PEEL EN MAAS Geen kans meer voor gokkast in cafetaria proficiat Precariorechten voor kabels in de grond? Openstelling inname goederen voor grote half-vasten veiling Parkeren met slagboom Opnieuw beddentransport naar Polen Raadhuisplein op COI\P/UI\iï Horeca verspeelde zelf haar kansen Grote vlooienmarkt in Venray 180 Aanvragen parkeervergunning Met het oog op '93 geheimen VEBFS* WAND DONDERDAG 14 OKTOBER 1993 Nr. 41 HONDERD VEERTIENDE JAARGANG WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING De Venrayse horecaondernemers hebben dit jaar zelf hun laatste kans verspeeld om gokkasten in ca fetaria's te mogen handhaven. Om dat z(j zelf niet met een standpunt naar buiten zijn gekomen, waarin z\j aan hadden moeten geven hoe de gokverslaving aangepakt moest worden, heeft de gemeente Venray zich laten leiden door rapporten van de GGD en de politie. De gok kast verdwijnt uit de cafetaria. Die conclusie kan getrokken worden nadat twee raadscommissies zich over dit b. en w. voorstel hadden ge bogen. Een stevig pleidooi van dhr. Van Dessel, namens de VAN (vereni ging van automatenhandelaren) en de Venrayse horeca ondernemers, kon de politici niet tot andere ge dachten brengen. Burgemeester Waals zegde alleen toe dat hij met wethouder De Loo het gemeentelijk beleid nog zal toelichten ten over staan van de horeca ondernemers. GESCHROKKEN Dhr. Van Dessel toonde zich nogal geschrokken van de maatregelen die de gemeente wil nemen. Hij vond het jammer dat de gemeente tot deze maatregelen over was ge gaan omdat er enkele horeca ondernemers zich niet aan het con venant hebben gehouden. Dat con venant, twee jaar geleden gesloten, hield in dat de ondernemer toe zicht houdt op de automaten in zyn zaak. Leeftijd (18 jaar) en speelduur (max. 1 uur) speelden daarbij een belangrijke rol. De politie heeft dit jaar gekonstateerd dat een aantal ondernemers zich niet aan die af spraken heeft gehouden. Het feit dat de politie alleen ge konstateerd heeft, en daar niet te gen heeft opgetreden, vond Van Dessel maar vreemd. 'Die onderne mers hadden aangepakt moeten worden, dat werkt beter dan wat nu gebeurt'. Hy maakte het vergelijk met de drugshandel. 'Als hier vol gende week iemand staat te dealen en de politie konstateert dat, maar doet verder niets, dan stikt het over een maand van de dealers'. Als vice- voorzitter van de VAN wist hy uit ervaring dat optreden, het intrek ken van de vergunning, het beste werkt. Het verbieden van gok kasten in de zg. droge horeca, werkt volgens hem alleen maar averechts. Hy betreurde het dat alle onderne mers nu de dupe werden van de overtredingen van enkelen. Van Dessel vroeg de politiek te overwegen om, bij de invoering van de zg. 1-0-0 optie (alleen 1 kast in een café) een convenant af te slui ten met de horeca, waarin onthef fing verleend werd voor een 2-1-0 optie, met daarin duidelijke afspra ken. 'Als die afspraken niet nage- Het is niet uitgesloten dat de ge meente een heffing gaat invoeren voor het gebruik van gemeentelijke grond door de diverse nutsbedrij ven (gas, water, elektra, ptt, kabelte levisie). Dat liet burgemeester Waals afgelopen maandag weten tydens de commissievergadering voor alge mene zaken. Waals zei dit naar aan leiding van vragen van dhr. V.d. Ven van het CDA. PRECARIORECHT Dhr. V.d. Ven merkte op dat deze kabels in de grond liggen ten nutte van de gemeenschap. Andere be drijven profiteren daarvan en ma ken er zelfs winst mee. 