beiden n 50%'- Noord-Limburg aast o Verhuizing Bouwmij Janssen naar Keizersveld rond o EG-subsidies Winkeliers voelen zich onveilig na roofovervallen berden korting 15.45 Kantoormachinebranche naar Noord-Limburg? WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING KOOPZONDAG 19 SEPTEMBER GEOPEND VAN 12.00 TOT 17.00 UUR Voor hypotheek neem je maatwerk! Omroep Venray /27,50 pp. Circus in Venray ini v.d. Leur DONDERDAG 16 SEPTEMBER 1993 Nr. 37 HONDERD VEERTIENDE JAARGANG Lekker Legner Jonge-vieux Henseniusstraat 1 PEEL EN MAAS adverteren bij KABELKRANT VENRAY vraag naar onze tarieven 04780-82727 UITGAVE: DRUKKERIJ VAN DEN MUNCKHOF B.V. - VENRAY Grotestraat 68 - Postbus 1 - Tel. 04780-82727 - Fax. 04780-10916 Advertentieprijs: 35 ct. per mm - Abonnementsprijs per half jaar 115.00 Abonnementsprijs buiten de regio 121,00 uitsluitend bij vooruitbetaling modehuis Burgemeester Waals hoopt op 100 miljoen in komende zes jaar Limburgse bestuurders en poli tici spannen zich momenteel massaal in om de komende jaren in totaal zo'n 100 miljoen gulden aan EG-subsidie naar Noord- en Midden-Limburg te sluizen. Toe kenning van het geld zou beteke nen dat een aantal onderdelen uit provinciale en regionale plannen sneller tot uitvoering komen. De beslissing over toekenning wordt nog dit jaar in Den Haag en Brus sel genomen. Dat laat burgemeester Jos Waals van Ven ray desgevraagd weten naar aanleiding van het bezoek van Com missaris van de Koningin Van Voor ts tot Voorst. Die maakte vorige week bekend dat hij by minister Bukman 'met kracht zou pleiten voor EG-steun voor Noord-Limburg'. De provincie heeft het gebied voor gedragen om in aanmerking te ko men voor steun uit het Structuurfonds van de Europese Gemeenschap. Uit dat fonds krijgt Nederland de komende jaren mil joenen guldens, met name voor ge bieden die in de versukkeling dreigen te raken door problemen in de agrarische sector. Tbt die gebieden behoren ook Noord- en Midden-Limburg, met uitzondering van de gemeenten Weert. Venlo en Roermond. Dit ge bied voldoet aan de belangrijkste criteria om voor Europese in aan merking te komen: het bruto pro- dulct per inwoner ligt lager dan het EG-gemiddelde, de landbouw is erg Aannemersbedrijf Janssen gaat definitief verhuizen naar een lo- katie op industrieterrein Keizers veld. Op de huidige vestigingsplaats aan de Kemp- weg/Langeweg worden woningen gebouwd in combinatie met win kels of kantoren. De transactie is tot stand gekomen na langdurig onderhandelen. De provincie en de gemeente betalen een substan tiële bydrage aan de vérplaatsing van het bedrijf. Beide partijen hebben dat giste ren bekend gemaakt, waarbij werd aangetekend dat zowel het college van B en W als de directie van het bouwbedrijf de transactie nog moeten goedkeuren. Bouwmij Janssen heeft grond ge kocht op Keizersveld en gaat nieuw bouwen op een kavel naast het pand van Klomp Zwembadtech niek. Wanneer de nieuwbouw klaar is verhuist de onderneming De ge meente Venray wordt eigenaar van de huidige lokatie, maar biedt de grond te zijner tijd aan projectont wikkelaars te koop aan. Contractu eel is afgesproken dat Janssen daarbij de eerste keus heeft om een plan te ontwikkelen. Dat moet wel passen in de stedebouwkundige voorwaarden die de gemeente Ven ray aan het bouwen in het gebied stelt. Lukt dat niet binnen de af gesproken termijn, is de gemeente vrij om ook met andere party en te onderhandelen. Wethouder Bert Kersten van ruimtelijke ordening en grondza ken noemt de verhuizing "een goe de zaak en een opwaardering voor het centrum". Als er nieuwe win kels worden gebouwd wordt liet centrum ook aan de zuidwestzyde afgerond. Volgens Kersten moet men bij winkelbebouwing denken aan grotere bedrijven, die parkeer ruimte nodig hebben. Van Voorst tot Voorst wil toeleveranciers Océ en