Hardlopen begint met een goede start PEEL EN MAAS Peuterspeel zalen Venray Red Stars Midgetgolf Buitenlust Lopersgroep Peelrunners H.B.S. Diana PEEL EN MAAS Donderdag 26 augustus - Pagina 18 Grote Kerk Pastorie, Bindstraat 6, tel. 81275; ad ministrator II. de Wit O.F.M.. Pa- tersstraat 29. tel. 82385 b.g.g. 85855; kapl. L. Houben, Dr. Poels straat 4, tel. 11664. II. Missen bestellen: ma ttm Z& 09.30-1Ü.30 uur Kindstraat 6. Zaterdag: H. Augustinus, bis schop en kerkleraar. 9.00 Lsm. ouders Neeteson-Custers; Harry Messemaeckers. 19.00 ZONDAGS DIENST: Teng Jeuken (koll.)-. overl. ouders Jans-Beken-Haanen en zoon Arnold; Wiel en Anny de la Roy-v.d. Akker; eehtp. Poels-Janssen en zo nen Jeu en Ber en kleinzoon Diede- rich (S); Jan Kersten en ouders Kersten; ouders Van Dommelen; Bert en Riet Strybos; ouders Hanen-W illems (S); Jan Arts (buurt); Ad Tkminiau (koll.); P. Maa- sen-, Joep Loonen (koll.); Leo Ouden hoven (koll.); Wilhelmina Dirckx (koll.); Jaap Boom (buurt). Zondag: 22e Zondag door het jaar. 8.00 Jrd. Theodoras Pouwels- Maesen, overl. kinderen en overl. lam.; Gerrit Pouwels en overl. lam. 9.30 Ouders Janssen-van Gerven en overl. lam.; lbon Jenniskens; Mar tha Gerrats-Stienen en zoon Hay; Jacques Gossens (koll.); M.H. Jan sen-Koppen (koll.); Bert van Duuren (koll.); Jan Coppus (koll.). 11.00 Jan Deenen sr., Jan Deenen jr. en Sraar Deenen; overl. ouders Laurensse-Maasen, dochter Riek en zoon Jacques; Tbn de Koster (koll.); Herman Theeuwen (koll.); Cor Jans sen (koll.); Henk v.d. Heuvel (koll.). Maandag: 9.00 Nelly v.d. Berg- Munninghof. Dinsdag: 9.00 Lsm. Dora Neilen en lam. 19.00 Lsm. Riek Beelen- Beerkens. Woensdag: 9.00 Lsm. echtp. Tillemans-Duyf (S); Cor de Wit- Nellen en lam. Donderdag: 9.00 Lsm. Piet Cree- mers, ouders en schoonouders. 19.00 Lsm. ouders Van Osch- Hebben. Vrijdag: H. Gregorius de Grote, paus en kerkleraar. 9.00 Lsm. Nel ly v.d. Berg-Munninghof; Anna van Dooren-v.d. Ven; Jac Backus. 14.00 Eucharistieviering waaronder de huwelijkssluiting tussen Mareo Evers en Indra v.d. Broek, St. Pau- lusstraat 20. 15.30 Eucharistievie ring waaronder de huwelijksslui ting tussen Johannes Knijpers en Miranda Houwen, Broekweg 12. Akolieten: Zo: 9.30 Peter Harrewijn en Wilco Janssen. Misdienaars en lektoren: Za: 19.00 Suzanne Laurense en Judith Klomp; lektor-, C. Hendriks. Zo: 11.00 Mark en Joris Timmermans; lektor: T. Verbeek. Vincent van Gogh Instituut St. Servatiuskapel Zaterdag: 18.30 Liturgieviering met volkszang. Voorganger: G. van Loe- nen. Lektrice: T. Blom-Brakel. Int: Joke Lankhorst-Helfterkamp. Zondag: 9.30 Liturgieviering met koor. Voorganger: G. van Loenen. Lektrice: Zr. Hélène. Maandag: 16.45 Liturgieviering. Dinsdag: 1390 Schrift-instuif in het stiltecentrum boven Den Kerk dijk (ingang aan de achterkant). We bespreken de lezingen van de ko mende zondag. Iedereen is daarbij welkom. Woensdag: 16.45 Liturgieviering Paterskerk Zaterdag: 8.00 Antoinette Elsevier en Eva Rojer. 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.30 ZONDAGSVIE RING. Harrie Volleberg; Tonny v.d. Laar-de Wit; Ben Alders; jrg. An- toon Wilmsen en echtgenoten; Her man Geurts. Dit weekend extra kollekte voor de MI VA: Missie Verkeersmiddelen Aktie. Zondag: 9.00 Jrg. overl. echtp. Fleurkens-op het Broek en zoon. 11.15 Twan Peeters (koll.); overl. oudere Michiels-Wijnen; Peter en Marianne Verstappen-, Martijn Wismans en overl. lam. Maandag: 8.00 T.e.v. H. Geest. 