24-25-26 Sept. RABOBANK LEUNEN Leunen, Veulen, Heide hoofdsponsor organisatie: r\ Earth Fire een kwart eeuw Nederpop Volendams roem nijsen/gramco Row wen Heze OOK Voorverkoop: Rabobank - Leunen Kapsalon Gielen - Heide Fleurkens-van Gassel - Veulen Muziekwinkel van Bree - Venray Passepartout f27,50 Lokatie: Feesttent Steegse Peelweg - Leunen Organisatie: Harmonie St. Catharina Leunen - Veulen - Heide 1 PEEL EN MAAS Donderdag 16 september - Pagina 15 Anny Schilder en Next One mengvoeders KWALITEIT mengvoeders voor varkens «rundveepluimvee Nijsen/Granico Mengvoederbedrijf b.v. Veulenseweg 20, 5814 AC Veulen Tel. 04780-81574, fax 04780-88456 Beste muziekliefhebbers, Ook dit jaar weer hebben we geprobeerd om een program ma samen te stellen, waarbij jong en oud, een of meer da gen kan komen genieten van ons muziekfeest. Omdat het steeds moeilijker wordt om de financiële mid delen voor onze muziekvere niging bij elkaar te krijgen, willen wij ook via deze weg onze sponsors hartelijk dan ken voor hun bydrage. Harmonie St. Catharina wenst u allen een muzikaal weekend toe. J. Kuenen, voorzitter Vindingrijkheid en gevoel voor humor zijn, tesamen met de Tex Mex, polka's en Ierse Folk (a la The Poques), boven alles feestmuziek, de ingrediënten voor de succesfor mule van Rowen Heze. Live staat de groep als een huis. Met veel enthou siasme en spelplezier en een stevi ge sound komt Rowwen Heze op de nietsvermoedende luisteraar als een stoomtrein over. Liefhebbers zyn er, jong en oud, van folklielheb- ber tot punker. Vooraan staat dan ook vaak een heftige pogoride mas sa, terwijl verder, voor zover moge- I lyk, uit volle borst wordt meegezongen. j Telkens weer bewijst de groep dat grenzen verlegd kunnen worden en dat popmuziek met een dialect j geen beperking hoeft te zijn als de zeggingskracht er is, eerlijk en overtuigend. Dat is natuurlijk al ge bleken tijdens de vele festivals zoals byv. Groningen (Sneeuwpop IJssta- i dion), Leuven (Marktrock), Lokeren (Lokerse Feesten), Haarlem (Bevry- i dingspop), Terschelling (Oerol), Am- j sterdam (De Dam/Uitmarkt), maar de absolute klapper was natuurlijk het spetterende optreden op het Pinkpop festival en onlangs een I popfestival in Denemarken, j Het tweede album 'Boem' ver scheen juli 1991, en de eerste single j ervan was 'Henk is enne lollige vent'. Het album stond ruim een j jaar lang genommeerd bij de best- j verkochte 100 albums (CD Top 100) j en tot groot genoegen van velen I verbreiden de zes oprechte ama- j teurs op hun eigen wijze het Lim burgse dialect, en terwijl 'limbo' ooit een scheldnaam gold te zijn voor een inwoner van de Zuidelijke provincie, koesteren Rowwen Heze en een deel van de aanhang het in middels als een geuzennaam. Jack Poels: 'Doorgaans vinden Nederlan ders het Limburgse dialect best leuk. Wij gaan gewoon naar de randstad toe met de bedoeling die mensen eens effe een poepje te la ten ruiken. En ze ruiken het, hoor. We maken echte feestmuziek. Er is nog nooit een optreden geweest waarin niets gebeurde. We eindigen steevast met een uitgelaten hossen de mengte voor ons podium'. Daar bij blijkt de accordeon het feestinstrument bij uitstek. 'Wan neer we dat instrument oppakken zie je de gezichten van de mensen al stralen'. Die accordeon speelt in Rowwen Heze een hoofdrol. De mu zikanten hanteren de benaming 'penspiano' voor dit, naar de tand des tijds, electrisch versterkte in strument. Dat gebeurde overigens met zenders om optimaal bewe gingsvrijheid te geven aan de ren nende en spelende muzikanten. Het zweet spat er met emmers tege- i lijk vanaf. i Van het album 'Boem' worden i nog twee singles getrokken; het al eerder genoemde 'Bestel mar' en 'Kronenberg', die beide bijzonder snel hun weg naar de hitlijsten wisten te vinden. De van dit album afkomstige single Twieje Wurd', een gevoelige ballade over een dorp dat rouwt om het verlies van een ge liefde inwoner, baande zich rond de I jaarwisseling in korte tyd een weg door de hitlijsten. Ook in dit num mer is de accordeon prominent aanwezig, en bewijst zijn veelzijdig heid door hierin melancholische gevoelens op te roepen. Het jaar 1993 is voor Rowwen He- ze goed begonnen. Hun populariteit in heel Nederland werd bewezen door de lezers van het