KERKELIJKE DIENSTEN Gastgezinnen gezocht voor Britse vrienden Uitbreiding Penitentiaire Inrichting Vierlingsbeek Britse Invalide Bevrijders naar Venray H.S.V. de Roerdomp 't Alvertje Oude foto PEEL EN MAAS Donderdag 12 augustus - Pagina 14 ''.iLi'iU'iil1'!';'!'1!111 ^ii^"1 '^i^l'1^ Grote Kerk Pastorie. Bindstraat tel. 81275; ad ministrator H. de Wit O.F.M.. P&- U-rsst raat 29. tel. 82385 b.g.g. 85855; kapl. L. Houben. Dr. Poels- straat 4. tel. 11664. H. Missen bestellen: ma dm za 09.30-10.30 uur Bindstraat 6. Zaterdag: 9.00 Lsm. voor roepingen tot liet priesterschap, het diakonuat en het religieuze leven. 19.00 ZON DAGSDIENST waaronder de zege ning van de kruudwis; Herman de Bruyn (kolt); Maria Ebberink- Henckens (kolt); Albert Stevens (kolt); ouders Duykers-Philipsen en zoon Peter (S); Grada Rutten- Maitens; Martha Gerrats-Stienen en zoon Hay; Jan Arts (kolt); Ad Th- miniau (kolt); Joep Loonen (kolt); Leo Oudenhoven (kolt); Wilhelmi- na Dirckx (kolt). Zondag: Hoogfeest van Maria Ten hemelopneming. 8.00 Lsm. overt lam. Janssen-Huybers. 9.30 Lat. Hgm. tot zekere int.; te.v. O.L. Vrouw uit dankbaarheid voor een 93e veijuardag; Martha Gerrats- Stienen en zoon Ilay; ouders Van Osch-Ilebben; Herman Nagelhout (kolt); Harry Hanssen (kolt); Lode- wyk Truyen en overt fam. (S); bur gemeester Janssen en zoon Vic; SJef Jansen; Jacques Gossens (kolt); M.H. Jansen-Koppen (kolt); Tbon Jenniskens (kolt). 11.00 Mia Ver- hiejen (kolt); Herman Zegers en Theodora Zegers-v.d. Schans; overt fam. Janssen; Mia Hennen (kolt); Tbn de Koster (kolt); Herman Theeuwen (kolt); Cor Janssen (kolt); Henk v.d. Heuvel (kolt). Maandag: 9.00 Lsm. voor de pa rochie. Dinsdag: 9.00 Lsm. Annie en Piet Claasen-Euwals. 19.00 Lsm. Jan Aerts. Woensdag: 9.00 Lsm. voor allen wier namen vermeld staan op de lysten van de oude stichtingen. Donderdag: 9.00 Lsm. Bertus Meesters en fam. 19.00 Lsm. ouders Van Kessel-Vcrsleyen en zoon Jan. Vrijdag: H. Bernardus, abt en kerkleraar. 9.00 Lsm. voor vrede en eenheid in de kerk. Akolieten: Zo: 930 Hans van Pelt en Louis Tngjen. Misdienaars: Za: 19.00 German en Pieter Reynders. Zo: 11.00 Mark en Joris Timmermans. Vincent van Gogh Instituut St. Servatiuskapel Zaterdag: 18.30 Liturgieviering met volkszang. Voorganger: J. Korff. lektor: F. Blom. Zondag: 930 Liturgieviering met koor. Voorganger: J. Korff. Lektrice: L. Heutinck. .Maandag: 16.45 Liturgieviering. Woensdag: 16.45 Liturgieviering. Paterskerk Zaterdag: 8.00 Elisa Palm en te.v. H. GeesL 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.30 ZONDAGSVIERING. Overt ouders Hendriks-Vermeulen; pastoor Kemmeren; Wim v.d. Berg (kolt); overt ouders Jenniskens- Janssen en Els; zeswd. Peter Back bier; overt ouders Van Soest- Swinkels; Theo van Soest en fam. Jenniskens-Gielens; overt ouders Kenyes-Hoex. Zondag: Feest van de Tenheme lopneming vim Maria. 9.00 Voor de parochie. 11.15 Overl. ouders Dentjens-Budé; Margaretha Veld huizen en overl. lam. Maandag: 8.00 Geen int 19.00 Tbt zekere inL (T). Dinsdag: 8.00 T.e.v. St Antonius. 19.00 T.e.v. Maria. Woensdag: 8.00 Overl. medebroe ders. 19.00 Tbon Jeuken. Donderdag: 8.00 Constance Sny- ders en Jacoba Palm. 19.00 Harrie Rol'fers (buurt Iiiept). Vrijdag: 8.00 Overledenen (offer bus). 