ïs ysukg Venrays gemeenteraad vergadert a.s. dinsdag Waar naar toe met het blad uit uw tuin? '93 Geheimen' verwacht 15.000ste bezoeker op slotdag Drie tarieven betaald parkeren Winter? JACKS in vele kleuren en modellen. Waar? In(dè)leilkste jeanszaak van Venray. /oungsfiop dus. E 37 3, Rabobank Informatie-avond wegrekonstruktie bij vliegbasis Bouwmeldingen Openstelling gemeentearchief MUSTANG DE BESTE VERZEKERINGEN VINDT U BIJ DE RABOBANK Rabobank. Aangenaam. Gouverneur bracht werkbezoek aan Meerlo-Wanssum PEEL EN MAAS Donderdag 21 oktober - Pagina iPE Agenda voor de openbare verga dering van de gemeenteraad, te houden op dinsdag 20 oktober, aanvang 19.00, in het raadhuis. Raadhuisstraat 1 te Ven ray. 1. Opening. 2. Mededelingen. 3. Notulen openbare vergadering van de gemeenteraad 28 sept. 1993. 4. Ingekomen stukken. 5. Aanbieding gemeentebegrotin gen 1994. 6. Struktuurplan Venray fase 1 'Woningbouw op korte termyn. deelrapport! Venray'. 7. Aanpassing legesverordening Venray, rubriek VROM, onder deel hinderwet 8. Vergunningenbeleid speelau tomaten. 9. Gegrond verklaring beroep schrift van Neeteson. Grotc- straat 31 te Venray betreflende de bouw van een erfalscheiding. 10. Vaststelling overzicht gewenste vermeerdering van voor blij vend gebruik bestemde huis vestingsvoorzieningen tb.v. het basisonderwijs voor de periode 1995 tot en met 1997. 11. Buitengebruikstelling van de gehele westvleugel aan de Tin negieterstraat van de basis school Coninxhof. 12. Beschikbaar stellen van een krediet van ƒ100.000,- tb.v. de kosten van acquisitie Nestlé. 13. Voorlopige vaststelling van de jaarrekening 1992 van de Alge mene Dienst. 14. Aangaan overeenkomst met WML en MEGA Limburg betref fende de levering van drinkwa ter reap, energie binnen het gemeentelijk grondbedrijf. 15. Voorziening in vakatures com missie onderwijs, jeugd, sport en rekreatie en commissie maatschappelijke zaken. 16. Voorbereidingsbesluit partiële herziening bestemmingsplan 'Buitengebied' tb.v. het bouw plan van de heer J. Maessen, Ys- selsteynseweg 84 te Ysselsteyn. 17. Wijziging verkoop grond Kol- kweg/Prins Bernhardstraat aan Bouwbedrijf Th. Theunissen bv te Ysselsteyn. 18. Ongegrondverklaring van het bezwaarschrift van de heer C. van Gemert tegen het voorbe reidingsbesluit partiële her ziening bestemmingsplannen Wederopbouwplan Ven ray-kom (1965)' en 'Oostelijke Woonwijk' t.b.v. de aanleg van een parkeer terrein aan de Julianasingel. achter Eurotapijt 19. Sluiting. I)e herfst heell zijn intrede weer gedaan. De herfstkleuren van de bladeren zyn een voorteken van het afvallen van de bladeren en van het naderen van de winter. Een vast gebruik van tuinbezitters is dan het 'winterklaar maken' van de tuin. Uitgebloeide bloemen en gevallen bladeren worden daarbij veelal uit de tuin verwijderd en met het huis houdelijk afval meegegeven. NATUURLIJKE DEKEN Wist u echter dat het voor de struiken, vaste planten en de bollen in de tuin eigenlijk veel beter is het blad gedurende de winter te laten liggen? De bladeren vormen name lijk een natuurlijke deken, die de ondergrondse delen van de planten en de bollen beschermt tegen de vorst. Daarnaast vormen de blade ren een voedselbron voor insekten die zelf weer een voedselbron voor vogels en kleine zoogdieren vormen. COMPOSTEREN De bladeren zijn aldus een on misbare schakel in de natuurlijke kringloop! Indien u de bladeren toch niet wil laten liggen, kunt u ze onderspitten of verwerken in een composthoop. Heelt u geen com- posthoop en wilt u toch de tuin op geruimd de winter in laten gaan. dan