Onderhoudsabonnement voor huurders Provincie heeft steun tegezegd bij zoektocht naar werkgelegenheid Algemene Hulpdienst zoekt vrijwilligers Wetenschapsdag in het Nationaal Oorlogs- en Verzetsmuseum Kabelkrant Venray 'op de kabel' Wat nu met de bamboetoren? 'T VENROJS LAEVE GETAEKEND Sf WAO VAN SOEST Facilotheek voor verstandelijk gehandicapten Nieuwe service woningbouwvereniging Treintaxi Venray breidt uit Concert op gerestaureerd orgel VAN OORSCHOT MODE peel en maas Donderdag 7 oktober - Pagina 5 Vanwege deze onduidelijkheid beëdigd makelaar en taxateur in onroerende goederen VOOR AL UW TAXATIES Gemmadal 12, 5801 HJ Venray Telefoon 04780-86408 Vanaf 1 oktober gaat de facilo theek van start van de Stichting ZVG. Deze stichting biedt in de regio Noord-Limburg een gediffe rentieerd zorgaanbod aan verstan delijk gehandicapte mensen en hun gezinsleden. De facilotheek biedt de mogelijk heid om hulpmiddelen en speel goed, specifiek voor kinderen en volwassenen met een verstandelij ke handicap, thuis te gebruiken en uit te proberen. Ook is het mogelijk om via de facilotheek bijvoorbeeld een snoezel ruimte, aangepaste sportzaal of aangepast zwembad te reserveren. Materiaal voor verstandelijk ge handicapte mensen is meestal duur en niet makkelijk te krijgen. Op de voorzieningen van de Stichting ZVG is veel aangepast materiaal en zyn er veel ruimtes. In de avond uren en in de weekeinden worden deze over het algemeen niet ge bruikt. Op momenten dat het mate riaal en de ruimtes niet gebruikt worden, kan men via de facilotheek deze materialen en ruimtes lenen. De facilotheek heeft middelen in verschillende categorieën: parame dische hulpmiddelen, spelmateri aal, inuziekmateriaal en ruimtes. Het materiaal en de ruimtes zijn op twaalf plaatsen in Noord-Limburg 'te leen', namelyk op drie dagcentra voor volwassenen, twee dagcentra voor kinderen en zeven gezinsver vangende tehuizen. Op al deze voor zieningen van de Stichting ZVG is oen catalogus aanwezig met een overzicht van materiaal en ruimtes. Lid worden van de facilotheek kan via het centraal buro of via een voorziening van de Stichting ZVG en kost 25 gulden per jaar. Voor eenmalig gebruik van de facilo theek is een aparte regeling ge troffen. Als u vragen hebt over de facilo theek. neem dan kontakt op met de Stichting ZVG, tel. 077-521818 en vraag naar mevr. N. Ulle, coördina tor facilotheek. Kabelkrant Venray van start. De Woningbouwvereniging Noord-Limburg start met een nieuwe service. Huurders kunnen vanaf 1 november a.s. een abon nement nemen voor huurderson- derhoud. Voor 7,50 per maand verzorgt de Woningbouwvereni ging dan een groot aantal klusjes, die normaal voor rekening van de huurder komen. WIE DOET WAT? De Woningbouwvereniging heeft gekonstateerd dat het vaak niet dui delijk is wie iets moet repareren, de verhuurder of de huurder. Normaal gesproken zorgt de verhuurder voor grote en ingewikkelde werk zaamheden terwyl de huurder de kleine dagelijkse klusjes moet doen. Bovendien blijkt het voor huurders niet altijd even gemakke lijk te zijn om het huurdersonder- houd zelf te doen. Een bedrijf daarvoor inschakelen is vaak te duur. NIEUWE SERVICE heeft de woningbouwvereniging haar dienstverlening uitgebreid met het huurdersonderhoud. Bin nenkort ontvangen alle huurders een informatieboekje over onder houd. Daarin staat precies beschre ven welke werkzaamheden voor rekening van de verhuurder en van de huurder zyn. Ook staat erin