Raadsvergadering gemeente Meerio-Wanssum RISC en RIM gaan fuseren Drukke receptie Oostrum Sluiting gemeentearchief Bouwvergunning aangevraagd Bouwvergunning verleend Bouwtoestemming op Bouwmeldingen Hinderwet Hinderwet Oostrummer twee keer te zien in TV-kwis Frank weet het beter Frank Masmeijer bij Jan Linders Venray Camping 'de Wieën' PEEL EN MAAS Donderdag 15 juli - Pagina RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Correspondentieadres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Maandag t.m. vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. De afdeling Bevolkingszaken is te vens geopend op donderdag van 15.30 tot 17.00 uur. Van deze openingstijden kan uitslui tend na telefonische afspraak worden afgeweken. Spreekuren b. en w. uitsluitend te bezoeken na telefonische afspraak via de stafeenheid bestuursonder- steuning, tel. 04780-23269, alléén vóórmiddag. Burgemeester J.F.H.A.B. Waals Maandag van 10.00 tot 11.00 uur algemene bestuurszaken: gewestelij ke en intergemeentelijke samenwer king. bestuurlijke koórdinatie; open bare orde en veiligheid; voorlichting en inspraak algemeen; dorps en wijk raden; personeel, organisatie en in formatica. interne dienstverlening; ekonomische zaken: bevordering werkgelegenheid, markten en ker missen. handel en middenstand, be vordering toerisme, bedrijfs- en winkelvestiging. Wethouder E.M.A.A. de Loo (loco-burgemeester) Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. milieuzaken: algemeen milieubeleid, hinderwetszaken, afvalverwerking, mestverwerking. bodemsanering; maatschappelijke zorg: gezondheids zorg. maatschappelijk werk. ouderen zorg. werklozenzorg (RBA), sociale werkvoorziening (WSW), culturele minderheden; sociale vernieuwing; emancipatie. Wethouder J.H.M.O. Truljen Maandag van 10.00 tot 11.00 uur financién: belastingen, gemeentega ranties (hypotheken), openbare wer ken: wegen, riolering, reiniging, groen, verkeer en vervoer; agrarische zaken: ruilverkaveling, beheer en ver koop landbouwgronden Wethouder H.M. Kersten Maandag van 10.00-11.00 uur. ruimtelijke ordening; volkshuisves ting; bouw- en woningtoezicht; welstandstoezicht; stedebouw; grondbedrijf (m.u.v. beheer land bouwgronden): beheer eigendom men; exploitatie bestemmingsplan nen; grondverwerving; gronduitgifte. Wethouder P.J.H. Driessen Maandag van 10.00-1100 uur. culture zaken: muziekschool, mu seum. schouwburg, bibliotheek, mo numentenzorg, oud archief, culturele verenigingen, grote en kleine kun sten. vrije academie; sociale zaken, onderwijs, volwassenen-edukatie; sportzaken; rekreatie, jeugd- en jon gerenwerk; akkommodatie-aangele- genheden; sociaal-cultureel werk; mondiale vraagstukken; mediazaken; kinderopvang. In verband met vakanties is het gemeentearchief gesloten van maandag 19 juli a.s. tot en met vrij dag 20 augustus a.s.. Vanaf maan dag 23 augustus kunnen weer telefonische afspraken gemaakt worden. (art. 18a WRÜ) Burgemeester en wethouders zyn voornemens om met toepassing van artikel 18a van de Wet op de ruimtelijke ordening vrijstelling te verlenen aan het ter plaatse gelden de bestemmingsplan ten behoeve van de volgende bouwaanvragen: Het plaatsen van een tuinhuis je aan de St Barbarastraat 16 te Venray tn.v. A.P.M. Linders. De op de bouwaanvragen betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 16 juli 1993 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage bij de onderafdeling bouwbeheer, kamer 107. van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk by burgemeester en wethouders wor den ingediend. Venray. 