(L dr Verkeersmaatregelen in verband met de plaatsing van kermisattracties op de Raadhuisstraat en Raadhuisplein Ballon wedstrijd tijdens Venrayse kermis Milieuvergunning voor geiten- en/ of schapenhouderijen noodzakelijk NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Hinderwet Hinderwet Hinderwet Bouwvergunning aangevraagd V\ U S ^ennlsattraktle»^^ =S|L -n"n n Ingekomen Bouwaanvragen OOK PEEL EN MAAS Donderdag 22 juli Pagina 11 RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Correspondentieadres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Maandag t.m. vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. De afdeling Bevolkingszaken is te vens geopend op donderdag van 15.30 tot 17.00 uur. Van deze openingstijden kan uitslui tend na telefonische afspraak worden afgeweken. Spreekuren b. en w. uitsluitend te bezoeken na telefonische afspraak via de stafeenheid bestuursonder- steuning, tel. 04780-23269, alléén vóórmiddag. Burgemeester J.F.H.A.B. Waals Maandag van 10.00 tot 11.00 uur algemene bestuurszaken: gewestelij ke en intergemeentelijke samenwer king, bestuurlijke koördinatie; open bare orde en veiligheid; voorlichting en inspraak algemeen; dorps en wijk raden; personeel, organisatie en in formatica; interne dienstverlening; ekonomische zaken: bevordering werkgelegenheid, markten en ker missen, handel en middenstand, be vordering toerisme, bedrijfs- en winkelvestiging. Wethouder E.M.A.A. de Loo (loco-burgemeester) Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. milieuzaken: algemeen milieubeleid, hinderwetszaken, afvalverwerking, mestverwerking, bodemsanering; maatschappelijke zorg: gezondheids zorg, maatschappelijk werk, ouderen zorg, werklozenzorg (RBA), sociale werkvoorziening (WSW), culturele minderheden; sociale vernieuwing; emancipatie. Wethouder J.H.M.O. Truijen Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. financiën: belastingen, gemeentega ranties (hypotheken); openbare wer ken: wegen, riolering, reiniging, groen, verkeer en vervoer; agrarische zaken: ruilverkaveling, beheer en ver koop landbouwgronden. Wethouder H.M. Kersten Maandag van 10.00-11.00 uur. ruimtelijke ordening; volkshuisves ting; bouw- en woningtoezicht; welstandstoezicht; stedebouw; grondbedrijf (m.u.v. beheer land bouwgronden): beheer eigendom men; exploitatie bestemmingsplan nen; grondverwerving; gronduitgifte. Wethouder P.J.H. Driessen Maandag van 10.00-11.00 uur. culture zaken: muziekschool, mu seum, schouwburg, bibliotheek, mo numentenzorg, oud archief, culturele verenigingen, grote en kleine kun sten, vrije academie; sociale zaken; onderwijs; volwassenen-edukatie; sportzaken; rekreatie; jeugd- en jon gerenwerk; akkommodatie-aangele- genheden; sociaal-cultureel werk; mondiale vraagstukken; mediazaken; kinderopvang. Kennisgeving bekendmaking Ontwerpbeschikking Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend, gelet op de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne, dat zij voornemens zijn hinderwetvergunning te verlenen aan: P.S.J. van Vegchel, Vredeweg 17, 5816 AJ Vredepeel voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattande vergunning voor een var- kensmestery en rundveehouderij, gelegen aan de Vredeweg 17 te Vre depeel. Dit onder oplegging van voor schriften die nodig zyn in het be lang van het voorkomen of beperken van gevaar, schade of hin der buiten de inrichting De ontwerp-beschikking en bijbe horende stukken kunnen op het raadhuis, Raadhuisstraat 1 te Ven ray, kamer 309, elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur worden inge zien van 22 juli tot 5 augustus 1993. Tbt deze datum kunnen de stuk ken ook, na telefonische afspraak, worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur. De aanvrager, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aanleiding van de aanvraag en ieder die aantoont dat hy daartoe redelijkerwijs niet in staat is ge weest, kunnen tot bovengenoemde datum gemotiveerde bezwaren in brengen naar aanleiding van de ontwerp-beschikking. De bezwaar schriften moeten schriftelijk bij burgemeester en wethouders wor den ingediend. Degene