Mooi Tentoonstelling over de historie van Heide '0c-Tet Nog' naar Slowakije Expositie zijdeschilderen in schouwburg Venray AGENDA Regiokalender Voorstelling Toneelvereniging Ventiel Luizenmarkt te Holthees Bonsaibomen Vrijetijdskrant met nieuwe projekten Vlooienmarkt in Leunen Vriendjes, Maatjes, Kameraadjes Uitlaat serOice IDE INOILEIM Oktoberfeest in De Bonte Koe Herfstvakantie in de bioscoop Kelderpraat uit de Henseniusstraat Wijnhandel Covinet MEEGENOMEN f199,- VAN OORSCHOT MODË peel en maas Donderdag 14 oktober Pagina 3 VROUWEN KIEZEN INDE POLITIEK Goede politiek maaktjtéuzen op basis van zoveel mogelijke informatie. Die keuzen betreffprionsallemaal, politiek is geen vej>tfan-je-bed-show. Kies ac tief engebruik de bibliotheek daarbij als jnformatiebron. Anne-Marïfes^oopmans directeur Openbare Bibliotheek Venray IrTnet kader van de verkiezingen in 1994 geeft wekelijks een inwoonster/inwoner van Venray een citaat over 'VrouwerNfkde Politiek'. Organisatie Werkgroep Vrouwen en Politiek. Informatie: 04780-23428 ('s ochtends). Op 15, 16 en 17 oktober wordt in Heide de tentoonstelling 'Historie Heide 1993' gehouden. Het is in middels tien jaar geleden, dat een soortgelijke tentoonstelling plaats vond. In 1993 wordt een dubbel ju bileum gevierd: 70 jaar onderwijs in Heide en het 40-jarig bestaan van de 'nieuwe' school. Reden genoeg om nog eens in het verleden van Heide te duiken en een tentoonstel ling te organiseren. De Werkgroep Historie Heide, tot voor kort bestaande uit twee leden nl. Jan Maas en Sjeng Nellen, werd hiervoor uitgebreid met vijf nieuwe leden. Jan van Osch, Ber Poels, Wim Gielens, Marian Michels en Li ny Rutten. Zy begonnen aan de nieuwe opzet van de tentoon stelling. I Het resultaat kan deze week (week van 11 okt.) bekeken worden in de Gelderkoel te Heide. Op dins dag 12 oktober was de vertoning van de nieuwe film 'Zoee is os Hei in 1993', die gemaakt werd door Frans Linders. Vandaag, donderdag 14 oktober, wydt Omroep Venray een heel uur aan Heide, van 20.00 tot 21.00 uur verteUen inwoners over de school, de kerk, het dorp van vroeger. Op vrydag 15 oktober zal dhr. H. Staal de tentoonstelling officieel openen in de Gelderkoel in Heide. Zaterdag 16 oktober vanaf 13.30 De Venrayse amateurtoneelver eniging Ventiel, opgericht in 1983, verzorgt zondag 17 oktober a.s. een avondvullend programma in schouwburg De Beejekurf te Ven ray, namelijk het toneelstuk 'De ge- termineerden' van Elias Canetti. Sinds enkele jaren is de klem toon bij keuze van een stuk meer en meer op de 'stukken met in houd' komen te vallen, na aanvan kelijk voornamelijk kluchten te hebben gespeeld. 'De getennineerden' van Èlias Ca netti is hiervan een uitstekend voorbeeld. Wy weten dat er een ter mijn aan ons leven is gesteld, wy weten echter niet welke. In het to neelstuk De getemiineerden weet iedereen hoeveel jaar hij te leven heeft en wanneer het ogenblik komt om deze wereld te verlaten. Het 'geheim' van het tijdstip van sterven ligt besloten in een capsule die eenieder by zyn geboorte omge hangen krijgt. uur eri zondag 17 oktober vanaf 11.00 uur is er voor iedereen de ge legenheid om oude herinneringen op te halen aan de hand van foto's, een dia-klankbeeld, krantenknip sels, stands en de nieuwe film. Ook een ideale gelegenheid om oude vrienden en kennissen weer eens te ontmoeten. Voor de kinderen wordt ook ge zorgd. Op zaterdagmiddag staan een vliegerwedstrijd en 'kinderspelen van vroeger' op het programma. Op zondag is er een ballonnen wedstrijd en zullen de kinderen van de basisschool De Hei een klompendans opvoeren. Daarna volgt nog de prijsuitreiking van de puzzelwedstrijd en van de vlieger wedstrijd. Op zondagmiddag is Omroep Ven ray ook aanwezig op de tentoonstel ling en zal vanuit Heide het programma 'Ruben in de middag' worden uitgezonden van 13.00 tot 15.00 uur. Ook de schoolkinderen zyn be trokken bij de tentoonstelling door het projekt Historie, dat