Venrayse voetbalclubs gaan strijden Deelnemers aan de Venray Cup om de Ven ray-Cup Wedstrij d-schema PEEL EN MAAS SV Venray S.V. Ysselsteyn Voor het komend seizoen is de se lectie van SV Venray uitgebreid tot 46 spelers, die in aanmerking ko men voor een plaats in de eerste drie elftallen. Uit deze selectie zal een team worden samengesteld dat aan de Venray Cup zal deelnemen. Hoofdtrainer voor het tweede sei zoen is Maarten Arts. Hy wordt geassisteerd door Noud Janssen en John Kessels By SV Venray zyn de volgende spelers, na afloop van het seizoen vertrokken: John Puts, Fred Jeu ken en Rob van Eist (allen naar SV Leunen, Ludo Gom mans (W Oostrum), Jos van Gerwen (SV Meerlo) en Paul Verheyen (Box meer). Daarvoor hebben de volgen de spelers zich by Venray gemeld: Armin Burchard (IVO), Ilachim Idrissi (Megacles) Peter Kellenaers (BW), Francois Stevens (Archilles) en John van de Wyst (Deume). Hoofdsponsor van SV Ven ray is Inalfa terwyi A&S Intereport kle- dingsponsor ia Op SV Casten ray na zullen alle Venrayse voetbalverenigingen, aan gesloten by de KNVB, deelnemen aan de Venray Cup. Hieronder de nodige informatie van de diverse deelnemers, om U een beeld te ge ven van het voetbal in Venray. SV Ysselsteyn SV Ysselsteyn werd opgericht in 1929. De eerste "wedstryden" wer den gespeeld op een stukje woest heidegrond, geheel in de pioniers geest van de inwoners van Ys selsteyn. By de oprichting telde de vereniging, die de naam Victoria droeg, 15 leden. Het eerste kampi oenschap werd in 1933 binnen gehaald. Tydens de bezetting moest de naam worden veranderd in Ys selsteyn. Na de oorlog kwam Ys selsteyn uit in de 2e klasse, behaalde in 1948 het kampioen schap maar promoveerde pas in 1950. Degradatie volgde echter in 1952. In het seizoen 1969-1970 kon SV Ysselsteyn eindelyk spreken van een goede eigen accomodatie, toen sportpark De Vlies in gebruik geno men werd. Sinds 1977 kende de vereniging weer sprekende succesen met een kampioenschap in de 2e klasse in dat jaar, het kampioenschap in de le klasse in 1984, gevolgd door het kampioenschap in de 4e Klasse KNVB in 1989. Helaas volgde het S.V. Venray jaar daarop weer degradatie vanuit de 3e klasse. Sindsdien handhaail het eerste team van Ysselsteyn zich daar uitstekend. SV Ysselsteyn hoopt ook voor het komende seizoen op handhaving in de vierde klasse en probeert mee te dingen naar een periodetitel. Voor het komende seizoen staat het team onder leiding van traier Pieter de Lauw en leider Geert van Gassel. Het team voor het komende seizoen zal ongeveer geiyk zyn aan dat van het afgelopen seizoen. Behalve sprekende successen kende de vereniging ook diverse kampioenschappen by lagere elftal len en jeugdteams. Verder is de vereniging sinds 1987 gefuseerd met de korfbalvere niging De Peel korf. De voetbaltak van SV Ysselsteyn telt thans ongeveer 110 seniorenle den en 90 jeugdleden. Het eerste team wordt gesponsord door Auto- bedryf Gommans-de Wit/Autoscha- de Hulsterdreef en Maessen Recycling/zand en grind. W Oostrum volgend seizoen met zes seniore nelftallen aan de competitie zal deelnemen. De eerste kennismaking met de leren bal doe je echter als Je Jong bent. In Oost rum heeft men daar om ook veel aandacht voor de jeugd. In totaal zullen negen jeugd teams het komende seizoen mee gaan doen aan de competitie. Voor die teams heeft W Oostrum in de persoon van dhr. G. Stap pers hoef een eigen Jeugdhoofdtralner. W Oostrum heeft ook een nieu we hoofdtrainer by de senioren, dhr. H. van Rhee. Deze was de laatste drie