wel ke werkzaamheden onder het nieu we abonnement vallen. Enkele voorbeelden daarvan zyn het ont stoppen van afvoeren, rioleringen etc. het repareren van de belinstal- latie; het repareren van schade door bevriezing etc.; onderhoud van de closetpot en vervanging van de bril; vervangen en repareren van hang- en sluitwerk, etc. Ook zal het schoonhouden van gemeenschap- pelyke achterpaden onder het abonnement komen te vallen. Niet onder het abonnement val len bijvoorbeeld schade aan behang en schilderwerk binnen, glasbreuk of schade waarbij opzet of nalatig heid in het spel is. De huurder kan vanaf 1 november ook de kleine klusjes door de Woningbouwvereniging op laten knappen. PRAKTIJK In de praktyk zal het er op neer komen dat huurders middels een klachtenkaart of telefonisch kun nen melden dat er iets kapot is. Re paratie of vervanging gebeurt dan zo spoedig mogelijk. Wie nu een abonnement neemt, hoeft hiervoor geen extra kosten te betalen. Na 1 januari 1994 moet men een entreegeld van 50,- beta len. Nieuwe huurders krijgen drie maanden de tijd om kostenloos een abonnement te nemen. Een abon nement eindigt als de huurovereen komst eindigt Bovendien kan een abonnement ook tussentyds wor den opgezegd, weliswaar met een opzegtermijn van 1 jaar. Op 24 oktober zal de manifestatie 93 Geheimen ten einde lopen. Nu al kykt de organisatie, de Kunstking Venray. terug op een geslaagde ma nifestatie. Het aantal mensen dat sinds de opening van de manifesta tie door de poorten van het Oda- park is gekomen ligt ongeveer rond de 10.000. Maar met het naderen van het einde van de manifestatie, ryst er ook een klein probleem. De 36 meter hoge bamboetoren, die bo ven het Odapark uitstygt, zal ook weer moeten worden verwijderd. Op welke wyze dat zal moeten ge beuren is de organisatie nog niet duidelyk. Het gevaarte weegt onge veer 1000 kilo en kan niet zomaar I omgeduwd worden. Eerdere torens van kunstenaar Antoon Versteegde uit Uden werden wel omvergeduwd. In het park is daar de ruimte niet voor. 'Hopenlyk komt iemand met een goed, uitvoerbaar idee om de to ren uit het park te krygen' laat Joop Wismans weten. 'Het moet wel uitvoerbaar en betaalbaar zijn'. Een idee heeft hy al. nl. de toren met een helikopter uit het park tillen. 'Maar dat is waarschynlyk niet te betalen...'. Mensen die ideeën heb ben kunnen die by Joop Wismans kwyt, tel. 89071. Overigens is er a.s. zondagmid dag, net als op andere zondagen, weer thee en koffie verkrygbaar in het Theehuis. Sinds vorige week vrydag draait Kabelkrant Venray 24 uur per dag 'haar rondjes'. Nadat rond kwart voor tien de laatste schoonheids foutjes weggepoetst waren, konden wethouder Driessen en onderne mer Christ van den Munckhof een knoop in de kabel leggen, waarna de kabelkrant ging draaien. De wet houder noemde de Kabelkrant voor Venray een aanwinst die meer kleur kon brengen in de nieuwsge- vmg Hy verzekerde dat ook de ge meente veelvuldig van dit medium gebruik zal gaan maken. Kabelkrant Venray kan men ont vangen indien men een abonne ment heeft op het Venrayse kabelnet. De frequentie waarop uit gezonden wordt is kanaal 2. Als achtergrondmuziek is voor Sky Ra dio gekozen. Momenteel is Kabel krant Venray in ongeveer 10.500 huishoudens te zien. Helpende Handen Gezocht! De Stichting Algemene Hulp dienst is een plaatselyke organisa tie van vrijwilligers die in de gemeente Venray hulp wil verlenen daar waar deze nodig is en niet door andere instanties