19.00 Geen int. Dinsdag: 8.00 T.e.v. St Antonius. 19.00 Harrie Roffers (buurt Hiept); uit dankbaarheid. Woensdag: 8.00 Overl. medebroe ders. 19.00 Geen int Donderdag: 8.00 Geen int 19.00 Overledenen (offerbus). Vrijdag: 8.00 T.e.v. het H. Hart 17.00 Uit dankbaarheid bij 25-jarigliuwe- iyk Jenniskens-Clabbers. 19.00 Ge zinsmis; jrg. Pater Sraar van Meijel; Jacob Jacobs (buurt). Misdienaars en akolieten: Za: 18.30 Emiel Kusters. Zo,- 9.00 Pascal Kusters; 11.15 Martin Leenders. Di en vr: 19.00 Mark. Parochie Brukske Zondag: 10.00 Hoogmis. Voor Jan Theeuwen. Vandaag deurkollekte voor de MI- VA: de Missie Verkeersmiddelen Aktie. Voor afspraken kunt U bellen naar de pastorie van de Paterskerk: tel. 80202. Vredeskerk Zaterdag: H. Augustinus. 8.00 Geen H. Mis. 15.00 Kerk: 60-jarig huwelijk dhr. en mevr. Rongen- Engels. 18.00-18.30 Gelegenheid om ,te biechten. 19.00 Vooravondmis voor de 22e zondag door het jaar. Kinderwoorddienst. Voor Jan Rij broek (koll.); overl. ouders Van Bergen-Stiphout en zoon Jos; jgt Wilhelmus Tyssen; Bertha Tyssen- Pelzer en Jan v.d. Heuvel; Maria Sijbers-Franssen (koll.); Gel v.d. Vel de (koll.); Jan Swinkels (koll.); Fiet Mulder-Jansen (koll.); jrd. Jacobus Thyssen; uit dankbaarheid b.g.v. een verjaardag; Mia Jetten (koll.); Marie Pelzer en overl. ouders Pelzer en kinderen; Wil Broekaar-v.d. Boom (koll.). Zondag: 22e Zondag door het jaar. 8.30 Voor overl. ouders Drabbels- Klaassen; voor het geestelijk en tij delijk welzijn van de parochie. 10.00 Hoogmis, Gregoriaans. Maria v. Meijel en overl. fam.leden. Maandag: 8.00 T.e.v. de H. Naam Je zus. 19.00 Overl. ouders Simons- Willems; Ber Philipsen en overl. fam. Philipsen-den Holder. Dinsdag: 8.00 T.e.v. de H. Geest 19.00 Ouders Thielen-Hendriks en overl. fam. Woensdag: 8.00 Voor de verkondi ging van het evangelie onder de vol ken; lev. en overl. fam. De Haart-Creemers. 19.00 Overl. ouders Janssen-Peters en zoons Gerrit en Piet; Jan Nelissen; jgt. Dien Bouten-Hendrickx. Donderdag: 8.00 T.e.v. de H. Apostelen. Vrijdag: 14.00 Veltum-kapel: huw. Leon Creemers en Angehque Vol- lenberg. Mededelingen: Doordat de pastoor van 2 tot 9 sept, met de Lim burgse bedevaart naar Lourdes is, komen deze week het H. Uur, de le Vrijdagviering en de H. Mis voor priesterroepingen op zaterdag te vervallen. In het weekend van 28 en 29 aug. zal de jaarlijkse deurkollekte wor den gehouden voor de MIVA, Missie Verkeersmiddelen Aktie. Op maandag 27 sept. a.s. om 15.30 uur gaat de kinderdatechese in het parochiezaaltje van start voor kin deren die hun le H. Communie hebben gedaan. Voor ouders die hun kinderen nog niet hebben op gegeven bestaat alsnog de mogelijk heid dit te doen vóór 1 september a.s. op de pastorie. Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Overl. ouders Achten-Verdijk en overl. fam.; Jacq Gooren; Ties Joosten; Gerrit Rut ten; Theodora van Arsen-Loonen; overl. ouders.Bonants-Groothuisen; Giel Vennekens en eehtgen. en wet derz. fam. Zondag: 8.30 Vpor het geestelijk en tijdelijk welzijn van de parochie. 