Bulgaarse voetbalteams op trainingskamp in Venray Opnieuw 2200 fietsers aan de start Mecaniciens opgelet Hakkespits tevreden over klederdrachtenshow Disney bij Duimelot Winnaars IBN/Amro Snoelenspel PEEL EN MAAS Slecht weer heeft nauwelijks invloed op deelname Fietsvierdaagse M4VT pÊ /Nier mtar 'op oe «MTiON»- wea of dt aKitfiiet* - l/MM f svanaf lk jiui moerew we vocktaah voor om je peiK jei op off cuor oosTtufmewe» H Z. irf s HUM /mtuucG*- Kolt*' s. ngJJM» t>iet£/viui/V'eic re**/\u veKHuisr f/1) '5 /iaf Huisoi(t.e/v PIL EN MAAS Donderdag 22 juli - Pagrna 5 Michien kunt u zich de slotdag van? laatste avondvierdaagse nog herheren. Die middag waren er opvjend veel kinderen getooid mefcen donkergroene of felgele ballu Daarvoor was de ABN/Amro- ban yerantwoo rdel y kAan het op- tredi van de bank was ook een wedryd verbonden. De kinderen mocen het hoofd van een clown afmen door een mond en neus in te karen. D»ryswinnaars werden onlangs uitg odigd voor een bezoelye aan het ntoor van de bank aan de Ju- lianingel. Daar kregen ze een ronciding waarbij de kinderen de pte kluis te zien kregen, de comiter en de veiligheidsvoorzie ning. Eén van de drie winnaars, Mam Rongen uit Oirlo was van de cjelykheid van de laatste niet zo ortuigd, want hy kondigde aan lateiankrover te willen worden. Mtyn Rongen won overigens de dercprys, een CD-bon ter waarde van gulden. De tweede prys, een CD-ln van 50 gulden, ging naar BuliAras uit Ven ray en de hoofd- pryeen walkman, was voor Den nis insenberg uit Merselo. Het vinnende drietal met hun prij Marlboro Promotieteam met pltsspel naar de Bleek Het Marlboro Promotieteam brengt zaterdag 24 juli een be zoek aan de Bleek. De truck van het team staat van 10.00 tot 17.00 uur by de Torro. Het Marlboro Promotieteam komt onder andere naar Venray met een Renault Clio 16V, waarmee dit jaar op Zandvoort geraced wordt om de Clio Cup. Speciale attraktie is het pitstop spel. Iedereen krijgt de kans om met professioneel Formu le I-materiaal de banden van een echte racewagen te verwisselen. Uiteraard zo snel mogelijk. De snelste mecaniciens vallen in de pry zen. ROBOT Woensdag 28 juli is er opnieuw gemechaniseerd vermaak in de Bleek, maar van een heel ander soort. De hele middag wandelt dan een echte robot door het winkelge bied. U kunt hem gerust een vraag stelln, want de machine kan praten en weet op veel kwesties een gevat antwoord te geven. Maar ook als u hem niets vraagt bestaat de kans dat u door de robot wordt aan gesproken. elke week nieuws Zaterdag interessant duel op voetbalveld van Gogh Instituut: Ongeval na drankgebruik Maandagmorgen om 3.50 uur werd een eenzydig ongeval gemeld op de Maasheseweg. Daar was een auto. bestuurd door een 54-jarige inwoner van Brussel in een greppel tot stilstand gekomen. Die bestuur der moest voor opgelopen verwon dingen naar het ziekenhuis worden vervoerd. De politie vermoedt dat frankgebruik de oorzaak van het ongeval is geweest De auto rakte ter hoogte van Asteria een rechts van de weg staande boom. De auto kwam weer de weg op om vervol gens tegen een andere boom te bot sen en vervolgens zwaar beschadigd in een greppel tot stilstand te komen. De blaastest rechtvaardigde een rijverbod van 16 uur en proces verbaal inzake het ryden onder invloed. Vrydag omstreeks 19.30 uur par keerde een 42-jarige inwoner zyn Alfa Romeo op de parkeerplaats op het Gouden Leeuwterrein. Tben hy om 20.35 uur terugkeerde bleek die