Traditionele herdenking op Engels Oorlogskerkhof Nationale collecte van het Prinses Beatrix Fonds Nelly's Modestoffen in Oirlo bestaat 10 jaar NVOB-afdelingen gaan samen VW-nieuws Ingezonden Modellenburo organiseert informatiedag Cursus Voeding, Vitaminen en Mineralen Afgestudeerd Venraynaar gepromoveerd PEEL EN MAAS Drie dagen muziek in Oostrum PEEL EN MAAS Donderdag 16 septemoer Hagina Van 19 tot 26 september 1993 gaan tienduizenden collectanten van deur tot deur om geld op te ha- i len voor het Prinses Beatrix Fonds. Ook hier in de regio collecteren de ze vrijwilligers voor mensen die kampen met gevolgen van ziekten aan het centrale zenuwstelsel of de spieren. Het fonds met als be schermvrouwe H.M. de Koningin is een particuliere instelling en ont vangt geen overheidsgelden voor de noodzakelijke hulp. Giften zijn hard nodig in de Collectenbus of door stolling op giro 969 of bank 70.70.70.325. Eén op de 200 Nederlanders kampt met de gevolgen van beschadigin gen van het centrale zenuwstelsel of de spieren. Oorzaak hiervan zijn ziekten als polio, spierziekten, de ziekten van Huntington en Parkin son, spasticiteit en multiple sclero se. Ziekten die vaak ernstige handicaps met zich mee brengen. Veel patiënten kunnen de kosten om die handicaps op te vangen niet zelf betalen. Om al die Nederlan ders zo goed en zelfstandig moge lijk te laten functioneren, is er nu al zevenendertig jaar het Prinses Beastrix Fonds. Geld wordt goed besteed Dankzij de lïnanciële steun van ve le Nederlanders, is het Prinses Bea trix Fonds in staat patiënten te voorzien van hulpmiddelen, aan passingen in huis of te helpen by studie en scholing. Door giften kan behalve rechtstreeks aan personen, ook een bijdrage worden geleverd aan de financiering van projecten die de zorg voor patiënten nastre ven. Daarnaast ondersteunt het fonds medisch wetenschappelijk onderzoek naar de oorzaak en be handeling van deze ziekten. Boven dien kunnen patiënten tegen een lage vergoeding gebruik maken van een aangepaste vakantiewoning. Collecte en donatie Om alle aktiviteiten te kunnen rea liseren, is veel geld nodig. De bijdra gen aan het 'leger van collectanten' en op giro 969 of bankrekening 70.70.70.325 voorzien in belangrijke mate in het benodigde geld. Daar naast komen ook erfstellingen en legaten te n goede aan het fonds. Een bijkomend voordeel voor de schenker is dat giften aan het Prin ses Beatrix Fonds voor de belastin gen aftrekbaar kunnen zijn. Voor nalatenschappen gelden geredu ceerde successierechten. Een derde bron van inkomsten vormt de fi nanciële opbrengsten van activitei ten die verenigingen, stichtingen en particulieren speciaal voor het Prinses Beatrix Fonds organiseren. Voor vragen of opgave als collectant: Kontaktadres: lies van Bavel-van Nieuwenhoven, Albionstraat 9, 5809 AB Leunen, tel. 82193. De afdelingen Horst-Sevenum en Ven ray van het Nederlands Ver bond van Ondernemers in de Bouwnijverheid hebben besloten om samen te gaan onder de nieuwe naam NVOB-afdelingen Noord- Limburg. Door dit samengaan wordt een betere aansluiting verkregen bij de bestaande bestuurlyk- maatschappelijke omgeving, waar- by o.m. te denken valt' aan het bestuurlijk Gewest Noord-Limburg, het werkgebied van de Kamer van Koophandel, van het eigen Oplei dingssamenwerkingsverband en van het NVOB-Jongerencontact. Dit is met name van belang in het kader van de decentralisering en overheveling van