die een be zwaarschrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gege vens niet bekend te maken. Venray, 22 juli 1993 Burgemeester en wethouders voornoemd, namens deze, het hoofd van de afdeling volkshuisvesting ruimtelijke ordening en milieubeheer, ir. G.F.J.M. Frencken Ook dit jaar wordt er by gelegen heid van de Venrayse kermis een- ballonwedstrijd georganiseerd voor uw kinderen die niet ouder zjjn dan 12 jaar. Zorg ervoor dat zy in het bezit komen van deelnemers kaarten die vanaf a.s. maandag ver- krygbaar zyn by het VVV-kantoor aan de Grote Markt en by de recep tie van het raadhuis aan de Raad huisstraat. Er is een beperkt aantal kaarten geprodeuceerd (1.000 stuks), dus er vlug by want op is op. Op vrydag 30 juli vanaf 15.30 uur worden de kinderen met de inge vulde deelnemerskaarten verwacht op het kermisterrein SCHOUW BURGPLEIN. Aldaar zullen de kaar ten aan de speciale kermisballonnen bevestigd wor den. Om 16.00 uur zal by de kermi sattractie Super-Bowl het startschot voor de ballonwedstryd klinken, waarmee dan tevens de Venrayse kermis officieel geopend zal zyn. De teruggestuurde deelnemers kaarten dienen vóór 18 september 1993 ingeleverd te worden by de re ceptie van het raadhuis. In oktober zullen de winnaars van de prachti ge pryzen bekend worden gemaakt in Peel en Maas. Per 1 maart 1993 is de Hinderwet en het bybehorende Hinderbesluit vervangen door de Wet milieube heer en het Inrichtingen en ver- gunningenbesluit. Een van de gevolgen van deze verandering is dat geiten-en/of schapenhouderyen die voorheen niet hinderwetplich- tig waren, vanaf 1 maart 1993 wel onder het regime van de Wet mi lieubeheer vallen. Vergunningverlening aan bovenge noemde inrichtingen zl geschieden op basis van de aantallen aanwezige dieren per 1 maart 1993. De aantal len dieren dienen te worden aange- taaond middels een gewaarmerkte accountantverklaring. Eigenaren van geiten- en/of schapenhoudery en dienen vóór 1 november 1993 een ontvankelyke aanvraag in het kader van de Wet milieubeheer in te dienen. Na deze datum zal de ge meente handhavend optreden. Voor meer informatie kunt u kon- takt opnemen met de onderafde ling Milieubeheer tel.: 04780-23439. Kennisgeving bekendmaking beschikking Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend, gelet op de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne, dat zy hinderwetvergun ning hebben verleend aan: Maatschap van Casteren, Lolle- beekweg 20, 5811 AL Casten ray, voor een nieuwe, de gehele inrich ting omvattende vergunning voor een fokvarkenshoudery, gelegen aan de Lollebeekweg 20 te Casten- ray. En aan Frans Maas Verpakkin gen B.V., Witte Vennenweg 1, 5807 EJ Oostrum, voor het oprichten en in werking hebben van een maga- zyncomplex en kantoor ten behoe ve van opslag eij overslag van goederen, gelegen aan de Witte Vennenweg 1 te Oostrum. De beschikking en bybehorende stukken kunnen op het raadhuis. Raadhuisstraat 1 te Venray, kamer 309, elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur worden ingezien van 22 juli tot 22 augustus 1993. Tbt deze datum kunnen de stuk ken ook, na telefonische afspraak, worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur. Tbt deze datum kan by de afde ling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State een beroep schrift worden ingediend door de aanvrager en degenen die tegen de aanvraag om vergunning tydig be zwaren hebben ingediend. Ook de genen die om gegronde redenen niet in staat zyn geweest bezwaar te maken, kunnen een beroepschrift indienen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Raad van State, afde ling voor de geschillen van bestuur, postbus 20019, 2500 EA 's-Graven- hage. Op bovengenoemde datum wordt de vergunning van kracht, tenzy vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek wordt gedaan om de beschikking te schorsen of een voorlopige voorziening te treffen. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet wor den gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Post bus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting, ruimtelyke ordening en milieubeheer, ir. G.F.J.M. Frencken Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend, gelet op de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne. dat by hen een aanvraag om vergunning ingevolge de Hin derwet is binnengekomen van: M.A.C. Couwenberg, Deumeseweg 144, 5813 BA Ysselsteyn voor een nieuwe, de gehele inrichting omvat tende vergunning voor een var- kensfokbedryf gelegen aan de Deumeseweg 144 te Ysselsteyn. En van W.T.J. Philipsen, Carmelie- tenstraat 4, 4817 AE Smakt voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een varkenshoudery gelegen aan de Carmelieten straat 4 te Smakt De aanvraag en de bybehorende stukken kunnen op het raadhuis. Raadhuisstraat 1 te Venray, kamer 309 elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur worden ingezien van 22 juli tot 22 augustus 1993. Tot deze datum kunnen de stuk ken ook, na telefonische afspraak, worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur. Tbt bovengenoemde datum kun nen gemotiveerde bezwaren schrif- telyk worden ingediend by burgemeester en wethouders van Venray. Degene die een bezwaar schrift indient kan verzoeken zyn pérsoonlyke gegevens niet bekend tfe maken. Wy zyn voornemens om voor de ingediende aanvraag een openbare zitting achterwege te laten, omdat daaraan naar verwachting geen be hoefte bestaat. Indien men echter hierom verzoekt (bij de onderafde ling milieubeheer) kan men tot één week voor het verstryken van bo vengenoemde termyn in de gele genheid worden gesteld ook mondelinge bezwaren in te bren gen. Daarbij bestaat dan tevens de mogelykheid tot een gedachtenwis- seling over de aanvraag tussen het bevoegd gezag, de aanvrager en ove rige aanwezigen. Alleen degenen die bezwaar heb ben gemaakt naar aanleiding van de aanvraag en alleen degenen die kunnen aantonen dat zy daartoe re dely kerwys niet in staat zyn ge weest, kunnen tydens de verdere procedure bezwaar maken tegen de ontwerp-beschikking en/of beroep indienen tegen de uiteindelyke be schikking. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting, ruimtelyke ordening en milieubeheer, ir. G.J.F.M. Frencken Burgemeester en wethouders zyn voornemens aan de volgende bou- waanvragen medewerking te verlenen. - het bouwen van een paardestal en hooiopslag aan de Beekweg 42 te Venray, t,n.v. J.H. Reynders. - het uitbreiden van een woning aan de Sleutelbloem 6 te Venray, tn.v. M.H.C. van Helden. De op de bouwaanvragen betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 16 juli 1993 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage by de onderafdeling bouwbeheer, kamer 107 van het gemeentehuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termyn kunnen eventuele bezwaren schrifteiyk by burgemeester en wethouders wor den ingediend. Venray, 15 juli 1993 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting, ruimtelyke ordening en milieu, ir. G.F.J.M. Frencken Benzine gestolen Een 34-jarige inwoonster deed aangifte dat uit haar aan de Langstraat geparkeerde personen auto ongeveer 15 liter benzine was overgeheveld. ^adhuiS3tfaa^r o U U L Bereikbaarheid Raadhuis en parkeerterreinen Raadhuisstraat van woensdag 28 juli tot en met donderdag 5 augustus in ver band met de plaatsing van de kermisattrakties op het gedeelte Raadhuisstraat tussen Stationsweg en Hofstraat. Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet treft u onderstaand een overzicht van de onlangs by burgemeester en we thouders van Venray ingekomen bouwaanvragen: - het uitbreiden van een woning aan de Ranonkel 5 te Venray, t.n.v. Marcel Muysers Venlo BV, Postbus 46 Venlo. - het veranderen van een woon huis aan de Kruisstraat 30 te Ven ray, tn.v. G.W.M. Michiels, Kamperfoelie 30 - het plaatsen van een erfafschei- ding aan de Spurkterweg 2 te Ven ray, tn.v. P.G. van de Voorn. - het bouwen van een garage/car port aan de Penningkruid 30 te Venray, tv.n. S. Erben, Spiekert 1 te Heide. - het uitbreiden van een pand aan de Mgr. Nolensstraat 2 te Venray, tn.v. H. Numan. - het plaatsen van bergruimte aan de visvyver, Wanssumseweg tn.v. Hengelsportvereniging Het Alvert- je, p/a Allegrostraat 7. - het wyzigen