KERKELIJKE DIENSTEN 3icr Het geheim van de grafheuvel Rabobank Q OP VAKANTIE? DENK AAN UW REISVERZEKERING! Rabobank. Aangenaam. Ruud van 't Hul houdt van ambachtelijk werk PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Reis naar Engeland OOK PEEL EN MAAS Donderdag 15 juli - Pagina 16 L/0O*"£««r»Z "cfl*" Grote Kerk Historie, Kindstraat 6, tel. 81275; ad ministrator H.'de Wit O.F.M.. ftt- tersMtruat 29. tel. 82385 b.gg 85855; kapl. L. Houben, Dr. Poelastraat 4. tel. 11664. H. Missen bestellen: ma t/m za 09.30-10.30 uur Kindstraat 6. Zaterdag: 9.00 Lsm. Zuster van den BKrg; Jrd. ouders van Bracht- Cremera. (S) Dien de Wit (S); Jacob Bistervels en fam.; 19.00 ZONDAGS DIENST; Kllen Janssen-Hendricx. (coll.); Jeu Janssen, (coll); Mia Hey- nen. (coll.); Jan Arts, (coll.); Ad. 1h- miniau. (coll.); Ouders Hanen-Willem* (S); Piet Cremera. (Jrd.). Zondag: 16e Zondag door het Jaar. 8.00 Lsm. 9.30 Lat Hgm. Tbt zekere intentie; overl. ouders van de Munckhof-Goumans en zoon Jan; Harry Hanssen. (coll.); overl. echtpaar H. Geirtts-Hermans en overl. oudera.(S). 11.00 Gonnie Voermans-Franssen; overl. Fhm. Janssen; Tbnd de Koster, (coll.); Her man Theeuwen. (coll.); Cor Janssen, (coll.); Johannes Swaghoven. (coll.); Jrd. Herman en Lies Jeuken- Verhulsdonk. Maandag: 9.00 Lsm. Johanna Henckens-Tiesen; Anna Maria Sey- kens. Leonard us Michels, Henricus VereleyenjS). Dinsdag: 9.00 Lsm. Johannes en Gertruda Wilmsen-Litjensl9.00 Lsm. Woensdag: 9.00 Lsm. Donderdag: 9.00 Lsm. Bernard Loenen en Wilhelmina Thcken. (S). 19.00 Lsm. VrUdag: 9.00 Lsm. Peter Gerrits. (S); Nelly Janssen-Muis. De kerk is ter bezichtiging open op dinsdag t/m zaterdag van 14.00 tot 16.00 uur. Akolieten: Zo9.30 Hans van Pelt en Louis Truyen. Misdienaars en lektoren: Za: 19.00 Bart Thomassen en Hans Wei- jers. Lektor: G Hendriks. Zo: 11.00 Suzanne Lauren se en Judith Klomp. Lektor: A. Noyena Vredeskerk Zaterdag 17 Juli: 1800-1830 Ge legenheid om te biechten. 19.00 Vooravondmis voor de 16e zondag door het jaar. Kinderwoorddienst. Voor Jan Ity broek (coll.). voor Ber tha Tyssen-Pelzer (coll.), voor Piet v.d. Geugten (coll.), voor Maria Sybers-Franssen (coll.), voor Gel v.d. Velde (ooll.), voor Jan Swinkels (coll.). voor Marianne van Harperen en overl. fam. van Harperen- Verschuren. Fiet Mulder-Jansen (coll.). Zondag 18 Juli: 16e Zondag door het Jaar. 8.30 voor overl. ouders Drabbels-Klaasen, voor het geesteiyk en tydeiyk welzijn van de parochie. 10.00 Hoogmis. Hoog mis. Nederlanda Voor overl. fam. van Rossum-Janssenvoor Maria v. Me(jel en overl. lam. leden, uit dankbaarheid. voor Gerardus Overkamp. Doordat kapelaan Houben in het ziekenhuis is opgenomen komen de H.Missen op de weekdagen te vervallen. De opgegeven misinten- ties zullen by de H.Mis op zaterdag avond 24 Juli worden gevoegd. Paterskerk Zaterdag: 8.00 Antionette Klse- Vler en Eva Rojer. 18.30 ZONDAGS- VIKRING. Jat'. Jacobs (coll.). Zus Janssen (vriendin). Jos Hoedemaekers-Nass(coll.), Wim v.d. Berg (coll.), Johan Lichteveld. Zondag: 9.00 voor de parochie 11.15 uit dankbaarheid, overl. fam. Claessens-Philipsen. Maandag: 8.00 O.LYrouw uit dankbaarheid. 19.00 geen int Dinsdag: 8.00 Le.v. St Antonius. 