sinds afge lopen maandag op school 'loopt'. De onderbouw houdt zich bezig met de imkerij, de middenbouw bekijkt het leven op de boerery en de bo venbouw kijkt naar het verleden door stamboomonderzoek. Op 15 oktober wordt het projekt afgeslo ten met een bezoek aan de ten toonstelling. De capsule die tevens de waarden en normen van deze gemeenschap symboliseert, de capsule die bepa lend is voor het denken, voelen en handelen van deze mensen. Een kapsulaan leidt deze gemeenschap. Een gemeenschap die aanvankelijk onderworpen aan de opgelegde re gels leeft. Dan kondigen de eerste tekenen van verzet zich aan. Wint men by een revolutie? Of raakt men in verwarring? Vragen die u als toeschouwer vol doende aanleiding geven tot naden ken en discussie. Ondanks het serieuze karakter van dit toneel stuk zal Ventiel dit levendig ten to nele brengen. De spelers van Ventiel staan garant voor een on derhoudend avoncye uit. Onder re gie van Ee(je de Vries hebben zy hier een jaar lang hard aan gewerkt. Kortom u bent zondag 17 oktober a.s. van harte welkom in schouw burg De Beejekurf te Venray. Aan vang 20.00 uur. Kaarten zyn verkrijgbaar aan de kassa van de schouwburg voor de prys van ƒ10,-. Namens de spelers en bestuur he ten wij u nogmaals van harte welkom. H| Op uitnodiging van Inalfa in Ven ray gaat de bekende Venrayse zang groep 'Oc-Tet Nog' op woensdag 20 oktober a.s. naar Slowakye, alwaar zy op 22 oktober in de stad Vrable de officiële oprichting van PAL- Inalfa, een joint venture tussen Inalfa en het Slowaakse bedryf PALT, luister zullen byzetten. 'Oc-Tet Nog' is een dubbel man nen kwartet onder muzikale leiding van Jac Janssen, dat zich heeft toe gelegd op zang in 'Barbershop' stijl, 'ïff hun bijna "zëveYyarig bestaan wordt dit de belangrijkste coneert- ï"els en wellicht ook de plezierigste gezien de feestelyke aanleiding. Tydens de reis naar Slowakije zal nog geoefend worden, mede om re den dat er op het laatste moment door PALT nog enige Slowaakse mu ziek en 'Becherovka' (soort jenever) gestuurd is om alvast de stemming te proeven. In de foyer van schouwburg De Beejekurf zal van 19 tot en met 31 oktober een expositie zijdeschil deren worden georganiseerd door kursisten van Guustie Manders, docente zydeschilderen. Guustie Manders, textiel kunste nares en docente, maakte in 1985 kennis met het zydeschilderen. Zy ging zich vanaf die tyd sterk toeleg gen op het bewerken en verwerken van zijden stoffen. Het enthousias me waarmee zij in haar eigen werk uiting geeft aan een harmonieuze vormgeving, abstractie alsook aan de texturen van materialen, weet zij op een inspirerende wyze enthousi ast over te brengen aan kursisten in haar atelier De Spindel te Oirlo. Deze expositie in de schouwburg zal dan ook een indruk geven van mogelykheden op het gebied van zydeschilderen in de ruimste zin van het woord. Er zijn namelijk meer verwerkingsmethoden als al gemeen aangenomen wordt; er is een grote verscheidenheid in werk mogelijk zowel wat betreft techniek als eindresultaat Het werken met zijde is een bij zonder boeiende bezigheid. Het is een natuurlyk materiaal en de spe cifieke eigenschappen van zijde le veren vaak zeer verrassende resul taten op. Witte zyde is byna altyd de basis; deze kan beschilderd wor- Zondag 24 oktober wordt er in zaal 't Trefpunt te Holthees weer de jaarlijks terugkerende luizenmarkt gehouden. De markt wordt georga niseerd door CV De Keavers en W Holthees/Smakt. Hier kan men al lerhande goede gebruikte spullen kopen. Aanvang van het gebeuren is om 10.30 uur. De markt zal om 13.00 uur afgelopen zyn. Wilt u de slag van uw leven slaan, aarzel niet en kom zondag 24 oktober naar zaal 't Trefpunt te Holthees. Nu de zomer voorby is moeten we gaan zorgen dat onze bonsaibomen goed de winter doorkomen. Hier voor komen w^ a.s. zaterdag 16 ok tober om tien uur bij elkaar in het jeugdgebouw van Oostrum, Witte Vrouwenstraat 1. Advies zal worden gegeven