15 juli 1993 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting. ruimtelijke ordening en milieu, ir. G.FJ.M. Frencken Burgemeester en wethouders hebben in hun vergadering van af gelopen week voor de onderstaande bouwplannen bouwvergunning verleend. Zy .die menen door de af gifte van één of meer van deze ver gunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de wet AROB daartegen by het college van burgemeester en wethouders van Venray een gemoti veerd bezwaarschrft indienen en wel binnen dertig dagen na boven genoemde datum. Het bouwen van een carport aan de Vingerhoedskruid 1 te Ven ray tn.v. M.A.J. Hulleman, Bolderik 27. Het bouwen van een woning aan de Ranonkel 35 te Venray tn.v. L. Mooren, Leeuwstraat 52 te Venray. Het bouwen van een woning aan de Ranokel 24 te Venray tn.v. H. Jansen, Griegstraat 58. Het bouwen van een garage en berging aan de Tormentil 5 te Ven ray tn.v. G. Mulder, Wagnerstraat 24. Het plaatsen van een dakkapel aan de Bolderik 4 te Venray tn.v. I.C. Thomas-Scherp en zeel te— Het bouwen van een garage en berging aan de Tormentil 7 te Ven ray tn.v. J.M.A. Gubbels, Gentiaan 32. Get bouwen van een kantoor gebouw aan de Ripseweg 1 te Vrede- peel tn.v. het Ministerie van Defensie. Postbus 90195 te Breda. Het bouwen van een var kensstal aan de Ringweg 12 te Ys- selsteyn tn.v. L.T.G.M. Philipsen. Het plaatsen van een serre aan de Moerslag 11 te Ysselsteyn tn.v. H.F.M. Koonings. Het renoveren van een var kensstal aan de Haag 5 te Merselo tn.v. W.P.M. Michels. Het bouwen van een biggen- battery aan de Haag 5 tn.v. W.P.M. Michels. Het bouwen van een woning aan de Binnenhof 8 te Oostrum t.n.v. J. v. Aken. Lambertusstraat 14 te Swolgen. Het bouwen van een woning aan de Binnenhof 10 te Oostrum tn.v. J. de Hoog. Geysterseweg 23 te Oost rum. Het bouwen van een woning aan de Heidseschoolweg la te Heide tn.v. Mts. Janssen-Litjens, Heidse- weg 66. Het uitbreiden van een wo ning aan de Laurahof 5 te Venray tn.v. J.P.M. Swinkels. Het bouwen van een jeugd huis aan de Kempweg 162 te Venray tn.v. St Jeugdbelangen Parochie Christus Koning. Merseloseweg 65 te Venray. Burgemeester en wethouders voornoemd namens dezen, het hoofd van afdeling volkshuis vesting. ruimtelyke ordening en milieu, ir. G.FJ.M. Frencken Burgemeester en wethouders hebben in de afgelopen week voor onderstaande bouwmeldingen bouwtoestemming afgegeven. Zy die menen door de afgifte van een of meer van deze bouwtoestemmin- gen rechtstreeks in hun belang te zyn getroffen kunnen op grond\kii de Wet AROB daartegen by het col lege van burgemeester en wethou ders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indienen en wel binnen 30 dagen nadat de beschik king is gegeven. Die temiyn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een be zwaarschrift binnen 3 weken na dagtekening van deze publikatie wordt ingediend. Het plaatsen van een tuinhuis je aan de Mr. Driessenstraat 8a te Heide tn.v. H.M.G. van den Berg. Het plaatsen van een tuinhuis je aan de Rochusstraat 7 t.n.v. L.F. Moonen. Het plaatsen van een tuin huisje aan de Prinses Irenestraat 1 te Venray tn.v. GJ.M. Hofmans. Het plaatsen van een zonne scherm aan de Julianasingel 33 te Venray tn.v. Snooker- en Poolcen- trum Safe. Het plaatsen van een tuinhuis je aan de Nicolaashof 20 te Venray tn.v. L.A.J. de Veen. Het plaatsen van een tuinhuis je aan De Vlies 16 te Veulen tn.v. J.L. Poels. Het plaatsen van een tuin huisje aan de Pinksterbloem 36 te Venray tn.v. J. van Veen. Het plaatsen van een tuinhuis je aan de Aldenweg 3 te Venray tn.v. R.H. Hermans. Sch. Ringen- berghstraat 96 te Arnhem. Venray, 15 juli 1993 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting. ruimtelyke ordening en milieu, ir. G.FJ.M. Frencken Kennisgeving bekendmaking beschikking Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend, gelet op de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne, dat zy hinderwetvergun ning hebben verleend aan: Houbensteyn Holding B.V., Ys- selsteynseweg 69, 5813 BK Ys selsteyn, voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende ver gunning voor een varkenshouderij, gelegen aan de Ysselsteynseweg 25 te Ysselsteyn. J.G.M. Classens, Moostdyk 4, 5813 AV Ysselsteyn, voor een nieu we, de gehele inrichting omvattten- de vergunning voor een varkens- en rundveehouderij, gelegen aan de Moostdyk 4 te Ysselsteyn. Maatschap Philipsen-Tyssen, Deumeseweg 116, 5813 AB Ys selsteyn, voor een nieuwe, de gehe le inrichting omvattende vergunning voor een legkippen- houderij. gelegen aan de Deumese weg 116 te Ysselsteyn. Maatschap van Dyck. Putten- weg 93, 5813 BD Ysselsteyn. voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een varkenshouderij, gelegen aan de Puttenweg 87 en 93 te Ysselsteyn. Hendrix Voeders B.V., Veerstraat 38. 