Aanvragen van parkeervergunning Nieuwe bouwverordening per 28 september van kracht Verkeersomleidingen als gevolg van rioolwerkzaamheden Financiële inzamelingsaktie Nationaal Vrijheidscarillon Ingekomen Bouwaanvragen A -i ft o Invoeren betaald parkeren in Venray Verkeers maatregelen wegens halve marathon Bouwvergunning verleend Brandbeveiligings verordening gemeente Venray Hinderwet Bouwtoestemming op Bouwmeldingen Bouwvergunning aangevraagd PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 23 september - Pagina 16 RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Correspondentieadres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Maandag t.m. vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. De afdeling Bevolkingszaken is te vens geopend op donderdag van 15.30 tot 17.00 uur. Van deze openingstijden kan uitslui tend na telefonische afspraak worden afgeweken. Spreekuren b. en w. uitsluitend te bezoeken na telefonische afspraak via de stafeenheid bestuursonder- steuning, tel. 04780-23269, alléén vóórmiddag. Burgemeester J.F.H.A.B. Waals Maandag van 10.00 tot 11.00 uur algemene bestuurszaken: gewestelij ke en intergemeentelijke samenwer king, bestuurlijke koördinatie; open bare orde en veiligheid; voorlichting en inspraak algemeen; dorps en wijk raden; personeel, organisatie en in formatica; interne dienstverlening; ekonomische zaken: bevordering werkgelegenheid, markten en ker missen, handel en middenstand, be vordering toerisme, bedrijfs- en winkelvestiging. Wethouder E.M.A.A. de Loo (loco-burgemeester) Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. milieuzaken: algemeen milieubeleid, hinderwetszaken, afvalverwerking, mestverwerking, bodemsanering; maatschappelijke zorg: gezondheids zorg, maatschappelijk werk, ouderen zorg, werklozenzorg (RBA), sociale werkvoorziening (WSW), culturele minderheden; sociale vernieuwing; emancipatie. Wethouder J.H.M.O. Truijen Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. financiën: belastingen, gemeentega ranties (hypotheken); openbare wer ken: wegen, riolering, reiniging, groen, verkeer en vervoer; agrarische zaken: ruilverkaveling, beheer en ver koop landbouwgronden. Wethouder H.M. Kersten Maandag van 10.00-11.00 uur. ruimtelijke ordening; volkshuisves ting; bouw- en woningtoezicht; welstandstoezicht; stedebouw; grondbedrijf (m.u.v. beheer land bouwgronden): beheer eigendom men; exploitatie bestemmingsplan nen; grondverwerving; gronduitgifte. Wethouder P.J.H. Driessen Maandag van 10.00-11.00 uur. culture zaken: muziekschool, mu seum, schouwburg, bibliotheek, mo numentenzorg, oud archief, culturele verenigingen, grote en kleine kun sten, vrije academie; sociale zaken; onderwijs; volwassenen-edukatie; sportzaken; rekreatie; jeugd- en jon gerenwerk; akkommodatie-aangele- genheden; sociaal-cultureel werk; mondiale vraagstukken; mediazaken; kinderopvang. Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet treft u onderstaand een overzicht van de in de afgelopen week by burge meester en wethouders van Venray ingekomen bouwaanvragen. de bouw van 24 woningen in Landweert Illtnv Verhoeven Vast goed Postbus 67; het bouwen van 4 woningeng in Landweert III tnv Janssen BV Bouwmij, postbus 2; het uitbreiden vn een woning aan de Isabeilahof 38 te Venray tnv A.P.M. knoops, Isabeilahof 38; het bouwen vn een volière-tuinhuisje aan de Goetzenhof 7 te Oostrum tnv M.J.M. van Bommel, Goetzenhof 7; het bouwen van een materiaalsilko aan de Maasheseweg 89 te Venray tnv Rank