of organisaties ge boden kan worden. Op deze manier werkt de Hulpdienst sinds 1973 in Venray, en draagt daarmee op eigen wyze by aan de verbetering van de leefbaarheid van onze gemeente. Zonder vrijwilligers kan een Hulpdienst echter niet funktione- ren. Gelukkig heeft de Hulpdienst een redely k aantal medewerkers die zich regelmatig spontaan voor hun medemens inzetten maar: Vele handen maken licht werk. Het zou prachtig zyn als wij sa men het wonen in onze gemeente nog aantrekkelyker maken door meer betrokkenheid van velen by het welzijn van elkaar. De tyden zijn in overleg te regelen, bijvoor beeld onder schooltijd, een paar uur per week zyn voldoende. Indien u hieraan mee kunt en wilt werken, laat dit ons dan weten. De medewerkers noteren graag even uw naam en adres, de coördi nator neemt dan kontakt met u op om iets meer over het werk te ver tellen. Verdere informatie wordt gaarne verstrekt onder tel.nr. 04780-84163. Cashmere look blazer f 549,- Vest in div. dessins f 125,- Per 1 oktober 1993 rydt de Trein taxi ook naar Holthees, Maashees, Merselo, Smakt, Vredepeel, Vlieg veld De Peel en Ysselsteyn (incl. Duits Militair Kerkhof). Treinreizi gers kunnen zich vanaf station Ven ray op een comfortabele manier naar een bestemming in een van deze plaatsen laten brengen. De Treintaxi kan reizigers ook ophalen en naar station Venray brengen. Op 1 april van dit jaar ging de Treintaxi in Venray van start. In de eerste zes maanden maakten in to taal 7.000 passagiers gebruik van de Treintaxi. Per maand groeit het aantal passagiers enorm. In sep tember maakten 1300 reizigers een Treintaxi-riL Het Treintaxigebied behelst nu dus de volgende plaatsen: Heide, Holthees, Leunen, Maashees, Mer selo, Oirlo, Oostrum, Overloon, Smakt, Venray, Vredepeel, Vliegveld De Peel en Ysselsteyn (incl. Duits Militair Kerkhof). EXTRA SERVICE al in het land te gebruiken zyn. Op zondag 10 oktober a.s. zal Cle mens Oomen, organist in Amster dam, een eerste concert geven op het onlangs geheel gerestaureerde orgel van de Servatiuskapel van het Vincent van Gogh Instituut op de lokatie Stationsweg in Venray. Het orgel werd in de afgelopen maanden gerestaureerd door R. Brouwer, orgelbouwer uit Tilburg. Het concert in de Servatiuskapel begint om 14.00 uur en zal om on geveer 15.00 uur afgelopen zyn. Liefhebbers van orgelmuziek zyn van harte welkom. De toegang tot het concert is gratis. Na afloop van het concert is er gelegenheid een kop koffie te drinken. Het is niet zo best met de werkge legenheid in Venray. De recessie is ook in deze regio voelbaar. Een van de sprekende voorbeelden zijn de reorganisatieplannen by het Vin cent van Gogh Instituut Redenen genoeg voor de Venrayse politici om zich zorgen te maken over de werk gelegenheid. Zorg die al werd geuit tydens het bezoek van de commis saris van de Koningin in septem ber. Zorg die afgelopen dinsdag nogmaals werd geuit in de commis sie maatschappelijke zaken. CONSEQUENTIES 'De ontwikkelingen by het VGI (Van Gogh Instituut) zullen ver gaande consequenties hebben voor Venray' liet wethouder De Loo ty dens die vergadering weten. 'Het is niet mis wat er te gebeuren staat Van de andere kant is dit iets wat we al jaren hebben zien aankomen. Venray was en is nu eenmaal kwets baar met deze grote concentratie van zorg-instellingen. De wethou der gaf bovendien aan dat de onder handelaars van het VGI het Bezoekersaantal boven verwachting maximaal mogelyke eruit hebben gehaald. Volgens de wethouder is de ge meente al enkele jaren bezig met deze ontwikkeling. 