'Kunnen wij geen verordening instellen waarin geregeld wordt dat daar, waar ge bruik wordt gemaakt van gemeen tegrond, een soort precariorecht voor kabels in te stellen. De burgemeester merkte daarby op dat de Venrayse precarioverorde- ning, waarin geregeld is welke ver goeding de gemeente krijgt voor het gebruik van gemeentelijke gronden (by b.v. evenementen), sterk verouderd is en in 1994 onder de loupe zal worden genomen. 'Daar waar zaken in gronden wor den getransporteerd, zou je ook een heffing kunnen opleggen' aldus Waals. Dat zal volgens Waals ook voor kabelleidingen gelden. Voor de vijfde maal in suksessie wordt op zondag 13 april 1994, half vasten zondag, in de aula van het Boschveldcollege de gebruikelijke veiling georganiseerd door Lions- club Venray. De veiling staat onder toezicht van notaris Lunter. De opbrengst van deze veiling gaat zoals bekend naar het goede doel. Anders dan voorgaande jaren wordt er dit jaar aanmerkelijk vroe ger gestart met de inname van goe deren hiervoor. De organisatoren beogen hiermee de service zodanig op te voeren, dat de steeds groter wordende groep van inbrengers in staat is zijn goederen tijdig en vak kundig begeleid aan te leveren. Te vens kan dan de hoeveelheid en de kwaliteit van de goederen beter af gestemd worden op het kopers- publiek van de veiling. De goederen-inname zal starten p zaterdag 16 oktober a.s. en zal verder plaatsvinden op iedere der de zaterdag van de maand (tot en met 19 februari 1994) van 11.00 tot 13.00 uur. Daarna zal tot de veiling datum een aangepaste regeling worden bekendgemaakt. Tussen tijds zal maandelijks op de inname- datum worden geattendeerd. KWALITEIT Ingenomen wordt: betaalbaar an tiek, goederen van waarde uit groot- moederstijd, ouder speelgoed, boeken en grammofoonplaten, ech ter ook bijzondere zaken, die niet onder bovenstaande noemers te vangen zijn, waarvan de waarde vakkundig wordt bepaald en aan de gangbare marktwaarde getoetst. De inname zal geschieden in het voor malige St. Jozefklooster aan de kindstraat te Venray. Vanaf 16 oktober kunnen spullen daar afgegeven worden en desge wenst opgeslagen tot de veilingda- tum. Goederen onder de hoede van de organisatoren gesteld worden daar tegen brand en diefstal ver zekerd. BELANGSTELLING De veiling mag zich vanwege haar opzet en professionaliteit in een steeds groter wordende populariteit Verheugen, hetgeen het enerzijds voor inbrengers interessanter maakt om waardevolle zaken voor ten goede prijs in te brengen, an derzijds de Lions in staat stelt gro tere projekten te sponsoren. Zo kunnen zelfs groepen of verenigin gen gesteund worden die door de tocente bezuinigingen van over- 1 ddswege gedoemd zyn in te krim pen cq. te verdwijnen. It) de loop van de komende tijd leefd worden, valt die ondernemer buiten het convenant en dus auto matisch in de 1-0-0 optie' aldus Van Dessel. KANS GEHAD De Venrayse politici dachten daar echter anders over. A. Jansen (PvdA) en M. Roling (Samenwer king) waren eerder voorstander van een 0-0-0 optie. 'We moeten ervoor zorgen dat de jeugd niet meer met de gokkasten in aanraking komt' aldus Jansen. Mevr. Roling noemde het gokken een probleem van de eerste orde. Ook dhr. V.d. Vorle noemde het gokprobleem een maatschappelijk probleem. Zyn fraktie steunde daarom het b. en w. voorstel. Dhr. V.d. Ven wees erop dat de kans voor de horeca, waar dhr. \bn Dessel eigenlijk om vroeg, al ge weest is. 