rijkstaken naar de regio, in het bijzonder op het ge bied van volkshuisvesting, ruimte lijke ordening, milieu en arbeidsmarktbeleid. Ook zal dit sa mengaan ontwijfeld leiden tot ver betering van de onderlinge contacten tussen de lidbedrijven in Noord-Limburg. By het samengaan van de beide NVOB-afdelingen hebben ook doelmatigheids- en kostenoverwe gingen een rol gespeeld. De nieuwe NVOB-afdeling Noord-Limburg telt thans 40 aangesloten ondernemin gen (hoofdaannemingsbedrijven). Het Nederlands Verbond van On dernemers in de Bouwnijverheid (NVOB) is met zo'n 4.800 aangeslo ten ondernemingen de grootste maatschappelijke werkorganisatie in de sector bouwnijverheid en stelt zich ten doel het versterken van zowel de zakelijke positie van de aangesloten ondernemingen als de maatschappelijke positie van de bouwnijverheid. Onderstaand volgt een greep uit de' vele voorstellingen die u bij ons kunt boeken. September: 1 t/m 30: Phantom of the Opera, Scheveningen 18: Night of the Proms II, Am sterdam 18: Javaans Indonesisch Gala Con cert, Breda 19: Paul McCartney, Dortmund 25: UB40, Heereveen 26: All Star Superband 28: Lynyrd Skynyrd, Utrecht 30: lee Clayton, Den Haag Oktober: 1 t/m 31: Phantom of the Opera (beh. ma.), Scheveningen 2: UB40, Rotterdam 2: Orient Rave, Doetichem 8: Candy Dulfer, Arnhem 15: Harrie Belafonte, Den Haag 16: John hiatt, Eindhoven 21: Young Tsjaikovslty, Den Haag 22: Julien Clerc, Den Haag 22: Eros Ramazotti, Maastricht 26: Die lustige Witwe, Den Haag 29: Lois Lane, Arnhem 31: Aardschok, Arnhem 31: De Nederlandse Schlagerpara de, Mierlo November: 1 t/m 30: Phantom of the Opera (beh. Ma.), Scheveningen 7: Cliff Richard, Rotterdam 13: Fits Domino, Bameveld 14: Hair, Den Haag 21: Don Carlos, Den Haag 25 t/m 28: A Chorus Line, Am sterdam 26/27: Bolshoi en Kirov, Den Haag Vernielers voliere betrapt In de nacht van vrijdag op zater dag werd het gezin van een 48-jarige bewoner van de Pater Tulpstraat in Ysselsteyn wakker van lawaai in de achtertuin. Tben de bewoner poolshoogte ging nemen zag hij twee jongemannen achter de woning bij de voliere staan. Toen hij naar buiten ging vluchtte de da ders, maar een 17-jarige inwoner van Ysselsteyn werd herkend en kon korte tijd later door de politie in zyn woning worden aanghou- den. De andere dader is nog niet aangehouden. By onderzoek bleek dat er vernielingen waren aange richt aan de voliere. De schade wordt op 350,-- geschat. Er is een proces verbaal opgemaakt. Afgelo-pen week werden de prijswinnaars gehuldigd van de ballon nenwedstrijd die door de winkeliers van De Bleek was georgani seerd in het kader van het 5-jarig bestaan van dit deel van Venray's urinkelcentrum. Tien kinderen mochten diverse aantrekkelijke prijzen in ontvangst nemen, waarna ze gezamenlijk op de foto mochten. De prijswinnaars zijn Patty Coenders uit Blitterswijck, Remi Nelissen uit Velden, Fleur Nelissen uit Oirlo, Chris Sonnen- berg uit Leunen, Loek Vullings uit Maashees, Mart Poels, Fawaya Brandon, Myrthe Hoekstra,Kempen en Jefffry de Vries uit Ven- ray. De meeste ballonnen waren in de buurt van het Duitse Wezel terecht gekomen. De kunstmanifestatie en ten- toonsteling '93 Geheimen' heeft een goede start gehad. Ondanlis de re gen woonden naar schatting tussen de 800 en 1000 mensen vrijdaga vond de opening bij. Ook zondag werd het park druk bezocht door liefhebbeis van moderne kunst en natuur. Voor het programma van zaterdagavond