'Vrouwen in Venray volop aktief, ook in de politiek' 'Dit had ik: al jaren eerder willen doen' Dak van Theehuis weer gesloten OP OP Woningbouwvereniging wordt stichting Appertementencomplex voor ouderen in Henseniusstraat ODAPARK U kunt zich gelukkig prijzen. 3o o 'T VENROJS LAEVE GETAEKEND Werkgroep Vrouw en Politiek start campagne: Woongemeen schappen voor Ouderen houden open huis STUNT AANBIEDING dekbedden 7<r Dodelijk verkeersongeval in Vredepeel 28.995,- Organisator Golden Moonlight Music Weekend: PEEL EN MAAS Donderdag 26 augustus - Pagina 5 De onlangs opgerichtte werk groep Vrouw en Politiek zal zich het komende halfjaar in gaan zet ten om vrouwen meer te interes seren voor de politiek. Hierbij wordt vooral gestreefd naar aktie- ve deelname binnen de politiek. Als start van deze campagne zal er op dinsdag 21 september een discussie-avond worden georgani seerd in het Venrayse gemeente huis. Daarbij zal het vrouwen- belang in de politiek centraal staan. VERKIEZINGEN 1994 Wordt weer een jaar van veel verkiezingen: Gemeenteraadsver kiezingen op 2 maart, de 2e Kamer op 3 mei en het Europees Parle ment op 16 juni. Landelijk is er voor dit jaar een campagne gestart onder het motto Vrouwen kiezen in de politiek. Hiermee wil de over heid bereiken dat meer vrouwen zich voor politiek gaan inte resseren. Plaatselijk is deze aktie overgeno men door de Werkgroep Vrouw en Politiek. Hierin zijn nagenoeg alle Venrayse politieke partijen verte genwoordigd. Ook D'66, die deze keer weer in Venray aan de verkie zingen deel zal nemen, wordt in de ze campagne betrokken. Volgens de werkgroep is het belangrijk om meer vrouwen in de politiek te hebben. Vrouwen vormen op dit moment nog een duidelijke min derheid. Bovendien is het zo dat hoe meer vrouwen politiek aktief zijn, hoe meer de belangen van de vrouw worden gediend. 'Tenslotte bestaat de helft van de samenleving uit vrouwen', menen de leden van I de werkgroep. AKT1VITE1TEN De campagne gaat in september van start met een discussie-avond over het vrouwenbelang in de poli tiek. Vrouwen die hierover mee wil len praten zijn van harte welkom. Zo zal deze avond de brochure 'Ge meenten kiezen voor emancipatie beleid' van de Landelijke vereni ging van Emancipatiebureaus worden besproken. Ook worden de concept-gemeenteraadsprogram ma's van de Venrayse politieke par tijen bekeken, om te zien hoe het emancipatiebeleid hierin is ver werkt. Verder worden vrouwen in de ge legenheid gesteld om een zg 'snuf felstage' te lopen. Politiek geïnteres seerden kunnen met reeds politiek aktieve vrouwen 'meelopen' tijdens commissie- of fraktievergaderin- gen. Ook de raadsvergadering van 28 september zal worden bezocht Zij kunnen zo een beefje aan de po litiek 'snuffelen'. Deze vrouwen hoe ven niet persé lid te zijn van een politieke party. De redaktie van Peel en Maas heeft zich bereid getoond om mee te werken aan deze campagne. De komende maanden zal er regelma tig een interview met een politiek aktieve vrouw (of in het verleden aktief geweest) gepubliceerd wor den. Verder zal er met ingang van 23 september wekelijks een vrouw of man in Peel en Maas middels een kort citaat kenbaar maken waarom hij of zij het belangrijk vindt dat vrouwen politiek aktief zijn. MOEILIJK Campagnes om vrouwen politiek aktiever te krijgen zijn niet nieuw. Eind jaren zeventig werden al de eerste campagnes gehouden. Is het streven er nu naar om evenveel vrouwen als mannen in bijvoor beeld een gemeenteraad te krijgen, toen langen de percentages veel lager. Bekijkt men echter de huidige percentages dan schommelen die rond de 25%. Oorzaken dat dit percentage nog betrekkelijk laag is liggen in het feit dat de vrouwen nog steeds in de minderheid zijn. 