Venrayse gemeenteraad vergadert a.s. dinsdag De eerste winnaar van de Venray Cup heet DIS NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Inspraakavond Landschaps beleidsplan Ingekomen Bouwaanvragen Uitnodiging voor bijeenkomst over evenementen Commissie openbare werken Commissie financiën Bouwvergunning aangevraagd Commissie milieu Bekendmaking PEEL EN MAAS i OOK PEEL EN MAAS Donderdag 26 augustus - Pagina 15 (jfcxc RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Correspondentieadres: Postbus 500 5800 AM VENRAY V C( fj f Openingstijden: Maandag t.m. vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. De afdeling Bevolkingszaken is te vens geopend op donderdag van 15.30 tot 17.00 uur. Van deze openingstijden kan uitslui tend na telefonische afspraak worden afgeweken. Spreekuren b. en w. uitsluitend te bezoeken na telefonische afspraak via de stafeenheid bestuursonder- steuning, tel. 04780-23269, alléén vóórmiddag. Burgemeester J.F.H.A.B. Waals Maandag van 10.00 tot 11.00 uur algemene bestuurszaken: gewestelij ke en intergemeentelijke samenwer king, bestuurlijke koördinatie; open bare orde en veiligheid; voorlichting en inspraak algemeen; dorps en wijk raden; personeel, organisatie en in formatica; interne dienstverlening; ekonomische zaken: bevordering werkgelegenheid, markten en ker missen, handel en middenstand, be vordering toerisme, bedrijfs- en winkelvestiging. Wethouder E.M.A.A. de Loo (loco-burgemeester) Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. milieuzaken: algemeen milieubeleid, hinderwetszaken, afvalverwerking, mestverwerking, bodemsanering; maatschappelijke zorg: gezondheids zorg, maatschappelijk werk, ouderen zorg, werklozenzorg (RBA), sociale werkvoorziening (WSW), culturele minderheden; sociale vernieuwing; emancipatie. Wethouder J.H.M.O. Truijen Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. financiën: belastingen, gemeentega ranties (hypotheken); openbare wer ken: wegen, riolering, reiniging, groen, verkeer en vervoer; agrarische zaken: ruilverkaveling, beheer en ver koop landbouwgronden. Wethouder H.M. Kersten Maandag van 10.00-11.00 uur. ruimtelijke ordening; volkshuisves ting; bouw- en woningtoezicht; welstandstoezicht; stedebouw; grondbedrijf (m.u.v. beheer land bouwgronden): beheer eigendom men; exploitatie bestemmingsplan nen; grondverwerving; gronduitgifte. Wethouder P.J.H. Driessen Maandag van 10.00-11.00 uur. culture zaken: muziekschool, mu seum, schouwburg, bibliotheek, mo numentenzorg, oud archief, culturele verenigingen, grote en kleine kun sten, vrije academie; sociale zaken; onderwijs; volwassenen-edukatie; sportzaken; rekreatie; jeugd- en jon gerenwerk; akkommodatie-aangele- genheden; sociaal-cultureel werk; mondiale vraagstukken; mediazaken; kinderopvang. Na twee maanden houdt de Ven rayse gemeenteraad komende dins dag 31 augustus weer vergadering. Deze vindt in verband met de ver bouwing van het raadhuis weer plaats in het Cultureel Centrum. De agenda ziet er als volgt uit: 1. Opening. 2. Mededelingen. 3. Notulen van de openbare verga dering van de gemeenteraad ge houden op dinsdag 29 juni 1993. 4. Ingekomen stukken. 5. Vierde algemene aanpassing van de begroting 1993. 6. Tariefregeling voor door de brandweer aan derden bewezen diensten. 7. Overdracht Bouwfonds Lim burgse Gemeenten (BGL) te Ge leen aan SNS Bank Nederland nv. 8. Subsidiëring inzamelen oud yzer. 9. Beschikbaar stellen van een krediet ad ƒ290.000,- voor de vervanging/aanschaf van diver se voertuigen en machines. 