19.00 Tbon Jeuken. Woensdag: 8.00 overl. medebroe ders. 19.00 ouders Jansscn-PrasL Donderdag: 8.00 geen int 19.00 familie Kwals. Vrijdag: 8.00 Constance Snijders en Jacoba Palm. 19.00 Gezinsmis voor overl. fain. Janssen-Cup. Jacob Jacobs (buurt). Misdienaars en akolieten: Za: 18.30 Kmiel Kusters. Zo: 9.00 Ber nard Swüste. 11.15 Pascal Kuste rs. Parochie Brukske Zondag: 10.00 Hoogmis, voor Ca- to Flinsenberg-Gooren. Johan Wouters. Voor aspraken kunt u bellen met de pastorie van de Paterskerk, tele foon 80202. Vincent van Gogh Instituut St. Servatiuskapel Zaterdag 17 Juli: 1830 Liturgie- viering met volkszang. Voorganger: J. Korff. Lektrice: T. Blom-van Bra- kei. Intentie: Jan Cuypers namens oud-collega's. Zondag 18 Juli: 9.30 Liturgievie- ring met koor. Voorganger: J. Korff. Lektrice: L. Reutinck. Intentie: Huub v.d. Bekerom. fam. v.d. Bekerom-Straatman. Mathieu van Houdt Maandag 19 Juli: 1645 Liturgie viering in de kapel. Dinsdag 20 Juli: 1350 Schrift- instuif. We bespreken de lezingen van de komende zondag. Iedereen is welkom in het Stiltecentrum bo ven Den Kerkdak (ingang aan de achterkant). Woensdag 21 Juli: 16.45 Liturgie viering in de kapel. Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Chrit Broekmans (namens kennissen). Huub van de Venne, Nel v.d. Berg-Linskens. Tbon Thielen, overl. ouders Graat- Verhaag. Tbon Muller (namens de bewoners van de Ooster-Thienweg), Herman Verheljen, Herman de Kleljn. Giel Vennekens en echtge note en wederzijdse familie. Zondag: 830 overl. ouders Jans- Verheggen. Le.v. Maria 10.00 overl. ouders Poels-Janssen. Antoon Jans sen en Jule Schelbergen. Giel Ven nekens en echtgenote en wederzijdse familie. Maandag: 9.00 uit dankbaarheid. Dinsdag: 9.00 Tbos Bemaerts. Woensdag: 9.00 uit dank baarheid. Donderdag: 9.00 voor de overle denen van hen die offerden met Al lerzielen. Vrijdag: 9.00 Hanneke van Arsen-van Soest Misdienaars: Za: 19.00 Lisette Janssen. Bianca Camps. Fieke Basten en Linda Stammen. Zo: 830 Ralph Kessels, Ivo Ghielen. Maurice van Mill en Paul de Beer 10.00 Iris van Dijk, Judith Philipsen, Susan Fredertx en Susan Janssen. Kerk Poetsen: 16 juli Leny Cor- nelissen en Miets Ghielen, 23 juli Truus Drabbels en Nel Janssen. Kilometers ontspannen niet Va kantie is bewust en onspannen le ven in vrede en vriendschap met de mensen, in harmonie met heel de natuur. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Jon ge Garde Koor). Theodora Schepere- Woker. Sjang Direks names vereni ging van Ouderen St Machutus, Thei Classens (Blakt) namens Da mes Kaartclub. Ksther Houwen (Jrd), Jan Peetere, overl. oudere (c), uit dankbaarheid b.gv. 80ste ver jaardag Zondag: 11.00 Hoogmis. St Ja cobs Baltissen en Francisca van Ooi. overl. fam. Verheyen- van de Sterren, H. Rongen (zesweken- dienst), Grad Rongen. Parochie Castenray Katerdag li juli: 19.00 overl. oudere Janssen-Emonts en kinde ren. Dien Classens-Vissere, Piet Smulders, Piet Ke Ij se re. Marie en Sjang van Kuyck en overl. oudere van Kuyck-Verrydt Woensdag 21 juli: 9.00 jaar- dienst Maria Smits. O.L.Vr. van Al tijd Durende Bljdstand (zij die offerden). Vrijdag 23 juli: 14.15 tgv. Huwe lijk Wil Friesen en Angelique Horeterm an s. Parochie Leunen 16e Zondag door het jaar. Zaterdag 17 juli: 19.00 Lsm. uit dankbaarheid (R). Mathijs LilJens en echtgenote. Wim Bouten, Catho Swinkels-Martens (vw de buurt). Jan Verheyen. Piet Litjens (vw de buurt), maandd v Carolien Claessens-Verechuuren. Zondag 18 juli: 10.00 Hgm. v. Teng Claessens, Piet Key se ra en Ma rie Keljsere-Hendrix. 