Wervingsactie van Start Venray zoekt Brandweervrouwen Hinderwet Ingekomen Bouwaanvragen Bouwtoestemming op Bouwmeldingen Hinderwet Bouwvergunning aangevraagd Bouwvergunning verleend PEEL EN MAAS Openbare Kennisgeving Kollektekalender VAN DE BRANDWEER MAG JE VEEL VERWACHTEN GEMEENTELIJKE BRANDWEER VENRAY MOET JE PER SE TOLK-VERTAALSTER OF LABORANTE ZIJN OM VRIJWILLIGER BIJ DE BRANDWEER TE WORDEN? PEEL EN MAAS Donderdag 16 september - Pagina 18 RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Correspondentieadres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Maandag t.m. vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. De afdeling Bevolkingszaken is te vens geopend op donderdag van 15.30 tot 17.00 uur. Van deze openingstijden kan uitslui tend na telefonische afspraak worden afgeweken. Spreekuren b. en w. uitsluitend te bezoeken na telefonische afspraak via de stafeenheid bestuursonder- steuning, tel. 04780-23269, alléén vóórmiddag. Burgemeester J.F.H.A.B. Waals Maandag van 10.00 tot 11.00 uur algemene bestuurszaken: gewestelij ke en intergemeentelijke samenwer king, bestuurlijke koördinatie; open bare orde en veiligheid; voorlichting en inspraak algemeen; dorps en wijk raden; personeel, organisatie en in formatica; interne dienstverlening; ekonomische zaken: bevordering werkgelegenheid, markten en ker missen, handel en middenstand, be vordering toerisme, bedrijfs- en winkelvestiging. Wethouder E.M.A.A. de Loo (loco-burgemeester) Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. milieuzaken: algemeen milieubeleid, hinderwetszaken, afvalverwerking, mestverwerking, bodemsanering; maatschappelijke zorg: gezondheids zorg, maatschappelijk werk, ouderen zorg, werklozenzorg (RBA), sociale werkvoorziening (WSW), culturele minderheden; sociale vernieuwing; emancipatie. Wethouder J.H.M.O. Truijen Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. financiën: belastingen, gemeentega ranties (hypotheken); openbare wer ken: wegen, riolering, reiniging, groen, verkeer en vervoer; agrarische zaken: ruilverkaveling, beheer en ver koop landbouwgronden. Wethouder H.M. Kersten Maandag van 10.00-11.00 uur. ruimtelijke ordening; volkshuisves ting; bouw- en woningtoezicht welstandstoezicht; stedebouw grondbedrijf (m.u.v. beheer land bouwgronden): beheer eigendom men; exploitatie bestemmingsplan nen; grondverwerving; gronduitgifte. Wethouder P.J.H. Driessen Maandag van 10.00-11.00 uur. culture zaken: muziekschool, mu seum, schouwburg, bibliotheek, mo numentenzorg, oud archief, culturele verenigingen, grote en kleine kun sten, vrije academie; sociale zaken; onderwijs; volwassenen-edukatie; sportzaken; rekreatie; jeugd- en jon gerenwerk; akkommodatie-aangele- genheden; sociaal-cultureel werk; mondiale vraagstukken; mediazaken; kinderopvang. Kennisgeving bekendmaking Ontwerpbeschikking Burgemeester en wethouders van Ven ray maken bekend, gelet op de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne, dat zy voornemens zyn hinderwetvergunning te verlenen aan: N.V. Waterleidng My. Limburg, Prins Bisschopsingel 2, 6211 JX Maastricht voor het uitbreiden/wy- zigen vim het districtskan- toor/opstallingsruimte met een gaszand-, en stolopslag gelegen aan het Keizersveld 17 te Venry Dit onder oplegging van voor schriften die nodig z(jn in het be lang van het voorkomen of beperken van gevaar, schade of hin der buiten de inrichting. De ontwerp-beschikking en bijbe horende stukken kunnen op het raadhuis, Baadhuisstraat 1 te Ven- ray, kamer 309, elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur worden inge zien tot 16 tot 30 september 1993. 