10. Aankoop gronden in het bestemmingsplan Landweert, fase III. 11. Inbreng en toedeling van grond De gemeente Venray houdt op dinsdag 7 september een openba re inspraakbijeenkomst over het Landschapsbeleidsplan. Tijdens die avond, die vanaf 20.00 uur wordt gehouden in de foyer van de schouwburg, kunnen inwo ners hun mening geven over het plan en discussiëren. In het Landschapsbeleidsplan geeft de gemeente aan welke maat regelen en initiatieven ze wil ne men om een kwalitatief goed landschap tot stand te brengen. Daarvoor is het nodig dat de land schappelijke en ecologische waar den binnen het gemeentelijk grondgebied in stand worden ge houden en waar mogelyk worden versterkt. Zo kent de gemeente bij voorbeeld hoge prioriteit toe aan de aanleg van wegbeplantingen op di verse lokaties en het handhaven van de bossen. Aan het begin van de inspraakpe riode, in juni en juli, hield de ge meente drie voorlichtingsavonden over het plan. Tot 19 september lig gen het plan en de daarbij behoren de stukken nog ter inzage in het gemeentehuis. Gedurende die tyd kunnen inwoners schriftelijk op en aanmerkingen kenbaar maken aan het college van burgemeester en wethouders. by kavelruilprojekt Boschhui- zerveld'. 12. Verdaging beslissing op beroep schrift tegen weigering monu mentenvergunning voor ver bouw van het pand Patersstraat 15-17. 13. Gewestraadsbesluit betreffende het beschikbaar stellen van een krediet t.b.v. de inrichting van een regiokantoor GGD te Venray. 14. Bijstelling van het verdeel- besluit woninggebonden sub sidies. 15. Verzoek ex art. 74 van de Wet op het basisonderwijs om vergoe ding van de kosten van vervan ging van de zinken hemel- waterafvoeren, de goten en gootbetimmering by basis school de Stek te Castenray. 16. Verzoek ex art. 74 van de Wet op het basisonderwijs om vergoe ding van de kosten van aanpas sing van meubilair en aan brengen natte hoek van basis school de Kemp te Venray. 17. Verlenen van gemeentegarantie voor de herfinanciering van ryksleningen t.b.v de woning- wetbouw en toepassing van de risiko-opslag. 18. Herbenoeming lid van de welstandscommissie. 19. Sluiting. Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet treft u onderstaand een overzicht van de in de afgelopen week by burge meester en wethouders van Venray ingekomen bouwaanvragen. het uitbreiden van een wo ning en bouw van een garage aan de Kloosterstraat 7 te Oostrum, tn.v. T.I. Ly; het bouwen van een garage/ berging aan Pinksterbloem 45 te Venray, t.n.v. L.J.G. Lucassen; het bouwen van een garage aan de Oude Oostrumseweg 29 te Venray, t.n.v. M.J.M.M. Derks; het bouwen van een woning aan de Randenrade te Oostrum, tn.v. fam. Janssen, Spurkterdyk 16 te Oostrum; het bouwen van een woning aan de Vlies te Veulen, t.n.v. P. Ver- eyken, de Vlies 33 te Veulen; het bouwen van hobbyruimte/ berging aan de Albionstraat 7 te Leunen, tn.v. M.W. Martens; het uitbreiden van de apo theek aan de Stationsweg 5 te Ven ray, t.n.v. P.G.M.J. Weerts. Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting, ruimtelyke ordening en milieu Het college van burgemeester en wethouders van Venray heeft dinsdag 21 september a.s. een byeenkomst over de or ganisatie en koördinatie van evenementen in de gemeente. Het gemeentebestuur nodigt bestuursleden van verenigin gen en organisaties van harte uit tot het bijwonen van deze avond, die vanaf 20.00 uur plaats vindt in cultureel Cen trum De Beejekurf. Jaarlyks organiseren diverse organisaties en verenigingen in de gemeente evenementen en wedstryden. De gemeente han- treert hiervoor een evenemen tenkalender. Deze wordt samengesteld aan de hand van de vergunningaanvragen voor de te organiseren aktiviteit. Het is