betref fende het overwinteren van bomen. Verder zal men bomen mee kun nen brengen. Deze kunnen dan worden bewonderd en besproken. BelangsteUenden zijn van harte welkom. Inlichtingen verkrygbaar op tel. 84771. den met verschillende soorten verf. Zijde leent zich uitstekend voor diverse technieken zoals vry schil deren, aquarelleren, werken met zout, alkohol, maïzena, suiker, mar meren, zeefdrukken, stempelen, werken met contourmiddel, etc. Ook de toepassingen zijn legio en zullen herkenbaar zijn op de expo sitie: kussens, sieraden, sjaals, kle ding, stropdassen, wandbekleding, mappen, dozen, kleding. Voor het bezoeken van deze expo sitie kunt u terecht in de foyer wan de schouwburg: dagelijks van 10.00-16.0U uur; tijdens en één uur vóór de avondvoorstellingen. Wilt u meer informatie over deze expositie of over kursussen zyde schilderen dan kunt u kontakt op nemen met Guustie Manders, Atelier De Spindel te Oirlo. tel. 04780-71701. In Atelier De Spindel worden ook kursussen zijdeschil deren gegeven en u kunt er terecht voor handgemaakte artikelen zoals eerder genoemd én materialen no dig voor het zydeschilderen. Op 20 en 21 november a.s. zullen bovendien in Atelier De Spindel open dagen worden gehouden om u nog beter kennis te kunnen laten maken met zijdeschilderen en er zullen tevens diverse demonstra ties worden gegeven. De Stichting voor Sociaal Pedago gische Zorg (SPZ) biedt ambulante maatschappelyke dienstverlening aan mensen met een verstandelyke handicap, hun ouders of omgeving. Zij geeft informatie en advies over opvoeding, onderwijs, opvang, woonmogelykheden. werk en vrye tyd. Ook begeleidt en ondersteunt ze ouders/verzorgers bij persoonlij ke en emotionele problemen. In het kader van haar informatiefunk- tie met betrekking tot vrije tijd geeft ze tweemaandelyks 'de Vrye- tydskrant' uit. In het oktobernummer wordt ruimschoots aandacht besteed aan twee bijzondere initiatieven. Aller eerst is dat het speel-o-theek- projekt. Het is de bedoeling dat op enkele plaatsen in de regio een re guliere speel-o-theek meer moge lykheden gaat bieden aan kinderen met een verstandelyke handicap. De speel-o-theek 'Leentje Buur' uit Helden is volop bezig met het tref fen van de noodzakelyke voorberei dingen hiertoe. Een ander uniek initiatief in deze regio is 'de Vriendschapskring', die meer dan een half jaar geleden in de regio Noord-Limburg van start is gegaan. Het is een bekend gegeven dat mensen met een licht verstan delijke handicap niet of nauwelyks aan vrijetydsaktiviteiten deelne men die speciaal zyn ontwikkeld voor verstandelijk gehandicapten. Zij zoeken juist kontakten met akti- viteiten die zich afspelen in het re guliere circuit Dit vanuit een gevoel erbij te willen horen. Dat ze dan op hun tenen lopen en vaker negatieve ervaringen opdoen, maakt hen voorzichtig, afwachtend en in veel gevallen passief. De kans is dan groot dat deze groep geïso leerd raakt 3111' Deze Vriendschapskring nu stelt zich ten doel om mensen met een lichte verstandelyke handicap by elkaar te brengen middels aktivitei- ten, zodat zij positieve ervaringen kunnen opdoen in sociale kontak ten en de weg vinden om zelf stap pen te zetten in de richting van het aangaan en onderhouden van vriendschappen. De Vryetydskrant is gratis te bestellen by de SPZ, tel. 077-870020. Buurtvereniging D'n Tomp uit Leunen organiseert elke twee jaar een vlooienmarkt De eerste editie was voor de vereniging alsook voor de kopers en belangstellenden een enorm sukses. Niet alleen zyn er tal van spullen te koop. ook voor de jeugd wordt ge zorgd met o.a. een grote grabbelton, een video-hoek en leder kind kan zich gratis laten schminken. Er worden diverse dingen by op bod verkocht met als klapstuk een heuse mountainbike. Voor de in wendige mens wordt ook gezorgd door middel van een hapje en een drankje. De vlooienmarkt vindt plaats op zondag 17 oktober a.s. in gemeenschapshuis De Brink in Leunen. De entree