5813 JN te Boxmeer en Gebr. A en H. Comelissen, van Haandelstraat 7, 5845 EV te Wester beek. voor een nieuwe, de gehele in richting omvattende vergunning voor een pluimvee- en varkenshou derij, gelegen aan de Twistweg 14c te Vredepeel. G. Jaspers. Steegse Peelweg 143, 5813 BG Ysselsteyn. voor een nieuwe, de gehele inrichting omvat tende vergunning voor een var- kensmestery. gelegen aan de Steegse Peelweg 143 te Ysselsteyn. De beschikking en bijbehorende stukken kunnen op het raadhuis. Raadhuisstraat 1 te Venray, kamer 309, elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur worden ingezien 15 juli tot 15 augustus 1993. Tbt deze datum kunnen de stuk ken ook, na telefonische afspraak, worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur. Tbt deze datum kan bij de afde ling voor geschillen van bestuur van de Raad van State een beroep schrift worden ingediend door de aanvrager en degenen die tegen de aanvraag om vergunning tydig be zwaren hebben ingediend. Ook de genen die om gegronde redenen niet in staat zijn geweest bezwaar te maken, kunnen een beroepschrift indienen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Raad van State, afde ling voor geschillen van bestuur, postbus 20019, 2500 EA 's-Graven- hage. Op bovengenoemde datum wordt de vergunning van kracht, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek wordt gedaan om de beschikking te schorsen of een voorlopige voorziening te treffen. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet wor den gericht aan de voorzitter van de afdeling voor geschillen van bestuur van de Raad van State. Post bus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat over dat verzoek is beslist. Venray 15 juli 1993. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen. het hoofd van de afdeling volks huisvesting. ruimtelyke ordening en milieubeheer, ir. G.FJ.M. Frencken Kennisgeving bekendmaking Ontwerpbeschikking Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend, gelet op de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne, dat zy voornemens zyn hinderwetvergunning te verlenen aan: F.J.P. Swinkels, Meerselsepeel6, 5813 AG Ysselsteyn voor een nieuwe, de gehele inrich ting omvattende vergunning voor een mestvarken-tuindersbedryf, gelegen aan de Meerselsepeel 6 te Ysselsteyn. Dit onder oplegging van voor schriften die nodig zijn in het be lang van het voorkomen of beperken van gevaar, schade of hin der buiten de inrichting. De ontwerp beschikking en bijbe horende stukken kunnen op het raadhuis. Raadhuisstraat 1 te Ven ray, kamer 309, elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur worden inge zien van 15 juli tot 15 augustus 1993. Tbt deze datum kunnen de stuk ken ook. na telefonische afspraak, worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur. De aanvrager, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aanleiding van de aanvraag en ieder die aantoont dat hy daartoe redelykerwys niet in staat is ge weest, kunnen tot bovengenoemde datum gemotiveerde bezwaren in brengen naar aanleiding van de ontwerp-beschikking. De bezwaar schriften moejep schriftelijk by Frank Verheyen (25) uit Oostrum toont volgende week donderdag 22 en de week daarna op woensdag 28 Juli dat hij veel parate kennis in huis heeft. Frank heeft deelgeno men aan de kwis 'Ik weet het beter' van de EG. Voor een goed doel kwtste de verpleegkundige 1600 gulden by elkaar. Frank Verheyen. werkzaam by de Augustinusstiehting als verpleeg kundige, koos als doel jongeren- soos Dingus, waar hy zelf actief is. Daar zit men dringend verlegen om geld voor nieuwe muziekappa- ratuur. Zoals gebruikeiyk zyn de uitzen dingen van het spelprogramma al enige tyd geleden opgenomen. Frank weet dus al lang dat hy 1600 gulden heeft verdiend voor Dingus. Het geld wordt evenwel pas overge maakt als de uitzending is geweest Volgende week donderdag is de Oost rum se verpleegkundige aan het werk. op Nederland 2 van al 1R15 uur. Zes dagen later, woensdag 28 juli. heeft presentator Bert