uitbreiden van een woning aan de Oraiyestraat 34 te Venray, tn.v. A.J.P. Jeuken. - het uitbreiden vernieuwen ga rage aan de Westsingel 60 te Venray, tnv. Fhm. Verkoeyen-Beterans - het bouwen van een garage/ber ging aan de Langeweg 54 te Venray, tn.v. W.J.M. van Dyck. - Het bouwen van een carport aan de Sleutelbloem te Venray, tn.v. M.T. Linders, Lindenstraat 3. - het bouwen van een carport aan de Matterhomlaan 33 te Venray, tn.v. H.J. Hulsmans. - het plaatsen van een cafetaria aan de Matthiasstraat te Caste ray, tn.v. C.J.G. van Thiel, Americaanse- weg 6b te Horst - het bouwen van een woning loods voor houtopslag aan de Ys- selsteynseweg, tn.v. J.F. Maessen, Ysselsteynseweg 84. - het bouwen van een carport aan de Koningskaars 11 te Venray, tn.v. R.T.C.M. Hendrix. - het bouwen van een woning aan de Past. Verheggenstraat te Casten- ray, tn.v. T.J.M. Strybos. - het bouwen van een woning aan de PAst. Verheggenstraat te Casten- ray, tn.v. P.J.A. Snellen, Pastoor Ver heggenstraat 23. - het uitbreiden van een woning plaatsen dakkapel aan de Pio nierstraat 22 te Ysselsteyn, tn.v. W. van Hugten. - het uitbreiden van een woning aan de Vollenbergstraat 16 te Ven ray, tn.v. F.B.M. Assen. - het wyzigen van een gevel aan de Spurkterdyk 6 te Venray, tn.v. J.P. Hout - het bouwen van een serre aan de Paterstraat 28 te Venray, tn.v. J.H. Cremers. - het bouwen van een garge- carport aan de Penningkruid 32 te Venray, tn.v. H.P.M. Janssen, Arons kelk 44. - het uitbreiden van een woning aan de Begynhofweg 7 te Venray, tn.v. J.AE. Voesten, M. de Haanstraat 10 te Leunen. - het bouwen van een carport aan de Vingerhoedskruid 5 te Venray. tn.v. C.P.M. Sparidans. - het veranderen uitbreiden van een woning aan de Haag 41 te Merselo, tn.v. M.H.E. Versteegen. - het renoveren van een woning garage aan de St Catharinastraat 24 te Leunen, tn.v. S.MJ. Michels, Steegse Peelweg 73 te Ysselsteyn. - het verbouwen van een boerde- ry aan de Paardekopweg 11 te Ys selsteyn, tn.v. Mts. Jenniskens, Puttenweg 10B Duur maatregelen: woensdag 28 juli t/m donderdag 5 augustus. Afgesloten voor bestuurders - Raadhuisstraat vandanscentrum Paul Janssen tot en met kruising Hofstraat - Dr. Poelsstraat - Raadhuisstraat tussen Akkerweg en Hofstraat (dinsdag 3 aug. tydens vuurwerk). Stationsweg tussen Bon gerdstraat en Raadhuisstraat. - Julianasingel tussen Poststraat en Hofstraat (maandag 2 aug ty dens weekmarkt). Tengevolge van voornoemde wegafsluitingen zyn voor door gaand ry verkeer gestremd: - Raadhuisstraat vanaf Noordsingel. Julianasingel vanaf Oude Oostrumseweg. - Stationsweg vanaf Oostsingel. - Dr. Poelsstraat vanaf Mgr. No lenstraat. Omleidingen en Zuid-Ooster busdienst: - In verband met de wegafsluitin gen op de Raadhuisstraat, Juliana singel en Stationsweg wordt het centrumverkeer van de Noordsin gel en Oostsingel en Stationsweg omgeleid via Noordsingel - Oostsin gel - Oude Oostrumseweg. - De lyndiensten van de Zuid- Ooster zullen het busstaion vice versa aandoen via de Noordsingel - Oostsingel - Oude Oostrumseweg - Julianasingel. De bushaltes aan de Raadhuisstraat en de Stationsweg zullen tydens de duur van de ver keersmaatregelen vervallen. Hier voor in de plaats zullen tydelyk 2 haltes worden gemaakt aan de Noordsingel tussen de Raad huisstraat en de St Annalaan. Bereikbaarheid Raadhuis en par keerterreinen Raadhuisstraat: Het raadhuis en de parkeerterrei nen aan de Raadhuisstraat zyn ty-i dens de duur van de verkeersmaatregelen voor autover keer vice versa bereikbaar via de NOORDSINGEL- RAADHUISSTRAAT. - het bouwen van een loods/sor- teerruimte aan de Meerloseweg 6 te Venray. tn.v. J.G.M. Voermans. - het bouwen van een garge aan de Westsingel 54 te Venray, tn.v. H.J.G.M. Franssen. -het bouwen van een bejaarden unit aan de V. Berlostraat 5 te Leu nen, tn.v. Fhm. van Dyck-Loenen. - het bouwen van een woning aan de Landweertweg te Venray. tn.v. H.F.M. Wynands, Bosweg 26. - het renoveren en uitbreiden van een varkensstal aan de Eykenhof- weg 3 te Veulen, tn.v. H.E.M. van Ryswyck. Venray, 15 juli 1993 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting ruimtelyke