Xerox, Postbus 43; het uit breiden van de aardappelontvangst aan de Witte Vennenweg 6 te Oostrum tnv Nestlé Nederland BV, Witte Vennenweg 6; het bouwen van een mestsilo aan de Witte Ve- nónweg 6 te Oostrum tnv Nestlé Ne derland BV, Witte Vennenweg 6; het bouwen van een woning aan de Rid derspoor 15 te Venray tnv T.Verslei- jen. Ridderspoor 15; het bouwen Nan een woning aan de Ileidense- weg 38 in Heide tnv G. Janssen, Heidendseweg 66 te Heide; het over dekken van een vatenpark aande Oude Oostrumseweg 4 te Venray tnv Atebé garage BV Oude OOstrum- seweg 4; het bouwen van een lig- boxenstal aan de Carmelietenstraat 2 te Smakt tnv J. Philipsen, Carme lietenstraat 2; het bouwen vn een woning aan de Hoopweg te Venray tnv P.J. van Benschop, Rozemarijn 1; het bouwen van een woning aan de Ranonkel 14 te Venray tnv J.M. Smits, Hofsterde 7 in Schaak. Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting, ruimtelijke ordening en milieu, Zoals bekend zal de gemeente Venray op 1 november betaald parkeren invoeren. De gemeente heeft besloten ongeveer 225 par keerplaatsen te duiden voor ver gunninghouders, dus voor bewoners en bedryven die ge vestigd zyn in het centrum. De uitgifte van de vergunningen start half oktober. KOSTEN De kosten van een parkeerver gunning bedragen voor bewoners ƒ120,- en voor bedrijven ƒ300,- per jaar. AANVRAAGFORMULIER Alle bewoners en bedryven in het gebied waar betaald parkeren wordt ingevoerd hebben een brief van de gemeente ontvangen met daarbij ingesloten een aanvraag formulier. Degenen die zo'n for mulier onverhoopt niet hebben ontvangen, kunnen dit alsnog af halen aan de centrale balie in de hal van het gemeentehuis. Wy ra den belanghebbenden aan dit aanvraagformulier zo snel moge lijk aan de gemeente te retourne ren, aangezien de formulieren in volgorde van ontvangst behan deld worden. De administratieve afhandeling van de vergunningverlening (aan vraag, beoordeling aanvraag, afgif te etc.) wordt verzorgd door Ruyters Parkeer Beheer BV. De vergunning wordt formeel verstrekt door het College van Burgemeester en wethouders van Venray. VOORWAARDEN VOOR VERGUNNING De vergunningaanvraag wordt getoetst aan de door de gemeente raad vastgestelde kriteria. Deze kriteria zijn: Voor bewoners - wonen in centrum - in bezit van een auto op naam - geen parkeergelegenheid op eigen terrein - geen parkeeraltematief buiten de zone betaald parkeren - maximaal één vergunning per huishouden Voor bedryven - bedryf gevestigd in centrum - auto veelvuldig noodzakelijk voor service- en bezorgings diensten en5of' voor het vervoe ren van zware, omvangrijke of kwetsbare goederen - het is noodzakelijk de auto ge durende de periode dat deze niet wordt gebruikt, in de di recte omgeving beschikbaar te hebben - geen parkeergelegenheid op eigen terrein - geen parkeeraltematief aanwe zig buiten zone betaald parkeren Voor tijdelijke werkzaamheden kan aan ondernemers een tijdelij ke ontheffing worden verleend; de kosten hiervan bedragen 50,- per maand. Degenen die tegelijkertijd bewo ner en centrumondernemer zijn, hebben recht op één vergunning. INFORMATIE Wanneer U vragen heeft over de parkeervergunning of over de pro cedure dan kunt U voor meer in formatie bellen met dhr. G. Rutten, tel. 23387 of A. Jansen, tel. 23415, beiden werkzaam op de afdeling openbare werken. Het Zuiveringsschap Limburg is vanwege het te vernieuwen A73 tra cé bezig met het vervangen van het riool van Oostrum naar de rioolwa terzuiveringsinstallatie aan de Me taal