Veronica blad, die de groep nomineerden voor Veronica Award. En dat hun vakbekwaamheid ook door de vak mensen wordt gewaardeerd en ge respecteerd, blijkt uit het feit dat zijn door de Stichting Conamus zjjn onderscheiden met de Zilveren Harp. Diefstal uit personenauto Een 27-jarige inwoonster van Overloon kwam bij terugkeer bij haar op het Gouden Leeuwterrein geparkeerde auto tot de ontdekking dat er was ingebroken. Ontvreemd was de radiocassettespeler ter waar de van 800,-. Tbegang was verkre gen door gebruikmaking van ,een valse sleutel. In november 1968 spelen de ge broeders Koerts in de formatie Opus Grainfull. De naam verandert in Earth Sc Fire omdat de gebroe ders Koerts astrologisch gezien on der het element vuur en de overige leden onder het element aarde val len. Chris Koerts en Hans Ziech gaan op zoek naar een nieuwe zan geres, omdat ze vinden dat de sound van de groep een vrouwelij ke vocaliste vereist. Jemey Kaag man wordt uiteindelijk uit een tiental zangeressen gekozen. De groep speelde in die tyd vaak in het voorprogramma van The Golden Earring. George Kooymans ziet wel wat in Earth Fire en schrijft een nummer voor hen: Seasons. Dit be reikt in 1970 de tweede plaats in de nationale hitparade en zelfs in Ja pan haalt het nummer twee. De doorbraak van Earth Fire is een feit. De groepsleden schrijven nu zelf twee opvolgers: Ruby is the one en Wild and exciting. Earth Fire maakt de verwachtingen waar. De single Invitation wordt wederom een hit. Storm and Thunder wordt op single uitgebracht en bereikt de Tbp-5. Jemey wordt in de polls ge kozen als beste zangeres. In mei 1972 scoort de groep een nummer één hit met Memories. De single wordt ook in het buitenland een hit, Memories wordt tevens ge kozen tot beste single van het jaar. Vooijaar 1973 brengt een nieuw single-succes: 'Maybe tomorrow, maybe tonight'. De Stichting Cona mus beloont Earth Fire met de Zilveren Harp. Tevens ontvangt men een gouden LP voor 'Song of the Marching Children'. In 1975 werden de single 'Only ti me will tell' en de LP 'Tb the world of the future' uitgebracht. In mei tourt de groep door ons land. 'Atlan tis' wordt goud. Met de nieuwe sing le 'What difference does it make' besluit de groep vanaf het Veronica- ship de eerste TV-uitzending van die omroep. Er wordt een verzame- lelpee uitgebracht 'The story of Eath c Fire'. Daana wordt 't stil rond de groep. Platen floppen en de hele ritmesectie wordt gewijzigd. Bert Ruiter en als Tamboer worden de nieuwe bassist en drummer. Ook aande langjarige samenwerking met Jaap Eggermond komt een einde. In 1979 verschijnt 'Reality fills fan tasy', een album dat in korte tijd platina wordt. De single 'Weekend' overtreft alle verwachtingen. Zeven weken lang is het de meest ver kochte single van ons land (150.000 exemplaren). De muziek is wel sterk veranderd. Earth Fire be schikt nu over een stevige ritme sectie, die haar stempel op de num mers drukt. 'Weekend' wordt inde polls gekozen tot single van het jaar; 'Reality fills ïhntasy' tot LP van het jaar. Met 'Weekend' breekt de groep in byna, heel Europa door. Nummer één noteringen worden behaald in Duitsland, Zwitserland, Denemarken en Portugal. In Duits land krijgt Earth Fire de Bronzen Leeuw en in eigen land de hoogste onderscheiding die er op muziekge bied te behalen valt: De Gouden Harp van de Stichting Conamus. In 1981 ontvangt de groep uit handen van de staatssecretaris Nee- lie Smit-Kroes de Exportprijs. In 1980 zijn er van Earth Fire de meeste platen in het buitenland verkocht. De opvolgers van 'Reality fills Fantasy' door aanmerkelijk minder en in mei 1983 houdt Earth Fire het voor gezien. Jemey be gint een solo-carrière en brengt te gen het einde van het jaar de door Hans van Hemert geproduceerde LP 'Made on Earth' uit. De single 'Allright here I am' wordt een hit. Jemey Kaagman wordt verder be kend door haar activiteiten voor de BV Pop, een belangengroepering voor popmusica. Opnieuw Het bloed kruipt toch waar 't niet gaan kan en in 1987 wordt Earth Fire opnieuw opgericht. Gezicht en stem van de groep en tevens oudste lid Jemey Kaagman is nog steeds van de partij. Jemey Kaagman volg de een secretaresse-opleiding en was als zodanig werkzaam toen Chris Koerts en