Corver. G. van Lt»on. E. tie Muitiek Keizer. A. 'tienen. F. Sehmeetz. p. Vereauteren en J. tie VtN-bt: F. SCHMKETZ Aronskelk 76, (el. 85900 Weekenddienst voor de patiënten van dr. Keijzer en tlr. Vim Dongen: ÜR. Van DONGEN Rast. Jeuckenslraat 6. America tel. 04764-1707 vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op tie genoemde data bij tie ge noemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tol 18.00 uur ZIEKEN VERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. «<5-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOl'H EKEN DE MONNIKSKAP Raterslaan 2. tel. 80140 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur Vertier alleen voor spoedgevallen (via het naehtluikjtj TANDARTSEN WEEKENDDIENST VEN R AY-YSSELSTKYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: P. WASSER, tel. 84504 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENKLINIEK VENRAY Oude Oostrumseweg 26 E.M. Ruymheek. J.M. van Winden. W.H.M. tie Voclu. R.C. Goedegchumv en V. Geurts. Behandeling in het weekend vol gens telefonische afspraak J. van WINDEN, (el. 81336 DIEKEN A RISEN PKAKTU K W.H. Kramer. W.G.A.M. Loonei). G.W. Gelling en R. Eelderink. Behande ling kleine huisdieren zaterdag en zondag volgens afspraak It. EELDERINK Moleneind 13, Meerit» tel. 04789-2820 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken vtm mevr. Ilaay- makers, mevr. Van r>rten. mevr. Tiggeltwen en mevr. Venna/eren T. T1GGELOVEN Blauwververslraal 30, tel. 82411 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 8 uur WEERDIENST VERLOSKUNDIGEN De weektlienst van tie praktijk vuil mevr. Van Herten en mevr. Tiggelo- von wordt vanaf maandag 8 uur lol vry'dag 12 uur waargenomen door T. TIGGELOVEN Blauwververslraal 30, lel. 82411 Afspraken maken 's middags tussen 6 en 7 uur. lel. 82116 BEZORGING PEEL EN MAAS Peel en Maas verschijnt wekelijks op donderdagmiddag. Onze be zorgers doen hun uiterste best om de krant voor 19 00 uur bij u in de bus te hebben Voor bezorgklachten kunt u bellen op vrijdag vanaf 9.00 uur tot 18.00 uur, op ons kan toor. tel. 04780-82727. Wij be zorgen dan uw krant tussen 12.00 en 13.00 of tussen 18.30 en 20.00 uur. Ook kunt u met uw bezorgklach ten in onze boek- en kantoorboek handel. Grotestraat 68, terecht Er wordt uitsluitend vrijdags op genoemde tijdstippen na bezorgd. ABONNEMENTEN Adreswijzigingen, nieuwe abon nementen en annuleringen die nen. voor zaterdagmiddag 17 00 uur bij ons zijn doorgegeven Al leen dan kunnen ze nog de vol gende week worden doorgevoerd Anders zullen de wijzigingen pa's een week later worden uit gevoerd. Veldeke houdt weer eetavond Dit is het thema waaromheen op dinsdag26 okt. in zaal In den Engel aan de Poststraat-te Venray de Veldeke-eetavond gehouden wordt. Aanvang 19.30 uur. De deelnemers «tan deze avond krijgen ecu» maaltijd geheel in de ouderwetse trant opgedient. waar bij het menu o.a. vermeldt: Rins- socp. Hdzepaeper mit roeëdnioes en appelmoes. Riestepap mei zwarte procme. De avond zal muzikaal wonten op geluisterd door "i Ilcds Trio', die borg staan voor gezellige muziek, waarbij de beentjes rustig van «Ie vloer mogen. De belangstelling voor deze eeta vond is zo groot dat alle 150 br- schikbaiv plaatsen in korte tijd door de leden en belangstellenden gereserveerd waren. Veldeke Ven ray verwaeht dan ook dat deze eeta vond eig goed in de smaak zal vallen.

Peel en Maas | 1993 | | pagina 3