'Er is een convenant ge weest, waarbij het onze taak is om te kyken hoe dat gewerkt heeft. De cijfers tonen aan dat het niet heeft gewerkt. Wij zitten met de maat schappelijke gevolgen en dienen daarom consequent te zijn.' De 1-0-0 optie is daarbij volgens V.d. Ven, en zijn collega commissieleden het maximaal haalbare. L Janssen (WD) kon zich wel verenigen met het b. en w. voorstel maar vond het jammer dat de afge lopen twee jaar niet besteed was om alle mogelijkheden af te wegen. Hy was van mening dat de gemeente toch nog een keer met de horeca en de VAN aan tafel moest gaan zitten, waarby de 1-0-0 optie ook niet uit gesloten moet worden. GESPREK Burgemeester Waals deelde de mening van L. Janssen niet. Het enige wat hij wilde toezeggen is dat hij en wethouder De Loo een ge sprek zouden aangaan met de hore ca om nog eens aan te geven waarom de gemeente deze maatre gelen wil nemen. 'Ik wil u dus niet blij maken met een dooie mus' liet burgemeester Waals duidelyk we ten. hoopt de Lionsclub mededeling te doen van resultaten van mensen in eigen land en in de ontwikkelings landen, die zy met hun akties steunen. BEREIKBAARHEID Buiten de genoemde zaterdagen is de veilingcommissie van Lions club Venray continu telefonisch te bereiken onder nr. 04780-12070, waar u by geen gehoor uw naam en telefoonnummer op de band kunt inspreken, waarna u zo snel moge- lyk wordt teruggebeld. W inkeldiefstallen Vrydagavond om 18.30 uur werd een Pool betrapt toen hy in een wa renhuis aan de Grotestraat twee portemonnees en een portefeuille mee wilde nemen. Het 'dieven- poortje' werkte echter perfekt en het winkelpersoneel kon hem in de Grotestraat aanhouden en overdra gen aan de politie. De waarde van de goederen bedroeg ƒ110,-. Na op making van proces-verbaal kon hy het politiebureau verlaten. Een half uur later kon de politie een winkeldievegge overnemen, nu van het personeel van een drogiste rij in de Grotestraat, Een 47-jarige inwoonster was betrapt op diefstal van cosmetica ter waarde van 30,-. In haar tas bleken ook nog goede ren te zitten van een warenhuis in het Kapelaanspad. By onderzoek bleek de dame ook die goederen, zonder af te rekenen te hebben meegenomen. Ook zy kon na opma king van proces-verbaal naar huis. Zaterdag 16 oktober is er een antiek-kunst-kitsch-vlooienmarkt in zaal In den Engel in de Poststraat te Venray. Er is een grote verschei denheid aan antiek meubilair, por selein, glaswerk, poppen, munten, koper en tin. Verder is er kunst handwerk. oude textiel en curiosa. Een grote verscheidenheid van an tiek oud en gebruikt. Met SL Nicolaas voor de deur is dit de markt om leuke koopjes te halen. De snuffelaars zullen hier heus iets van hun gading vinden. De markt is geopend van 10.00 tot 17.00 uur. v X Vernielingen Een inwoner deed aangifte van vernielingen aan zijn aan de Pa- tersstraat geparkeerde auto. Een buitenspiegel was vernield terwyl ook enkel krassen op de auto waren aangebracht Hoe groot de schade is kon niet worden medegedeeld. Een etalageruit van een aan de Grote Markt gelegen meubelzaak was vernield. Of die vernielingen verband houden met een poging tot inbraak kon niet worden vast gesteld. Met een steen was een grote ruit van een woning aan de Stationsweg ingegooid. De steen waarmee de ruit was ingegooid bleef als 'corpus delicte' achter. Afgelopen vrydag is voor de twee de keer een vrachtwagen vanuit Venray richting Rawicz vertrokken met 48 bedden uit het St Elisabeth ziekenhuis. Het transport vormt een onderdeel tussen de uitwisse lingen van het Venrayse ziekenhuis met het ziekenhuis in Rawicz. Een en ander wordt begeleid door de Venrayse Rotary club en An toon Loon en, medewerker van het SL Elisabeth ziekenhuis. Het transport is overigens geheel in handen gelegd van de mensen uit Rawicz. Het Poolse transportbe- dryf AMIT van dhr. Mikolqjczyk is bereid gevonden om de bedden op gezette tijden mee te nemen. Dit vooijaar vond het eerste transport plaats en volgende week volgt al weer het derde transport. Dit be drijf doet dat geheel kosteloos en rijdt daarvoor zelfs