ordening en milieu, ir. G.F.J.M. Frencken voor uw A KETTING FORMULIEREN w drukkerij van den munckhof bv grotestraat 68 venray tel. 04780-82727 Fietser kreeg geen voorrang Vrijdagavond omstreeks 21.30 uur kreeg op de Stationsweg een 40-jarige fietser uit Oostrum geen voorang van een personenauto, bestuurd door een 34-jarige inwo ner. By de botsing kwam de fietser ten val en moest hy met verwon dingen naar het ziekenhuis worden vervoerd. Grill en koplampen gesloopt Opnieuw werden van een gepar keerde personenauto de grill en ko plampen ontvreemd. Deze auto stond op een oprit by een woning aan het Dorperveld in Merselo. De benadeelde is-een 52-jarige inwo ner van Merselo. S Inbraken in Castenray In de nacht van dinsdag op woensdag werd ingebroken in de werkplaats van een loonbedryf aan de Lollebeekweg. Tbegang was ver kregen door forcering van een deur. Voor zover kon worden nage gaan werd er niets ontvreemd. In dezelfde straat werd ingebro ken in een schuur by een bedryf. Daar werden diverse gereedschap pen, zoals slyptollen, slypschyven en bormachines, ontvreemd. By een ander bedryf aan die straat was ook door forcering toe gang verkregen. Mogelyk werd hier ook naar gereedschappen gezocht maar die waren niet te vinden. Hier bleef het by braakschade. By een inbraak in een werkplaats aan de Mattiasstraat hadden daders meer succes. Ontvreemd werden hier electrische gereedschappen en een electrische heggeschaar. De to tale waarde van de buit bedroeg hier f. 1.350,-. Ingebroken werd er ook in een aan de Horsterweg geparkeerde be- dryfsauto van een bedryf uit Oirlo. Uit die auto werden gereedschap pen ter waarde van f. 2.300- ont vreemd. Ingebroken werd er ook in een schuur achter een café aan de Horsterweg. Hier werden verfstrip- pen en een nietmachienye ont vreemd. De politie verzoekt, nu de stroom van inbraken in afgelegen bedry- ven maar niet ophoudt,om verhoog de waakzaamheid van omwonen den. Indien er Iets vreemds in de buurt van die bedryven gebeurt wordt verzocht onmiddeiyk kon- takt op te nemen met de politie. Het is beter tien maal te bellen als er niets aan de hand biykt te zyn dan eenmaal vergeten te bellen als er wel wat aan de hand is. Kruiwagen ontvreemd Een op een aanhangwagen staan de kruiwagen werd ontvreemd by een bedryf aan de Smakterweg. De waarde van die kruiwagen bedraagt f. 400,-. Vernielingen aan personenauto Een 58-jarige inwoner deed aan gifte van vernielingen aan zyn in de Arkstraat geparkeerde auto. Spiegels, ruitenwissers en antenne vernield. Uoo Kledingdiefstal Er werd aangifte gedaan van diefstal van twee maal twee stellen kleding, rok met blouse, uit een kleding aan de Grotestraat. De waarde van de gestolen kleding be draagt f. 2100,-. Hoe en wanneer de diefstal heeft plaats gevonden kon niet worden vastgesteld. Beroving In de nacht van mandag op dinsdg, rond 0.45 uur, fietste een 18-jarige inwoner van Ysselsteyn over de Rouwkuilenweg naar huis toen hy werd gedwongen te stop pen. Een hem onbekende man eiste van hem zyn portemonnaie af te ge ven. De overvaller haalde daar h<* geld uit en gooide de portemonnaie weg. De Ysselsteyner was 80 gulden armer. Hy zag dat de overvaller in een auto stapte die richting Deume wegreed. Een zoekaktie van de poli tie heeft tot op heden nog geen re sultaat opgeleverd. BEZORGING PEEL EN MAAS Peel en Maas verschijnt wekelijks op donderdagmiddag Onze be zorgers doen hun uiterste best om de krant voor 19 00 uur bij u In de bus te hebben Voor bezorgklachten kunt u bellen op vrijdag vanaf 9.00 uur tot 18.00 uur, op ons kan toor, tel. 04780-82727. Wij be zorgen dan uw krant tussen 12.00 en 13.00 of tussen 18.30 en 20.00 uur. Ook kunt u met uw bezorgklach ten in onze boek- en kantoorboek handel, Grotestraat 68. terecht. Er wordt uitsluitend vrijdags op genoemde tijdstippen na bezorgd. ABONNEMENTEN Adreswijzigingen, nieuwe abon nementen en annuleringen die nen. voor dinsdagmiddag 12.30 uur bij ons zijn doorgegeven Al leen dan kunnen ze nog dezelfde week worden doorgevoerd An ders zullen de wijzigingen pas een week later worden uit gevoerd HO o

Peel en Maas | 1993 | | pagina 11