auto met een waarde van ongeveer f. 40.000,- ontvreemd te zyn. De eigenaar was behoorlyk gedupeerd want hy had zyn auto niet verze kerd tegen diefstal. Lokomotiv Plovdiv en FC Chemo- morets Bourgas (TV Bourgas), twee gerenommeerde Bulgaarse voetbal teams, verblyven van 21 juli tm. 2 augustus in Venray. De teams zyn dan te gast by SV Venray en hou den een trainingskamp op sport park De Wieën. Tijdens die periode worden enkele interessante duels gespeeld. A.s. zaterdag, zal bijvoor beeld Lokomotiv Plovdiv om 19.00 uur een duel spelen tegen de kers verse eredivisionist FC VW uit Venlo. Plovdiv (dat komend seizoen EUFA cup speelt en tegen Lazio Ro ma moet aantreden) en VW zullen deze wedstryd op het terrein van het Vincent van Gogh Instituut spe len. Het hoofd veld van SV Venray is nog niet gereed. Helaas zal geen van beide Bulgaarse ploegen tegen Ven ray voetballen, dat pas op 1 au gustus met de training begint. PLOVDIV Lokomotiv Plovdiv is een van de betere teams van Bulgarye en ein digde vorig seizoen op de derde plaats. Het team werd weliswaar nooit Bulgaars kampioen maar wist wel beslag te leggen op de Bulgaarse beker in 1984. In 1965 werd boven dien ooit de halve finale van de UEFA-cup (toen nog jaarbeursbeker) behaald. Plovdiv heeft een relatief jong team met diverse internationals zo als Vidolov, Vasilev en Sadakov. Ook herbergt het team enkele jeugdin- temationals. Plovdiv speelt a.s. zaterdag tegen VW in Venray. De overige wedstry- den worden buiten Venray gespeeld en wel tegen RKC (zondag), Witten- horst (29 juli). Helden (30 juli) en NEC Nymegen (31 juli). BOURGAS TV Bourgas is internationaal minder bekend. Het team eindigde dit jaar op de achtste plaats in de competitie. Tbch heeft dit team toe komst met diverse jeugdintematio- nals. Bourgas heeft nl. een eigen jeugdvoetbalschool die al diverse grote talenten heeft voortgebracht TV Bourgas speelt alle wedstrii- Het team van TV Bourgas. den "uit", aa. tegen RKC (vandaag). NEC (zondag). SV Meerssen (29Juli). SV Ysselsteyn (30 Juli) en Ospel (31 juli). STEPIIAN De contacten tussen de twee Bul gaarse teams en SV Venray zyn tot stand gekomen door bemiddeling van Peter Stephan. oud-trainer van Feyenoord. Deze had Venray in juni gevraagd of er nog een trainings kamp gerealiseerd kon worden. I)e teams worden nu ondergebracht in hotel Wieënhof en maken gebruik van de accommodatie van SV Venray. Buit bleef met gestolen auto achter Zaterdag deelde een landbouwer aan de Vredepeel de politie mede dat in de voorgaande nacht een aantal electrische gereedschappen waren ontvreemd uit een veestal aan de Vredeweg in Vredepeel. De Politie kwam ter plaatse en vond een greppel voor de boerdery een personenauto waarin o.a. de gestolen gereedschappen. Die ge reedschappen konden weer aan de landbouwer worden overgedragen. Uit het onderzoek, wat nog niet is afgelopen, kwam vast te staan dat de auto was ontvreemd. Waar. kon de politie uit recherche-taktische overwegingen, niet mededelen om zo het onderzoek niet in gevaar te brengen. De overbuurman had 's nachts rond 3 uur wel wat gehoord maar toen hy op onderzoek was gegaan had hy niets kunnen ontdekken. Op welke wyze de daders zich uit de voeten hebben gemaakt kon niet worden vastgesteld. Het is niet on- mogelyk dat ze er te voet vandoor zyn gegaan en elders mogeiyk een lift hebben gekregen. De politie vraagt of er mogeiyk personen zyn die in de nacht van vrydg op zater dag