'Verder bestaat er een soort angst' menen Mea van Vugt en Wiske Koster van de werk groep. 'Veel vrouwen zijn mis schien wel bang om iets te doen binnen de politiek'. Een goed voorbeeld van dat laat ste speelt bij de fraktie V.d. Vorle. Deze fraktie wil op de derde plaats van de verkiezingslijst een vrouw plaatsen. Binnen die party is ech ter tot op heden nog niemand ge vonden die die plaats in wil nemen. De werkgroep is zich daarom be wust dat deze campagne niet mag eindigen by de gemeenteraadsver kiezingen. Juist daarna is regelma tig naar buiten treden van belang Overigens komt voor deze verkie zingen de campagne al eigenlyk te laat De meeste verkiezingslysten liggen in concept klaar. Daaraan zal weinig veranderd kunnen worden. 'We richten ons daarom nu op het gegeven dat vrouwen voor vrouwen gaan kiezen' aldus Marianne Tim mermans, emancipatiemedewerk ster van de gemeente Venray. Op lange termijn streven we naar meer aktieve vrouwen in de politiek. Er heeft zich weer een sponsor gemeld by Stichting Odapark. De stichting kon afgelopen week Gran Dorado Loohorst byschry- ven op de lyst En ook het aantal donateurs neemt gestaag toe. On dertussen vorderen in het Oda- I park de werkzaamheden aan het Theehuis en park. Bouwbedryf Raedts heeft het dak van het Theehuis weer gesloten en de mu ren zyn nu zover behandeld dat het nieuwe stucwerk kan worden aangebracht Bovendien heeft Bouwbedryf Verhoeven Venray de poort aan de hoofdingang aan de Merseloseweg geheel opnieuw op getrokken. Het ziet ernaar uit dat het Thee huis en park vanaf 10 september in uitstekende konditie zullen zyn om onderdak te bieden aan de mani- festaite '93 Geheimen' van de Ven rayse Kunstkring. Gouverneur Van Voorst tot Voorst zal op 10 septem ber '93 Geheimen', het Theehuis en Odapark officieel openen. De voor bereidingen voor '93 Geheimen' zyn inmiddels ook op gang geko men. In en rond het Odapark wer ken komend weekend ongeveer 100 kunstenaars aan het plaatsen van hun by dragen aan de mani festatie. De uitnodigingen voor de opening van de manifestatie gaan in de loop van deze week by de Ven rayse Kunstkring en Stichting Oda park de deur uit. OPTREDENS Op de avond van de 10e septem ber zal in het Odapark een aantal kunstenaars optreden en perfor mances verzorgen. Daar zullen on dermeer Lichel van den Ende, Adriaan Nette, Maijatta Ranta-LSO, Marcel Bors, Teatral en Miel Cools acte de présence geven. Het artistie ke programma begint in aanslui ting op de officiële opening om 19.30 uur met de performance van Lichel van den Ende en eindigt om 22.30 uur met 'Secreto' van Teatral. "Theehuis en park blyven tot 01.00 uur open voor discussie, dranlyes en hapjes' zegt het programma dat met de uitnodigingen verzonden wordt. GROENGROEPEN Dinsdag 24 augustus vergaderden vertegenwoordigers van het IVN, de Jeugdnatuurwacht, de Imkersver eniging Jong Nederland en Ed van der Zwet en Joep Vaessen, vertegen woordiger van de gemeente Venray, met het bestuur van Stichting Oda park over de groene renovatie van het park. Ze voerden voorbereiden de besprekingen over instelling van een werkgroep van vyf leden die het bestuur zal adviseren met be- tekking tot herstel en instandhou- TIMMERWERKEN voor: ramen, deuren, kozijnen