van Leeuwen hem opnieuw te gast in z'n programma. I)e regionale instellingen voor maalschappeiyk en sociaal cultu reel werk, RIM en RISC, hebben officieel verklaard te willen gaan fuseren. Na de fusie komt er één instelling met één bestuur en één directeur. Directe ontslagen als gevolg van het samengaan zyn niet aan de orde. De besturen van RIM en RISC hebben dat vorige week bekend ge maakt in een schrifteiyke intentie verklaring Daarin staat dat de samenwerking betere mogeiykhe- den biedt om maatschappelijke en sociale vraagstukken gezamenlijk aan te pakken. Betere coördinatie moet leiden tot verbetering .van de service aan de bevolking Op mana gementniveau kan efficiënter ge werkt en dus bespaard worden. Eén grotere organisatie staat bovendien sterker in de onderhandelingen met de subsidieverstrekkers (vooral gemeenten). De beide besturen hebben als uit gangspunt dat eon externe deskun dige de fusie moet begeleiden. Een stuurgroep waarin bestuursleden van beide instellingen zitting heb ben is verantwoordelijk voor het verloop van het fusietnye<t. Het personeel is eind juni op de hoogte gebracht Oostrum feliciteerde afgelopen zaterdag haar tamboerkorps. De trommelaars van harmonie Sub Matris Tutela onder leiding van Pie- ter Poels waren eind juni in Boekei met lof gepromoveerd naar de eerste divisie. Scheidend leider Lei Mariens kreeg by z'n afscheid een vergroting van een foto aangebo den, gemaakt tydens het succesvol le concours van z'n korps. Vernieling auto Weer werd een op het Gouden Leeuwterrein geparkeerde auto be krast Deze keer was tie benadeelde een 37-jarige inwoner van Belgen. Het weer in orde maken zal zeker ƒ1.000.- gaan kosten. Visspullen gestolen Een inwoner zat te vissen in de overstortvyver van het Brukske. Even niet opletten en zyn werphen gel en viskoffer waren verdwenen. Hy zal wel de dader met een brom fiets wegryden. maar kreeg geen kans die datier te achtervolgen. Hy zit nu met de schade. Maandag 19 juli is TV-presentator Frank Masmeyer by Jan Linders in Venray gastheer van de Jan Linders Zomertour. Masmeyer presenteert by de Jan Linders Supermarkt aan de Bongerdstraat drie keer een gro te spel- en pryzenshow. Er zyn pry- zen te winnen en voor de kinderen zyn er speciale attrakties, zoals een als speeltuin ingerichte truck, springkussen, ballonnen en gratis traktaties. Sportpark 'de Wieën' heeft tyde- lyk de gedaante van een camping aangenomen. Sinds vorige week maandag zyn weer jeugdige voet ballers uit heel Nederland op de sporterreinen actief in het kader van de jeugd voetbal weken van de KNVB. Verdeeld over vyf weken zyn 1200 jonge voetballers in de vakan tieperiode in Venray actief. De jeugd slaapt in de witte tenten op burgemeester en wethouders wor den ingediend. Degene die een be zwaarschrift indient, kan verzoeken zyn persoonlijke gege vens niet bekend te maken. Venray 15 juli 1993 Burgemeester en wethouders voornoemd. namens deze, q het hoofd van de afdeling volkshuisvesting, ruimtelyke ordening en milieubeheer, ir. G.FJ.M. Frencken Aangereden of gevallen? Een 27-jarige inwoner kwam by de politie aangifte doen dat hy op de weg van Veulen naar Leunen was aangereden door een auto en ten val was gekomen. By die val was hy licht gewond geraakt. Signalement van de auto kon de fietser niet opge ven evenmin de exacte plaats. Ook de speuraktie van de politie had geen resultaat. De politie sluit de mogelijkheid niet uit dat de fietser gewoon is gevallen. Het ongeluk zou hebben plaatsgevonden even na het middernachtlyk uur van zondag op maandag. In de maandagavond gehouden raadsvergadering van de gemeente Meerio-Wanssum, onder voorzitter schap van loco-burgemeerster J. Rutten, werden de volgende beslui ten genomen: De raad had geen moeite met de wyziging van de verordering leer lingenvervoer waarby de te vergoe den bedragen werden aangepast. Meer moeite hadden de raadsle den met het voorstel om buitenge bruikstelling van twee permanente lokalen met bijbehorend terrein van de basisschool Megelsheim te Meerlo en de verklaring dat deze lo kalen niet voor ander onderwijs kunnen worden herbestemd. Die