is gratis en de aanvang is om 13.00 uur precies. Van 13 tot en met 23 oktober vindt de jaariykse Kinderboeken week plaats. Bibliotheken en boek handels staan in die periode in het teken van het thema van dit jaar 'Vrientyes, Maatjes, Kameraacyes'. Uiteraard sluit ook de Jeugdbiblio theek Venray by deze feestelyke ge beurtenis aan. Tydens de opening van de kin derboekenweek ontvangen de schryvers en illustratoren van de 'beste' kinderboeken van 1992 een prys. De bekroonde boeken en de boe ken bekroond door de Nederlandse Kindeijury liggen tijdens de Kin derboekenweek ter inzage by Jeugdbibliotheek Venray. Uiteraard krygen ook de boeken met het the ma: 'Vriendjes, Maatjes, Kameraad jes' ruimschoots aandacht in de bibliotheek. Op woensdagmiddag 13 en 20 ok tober is er natuurlijk ook voorle zen in de bibliotheek: van half 4 tot half 5. Tydens de Kinderboeken week worden er uiteraard "Vriend schapsverhalen' voorgelezen. Iedereen is welkom. Op maandag 18 en dinsdag 19 ok tober vindt in de bibliotheek de af sluiting van het leesprogramma 'Dikke Vrienden' plaats. Kinderen die een volle 'Dikke Vrienden- lezerspas' hebben ingeleverd, ont vangen hiervoor een persoonlyke uitnodiging. Tevens worden de pryswinnaars van de verhalen- wedstryd: 'Hallo, hallo, wie...' uitge nodigd by deze feestelyke byeen- komsten van de 'Club van Dikke Vrienden' aanwezig te zyn en ont vangen zy een kleine attentie. Openingstijden bibliotheek Maandag t/m donderdagl4.00-18.00 Vry dag 14.00-21.00 Zaterdag 10.00-13.00 Venray tel: 80062 Dit jaar het Oktoberfeest in Mün- chen gemist? Geen ramp! De Bonte Koe organiseert op 24 oktober a.s. voor de tweede keer haar Okto berfeest Voor deze gelegenheid is de tent natuurlyk weer aan het café ge bouwd. Café en tent zyn uiteraard in de typische Duitse sfeer inge richt. Bier uit pullen, lekker eten. enz. De dag zal door Bruno Lucassen gepresenteerd worden. De Duitstali ge stemmingsmuziek wordt ver zorgd door die Anzeltaler. DJ Peter van Elswyk draait de avond aan el kaar. Alle ingrediënten zyn weer aanwezig voor een fantastische dag! Aanvang 15.00 uur. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen, R.E. Gabeler, T. Lankveld, II. Schraven en J. Wittgen: T. LANKVELD Langstraat 100. tel. 83558 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver. G. van Loon. E. de Muinck Keizer, A. Coenen. F. Schmeetz. D. Vercauteren en J. de Vocht: A. COENEN Patersstraat 00, U-I. 88800 Weekenddienst voor de patiënten van dr. Keyzer en dr. Van Dongen: DIL KEUZEK \an Beurdenweg 10, Ysselslevn tel. 04780-41777 vrydag 18.00 tot zondag '24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data by de ge noemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.(X) uur 's middags van 17.00 lot 18.00 uur ZIEKEN VERVOER TV1. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 00-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE BURGGRAAF Stationsweg 5, tel. 84877 van vrydagavond 1800 uur tot vol gende week vrydag Openstelling: zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur Verder alleen voor spoedgevallen (via het nacht I ui Kje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN' Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: A. ONG, tel. 81383 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENKLINIEK VENRAY Oude Oostrumseweg 26 E.M. Ruymbeek. J.M. van Winden. W.H.M. de Vocht, R.C. Goedegebuure en V. Geurts. Behandeling in het weekend vol gens telefonische afspraak R. GOEDEGEBUURE, tel. 81338 DIERENARTSEN PRAKTU K W.H. Kremer. W.G.A.M. Loonen. G.W. Gelling en R. Eelderink. Behande ling kleine huisdieren zaterdag en zondag volgens afspraak W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 82690 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raay- makers. mevr. Van Eoilen, mevr. Tiggeloven en mevr. \fcrmazeren H. van EERT EN Jan Poelsweg 2 a, Ysseisteyn tel. 04780-42116 vanaf vrydag 12 uur tot maandag 8 