11.15 Weekd. v Marie van Leipsig-Wilms (5), Har ry van Dyck (2). jrd. v Henricus Leljssen. Maandag 19 Juli: 19.00 Lsm. v overl. fam. Croymans-Peetere, maandd. v Pierre Philipsen. Woensdag 21 juli: 19.00 Lsm. v Leo Loonen en echtgenote. Jacobus Reljndere en echtgenote. Vrijdag 23 Juli: 19.00 Lsm. v Thei Heidens en overl. familie., gest jrd. v Kduard Asselberghs en echt genote. Misdienaars: Za 19.00 Soiya Broers en Jenny Jenniskens, zo 10.00 Hgm Tbm Bos, Brik en Roel Lityens, 11.15 Josine Geurts en Na nette van den Berg ma-wo en vr: 19.00 Maayke Jenniskens en Bian ca Achten. Probeer ook in de vakantie zoveel mogelijk te komen dienen, ook als je misschien wat vaker aan de beurt komt Lektoren: Za: 19.00 Mevr. Gonny Weljs. Zo: 11.15 dhr Harry Bovée. Mededeling: Gedoopt Anne Ver schuren Laagriebroekseweg 13. Na thalie Linssen Boodenstraat 1. Rektoraat Veulen 16e Zondag door het Jaar. Zaterdag 17 juli: 19.00 Hgm. v Jan Verdellen. Zondag 18 juli: 11.00 Hoogmis voor Sjef Ewalts en voor de pa rochie. Maandag 19 Juli: 600 Ij. Mis voor de overledenen. Dinsdag 20 juli: 800 H. Mis voor Antonia Janssen-Sandere. Woensdag 21 juli: 800 H. Mis voor de overledenen. Donderdag 22 Juli: 800 H. Mis voor de overledenen. Vrijdag 23 juli: 800 H. Mis voor de overledenen. Huwelijksafkondiging: Leon Heintjes en Anny Deters (3e roep.). Akolieten: Za: Yvonne Emonts en Annelie Heintjes. Misdienaars: Zo: Tom Derks en Eric Wismans. Gedoopt: Stef Classens. REKTORAAT HEIDE Zondag 18 juli: Zestiende zondag door het jaar. 09.30 Hoogmis voor Herman Janssen en Petronella Janssen-Franssen en voor Fien Droessen-Janssen. v.d. de buurt Misdienaars: Ingrid en Mieke. Donderdag 22 juli: Gedachtenis van de H. Maria Magdalena 9.00 H.Mis voor de overl. oudera Willems-Janssen en kinderen en om kracht van de H.Geest Parochie Ysselsteyn Zestiende Zondag door het jaar. Zaterdag 17 juli: 19.00 (gelezen dienst): jrd. oudere Thyssen-Direks; jrd. Gerard Deters en echtgenote; jrd. F. Claessens; oudera Eeren- Heyen. Zondag 18 juli: 930 (ned. gezon gen): jrd. oudere van Ass-Geerets. 11.15 Tr. Mulders, overl. oudere en familie. Maandag 19 juli: 19.00 jrd. T. Geurts-van Dyck; jrd. Margriet van de Berg-Spreeuwenberg; Martha de Wit-Gerrets (kaartclub). Woensdag 21 Juli: geen dienst. Vrijdag 23 juli: 14.00 ti.v. het bruidsspaar Reintjes-Detera. 19.00 geen dienst l Misdienaars: Za: 19.00 W. Claes sens en M. Spreeuwenberg Zo: 9.30 S. Ewals en H v.d. Hof; 11.15 B. en S. Slangen. Ma: 19.00 M. Peters en M.. Spreeuwenberg Vr: 14.00 M. Arts en T. van Asten. Doopschema: (augustus) Op de zondagen 8 en 22 kan in onze kerk het H. Doopsel worden toegediend. Maak tydig een afspraak. Gedoopt en daardoor in de Kerk opgenomen: Marvin Gommans (Veenmos 19). Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Ibng Michels (fam. Michels). Misd.: Maryke Loo nen Sc Bianca Zegere. Zondag: 10.00 Johannes Muysere Sc Bathonlina Bergmans, jgt Misd.: Willem Loonen Sc Wil Poels. Dinsdag: 830 Truus Hendrix- Marcellis. Woensdag: 19.00 Wilhelmus Arts Sc Lamberdina Lemmens, jgt Ma thieu v.d. Venne, Joh. Matthias v.d. Hogenhof, jgt, overl. fam. Thissen. Misd.: Roel Wismans Sc Patricia Arts. Vrydag: 15.30 Dankmis zilv. brui loft Piet Poels Sc Annie Driessen.' Misd..- Linda Poels Sc D. v.d. Duyn. 18.30 Dankmis zilv. bruiloft Theo Janssen Sc Riek Geurts. Misd.: Anja v. Dyck Sc Ellen Poels. Kerk poetsen: Mevr. Kersten Sc Mevr. Arts-v. Hoof. Rektoraat Vredepeel Zondag 18 juli: 11.00 Hoogmis voor het welslagen van het Vrede feest en overleden weldoeners. Thea van Bakel-Petere. Woensdag 21 juli: 19.00 Rozen- hoecye bidden. Misdienaars: Claudia en Nicole. Lektoren: Josien Claessens. Rektoraat Smakt Zaterdag 17 Juli: 19.00 Avondmis voor oudere Smits-Swinkels en fam., fam. Verategen-Kuypere, Wiel Koopmans (jaargetyde) en voor Br. Fidelis en Clemens. Zondag 18 juli: 830 H. Mis te Holthees voor b.z.i. en uit dank baarheid. 10.00 Hoogmis voor overl. fam. van Kempen-Lochtens, overl. oudere Philipsen, Piet v.d. Lee. Jo- sephina en Henricus Janssen, Her man Janssen. Sjaak Janssen en Jo Thysen, Josephien Asselbergs. Woensdag 21 juli: 9.30 H. Mis te.v. de H. Jozef en uit dank baarheid. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Op zondag 18 juli zal in het Inter ven College. Leunseweg 2a te Ven ray. Mevr. ds. W. Weerema voorgaan in de dienst Aanvangstyd is 9.30 uur. Tydens de dienst is er kinder opvang en wordt er kindemeven- dienst gehouden. In de Ned. Herv. Kerk te Blittera- wyck zal Mevr. ds. Weerema even eens voorgaan in de dienst Aanvangstyd is 11.00 uur. Hier is geen kinderopvang en geen kinder neven dienst Na afloop van de dienst is er koffiedrinken. Jehovah Getuigen Hierby nodigen wy u uit voor het bywonen van een bybeltoespraak met als thema De geest van zelfo poffering doen herleven in de Koninkrykszaal aan de Henri Du- nantstraat 11. aanvang 10.00 uur. Gratis toegang, geen kollekte. elke week nieuws Rehoboth nieuws Ned. Hervormde Evangelisatie op G.G. Kerk: Cuppenpecye 2a Horst. Pastorie: Clapvaeren 4, Horst tel. 87786. Kerkdiensten: Zondag 18 juli om 10.00 en 1430 uur. Voorganger: evangelist J.A.J. Bals, Horst Tydens de middagdienst is er geen kin deroppas. Rapport...voor Godl? Hoe is het rapport? luidt de wel bekende vraag. Er zyn er die zich zelf cyfers geven. Maar een rapport van een schooyongen is nog niet hetzelfde als het rapport van de meester. Velen zeggen in onze tyd we hebben de rechtvaardigmaking door een ander, door Jezus, niet no dig Als we ons best maar doen. Dan kunnen we wel zoveel goeds doen, dat God tevreden over ons is en te gen ons zegt: Kom maar by me; je hebt alles gedaan wat je moest doen! Maar je moet dan wel een ho ge dunk hebben van jezelf. Zo geef je jezelf cyfers. Net als de Farizeeër. Hy bad niet, maar liet zyn mooie rapport, wat hyzelf gemaakt had, aan God zien. De tollenaar durfde zyn ogen niet naar de hemel op te heffen. Hy had niets om te laten zien. Hy