wèg te Venray. Vanwege deze werkzaamheden wordt een aantal wegen afgesloten en zal een tijdelijke verkeersomlei- ding worden ingsteld. Het gaat om de volgende wegen. A. Afsluiting Maasheseweg tus sen hoofdingang Rank Xerox en Metaalweg. Periode: vanaf vrijdag 24 sep tember 1993 18.00 uur tot maandag 27 september 1993 05.00 uur. Omleidingsroute: Komende vanaf Maashees via Metaalweg, Smakterweg en Nieuwhuisweg (route nr. 2). Komende vanaf Venray via Paul Burgmanstraat, Smakter weg en Metaalweg (route nr. 8) B. Afsluiting Metaalweg tussen Maasheseweg en Smakterweg Periode: vanaf 4 oktober tot 14 oktober 1993. Omleidingsroute: Komende vanaf Metaalweg (Spurkt) via Smakterweg en Nieuwhuisweg (route nr. 8) Komende vanaf Maasheseweg Komende zondag, 26 september, vindt er in Venray een halve mara thon plaats. De wedstrijd duurt van 12.00 tot 13,30 uur. In verband hier mee zal de gemeente een aantal ver keersmaatregelen treffen die gelden van ca. 11.30 tot 13.30 uur. PARCOURS Grotestraat, Grote Markt, Eindstraat, Heuvelstraat, rijwielpad Noordsingel, rijwielpad Oostsingel, parallelweg Oostsingel, Eikenlaan, rijwielpad Zuidsingel, parallelweg Zuidsingel, rijwielpad Zuidsingel, parallelweg Zuidsingel, rijwielpad Zuidsingel, rijwielpad Westsingel, parallelweg Westsingel t.m. Arkstraat, rybaan Westsingel, rij baan Kempweg, Schouwburgplein, Ilenseniusplein. Afgesloten voor alle verkeer behalve voetgangers zijn: Eindstraat, Heuvelstraat, parallel weg Oostsingel, parallelweg Zuid singel, parallelweg Westsingel. Kempweg van Langeweg tot Schouwburgplein. Eenrichtingsverkeer uitge zonderd busdiensten zyn: Westsingel van Kempweg tot Langstraat en Kempweg van Lange weg tot Westsingel. Fietsers en bromfietsers worden geadviseerd zoveel mogelijk de rij wielpaden die binnen het parcours liggen te vermijden en voor de duur van de wedstrijd een andere route te kiezen. via Paul Burgmanstraat en Smakterweg (route nr. 2) C. Afsluiting Spurkterdijk vanaf Maasheseweg tot ingang be graafplaats "Boschhuizen" Periode: vanaf 4 oktober tót 14 oktober 1993. De begraafplaats is toeganke lijk via de volgende omlei dingsroutes: Komende vanaf Maasheseweg via Keizersveld, Sleutelbloem, Kruidenlaan, Lisdodde, Rosmo- lenbaan en Spurkterdijk (rou te nr. 5) Komende vanaf de begraaf plaats via Spurkterdijk, Rosmolenbaan, Lisdodde, Krui denlaan, Sleutelbloem en Kei zersveld (route nr. 3) Onvoorziene omstandigheden kunnen de duur van de omleiding verlengen. Wij vragen U om begrip voor de overlast die de maatregelen zullen veroorzaken. X Burgemeester en wethouders hebben in de afgelopen week vooor de onderstaande bouwplannen bouwvergunning verleend. Zij die menen door de afgifte van één of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zyn getroffen, kunnen op grond van de wet AROB daartegen bij het college van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd be- zwaarschrft indienen en wel bin nen dertig dagen na bovengenoemde datum. het vergroten en verbouwen "vaii;. een garage tot oliehok aan de Spurkterweg 1 te Venray tnv J.M. Barents, Spurkterweg 1 te Venray; de bouw van een serre aan de Vica- rieweg 20 te Leuenn tnv J.M.J., Vi- carieweg te Leunen: het uitbreiden en vernieuwen van de garage aan de Westsingel 60 te Venray tnv Mevr. verkoeyen-beterams. Westsin gel 60 te Venray; Het plaatsen van een tochtportaal aan de Aronskelk 55 te Venray tnv J.C. Voermans, Ko geldistel 29 te Venray; de bouw vn een garage aande Tormentil 3 te Venray tnv P. Martens, Tbrmenril 