echter wenselijk dat er een betere afstemming komt van de diverse aktiviteiten die vaak met inzet van veel vrijwil ligers worden georganiseerd. Het belang van deze koördina tie, de wijze waarop dit zou kun nen plaatsvinden en andere hierby van belang zynde aspek- ten komen op deze byeenkomst aan de orde. U zult dan de mo gelijkheid hebben uw wensen en opmerkingen naar voren te brengen. De verenigingen en organisa ties, voor zover bekend, zullen sehriftelyk worden uitgenodigd voor deze byeenkomst. Mocht u echter geen uitnodiging ont vangen, dan bent u uiteraard toch van harte welkom. De burgemeester van Venray drs. J.F.H.A.B. Waals Op donderdag 2 septembpr a.s. wordt een openbare vergadering ge houden van de commissie openba re werken, aanvang 18.00 uur in het raadhuis. De agenda luidt als volgt: 1. Opening. 2. Spreekrecht publiek. 3. Vaststelling verslag van ljuli en de extra vergadering van 8 juli 1993. 4. Ingekomen stukken. 5. Mededelingen. 6. Gewestaangelegenheden. 7. Betaald Parkeren. Informatie over stand van zaken. 8. Openstelling Rijksweg 73, ge deelte Boxmeer-Venray. 9. Interlokale bewegwijzering by de knooppunten in RW73, weg- vak Boxmeer-Venray. 10. Verkoop gronden aan Rijkswa terstaat tb.v. aanleg RW73. 11. Verkoop gedeelte Scheiweg. 12. Rondvraag. 13. Sluiting. Op woensdag 1 september a.s. wordt een openbare vergadering ge houden van de commissie finan ciën, aanvang 18.00 uur in het raadhuis. De agenda luidt als volgt: 1. Opening. 2. Spreekrecht publiek. 3. Vaststelling verslag van de ver gadering van 7 juli 1993. 4. Ingekomen stukken en mede delingen; a. Nota en brieven Bi- zo/Provincie inz. financieel toezicht; b. nota kwijtscheldin gen 2e kwartaal 1993; c. plan ning begroting 1994; d. grond- verkopen juni en juli 1993; e. VBA 1993; f. overzicht bezwaren aanslagen belastingjaar 1992 en 1993; g. gemeentetarieven belastingen 1993 van de Consu mentenbond. 5. Gewestaangelegenheden. 6. Raadsvoorstel wijziging tarief woonwagen rechten 7. Raadsvoorstel inwerkingtr- deing Algemene Wet Bestuurs recht. 8. Raadsvoorstel kostendekkende tarieven. 9. Rondvraag. 10. Sluiting. Op woensdag 15 september a.s. wordt een extra vergadering van de commissie financiën gehouden ter bespreking van de jaarrekening van het Grondbedrijf. (art 19 WRO/50, lid 8 Woningwet) Burgemeester en wethouders zyn voornemens om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de ruimtelijke ordening en/of artikel 50, lid 8, van de Woningwet, mede werking te verlenen aan de navol gende bouwaanvragen: het bouwen van een woning in Landweert III, t.n.v. H.F.M. Wy- nands. Bosweg 26 te Venray; het bouwen van een woning en loods voor opslag aan de Ys- selsteynseweg 84, Ysselsteyn, tn.v. J.F. Maessen; het bouwen van 13 woningen in Landweert III, tn.v. Jac. van Wijngaard Projekt bv. Duizend schoonstraat 4a te Uden. De op de bouwaanvragen betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 27 augustus 1993 gedu rende 14 dagen voor een ieder ter inzage by de onderafdeling bouw beheer, kamer 107, van het raad huis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termyn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk by burgemeester en wethouders wor den ingediend. Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting, ruimtelyke ordening en milieu, ir. G.F.J.M. Frencken Op woensdag 1 september a.s. wordt een openbare vergadering ge houden van de commissie milieu, aanvang 18.00 uur in het raadhuis. De agenda luidt als volgt: 1. Opening. 2. Spreekrecht 3. Gewestaangelegenheden. 4. Vaststelling verslag 2 juni 1993. 5. Ingekomen stukken en mede delingen. 