twee lokalen met bijbehorend ter rein gaan gebruikt worden door ou derenvereniging St Goar. De raad werd tevens gevraagd een bedrag van ƒ37.000 - beschikbaar te stellen voor het permanent afscheiden van die twee lokalen. Diverse fracties vroegen aan het college waarom de opdracht gege ven was aan de duurste offerte en waarom niet de goedkoopste. Na uit leg van wethouder Beterams bleek dat beide offertes niet zo ver uit el kaar lagen. De ouderen zullen zeker de kans krygen - daarover zyn reeds gesprekken met dé' aanne mer gevoerd - om door 'Zelfwerk zaamheid voor dat bedrag meer te kunnen doen. Ook zal spoed wor den betracht met de realisering. Het schoolbestuur St Josef te Swolgen kreeg de gevraagde mede werking voor vervanging van een speeltoestel. De raad had geen moeite met de vaststelling van de prioriteitenlijst voor het jeugd en jongerenwerk en voor de sport Wel vroeg de CDA- fractie hoe de stand van zaken is met betrekking tot de oefenhal voor ruiterclub Rydt met Beleid. Daar over zal de fractie in een later sta dium worden ingelicht. Nu de kosten van het buitenge woon herstel aan het metselwerk van het kerkgebouw in Meerlo duurder zyn uitgevallen dan ge raamd, had de raad eveneens moei te met de beschikbaarheidsstelling van een aanvullend krediet van ƒ1.578-, zijnde tien procent van die kosten. De diverse fracties waren geschrokken van het beschik baarstellen van een aanvullend kre diet van ƒ46.000- aan het reeds eerder beschikbaar gestelde bedrag van ƒ215.000,- voor de afvoer van slib uit de jachthaven en afwerking WD, CDA en PK-fraktie vroegen waarom de uitstag van het eerste onderzoek onvoldoende was ge weest De koper van het zand had ook een onderzoek laten instellen en bij dat onderzoek was gebleken dat het zand voor zijn gebruik te veel vervuild was en daarom moest dat zand anders worden afgevoerd. Die woordvoerders waren niet te spreken over het gewest, want dat had zich zeker niet coulant op gesteld. Het was juist de rekening van het gewest van ƒ80.400,- die moest worden betaald, voor het storten van de licht vervuilde grond. Na uitleg van de loco burgemeester gaf de raad. zy het met enige pijn. toch haar goedkeu ring. Als er in de toekomst weer vervuild slib moet worden afge voerd, zal bekeken worden of niet aan een andere instantie de reke ning kan worden gepresenteerd. Met beschikbaarstelling van een bedrag van ƒ17.390- voor inventari sering van de onderhoudstoestand van de gemeentelijke gebouwen had de raad geen moeite. De raadsleden kregen van het college de verzekering dat als er onder houd moest worden gepleegd eerst de raad daar van op de hoogte moet worden gebracht. Ook kon de raad instemmen met de overdracht Bouwfonds Limburg se gemeenten aan de SNS Bank Ne derland. Of vóór 1 augustus alle proble men rond de peuterspeelzaal in Blitterswijck tot het verleden beho ren, kon wethouder Beterams niet garanderen, wel dat er overleg wordt gepleegd met de stichting Als vanuit Blitterswijck alle mede werking wordt gegeven zal dat kun nen lukken, al zal het enige pyn gaan kosten. één van de velden aan de Zuidsiri- gel. Eten en wassen gebeurt in sporthal 'de Wetteling'. By de start van de jeugdvoetbal kampen, maandag 5 juli. maakten de gemeente Venray en de KNVB bekend opnieuw voor ene periode van vyf jaar de kampen in Venray voort te zetten. Naast Zeist is Venray nog de enige plaats in Nederland waar deze activiteit plaats vindt Be halve een leuk gezicht is het voor de gemeente Venray ook financieel aantrekkelijk. De jeugdkampen brengen jaarlyks 20 tot 25.000 gul den in het laatje. Aan de andere kant van de spor thal, rond de atletiekbaan, is het wat luxer kamperen. Daar zyn sinds afgelopen tientallen caravans neergestreken. Het terrein is inge richt als camping voor deelnemers aan de Fietsvierdaagse De Peel, die eergisteren is gestart. De camping wordt bewaakt door leden van de at letiekvereniging. Vorig jaar was er voor de eerste keer een camping voor deelnemers aan de fietsvier daagse. Toen kwamen er zeven kampeerders op af. Dit keer zyn er al meer dan gasten geboekt

Peel en Maas | 1993 | | pagina 14