was aanmerkelijk minder belangstelling. Vrijdag kreeg het publiek onder meer een indrukwekkende perfor mance van de Haagse kunstenaar Lichel van den Ende te zien en z'n gezelschap te zien en te horen. Eve nals twee jaar geleden maakte het iverk van de Hagenaar veel indruk op het publiek, hoewel het uitzicht van de meeste toeschouwers be perkt was. Doordat de speelplaats hoger lag konden slechts weinigen de creaties van Van den Ende echt goed volgen. '93 Geheimen' is nog te zien tot en met 24 oktober, gratis en elke dag. Op de zondagen is bovendien het ge restaureerde theehuis geopend voor het publiek. Gasten- en partycen trum De Witte Hoeve serveert elke zondagmiddag hapjes en drankjes in het theehuis. Leden van de orga niserende Venrayse Kunstk)-ing zijn 's zondags aanwezig voor de verkoop van de catalogus die bij de expositie hoort. Te koop is dan ook een boekje dat kunstenaar Ser Ja cobs heeft gemaakt over zijn inzen ding, getiteld '93 Geheimen'. Beide uitgaven kosten f 15,-. Behalve in het Odapark zijn ook kunstwerken te zien in de buurt van het park en op de route van het centrum ernaar toe. De Rotterdam se kunstenaar Joop Vaissier heeft z'n bijdrage gesitueerd in een lo kaal van sclwlengemeenschap Je rusalem. Vaissier liet zich daarbij inspireren door de historie van het klooster en het uniform van het pensionaat. Jerusalem is alleen tij dens schooluren te bezoeken. Wellicht herinnert u zich nog aan mij? Of aan mijn schrijfperforman- ce in een etalage van boekhandel Van den Munckhof in de Venrayse Grotestraat? Het was begin juli? Die dikke man die rondom twee wee kenden zes halve dagen lang brie ven schreef aan Wessel Ebersohn? De Zuidafrikaanse kollega-schrijver die ik al jaren probeer te vinden omdat ik me in vele opzichten met hem verbonden en verwant weer en voel? U herinnert zich nog aan my: Henk Immelman Eberson? Als u het wilde had u rechtstreeks toe gang tot mijn denk- en schrijfpro ces? Wellicht stond ook u even stil om mee te lezen? Er is een afgryselijk malheur ge beurd. De disc waarop mijn brieven werden opgeslagen is zozeer zoek geraakt dat niemand het meer kan vinden. Daarmee zyn mijn brieven verdwenen: unieke en nooit meer te herschrijven stukken tekst die voor mij (n werken) van immens groot belang zyn. Een weliswaar vooral menselyke fout maar dan toch. Daarom deze ingezonden brief. Wellicht wilt u helpen om zo veel mogelyk van myn schrijven alsnog te achterhalen: wellicht her innert u zich nog woorden of zin nen of verhalen die uw ogen lazen op die grootbeeld-tv zo pal voor me in die etalage. Wellicht herinnert u zich meer: gebeurtenissen in die straat of reakties van mensen of de inhoud van het gesprekje dat we wellicht hadden. Wilt u mij daar over dan een brief schrijven? Uw brieven kunnen weliswaar nooit het dokument vervangen dat in en door myn schryfperformance ont stond: maar zy kunnnen wellicht in en door zichzelf een vervolg- dokument voI-men dat myn inten ties van daar en toen en ooit in die etalage in de Grotestraat bevestigt. Uw brief zou mij verblijden. En u kunt ervan verzekerd zijn dat ik antwoord. Henk Immelman Eber son, Kunstenaar, p/a Atelier Artitu- de, Leyenbroekerweg 113a, 6132 CD Sittard. Op zaterdag 18 september organi seert het modellenbureau Chance model and artist agency in Leunen een informatiedag. Dit modellenbu reau, dat op 7 oktober zal starten, wil zich op deze dag naar buiten presenteren. Tussen 