vanuit Frank rijk via Nederland om, waarna de reis richting Polen wordt voort gezet. Het transporteren van de bedden gaat overigens niet eenvoudig. De bedden zijn nogal volumineus en worden daarom uit elkaar gehaald. Verder worden er nog zoveel moge lijk andere spullen meegenomen zoals nachtkastjes en operatieka merlampen. Deze laatste worden zorgvuldig in kratten verpakt, waar voor het bouwbedryf Raedts uit Oostrum haar welwillende mede werking heeft verleend. Op de foto enkele vrijwilligers die- de bedden, tijdelijk opgeislagen op het Van Gogh Instituut, in de vrachtwagen helpen laden. In Polen worden de kastjes en bedden keurig gelakt en weer in el kaar gezet, waarna ze op de afdelin gen geplaatst worden. Verder ondervond het eerste transport nogal wat burocratische hinder aan de Pöolse grens, omdat op de transportpapieren aangege ven was dat de goederen 'geen waar de' hadden. Het transport wat afgelopen vrydag vertrok heeft door deze ervaring daar geen last meer mee gehad. Grote Markt 22 Venray Telefoon 04780-82196 Op het Raadhuisplein, de offi cieuze naam voor de parkeer plaats tussen Grote Kerk en raadhuis, wordt een parkeer systeem met achterafbetaling in gevoerd. Dat is de belangrijkste wijziging, vier weken voor de in voering van betaald parkeren op 1 november. De gemeente heeft afgelopen week in verband daar mee een aantal verkeersmaatrege len afgekondigd. Omkeren van de voorrangssituatie op de kruising Langstraat/Lange weg/Paters laan is daarvan de meest ingrijpende. Invoering van betaald parkeren ligt nog steeds op schema. Per 1 november mag de automobilist voor een parkeerplaats in Venray- centrum betalen, variërend van één tot twee gulden per uur. Het Raadhuisplein, inclusief de parkeerplaatsen voor het gemeen tehuis, wordt een parkeerterrein met een parkeerautomaat en een slagboom, net als de terreinen Gou den Leeuw en Blekersveld (Tbrro). Dat deelde wethouder Truyen van openbare werken vorige week don derdag mee in de commissie open bare werken. Oorspronkelijk was voor het Raadhuisplein vooraf beta len voorzien. De wijziging is mede doorgevoerd op aandrang van de Venrayse middenstand. Achteraf betalen is volgens de wethouder duurder in aanschaf, maar goedko per qua toezicht. Dat toezicht wordt op de drie terreinen gehouden door video camera's. Die staan rechtstreeks in verbinding met een centrale kon- trolepost, voorlopig gevestigd in het pand waarin tot voor kort boekwin kel 'Dejk lu' was gevestigd. De ge meente heeft dit pand tydelyk gehuurd voor de huisvesting van de apparatuur en de parkeer kontro- leurs. Op de parkeerterreinen komt een bord dat aangeeft of er al dan niet plaats vry is. RACEBAAN Als gevolg van de invoering van betaald parkeren neemt het aantal verkeersbewegingen van en naar het centrum toe. zo verwacht de ge meente. Dat leidt tot opstoppingen op plaatsen waar het momenteel op piekuren al problematisch is. Daar om wil de gemeente per 1 novem ber op het kruispunt Langstraat/ Langeweg/Paterslaan - by het Witte Huis- de voorrangsregeling veran deren. De Langstraat wordt weer voorrangsweg. Dat betekent dat het verkeer vanaf parkeerterrein Gou den Leeuw sneller het centrum uit Tot nu toe hebben 180 mensen een aanvraag ingediend voor een vergunning om te parkeren in het centrum. Daarvan zyn er inmid dels zo'n 120 behandeld. Aan 75 aanvragers is tol nu toe een ver gunning verleend. Dat heeft wethouder Tru(jen van openbare werken afgelopen week meegedeeld. By de invoering van het betaald parkeren kunnen be- dryven en particulieren die in het centrum gevestigd zijn tegen beta ling een vergunning krjjgen. Daar voor moeten ze aan bepaalde