PEEL EN MAAS WSS&2 Twee nationale kampioenen bij Diana Dienstverlening brandweer niet meer altijd gratis Benji-springen op het Wilhelminaplein 1000 OOI\PIUIVT Dertig jaar Duitse jeugd op kerkhof Ysselsteyn PEEL EN MAAS ZLo voor uw PORSELEIN - KRISTAL- BESTEK Zo o A OOK Tydens de Ven ray se kermis, die van vrydag 30 juli tot en met woensdag 4 augustus weer in alle hevigheid losbarst, is het Wilhelmi naplein dat geheel wordt afgezet een centrum van gezelligheid. U vindt er enkele zeer spectaculaire attracties, zoals het Benji-springen en de klimmuur, een grote tent waar elke dag verschillende natio naal bekende groepen optreden en een groot terras. Vrijdagavond vin der er een Karaoke-competitie plaats. Het gehele programma is ge organiseerd door Jos en Maria van Meyel van de Hento Bar. De sensatie is vanaf zaterdag na tuurlijk het spectaculaire Benji- jumping. Benji-jumping houdt het midden tussen een parachu tesprong en een duik in het zwem bad. Bij Benji-jumping springt men vanaf een hoge toren naar beneden, waarbij de benen zijn bevestigd aan een stevig en dik soort elastiek. Er kan dus niets gebeuren. Beryi- jumping voldoet aan de hoogste vei- ligheidsvoorsch riften Mensen die reeds gesprongen hebben spreken over dé ervaring van hun leven. Ook een sprong met zyn tweeen, het zogeheten du- ospringen behoort tot de mogelijk heden. Iedereen die gesprongen heeft krijgt een diploma. Van elke jumper worden video-opnamen en foto's gemaakt, die meteen na af loop van de sprong te koop zijn. Het spits in Venray wordt kermis- zaterdag om 17.00 uur afgebeten door Martin Verheyen. Zyn sprong wordt gesponserd door E-Norm Leo Hendriks BV. Zondag begint het Beiyi-jumping reeds om 14.00 uur. De presentatie is in handen van Ne derlands Kampioen standwerken Paul Bol. By voorinschrijving kost een sprong by het Benji-jumping ƒ90,-. By inschrijving aan de dagkassa op de kermis betaalt u ƒ100,-. Voor be drijven bestaat, in navolging van Leo Hendriks, bovendien de moge lijkheid om sprongen te sponsoren. Voorinschrijvers of belangstellende bedrijven kunnen terecht by de Hento Bar, Wilhelinastraat 1, Ven ray, telefoon 04780-82964. Gezellig genieten met een koel pilsje of een ander drankje kan ook op het Wilhelminaplein. Voor live muziek is eveneens ge zorgd. In de grote tent treedt elke dag een nationaal of regionaal be kende groep op. De Hento Bar verzorgt dus een compleet programma met de ker mis. Dit gaat vrijdagavond om 21.00 uur van reeds van start met een Ka raoke disco-light show, waarby het publiek zyn muzikale talenten kan laten horen. Zingen met de tekst voor je op een beeldscherm, terwijl de instrumenten op de achtergrond klinken. Voor de beste act ligt er een fantastische prys klaar: twee dagen naar Euro-Disney by Parijs. Ook zyn er nog twee andere leuke prijzen te winnen. Voor iedereen geldt, kom op tyd, want vol is vol! Snelheidscontroles Woensdag 7 juli hield de politie weer snelheidscontroles van 7.15-10.50 uur en wel op de volgen de wegen: Mgr. Hanssenstraat; 89 voertuigen waarvan 34 overtreders, hoogste snelheid 80 km per uur. Stationsweg; 97 voertuigen waarvan 34 overtreders, hoogste snelheid 89 km per uur. Overloonseweg; 76 voertuigen, hoogste snelheid 90 km per uur. Albionstraat; 104 voertui gen waarvan 34 overtreders, hoog ste snelheid 84 km per uur. Langstraat; 128 voertuigen waarvan 34 overtreders, hoogste snelheid 87 km per uur. Bij alle controles be droeg de maximum snelheid 50 km per uur. elke week nieuws Insluiping in flatwoning Door insluiping werd toegang verkregen tot een flatwoning aan de Haammakerstraat, Ontvreemd werden een portefueille met een geldbedrag van ƒ250,- en een aan tal strippenkaarten voor de bus. Tuinbeelden ontvreemd Weer werd aangifte gedaan van diefstal van tuinbeelden uit een tuin. Deze keer was de benadeelde een 68-jarige inwoonster van Ven ray, die tot de ontdekking kwam dat twee 120 centimeter hoge en 30 