14.00 en 18.00 uur kan iedereen een kijkje komen nemen in de keuken van Chance, gelegen aan de Zuivelweg 2b (in de voormalige melkfabriek). Chance is een initiatief van Jos Aben, Gert Janssen, Stefan de Groot en Ron Min. Het werkterrein is zeer omvangryk en varieert van het opleiden van mannequins en dressman tot het plaatsen van mo dellen en artiesten. Kortom, alles wat met het organiseren van shows en aktiviteiten te maken heeft. Daarby wordt zelfs de catering niet vergeten. Elk van de vier initiatief nemers heeft binnen de organisatie een eigen taaie, waarbij ze elkaar verder aanvullen. Chance is overgens geen model lenbureau dat grote beloftes doet Eerlyk optreden richting cursisten is voor hun veel belangrijker. Een internationale carrière als manne quin of dressman is slechts voor een enkeling weggelegd. De cursuss mannequin en dressman is gewoon voor iedereen, ook voor mensen die wat willen doen aan hun lichaams houding, etiquette of zelfver trouwen. Op zondag 19 september a.s. om 11.00 uur zal op het Britse Oorlogs kerkhof aan de Hoen derstraat te Venray de inmiddels traditionele jaarlijkse Herdenkingsbijeenkomst worden georganiseerd door de Bond van Wapenbroeders afdeling Venray en Omgeving. Deze herdenkingsbijeenkomst is ook dit jaar weer het hoogtepunt van het programma, georganiseerd door de Bond van Wapenbroeders, voor een groep Britse invalide be vrijders, die uitgenodigd zijn voor een week vakantie in de streek. De groep is samengesteld door hoofd zuster Mrs. Jenny Morris van het Battle Stress hospital 'Tyrwhitt House' in Surrey. Mrs. Irene Johnson, bestuurslid van de bekendste vereniging voor Britse Oorlogsweduwen zal even eens te gast zijn. Ook is bekend dat er een aantal Britten op eigen gele genheid overkomen, om deze Ven rayse herdenking by te kunnen wonen. De herdenking zal worden opge luisterd door de harmonie 'St. Ca- therina' uit Leunen o.l.v. de heer Eric Swiggers en door het Dames koor 'Venrode' o.l.v. de heer Mauri ce Bessems. Trompettist Frank Weijs zal 'The last Post' spelen, ter wijl het ensemble o.l.v. de heer P. vd Vorle op doeldelzak het aangrijpen de nummer 'Flowers of the Forest' zal spelen. Door burgemeester Drs. J. Waals zal een 'In Memoriam' worden uit gesproken terwyl de heer N. Mor- peij. Aalmoezenier van de Koninklyke Luchtmacht een korte preek zal uitspreken. Bezoekers van verleden jaar zullen ongetwij feld zijn indrukwekkende preek herinneren. De leden van Scoutinggroep De Peelrunners zullen tijdens de altyd weer indrukwekkende bloemenleg- ging de kransen aanreiken en te vens de erewacht by het monument verzorgen, hetgeen bij de Britse gasten altyd ontroering te weegbrengt Verzet Onder de vele genodigden hopen de organisatoren o.a. de bekende verzetsstrijder mevrouw Riet van de Haterd- van Grinsven te mogen begroeten. Deze strydbare dame, wier verzets-activiteiten o.a. resul teerden in een versneld uitgevoer de voedseldropping boven Holland in de winter van 1944-1945, heeft hiermee ontelbare medemensen het leven gered. Het feit dat haar rug werd gebroken door de Gestapo verhinderde haar niet door uit een rijdende trein te springen en te ontsnappen. Een totale invaliditeit verhindert haar heden ten dage niet om in haar rolstoel als juriste te blyven stryden voor haar me demens. Behalve voormalige verzetsstrij ders zullen vertegeinvoordigeis van Oud-stryders acte de presence ge ven zoals de Bond