kunt u het tuinafval aanbieden aan de huisvuilophaaldienst. Burgemeester en wethouders van Venray. maken bekend, dat op don derdag 28 oktober 1993, aanvang 19.30 uur. in het gemeenschaps huis De Kleine Loef, Keizer Karei- weg 6 te Vredepeel, een informatie avond wordt gehouden over de voorgenomen rekonstruktie-werk- zaamheden rond de hoofdtoegang van vliegbasis De Peel aan de Ripse- weg 1 te Vredepeel. Met de stationering van geleide wapens op vliegbasis De Peel zal het aantal verkeersbewegingen naar en van de vliegbasis in belangrijke ma te toenemen. In verband daarmee is het uit een oogpunt van verkeers veiligheid noodzakelijk de bestaan de ontsluitingsstruktuur van de vliegbasis aan te passen. De voorgenomen rekonstruktic- werkzaamheden omvatten in hoofdzaak een verbreding van de toegangsweg naar de vliegbasis, de aanleg wan een met verkeerslichten beveiligd kruispunt op de Ripseweg en het verleggen van de aansluiting Vredeweg/Ripseweg. Op deze avond zullen vertegen woordigers van Defensie, de provin cie Limburg (beheerder van de Ripseweg) en van de gemeente Ven ray aanwezig zyn voor het geven van toelichting en het beantwoor den van vragen. Venray, 21 oktober 1993 Burgemeester en wethouders ran Venray. drs. J.F.H.A.B. Waals, burgemeester drs. A.W.M. de Bever, sekretails Inbraak op Keizersveld Donderdagmorgen omstreeks half acht kwam er by de politie een inbraakmelding binnen van eén bedryf in kantoorartikelen gelegen op het industrieterrein Keizersveld. Door forcering van een deur was toegang verkregen. Hoewel de poli tie vry snel ter plaatse was, was de dader verdwenen. Ontvreemd wer den drie faxen en enkele elektroni sche agenda's met een totale waarde van ƒ15.000.-. SPELREGELS Het is niet toegestaan zomaar bla deren uit eigen tuin op de openbare weg te deponeren. Vaak worden in de bermen bladeren op een hoop geveegd, of zomaar op het trottoir, met de gedachte: 'De gemeente ruimt het wel op'. De kans op over last neemt echter alleen maar toe, doordat het blad zich al gauw gaat verspreiden. De reinigingsdienst van de gemeente doet dan ook haar best om in de herfst- en winterperi ode het blad te verwyderen. Dit ge beurt volgens een vast schema. De gemeente al niet ingaan op indivi duele (telefonische) verzoeken om bladafval te verwijderen. Mogelijkheden afval: aanbieden tuin- Aan de huisvuilophaaldienst, in zakken en als grof vuil. Voor al het huisvuil geldt: per keer maximaal 5 zakken (tot 20 kg per stuk) en Vfem3 grof vuil. Brengen naar het overslagstati on aan de Kul erts weg in Wan- ssum. Tbt 300 kg kost dit ƒ10,-. Het overslagstation is geopend van maandag tot en met don derdag van 08.30 tot 16.45 uur en op zaterdag van 09.00 tot 11.45 uur. Aanbieden aan particuliere be drijven. O l O (Procedurestart art. 18a WRO Lb.v. bouwmeldingen) Burgemeester en wethouders zyn voornemens om van toepassing van artikel 18a van de Wet op de Ruim telijke Ordening vrijstelling te ver lenen van het ter plaatse geldende dan wel van de in voorbereiding zynde herziening bestemmings plan ten behoeve van de volgende bouwmeldingen: het bouwen van een tuinhuis je aan de Akelei 60 te Venrav Ln.v. W.G.L. Smedts. De op de bouwmeldingen betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 21 oktober 1993 gedu rende 14 dagen voor een ieder ter inzage bij de onderafdeling bouw beheer. kamer 310, van het raad huis (van 09.