19.00 Gezinsmis; Jacob Jacobs (buurt). Akolieten: Za: 18.30 Jaap Janssen. Zo: 11.15 Bernard Swüste. Piirochie Brukske Zondag: Feest van Maria Tenhe melopneming. 10.00 Eucharistie viering; voor een jarige; Jan Theeuwen. Voor alsp raken kunt U bellen naar de pastorie van de Paterskerk: tel. 80202. Vredeskerk Zaterdag: H. Maximiliaan Maria Kol be. BOO T.e.v. het Onbevlekt Hart van Maria. 1800-18.30 Gele genheid om te biechten. 19.00 Voor avondmis voor het Hoogfeest van Maria Tenhemelopneming. Kinder woorddienst. Voor Jan Rybroek (kolt); overl. ouders Van Bergen- Stiphout en zoon Jos; Bertha Tyssen-Pelzer (kolt); Maria Sybers- Fransen (kolt); Gel vxl. Velde (kolt); overt ouders Relouw-Unders; Jan Swinkels (kolt); Fiet Mulder-Jansen (kolt). Zondag: Hoogfeest van Maria Ten hemelopneming. 830 Overl. ouders Drabbels-Klaassen; voor het geestelyk en tydeiyk welzyn van de parochie. 10.00 Hoogmis, Grego riaans. Overl. fam. Van Rossum- Janssen; Maria v. Me(jel en overl. fam.leden; jrd. Peter Nellen. Maandag: II. Stefanus van Honga rije. 19.00 Lucy Canois. Dinsdag: 19.00 Lucy Canois; priester- en diaken roepingen. Woensdag: 15.00 Kapél Veltum: 40-jarig huw. dhr. en mevr. Van Me(jel-Thkken. 19.00 Hans Gysen; te.v. de II. Jozef. Donderdag: H. Johannes Eudes. 19.00 Overl. ouders Janssen-Peters en zoons Gerrit en Piet; Jan Hou- Vrydag: H. Bernardus. 19.00 Als eerherstel aan het Goddeiyk Hart Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Wim Janssen en overl. fam.; overl. ouders Graat- Verhaag; Theodora van Arsen- Loonen; Ties Joosten; Gerrit Rut ten overl. ouders Haegens-van Lin; Giel Vennekens en echtgen. en we- derz. fam. Zondag: 8.30 Overl. ouders Jans- Verheggen; overl. fam. Smedts- Kersten. 10.00 Jrd. Huub v.d. Ven- ne; Peter Haans; Piet van Hout; overl. ouders V.d. Hoogenhof- Spreeuwenberg; Giel Vennekens en echtgen. en wederz. fam. (Zangkoor van Geysteren). Maandag: 9.00 Herman de Kleijn. Dinsdag: 9.00 Gest jrd. Theo Vervuurt. Woensdag: 9.00 Uit dankbaarheid. Donderdag: 9.00 Wies Janssen. Vrjjdag: 9.00 Toos Bemaerts. Misdienaars: Za: 19.00 Lizette Jans sen. Bi an ca Camps, Linda Stam, Saskia Janssen. Zo: 8.30 Annet Jeucken, Maike Koch, Susan Jans sen, Maijolein Moraal; 10.00 Mis dienaars van Geysteren. Kerk poetsen: 13 aug. Mientje Wismans en Grad de Klein; 20 aug: Nelly van Horic en Ine Thielen. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Koor). Thei Classens (Dep. Petersstr.); Thei Classens (Blakt); Jos Tielen, Anna Voesten en overl. kinderen; overl. fam. Nabben-Cox; Sjaak Lemmen. Zondag: Hoogfeest Maria ten He melopneming. 11.00 Hoogmis (Herenkoor). Karei Hesen en Anna Gertruda Heiligers; Martien Voer- mans en Maria Minten; pastoor Leens; Gerard Geurts en ouders; Gerard en Harrie Schoeber. Misdienaars: Za: R. Nabben, M. Rongen en T. Verstappen. Zo: Jan Hein Gerritsen, K. Verblakt en N. Houwen. Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 Albert Druggen (buurt); Huub van Rhee; Leo Wil- lemssen; Marie en Sjang van Kuyck en overl. ouders Van Kuyck-Verrijdt; O.L. Vrouw van Altyd Durende Bystand (St). Woensdag: 9.00 Albert Druggen (Ouderenbond); Trina en Maria Janssen. Vrijdag: 14.00 T.gv. 25-jarig huwe- lyk fam. Kunen-Rys. Misdienaars: Za: Tbm en Sanne. Vr: Thys en Suzanne. Parochie Leunen Hoogfeest Maria Tenhemelop neming. Zaterdag: 19.00 Lsm. Wim Bouten; Michel Loonen en overl. fam.; overl. fam. Claessens-Gussen; Mathys Lit- jens en echtgen.; Aloys Lucassen (buurt); Piet Litjens en Mien Litjens-Lemmen Zondag: 10.00 Hgm. jrg. Jan de Lauw; gest. jrd. Helm Claessens en Carolicn Claessens-Verschuuren. 11.15 Marie van Leipsig-Wilsm (fam.); weekd. Harry van Dyck (6). 14.30 Doopviering Nina Vergeldt Maandag: 19.00 Lsm. pastoor Jac ques Haenen en overl. lam.; gest. jrd. Petronella Asselberghs. Dinsdag: Geen avondmis. Woensdag: 19.00 Mndd. overl. ouders Martens-Smedts en Henri Martens; gest jrd. Joos Loonen en Maria Loonen-Scheffers. Donderdag: Geen avondmis. Vrydag: H. Bernardus, abt en kerkleraar. 19.00 Gest jrd. Willem de Haan, beide echtgenoten en overl. kinderen. Misdienaars: Za: 19.00 Sonja Broers en Jenny Jenniskens. Zo: 10.00 Nanette v.d. Berg, Maayke Jen niskens; 11.15 Bianca Achten. Ma. wo en vr: 19.00 Nanette v.d. Berg en Bianca Achten. Lektoren: Za: 19.00 Gonny Weys. Zo: 11.15 Harry Bovée. Gedoopt: Eminy Severyns, Over- broekseweg 10; Niek Fleurkens, Vi- carieweg 52. Huweiyksafk.: Hans Jacobs uit onze parochie en Ema Burgers uit Veulen. Rektoraat Heide Zondag: Hoogfeest van Maria Ten hemelopneming. 9.30 PI. Hoogmis; ggjg. Sjef Willeins; jgt Stephania Coppus-de Groot; Truus v. Kempen (koll.); Tien Droesen-Janssen (koll.). Misdienaars: Har en Genmia. Donderdag: Gedachtenis van de H. Johannes Eudes, priester. 9.00 H. Mis; Sjef Willems en tevens om kracht van de H. Geest Rektoraat Veulen 20e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Hgm. Jan Verdel len; gest jgt fam. Wilms-Heesen-v. Lin; als zeswd. Harry Hendrikx; fam. Vim Soest-Cox. Zondag: Maria Hemelvaart 10.30 Hoogmis voor overl. fam. Van Dongen-Franken. Maandag: 8.00 H. Mis voor de pa rochie. Dinsdag: 8.00 H. Mis voor de over ledenen. Woensdag: 8.00 H. Mis voor de overledenen. Donderdag: 8.00 H. Mis voor de overledenen. Vrydag: 8.00 H. Mis voor de over ledenen. Akolieten: Za: Yvonne Emonts en Annelie Reintjes. Misdienaars: Zo: Roy Smets en Nico Knapen. Huweiyksafk.: Hans Jacobs en Er na Burgers (3e roep); Chris v. Don gen en Esther Janssen (2e roep); Jen Janssen en Nelly Bouten (2e roep). Parochie Ysselsteyn Zaterdag: 19.00 (Samenzang); jrd. Pieter Verheyen en echtgen.; Dien Kleuskens-Wynen; ouders Janssen- Smeets; ouders Wismans-v. Vegchel en H. Geurts. Zondag: Hoogfeest Maria Tenhe melopneming. 9.30 (Gemengd Ker- kelijk Zangkoor Vivace); R. de Boer-van Staveren en overl. fam.; Godefridus Vermeulen en echtgen. 11.15 Bernard Camps; geestelyk welzijn van onze parochie. Maandag: 19.00 Jrd. Ant Pouwels en overl. fam.; Til Geurts-van Dyck; overl. fam. Mulders-Maessen. Woensdag: 19.00 Overl. fam. Philipsen-Cremers; Gerardus v.d. Munckhof. Vrydag: 19.00 Overl. fam. Vergel d- Custers; zekere intentie (V). Misdienaars: Za: 19.00 M. en N. Pouwels. Zo: 9.30 B. en S. Slangen, M. Arts, Sj. Ewals; 11.15 R. Keyzer en T. v. Asten. Ma: N. en K. Jaspers. Wo en vr: M. en W. Claessens. Spreuk van de week: 'Stort hoop ons in 't harte, o Sterre der zee!' Gedoopt en daardoor in de kerk opgenomen: Jack Goumans, Pio niersstraat 2; Jordy Thoone, Meer- selsepeel; Paulien Rooyakkers, Timmermannsweg 60. Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Mathieu v.d. Venne; Jacobus v. Meyel en Petronella Dirckx. Misd.: Ingrid en Nancy Arts. Zondag: Feest Maria ten Hemelop neming. 10.00 Johanna P. Hendrix- Pluk. Misd.: Robbert Windsant en Bjom de Mulder. 14.00 Doop Niek Hendrix. Gedurende de week geen H. Mis we gens retraite. Kerk poetsen: Mevr. Gellings-Poels en mevr. Hendriks-Rutten. Rektoraat Vredepeel Zondag: 11.00 Gerard Weerts; ouders Van Kasteren-Jacobs. Woensdag: 19.00 Rozen hoecye bidden. Misdienaars: Mariska en Antoon. Lektoren: Josien Claessens. Rektoraat Smakt Zaterdag: 19.00 Avondmis voor Su- sanne Direks en fam. uit dankbaar heid en voor alle stichtingen. Zondag: Maria ten Hemelopne ming. 8.30 H. Mis te Holthees uit dankbaarheid; v.b.i. en voor onze fa milieleden en weldoeners. 10.00 Hoogmis voor fam. Fhuner; Jeu Custers-, Jo Cootjans en voor alle ge vraagde intenties. Woensdag: Geen H. Mis in de kapel. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Op zondag 15 aug. zal in het Inter- Ven College, Leunseweg 2a te Ven ray, mevr. ds. W. Weersma uit Venray voorgaan in de dienst Aan vangstijd is 9.30 uur. Tydens de dienst is er kinderopvang en wordt er kindemevendienst gehouden. In de Ned. Herv. Kerk te Blitters- wyck zal mevr. ds. W. Weersma eveneens voorgaan in de dienst Aanvangstijd is 11.00 uur. Er is geen kinderopvang en kindeme vendienst. Na afloop is er koffie drinken. Oecumenische Basisgroep Heel de Kerk, heel de wereld A.s. zondag 15 aug. is er om 11.15 uur een viering van de oecumeni sche basisgroep 'Heel de kerk, heel de wereld' ten huize van Jan en Ri- ky Schut Zandterweg 2 te Lottum. Thema van deze viering is 'We vie ren de oogst., van onze vakantie- tyd'. (Te bereiken vanaf de Lottumse Kerk, richting Grubben- vorst kiezen, het dorp uitryden en voorby het bord einde 50 km recht saf slaan en dan rechts de eerste boerderij.) Gaarne van te voren even je komst melden: tel. 04763-1806. Vhn harte welkom. Rehobotli nieuws Ned. Hervormde Evangelisatie op G.G. Kerk; Cuppenpecije 2a Horst Pastorie: Clapvaeren 4. Horst tel. 8778R Diensten: Zondag 15 aug. om 10.00 en 1430 uur. Voorganger: ds. P. v.d. Kraan. Bleskensgraaf. Ty dens de middagdienst is er kin deroppas. Autodieven aangehouden Maandagavond omstreeks half tien achtervolgde de Helmondse politie een gestolen auto met daarin twee personen die richting Deume- Venray wilden ontsnappen. Op de kruising Deumeseweg- Midden Peelweg sloeg de auto rechts af, richting Ysselsteyn. Daar, op de Jan Poelsweg stopte de auto en renden bestuurder en inzitten de in een maïsveld. Met assistentie van Ven ray se, Deumese en Asten se politie werd het gebied afgezet Met behulp van twee politiehonden kon een man in het maïsveld worden aangehouden. De andere meldde zich "bibberend' bij de politie. Het bleek