'Ibt deze datum kunnen de stuk ken ook, na telefonische afspraak, worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur. De aanvrager, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aanleiding van de aanvraag en ieder die aantoont dat h\j daartoe redelijkerwijs niet in staat is ge weest, kunnen tot bovengenoemde datum gemotiveerde bezwaren in brengen naar aanleiding van de ontwerp-beschikking. De bezwaar schriften moeten schriftelijk by burgemeester en wethouders wor den ingediend. Degene die een be zwaarschrift indient, kan verzoeken zyn persoonlijke-gege vens niet bekend te maken. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens deze, het hoofd van de afdeling volkshuisvesting, ruimtelijk^ ordening en milieubeheej De brandweer van Venray gaat ac tief vrouwelijke vrijwilligers wer ven. Via posters en advertenties worden sportieve vrouwen die be schikken over enig technisch in zicht en tegen een stootje kunnen, uitgenodigd om een s kennis te ko men maken. Zaterdag 25 septem ber zal voor belangstellenden in en om de kazerne een informatiepro gramma verzorgd worden. De Ven- rayse actie past in een landelijke wervingscampagne die op 25 sep tember van start gaat. Goede ervaringen Sinds enkele jaren werken er twee vrouwen bij de Venrayse brandweer. De ervaringen zyn over wegend positief, zowel van de vroui- wen zelf, als van hun mannelijke collega's. Brandweervrouw Maria Verstegen: 'Aanvankelijk dacht ik, wat, moeder van drie kindeme, nu de brandweer te bieden. Myn man- nelye collega's echter hadden min der moeite met my dan ik met mezelf. Gaandeweg bleek dat waar ik in bepaalde situaties fysieke kracht tekort kwam, ik in andere gevallen een welkome aanvulling was op sociaal, emotioneel vlak. De praktijk leert dus dat mannen en vrouwen in één ploeg een perfekte combinatie kunnen vormen. 'Brandweervrouw Marion de Bres sen 'In het begin kijkje natuurlijk een beetje de kat uit de boom, maar eenmaal opgenomen in de groep word je onherroepelijk gegrepen door de spanning tijdens de uitruk, door het gezamelyk uitrukken en oefenen maar ook door de vele kropsactiviteiten ontstaat als van zelf een goede onderlinge sfeer.' Brandweercommandant van Oosterhout Brandweercommandant Harrie van Oosterhout wil graag meer vrouwen in zyn korps. 'Ons korps is nauw verbonden met de Venray se samenleving. Dat willen we graag zo houden, en manier om daarvoor te zorgen is dat we een goede afspie geling vormen van de bevolking. Zoveel mogelijk groepen ho ren vertegenwoordigd te zijn. Jongeren en ouderen, lager en hoger opgelei den, maar ook mannen en vrou wen.' De commandant gaa ervan uit dat er in Venray meer vrouwen i het brundweerwerk geïnteresseerd zyn. 'Het is mooi werk, uitdagend soms, onder moeilijke omstandig heden soms, maar altijd toch ook dankbaar; het helpen van anderen die veelal in nood verkeren.' Procedure Vrijwilliger wordt je niet zomaar. De vrouwen die na alle ingformatie en een gesprek nog steeds geïnte resseerd zijn en vervolgens door de Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet treft u onderstaand een overzicht van de in de afgelopen week bij burge meester en wethouders van Venray ingekomen bouwaanvragen. het vergroten van de woning aan de Polkastraat 16 tnv G.T.M. Ver koelen, Polkastraat 16; het vergoten van het wijkcentrum aan de Krui- delaan 161 te Venray tnv Stichting Wijkcentrum Landweert, Kruiden laan 161; De bouw van een woning in Landweert III tnv J.P.G. Philip- sen, Goudsmidstraat 42; de bouw van een woning in Landweert III tnv H.J.M. Philipsen, Goudsmidstraat 42; het vergroten van de woning aan de Castelostraat 19 te Castenray tnv G.C.H. Dinghs, Castelostraat 19; bouw van een car port aan de Sleutelbloem 20 te Ven ray tnv J.A. Vermeulen, Sleutelbloem 20; Bouw van een wo ning met berging-installingruimte in Landweert II te Venray tnv E. Oostdam, Etudestraat 29. Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting, ruimtelijke ordening en milieu, selectieprocedures (waaronder een strenge medische keuring) komen, worden uiteindelijk benoemd in de rang van aspirant-brandweerwacht. daarna volgt verplicht een oplei ding van tenminste twee jaar (avon dopleiding) tot het niveau van brandwacht eerste klasse, uiteinde lijk ligt voor hen, na een aantal ja ren en het volgen van de daarbij behorende opleiding, de functie van hoofdbrandwacht in het ver schiet. Informatie Vrouwen die naar aanleiding van dit artikel hun belangstelling ken baar willen maken of meer infor matie over hun mogelijkheden by de brandweer van Venray, kunnen daarvoor terecht by": De Kazerne 15 5802 EK, tel. 04780-23399, Het Kan toor, Raadhuisstraat 1 5802 MB, tel. 04780-23251 Burgemeester en wethouders hebben in de afgelopen week voor onderstaande bouwmeldingen bouwtoestemming afgegeven. Zy die menen door de afgifte van een of meer van deze bouwtoestemmin- gen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen kunnen op grond van de Wet AROB daartegen by het col lege van burgemeester en wethou ders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indienen en wel binnen 30 dagen nadat de beschik king is gegeven. Het plaatsen van een tuinhuisje aan de Melchiorhof 14 tew Venray tnv P.A. Janssen, Mel chiorhof 14. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een be zwaarschrift binnen 3 weken na dagtekening van deze publikatie wordt ingediend. Venray, 16 september 1993 Burgemeester en wethouders van Venray. Kennisgeving bekendmaking beschikking Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend, gelet op de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne, dat zij hinderwetvergun ning hebben verleend aan: Maatschap Goumans-Hermus, St Jozeflaan 2, 5817 AC Smakt voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een varkensmestery, gelegen aan de Rosmolenweg ongenummerd te Oostrum, en aan G. Reintjes, Lor- baan 3, 5814 AE Leunen voor een nieuwe, de gehele inrichting omvat tende vergunning voor een bloem kwekerij met assimilatieverlichting gelegen aan de Lorbaan 3 Veulen. De beschikking en bybehorende stukken kunnen op het raadhuis, Raadhuisstraat 1 te Venray, kamer 107, elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur worden ingezien van 16 tot 30 september 1993. Ibt deze datum kunnen de stuk ken ook, na telefonische afspraak, worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur. Tot deze datum kan by de afde ling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State een beroep schrift worden ingediend door de aanvrager en degenen die tegen de aanvraag om vergunning tydig be zwaren hebben ingediend. Ook de genen die om gegronde redenen niet in staat zyn geweest bezwaar te maken, kunnen een beroepschrift indienen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Raad van State, afde ling voor de geschillen van bestuur, postbus 20019, 2500 EA 's-Graven- hage. Op bovengenoemde datum wordt de vergunning van kracht, tenzy vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek wordt gedaan om de beschikking te schorsen of een voorlopige voorziening te treffen. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet wor den gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Post bus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting, ruimtelyke ordening en milieubeheer, Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan de volgende bou waanvragen medewerking te verlenen. sloop van bestaande opstallen en nieuwbouw van een hobby ruimte/berging aan de Albionstraat 7 te Leunen tnv M.W. Martens, Albi onstraat 7; uitbreiden van de gara ge/berging aan de Sleutelbloem 65 te Venray tnv F.L.A.M. Kappel, Sleu telbloem; bouw van een berging aan de Pinksterbloem 16 te Venray tnv P.G. Piepers, Pinksterbloem 16. De op de bouwaanvragen betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 17 sept. 1993 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage bij de onderafdeling bouwbeheer, kamer 107 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders wor den ingediend. Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting, ruimtelyke ordening en milieu, Burgemeester en wethouders hebben in de afgelopen week vooor de onderstaande bouwplannen bouwvergunning verleend. Zij die menen door de afgifte van één of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de wet AROB daartegen bij het college van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd be- zwaarschrft indienen en wel bin nen dertig dagen na bovengenoemde datum. bouw van een berging/carport aan de Vingerhoedskruid 7 te Ven ray tnv J. Claus, Vingerhoedski'uid 7. De burgemeester van Wethouders voornoemd, names dezen, het hoofd van afdeling volkshuis vesting, ruimtelijke ordening. elke week nieuws lieer. Met verwyzing naar artikel 5, van de monumentenverordening van de gemeente Venray brengen bur gemeester en wethouders van Ven- ray ter algemene kennis, dat de volgende panden op de gemeente lijke monumentenlijst geplatst zyn:l. Beukenlaan 1, Venray (Ver pleegtehuis Beukenrode); 2. Leun- seweg 3 en 5, Veniay (Paterskerk en pastorie); 3. Leeuwslraat 4, Venray (Woonhuis bij Brouwerij); 4. Merse- loseweg, Vemay (St. Odapark); 5. Noordsingel 39 (voorheen St. Anna- laan 5), Veniay (Psychiatrisch cen trum St. Anna); 6. Noordsingel 39 (voorheen St. Annalaan 4), Veniay, Dokterswoning); 7. Noordsingel 39 (voorheen St. Annalaan 3), Venray (Dokterswoning); 8. St. Annalaan 2, Veenray (Dokterswoning); 9. St. An nalaan 1, Venray (Dokterswoning); 10. Raadhuisstraat 18, Venray (Woonhuis-Kapelanie); 11. Stations weg 27, Venray (Woonhuis); 12. Sta tionsweg 43, Venray (Woonhuis Sonnevanck); 13. Wanssumseweg 12, Oostrum (Klooster Paschalis). De gemeentelijke monumentenlijst en de overige stukken die hierop betrekking hebben, liggen ter inza ge op de secretarie van de gemeente (kamer 2.30), Raadhuisstraat 1. Op basis van artikel 5, lid 3, van de genoemde verordening, kunnen be langstellenden binnen één maand na de datum van publikatie van de ze openbare kennisgeveing bij de gemeenteraad gemotiveerd beroep instellen tegen ons besluit. In het beroepschrift dienen alle redenen aangevoerd te worden, op groand waarvan beroep aangetekend wordt tegen plaatsing op de gemeentelijke monumentenlijst. het beroep schrift dient gestuurd te worden naar postbus 500, 5800 AM Venray. Venray 16 september, burgemeester en wethouders van Venray, drs. J.F.H.A.B. Waals, burge meester. drs. A.W.M. de Bever, secretaris. 19-11 sept.: Prinses Beatrix Fonds, j Alleen voor deze kollekte is een vergunning verleend. Koliekteren buiten de aangegeven periode is niet toegestaan. De kollektanten en kollektrices moeten een op de be treffende kollekte gericht legitima tiebewijs kunnen vertonen. Wat niet veel mensen weten, is dat bij de brandweer veel vrijwilligers werken. Hoofdzakelijk mannen, en nog maar weinig vrouwen. Terwijl vrouwen van harte welkom zijn. Dat is al een tijdje zo, maar ook dat weet nog niet iedereen. Je hoeft er geen speciale opleiding of een bijzonder beroep voor te hebben. Een goede algemene ontwikkeling kan al voldoende zijn. Als je ook aan de overige eisen vol doet, kun je solliciteren, zo simpel is het. Misschien trekt het onalledaagse je, misschien hou je van spanning - zonder last van stress te hebben. Daarnaast gaat het ook om je technisch in zicht, motivatie, teamgeest en conditie. In het werk loop je risico's en dan is het van levensbelang dat je op je collega's kunt vertrouwen, en zij op jou. De meeste vrijwilligers bij de brandweer zijn één week per maand stand by, en moeten dan op elk ogenblik oproepbaar zijn. Het is dus verstandig om ook thuis en op je werk te overleggen. Ben je jong en spreekt het je aan om als vrouw bij de brandweer te werken? Bel dan voor meer informatie of voor een afspraak om eens vrijblijvend de sfeer te komen proeven. Kazerne, Acaciastraat 15, 5802 EK Venray, telefoon 04780-23399. Kantoor, Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray, telefoön 04780-23251. MiW-- •--<

Peel en Maas | 1993 | | pagina 18