jaar trainer by RKDSO uit Lomm. Hy zal een vry jeugdig eerste elftal onder zich krygen met maar liefst vyf spelers, die onlangs pas van de jeugd zyn overgekomen. W Oostrum speelt haar wedstry den op sportpark De Spar en komt uit in de le klasse van het afde lingsvoetbal en nam vorig seizoen deel aan de nacompetitie. Promotie naar de 4e klasse KNVB zat er ech ter net niet in. Komend seizoen wil men echter opnieuw een poging wagen om naar de 4e klasse te pro moveren. Shirtsponsor van W Oostrum is Fiatdealer GHV aan de Stationsweg SV Leunen Ook by Leunen is de jeugd zeer belangrijk. Naast zeven seniorenelf tallen en een veteran enteam kent deze club een zeer grote jeugdafde ling Want, wie de jeugd heeft, heeft de toekomst, zo vindt men in Leunen. W Holthees-Smakt Het eerste team speelt in de 4e klasse van de KNVB en kykt terug op een zeer geslaagde competitie. Het team werd tweede in de compe titie en wist beslag te leggen op een periodetitel. Dit alles onder de be zielende leiding van Henk Stip hout, die vorig seizoen voor het eerst de verantwoording voor de se- lektie had. Komend seizoen pro beert hy nog meer uit zyn eerste team te halen. Hy moet het dan wel zonder zyn topscoorder Bert Claes- sens en de keeper Cris-Jan van Dongen doen. Daarvoor zyn echter wel Michel Baltussen (ex- Volharding), John Puts. Freddie Jeuken en Rob van Eist (allen van Venray) SV Leunen komen verster ken. Bovendien is er ook vanuit de jeugd genoeg talent zodat de con currentie voor een plek in het eerste goed te noemen is. Tbch is men er zich by SV Leu nen van bewust dat evenaring van het resultaat van het afgelopen sei zoen moeiiyk zal zyn. Het resultaat is echter niet heilig Het gaat om de sfeer en het plezier in het voetbal len. Want als de sfeer goed is, dan komen de resultaten vanzelf. Shirtsponsor van SV Leunen is dancing-disco De Steeg S.V. Merselo W Oostrum SV Venray is de grootste deelne mende vereniging met 840 leden, verdeeld over 13 seniorenelftallen, 2 damesteams en 35 jeugdelftallen. Venray speelt al vele jaren in de hoofdklasse en wist eenmaal beslag te leggen op het kampioenschap in die klasse. Ook werd eenmaal de KNVB-beker voor amateurs binnen gehaald. Het afgelopen seizoen leg de SV Venray beslag op de vyfde plaats in de hoofdklasse. Deelname aan het grote KNVB-beker toernooi zat er echter niet in. DIS Oirlo Dinsdag 10 augustus is het zo ver. Zeven Venrayse voetbalclubs zullen gaan stryden om de "Venray-Cup". Het is voor het eerst in de geschie denis van de gemeente Venray dat een dergeiyk Venrays kampioen schap wordt gehouden. Een uit- I gesproken favoriet voor het toernooi is er niet Hoger geklas seerde teams krygen nl. een handi- cap van een doelpunt per klasse. Op zaterdag 21 augustus zullen de fïna- lewedstryden worden gespeeld, waarna de prysuitreiking plaats zal vinden. INITIATIEF i Het initiatief voor de Venray Cup werd al aan het begin van afgelopen I seizoen geboren. Zeven Venrayse voetbalclubs, SV Ysselsteyn, SV j Venray, W Holthees-Smakt, W j Oostrum, SV Leunen, DIS Oirlo en SV Merselo, maakten toen al afspra- i ken om voor aanvang van de com petitie 1993-1994, onderling een toernooi af te werken. Doel van het i toernooi is om de voetbalsport in j Venray te promoten terwyl het ook prima in de seizoensvoorbereiding past De organisatie is telkepjare in handen van twee verenigingen. Dit jaar zyn dat SV Ysselsteyn en DIS Oirlo. POULES W Oostrum is opgericht op 3 maart 1935 en de vereniging kykt nu al uit naar de festiviteiten ron dom het 