isolatieglas, jefiovatie da^vermeuv, tQudsbedrijI J. van de Ligt Wans8um, De Cuyperetraat 37 04784-2184 ding van de natuurwaarde van het Odapark. Het is de bedoeling eind oktober een eerste versie van een beheersplan gereed te hebben. Het bestuur van de Stichting heeft op zich genomen in samenwerking met de betrokken groengroepen te zoeken naar ondersteuning van de werkgroep. AANLOOP Vooruitlopend op meer definitie ve plannen voor herinrichting van het park zullen op korte termyn enkele nieuwe banken en afvalbak ken worden geplaatst Leden van Jong Nederland zullen met het oog op de opening van Theehuis en park op 10 september een aantal hoofdpaden egaliseren en daarmee het park toegankelyker maken. De gemeente Venray levert op het mo ment in de aanloop naar de ope ning op 10 september mankracht om enkele noodzakelyke klussen snel te kunnen klaren. Het bankrekeningnr. van Stich ting St Odapark is 64.19.13.087 (CLNBank). BEZORGING PEEL EN MAAS Peel en Maas verschijnt wekelijks op donderdagmiddag. Onze be zorgers doen hun uiterste best om de krant voor 19.00 uur bij u in de bus te hebben. Voor bezorgklachten kunt u bellen op vrijdag vanaf 9.00 uur tot 18.00 uur, op ons kan toor, tel. 04780-82727. Wij be zorgen dan uw krant tussen 12.00 en 13.00 of tussen 18.30 en 20.00 uur. Ook kunt u met uw bezorgklach ten in onze boek- en kantoorboek handel, Grotestraat 68. terecht. Er wordt uitsluitend vrijdags op genoemde tijdstippen na bezorgd. ABONNEMENTEN Adreswijzigingen, nieuwe abon nementen en annuleringen die nen, voor dinsdagmiddag 12.30 uur bij ons zijn doorgegeven. Al leen dan kunnen ze nog dezelfde week worden doorgevoerd. An ders zullen de wijzigingen pas een week later worden uit gevoerd. Onder het motto 'Kijk Ons!' zul len op zaterdag 18 september 1993 een groot aantal woongemeen schappen van ouderen in Neder land gedurende enkele uren hun deuren openen voor belangsteUen- den. Het doel van deze aktie, geor ganiseerd door de Landelijke1 Vereniging Groepsjvonen voor Ouderen, is een groot publiek in het Europees Jaar van de Ouderen te laten zien, dat veel ouderen hun leven aktief en zinvol invullen, door naast elkaar en met belangsteUing voor eikaars welzyn in een woonge meenschap van ouderen te leven. De LVGO telt onder haar leden op dit ogenblik al 88 wonende groe pen, verspreid over alle twaalf pro vincies in Nederland. Dertien projekten zyn in aanbouw en nog tientallen groepen zyn in de initia tieffase. Ook de 'Woongroep 50+ Venray' wil van deze gelegenheid gebruik maken om haar iedeeën naar bui ten te brengen. Hiervoor zal de 'Woongroep 50+ Venray' op zater dag 18 september een informa tiestand plaatsen op de markt voor de Muziekschool te Venray. Be langstellenden of nieuwsgierige mensen zijn hier van harte wel kom. Wy zullen u graag informeren over wat groepswonen inhoudt en hoever de 'Woongroep 50 Venray' met haar plannen is. Graag zien wy alle 50-plussers die lef hebben om een nieuwe uitdaging aan te gaan op zaterdag 18 september tussen 12.00 en 16.00 uur in in onze stand by de Muziekschool. Vergeten bloembakken binnen te zetten De voor een bloemboetiek aan de Stationsweg geplaatste bloembak ken was men vergeten binnen te zetten. De volgende dag bleek die vergissing een dure te zyn, want beide bakken waren verdwenen. Een schadepost van ƒ250,-. Loslopend vee In de nacht van maandag op dins dag moest de politie twee keer in aktie komen voor loslopend vee. Op de Kivietweg in Ysselsteyn trof de politie een zwart-bonte