6. Aanwijzing koördinatiepunt handhaving milieuwetten Ge west Noord-Limburg. 7. Vaststelling regionaal Werkpro gramma NMP( Gewest Noord- Limburg. 8. Projekt Aktie tankslag'. 9. BUGM-jaarverslag. 10. Subsidie-aanvraag door Werk groep Behoud de Peel voor het jaar 1993. 11. Rondvraag. Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend, dat zy in verband met de aanleg van de rijks weg A73, tracégedeelte zuid in de gemeente Venray, voornemens zyn gedeputeerde staten van Limburg te verzoeken om voor de door deze weg te veroorzaken geluidshinder hogere grenswaarden vast te stellen dan in de Wet geluidhinder ge noemde 'voorkeursgrenswaarden', een en ander overeenkomstig het bepaalde in artikel 100a van die wet en het bepaalde in het Besluit grenswaarden binnen zones langs wegen. Het verzoek heeft betrekking op 11 aanwezige woningen, 2 geprojek- teerde woningen en gebieden met potentiële bouwlokaties, gelegen binnen de onderzoekszone (400 meter ter weerszijden) van de toe komstige ryksweg A73. Het ontwerp-verzoek met de daar bij behorende stukken ligt ingaan de 27 augustus 1993 gedurende één maand voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis van Venray, afde ling volkshuisvesting, ruimtelijke ordening en milieu, kamer 123, el ke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. Binnen genoemde termyn kunnen opmerkingen met betrekking tot het ontwerp-verzoek schriftelijk kenbaar worden gemaakt aan bur gemeester en wethouders van Ven ray, Postbus 500, 5800 AM Venray. Voorts wordt op 16 september 1993 een openbare hoorzitting ge houden, aanvang 19.00 uur in het gemeentehuis, waarbij nadere in formatie over het ontwerp-verzoek zal worden gegeven en iedereen de gelegenheid wordt geboden opmer kingen over het ontwerp-verzoek te maken. Burgemeester en wethouders voornoemd, drs. J.F.H.A.B. Waals, burgemeester drs. A.W.M. de Bever, sekretaris Bouwvergunning aangevraagd Burgemeester en wethouders z(jn voornemens aan de volgende bou waanvragen medewerking te verlenen. het bouwen van een garage aan de Tbrmentil 3 te Venray, tn.v. P. Martens en C. Martens-van Grootel; het bouwen van een carport aan de Langstraat 40 te Venray, tn.v. H.GJ.M. van Houdt; het aanbrengen van een tocht- portaal aan de Kogeldistel 29 te Ven ray, tn.v. J.C. Voermans; het bouwen van een berging aan de Penningkruid 34 te Venray, tn.v. FJ. Huwaë, Boterbloem 71 te Venray; het bouwen van een keuken en berging aan de Penningkruid 36 te Venray. tn.v. GJ.M.C. Smits, Haammakerstraat 112 te Venray; het bouwen van een dakkapel aan de Hoefblad 7 te Venray, tn.v. J.L.P. Bergmans, Hoefkapel 7 te Venray. De op de bouwaanvragen betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 27 augustus 1993 gedu rende 14 dagen voor een ieder ter inzage by de onderafdeling bouw beheer, kamer 107 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termyn kunnen eventuele bezwaren sehriftelyk by burgemeester en wethouders wor den ingediend. verleend Burgemeester en wethouders hebben in de afgelopen week voor onderstaande bouwplannen bouw vergunning verleend. Zy die me nen door de afgifte van één of meer van deze vergunningen recht streeks in hun belang te zyn getrof fen, kunnen op grond van de wet AROB daartegen by het college van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaar- schrft indienen en wel binnen der tig dagen na de dag, waarop de beschikking is gegeven. Die termyn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een be zwaarschrift binnen 3 weken na dagtekening van deze publikatie wordt ingediend. het oprichten van een luifel aan de Vennoottstraat, tn.v. Vissers Oliehandel, Herstraat 27 te Horst; het uitbreiden van het pand aan de Mgr. Nolenstraat 2 te Venray, tn.v. H. Numan; het bouwen van een duiven- kooi aan de Deumeseweg 145 te Ys selsteyn, tn.v. G.H.L. Maessen; het bouwen van een tuinhuis je aan de Zandbleek 32 te Venray, tn.v. L.J.M. Vorstenbos; het bouwen van een woning aan het Nassauplein 4 te Venray, tn.v. J. Haumann, Gasstraat 6 te Venray; het bouwen van een serre aan de Vicarieweg 58 te Leunen, tn.v. W.L.PJ. Hendrix. Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting, ruimtelyke ordening en milieu DIS en Oostrum gingen voluit voor de winst en onder leiding van de attente scheidsrechter Jan van Bracht ontwikkelde zich zodoende een sportief en spannend duel dat voor de vele toeschouwers twee vol le uren duurde, want het werd uit- eindelyk nog verlengen. Over de gehele wedstryd was Oostrum beslist sterker en gevaar lijker maar kon niet tot scoren ko men, deels door een manco in hun afwerking maar ook door het goede keeperswerk van Ruud de Mulder, die een nagenoeg foutloze party vertolkte. Daarentegen was het ene foutje van zyn overigens ook sterke Oostrumse collega Ludo Gommans beslissend voor het eindresultaat Direkt na het beginsignaal werd DIS door het sterk startende Oostrum in de verdediging gedrukt en vooral by voorzetten waren de roodwitten met het hoofd gevaar- lyk. Geleidelyk kregen de groen- witten wat meer grip op de wed stryd en beide teams verschenen byna beurtelings voor het vyande- lyke doel waarby Oostrum iets na- drukkeiyke solliciteerde naar de openingstreffer. Was er voor de rust best sprake van goed voetbal, iets anders was het na rust. Konditionele gesteld heid en diverse wisselingen gingen toen een woorcye meespreken ten koste van het mooie spel, maar spannend bleef het wel. Ook in de tweede helft oogde Oostrum krach tiger maar met veel wilskracht bleef DIS overeind. Met Oostrum licht als favoriet werd het na 90 minuten verlengen. In deze verlenging gaven beide teams elkaar echter weinig toe. Er was weinig doelgevaar en de siyta- geslag leek ryp voor strafschoppen ware er niet de 7e minuut in de eer ste verlenging. Een voorzet van Rob Classens vanaf rechts werd een een voudig routineklusje voor keeper Ludo Gommans, althans zo leek het. Tot verbazing van alles en iedereen glipte de bal toch door zyn handen en viel achter hem in het doel: 1-0. In de tweede verlenging trachtte Oostrum nog lanszy te komen maar het moest toch toestaan dat de thuisclub zich zegevierend en uiterlyk biy naar het eindsignaal sleepte. Direkt na afloop overhandigde Christ v.d. Munckhof de eerste en fraaie Venray Cup aan DIS-aanvoer- der Peter Verlinden, waarna de mannen van Hay Cox een klein feestje bouwden, het eerste in dit seizoen en hopelyk voor hen mo gen er nog meer van dergelyke feestjes volgen. Leunen-Ysselsteyn 4-1 Leunen en Ysselsteyn kennen el kaar natuurlyk al jaren vanuit de kompetitie. Ditmaal moest er gestreden worden met als inzet de 3e plaats in de Venray Cup. De wed stryd begon van allebei de kanten heel voorzichtig en het duurde tot de 20e minuut voordat we de eerste echt gevaarlyke aktie konden note ren. Deze kwam op naam van de thuisclub en met name John Jans sen die vry voor de Ysselsteyn- keeper Rob Theunissen kwam te staan. Deze wist met een goede reaktie zijn doel schoon te houden Vyf minuten later was het dan toch raak voor Leunen. Een precies op maat zynde diepe bal van Harrie Litjens werd perfekt meegenomen door John Janssen, die nu wel de keeper verschalkte en fraai scoor de: 1-0. Nog in dezelfde minuut had Ysselsteyn het antwoord al