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen schriftelijke bezwaren by burge meester en wethouders worden in gediend. Venray, 21 oktober 1993 Burgemeester en wethouders van Venray. namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting, ruimtelijke ordening en milieu. Met ingang van 1 november 1993 is het gemeentearchief weer wekelijks op de donderdagen open gesteld voor het publiek. Door deze openstelling hoopt de gemeente een einde te maken aan het onge mak dat met name degenen die ge nealogisch onderzoek willen doen, de afgelopen maanden door allerlei omstandigheden hebben moeten ervaren. De verbouwing en herhuisvesting van het raadhuis hebben ook gevol gen gehad voor het gemeente archief. Belangrijkste verande ringen zijn dat de studiezaal in de kelderverdieping op een andere lo- katie is gesitueerd en dat voor be zoekers van het gemeentearchief een huisreglement is gemaakt. Dit reglement is verkrijgbaar bij de medewerkers van het gemeente archief. Buiten de donderdagen kunnen mensen uitsluitend na afspraak te recht in het archief. Bij aankomst dienen zij zich te melden bij het Centraal Infonnatie Punt (CIP). Inlichtingen over de openstelling en het huisreglement kunnen wor den ingewonnen by Theo Jeuken, tel. 04780-23257 of bij Leo Kleus- kens, tel. 04780-23325. Vier inbraken in één nacht In de nacht van maandag op dins dag werd op vier plaatsen ingebro ken in de wijk Veltum. Door forcering van de achterdeur was toegang verkregen tot een woning aan de Matterhomlaan. De gehele woning was doorzocht en ont vreemd werd een leren tas waarin o.a. een rijbewijs, een paspoort en agenda en verder wat persoonlyke artikelen. Op vrywel dezelfde wijze was toe gang verkregen tot een woning aan Dennenoord. Ook hier was de wo ning doorzocht en uit de keuken werden een portemonnee met een bedrag van ƒ160,- en een aantal eurocheques ontvreemd. Uit de hal werd een handtas ontvreemd met daar in een bedrag van 200 DM, een rybewys en twee paspoorten. De tas werd in de buurt leeg teruggevon den en enkele meters verderop in de struiken lagen het rybewys en de paspoorten. By een tweede woning aan Den nenoord had de inbreker te maken met deugdelijk hang- en sluitwerk. Daardoor is hij niet in de woning kunnen komen en bleef de schade beperkt by de poging. By de inbraak in de derde wo ning aan Dennenoord kon dé in breker wel de achterdeur forceren, maar bleef hij steken door de deug delijke vergrendeling van de tus sendeur. Ook hier bleef de schade beperkt. Weer werd bewezen wat de politie in haar voorlichting steeds ver klaart, goed hang- en sluitwerk maakt het de inbrekers moeilijk om binnen te komen. Agressieve Husky Dinsdagmiddag liep een 63-jarige vrouw met haar hondje te wande len op het zg. 'zwarte pad', een ver bindingsvoetpad in de Cellostraat, toen haar twee zg. Husky-pool- honden tegemoet kwamen. Een van die honden nam haar hondje in de bek en gooide hem op het voetpad. De eigenaresse wilde haar hompje te hulp komen, maar die hulp werd door de Husky niet op prijs gesteld. De hond beet haar vervolgens in de onderarm. Zy moest voor behande ling naar het ziekenhuis worden vervoerd, haar hondje moest naar de dierenkliniek worden gebracht De dierenarts stelde vast dat het hondje vermoedelijk de rug gebro ken had. De eigenaar van de honden, wo nende in de Cellostraat, was niet thuis. De honden zyn door tot nu toe onverklaarbare oorzaak uit het hok gebroken. De eigenaar is aan sprakelijk gesteld voor de aange richte schade, terwyl hy van de politie de opdracht heeft gekregen het hondenhok deugdelijker te ma ken zodat de honden niet meer kunnen uitbreken. Venray, Crotestraat 62 1: Paard aan de wandel Woensdagmorgen moest de poli- tie in aktie komen voor het vangen Jul