ki lo wegende betonnen beelden uit haar tuin aan de Oude Oostrumse- weg waren ontvreemd. Het is niet onmogelyk dat er mensen zijn ge weest, die de diefstal hebben gezien. De politie verzoekt die getuigen dringend kontakt op te nemen. de beste in verfde beste in behang Paterslaan 7, Venray, Tel. 04780-82810 Bij Cor Paint werken goed opgi leide kleur- v* adviseurs, die u adviseren bij een verantwoorde kleurkeus. DONDERDAG 15 JULI 1993 Nr. 28 HONDERD VEERTIENDE JAARGANG Stijlvolle woonideeën voor de gedekte tafel, kookpannen, quiltstoffen en cadeau-artikelen BIJ KONINKLIJKE BESCHIKKING HOFLEVERANCIER SCHOUTENSTRAATJE 8 VENRAY Diefstal generator Door de afrastering te vernielen was toegang verkregen tot een aan de Deumeseweg gelegen bedryf. De dader moet kennelyk goed op de hoogte zyn geweest, want ont vreemd werd een gloednieuwe ge nerator ter waarde van ƒ2.500,-. De diefstal heeft afgelopen weekeind plaatsgevonden. De leuze Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst geldt zeker voor Handboogsportvereniging Diana. Met twee nationale kampi oenen bij de jeugd. Wendy van Ooi wist op zaterdag 10 juli deze titel by de Aspirant handboog schutters te behalen en Richard Vreugdewater deed dat op 11 juli hetzelfde bij de junioren. De ver eniging deed hiermee haar naam Club der kampioenen opnieuw eer aan. De eerste kampioen van HBV Dia na dit jaar is Wendy van Ooi. Deze scholiere is met de handboogsport begonnen in 1991 op 11-jarige leef tijd. Na veel trainen bij het tydelyk onderkomen van HBV Diana bij col legavereniging St. Sebastiaan te Heide had Wendy al het Limburgse Kampioenschap op zak. Sinds de nieuwe accomodatie van Diana in gebruik is genomen werd er zeer hard getraind door de jeugd. Elke wedstrijd en elke andere mogelyk- heid om te trainen werd aangegre pen. Drie tot vijf keer per week was heel normaal. Op dinsdagen, don derdagen en zondagochtenden werd er door de jeugd op D'n Doel flink gewerkt aan de conditie. Met alle kennis op zak trok een zestal aspirant leden naar Eerde om deel te nemen aan de nationale kampi oenschappen. Vol zenuwen begon nen ze alle zes aan de wedtryd van vijf proef- en 25 wedstrydpylen. In de pauze was het verschil in de top drie van het hele veld van ongeveer 100 deelnemers uit het hele land minimaal. Pas by de laatste vijf pij len werd de top drie geplaatst en nam Wendy duidelyk afstand van de schutter op de tweede plaats. Met een score van 235 punten stak Wendy boven de tweede en derde plaats met 230 en 229 punten uit. Na het Wilhelmus was de gelegen heid om te feliciteren waarna de emoties de vrije loop kregen. De kersverse kampioen van HBV Diana moest toch wel hier en daar een traantje van geluk weg pikken. Een klasse hoger dan de aspiran ten is de jeugdklasse. Hiervoor had HBV één kandidaat en dus trok Ri chard Vreugdewater in zyn eentje naar Neerkant om daar de eer van de vereniging hoog te houden en een gooi te doen naar de titel. Ri chard had het afgelopen seizoen zich weten te plaatsen voor dit kam pioenschap via de Distrikts- wedstryden en werd geklasseerd op een twaalfde plaats. In deze klasse moeten vijf proef- en twee maal 25 wedstrijdpylen geschoten worden. By de eerste 25 wedstrydpijlen stond Richard wisselend op de tweede, derde en vierde plaats. By de tweede 25 pijlen werd de strijd grimmiger, by de eerste score van 206 punten uit de eerste serie telde Richard lekker door en ging gelijk op met de schutter die later tweede zou worden. By de laatste pyl kwam het er op aan. Het was er op of eronder: een acht zou vol doende zijn, maar een echte sporter neemt geen risico en wil dus meer. Zo ook Richard Vreugde water. Hij schoot een goeie negen en kwam daarmee met twee punten voorsprong op de eerste plaats met een totaal score van 422 punten. Ook de andere deelnemers van Diana by de nationale kampioen schappen in het afgelopen weekein de lieten zich niet kennen. Een titel zat er niet