koe aan die door hen in een weide kon worden gedreven. Dat er op de Ripseweg een paard zou lopen werd door de politie niet gekonstateerd. Telefoon gestolen In een onbewaakt ogenblik heeft een 'klant' kans gezien een draag bare telefoon met oplaadapparatuur mee te nemen uit een woning inrichtingszaak aan de Wilhelmi- nastraat. De waarde van die telefoon be draagt ƒ1.800,-. Vernielingen aan maïsveld Een inwoner van Merselo deed aangifte van vernielingen aan zyn naby de overstortvyver in Leunen gelegen maïsveld. Kolven werden uit de maïsplanten getrokken en overal neergegooid. Ook werd er een vuurtje gestookt waardoor verschillende maïsplan ten voor de oogst onbruikbaar zyn geworden. De politie is gestart met het on derzoek en zal extra surveillances uitvoeren. Hoe groot de schade is kon niet in geld worden uitgedrukt 65% eendendons 140x200 200x200 240x200. f 99,- f149,- f199,- SCH0UTB4STRAATJE 29 - VBÜAf - 1H_: 04780-10065 Grote buit bij inbraak In de nacht van woensdag op donderdag werd door forcering van de achterdeur toegang verkregen tot een aan de Merseloseweg gele gen beddenspeciaalzaak. Ont vreemd werden 200 dekbedover trekken van diverse maten en kwaliteiten, dat alles ter waarde van ƒ15.000,-. Tevens werden anderhalf pak vuilniszakken en een bedrag van ƒ66,- ontvreemd. Of de dader de vuilniszakken nodig had voor de dekbedovertrekken lykt onwaar- schynlyk. Het pleinvraagstuk is nog altijd bij de rechter geparkeerd, of ligt het in de ijskast? Woningbouwvereniging Noord- Limburg wordt per 1 januari 1994 een stichting. De juridische omzetting houdt verband met de grote verschuivingen binnen de volkshuisvesting in Nederland. Volgens direkteur R. de Jong wordt de organisatie door de om zetting van vereniging naar stich ting slagvaardiger en wordt de Invloed van de huurders op het beleid groter. In vergeiyking met de huidige vereniging maakt de stichtings vorm een organisatie met minder schyven mogelyk, waardoor be langrijke beslissingen sneller kun nen worden genomen. Zo kent een stichting geen leden en dus geen le denvergadering Ook de organen al gemeen en dagelyks bestuur komen te vervallen. Volgens direk teur De Jong en bestuursvoorzitter G Leurs wordt de invloed van de huurder echter niet geringer in de nieuwe opzet, eerder groter. De huurders zyn pu, als lid van een vereniging vertegenwoordigd in de ledenvergadering. Dat orgaan houdt zich echter voomömeiyk be zig met het goedkeuren van de jaarstukken. Huurders van de woningen van de woningstichting kunnen vol gens De Jong in de toekomst direkt invloed uitoefenen op het beleid. In de nieuwe struktuur is slechts spra ke van drie organen: de direktie, de Raad van Tbezicht en de Huurders- raad. Deze raad, waarin 20 tot 25 mensen zitting krygen, houdt zich bezig met beleidszaken die alle huurders aangaan. De Huurders- raad geeft advies aan de direktie, die in belangryke zaken verplicht is om dat advies te vragen. Het ad vies van de raad is niet bindend. Voor zaken die niet het hele wo ningbestand aangaan blyven de be staande Bewonerscommissies en de Klachtencommissie in ftmktie. Uit de Bewonerscommissies wordt ook de Huurders raad samen gesteld. Voor het overige krygt de direk tie, onder leiding van de huidige di- 'Abraham' werd van hengel beroofd Op een dak van een schuur aan de Wagnerstraat was een 'Abraham' geplaatst Omdat de 50-jaar gewor den bewoner als hobby de vissport beoefent, was die Abraham voor zien van een werphengel. De werp hengel bleek