Rank aantrekken De provincie Limburg wil bedrij ven die in dezelfde branche werk zaam zijn zoveel mogelijk clusteren in één regio. Dat betekent dat in het zuiden van de provincie de chemi sche industrie geconcentreerd gaat worden rond DSM. Voor Noord- Limburg wordt gedacht aan bedrij ven die werkzaam zyn in de kan toorautomatisering, net zoals Rank Xerox en Océ. Die gedachte ventileerde commis saris van de koningin baron Van Voorst tot Voorst vorige week ty- dens z'n werkbezoek aan Venray. Volgens de CvK wordt er momen teel al concreet gesproken door ambtenaren van de provincie over vestiging, zowel inet bemiddelaars als de Limburgse industriebank LI- OF en de Kamers van koophandel als met individuele bedrijven. Na men wilde hij nog niet noemen. Clustering van bedrijfstakken is overigens geen nieuw fenomeen. Het past in het beleid van Ryk en provincie. In dat kader is bijvoor beeld Horst aangewezen als eerste lokatie voor zogenaamde agribusi ness. Met het oog op efficiency pro beert ook het bedrijfsleven leveranciers zo dicht mogelijk bij de fabriek te krygen. Vrijblijvende informatie over alle hypotheekvormen Rente vanaf 6.55 Bergmans Assurantiën Financieringen al meer dan 40 jaar een vertrouwd begrip in Venray en regio Patersstraat 24 Tel. 04780-80303 5801 AV Venray Fax 04780-11584 Verkeersongelukken met gewonden Maandagmorgen omstreeks 10.30 uur vond op kruising Langstraat- Deurneseweg-Heydseweg een bot sing plats tussen twee personen auto's bestuurd door een 63-jarige inwoner uit Bathem en een 26-jarige inwoner van Ysselstey. De bestuurde uit Bathem verleende ko mende van de Langstraat geen voorrang aan de personenauto. By de botsing werden de auto's zwaar beschadigd en moesten beide bestuurders naar het ziekenhuis worden vervoerd. Woensdagmorgen omstreeks 7.15 uur vond op de Oirloseweg tussen de Pauwweg en de Hoofdstraat een botsing plaats tussen twee perso nenauto's. Een 30-jarige bestuurder verloor in de bocht gaande in de richting van Oirlo de macht over het stuur, kwam op de andere weg helft terecht, en botste frontaal te gen de personenauto bestuurd door een 23-jarige inwoonster vna Meer- lo. Zowel de bestuurde als de bestuurster liepen bij de botsing dusdanige verwondingen op dat ze voor behandeling naar het zieken huis moesten worden overgebracht belangrijk voor de werkgelegen heid, de bevolkingsdichtheid is laag en de bevolking neemt af. Boven dien lijdt het gebied onder een opstapeling van milieuproblemen. In Noord- en Midden-Limburg is sprake van verzuring vermesting en verdroging. Als gevolg van het milieubeleid van de overheid komt de agrarische sector en de daarvan afgeleide agribusiness de komende jaren onder zware druk te staan. BEDRIJFSLEVEN Die redenen voert de provincie Limburg aan in haar brief aan mi nister Bukman, waarin gevraagd wordt om financiële steun van de Europese Gemeenschap. Burge meester Waals is nauw betrokken geweest bij het opstellen van de voordracht. Hij schat in dat Noord en Midden-Limburg goede kans maken om inderdaad aangewezen te worden als 'doelstelling 5b-regio', zoals de ambtelijke term luidt. "Ik ga ervan uit dat, als de aanvraag wordt gehonoreerd, de regio de eerstkomende zes jaar 90 tot 100 miljoen gulden krijgt toegewezen", zegt Waals. Met dat geld moet voornamelijk beleid ontwikkeld of uitgevoerd worden buiten de agrarische sector. De EG schrijft voor het geld in te zetten voor de bosbouw, het midden- en kleinbedrijf (MKB), toe risme en betere opleidingsmoge lijkheden. Agrarische ontwikkelingen mogen alleen wor den gesteund als ze niet leiden tot produktie-overschotten Een ander maartje is dat de EG er vanuit uitgaat dat gemeenten, pro vincie en Rijk ook hun steende bij dragen. "Brussel gaat er vanuit dat de EG-bydrage ongeveer 30% is van de totale investeringen", zegt