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten en mevr. Tiggelo ven wordt vanaf maandag 8 uur tot vrydag 12 uur waargenomen door 11. van EERTEN Jan Poelsweg 2a, Ysseisteyn tel. 04780-42116 Afspraken maken 's middags tussen 6 en 7 uur, tel. 82411 Traditioneel is de herfstvakantie de filmperiode by uitstek. Dit jaar is het aanbod helemaal 'het einde'. JURASSIC PARK gaat deze derde week absoluut alle bestaande re- kords breken. Bovendien blyft THE FUGITIVE nog steeds volle zalen trekken. Terecht overigens, want het is een by zonder spannende film met aktiescenes die iedere ver beelding tarten. Er zyn mensen die al drie keer naar deze film zyn gaan kyken. Men krygt er niet genoeg van. DAVE is een hardstikke leuke ko medie. Mensen die willen lachen en ontspanning zoeken komen hier aan hun trekken. De president gaat vreemd en krygt een hartaanval. Paniek. Er wordt een dubbelganger gezocht. Die blykt de touwtjes be- hoorlyk in handen te nemen en duwt er een aantal sociale wetten doorheen. Dit tot grote woede van de presidents-adviseurs. 'Ibp- vermaak. De jeugd komt deze herfstvakan tie niets te kort. Naast Jurassic Park. die niet geschikt is voor de al lerkleinsten vanwege de angstaan jagende scenes, is er wel een echte jeugdfilm: Walt Disney's Neder lands gesproken tekenfilm BAMBI. Dat is dus echt feest. Tevens is er voor de jeugd DE NINJA TURTLES deel 8 Nieuw en opzienbarend is de nieuwste film met Tbm Cruise THE FIRM. Deze twee uur en drie kwar tier durende superproduklie is zon dermeer schitterend. Spannend op een heel byzondere manier. Een jong advokaat wordt er door de maf fia ingeluisd. Men wil hem als ver dediger van hun praktyken r*i daarom wordt hy geeompromi- teerd. Dan ontspint zich een boei end gevecht tussen Cruise en de maffia. Dit alles zo voortrefiëlyk in beeld gebracht, dal men van een meesterwerk mag spreken. In Ame rika is de film een van de toppers van dit jaar. Tom Cruise is werkeiyk meesterlyk. loo Zoals beloofd wil ik terugkomen op mijn verzoek om uw favoriete 'Huismix' op te geven. Er hebben veel mensen gereageerd. 37 recep ten zijn er binnengekomen en vol gens 'respons-deskundigen' is dat een hoog aantal. Hartelijk dank voor uw reaktie. Maar nu de vraag wie de gratis flessen heeft verdiend met het meest originele huisrecept. Na veel overwegingen is het een long-drink geworden. Niet moei lijk te maken en echt verfrissend. 'SCHENK DONKER BIER IN EEN GROOT GLAS EN VUL HET AAN MET MOUSSEREN DE WITTE WIJN.' Degene die dit recept heeft opge geven verdient een krat donker bier en daarbij 6 flessen 'vin mousseux gratiën en meyer'. Af te halen in de winkel. Van harte proficiat. Uw ideeën blijven natuurlijk van harte welkom. Deze week is de oktober wijn folder verspreid. Een folder vol met interessante aanbiedingen, maar ook met tips voor een sfeer volle avond of een weloverwogen relatiegeschenk. Graag speciale aandacht voor de prijsvraag. De vragen zijn niet moeilijk en een kist wijn is snel verdiend. Meedoen dus!!! Heeft u de folder niet ontvangen? Een telefoontje 81801 en het komt snel bij u in de bus. Tot het volgende Covinet-nieuws. Henseniusstraat 1 Venray, tel. 04780-81801 In de wekelykse Peel en Maas Regiokalender, vindt u een korte opsomming van evenementen en aktiviteiten uit een wijdere regio, waaraan wij in onze redaktionele kolommen geen uitgebreide aandacht kunnen schenken. 26-9/5-12 Tentoonstelling 'de Wieger'. Dieren in de kunst van de twintigste eeuw. Museum' de Wieger', Oude Liesselseweg 29, Deume. Infor matie: Rob Smolders, tel. 04930-22930. van 10.00 tot 18.00 uur "Paddenstoelen zien en proeven". 23-10 Poppenbeurs De Maaspoort Venlo, 10.30-16.30 uur 24-10 Centrale keuring afd. Limburg Kon. Ver. Het Nederlandsche Trek paard in manege De Leistert te Roggel. Ruitblazer met veel kombinatie- mogelijk- heden. Materiaal wol/mohair. Grotestraat 73, Venray Roosendaal, Helmond, Boxmeer, Oss

Peel en Maas | 1993 | | pagina 3