10.00 Jrd. overl. ouders Moorrees- Custers; Peter Haans-, overl. ouders Jans-Verheggen; Giel Vennekens en eehtgen. en wederz. fam. (Gem.koor met volkszang). Maandag: 9.00 Tbt byz. int. Dinsdag: 9.00 Uit dankbaarheid. Woensdag: 9.00 Gest. jrd. overl. ouders Loonen-van Rens. Donderdag: 9.00 T.e.v. O.L. Vrouw van Oostrum. Vrijdag: le Vrijdag van de maand. 9.00 Herman de Kleyn; 14.30 Voor bruidspaar Utjens-Poels. Misdienaars: Za: 19.00 Linda v.d. Wielen, Bianca Camps, Iris van Dyk, Judith Philipsen. Zo: 8.30 Erik Sehuurmans, Paul de Beer, Paul van llaeren, Leo van Delft; 10.00 Susan Frederix, Annet Jeucken, Susan Janssen, Maud Lepsi. Lektoren: Za: 19.00 Henk Pluk. Zo: 8.30 Frans Schelbergen; 10.00 Sjaak Camps. Kerk poetsen: 27 aug.: Ine Thie- len, Mien Driessens; 3 sept-. Elly Jeucken en Leny Verstegen. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Dames koor). Wim Vogelzangs; jrd. Gerrit Geurts; Thei Classens (Blakt) na mens de buurt; st Teng Steeghs en Hendrika Steeghs-Versteegen; Ger rit Bastiaans. Zondag: 11.00 Hoogmis. (Heren koor); st Johannes van Dijk en He lena Linders; Jan Janssen (Pension Peters). Woensdag: 9.00 H. Mis voor de pa rochie. Vrijdag: le Vrijdag van de maand, toegewijd aan de verering van het H. Hart van Jezus. 9.00 H. Mis te.v. H. Hart en voor priesterroepingen; st. Herman Kerkhoff, Anna Ver vuurt en wederz. ouders. 19.00 H. Mis i.v.m. reünie fam. Wismans. Parochie Casten ray Zaterdag: 19.00 Jan Jakobs; Dien Classens-Vissers; Albert Druggen; overl. fam. Seijkens-Collin en Ewals-v.d. Loo; Leo Willemssen; Nel- la Classens-Janssen en Geert Clas sens; overl. ouders Maes-Baeten; Marie en Sjang van Kuyck en overl. ouders Van Kuyck-Verrijdt Tijdens deze dienst speciale kollek te voor de MIVA. De dienst van woensdag komt door omstandigheden te vervallen. Misdienaars: Za: Thijs en Suzanne. Parochie Leunen 22e Zondag door het jaar. Kerk- deurkollekt voor MIVA, Missie Ver keersmiddelen Aktie. Zaterdag: 16.00 Doopviering Maris- ka Alberts. 19.00 Lsm. An toon Voer- mans, eehtgen. en zoon An toon; Wim Bouten; Aloys Lucassen (broers en zussen); Otto Stevens-, Gerrit Jenniskens en Door Jennlskens-Reintjes. Zondag: 10.00 Hgm. uit dankbaar heid (C—M); Piet Keysers en Marie Keijsers-Hendrix; Anna Martens- Clephas; Wim Heidens en Drika Heidens-Smits. 11.15 Lsm. Bert Custers (fam. Linders); weekd. Piet de Louw (1); gest. jrd. Gertrada Spreeuwenberg. 14.30 Doopviering G(js Pouwels. 15.00 Doopviering Paul Spronck. 15.30 Doopviering An iele Voermans. 16.00 Doopvie ring Floor Smits. Maandag: 19.00 Lsm. pastoor Jac ques Haenen en overl fam.; gest. jrd. Peter Johannes van Rens en Gertrada van Rens-Litjens. Dinsdag: 19.00 Lsm. Pierre Philip sen en Anna Philipsen-Lenssen. Woensdag: 19.00 Lsm. Helm van Rens (fam.). Donderdag: 19.00 Lsm. uit dank baarheid (fam. Bomm). Vrijdag: H. Gregorius de Grote, paus en kerkleraar; le Vrijdag van de maand. Vanaf 8.45 uur zie kencommunie aan huis. 19.00 Lsm. te.v. H. Hart (offerblok). Misdienaars: Za: 19.00 Erik en Roel Litjens. Zo: 10.00 Sorya Broers, Jen ny Jenniskens en Bianca Achten; 11.15 Maayke Jenniskens en Nanet te v.d. Berg. Ma t/m vr: 19.00 Bart Jeuken en Jeroen Swinkels. Lektoren: Za: 19.00 Jan Jennis kens. Zo: 11.15 Jan Reintj es. Huwelyksafk.: Jos Euwes uit Voe- rendaal en Gerwin Rongen uit onze parochie (2e roep); Theo