klaar, want met een schitterend afstands schot bracht Geert van Dyck de stand weer in evenwicht Vanaf dit moment werd de wedstryd levendi ger en ook interessanter. In de 32e minuut kwam Leunen opnieuw op voorsprong. De Yssel- steyn-keeper kon een afstandsschot van Hay Willems niet onder kontro- le krijgen en het was Eddy Litjens die hiervan goed profiteerde: 2-1. Tot de rust kwam in deze stand geen wyziging, zodat Leunen met voorsprong aan de tweede helft kon beginnen. Deze voorsprong hield dus na tuurlyk in dat Ysselsteyn wat meer aan zou gaan dringen en Leunen werd in de beginfase van die tweede helft goed onder druk gezet. Maar zoals dit meer voorkomt krygt de verdedigende ploeg wel alle ruimte om te counteren. En hiervan profi teerde Leunen in de 60e minuut De Leunse verdediging ruimde ach terin met een lange bal op, die goed werd meegenomen door John Jans sen. Precies op het juiste moment passte John het leer af naar Eddy Uljens, die beheerst scoorde: 3-1. Hiermee was de wedstryd in feite gelopen en vooraal aan Leunen- kant werd nu wat meer gewisseld. Dit kwam natuurlyk het spel niet ten goede, maar laten we niet verge ten dat we nog in de opbouwfase zitten. Ysselsteyn geloofde er ook niet meer zo in en zo kon het gebeuren dat Leunen in de 73e minuut nog een vierde goal mocht scoren. Dit maal was het Henri Rongen die goed reageerde door een van de lat terugspringende bal in te tikken: 4-1 en tevens de eindstand. Al met al hebben we best een in teressante party voetbal gezien met twee goed aan elkaar gewaagde ploegen. Merselo-Venray 3 3-2 Beide teams streden om de 5e en 6e plaats, wat Venray in het begin inspireerde tot aardig opgezette aanvallen waar Merselo alle moeite mee had om deze gevaren 't hoofd te bieden. In de 13e minuut was het al raak. Theo Willemsen van Ven ray speelde knap onze achterhoede uit, omspeelde onze doelman en schoot beheerst de bal tegen het net: 0-1. Maar met de 2 doelpunten vooraf op papier dus 2-1. Merselo kreeg het getik van Venray wat be ter onder kontrole wat resulteerde in eigenlyk niet te missen doelkan sen voor John Pbels, doch de Ven ray-keeper zou 90 minuten lang een b(jna niet te passeren sta in de weg zyn. Liefst vyfmaal vry voor doel en niet scoren werkt frustre rend! Venray had meer gewicht op het veld staan, wat konditioneel nogal wat vergde en de scoringskansen voor Merselo dienden zich dan ook aan. Maar zoals al omschreven, 'n afmaker ontbreekt nog in de geel zwarte ploeg Eindelyk dan toch de 3-1 voorsprong voor Merselo in de 68e minuut Een snel uitgevoerde aanval werd door John Poels met een strak schot onhoudbaar afge maakt Slechts 60 sekonden geno ten we hiervan toen Venray vanaf de 11-meter stip voor 3-2 zorgde. Al was Gert Jan Arts dichtby de treffer van Joop Poiyee te stoppen! By deze stand bleef het al had Merselo na^r kansen bekeken, de wedstryd duidelyker moeten beslissen. Deze sportieve wedstryd eindigde hierdoor met een 5e plaats voor Merselo in deze Venray Cup. elke week nieuws De eindstand van de Venray Cup 1993 luidt 1. DIS 2. Oostrum 3. Leunen 4. Ysselsteyn 5. Merselo 6. Venray 7. Holthees De kontaktcommissie, de eerste keer bestaande uit Hay Achten (DIS) en Martin Houben (Ysselsteyn) dankt betrokken verenigingen. Omroep Venray en Boek- en Kan toorboekhandel en Drukkery Van den Munckhof voor ieders sponta ne medewerking en samenwer king De volgende kontaktcommis sie zal voor 1994 bestaan uit Ysselsteyn en Merselo. voor uw m KETTING- A w i FORMULIEREN w 0 i drukkerij van den munckhof bv A i grotestraat 68 venray W i tel. 04780-82727

Peel en Maas | 1993 | | pagina 15