van een op de Stationsweg lopend paar. Voordat de politie de eigenaar had opgespoord had deze al gebeld dat een van zijn twee paarden niet meer in de wei liep. Er vonden geen ongelukken plaats en het paard staat weer in zijn eigen wei. lei |D Jos Anj Chr Ruit ingegooid In de nacht van donderdag op vrijdag werden omstreeks 03.00 uur de bewoners van een woning aan de Akelei wakker door gij rinkel. Het bleek dat een ruit met een steen was ingegooid. Van de da der was niets te vinden en de eige naar kan zelf voor de schade opdraaien. Inbraak in woning Bij thuiskomst, in de nacht van zaterdag op zondag, bemerkte bewo ners van een woning aan de Vollen bergstraat dat er was ingebroken. De achterdeur bleek geforceerd te zijn. Wat precies ontvreemd is. kon hangende het onderzoek nog niet worden medegedeeld. Vandalisme aan auto 'Rondje Venray' Vrijdagmorgen werd aangifte ge daan van vandalise gepleegd aan de reklame-auto 'Rondje Venral staande op de kruising Langstraat Deumeseweg. Vandalen hadden dé verse deuken in de auto geschopt PEEL EN MAASjg elke week nieuws Zondag wordt de kunstmani festatie '93 Geheimen' afgesloten. Wat er ook nog gebeurt, de ten toonstelling kan voor de organisa tie niet meer stuk. Wanneer de tellingen kloppen passeert op de slotdag mogelijk de 15.000ste be zoeker de poort van het Odapark. Voor de afsluiting heeft de Venray- sé kunstkring enkele extra aktivi- teiten gepland. 'Een fantastische tentoonstelling. Buiten verwachting. Maar nu is 't ook wel mooi geweest'. Verzuchtin gen van Joop Wismans aan het ein de van de zes weken durende expositie. Wismans is buitenge woon content met de belangstel ling. de reakties en het uitblijven van vernielingen. Afgezien van af gelopen week. toen enkele keren achter elkaar de pyramide van Ma- thieu Knippenberg het moest ont gelden, is er niets gebeurd. Desondanks wordt het tyd om te stoppen, want de elementen heb ben de kunstwerken nu toch wel flink aangetast De afgelopen weken hebben de le den van de Venrayse Kunstkring re gelmatig bezoekers in het park geturfd. Daaruit trekken ze de voor zichtige conclusie dat om en nabij de 15.000 mensen in totaal park en expositie hebben bezocht. 'We heb ben het eerste weekend circa 4000 mensen gehad en de weekenden daarna telkens zo'n 1000', zegt Joop Wismans. 'Bovendien zit er door de week wel bijna iedere dag een school in het park'. OBSERVATORIUM Hoewel een beetje laat. is deze week ook het laatste kunstwerk van de expositie gearriveerd. Het kunstenaarsduo heeft schynbaar wat moeite gehad zich aan de in zendtermijn te houden, maar vol gens Joop Wismans vergoedt het resultaat veel, zo.niet alles. 'Het 'Ob servatorium' van Leonardo is een fantastisch werkstuk, alleen jam mer dat het maar één dag te zien is', aldus een lachende kunstkring voorzitter. o De laatste dag van de manifestatie is nog om meerdere redenen de moeite van een bezoek waard. Ook de twaalf kasten, samen het kunst werk 'Espace' vormend, worden ge opend. Iedere bezoeker treft in die kast een klein kunstwerk aan. Elke kast is dus eigenlyk een soort njiniatuur-museum. Daarnaast kunnen de 93 Venray- naren zich tussen 14.00 en 16.00 uur in het park melden. Uit han den van Adriaan Nette ontvangen zy dan hun doos met persoonlyke mysterie terug. De 93 dozen heben sinds het begin van de manifestatie op een boekenplank in het thee huis gestaan. Dat theehuis is trou wens ook zondag - Voorlopig voor het laatst - geopend. Behalve koffie en thee zyn er voor de gelegenheid ook alcoholische dranken verkrijg baar. Muzikaal wordt het einde van '93 