bad om genade. En hy kreeg een beloning niet omdat hy het verdiend had. maar uit genade. Noch zyn- noch de goede werken van heiligen konden hem zaligma- ken. Het is Christus alléén! (Galaten 3:10). elke week nieuws Op maandag 19 juli vertrekken twaalf jongens en zes meisjes allen leden van de Wielervereniging Ren en Tberisenclub Buiten lust voor een internationale wielerdriedaag- se naar het Engelse Milton-Keynes samen met de gastrenner Martijn van Sambeek van wielervereniging Uden. Zy worden begeleid door Henk en Tbnny van Boven, Frans en Els Luyten uit Helmond en Mar cel Jacobs uit Asten-Heusden. Omdat er een zwaar programma afgewerkt moet worden, waarby veel van materiaal moet worden ge wisseld gaar ook mecaniën Christ Jeucken uit Venray mee. De renners, die de nationale eer hoog gaan houden zyn. Harold van Boven, Frans Luyten en Bart Ger rits uit Helmond. Roy van Bussel uit Deume, Roel Egelmeere, Patrick Verber en Ferdi van Katwyk uit Oploo, de zusjes Karin. Judith en Anita van Gog. Roy Zuyderduin uit Asten, Monique en Michel Jeucken uit Venray, Coen van de Coevering uit Mierlo, Elly van Boxmeer uit Erp, Mirella van Melis uit Venhorst, Fons van Katwyk uit Boekei en Mi- chiel Blyen uit het Belgische Lom mei en Martyn van Sambeek uit Uden. Het wordt voor de deelnemers ze ker geen gemakkelyke driedaagse, het programma is zeer zwaar. De jeugd van Buitenlust bindt de stryd aan tegen leeftijdsgenootjes die het gewend zyn om op heuvelachtig terrein te ryden. Beklimmingen van 24% zyn daar dan ook heel gewoon. Het programma ziet er als volgt uit: Na de ploegentydrit en de foto sessies op dinsdag start men met de proloog in Milton-Keynes. na de maaltyd volgen nog drie onderde len, de afval rit-punten rit en een cri terium. Na de overnachting in een pensi on te Brackley vertrekt de toercara- vaan op woensdag naar Northhampton waar een klassieker wordt verreden, 's Avonds wordt een individuele tydrit over tien ki lometer afgewerkt Op donderdag ryden ze 's morgens een ploegentij drit over vyftien kilometer en in de middag wordt te Newport een klim- tydrit verreden, 's Avonds worden dan de erepryzen uitgereikt door de burgemeester van Milton- Keynes en de voorzitter van de En gelse wielerbond. Een heuvel met een diameter van negen meter en een hoogte van 3,5 meter. Een vorm die wat weg heeft van een helm uit de Griekse mythologie. Er binnenin hangt iets wat l\jkt op een masker of een amulet 'Grafheuvel' heeft de kunstenaar uit Enschede, deel nemer aan '93 Geheimen', het werk genoemd. "Gevoelsmatig past 't prima by het thema", meent Joop Wismans, de helft van de organisatiespil van de Ven- rayse kunstmanifestatie. Enkele weken geleden was Van 't Hul in Venray om een plek te zoe ken waar de heuvel moet verryzen. Het Odapark, schouwplaats voor de meeste inzendingen, is te klein voor Ruud's zandbult. Op het Schouwburgplein kostte plaatsing teveel marktkramen een plek. Uit- eindelyk krygt het Schuttersveld de eer om het kunstwerk een tyd- lang vlakby te hebben. Op het gras veld op de hoek van de Hoenderetraat-Westsingel bouwt Ruud van 't Hul z'n projekt op. Een konstruktie van hout met dichte wanden, samen