Hans Ziech haar in september 1969 vroegen de vocalen by Earth Fire voor haar rekening te nemen. Ab Tamboer kwam in september 1978 bij de groep. Ab speelde voorts enige jaren bij Het Goede Doel en was vaste drummer van de Nederlandse sessie van de Musical Cats. Bert Ruiter verwierf z'n grootste be kendheid in de tyd dat hy bassist was by Focus (met Thijs van Leer en Jan Akkerman). Sins oktober 1978 speelt hy bij Earth Fire. Ton Scherpenzeel richtte in 1972 samne met twee mede-studenten van het Hilversumse Muziek Ly ceum, Pim Koopman en Max Wer ner, de symfoniscche rockgroep Kayak op. Die band behoorde 10 jaar tot de meest toonaangevende Nederpopgroepen. In 1987 treed Tbn toe tot Earth c Fire. Age Kat verzorgde samen met The Frog o.a. het voorprogramma van Joe Cocker, Fisher 2 en Millie Jack son en tourde door Europa met Kool The Gang. Als studio muzikant speelde Age ondemieer op platen van Lori Spee, Tbny Willé en Max Wemer. Onlangs trad Earth Fire samne met enkele andere Gouwe Ouwe Bands op in de Ahoy te Rotterdam voor een publiek van ruim 10.00 mensen. Zy staken met kop en schouders uit boven alle an dere bands. Hun aantal optredens is thans beperkt, zodat men niet vaak de kans meer krygt om hier in de regio te genieten van een op treden. Nu heeft men de kans in Leunen, dus..., een unieke kans, die men waar moet nemen. Gewonden bij botsing Dinsdagmiddag sorteerde een bestuurder uit Wanssum op de Wanssumseweg voor om een inrit in te rijden. Dat werd te laat opge merkt door de bestuurster van een personenauto uit Venray. Omdat zy haar auto niet tijdig tot stil tand kon brengen, botste deze tegen de reeds stilstaande auto op. De Wanssumse bestuurder en twee inzittenden moesten voor behandeling van kneuzingen en schaafwonden naar het ziekenhuis worden vervoerd. Na behandeling konden ze alle drie naar huis worden overgebracht. Middenjaren zeventig zette de Vo- lendamse zangeres Anny Schilder haar eerste schreden op het showbusiness-pad tijdens een op treden van BZN op 'Luilaknacht' in het Noord-Hollandse Landsmeer. Met Anny scorde BZN hit na hit en sindsdien is de groep (ook zonder Anny) niet meer uit de hitlysten weg te denken. Na zich in 1984 tijdelijk uit de showbizzwereldje te hebben terug getrokken, kwam ze ruim een jaar terug met haar solo-plaat. Here I am. In de daarop volgende jaren scoorde Anny hits met onder ande re Love is, Mama's Dinky Darling, You're my hero, Adieu Chery. A1 snel volgden televisie-specials van uit St. Maarten, Turkije en In donesië. Haar samenwerking met het eveneens uit BZN afkomstige duo Cees Tol en Thomas Tbl (Tol Sc Tol), heeft geresulteerd in een juweeltje van een album, getiteld This is...An ny Schilder. Naast beidé rIbls werkte ook Hans Hollestelle aan het album mee. Anny vertolkt op This is... Anny Schilder nummers van de hand van Tol Sc Tbl, Paulo Patricio Vla dimir Cosma, Michel Fugain en van Weber, Black Sc Heart. Tegenwoor dig wordt Anny Schilder steevast begeleid door de eveneens uit Vo- lendam afkomstige groep Next One. Deze groep werd rond 1970, mede geinspireerd door de successen van hun dorpgenoten The Cats, gefor meerd. Nnext One heeft de afgelo pen jaren opgetreden in de meest bekende zalen van Nederland en België met een omvangrijk reper toire waar Close Harmonie een vooraanstaande plaats innam. Pla- tensuccessen heeft Next One ook gekend, met nummers als Little Spanish Sailor. I love You so en niet te vergeten hun Tbp-3 notering Cats Forever. Next One bestaat tegenwoordig uit; Bassist/zanger van het eerste uur Jan Sombroek, drummer Kees Steur, toetsenman Ernst Renout, gi tarist/zanger Henk Schouten en last but not least Pieter Jochems. Tegenwoordig brengt Next One in combinatie met Anny Schilder een avondvullend programma, dat bestaat uit een aanstekelijke men geling van oude en nieuwe hits, zo als uiteraard een medley van grote BZN-hits. Onlangs bracht Next One Anny Schilder een Cd uit die momenteel gepromoot wordt door middel van optredens in den lande, en nu in Leunen. De organisatie gaat er prat op dat zij deze groep met Anny Schilder heeft kunen contracteren. voor uw A KETTING A FORMULIEREN drukkerij van den munckhof bv grotestraat 68 venray tel. 04780-82727

Peel en Maas | 1993 | | pagina 15