voorwaarden voldoen. Een vergun ning voor een bedryf kost 300 gul den. een particuliere vergunning 120 gulden per jaar. In totaal zijn ongeveer 225 plaatsen aangewezen in het centrum voor parkeren voor vergunninghouders. kan. Met de maatregel hoopt de ge meente ook de snelheid van tie auto's op de binnenring wat terug te kunnen brengen en daardoor die ring minder aantrekkelijk te ma ken voor auto's. De bedoeling is dat auto's zich via de singel ring van het ene deel van Venray naar het ande re verplaatsen. Omkering van de voorrangsregeling zal naar ver wachting ook de situatie op het kruispunt Leunseweg/Paterslaan/ Patersstraal verbeteren. Het kruispunt Langstraat krijgt een 'voorlopige vormgeving' In af wachting van een studie naar een totaalpakket van verkeersmaatrege len. zoals (mini)rotondes. De studie wordt in de loop van 1994 verwachL Dan wordt het kruispunt mogelyk veranderd in een rotonde. Het is niet de bedoeling dat er ver keerslichten worden geplaatsL Zaterdag 16 en zondag 17 oktober presenteert Open Jongeren Cen trum Dirigus de expositie 'Met het oog op '93 Geheimen'. Dertien aina- teur kunstenaars zullen hun 'ge heim' aan het publiek presenteren. De bekende kunstenaars Hoor Hermans, Galerie Floor Hermans en Tbm Rooyendyk. galerie Tbro. zullen een deskundig 'oog' laten vallen op de verschillende ob- jekten. Er hangt een waas van geheim zinnigheid rond deze tentoonstel ling. dus voor kunstminnend publiek dat graag verrast wil wor den zeker de moeite waard! De expositie is geopend van 12.00 tot 20.00 uur in het café en de van QJC Dingus, Hoenderstraat 10 te Venray. Brand in trein Vrijdagavond omstreeks half acht ontdekte de machinist van de die selpersonentrein Nymegen-Vcnlo ter hoogte van het station in Oost rum dat er brand was onLstaan in het motorcompartemenL Op het station op spoor 3 koppelde hy het motorgedeelte af en waarschuwde via Utrecht de brandweer. Die was snel ter plaaLse en had de brand binnen een half uur geblusL De schade bleef beperkt tot het motor compartemenL Hel treinverkeer ondervond geen noemenswaardige vertraging. Per soonlijke ongelukken deden zich niet voor. PTT Post heeft op 14 september het nieuive 'Tieyi voor uw brieven' velletje postzegels gepresenteerd. Op 7.oktober overhandigde de direkteur van PTT Post Venray, de heer drs. A.W. Hdalberg een ingelijst exemplaar van dit velletje aan de heer Hoo- geveen, direkteur van bejaardencentrum Het Schuttersveld. De overhandi ging ging vooraf aan de eerste vergadering van de nieuwe bewonerscommissie. De heer Waalberg benadrukte het belang van communicatie voor de ouderen in onze samenleving. 'Er zijn vele middelen om te communice ren. maar de brief is persoonlijk en een blijvend aandenken voor de ont vanger' aldus de heer Waalberg. PTT Post is begaan met het lot van oudeten en uil dat met deze aktie nog eens benadrukken. Alle inwoners van Het Schuttersveld kregen een envelop met de nieuive zegel. De envelop was voorzien van een voorbedrukt kader voor de postco de. PTT Post uil het gebruik van deze enveloppen stimuleren, onidat de postcodes op deze enveloppen beter machinaal leesbaar zijn. Dit betekent een kostenbesparing voor PTT Post e n dat is uiteraard ook in het voordeel van de klant De nieuwe 'Tien voor uw brieven' postzegelvelletjes zijn op alle normale verkooppunten te koop. met het winnende staatslot DE 11-METER ROLLEN VAN VERF WAND kamerhoogte tussen 2.55 en 2.75 meter rollengte 11 meter 1 meter méér,dus 4 banen uit elke rol i.p.v. 3 per kamer circa 2 rollen besparing de beste in verfde beste in behang Paterslaan 7, Venray, Tel. 04780-82810

Peel en Maas | 1993 | | pagina 11