een soort kruis vor mend. Daar binnen in komt een masker te hangen, gemaakt van roestvry staal en ruim 23 by 2,1 meter. Aan de buitenkant wordt de konstruktie helemaal bedolven on der het zand. Een werkstuk waaraan de nodige uren timmer- en schroefwerk aan vooraf gaan. In die zin is 'de graf heuvel' typerend voor het werk van Ruud van 't Hul. De docent tech niek aan. heel toepasselyk, het Schuttersveld College in Enschede, heeft een bouwkundige achter- Ruud van 't Hid's inzending voor '93 Geheimen'. In werkelijkheid worden de ronde gangen vierkant grond. De meeste van z'n werk maakt Van 't Hul met hout of yzer, waarna hy het beschilderd. "Ik heb gekozen voor weerbarstig materi aal", verklaart hy. "Waar je met je handen aan kunt werken. Aan myn werk moet gesleuteld zyn". Z'n technische vooropleiding is er waarechyniyk ook voor verant- woordelyk dat Ruud doorgaans ob jecten maakt die tegen een stootje kunnen. Aan kunstwerken waar stukken afvallen, wanneer je ze aanraakt heeft hy een hekel. KOPPENKNIJPER Een ander aspect van het werk van Ruud van 't Hul is de humor. Zwarte humor om exact te zyn. Eer der gemaakte objekten dragen by- voorbeeld titels als 'Geroosterde negerin aan martelpaal' of 'Kop- penknyper'. "Ik wil met m'n werk een beetje schokken, reacties oproepen", zegt hy. "En zelf een beetje lachen". In die zin is 'de grafheuvel' een beelje rustiger dan z'n gebruikely- ke werk. Maar dat kan. want Ruud van 't Hul maakt zich niet zo druk over de hele diepe achtergronden. "In m'n hoofd boert een idee op voor een werk. Pas later komt daar een plaats of een titel by". Byzonde- re aanleiding voor een werk is er meestal niet en dat is ook by 'de grafheuvel' het geval. Geen pleinfeesten vroeger, geen straatfestivals, geen braderieën. Momenteel veel van vanalles. vroeger niets van al dat vanalles. Vroeger geen schouwburg of Hen- seniusplein, maar koewememt of perdsmemt Deze foto uit het begin van de ja ren dertig spreekt duidelijke taal. De enkele paardenmarkten die vroeger werden gehouden vielen (ovoor de jeugd) gelukkig op woens dag, dus nog enig vermaak op woensdagmiddag. Zo te zien is er voor de paarden die de markt nog bevolken een brede belangstelling, of houdt de jeugd een oogje in het zeil, terwyl de eigenaren nog wat na kaarten in het vlakby gelegen café van Jean Kemps? J. v.d. Putten De Enschedenaar combineert z'n activiteiten als kunstenaar met het leraarschap en dat bevalt hem uit stekend. Het houdt ook de creativi teit in het lesgeven. Het nadeel is dat hy vaak te weinig tyd heeft om z'n ideeën als kunstenaar uit te werken. '93 Geheimen' bereidt Van 't Hul byvoorbeeld in z'n vakantie voor. Eind augustus komt hy -met vrouw en dochter- naar Venray, neemt z'n intrek op een camping in de buurt en begint aan de bouw van 'de grafheuvel'. Als hy daarmee klaar is heeft Venray er -tydelyk- een markante entree by. Helaas ty- delijk. want na afloop van de mani festatie verdwynt 'de grafheuvel' weer uit het gezicht Zelfs een graf is niet voor eeuwig.. voor uw A \ketting- A f0r^uli|aen drukkerij van den munckhóf bv gro(estraat 68 venray /tel. 04780-82727

Peel en Maas | 1993 | | pagina 16