om een 22-jarige man uit Raamsdonksveer en een 24-jarige man uit Helmond te gaan. Of het tweetal zich aan meerdere auto diefstallen heeft schuldig gemaakt wordt nog onderzocht Inbraken in auto's By de inbraak in een personen auto van een inwoner aan de Beu kenlaan èn in een personenauto van een inwoner op het Gouden Leeuwterrein, vielen geen braak sporen te ontdekken. De dader is mogelijk met een valse sleutel in de auto's kunnen komen of beide auto's waren niet afgesloten. Uit de eerste auto werden tien cassette- bancyes ontvreemd, uit de tweede auto de autoradio. Vernieler aangehouden Vry kort nadat een melding bin nenkwam dat men in de nacht van dinsdag op woensdag omstreeks 1 uur glasgerinkel had gehoord, kon de politie die vandaal aanhouden. Terwijl de politie bezig was met het onderzoek in de Hensenius- straat en gekonstateerd had dat de voordeur van een schoenenzaak was vernield, werd er uit een café in die straat een man naar buiten ge werkt Die voldeed aan het door ge tuigen opgegeven signalement. De man, een 25-jarige inwoner, werd aangehouden, waarby deze zich wel hevig verzette. Hij verkeer de onder invloed van alkohol en werd ter ontnuchtering ingesloten. Tydens het verhoor bekende hy ook dat hy eerder die nacht een aan de Henseniusstraat geparkeerde personenauto van een inwoonster had beschadigd door verschillende deuken in de auto te schoppen. Snelheidskontroles Vrydag 30 juli hield de politie tus sen 07.45 en 10.10 uur weer snel heidskontroles. Deze keer op de naleving van de 50 km-grens op de Mgr. Hanssenstraat de Stationsweg, de Overloonseweg en de Albion- straat. Er werden 259 voertuigen gekontroleerd. Daarvan reden er 104 te snel. Dat het nog nodig is te kon troleren blykt uit het feit dat de hoogste snelheid op de Overloonse weg 94 km bedroeg en op de Albi- onstraat 93 km per uur. Bezorgde inwoonster Een inwoonster die met haar hontye aan het wandelen was vond het maar vreemd dat in de berm van de Beekweg twee pakketjes la gen, goed verpakt in een deken en met draad daarom heen. Omdat haar hontye met moeite van de plek was weg te krijgen schakelde zy de politie in. De gewaarschuwde politie bekeek de pakken met de nodige zorgvuldigheid omdat de in houd vooralsnog onbekend was. Opengemaakt bleek het tuinafval te zyn, wat keurig was verpakt Hoe die pakken daar terecht zijn geko men kon niet worden achterhaald. Personeel van gemeentewerken heeft de pakken opgeruimd. Inbrekers aangehouden na tip Kermiszaterdag werd de politie door kermisexploitanten getipt over een inbraak op het industrie terrein Smakterheide. Tben Inter- garde by een metaalwarenbedryf aan de Maasheseweg ging kyken waren twee personen aan het 'rom melen' in kasten van dat bedrijf. In- tergarde kon een van de inbrekers, een inwoner van Boxmeer grijpen maar deze zag kans een op een bu reau liggende schaar te grypen. Daarmee bedreide hy de bewa- kingsbeamte. De man wist vervol gens te ontsnappen maar by de achtervolging werd hy in Wanssum klem gereden en aan de politie overgegeven. De volgende dag kon zyn maat worden aangehouden. Dat was ook een inwoner van Boxmeer. Het tweetal is in verzekering