Hendriks uit Wanroy en Harriet de Mulder uit onze parochie (2e roep); Huub Jacobs en Henny Jenniskens, bei den uit onze parochie (le roep). Overleden: Op 18 aug. overleed Piet de Laouw, Steegsepeelweg 2, in het verpleeghuis Beukenrode te Ven- ray, in de leeftyd van 85 jaar. Na een plechtige uitvaartdienst in onze pa rochiekerk op 21 aug. legden wy hem te rusten op ons kerkhof. Rektoraat Heide Zondag: 22e Zondag door het jaar. 09.30 Hoogmis ggjg. Johanna Camps; Fien Droesen-Janssen (koll.); jgt. moeder Van Schyndel. Kerkdeurkollekte voor de Miva. Misdienaars: Richard en Sanne. Donderdag: Geen H. Mis. Rektoraat Veulen 22e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Hgm. Jacobus Ewals en Maria Ewals-Holtackers; overl. ouders Sanders-Poels en zoon Thy; jgt. Jan v.d. Aker; Harrie Hen- drikx (buurt); uit dankbaarheid (K); Sef Ewals. Zqndag: ll.OO^oogmis als gest jgt. Johan Gewis; jgt Martinjis v. Staveren. Maandag: 8.00iï. Mis voor dé 'pa rochie. Dinsdag: 8.00 H. Mis voor de over ledenen. Woensdag: 8.00 H. Mis voor de overledenen. Donderdag: 13.30 PI. Huwelyksmis Jeu Janssen en Nelly Bouten. Vrydag: le Vrijdag van de maand. 8.00 H. Mis t.e.v. H. Hart tz.i. Akolieten: Za: Marcel Vermulst en Ruud Bexkens. Misdienaars: Zo: Tom Derks en Er ic Wismans. Huwelyksafk.: Johan Velthoven en Suzan Weys (2e roep); Sef Jans sen en Annerie Thissen (le roep). Parochie Ysselsteyn 22e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 (Kinderwoord dienst); mndd. A. van Asten Winnen; lbon van Asten; mndd L Koonings-Veron; mndd. H Koonings-Janssen; jrd. Grad Jans sen; jrd. Jan van Vegchel; Sef van Vegchel en eehtgen.; Frans Jansen. Zondag: 9.30 Geestelyk welzyn van onze parochie. 11.15 Overl. paro chianen. Maandag: 19.00 Overl. fam. Verhoeven-Arts; ouders Stevens- Pypers en zoon. Woensdag: 19.00 Jrd. Chris Gys- bers; Giel Trommelen en overl. fam.; overl. fam. Vergeldt-Custers; een overl. vader. Vrijdag: 19.00 Bernard Camps. Misdienaars: Za: 19.00 N. en K. Jaspers. Zo: 9.30 M. Arts en T. van Asten; 11.15 I. en J. Slangen. Ma: 19.00 B. en I. Poels. Wo en vr: M. Pe ters en M. Spreeuwenberg. MIVA-kollekte: Voor veel missiona rissen is gebrek aan vervoer de grootste belemmering by de uitvoe ring van hun werk. Sociale en pastorale zorg is beperkt omdat een vervoermiddel ontbreekt en paro chies soms enorm uitgestrekt zyn. Goed vervoer is onmisbaar om mil joenen mensen verder te helpen by hun eigen ontwikkeling. De missio narissen vragen dringend om een oplossing van hun vervoersproble men. U kunt hen steunen met uw bydrage in de tweede kollekte die in dit weekend in de kerk wordt ge houden. Gedoopt en daardoor in de kerk opgenomen: Luuk van Meyel, Ys- selsteynseweg 105 en Mark Swin kels, Kampkensberg 50. Proficiat! Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Petronella Versteegen-Verlinden. Misd.: Linda Poels en Diana v.d. Duyn. Zondag: 10.00 T.e.v. St. Jan. Misd.: Paul Arts. Denkt u aan de MIVA-kollekte! Dinsdag: Geen H. Mis. Woensdag: 19.00 Peter Mathys Gie- len, eehtgen. en overl. kinderen; *s5L: Geen hoogstandje wat kwaliteit betreft, maar toch wel een leuk plaatje voor deze rubriek. We ver plaatsen ons naar 1932. Zo zag de Molenklef in Venray er toen uit. Niets te zien van de bungalows en landhuizen die er