rond 3 uur iets versachts heb ben gezien. Diefstal op bouwplaats Ten nadele van een bouwfirma werd een bouwplaats aan de Ranon kel een ladder ter waarde van f. 6.000- ontvreemd. ïdanks de terugval op woens- da waarop ongeveer 700 deelne- ms thuisbleven, heeft de Fitivierdaagse De Peel hetzelfde aaal deelnemers gehaald dan vog jaar. Door snel anticiperen vade organisatie en het schouw- bt^personeel werden de meeste geande buitenactiviteiten naar biien verplaatst De Venrayse w«groep is dan ook wederom binder tevreden over het ver- lot van het evenement De orga nise is vlekkeloos verlopen, va enige tegenvaller was geen spke. lt het deelnemersaantal niet is teggelopen wyt woordvoerder A. Veer kt aan het mooie weer op de stadag dinsdag. Tben ging de vier- dase al met 2000 deelnemers van sta Die fietsers hebben zich niet do< het weer laten afschrikken en maten drie van de vier dagen vol. Oimee te kunnen doen aan de di ver kwissen en spelletjes moet eerieelnemer minstens drie van de er dagen meefietsen. R begon dinsdag onder een strand zonnetje. Wethouder Drisen gaf rond negen uur het staiein, gezeten op 's werelds groste fiets. Woensdag en ook dorerdag was het weer veel min- deriet name woensdag, de dag dat fietrs uit andere startplaatsen Veny aandeden, moest de organi- satiimproviseren om een aantal actieiten naar binnen te ver- plaxen. Dankzy de medewerking van et schouwburgpersoneel luk te den vonden de hobbymarkt en de titoonstelling van oude fietsen plaa op de bühne in de zaal. Viiag was het beter weer zodat de fsers met droge kleren zich in de ter konden verzamelen voor de aditionele slotmiddag. Een grocaantal pry zen en bedankjes wem uitgereikt met als hoogte- punle verloting van de fiets onder de /oorinschrijvers. Winnares daam werd dit jaar mevrouw Lina-Goren uit Tegelen. WINNAARS Dwinnaars van de diverse acti- vitein zyn dit jaar: Fiets Voorinschryving: Mevr. Linsen-Goren, Tbgelen. Hoofdprijs: fiets, 'Grote fiets' Poels Rijwielen: J. Arts, Weth. Pubbenstr. 1, Merselo. Juwelier Verlinden routekwis: 1. Fr. v. Bracht, Prinses Marykestr. 20 Venray: klok, 2. N. Kusters, Goudsmidstr. 32, Venray: waarde bon f. 250,-, 3. Mevr. Unders, Mol- dershof 2, Horst: waardebon f. 250,-. Clephas Veiligheidskwis: 1. J. Joosten, Haalakker 28, Oirlo: waardebon f. 150,-, 2. J. v.d. Straa- ten, Lindelaan 1, Oirlo: waardebon f. 100,-, 3. K. Derkx, Mgr. Geurstr. 56, Maashees: waardebon f. 50-, 4. L. Schinck, Maasstr. 62, Arcen: f. 50,-. A. S. Oude voorwerpen: 1. J. Dinghs, Castelostr. 7, Casten- ray: waardebon f. 150,-, 2. J. v. Enc- kevort, Kleindorp 9, Merselo: waardebon f. 100,-, 3. H. Gielen, Spoorstr. 36, Tienray: waardebon f. 50,-. Inlratuin: 1. G. Loonen, Koepas 10, Oirlo: waardebon f. 75,-, 2. J.Arts, Weth. Pubbenstr. 1, 'merselo: waardebon f. 50-, 3. M. Kramer, Rondeveld 27, Leunen: waardebon f. 25.-. Winkeliersvereniging: dagprijzen 'Grote fiets', waardebonnen van 100 en 50 gulden. Dinsdag 1. J. Stevens, Made; 2. Hageman, Heemskerk. Woensdag 1. Marinus, Venray; 2. Udiny, eindhoven. Donderdag: 1. Schaeffers, Venray; 2. v.d. Laar, Ven ray. Vrijdag: 1. Mingels, Venray; 2. Arts-Ewalds, Blitterswijk. Alle niet afgehaalde pry zen worden thuis gestuurd. Folkloristische dansgroep de Hakkespits en winkeliersvereni ging Winkelcentrum Venray zyn te vreden over de nationale klederdrachtenshow, die afgelopen zaterdag voor de eerste keer in Ven ray werd gehouden. Zeker voor de eerste