ia 's Zomers hoogtepunt bij Intratuin Venray V HYPOTHEEK? Fuchsia tentoonstelling van 17 tm 25 juli in D'n Hof Rabobank Maandag Jaarmarkt bo WAO VAN SOEST Indecent proposal een onbehoorlijk voorstel Receptie Oostrums tamboerkorps Praat in ieder geval eerst met de Rabobank! Rabobank. Aangenaam. PEEL EN MAAS Geslaagd Expositie Peter Rohs vernieuwd en verlengd in galerie Toro PEEL EN MAAS Donderdag 8 juli - Pagina 3 In juni en juli bereikt de zomer haar hoogtepunt en kleuren veel vaste planten in de tuin. Na de langste dag neemt de groei van veel planten langzaam maar zeker af. Bloemen zijn er nog volop. Door de juiste soorten vaste planten en bloemheesters te combineren houdt de bloei maandenlang aan. De nazomerbloeiers verlengen het seizoen. Ga elke maand even kijken by Intratuin Venray, telkens stelen andere schoonheden de show. Voor een lange zomer zijn nazomerbloei ers onmisbaar, omdat ze het buiten seizoen zo heerlijk verlengen. Ook voor de nieuwste trends wat betreft tuinmeubelen bent u by In tratuin Venray aan het juiste adres. Er staat een groot internationaal as sortiment op onze tuinmeubelshow (1000 vierkante meter) voor u klaar. Diverse leuke aanbiedingen gedu rende de maanden juni, juli en augustus. Gedurende de komende maan- den staat er weer een groot assorti ment kuipplanten, vaste planten, tuinplanten, exclusieve potterie voor in en om het huis, kado- artikelen, prachtige tuinaccessoi- res, tuinmeubelen en kamerplan ten voor u klaar. Gedurende het winkelen kunt u uitrusten in ons tuincafé. Kortom, redenen genoeg voor een bezoek aan Intratuin Venray, het groene warenhuis aan de Langstraat 133. Prijsuitreiking Gedurende de vijveractieweek Kent u de Intratuinse plassen al?, afgelopen maand, kon elke klant, die vy verartikelen kocht ter waarde van ƒ50,- of meer meedingen naar prachtige vyverprijzen. De prijswinnaars van deze actie zijn :1. Mevr. Trudy Bonants, Ven ray (Calmus Slll vy ver t.w.v. ƒ449,- 2. Fhm. Pelzer, Venray (Intra- tuin/Oasepomp tw.v. ƒ199,-); 3. Dhr. R. Pleysier, Venray (Vyverplanten). De uitslag van de kleurwedstryd gedurende de vyveraktie is gewon nen door: 1. Judith van Dijk, Tien- ray; 2. Sabien Reuwer, Venray; 3. Jobine te Poel, Venray. Foto.- De winnaars van de tweede prijs, de familie Pelzer, met hun In- tratuin/Oasepomp. Maandag 19 juli wordt van 10.00 tot 16.00 uur in Venray weer de jaarmarkt gehouden. Dat betekent de hele dag gezelligheid, terrassen, mu ziek, standwerkers en natuur lijk 'gewone' marktkramen. De grote bekende onbekend, Mister X, is zoals elk jaar aan wezig in het centrum en deelt bonnen met een totale waarde van 2500 gulden uit. De Jaarmarkt wordt georga niseerd door de marktkooplui met steun van het Winkelcen trum Venray. De Jaarmarkt speelt zich dan ook niet alleen op de pleinen af, maar ook in de Grotestraat. Daar vindt het grote concours van standwer kers plaats. Een twintigtal ver kopers van allerlei artikelen probeert op een zo origineel mogelijke manier op straat hun produkten aan de man of vrouw te brengen. De bijdrage van de standwerkers uit heel het land zorgt voor extra sfeer op de markt. Een andere attractie is na tuurlijk Mr. X, de man die al sinds jaar en dag op elke jaar markt waardebonnen uitdeelt. Menig marktbezoeker krijgt de waarde van zyn of haar inko pen in de vorm van zulke bon nen weer terug. De markt wordt verder uitge breid met een aantal kramen, er zyn terrassen en er speelt le vende muziek. Zoals gebruike lijk duurt de jaarmarkt ook de hele dag. Portemonnee ontvreemd. Hoe de diefstal heeft plaats gevon den kon niet worden vastgesteld, maar een 57-jarige