3 te Venray; het plaatsen van een dak kapel aande Hoefblad 7 te Venray tnv J.L.P. Bergmans, Hoefblad 7 te Venray; het bouwen vn een car- port/garage aan de Vingerhoeds kruid 5 te Venray tnv C.P.M. Sparidans, Vingerhoedskruid 5 te Venray; het uitbreiden van de woonkamer en overkappen van de entree aan de Zandbleek 44 te Ven ray tnv A.M.M. Valks, Zandbleek 44 te Venray; Het bouwen van een proeffabriek voor mestverwerking aan de Steegse Peelweg 131 te Ys- selsteyn tnv Machinefabriek Stram- proy, Postbus 3107 te Stamproy; Het plaatsen van een motopvang aan de J. van Wyttenhorstweg 18 te Vrede- peel tnv Timmerfabriek p. van Duynhoven, J. van Wyttenhorstweg 18 te Vredepeel. De burgemeester van Venray, drs. J.F.H.A.B. Waals Burgemeester en wethouders brengen hiermee ter algemene kennis dat vanaf heden gedurende 3 maanden ter secretarie van de ge meente (kamer 3.31), Raad huisstraat 1, voor iedereen ter inzage is neergelegd, het besluit van de raad van deze gemeente, van 30 maart'1993, nr. R705 tot vaststek ling van de "Brandbeveiligingsve rordening van de gemeente Venray". Deze verordening treedt in wer king op 1 oktober 1993. Bij de inwerkingtreding vervalt de brandbeveiligingsverordening, vastgesteld bij raadsbesluit van 1 ja nuari 1975 en alle daarin aange brachte wijzigingen. Burgemeester en wethouders voornoemd, drs. J.F.II.A.B. Waals, burgemeester drs. A.W.M. de Bever, secretaris Kennisgeving bekendmaking Ontwerpbeschikking Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend, gelet op de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne, dat zij voornemens zijn hinderwetvergunning te verlenen aan: Maatschap Drabbels, Ys- selsteynseweg 11, 5812 AH Heide voor het oprichten en in werking hebben van een fruitteeltbedrijf ge legen aan de Yselsteynseweg 11 te Heide; Maatschap Drabbels Volen 2, 5812 AG Venray voor het oprich ten en in werking hebben van een fruitteeeltbedrijf aan het Volen 2 te Heide; de C.A.V. aid. Ysselstyn vd L.L.T.B.A., Peter Janssenweg 11, 5813 br Ysselsteyn voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunnigen voor alsmede de ver koop van kunstmest, veevoeder grondstoffen en overige bedrijfsbenodigdheden, gelegen aan de Peter Janssenweg 11 te Ysselsteyn Dit onder oplegging van voor schriften die nodig zyn in het be lang van het voorkomen of beperken van gevaar, schade of hin der buiten de inrichting. De ontwerp-beschilcking en bijbe horende stukken kunnen op het raadhuis. Raadhuisstraat 1 te Ven ray, kamer 309, elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur worden inge zien tot 23 september 1993. Tot deze datum kunnen de stuk ken ook, na telefonische afspraak, worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur. De aanvrager, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aanleiding van de aanvraag en ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is ge weest, kunnen tot bovengenoemde datum gemotiveerde bezwaren in brengen naar aanleiding van de ontwerp-beschikking. De bezwaar schriften moeten schriftelijk bij burgemeester en wethouders wor den ingediend. Degene die een be zwaarschrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gege vens niet bekend te maken. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens deze, het hoofd van de afdeling vol kshuisvesting, ruimtely ke ordening en milieubeheer, Op 28 september 1993 treedt in werking de nieuwe "Bouwverorde ning gemeente Venray 1993". Inge volge de reeds per 1 oktober 1992 in werking getreden nieuwe Wo ningwet dient de nieuwe bouwver ordening voor 1 oktober 1993 in werking te zijn. De nieuwe Woning wet bevat een aantal verplicht in de nieuwe bouwverordening te rege len onderwerpen. Enkele daarvan hebben ingrijpende gevolgen voor de praktijk. Deze worden on derstaand nader toegelicht. BODEMTOETS Een belangrijk uitgangspunt in de nieuwe regelgeving is het voor komen van bouwen op verontrei nigde bodem. Voortaan dient U in beginsel bij iedere bouwaanvraag een deskundig bodemrapport te voegen volgens NVN (Nederlandse Voornorm) 5740, uitgave 1991. Bij dat rapport dient bovendien te wor den gevoegd een schriftelijke ver klaring van de gemeentelijke onderafdeling milieubeheer, dat het rapport voldoet aan de daarvoor geldende eisen alsook dat de uit komst van het rapport juist is. Het bodemrapport is niet nodig bij bouwvergunning-vrye en mel- dingplichtige bouwwerken. VRIJSTELLING In enkele gevallen is gehele of ge deeltelijke vrijstelling mogelijk van de eis tot overleggen van een bo- demrapport. Die vrijstelling lean bij de onderafdeling milieubeheer ge vraagd worden en kan in de navol gende gevallen van toepassing zyn. 1. bij aan- en bijgebouwen bij het wonen en kleine hobby gebouwtjes. Uit kostenoverwe gingen Iran in deze gevallen in beginsel volstaan worden met een schriftelijke verklaring over het vroegere en huidige gebruik van de grond. Blykt daaruit dat spi^ke is van een verdachte lokatie, dan dient alsnog een volledig onderzoek plaats te vinden. 2. Indien, gelet op aard en f'unk- tie van het ouwwerk in relatie tot doel van het verbod, een toets aan de verbodsbepaling niet redelijk is. Bijv. bij ver bouwing van een pand of bouw van een verdieping op een pand. Van deze vrijstel lingsmogelijkheid zal een te rughoudend gebruik worden gemaakt. 3. Indien bij de gemeente reeds bruikbare onderzoeksresulta ten beschikbaar zyn. N.B. Nader bestudeerd wordt nog of wellicht een algemene vrijstelling naar gebouw of gebied kan worden verleend. Nadere informatie daar over volgt zo spoedig mogelijk in deze krant. GEMEENTEKAVEL By aankoop van een bouwkavel van de gemeente zal de gemeente een schone-grond-verklaring mede overleggen. Nadere informatie, o.a. over de bu reaus die bodemrapporten opstel len, kunt U krijgen op onze onderafdelingen milieubeheer/ bouwbeheer. CONSEQUENTIES VOOR BOUWAANVRAAG Wanneer een aanvrager bij een bouwaanvraag geen bodemrapport met verklaring van de onderafde ling milieubeheer overlegt, wordt deze in zijn bouwaanvraag niet- ontvankelijk verklaard. De bou waanvraag wordt dan dus niet ver der in behandeling genomen. Wanneer uit het bodemrapport en de verklaring van milieubeheer blijkt dat sprake is van zodanig ver ontreinigde grond dat schade of ge vaar te verwachten is voor de gezondheid van de gebruikers of het milieu, wordt de bouwvergun ning geweigerd. In gevallen van lichte verontreiniging is het soms nog mogelijk een bouwvergunning onder voorwaarden te verlenen. SLOOPVERGUNNING Een ander belangrijk punt in de nieuwe regelgeving is het vereiste van een sloopvergunning. Tot nu toe hoefde een sloopvoomemen al leen gemeld te worden. Nu is dus een voorafgaande vergunning nodig. De toets van een sloopaanvraag is toegespitst op 2 hoofdelementen, te weten: 1. ,de veiligheid van het slopen, vooral in de omgeving; 2. de recycling van het sloopma teriaal. Met name dit tweede punt is nieuw. Sloopmateriaal dient voort aan gescheiden te worden in che misch sloopafval, asbesthoudend sloopafval en overig