van Wapenbroe ders, het British Legion branch Eindhoven en van de Mijnoprui- mingsdienst, thans E.O.D. geheten en de Natres. De vereniging 'Con tact Oud-Mariniers' alsmede de Ver eniging van Oud-Marine Personeel A.V.O.M. zullen tevens bloemen leg gen. De Koninklyke Luchtmacht is vertegenwoordigd door de waarne mend Commandand van de Vlieg- bases De Peel. De organiserende vereniging de Bond van Wapenbroeders afdeling Venray en Omgeving hoopt dat vele inwoners van Venray op deze her denkingsbijeenkomst te samen een ogenblik willen stilstaan by de enorme offers, die de gaellieerde be vrijders zich moesten getroosten inde jaren 1944-1945, teneinde Ne derland te bevryden van de verstik kende onderdrukking en bezetting. Deze offers zyn zichtbaar door de talryke graven op de meer dan 50 Britse begraafplaatsen alleen al in Nederland. Doch ook door de we tenschap dat o.a. Britse oorlogsinva liden nog dagelyks lijden aan de gevolgen van deze vrijheidsstrijd. Een grote Venrayse opkomst kan aan deze gehandicapten bevryders onze dankbaarheid tonen. Deze week is het tien jaar geleden dat dhr. Houwen in Oirlo startte met Nelly's Stoffenhal, een klein, gezellig winkeltje met een grote keur aan stoffen. Nu, tien jaar later, kent men Nelly's Stoffenhal ook in Bleriek, Tbgelen, Echt en Boxmeer. In 1983 werd begonnen met de verkoop van stoffen en fournituren. Dat assortiment is sindsdien alleen maar gegroeid. "Ter illustratie", al dus dhr. Houwen, "Tien jaar gele den kenden we nog maar tien verschillende kleuren voor voering, nu verkopen we wel 40 verschillen de kleuren", waarmee hij aangeeft dat de consument op gebied van modestoffen veeleisender is ge worden. Aan die eisen voldoet Nelly's Mo destoffen door stoffen direkt uit het buitenland te exporteren. Daardoor zijn ze vaak exclusief van design. Tussen alle stoffen die bij Nelly's Modestoffen te krijgen zijn bevin den zich ook stoffen van het exclu sieve merk Boussac en ook een groot aantal quilt- en patchwork stoffen. En qua pry's is Nelly's Mo destoffen niets duurder dan de gro tere stoffenzaken. Behalve modestoffen en fournitu ren is het assortiment van Nelly's Modestoffen ook in de breedte ge groeid. Er zijn ook diverse hobby materialen verkrijgbaar die in eni germate met mode, stoffen etc. te maken hebben. Nieuw is bijvoor beeld Scribbles, een vorm van tex tielverven, waarmee de verf in verschillende diktes aangebracht kan worden, zodat de figuren een driedimensionaal effect krijgen. Granite Stone is een schilder- vorm, bijzonder geschikt voor har dere voorwerpen, waarmee een heel leuk effect verkregen kan worden. Verder heeft Nelly's Modestoffen zich toegelegd op het geven van di verse curssussen, zoals quiltcursus sen (vijf avonden) of het maken van kerstversieringen, clowntjes met touw en stof, of het bekleden van De stoffen voor het quilt en patch work liggen sfeervol in oude kasten opgeboren. karton voor het maken van doosjes, fotomapjes en andere zaken. A.s. vrijdag en zaterdag wordt het 10-jarig jubileum in Oirlo gevierd met diverse demonstraties (o.a. Scribbles en Granite Stone). Boven dien zijn er diverse jubileumaan biedingen te verkrygen bij Nelly's Modestoffen aan de Past Ge- rardsstraat 8 te Oirlo. Binnenkort gaat Stichting Focus afd. Venray van start met bo venstaande cursus Voeding, Vitami nen en Mineralen. Deze cursus belicht voeding vanuit de samen hang tussen lichaam en geest en de