inwoner uit Lies- sel, werkzaam in een bedrijf aan de Maasheseweg, is zyn portemonnee met inhoud van ongeveer ƒ100,- f makelaar en taxateur in onroerende goederen VOOR AL UW TAXATIES Gemmadal 12, 5801 HJ Venray Telefoon 04780-86408 De nieuwste filmhit van dit jaar is Indecent Proposal. Overla worden de records van Pretty Woman over troffen. Een miljardair biedt een pas getrouwd paartje één miljoen dollar aan, als de jonge bruid een nacht met hem wil doorbrengen. Een gegeven, dat nogal wat tongen losmaakt. Vast staat, dat by na niemand aan deze film voorbij kan of wil gaan. Het is een uitstekende film met een thema dat aanspreekt. Bovendien zal menigeen een traantje wegpin ken. Deze film belooft inderdaad de topper van het jaar te worden. Een andere topfilm is Cliffhanger. Wie de film reeds zag zal het door geven. Wat een film, wat een aktie. Beslist het beste in het genre wat ooit te zien was. Loaded Weapon wordt zoals ver wacht doorgespeeld. Hetzelfde is het geval met Walt Disney's Jungle Book. Deze Nederlands gesproken tekenfilm kan rustig vergeleken worden met Belle en het beest In de zomervakantie dagelijks ook om 19.00 uur (einde 20.30 uur), zodat ook de jeugd daar heen kan. Nieuw is de boeiende en specta culaire Passagier 57. Het gaat om een vliegtuigkaping. De kapers heb ben echter pech, want in het toestel zit een geheim agent die speciaal belast is met het opsporen van ter roristen. Deze film zal ook inslaan als een bom. In de zomervakantie zyn er dage lijks twee avondvoorstellingen. Het tamboerkorps van de 75-jarige Oostrumse harmonie Sub Matris Tutela houdt zaterdag 10 ju- lie receptie. Aanleiding daarvoor is het behaal de succes tijdens het bondscon- cours zondag 27 juni in Boekei. Daar haalde het korps in de tweede divisie met 310V& punt een eerste plaats met lof van de jury en pro motie naar de eerste divisie. Van 19.30 tot 20.30 krijgt iedereen de ge legenheid om het korps en dirigent Pieter Poels de hand te drukken. De receptie vindt plaats in het gemeen schapshuis aan de Watermo lenstraat Nederlands grootste hypotheekverstrekker scherpe tarieven deskundige en persoonlijke advisering voor uw hypotheek op maat In het kader van het tieiy'arig be staan van de Fuchsiakring Noord- Oost Brabant wordt in Botanische tuin D'n Hof een fuchsiaten toonstelling gehouden. Het grote expositieterrein, ongeveer 1 ha, wordt geheel ingericht als Fuchsia "tuin; Met ongeveer 750.0 fuchsia's wor den pergolas opgesierd, oude land bouwwerktuigen aangekleed en wordt het grote grasveld tot een gro te fuchsiatuin omgetoverd. Behalve de fuchsiatentoonstelling, waar vele honderden soorten te be wonderen zijn, worden er ook Fuchsia's verkocht door de Fuchsi akring en is er een winkeltje waar allerlei artikelen en boeken worden verkocht die verband houden met het kweken van de Fuchsia. Ook de firma Spanbroek uit Velp is aanwe zig met een grote verkoopstand van kuipplanten en Fuchsia's (naby het terras aan de westpoort van de tuin). Voor de inwendige mens wordt een terras ingericht naby de Fuchsiatuin. Wie botanische tuin D'n Hof kent weet dat de tuin ook beschikt over een grote verzameling andere kuip: planten; naast de palmen, brug- mansia's cordyline, Yucca's, agaves BEZORGING PEEL EN MAAS Peel en Maas verschijnt wekelijks op donderdagmiddag. Onze be zorgers doen hun uiterste best om de krant voor 19.00 uur bij u in de bus te hebben. Voor bezorgklachten kunt u bellen op vrijdag vanaf 9.00 uur tot 18.00 uur, op ons kan toor, tel. 04780-82727. Wij be zorgen dan uw krant tussen 12.00 en 13.00 of tussen 18.30 en 20.00 uur. Ook kunt u met uw