nadien zyn ver rezen. Ook nog geen zicht op het nieuwe Desselke. Slechts gele zand en nog eens gele zand. Op de ach tergrond goed zichtbaar, links het voormalige St. Jozefklooster en rechts de statige St. Petrus Ban- denkerk. De Molenklef was destijds de plaats waar vooral de jeugd op schoolvrye dagen vertier zocht. De twee dames op de foto zyn: links by de kinderwagen: Door Raeymakers-Pouwels en Mies Pouwels-Henkelman met haar dochtertje. J. v.d. Putten jgt. Teng Poels. Misd.: Ingrid en Nancy Arts. Vrydag: le Vrijdag. 8.30 Johannes Nooyen, Johanna Arts en kinderen; jgt Henricus Muysers en Johanna Verhaag. Kerk poetsen: Mevr. Hendriks- Flinsenberg en mevr. Kessels-de R(Jk. Rektoraat Smakt Zaterdag: 19.00 Avondmis voor Jan Rouwens en fam. Rouwens-Smits; tz.i. en uit dankbaarheid. Zondag: 8.30 H. Mis te Hol thees voor Piet Ermers en ouders Smits- Zegers en fam. 10.00 Hoogmis voor Amoldus Reynders; Jeu Custers; Ria v.d. Oord-Bergê en voor onze overl. families en weldoeners. Woensdag: 9.30 H. Mis te.v. de H. Jozef en uit dankbaarheid v.b.i. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Op zondag 29 augustus zal in het InteiVen College, Leunseweg 2a te Venray, ds. A. van Es uit Zwolle voorgaan in de dienst Aanvangstyd is 9.30 uur. Tydens de dienst is er kinderopvang; er wordt geen kin- demevendienst gehouden i.v.m. het weekend van de Kindemeven- dienst. In de-Ned. Herv. Kerk-te-Blitters- \Vgijck zaf.3s. Van Es eveneens voor tgaan vin,.de. dienst. Aanvangstyd is 11.00 uur. Dit zal de laatste dienst van dit seizoen zyn. Jehovah Getuigen Hierbij nodigen wij u uit voor het bijwonen van een bijbeltoespraak met als thema 'Wat Gods heer schappij voor ons kan doen' in de Koninkrykszaal aan de Henri Du- nantstraat 11, aanvang 10.00 uur. Gratis toegang, geen kollekte. Rehoboth nieuws Ned. Hervormde Evangelisatie op G.G. Kerk: Cuppenpedje 2a Horst Pastorie: Clapvaeren 4, Horst tel. 87786. Kerkdiensten: Zondag 29 augus tus om 10.00 en 14.30 uur. Voorgan ger: ds. J.H. Oosten, St. Anonie- polder. Tydens de middagdienst is er kinderoppas. elke week nieuws Wilt u uw peuter aanmelden by een van de vier Venrayse peu terspeelzalen? Dat kan by: De Paddestoel, Beukenlaan 6b, te lefonisch by Kitty van Nies: 89819. Hummeltjeshoek, Bachstraat 14a, elke eerste maandag van de maand van 19.00 tot 20.00 uur. De Mierenhoop, Hubenhof 67, el ke eerste zaterdag van de maand van 10.00 tot 11.00 uur. De Blokkendoos, Kruidenlaan 162, elke eerste dinsdag van de maand van 16.00 tot 17.00 uur. Inschryving vanaf 2 jaar, plaat sing vanaf 2Vz jaar. Het inschryf- geld is ƒ10,-. Oefenduels Zaterdag hebben de landelyke se niorenteams vriendschappelijke duels gespeeld. Dames 1 won van eredivisiomst Irene met 6-4; Da nielle Poels won een maal, Edith Boonekamp won twee wedstryden en Gerrie Loeffen bleef ongeslagen. Heren 1 en 2 speelden meerkam pen tegen o.m. Rath uit Veghel en Irene. Ronald Bogaard won de meerkampen door in de finale Irene-speler Vincent van Kuyck te verslaan. Programma Zaterdag spelen alle landelyke teams oefenwedstrijden tegen Her cules uit Tsrborg, aanvang 11.00 uur. Het afgelopen weekend stond vol ledig in het teken van de 2e Natio nale kampioenschappen van Nederland, die op onze banen gespeeld zijn. Ook al waren dit