de volgende dag verdwenen te zyn. De jarige dacht aan een 'geintje' en plaatste op nieuw een werphengel. Die werd echter ook gestolen. Hy deed aan gifte van diefstal by de politie. Tydens het onderzoek betrapte de politie twee jeugdige knapen die in het bezit waren van die werphen gels De knapen gaven hun diefstal toe en brachten de hengels terug naar de eigenaar. Auto al gevonden Zondagavond omstreeks 23.30 uur werd de diefstal van een Opel Kadett gemeld by de politie. Die auto was gestolen vanaf het terrein van een garagebedryf aan de Henri Dun an tst raat in Oostrum. Even daarvoor kreeg de politie een melding van een verkeersonge val aan de Henri Dun an tst raat ter hoogte van de Koninkrykszaal, waar een auto op zyn kop in een greppel zou liggen. "Iben de politie ter plaatse kwam lag er inderdaad een auto in de greppel, maar de bestuurder of inzittenden waren niet te vinden. De politie ontdekte dat de bedrading van de auto was doorverbonden. Iben de melding van de diefstal van de auto kwam kon dus direkt worden medege deeld dat die enkele honderden me ters verder, richting Venray, in een greppel lag. De eigenaar kon nu zyn gestolen auto, weliswaar bescha digd, meteen terugkrygen. rekteur R. de Jong, een grote mate van zelfstandigheid. Op een afstand houdt de Raad van Tbezicht het werk van de direktie in de gaten. In belangryke zaken heeft de direktie de goedkeuring van deze raad no dig. De nieuwe Raad van Tbezicht krygt een zwaardere rol dan de reeds bestaande raad. De nieuwe Raad van Tbezicht zal vyf tot zeven leden gaan tellen, waarvan er minstens één uit de Huurdersraad afkomstig is. Een commissie uit de ledenvergadering maakt een lyst met geschikte kandidaten. Be langstellenden voor deze betaalde funktie kunnen zich binnenkort aanmelden. De juridische omvorming van vereniging naar stichting vindt plaats tegen de achtergrond van grote verschuivingen op volkshuis- vestingsgebied. De Rijksoverheid trekt zich terug en de woningcorpo raties krygen steeds meer vryhe den en verantwoordelykheden. In hegl Nederland worden dan ook verenigingen omgezet in stichtin gen, omdat die een minder bureau cratische struktuur hebben. Nadeel is in ogen van velen dat de stich tingsvorm minder democratische waarborgen biedt dan een vereni ging. Volgens bestuur en direktie van - nog - woningbouwvereniging Noord-Limburg is dat echter niet het geval. Het is overigens niet de eerste keer dat de juridische struktuur van de woningcorporatie verandert Oorspronkelijk als vereniging opge richt, werd later de stichtingsvorm aangenomen. Nog in 1990 werd de stichting weer omgezet in een ver eniging. Vorige week woensdag omstreeks kwart over drie wilde een 88-jarige inwoner van Overloon de Ripseweg in Vredepeel oversteken met zyn fiets. Hy zag daarby een naderende vrachtautokombinatie, bestuurd door een 29-jarige inwoner van Weert over het hoofd. De bestuur der heeft nog alle mogeiyke pogin gen ondernomen om de overstekende fietser te ontwyken, maar dat lukte, gezien de korte af stand niet De fietser werd gegrepen en zodanig gewond, dat hy ter plaatse aan zyn verwondingen overleed. Het slachtoffer was ter plaatse goed bekend en iedereen wist dat hy vry wel dagelyks met zyn fiets grote afstanden aflegde in de omge ving van Overloon. Start bouw eind dit jaar Bouwmy Janssen gaat eind dit jaar starten met de bouw van een woningencomplex in de driehoek Hensenlusstraat-Langstraat (het voormalige café-zaal Volleberg). Op die plaats verryzen 