sloopafval. De verschillende fracties dienen afge voerd te worden naar be- of verwer kingsinrichtingen, die over een vergunning als bedoeld in de Af valstoffenwet beschikken. De inten tie is in het belang van het milieu het sloopmateriaal weer zoveel mo gelijk te hergebruiken en zo weinig mogelijk af te voeren naar de stort. Geen sloopvergunning is vereist bij minder dan 10m3 sloopafval. De eisen van scheiden en afvoe ren naar be- en verwerkingsinrich tingen blyven dan echter toch gelden. Een sloopvergunning moet U aan vragen op de onderafdeling bouw beheer, alwaar aanvraagformulieren verkrijgbaar zijn. O.a. moet daarbij worden over legd een beschrijving van de wijze van slopen en het doel, waarvoor het bouwwerk laatstelijk is ge bruikt. Indien te verwachten is, dat het bouwwerk chemisch is veron treinigd, dient mede een daarop be trekking hebbend rapport te worden overlegd. Bij sloop van een deel van een bouwwerk moet de be staande en nieuwe toestand duide lijk worden aangegeven. Hierbij kan gebruik worden gemaakt van de tekening voor de bouwaanvraag. Nadere informatie o.a. over be- en verwerkingsinrichtingen, kunt U krijgen op de onderafdeling bouw beheer. GEBRUIKSVERGUNNING (BRANDVEILIGHEID) De bouwkundige bepalingen in zake brandveiligheid zyn opgeno men in het Bouwbesluit. Bouwaanvragen dienen daaraan te voldoen. Daarnaast zijn in de bouw verordening en de daarbij behoren de bijlagen bepalingen opgenomen met betrekking tot een brandveilig gebruik. Voor dat gebruik is in be paalde gevallen met een verhoogd risico een voorafgaande vergun ning, de zg. gebruiksvergunning nodig. Het betreft de volgende ge vallen. a. bouwwerken, waarin meer dan 50 personen tegelijk aanwezig zullen zijn, anders dan in een woongebouw; b. bouwwerken, waarin aan meer dan 10 personen bedrijfsmatig of in het kader van verzorging nachtverblijf wordt gegeven; c. bouwwerken, waarin aan be jaarden in het leader van de Wet op de Bejaardenoorden huisvesting wordt gegeven; d. bouwwerken waarin aan meer dan tien kinderen jonger dan twaalf jaar, of aan meer dan tien lichamelijk of geestelijk gehandicapten dagverblijf wordt gegeven; e; bouwwerken waarin be drijfsmatig stoffen worden op geslagen als bedoeld in de "Regeling Bouwbesluit brand- veiligheid". Aan een gebruiksvergunning kunnen voorwaarden worden ver bonden in het belang van voorko men, beperken en bestrijden van brand, het beperken van brandge vaar en het voorkomen en beper ken van ongevallen by brand. De gebruiksvergunning moet U aanvragen op de afdeling brandpre ventie. Voor nadere informatie kunt U contact opnemen met de heer Van Rooy van die afdeling, tel. 23253. Overigens gelden ook voor het ge bruik van bouwwerken, waarvoor geen gebruiksvergunning is vereist, brandveiligheidseisen. Ook daar over kan op de afdeling brandpre ventie nadere informatie worden ingewonnen. Nederland zal in 1995 voor de vyftigste keer herdenken dat op 5 mei 1945 een einde kwam aan een vijfjarige periode van vijandelijke bezetting, onderdrukking en ter reur. Sommige delen van het land, waaronder Venray en omgeving, waren reeds vóór die datum be- vryd, maar voor duizenden landge noten overzee hebben de verschikkingen van de oorlog en wat daarme samenhing nog vele maanden voortgeduurd, zelfs tot na de formele beëindiging van de Tweede Wereldoorlog. Niettemin is 5 mei de datum die voor heel Neder land als Nationale Bevrijdingsdag is Burgemeester en wethouders hebben in de afgelopen week voor onderstaande bouwmeldingen bouwtoestemming afgegeven. Zij die menen door de al'gil'te van een of meer van deze bouwtoestenmiin- gen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen kunnen op grond van de Wet AROB daartegen by het col lege van burgemeester en wethou ders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indienen en wel binnen 30 dagen nadat de beschik king is gegeven. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een be zwaarschrift binnen 3 weken na dagtekening van deze publikatie wordt ingediend. het plaatsen van een honden- ren aan De Vlies 14 te Veulen tnv Th. R Derks, De Vlies 14 te Veulen. Venray. 23 september 1993 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting, ruimtelijke ordening en milieu. vastgesteld. De bevrijding gaf ons volk zijn vrijheid terug en bracht het herstel van de democratische rechtsorde. Dit historische feit is het waard bly- vend gememoreerd te worden. Ter gelegenheid van de vyftigste bevrijdingsdag heeft een daarvoor opgericht comité onder voorzitter schap van Mevrouw Gardeniers- Berendsen het initiatief genomen een Nationaal Vrijheidscarillon op te richten in de onmiddelyke om- geing van het parlement in Den Haag. Op voor de democratie bijzon dere data zal dat carillon worden bespeeld en elke dag zal het te ho ren zijn wanneer de Staten- Generaal vergadert. Het carillon zal op 5 mei 1995 voor het eerst in wer king worden gesteld. Voor de oprichting van het caril lon is veel geld nodig, in totaal on geveer 3,5 miljoen gulden. Het comité houdt daarvoor een inzame lingsaktie, waarover de bevolking nog afzonderlijk wordt geïn formeerd. Het college van burgemeester en- wethouders van Venray beveelt de ze aktie van harte bij u aan. Als U aan het Nationaal Vrijheidscarillon een bijdrage wilt verstrekken, kunt U deze storten op rekeningnr. 49.74.98.499 van de ABN Amro bank. Eerste Europese schiet- pas verstrekt Dinsdagmiddag werd aan de 41-jarige F. Janssen de eerste Euro pese schietpas verstrekt. Het is de bedoeling dat deze Venrayse jager op jacht gaat naar Schotland. Sinds kort bestaat de mogelijkheid, als men een .jachtakte heeft om in het buitenland onder bepaalde voor waarden aan de jacht deel te nemen. Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan de volgende bou waanvragen medewerking te verlenen. het uitbreiden van een apo theek aan de Stationsweg 5 te Ven ray tnv P.G.M.J. Weerts, Stationsweg 5 te Venray; het veranderen en uit breiden van een woning aan de 1-Iaag 41 te Merselo, tnv M.H.E.Ver- steegen, Haag 41 te Merselo; het bouwen van een carport/garage aan de Vicarieweg 76 te Leunen, tnv M.C.J. Jacobs, Vicarieweg 76 te Leu nen; het bouwen van een garage aan de Westsingel 54 te Venray tnv II.J.G.M. Franssen, Westsingel 54 te Venray; Het uitbreiden van een wo ning aan de Isabeilahof 38 te Ven ray, tnv A.RM. Knoops, Isabeilahof 38 te Venray; het bouwen van een carport/garage aan de Pinkster bloem 26 te Venray, tnv M.M.M.J. Janssen 26 te Venray; het bouwen van een bejaarden-unit aande Van Berlostraat 5 te Leunen tnv Earn, van Dijk-Loenen, Van Berlostraat 5 te Leunen; De op de bouwaanvragen betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 24 september 1993 ge durende 14 dagen voor een ieder ter inzage bij de onderafdeling bouwbeheer, kamer 107 van het 'raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders wor den ingediend. Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting, ruimtelijke ordening en milieu, elke week nieuws

Peel en Maas | 1993 | | pagina 16