bezorgklach ten in onze boek- en kantoorboek handel, Grotestraat 68, terecht. Er wordt uitsluitend vrijdags op genoemde tijdstippen na bezorgd. ABONNEMENTEN Adreswijzigingen, nieuwe abon nementen en annuleringen die nen, voor dinsdagmiddag 12.30 uur bij ons zijn doorgegeven. Al leen dan kunnen ze nog dezelfde week worden doorgevoerd. An ders zullen de wijzigingen pas een week later worden uit gevoerd. Werd dader inbraak auto gestoord? Dat vermoeden heeft de politie b(j weer een inbraak op de parkeer plaats by het ziekenhuis. Na zyn dienst, kwam een autobezitter, een 42-jarige inwoner van Dreumel, tot de ontdekking dat een ruit van de auto was vernield. Uit de auto werd niets ontvreemd. De schade bleef beperkt tot de braakschade. elke week nieuws etc. is D'n Hof ook de tuin van de Acacia's. Deze botanische tuin heeft een kleine 150 soorten van deze fa milie in haar collectie, allemaal af komstig uit Australië. Dit deel van de collectie behoort tot de Gedecen traliseerde Nationale Plantencollec- tie en is uniekVoor Nederland. De GNP collectie is te zien .in de Oran jerie van D'n Hof. De botanische tuin van Overloon omvat verder een arboretum (met ongeveer 1000 soorten) een cactus- kas, een kruidentuin, lelietuin, hei- detuin, grote vijver en rotstuin, rozentuin, magische bomenkring etc. De fuchsiatentoonstelling wordt ge houden van 17 tot en met 25 juli en is dagelijks geopend van 10.00 - 17.00 uur op zondagen van 11.00 - 18.00 uur. De entreeprijs voor de Fuchsiatentoonstelling en het 5 ha grote tuinenkomplex bedraagt voor volwassen F 7,50, voor 65 ers F 6,- en voor kinderen F 5,-. Groepen vanaf meer dan 20 personen beta len een gereduceerd tarief (Info bij botanische tuin D'n Hof, Stevens- beekseweg 19-21, Postbus 12, 5825 ZG te Overloon, telefoon 04781-42277 b.g.g. 41336. Jacks uit kledingzaak gestolen De bedrijfsleider van een in de Grotestraat gelegen kledingzaak deed afgelopen week aangifte dat op 25 of 26 juni in zyn zaak twee jacks met een waarde van 549,- per stuk en drie jacks met een waarde van ƒ698,- waren ontvreemd, lb tale schade bedraagt derhalve ƒ3.194,-. Hoe de diefstal heeft plaatsgevon den kon niet worden vastgesteld. Brandje gesticht De politie kwam in aktie voor een brandmelding by de Sparrendreef. Het bleek, dat een drietal jongeren rotzooi had aangestoken naby de zandafgraving. De politie heeft de jongens ter verstaan gegeven dat dergelijke brandjes niet getolereerd kunnen worden. Met een verma ning en de belofte het nooit meer te doen werden de jongens huis- waartd gezonden. Geen Dansavond in 'de Wis' In gemeenschapshuis 'de Wis' in Castenray gaat maandag 12 juli de dansavond niet door wegens ziekte. Geslaagd Ysnke van Assouw is voor het gymnasium aan het St. Willebrord Gymnasium te Deume. Walter Hoff is geslaagd by het Ten AA College te Helmond voor MBO Inrichtingswerk. Granaat in tuin B(j werkzaamheden in een tuin aan de Overbroekseweg kwam een nog intakt zynde granaat naar bo ven. In afwachting van de komst van de mannen van de EOD werd dit oorlogssouvenir veilig gesteld. Anti-rimpel - behandelingen Plaatselijk afslanken Uitgebreide make-up adviezen make-up mei hel 'Oog' op e toekomst SCHÖUTENSTRAAIJE 16 VENRAY TEL. 04780-89295 Winkeldieven aangehouden Vorige week heeft de politie, mede dankzij de mederwer- king van inwoners, successen kunne boeken met de aanhou ding van winkeldieven. Het begon woensdagmiddag toen in de Marktstraat door personeel van een winkel een 17-jarige inwoonster van Eind hoven aan de politie kon wor den overgegeven, nadat ze op heterdaad bij winkeldiefstal was betrapt Het vermoeden be