in, maar toch streden ze voor de eer binnen de vereniging. Bij de vyf overgebleven aspiranten deed Niels v.d. Veer met 199 punten het boven verwachting goed (Niels schiet nog maar net vier weken); Mark van Ham was met 181 ook al niet slecht bezig, Guy Branje met 176 punten en Paul Sybers en Rut- ger v.d. Veer met respectievelijk 163 en 85 punten deden het ook niet slecht. By de dames en heren schutters werd de vierde plaats het hoogst haalbare van dit weekeinde, maar er is beloofd dat er hard aan gewerkt gaat worden zodag de naam Club der kampioenen ook het volgende jaar weer van toepas sing zal zyn. Foto: De beide Nederlandse kam pioenen van Diana. Hond bijt jongen Zondagavond omstreeks 21.30 uur liep over de parkeer plaats Blekersveld een viertal jongeren in de leeftyd van 13 tot 16 jaar die een man en een vrouw passeerden. De man had een Duitse herdershond aan de lyn. Als grap blafte één van de jongens. De man werd kwaad, deed de hond de riem af en sloeg daarmee de 16-jarige jon gen tegen zyn lichaam, zijn kaak, rug en oksel waardoor de jongen pynlyk werd getroffen. De man pakte de jongen vast, sloeg hem op de grond en stampte met zyn voet op de lig gende jongen. Vervolgens gaf hy de hond het commando pak hem. De hond vloog de jongen aan en de hond beet vervolgens enkele malen in linkerelleboog en been. Man en vrouw liepen in de richting van de Merse- loseweg. De jongen moest voor behan deling naar de EHBO-post van het ziekenhuis worden gebacht Het door het viertal opgege ven signalement van de man: leefttijd rond 25 jaar, snor, kort haar, zwarte jack. De vrouw was mogelyk jonger en had blond haar. De politie neemt deze vorm van mishandeling zwaar op en is met een intensief onderzoek gestart Graag zou ze in contact komen met getuigen van deze mishandeling, maar ze zou nog liever zien dat de hondenbezit ter zo sportief is om zich te mel den. Hy heeft mogelyk later ingezien dat men niet zo maar zelf rechter kan spelen als iemand een blaffende hond nadoet. Stuntend vliegtuigje zorgt voor overlast De laatste tyd komen er by de po litie veel klachten binnen van inwo ners die hinder ondervinden van een stuntend vliegtuigje. De klach tenregen vindt reeds drie weken plaats en de klachten komen ver spreid van verschillende lokaties van de gemeente. Het stunten duurt van 9.00-12.30 uur en van 13.30-16.30 uur. De kla gers vinden het maar een vreemde zaak dat de overheid hiet niets aan doet Maar de politie deed met die klachtenregen wel wat. Het bleek dat de stuntvlieger zyn basis heeft op vliegbasis Laerbruch, maar er kon pas wat worden ondernomen als het type vliegtuig bekend was en kon worden vastgesteld dat het vliegtuigje beneden de grens van 300 meter vliegt Als dat het geval is kan melding worden gedaan by de luchtvaartpolitie Schiphol, onder telefoonnummer 020-5025693. Het vliegtuigje had inderdaad zjjn basis op het vliegveld Laer bruch, maar vloog echter op een hoogte van 600 meter en de vluch ten waren aangemeld by de lucht vaartpolitie Schiphol. De vluchten duren tot 16 juli, zodat men bin nenkort van de hinder verlost is. Met de regelmaat van de klok wa ren op die dagen twee vliegtuigjes in de lucht. De woordvoerder van de politie deelde desgevraagd mede dat het verstandig is hinder te melden by het bovenvermelde telefoon nummer. WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING In 1963 kwam voor de eerste keer een groep Duitse jongeren naar het soldaten kerkhof in Ys selsteyn om daar te helpen by het onderhoud en beheer van de meer dan 30.000 graven van Duit se soldaten uit de tweede werel doorlog. Inmiddels hebben meer dan 3500 jongeren via de Volks- bund Deutsche Kriegsgraberfür- sorge een deel van hun vakantie in Ysselsteyn doorgebracht en dat feit wordt woensdag 21 juli her dacht Eén van de groepen die dit jaar twee weken verblyven wordt die dag ontvangen door loco burgemeester De Loo. By de plechtigheid by het monument voor de Venrayse gevallenen aan het Kerkpad z(jn ook aanwezig de oud-burgemeesters Defesche en Dittrich (Meerlo-Wanssum) en generaal-consul Engeman van de Duitse ambassade. Na een ont vangst op het gemeentehuis volgt een kranslegging op het kerkhof in Ysselsteyn. 