daaruit voortkomende problemen. De onderwerpen die behandeld worden zyn,- Evenwicht- Polariteit- Storingen. Kennismaking met de verschillende dieten en de samen stelling ervan. Voeding en ziekte. De duur van de cursus is vier we ken en ze wordt gegeven op woens dagavonden van 19.30 uur tot 21.45 uur. Men kan zich opgeven en/of in formatie vragen bij de secretaris van Stichting Focus Etudestraat 21, 5802 EP Venray. Telefonisch 04780-80963 en 04780-89979 na 17.00 uur. Aan de ibchnische Universiteit te Eindhoven is Fred Janssen uit Ven- ray afgestudeerd als wiskundig in genieur. Donderdag 9 september is aan de Rijksuniversiteit Utrecht Venray naar Wim Kremer gepromoveerd tot doctor in de diergeneeskunde. Kremer (35). zoon van de bekende Venrayse dierenarts, promoveerde op een onderzoek naar 'de indivi duele gevoeligheid voor het ont staan van mastitis by het rund'. Mastitis, voor de niet veterinair on derlegden, is uierontsteking. Wim Kremer studeerde in 1986 af als dierenarts. Hy is werkzaam als docent aan de faculteit voor diergeneeskunde van de Utrechtse universiteit elke week nieuws Op 1,2 en 3 oktober organiseert harmonie Sub Matris Tutela in de Tuinbouwloods aan de Stationsweg 199 te Oostrum (Venray) muziek feesten. De muziekfeesten staan, zo als zoveel evenementen in Oostrum dit jaar, in het teken van het 75-jarig jubileum van de harmonie. De muziekfeesten starten met de Oldie-night '93 op vrijdag 1 oktober, aanvang 20.30 uur. Kaarten in de voorverkoop 12,50 aan de kassa 15,-. De andere twee dagen is de en tree gratis. Het programa van de Oldie-night vermeldt optredens van The Groo ve, George Mc Crae en Chris An drews. the Groove is een formatie van negen mannen en een leading lady, 'Ihtjana van Horen. Ook Ge rard Kogeldans tekent voor lead- vocals. Twee zwarte stemmen, die tekenend zyn voor de dance soul (goue-ouwe) van The Groove, met een driemans-blazerssectie, bass, gitaar, tweemaal keyboards en drums. Alle hits in het dance soul genre van de jaren zestig tot nu pas seren de revue. Bijna non-stop, in vier repertoire voornameiyk in medley-vorm. Het jonge en wat oudere publiek wordt aangemoe digd mee te doen. George McCrea, geboren in Florida wist over de hele wereld door te breken met zyn vele hits, zoals You can have it all. I can't leave you alone. Sing a happy song en Rock you baby. Vanzelfsprekend brengt hy ook Breathless van z(jn nieuwe single ten gehore. Chris An drews is de man rIb whom it eon- cers, het overbekende Yesterday Man, Pretty Belinda en Carol O.K. Hy was lange tyd de vaste hitsehry- ver voor Sandy Shaw en Adam Faith. Hy componeerde ook vele songs voor Duitstalige artiesten. Aan platen maken dacht Chris An drews aanvankelyk niet. Maar toen Sandy Shaw zijn nummer To whom it concerns had afgewezen, moest het er toch van komen. Onlangs sloot hij een prestigeproject af sa men met Suzy Quatro. Samen met haar schreef hy alle nummers voor deze elpee. Op zaterdag 2 oktober verzorgt de Musikverien Altrich e.v. uit Duits land een sprankelend concert aan vang 20-30 uur. 21.30 uur neemt het Orkest Niks het podium over. Zondag 3 oktober is er sfeervol frühshoppen met medewerking van diverse blaaskapellen. De kaar ten voor de Oldie-night op vrydag 1 oktober z(jn in de voorverkoop ver krijgbaar by de Rabobank. Café-zaal van Dijck en 't Allemans café in Oostrum en voorts by Music World, Passage 8, Venray.

Peel en Maas | 1993 | | pagina 7