burge meester Waals. "Dat betekent dat er komende zes jaar door de andere partyen 200 miljoen op tafel moet komen". Waals wil daarby nadruk kelijk ook het bedrijfsleven aan spreken. Voor de gemeente Venray gaat het volgens Waals vooral om het aanwenden van reeds gereser veerde gelden en wellicht het naar voren halen van financiële ver plichtingen. Waals denkt met name aan verplichtingen in het kader van de Buck-nota en het Regionaal Ontwikkelingsplan (ROP). SCHOUWBURG Concreet betekent 15 miljoen EG- steun per jaar (en de daarby beho rende 30 van de andere partijen) voor Venray dat een aantal onderde len uit ROP. VINEX (Vierde Nota Ruimtelijke Ordening Extra), NMP- Plus (Nationaal Milieu Beleidsplan) eerder aan uitvoering toekomen. Burgemeester Waals denkt aan de revitalisering van industrieterrein Smakterheide, realisering van het bedrijvenstraatje tussen Gro testraat en Julianasingel en ook de opknapbeurt voor de schouwburg Ook de start van een Technisch On derwijs Centrum komt diehterby volgens Waals en het geld kan ook gebruikt worden voor verdere ver betering van de parkeerinfrastruc- tuur in het centrum. Daarnaast profiteert Venray van provinciale plannen die met EG-steun sneller doorgang vinden, zoals het zuide lijk tracé A73 en het fietspa denplan. Hebt u enige kennis van of bent u geïnteresseerd in gemeente politiek kunst cultuur sport dan is er bij Omroep Ven ray genoeg voor u te doen! Voor inlichtingen kunt u bellen met Cees Matthijssen, hoofd programma Omroep Venray, telefoon 04780-13656 In de Keulsche Pot fondue-, gourmet- en specialiteiten- restaurant, nu met uniek terras Voor informatie of reservering TEL. 04781-41774 HOLTHESEDIJK 2 OVERLOON "Venray bouwt aan de toe- koemst" was de teneur in het welkomswoord van burge meester Waals tijdens het werk bezoek van de Gouverneur van Limburg, afgelopen vrijdag. De officiële heropeningsmrndeling van het verbouwde gemeente huis, die dhr. van Voorst tot Voorst verrichtte, was daar ook helemaal op afgestemd. Bij het Centrale Informatie Punt kreeg de Gouverneur een korte de monstratie over de service die een burger wordt verleend, als deze informeert hoe het bijvoor beeld met een brief van die per soon aan de gemeente is gesteld. Als voorbeeld werd een brief van de Provincie Limburg geno men. Door een dnik op de prin- terknop, printte de Gouverneur zelf de reaktiebrief van de ge meente uit Secretaris De Bever overhandigde vervolgens deze brief aan de Gouverneur, zodat die de brief meteen mee terug kon nemen naar Maastricht. De gemeente Venray zal binnen holt met meer informatie naar de burger toe treden over de werking van het Centrale Infor matie Punt. „7o matlnicue Henseniusplein 4a, tel. 85703 VAN DE KAMP ASSURANTIËN telefoon 04780-87575 Uw vertrouwde adres JOHN'S JEANS SHOP Grotestraat 76 Venray Voorwiel blokkeerde Een 23-jarige inwoonster moest woensdag in Blerick haar rijexa men voor het besturen van een mo tor afleggen. In Fort St, Michaelstraat moest zij een verlich te remproef afleggen. By die rem proef blokkeerde het voorwiel. De vrouw kwam zo ongelukig ten val dat haar rechterarm brak. r30 Hotel Restaurant ASTERIA nodigt u uit voor... Onbeperkt mosselen eten Vanaf 10 september iedere vrijdag- en zaterdagavond met onbeperkt stokbrood en kruidenboter, heerlijke bijpas sende sauzen, knapperige frietjes en frisse salade. Dat wordt smullen! Heerlijk genieten van een uitgebreid buffet met koude en warme specialiteiten zoals. Hors d'Oeuvres, fijne vissalades en frisse groentesala des Heerlijk warme vleesschotels met rijst cn aardappelganiituren. Ter afsluiting een feestelijk dessert en voor Uw kinderen een ijsje met ver rassing. Tijdens de Peel brunch serveren wij onbeperkt koffie, thee en melk. Pn„ 29,50 kinderen 15,00 Reserveren gewenst! HOTEL ASTERIA VENRAY