60-jarig bestaan, in 1995. W Oostrum is dus by na 60 jaar jong en op dat jong wil de club ook de nadruk leggen. Het is een bloei ende en gezonde vereniging die het SV. Leunen Het toernooi zal in poulevorm worden afgewerkt In poule A spe len Ysselsteyn, Venray, Holthees- Smakt en Oostrum. In poule B zul len Leunen, DIS en Merselo aan treden. De wedstryddagen zyn gepland 1 op dinsdag 10 augustus, zaterdag 14 augustus, dinsdag 17 augustus en zaterdag 21 augustus (finale- j wedstryden). Voor het wedtrydpro- I gramma verwyzen wy u naar het' i schema, elders op deze pagina. De toegang tot deze wedstryden is gratis. Indien twee teams in een poule gelyk eindigen geldt in eerste in stantie het onderlinge resultaat. Daarna wordt gekeken naar het beste doelsalde, de meeste doelpun ten voor, waarna eventueel het lot zal beslissen. Indien in de finale ronde wedstryden gelyk gespeeld wordt, wordt de wedstryd met 2 keer 15 minuten verlengd. Is er dan nog geen beslissing, dan zullen strafschoppen bepalen wie winnaar van die wedstryd is. WISSELBEKER De Venray Cup is een wisselbeker. De Venray Cup, gesponsord door drukkerij, boek- en kantoorboekhandel van den Munckhof bv Het is dus de bedoeling dat dit toer nooi jaarlyks terug gaat komen. De i wisselbeker is geschonken door drukkery, boek- en kantoorboek handel van den Munckhof bv/Peel en Maas uit Venray. Dit bedryf heeft ook voor de beide finalisten een waardebon ter beschikking gesteld. POULE A: SV Ysselsteyn, SV Venray, W Holthees-Smakt, W Oostrum POULE B: SV Leunen, DIS Oirlo, SV Merselo Dinsdag 10 augustus SV Ysselsteyn-SV Venray 19.00 W Holthees-Smakt-W Oostrum 19.00 SV Leunen-DIS Oirlo 19.00 SV Merselo is vry Zaterdag 14 augustus SV Venray-W Holthees-Smaktl8.00 W Oostrum-SV Ysselsteyn 18.00 SV Merselo-SV Leunen 18.00 DIS Oirlo is vry Dinsdag 17 augustus SV Ysselsteyn-W Holthees-Smakt 19.00 SV Venray-W Oost rum DIS Oirlo-SV Merselo SV Leunen is vry Zaterdag 21 augustus FINALEWEDSTRIJDEN, VANG 18.00 UUR Deze wedstryden zullen in Peel en Maas van donderdag 19 augustus bekend worden gemaakt 19.00 19.00 AAN- Dondefdag 29 juH - Pagina 11 VV HolUiees^makt W Holthees-Smakt is een byzon- dere vereniging Het Is een verte genwoordiging van voetballers uit twee dorpen, zelfs uit twee provin cies. Bm-endien is het de kleinste voetbalvereniging van Venray. Het eerste team komt uit in de tweede klasse- van het afdelings voetbal en wist daar vorig seizoen verdiensteiyk derde te worden. Het team zal het komend seizoen staan onder leiding van Piet Kepser uit GrubbenvoreL Deze was in de 70-er Jaren al eens trainer van W Holthees-Smakt, toen het team zich prima wist te handhaven in de 4e klasse van de KNVB. Piet Kepser volgt Leo Lenssen op. die wegens een knieblessuren zyn traineraak- tivlteiten moest staken. Het team wil voor het komende seizoen aanvaardbaar, verzorgd en aanvallend voetbal gaan spelen. Een kampioenschap is geen must maar wel leuk meegenomen, zo meent men by deze vereniging Het eerste team heeft Immers de laatste twee seizoenen aangetoond niet in deze klasse thuis te horen, maar promoveren wilde helaas niet luk ken. Dat de vereniging klein is. biykt uit het feit dat sedert afgelopen sei zoen voor de jeugdafdeling een sa menwerking is aangegaan met Volharding uit Vierlingsbeek. Dit is zo goed bevallen dat de jeugd vanaf komend seizoen in zyn geheel by Volharding is ondergebracht Dit voor onbepaalde tyd. Ondanks deze "noodgreep" is men by W Holthees-Smakt ervan overtuigd dat de vereniging voor de toekomst