Geheimen' begeleid door het Venrays Mannenkoor, dat om streeks 14.30 uur een optreden ver zorgt, en een weemoedig draaiorgel. Om 17.00 uur gaat dan de poort van de expositie definitief dicht Wi De gemeente Venray gaat drie verschillende tarieven hanteren voor betaald parkeren: één gul den, ƒ1,50 en twee gulden per uur. In het centrum worden 63 plaatsen gereserveerd voor omwo nenden, de rest van de 225 par- keervergunninghouders heeft geen recht op een vaste plaats. De gemeente verspreidt binnenkort huis aan huis een folder over par keren in Venray. Dat heeft de gemeente gisteren bekend gemaakt Het betaald parke ren gaat zoals bekend op maandag 1 november in. Vanaf dat moment kost parkeren op de drie grote par keerterreinen in het centrum (Ble- kersveld, de Gouden Leeuw en Raadhuisplein) één gulden per uur. Hetzelfde tarief wordt gehanteerd voor de parkeerplaatsen aan de Langstraat Paterslaan, het zuidelijk deel van de Julianasingel. het Mgr. Goumansplein, het terrein aan de Eindstraat en het zuidelyk gedeelte van de Gouden Leeuw. Het middentarief van 1,50 geldt voor de terreinen by de biblio theek, 't Liene en voor de Poststraat Eindstraat Patersstraat, Merseloseweg, het middelste deel van de Julianasingel en het noorde lijk stuk van de Henseniusstraat ücs Donderdag bracht de Commis saris van de Koning in Limburg mr. baron Van Voorst tot Voorst zijn eerste werkbezoek aan de ge meente Meerlo-Wanssum. Tijdens dat bezoek werd hij geïnformeerd over de diverse knelpunten die ook de gemeente Meerlo-Wans- suin kent en waarvoor zonder hulp van het provinciaal bestuur geen oplossing kan worden ge vonden. Mevrouw Minke betoogde dat de haven van Wanssum een bijdrage kan leveren voor de werkgelegen heid vanwege zijn ligging. Meer transport dient over de vaarwegen te worden geleid. Wanssum lig op een kruispunt van wegen die oost en west en noord en zuid met el kaar verbinden, terwijl de haven de mogelijkheid biedt goederen over te slaan voor transport over water. 'De positie van Wanssum is uniek, waarbij komt dat er een jachthaven is gevestigd waarop een ander stukje werkgelegenheid is gebaseerd. Maar er is een maar... ge legen in de ontwikkeling van de ha ven en het industrieterrein. Het moet u bekend zijn dat de toelei- dingsroute naar de haven gebrek kig is en zal deze ook niet verbeteren zonder ingrijpende voorzieningen. De haven is uitslui tend te bereiken over wegen die ook de dorpskern van Wanssum door snijden. Tévens vormt het verkeer op die wegen in toenemende mate een bedreiging voor de leefbaar heid'. aldus Minke. Tévens werd aandacht gevraagd voor het toenemend verkeer op dr provinciale weg door Wanssum. Met name bij aanvang en het uit gaan van de scholen ontstaan voor de jeugd, die de drukke weg moet oversteken, gevaarlijke situaties. Het is in een struktuurrapport vast gelegd dat er een rondweg moet ko men, die zich afsplitst van de N270. Deze weg moet rechtstreeks naar de haven leiden en vervolgens weer aansluiten op de provinciale weg, net voor de Koninginnebrug. De gouverneur kon reeds zeggen dat er planologisch van de zyde van de provincie tegen de rondweg geen bezwaren te verwachten zijn. Ook de provincie erkent de toename van het transport en de daarmee verbonden problemen. Maar een fi nanciële injektie van de provincie zit er niet in. De gouverneur maak te duidelijk dat er andere projekten met een nog hogere prioriteit zijn. Planologisch gaat het de goede kant uit. MOLENBEEK Twan Volleberg (WD) bracht de problemen rond de verzanding van de Molenbeek en de zandvang ter sprake, ook