'Er staat ons een gigantische klus te wachten in het zoeken naar vervangende arbeids plaatsen. Dat was ook een van de hoofdthema's tydens het bezoek van de commissaris van de Konin gin. Wy "hebben hem daar steun bij gevraagd. Die is ons ook toegezegd.' Volgens burgemeester Waals, hem daar naar gevraagd, wordt er ge zocht naar adequate aangepaste werkgelegenheid, werkgelegenheid in diezelfde zorgsector dus. Wethouder De Loo gaf aan dat er geen pasklare oplossing voor de hand ligt. Zij wees erop dat in het convenant tussen VGI en het mini sterie van WVC erby is uitgehouden dat ook vanuit Den Haag naar ver vangende arbeidsplaatsen wordt ge keken. Zy wees de commissieleden er overigens op dat die vervangende arbeidsplaatsen niet alleen in de zorgsector gezocht zullen worden. Loslopend vee Zaterdagmiddag kwam rond 13.00 uur by de politie een melding binnen dat er vee losliep op de Ys- selsteynseweg. Tben de politie arri veerde bleek er een stier aan de wandel te zyn. De politie kon de stier in een weiland dryven. Ook moest de politie nog drie loslopen de koeien in een weide dryven. De eigenaar kon worden opgespoord. Deze zal er voor zorgen dat de af rastering wordt verbeterd. Een oorlogs- en bezettingssituatie doet een groot beroep op de veer kracht en creativiteit van de men sen in die omstandigheden. Die veerkracht en vindingrijkheid is nodig om fysiek te overleven maar zeker ook geestelijk. Het nationaal Oorlogs- en Ver zetsmuseum Overloon toont hoe mensen tydens de Tweede Wereld oorlog, oorlogsgeweld, vervolging, schaarste en gebrek probeerden te overleven. Tijdens de Wetenschapsdag 1993 op zondag 10 oktober a.s. zal in het museum in het kader van het the ma 'Overleven' het volgende pro gramma worden aangeboden: 13.00 uur: Speciale buiten rondlei ding waarby wordt ingegaan op het vernieuwen, conserveren en restaureren van de objekten in het park om ze te laten overleven. 14.30 uur: Overleven via Artsen zonder Grenzen, videofilm ingeleid door drs. S.N. Temming, direkteur van het museum. 14.00-17.00 uur: Demonstraties van creatieve oplossingen bedacht Ltv. de Tweede Wereldoorlog. Deze zyn door de bezoeker ook zelf te er varen, am.: fietsen op houten ban den; door een fiets aangedreven handgemaakte koren-/graanmolen; stroom opwekken door middel van een fiets: uitleg over (de werking van) een illegale drukpers. Het museum is gratis toeganke lijk op vertoon van de 'Wetenschap- Techniek bon' uit de programma krant en de Volkskrant van 9 okto ber a.s. De programmakrant ligt aa. klaar by de bibliotheek, VW en boekhandel. Grotestraat 73. Venrav Helmond, Roosendaal. Boxmeer, Oss, Venray De Treintaxi in Venray biedt een extra service aan reizigers die naar het station willen, maar nog geen Treintaxi-biljet hebben. Zij kunnen voor ƒ15,- bij de chauffeur een Treintaxi-rit plus een aanbetaling op de treinreis afrekenen. Voor de ze aanbetaling ontvangt de klant een Treinkadobon van 10,- die aan het loket kan worden gebruikt om een treinkaartje te betalen. Het is niet mogelyk om by de chauffeur een Treintaxi-rit te betalen zónder Treinkadobon. Het blyft natuurlyk het gemakke- lykst om een Treintaxi-biljet voor ƒ5,- bij het NS-loket te kopen. Houders van een NS-abonnement, kunnen een bonnenboekeje 5x Treintaxi kopen. Dit bevat vijf onge dateerde Treintaxi-bonnen die over-

Peel en Maas | 1993 | | pagina 5