de B- kampioenschappen, er werd op be hoorlijk hoog niveau gespeeld, eens temeer werd bewezen, dat onze ba nen er niet alleen grandioos bijlig gen, ze zyn gewoon goed. Er werd dan ook menig pluimpje naar de vereniging uitgedeeld, met daar naast de gewoonweg optimale orga nisatie en ook hier was de nodige voorbereiding aan vooraf gegaan. Onze eigen deelnemers namen voor de eerste keer aan een derge- lyk evenement deel, en zy mochten allemaal op een geslaagd kam pioenschap terugzien; ook al wer den er geen echte ereprijzen behaald. Fieke van Ham werd 4e by de Dames B met 301 slagen over 10 ronden (er moest zaterdag 5x en zondag 5x gespeeld worden). Ibnny v.d. Boom opende notabene zomaar even met een rondje van 21 slagen over 18 banen en kwam uiteinde- lyk met eén 7e plaats en 279 slagen over 10 ronden tevreden terug. Een 8e plaats was er voor Jan van Dijk by de Heren Senioren, met 276 sla gen en ook hy mag op een zeer geslaagd kampioenschap terugzien. Komende donderdag, vanavond, spelenj we wederom: de onderlinge t kompetitie, die zaaté bekend om^ 18.30 uur begint-en we spelen dan—j—^ de 8e speeldag. Diegenen, die al voor op het schema liggen, bekij ken onderling tegen wie ze dan kunnen spelen. By de nieuwe leden werd vorige week door Riet: Lemmens zomaar even een, uiteraard, persoonlijk re- kord neergezet van maar liefst 25 slagen over 18 banen, en dat terwyl ze nog met net begonnen is. Dat be looft nog wat voor de toekomst Verder staan er voor het weekend de Interantionale wedstryden te Maasbree op het programma, zowel zaterdag alsmede zondag zyn we van de partij. De vertrektijden zul len donderdagavond, na afloop van de onderlinge kompetitie vast gesteld worden. Trainingen: Zaterdag 28 aug.: Van 16.00-17.30 uur een vaartspel Schadykse bos sen Meterik. Dinsdag 31 aug.: Duurloop, 19.30 uur parkeerplaats Steegberg Sevenum. Donderdag 2 sept.: Trainen van 19.00-20.30 uur PHV Dykerheide- weg Horst. Wedstrijdagenda: 31 aug.: 4e Serie Volksloop Tegelen. Alarm ging wel in werking De eigenaar moet wel in diepe slaap zyn geweest want toen een ruit van zyn aan de Kruidenlaan geparkeerde auto werd ingeslagen ging het alarm af. Dat was mogelyk het sein voor de dader om er van door te gaan, maar de eigenaar werd van het luide alarm, dat vier keer was overgegaan, niet wakker. De schade bleef beperkt tot de ver nielde ruit. Gaspitje te lang laten branden Een bejaarde bewoner van het be jaardencentrum Het Schuttersveld had zyn gaspitje te lang laten bran den waardoor het brandalarm in werking trad. De brandweer rukte uit en spoorde de oorzaak op, die gelukkig geen verdere gevolgen had, alleen dat ook nu weer de brandweer bewees in rekordtyd ter plaatse te kunnen zyn. Diefstal uit kantoor Beukenrode Een medewerkster van Beuken rode deed aangifte van diefstal van haar handtas uit het kantoor van dit verpleeghuis. Naast persoonlyke bescheiden zat er een geldbedrag van ƒ75,- in haar portemonnee. De dader heeft in een onbewaakt ogen blik kans gezien de handtas te ont vreemden. Lopersgroep Venray Dat bewegen plezierig, ontspan nend en gezond is, weet inmiddels wel idereen. Dat met name de duursporten met uithoudingsver mogen en het fitheidsgevoel vergro ten, is ook al veel mensen duide- lyk. En dat hardlopen zo'n vorm