bestaansrecht heeft. De vereniging baret van de aktiviteiten (medeorganisator van de Loobee- kloop, het Stratentoemooi, en het internationaal volleybaltoernooi van MVC uit Maashees). Verder wordt er jaarlyks het Pater Ludovicus-nederlagentoemool ge houden. Voor het komend seizoen is LOBO bv. een plastic spuit/gietbedryf uit Holthees bereid gevonden de spon soring op zich te nemen. Dit was. ten tyde van het maken van de teamfoto's, nog niet bekend. DIS Oirlo Door Inspanning Sterk. DIS is de enige vereniging met een "afwy- kende" naam en kent een korfbal en een voetbalafdeling De voetbal- wedstryden worden gespeeld op sportpark De Heesakker. De vereni ging telt circa 250 leden waarvan 60 Jeugdleden. DIS Oirlo is ook een van die vere nigingen die in een ver verleden nog in de 4e klasse van de KNVB heeft gevoetbald. Dat was tydens de seizoenen 1961762 en 1962/63. Ver volgens heeft het eerste elftal afwis selend le en 2e klasse afdeling gevoetbald. Sinds 1980 is het team in de eerste klasse te vinden, al waar in 1989 het beste resultaat, een vierde plaats, werd bereikt De laatste twee seizoenen is het voor de Oirlose voetballers echter hard knokken om dit eersteklasser- schap te behouden. Voor het ko mend seizoen wil het team, dat onder leiding staat van Hay Cox, streven naar een plek in de mid denmoot Is er meer haalbaar dan zullen de groen-witten dit natuur- lyk niet nalaten. Naast het eerste team zullen ko mend seizoen nog drie andere teams deelnemen aan de competi tie terwyi zes jeugdteams (samen met SV Casten ray) de voetbalvelden zullen betreden. DIS Oirlo is een zeer aktieve vere niging met tal van aktiviteiten. naast het voetbal en korfbal. Zo zyn donateureakties. oud-yzer akties, is er een bloembollenverkoop, een ge zinswandeltocht en is er de jaariyk- se waarderingstrofee. Alle seniorenteams worden gesponsord door Electro Gomman s terwyl Nu mac uit Casten ray de trai ningspakken voor het eerste team heeft verzorgd. 8V Merselo Merselo heeft het komend sei zoen wat goed te maken. Het team komt uit in de tweede klasse van het afdelignsvoetbal en zal gaan proberen om het verloren terrein goed te maken. Met degradatie kan het seizoen 92/93 nauwelyks suc cesvol worden genoemd. Men hoopt in Merselo dan ook op een snelle te rugkeer naar de eerste klasse, waar het team eigeniyk thuishoort. Trai ner Martin Venhuizen uit Overloon, die aan het tweede seizoen begint, zal proberen een jeugdig SV Merse lo de goede weg te wyzen. Geen makkeiyke klus gezien de geringe ervaring van dit team. waardoor vo rig Jaar ook gedegradeerd werd. SV Merselo is in 1957 opgericht en maakt dan weliswaar sportief ge zien een mindere periode door, de vereniging is echter volop in bloei met een voetbal en korfbalafdeling De goede onderlinge band binnen de vereniging uit zich niet alleen in de weekeinden op de groene mat maar ook jaarlyks tydens de Merec- lose muziekfeesten, waar het hele Merselose verenigingsleven in touw is om dit unieke gebeuren te laten slagen. Dit ook in het belang van de clubkas van de vereniging SV Merselo wordt alweer voor het vyfde seizoen gesponsord door Ei gen Haard Meubelen uit Seve- num/Venlo. De overige teams worden trouwens gesponsord door plaatseiyke (Merselose en Vrede- peelse) ondernemers. Merselo ziet de Venray Cup als een unieke moge- ïykheid om de onderlinge banden tussen de Vfenrayse verenigingen te veraterken. Hopenlifk weten de supporters dat te waarderen en zul len de wedstryden massaal bezocht worden.

Peel en Maas | 1993 | | pagina 11