37 appar tementen, bedoeld voor ouderen met lagere Inkomens. Realisatie van het complex kost circa 4,9 miyoen gulden, oplevering is naar verwachting eind 1994. Dat heeft de opdrachtgever, woning bouwvereniging Noord-Limburg, dinsdag laten weten. Het complex gaat bestaan uit twee vleugels, één aan de Langstraat en één aan de Hense niusstraat Achter het pand van schoonmaakbedryf Price langs worden beide delen door een galery met elkaar verbonden. De vleugel aan de Langstraat krygt drie verdie pingen, aan de Henseniusstraat telt het gebouw gedeelteiyk drie en ge- deel teiyk vier woonlagen. Op uitdrukkeiyke wens van de woningbouwvereniging komt de hoofdingang van het complex in de Henseniusstraat In die straat komt ook de toegang tot de binnenplaats van het complex, waar bergingen en parkeerplaatsen voor de bewo ners worden gesitueerd. De ge meente had volgens direkteur De Jong van Noord-Limburg de hoofd ingang en uitrit liever aan de Langstraat gezien. Uit het oogpunt van sociale en verkeersveiligheid van de bewoners, hield de opdracht gever vast aan de rustiger Hense niusstraat De maximale huur voor een ap partement is vastgesteld op 620 gul den per maand. Daardoor komen de woningen binnen het bereik van ouderen die byvoorbeeld van een uitkering moeten rondkomen en aanspraak kunnen maken op huur subsidie. Binnen de Rover 200 serie heeft u een ruime keuze. Houdt u van super sportief? Dan is de 220 GTi een kolfje naar uw hand. Iets rustiger (maar niet minder comfortabel) gaat het toe met de 216 GSi of 214 GSi. De economen onder autoliefhebbers stappen in de 218 S Diesel. Vergelijk en u prijst zich gelukkig in een Rover 200: vanaf IAMV "SMAKTE RHEIDE", VENRAY, Industrieterrein Smakterheide.Tel. 04780-810 32 Een grote tent, een gevariëerd muzikaal programma, leuke om- lysting en genoeg eten en drin ken. Samen met een lekker nazomers zonnetje de waarbor gen voor een geslaagd weekend op het Schouwburgplein. 'Golden Moonlight Music Weekend' heeft organisator Lambert Wilms het feest genoemd. Als het aan de ca fébaas van De Volle Maan had ge legen, was het muziekweekend er al eerder gekomen. 'Het is een oude wens van my', zegt Wilms, 'en als het kan wil Ik dit ook jaarlyks voortzetten'. Jaren ge leden had de cafébaas al plannen om iets dergelyks te organiseren in het centrum van Venray. maar door allerlei omstandigheden kwam het er niet eerder van. Laten zien dat er best wat kan in Venray, noemt hy als achtergrond voor het Golden Moonlight Music Weekend. Wilms is bly met de medewerking van het Winkelcentrum Venray. dat op vry- dag en zondag voor een aantrekke- lyke omiysting heeft gezorgd. Bovenjiien breiden de aktiviteiten zich daardoor uit naar andere plei nen in het centrum. Leven in de brouwery, daar gaat het om. De keuze om countrymuziek en gouwe ouwe te programmeren lag Zie ook pagina 6 7. om verschillende redenen voor de hand. Het trekt by'na gegarandeerd een volle tent, want de lans van de ze muziek zyn hondstrouw. Dat biykt ook uit de kaartverkoop. 'In het Zuiden en Oosten van ons land zitten veel countryclubs, dat merk je nu goed. Die gaan met de hele club naar een concert. Ze kopen dan ook een stuk of twintig kaart jes tegeiyk'. Voor de gouwe ouwe avond signaleert Wilms hetzelfde 'samen uit-idee'. De voorverkoop voor belde avonden baart Lambert Wilms dan ook geen zorgen. Als hy er in slaagt de tent vol te krygen, zitten er vrydag en zaterdag telkens zo'n 2000 mensen binnen.

Peel en Maas | 1993 | | pagina 5