van duursport is, die dat uithou dingsvermogen en fitheidsgevoel verbetert, is by ruim 2.5 miljoen Nederlanders bekend. Want weke lijks trekt dit grote aantal landge noten de hardloopschoenen aan voor zeker 5x2.5 miljoen kilome ters hardloopplezier. By een vereniging? Velen van deze trimmers lopen nog altyd 'op eigen houtje'. Geluk kig weten steeds meer lopers dat hardlopen by een vereniging niet per se betekent dat je moet preste ren, dat je meer dan één k twee keer in de week moet trainen, datje aan wedstryden moet deelnemen of datje marathons moet voltooien. Steeds meer lopers ontdekken de voordelen van het lopen in groeps verband en steeds meer lopers vin den hun weg naar een vereniging. Verantwoord lopen t'\ Ha£dlq$<£| by een vereniging be- :kent lopen onder deskundige lei ding. By een vereniging leer je b.v. dat je bepaalde loopblessures kunt voorkomen. Door regelmatig te trai nen, door een verantwoorde trai- ningsopbouw of door een goede warming-up en cooling-down. By een vereniging kryg je adviezen over schoeisel, kleding en voeding. En er wordt aandacht besteed aan looptechniek, koördinatieloopjes en ademhaling. De inhoud van de trainingen is afwisselend en geva rieerd. Er wordt dus niet iedere week dezelfde afstand in hetzelfde tempo afgelegd. En bovendien wordt er door een goede begelei ding daadwerkelijk gewerkt aan verbetering of behoud van konditie en prestaties. Zowel bij de prestatie loper, als ook by de rekreatieve loper. Hardloopplezier Naast de voordelen van deskundi ge begeleiding bevat het trainen in clubverband ook sociale aspekten. Je traint altyd met een groep. En dat is doorgaans gezellig. Het lopen met andere motiveert over het alge meen ook meer. Wanneer je eens een avond minder zin hebt om te gaan trainen omdatdat je hard ge werkt hebt of omdat het buiten nat en koud is, ben je eerder bereid de veters van je loopschoenen te strik ken dan wanneer je alleen zou moe ten gaan lopen. En als beginnende loper zul je merken dat het gemakkelijker is om door die eerste moeilijke maan den heen te by ten en het lopen ver volgens vol te houden, wanneer je lotgenoten om je heen hebt. Ook de prikkel die uitgaat van een gezonde onderlinge kompetitie en het sa men bezoeken van (trim)wedstry- den horen by de plezierige voor delen van het lopen by een ver eniging. Lopersgroep Al met al dus redenen genoeg om je aan te sluiten by Lopersgroep Venray, onderdeel van Atletiekvere niging Venray Regio. By Lopers groep Venray staan komende winter vier looptrainers en vier hulptrainers klaar voor ongeveer 70 lopers: rekreatieve lopers, prestatiegerichte lopers, wedstryd- lopers, beginners, gevorderden, fa naten, liefhebbers, mannen en vrouwen. Om al deze verschillende lopers zo optimaal mogelyk te kunnen be geleiden zyn er groepen samen gesteld, die van een bepaald niveau zijn. Elk niveay heeft zyn eigen doelstelling en als loper bepaal je in overleg met een van de trainers welk niveau het meest geschikt is voor jou en jouw redenen om te gaan hardlopen. Op dit moment hanteert Lopersgroep Venray de volgende vier niveau'.: Niveau 1. Dit is de beginnersgroep. De naam beginnersgroep geeft eigenlyk al aan wat de doelstelling is van dit niveau. In deze groep wordt je konditie geleidelyk aan op gebouwd