keer was viel het aantal toeschouwers de organi satie niet tegen. Ook de 160 deelne mers aan de show waren dik Enkele deelnemers aan de kleder drachtenslunv tegen de achtergrond van het oude raadhuis. tevreden. De deelnemers kregen na afloop van de show een koffietafel aangeboden op de Grote Markt Sponsor Winkelcentrum Venray had bovendien voor elk van de zestien groepen een zwaar verzil verde suikerschep. Tipgever milieudelict krijgt bekeuring Vrydagmiddag kreeg de politie een anoniem telefoontj waarin een man vertelde dat hy op de beek achter de Zuiveringsinstallatie aan de Spurkt een laag schuim lag. De anonieme beller dacht dat er spra ke van vervuiling was. Een patrouille van de politie ging vervolgens een kyiye nemen. Daar trof men een inwoner aan die lar ven aan het vangen was. Dit is wet- telyk verboden. Proces verbaal werd vervolgens opgemaakt Uit de verklaringen meent de politie ook de oplossing te hebben van de ano nieme beller, al ontkent de man die anonieme beller te zyn geweest Tractor Daalde personenauto in Dinsdagmiddag omstreeks 13.45 uur sorteerde een 67-jarige bestuur der van een personenauto zyn auto op de Horsterweg onder Casten ray voor om een links gelegen inrit in te ryden. Een 70-jarige tractor- bestuurder had dit kennelyk niet gezien want hy haalde de voorge sorteerde auto in op het moment dat deze links indraaide. By de bot sing werd de auto zwaar beschadigd terwyi een 64-jarige inzittende van- de auto voor behandeling van ver wondingen naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. Snelheidscontroles Dinsdagmorgen hield de politie weer snelheidscontroles. Deze keer werden die gehouden op de door gaande, zg 80 km wegen. Op de Deumeseweg werd van 10.00 tot 10.20 uur gecontroleerd en 134 passanten werden 34 over treders op snelheden tussen 91 en 119 km. per uur. Dertien voertui gen reden boven 100 km. Van 10.25 tot 10.55 uur werden op de Wanssumseweg 246 voertuigen- gepasseerd. Daarvan reden er 34 te snel. De hoogste snelheid bedroeg 134 km. per uur. Hier reden elf voertuigen boven de 100 km. per uur. Van 11.15 tot HBO uur werd op de Peelweg tussen Ysselsteyn en Vredepeel gecontroleerd. 98 Voer tuigen passeerden de controle en 34 reden te snel. De hoogste snel heid bedroeg 146 km. per uur. Hier werden zestien voertuigen gere gistreerd waarvan de snelheid ho ger ws dan 100 km. per uur. Inbraak in auto Een 41-jarige inwoner uit Wit- marsum deed aangifte van inbraak in zyn aan de Loonsedyk gepar keerde personenauto. Door force- ring was toegang ti>t de auteo verkregen. Ontvreemd waren de autopapieren en een handtas met persooniyke bescheiden. De in braak vond zondag plaats. Die dag jaarlyks gehouden voor de circa 130 kinderen van het kin- derdagverbiyf en hun opvoeders, stond dit keer in het teken van Dis ney. De kinderen konden onder meer op de foto met de echte Mic key Mouse en er was een kleur- wedstryd aan de Duimelotdag verbonden. Vrydag kwamen Ka- trien en Donald nog even terug uit Disneyland om de pryzen aan de drie winnaars te overhandigen. Est her Geschiere (babygroep 3), Jonas Vergeldt (peutergroep 1) en Petran Katern an (Buitenschoolse Opvang) waren de gelukkigen. Vorige week vrydag kreeg kinder- dagverblyf Duimelot voor de twee de keer binnen een maand bezoek van Disneyfiguren. Katrien en Do nald Duck waren naar de Beuken laan gekomen om de pryzen uit te reiken van de Duimelotdag

Peel en Maas | 1993 | | pagina 5