MAASHESEWEG 80A, 5804 AD VENRAY INLICHTINGENEN RESERVERINGEN: TEL 04780-1 1466 Vorige week woensdag kwam een man en een vrouw een aan de Bleek gelegen textielzaak binnen en kochten daar enkele artikelen die zy by de kassa wilden gaan afre kenen. Op het moment dat de ver koopster het wisselgeld op de toonbank legde kwam de man de winkel binnen en bedreigde de ver koopster met een mes. De man deed vervolgens een greep uit de ge opende kassa en rende weg De man werd achtervolgd, terwyl de politie werd gewaarschuwd. Een zoekactie in het centrum had ech ter geen resultaat. De man moet on geveer 24 jaar oud zijn geweest Juwelier Donderdagmiddag, vlak voor 18.00 uur kwamen twee jongeman nen een juwelierszaak in de Gro testraat binen. Zy vragen enkele sieraden te mogen bekijken. Als ze die krygen gaan ze er met die siera den tussenuit, achtervolgd door de eigenaar van de winkel. Die ziet kans één van die daders te pakken te kr\jgen. Deze dader gooit een gestolen armband weg, bedreigd de juwelier waarna die genoodzaakt was de man los te laten. Deze gaat er vervolgens vandoor. In totaal wer den twee sieraden buit gemaakt met een waarde van ongeveer 3200,-. Inmiddels was de politie in ken nis gesteld maar ook nu had een M E U B E L_E_N VENRAY, GROTE MARKT 12 VEN10-BLERICK.- HEERLEN, - ROERMOND zoekactie geen resultaat^ De 'ko pers' worden geschat op een leeftyd van 25 tot 28 jaar. Signalement In beide gevallen was het voor het personeel moeilijk een juist signa lement aan de politie door te geven. De politie hoopt dat er toch getui gen zyn die een sinalement van de daders kunnen doorgeven. Die ge tuigen worden dringend verzocht kontakt op te nemen met de re cherche van de politie. Zy kunnen verzekerd zyn dat hun informatie vertrouwelijk zal worden be handeld. Ondernemers De politie is van verschillende lean ten, hoofdzakelijk door winke liers, benaderd of het niet mogelijk is dat er meer politie kan worden ingezet voor surveillance in het centrum. Dit omdat het de laatste weken verschillende malen is voor gekomen dat er een greep in de kas sa is gedaan en dat er personeel bedreigd is geworden. De politie wil al het mogelijke doen om dit onvei lige gevoel van het winkelpersoneel weg te nemen. Daarvoor heeft ze ook de hulp van het publiek nodig. Indien personen getuigen zyn van zulk misdrijf k*"1 hun informatie waardevol zyn voor de politie. Dik wijls is het bovendien zo dat over vallers, voordat ze overgaan tot ecu overval of bedreiging, ze de zaak al hebben verkend. Als men dus iets waarneemt wat vreemd overkomt aarzel dan niet om kontakt op te ne men met de politie. De politie verwacht een deze dagen een aanhouding in zake de diefstal van sieraden by de juwelier Sinds gisteren, woensdag 15 sep tember, heeft Circus Aladdin haar tenten in Venray opgeslagen. Dit circus, ook wel het gezelligste cir cus van Nederland genoemd heeft in de elf jaar dat het bestaat een fik se groei doorgemaakt en biedt een programma met dieren (kamelen, lama's, paarden en kleindieren), jongleurs, acrobaten (ook in de lucht), een heuse fakir, clowns en goochelaars. Alles goed voor een ruim twee uur durend familiepro gramma. Bovendien kent de show een schitterende finale in een sfeer (de naam van het circus verraadt het al) van "Duizend en Een Nacht". In totaal kunnen per voorstelling 650 mensen in het circus terecht Circus Aladdin heeft haar tenten op het terrein tussen de Maashese- weg en het ChristolTelkruid op geslagen. De voorstellingen zyn op zaterdag 18 en zondag 19 september om 15.00 uur. Kaartjes zyn al tus sen 11.00 en 13.00 uur aan de kassa te verkregen en na 14.00 uur. op uw 2e afdruk Alleen bij ontwikkelen en afdrukken van uw hele kleurenfilm 1 UUR FOTO SERVICE Rfoto I video Patersstraat 10, Venray. Tel. 04780-8448S

Peel en Maas | 1993 | | pagina 1