en worden je de eerste be ginselen van het lopen bygebracht. In deze groep 'leer je' als het ware. lopen. Niveau 2. De rekreatiegroep. De doelstelling van dit niveau is een of tweemaal per week een uurtje ont spannen en pleziering hardlopen. Samen met anderen. Wanneer je dus al beschikt over een redely k uithoudingsvermogen en wanneer je dat in de toekomst zo wilt hou den maar je denkt datje dat alleen niet zal lukken, dan is meelopen met deze groep voor jou misschien de oplossing. Niveau 3. In deze groep bevinden zich de prestatielopers. Voor deze lopers is hardlopen niet alleen een j rekreatieve zaak, maar ook een trai ning om tot betere prestaties te ko men. Deze lopers trainen twee k driemaal per week, waarvan één training een intervaltraining op de baan is. Wil je dus gericht, maar niet individueel trainen of wil je af en toe eens deelnemen aan een wedstrijd, dan pasje uitstekend by de lopers van dit niveau. Niveau 4. De lopers van dit ni veau vormen eigenlyk gëen echte' groep van mensen die samen trai-1 nen. De lopers van dit niveau zijn nl. de wedstrijdlopers. En deze lo pers trainen volgens schema's, in dividueel en met kontinuïteit. Voor hen staat de kwaliteit van de presta tie voorop. Nieuwe beginnersgroep. De eer ste donderdag in oktober start Lo persgroep Venray, traditiegetrouw, weer met een nieuwe beginners groep. De trainingen voor de men sen van deze groep zyn zodanig dat iedereen, die niet of nauwelijks ge traind is, hieraan kan meedoen. Ge leidelijk aan wordt er in de eerste maanden gewerkt aan het opbou wen van het uithoudingsvermogen. Gedurende de eerste vier weken wordt het lopen gekombineerd met viermaal een kwartiertje 'theorie'. Er zal een en ander verteld worden, over warming-up, cooling-dowri, trainingsopbouw, looptechniek, schoeisel, etc. (koop dus nog geen nieuwe schoenen). De beginners, die een beetje kun nen doorbyten en regelmatig bly- ven komen, zullen na ongeveer vyf maanden in staat zyn een uur ont spannen te lopen. Aan een stuk door. In een tempo van 8-9 Ion per uur. Zin gekregen? Wil je over een half jaar ook tien kolometer kunnen hardlopen? Kom gerust en doe mee! Wedden dat het jou ook lukt? Nog vragen? Neen? Dan... doen! Wanneer je, na het lezen van dit alles, nog meer wilt weten, bel dan rustig een van onderstaande num mers. Of wanneer je nu genoeg weet en je wel zin hebt met een van de vier groepen mee te trainen, kom dan op dinsdag of donderdag, om 19.00 uur eens naar de atletiekbaan toe en train dan vier weken mee op proef. Je bent allemaal van harte welkom. Informatie: Frank Ryshouwer,; tel. 86268; Gert Vermeulen, tel. 80999; Anja Gooren, tel. 89486 en Marjo van Heyster, tel. 82397. Langzaam maar zeker gaat het seizoen weer van start. Zaterdag werd deelgenomen aan het jubi- leumtoemooi van de Alperyagers Sittard. Er werde over 15 pylen ge roteerd. Het eerste team behaalde 815p. Hoogste deelnemer werd M. Hendriks. Tsam twee scoorde 757p. Hiervan werd J. Dekkers hoogste schutter. Het derde zestal was jammerge- noeg niet kompleet. Hiervan ver gaarde Paul v. Ooi de meeste punten. Donderdag onderlinge, aanvang 20.00 uur. Zaterdagavond verenigings- wedstryd waarby tevens de kampi oenen gehuldigd worden, aanvang 19.00 uur.

Peel en Maas | 1993 | | pagina 18