wat betreft de slibafzet- ting in de haven, maar vooral de problemen waar de bagger naar toe gebracht kon worden. De gouver neur was op de hoogte en erkent die problemen, maar wist op dit moment ook niet de oplossing. Het hele Maastrajekt vraagt, om een oplossing. Rijkswaterstaat heeft aandacht voor de problemen, maar weet ook geen pasklare oplossing. De problemen zullen in het ko mend jaar de aandacht krijgen in gesprekken tussen het college en de provincie. WONINGBOUW OUDEREN De heer Derix (CDA) bracht vooral de behoefte aan woningbouw voor de ouderen onder de aandacht en dan toegespitst op de problemen rond 44 bejaardenwoningen van 't Zonnehof in Tien ray. Die woningen voldoen niet meer volgens de huidi ge normen. Taak is die woningen te renoveren en om te bouwen tot een woonzorgprojekt, maar daarop kon geen subsidie worden tegemoet gezien, alleen bij komplete nieuw- Het duurst is de parkeerder als de auto wordt gestald op de Ileken j} Thielenstraat, Dr. Poelsstraat en hel zuidelyk deel van de Hensenii straat. Daar moet twee gulden per *r uur worden neergeteld. Op de drie grote parkeerterreinen komt een betaalautomaat voor ach teraf betalen en een slagboom. De overige parkeerplaatsen moeten vooraf betaald worden. Een contro leur van Ruyters Parkingbeheer, houdt in opdracht van de gemeente toezicht en int de parkeergelden, De controleur mag echter geen boe tes uitdelen of innem Betaald parkeren gaat in Venray gelden voor ongeveer duizend par keerplaatsen. Globaal liggen die binnen de zogenaamde binnen ring, Julianasingel, Paterslaan, Langeweg. Met uitzondering van de Langeweg horen ook deze wegen zelf tot het gebied van betaalt1 parkeren. de fel Winkeldiefstallen Een 16-jarige Venrayse werd een drogisterij in de Grotestraat be trapt toen zij een fles haarverstevi- ger wilde meenemen zonder die al te rekenen. Zij had de fles in de mouw van haar jas verstopt Een 59-jarige Venraynaar wertl op heterdaad betrapt in een warenhuis in de Grotestraat, toen hij zonderal te rekenen een paar mouwophou ders en twee horlogebandjes wilde meenemen. Snelheidskontroles Even een gewetensonderzoek voor bestuurders van auto's die vrij dagmiddag tussen 13.00 en 13.45 uur op de Deumeseweg hebben ge reden. Bij de gehouden snelheids kontrole werden 138 voertuige» gekontroleerd, 34 werden op ik film vastgelegd en die bestuurden kunnen een acceptgirokaart ver wachten. De hoogst gemeten sneÜ heid bedroeg 123 km per uur. Diefstal in bedrijf Donderdagmorgen deed een 35 jarige werkneemster van een aan de Witte Vennenweg gelegen bedrijf aangifte van diefstal uit haar tas. lo een onbewaakt ogenblik had men kans gezien vijf cheqdes en een bankpasje weg te nemen uit haar tas. bouw. Het dienstencentrum om bouwen voor een zorgl'unktie niA nachtservice vanuit Horst kon ook niet voor subsidie in aanmerking komen volgens de huidige regels. ''De gouverneur vond het een te rechte zaak dat tie raad aandacM vraagt voor de ouder WordeüS mens en zijn wens zo lang mogelijk zelfstandig te blijven wonen. Maar de huidige regelingen zijn door* Staten goedgekeurd en daaraan val niet te tomen. Bij zijn bezoek aan* Zonnehof had ook hij de indruk gf kregen dat er oplossingen moeste» komen en daarin wilde ook de gou verneur graag zijn bydrage levert!»- al wist hy op dit moment geen paa klaar antwoord. Wellicht zal mevrouw Van Voort tot Voorat na haar bezoek aan Zonnehof nog met andere voorste* len komen, want zij bracht cc» uitgebreid bezoek aan 't bejaarde!» hofje en sprak daar met de bc wonera...

Peel en Maas | 1993 | | pagina 16