gesteld. In het onderzoek zal ook worden bekeken of dit tweetal zich nog aan aandere onopgeloste inbra ken heeft schuldig gemaakt De raad van de gemeente Vier lingsbeek moest haar vakantie on derbreken voor een buitengewone raadsvergadering, al was het maar voor één agendapunt Op de agenda stond het voorbereidingsbesluit om aan de Stevensbeekseweg, waar de noodlokalen stonden van de scho lengemeenschap, uitbreiding mo gelyk te maken voor de peniten tiaire inrichting De Maashegge. De woordvoerder van de Over loon se fraktie, de heer V.d. Pas, verklaarde dat de raad daar geen moeite mee had maar hy pleitte wel voor meer personeel. Dat personeel zal ook Voor de achtste keer is een groep Britse gasten uitgenodigd voor een week vakantie in Venray. Deze ak- tie, georganiseerd door de Bond van Wapenbroeders, afdeling Venray en Omgeving, is weer mogelijk dankzij financiële bijdragen ontvangen van particulieren, stichtingen en van de industrie. Zy zyn niet vergeten welke offers deze bevrijders zich moesten getroosten in 1944-1945, teneinde Nederland te bevrijden van de Duitsers. BRITSE STEUN Nadat de Venrayse Wapenbroe ders, zich drie jaar hadden inge spannen voor de behoeftige Britse oorlogsweduwen, werd vijfjaar ge leden besloten zich te richten op de Britse bevrijders, die invalide wa ren geworden gedurende die hevige strijd in Nederland. Er werd samen gewerkt met een speciale kliniek, Tyrwhitt House, waar oud-stryders, met traumatische ervaringen, lief devol worden behandeld. Na de positieve ervaringen van de afgelopen jaren, gerapporteerd door de koördinatrice, hoofdzuster mrs. Jenny Morris, werd in Enge land besloten om deze dankbaar- heidsaktie van Venray te erkennen en te steunen, zodat we inmiddels daadwerkelijk kunnen spreken van 'geallieerde steun'. PROGRAALMA Op woensdag 15 september a.s. zal een groep van 17 personen in Vlissingen worden verwelkomd door de Venrayse organisatoren om vervolgens per bus naar Venray te worden gebracht. Dit is het begin van een programma voor deze Brit se gasten met als hoogtepunt een ontvangst op vrydag in het ge meentehuis door burgemeesters drs. J. Waals èn op zondag 19 sep tember om 11.00 uur de inmiddels traditionele Herdenkingsbijeen komst op het Britse Oorlogskerkhof aan de Hoenderstraat. Op dinsdag 21 september vertrekt het Britse gezelschap huiswaarts. Dagtochten en een feestavond vormen ook een onderdeel van het programma. Met de groep reist ook een Britse oor logsweduwe mee. GOEDE SELEKTIE Inmiddels is een deelnemerslijst ontvangen met details over de gasten, waarin duidelijk blykt dat de selektie van de groep met de uiterste zorg wordt bepaald. De (ver trouwelijke) bijzonderheden dui den er op dat ook dit jaar uitslui tend personen zyn gevraagd, die een vakantie bijzonder hard nodig hebben en dat zelf moeilijk kunnen bekostigen. GASTGEZINNEN De afgelopen jaren werden de woningen moeten hebben. Hij vroeg daarom aan het college om al het mogelijke te doen om een extra woningcontingent te krygen, 'Over- loon kan geen enkele woning mis sen', aldus V.d. Pas. Wethouder Litjens verklaarde alles in het werk te stellen om de mogelijkheden voor een extra con tingent te onderzoeken. 