'Verzoening over de graven, werken aan de vrede', dat is de slogan van de aktie, die in 1963 onder jongeren werd gestart De gedachte erachter: houdt oorlogs graven in stand als monumenten van waarschuwing en laat jonge ren 'over de graven' heen discus siëren over zaken als een vreedzame samenleving. Met het verzoek om medewerking meldde zich dertig jaar gelden de pastoor van het Beierse dorp Bonbrück by z'n Ysselsteynse collega, pastoor Sjef Janssen. Met mede werking van kapitein Timmer mans, de toenmalige beheerder van het kerkhof, en de gemeente Venray kwamen de eerste groepen Beierse jongeren naar Ysselsteyn. De eerste jaren werden ze -toen nog alleen maar jongens- onder gebracht in barakken en in een leegstaande boerderij aan de Rouwkuilenweg. Later verbleven de jongeren in tenten totdat op het terrein zelf barakken werden gebouwd. Inmiddels zyn de jongeren uit Beieren al jaren afgelost door leef tijdgenoten uit Baden Würtem- berg, maar de vriendschappeiyke kontakten tussen Ysselsteyn en Bonbrück bestaan nog steeds. MüLLER Met de komst van de Würtem- bergse jongeren brak de periode Pe ter Müller aan. Deze man heeft by na 20 jaar z'n stempel gedrukt op de 'Jugendlager' in Ysselsteyn. Müller staat te boek als een idealist en bruggenbouwer, die het initiatief jarenlang levend heeft gehouden. Zes jaar geleden werd hy -tydens een kamp in Ysselsteyn- getroffen door een ziekte, waardoor hy gro tendeels verlamd raakte. Inmiddels is Müller weer zover hersteld dat hy normaal kan functioneren. Als lei der van groepen jongeren zien we hem in Ysselsteyn echter waar- sehynlyk niet meer terug Even min als kapitein Louis Timmermans, die vanaf het eerste begin by de bezoeken betrokken is geweest. De voormalige beheerder van het kerkhof moet door gezonds- heidsomstandigheden verstek la ten gaan. De werkende jeugd is niet alleen afkomstig uit Baden-Würtemberg Uit heel Duitsland werken groepen jongeren in de periode april tot ok tober aan graven, groenbeplanting en gebouwen. Zo zyn de afgelopen jaren wel zo'n 1800 jongeren uit Noordryn Westlalen in Ysselsteyn geweest Zo zyn leerlingen vau de Geschwister échoü-schule uit.Gel- dem al jaren van'de par£yl't)ok kwamen er groepen vanuit de Bun- deswehr, uit Beriyn en uit Neder- saksen. Sinds enkele jaren doen ook leden van de Rotarydub uit Munster mee. Allemaal komen ze, behalve om te werken, ook om Ne derland en de Nederlanders beter te leren kennen. Sinds 1 juli zal de brandweer de rekening gaan presenteren voor verleende diensten, want in deze tyd passen die gratis diensten niet meer. Het college van burge meester en wethouders heeft daarvoor een speciale regeling ontworpen, die na de vakantie ter goedkeuring aan de gemeente raad zal worden voorgelegd. Het inzetten van de brandweer- ladder gaat ƒ125,- per urn- kosten, voor het gebruik van de brandweerspuit moet ƒ90,- per uur worden betaald. Per ingezette mankracht wordt ƒ50,- per uur in rekening gebracht Brandweercommandant Harry van Oosterhout laat weten dat de brandweer onverkort la minute inzetbaar is als het gaat om hulp verlening voor mens en dier. Het redden van mensen. Gratis brand- bestryding ook als het gaat om een schoorsteenbrand of zelfs als de eigenaar zyn eigendom in brand heeft gestoken. Dat zyn on de wette- lyke taken en die staan niet ter dis cussie. Anders wordt het als bedrijven en particulieren een beroep doen op de brandweer om met gespeciali seerd materieel te hulp te komen en dat deden wy in het verleden gratis. Het inzetten van materiaal en manschappen buiten onze ta ken, die moeten in de toekomst worden betaald. Als er sprake is van een natuurramp, storm of watero