'Wy heb ben bouwgrond genoeg. Dat extra contingent zal dan wel voor de hele gemeente bedoeld zijn en niet al leen voor Overloon', liet de wethou der weten. ib^5?5! Britse gasten liefdevol opgeno men in Nederlandse gastgezin nen. Deze gastgezinnen zijn erg trouw en hebben deze taak vele jaren op zich genomen. Helaas is, o.a. het meest trouwe gastgezin getroffen door ziekte, vandaar dat een oproep wordt ge plaatst voor enige gastgezinnen. Vrijwilligers kunnen zich melden by de voorzitter van de Bond van Wapenbroeders afdeling Venray, de heer Nico van Hoek, zojuist verhuisd naar: Op den Bosch 2, 5823 CG Maashees, tel. 04781- 36909, of by bestuurslid Henny Meyer, Vollenbergstraat 6, 5801 RP Venray, tel. 82992. JEUGD HELPT De organiserende Wapenbroeders weten zich gesteund door menige vereniging die er prys op stellen om een bijdrage te leveren geduren de deze 'Aktie Vakantie Invalide Be vrijders'. De kermiswedstrijd voor de jeugd was ondanks de slechte vangst toch goed geslaagd. Ie Frank Bexkens, 2e Harold Jacobs en 3e Rudi Bex kens. De onderlinge wedstrijd op de Maas werd gewonnen door H. v.d. Iloogenhof, 11.000 gram; 2. R. Vlemmings 5.500 gram en 3e B. Jansen 3.500 gram. Zondag 15 aug. is er weer een on derlinge wedstrijd op de Maas, by- eenkomst om 7 uur pontveer Vier lingsbeek, alleen korte hengel 6.50 mtr. Voor uw vergunningen kunt u te recht bij H. v.d. Heuvel, Langeweg 38, Venray en V. Grootels Hengel sport, Stationsweg. Zaterdag 14 aug is de eerste wed strijd van het Zomerkoningsvissen van de korte hengels. De byeen- komst is om 7.00 uur bij visvijver Het Wanssums Ven. Er wordt gevist van 8.00-11.00 uur. Voor deelname opgeven by H. v. Valkengoed, tel. 04780-82376 tot a.s. vrijdagavond. By de wedstryd in Gennep was de 2e prys voor het koppel André Gooren-Peter Peters. Verder waren er prijzen voor de koppels Huub Hendriks-Martin Goorts en René Wynhoven-Peter Cuppen. Vergunningen zyn verkrijgbaar by de sekretaris H. Lenssen, Alle grostraat 7. Venray, tel. 04780-87606 en by Van Grootel Hengelsport, Sta tionsweg in Venray. Daar zijn ook dag- en weekvergunningen ver krijgbaar voor Het Wanssums Ven. Snelheidskontrole Woensdag 11 augustus werden tussen 07.30 en 08.00 uur snel heidskontroles gehouden op de Deumeseweg 98 Voertuigen wer den gekontroleer en daarvan reden er 34 te snel. De hoogste snelheid bedroeg 120 km per uur. Van 08.20 tot 08.35 uur werden op de Midden Peelweg tussen Ys selsteyn en Vredepeel 88 voertui gen gekontroleerd; 34 reden te snel en ook hier bedroeg de hoogste snelheid 120 km per uur. Van 08.55 tot 09.10 uur werden op de Ripseweg 95 voertuigen gekon troleer. 