verlast rukt de brandweer uit en wordt gratis hulp geboden. Maar voor het leegpompen van onderge lopen kelders kan de eigenaar een gespecialiseerd bedryf inschake len. Wordt er toch een beroep ge daan op de brandweer, dan zal de rekening worden gepresenteerd al dus van Oosterhout. De brandweer wordt regelmatig door de politie opgeroepen om het wegdek schoon te maken, omdat dit vervuüd is door olie. In de toe komst zal de wegbeheerder (ge meentewegen de gemeente. Provinciale wegen de provincie en straks Ryksweg 73 het ministerie) de rekening van het schoonmaken gepresenteerd krygen. By ongeval len zal de brandweer zich in de toe komst beperken tot haar eigenlyke taak en dat is het redden van mens en dier. Het schoonmaken van het wegdek dat is sinds 1 juli de taak van het bergingsbedrijf. In het ver leden is het vele malen voorgeko men, dat de brandweer met enkele manschappen mee hielp met het schoonmaken van het wegdek. Dat beeld hoort nu tot het verleden. De berger Jos Loenen (45) was tot 1985 bu schauffeur en ergerde zich hoe het met de berging in het Venrayse gesteld was. Volgens de politie was het een puinhoop toen op de Ven rayse garagebedryven een beroep gedaan moest worden om bergin gen te verrichten by toerbeurt Vrachtbedrijf Joosten in Oirlo zag daar wel brood in en organiseerde een bergingsbedryf en de Venrayse garagebedryven waren blij er vanaf te zyn. Maar ook dat bedrijf werkte niet zoals de politie het eigen lyk het liefst zou willen en vroeg Jos Loenen of dat niets voor hem zou zyn. Eerst voorzichtig begonnen met een takelwagen met daarnaast een dienstverband als buschauffeur, bleek het toch een schot in de roos te zyn en hy kon zijn bergingsbe drijf gaan opzetten in groter ver band. Jos breidde zelf uit en kreeg .zwaarder materiaal. Een gesprek te regelen met Jos valt niet mee. Eerst moest een transport worden klaargemaakt om gestrande auto's in het buitenland op te halen, later ging het niet door omdat hy weer op weg was naar Duitsland om daar een gestrande vrachtauto op te slepen. Maar zyn echtgenote wist ons haarfyn uit te doeken te doen wat er eigenlyk ver anderd is sinds 1 juli van dit jaar. Verzekeringen Iedere automobilist kan weten dat als zyn voertuig by een verkeer songeval betrokken is en niet meer op eigen kracht verder kan. dat dit voertuig op kosten van de verzeke ring kan worden weggesleept en door het bergingsbedryf naar de plaats die hij aangeeft kosteloos wordt gebracht. De politie geeft dat aan de verzekeraars door en vraagt toestemming om het voertuig weg te slepen. Maar nu is de taak van het ber gingsbedrijf uitgebreid en moeten zij ook het wegdek schoonmaken. Jos Loenen zyn bergingsvoertuig is nu uitgebreid met een installatie die, nadat eerst korrels zyn gestrooid, die weer opzuigt met de resten van olie, koelvloeistof en ac- cuzuur. In vergeiyking met vroeger, toen de brandweer de weg schoon spoot en de resten in de wegberm terecht kwamen, is nu het schoonmaken van het wegdek ook nog milieu- vriendelyker geworden. De reser voirs worden naar een afvalverwerkingsbedryf gestuurd. Autobedryf Jos Loenen heeft niet alleen een goede naam met autover huur de Driesprong weten op te bouwen, maar vooral een goede naam voor zyn bergingsbedryf op gebouwd. Naar schatting heeft hy in één jaar 450 gestrande auto's weggesleept, de een nog erger in de kreukels dan de ander. Je moet in ieder geval 24 uur per dag. zeven dagen in de week klaar staan. Hy weet zich gelukkig gesteund niet al leen door zyn vrouw, maar ook door zyn twee zoons Ruud en Ste fan, die ook het vak in hun vingers blyken te hebben. Daarnaast staan twee chauffeurs op afroep beschik baar. Vakantie die is er voor ons niet by, alleen een weekendje, maar daarover treuren wy niet, zo verzekerde ons de echtgenote van de succesvolle berger uit Leunen. drukkerij van den munckhof^l grotestraat 68 venray tel. 04780-82727

Peel en Maas | 1993 | | pagina 9