34 Chauffeurs reden te snel. De 'rekordhouder' van deze kontro- le reed 139 km per uur. Sprankelende badmodeshow an no 1938. Ook in die tijd had de mens behoefte aan enige verkoe ling op een warme zomerdag. Voor een enkeling die in het bezit was van een vervoermiddel, b.v. een fiets, kon zich de weelde permite- ren een koele duik te nemen in de Maas te Maashees. Maar... denk er aan heren, wel gepaste en fatsoen lijke badkleding en... beslist niet in de onmiddellijke nabijheid van de dames badgasten, anders krygt u beslist last van de veldwachter die op gezette tyden de zaak komen in- spekteren. De deelnemers van deze zwart- wit-show zijn, v.l.n.r.: Tbon Bex kens, Jeu Custers, Harrie Gerrats, Joop van Gerven en Sjaak Ouden hoven. Liggend is Piërre v.d. Munckhof. J. v.d. Putten Dit jaar wordt de Herdenkingsbij eenkomst opgeluisterd door de har monie St Catharina uit Leunen, terwijl het dameskoor Venrode ieder jaar haar medewerking ver leent. De jeugd van de Scouting groep De Peelspeurders geeft eveneens ieder jaar acte de presen ce in de vorm van het leveren van de Erewacht en het aanreiken van de bloemen, een geste, die by de Britse gasten iedere keer ontroe ring veroorzaakt. De recentelyke kranteberichten, waarin melding werd gemaakt van het afschuwelijke feit dat een 'Inva lide Arnhem Veteraan' letterlijk werk doodgepest door een groep Engelse kinderen, heeft velen ge schokt Doch in Venray bewijst de Venrayse jeugd jaarlijks dat Britse invalide bevrijders het verdienen om met respekt en met dankbaar heid te worden behandeld. De orga nisatoren hopen erop dat vele Venrayse inwoners op zondag 19 september aanwezig zullen zyn. Knaap bleef ontkennen Een 17-jarige inwoner van Vier lingsbeek bleef, ondanks voldoende bewijs, ontkennen dat hij zich schuldig had gemaakt aan diefstal van een zijden blouse. Personeel van een textielzaak in de Grotestraat had de jongemaan nl. twee zijden blouses meegegeven om te passen in een kleedhokje. De jongeman kwam met een blouse te rug en vertelde dat die niet paste. Van de andere 'wist hy niets'. Het personeel wist het echter zeker en deed aangifte by de politie. De poli tie konstateerde dat de jongeman onder zyn eigen kleding de be wuste blouse had aangetrokken. Het prijskaartje zat er zelfs nog aan. Proces-verbaal werd opgemaakt De bewuste blouse werd in beslaggeno men en later aan de eigenaar terug gegeven. Bejaarde bestuurder werd onwel Een 72-jarige bestuurder van een personenauto werd zondagmiddag op de Horsterweg onwel en kwam op de andere weghelft terecht Daardoor ontstond een botsing met een personenauto bestuurd door een 48-jarige inwoner van Tegelen. Via de berm kwam de auto tegen een boom tot stilstand. De bestuur der werd ter observatie overge bracht naar het ziekenhuis. Ook de bestuurder uit Tegelen werd voor behandeling van verwondingen aan zyn arm naar het ziekenhuis overgebracht. Hy kon na de behan deling naar huis worden overge bracht Plastic tas oorzaak val fietser Zaterdagmiddag fietste op de Sta tionsweg een inwoner met een plastic tas aan het stuur. De tas kwam tussen de spaken van het wiel waardoor de man ten val kwam. Hy liep een hoofdwond op en moest voor onderzoek en behan deling naar het ziekenhuis worden vervoerd. Na behandeling kon hy naar huis worden overgebracht Portemonnee 'gerold' Vrydag werd opnieuw een porte monnee 'gerold' uit een winkelwa gentje in een supermarkt in het Brukske. Nu was een 23-jarige in woonster het 'slachtoffer'. In de por temonnee zat een geldbedrag van ƒ100,-, een Europas en enkele cheques.

Peel en Maas | 1993 | | pagina 14