stond dat deze dame niet alleen op pas was, maar in gezelschap van nog twee personen, die in de richting van de Stationsweg waren gevlucht. Passanten meldden de politie dat by een geparkeerde auto aan de Stationsweg zich een man en een vrouw opvallend gedroegen. De politie kon een 24-jarige inwoonster van Eind hoven aanhouden. Controle in de auto leverde een groot aantal in Venray gestolen kleding stukken op een bestekkoffer, die in een winkel aan de Hof straat zonder te betalen was meegenomen. De kleding had een waarde van ongeveer ƒ5.500,- en de bestekkoffer een waarde van 595,-. De derde persoon wist de politie niet meer te achterhalen. Donderdagmiddag werden in het centrum drie personen ge signaleerd die zich mogelijk aan winkeldiefstal zouden schuldig maken. Ook die zoe- kaktie kon door medewerking van getuigen met succes wor den afgerond. Drie personen, een 28-jarige Venraynaar, een 29-jarige in Brussel woonachti ge dame en een 37-jarige in woonster van Blerick werden aangehouden en in hun auto werden diverse kledingstuk ken aangetroffen die in winkels in het centrum waren gestolen. De totale waardevan de gestolen goederen bedroeg by dit drietal ƒ1.500- Het komt de laatste t(jd regel matig voor dat in kleine groep jes winkeldiefstallen worden gepleegd. Maastal worden die diefstallen niet opgemerkt De politie waarschuwt b(j deze ge legenheid nog eens de winke liers met nadruk by verdachte situaties altijd de politie te bellen. Geslaagd Mireille van Bree is aan de Rijks universiteit Limburg in Maastricht geslaagd voor het doctoraal examen' geneeskunde. Aan de Kaih. Mavo de Kolk Ven ray z(jn het tweede tijdvak geslaagd: Amal Chakhssi.Venray; Nathalie Daküs, Venray; Nicole van der Heijden, Venray en José-Luis Plasencia, Venray. Aan de Scholengemeenschap Stevensbeek-Bergen slaagden in het tweede tijdvak nog de volgende leerlingen: Mavo: Joost v.d. Berg. Stevensbeek; Nicolle Christiaans, Sambeek; Roel Hutten. Boxmeer; Judith Janssen, Afferden; Julia van Kampen, Boxmeer; Ingrid Stap pers, Overloon. Percentage geslaag den Mavo na het tweede tijdvak 95%. VBO (afdeling verzorging); Patricia Schreurs, Venray. Percentage geslaagden VBO na het tweede tijd vak 98%. Havo: Harold van den Heuvel, Oef feit; Jeroen Rongen, Wanroij; Moni que Willems, Vierlingsbeek. Percentage geslaagden Havo na het tweede tydvak 89%. Aan de Scholengemeenschap Jerusalem Venray zyn de volgende leerlingen geslaagd tweede periode. Havo: Judith van Baal, Venray; Pe tra Broens, Venray; Barbara Dorren, Venray; Kevin van den Einden, Ven ray; Janneke Gieles, Merselo; Leon van der Heijden, Venray; Suzan Hendrikx, Wanssum; Chan tal Hoex, Oostrum; Wendy Lindens, Well; Han Manders, Venray; Ilse van Osch, Overloon; Dorianne Peetere, Well; Danielle Pingen, Wanssum; Solan- ge Roomans, Venray; Bregje Spee, Oirlo; Ilse Verberk, Maashees; Ma rijke van der Werf, Overloon. VWO: Barbara Deliën, Leunen; Christel Jansens, Well; Oriana Pol man, Venray; Salvatore Tarantino, Well; Vincent Verhelst, Venray. Voor het tweede tydvak zijn op de Katholieke Technische School te Venray de volgende leerlingen geslaagd. Afdeling bouwtechniek, timmeren: Pascal Comelissen, Oost rum. Afdeling motorvoertuigentech niek: Claudia Langewen, Venray. Afdeling mechanische techniek CD-niveau tweede diploma: Roel Derks, Venray. Aan het Instituut Noteboom Venlo slaagde voor de opleiding Ho- telmanagement Maryn Bexkens. Te Brussel aan de Erasmus Hoge school slaagde Herménke Bexkens als kandidaat-vertaler voor Rus sisch en Engels. Aan de Hogeschool Gelderland te Nijmegen slaagde oud-plaatsgenote Hanneke Loonen-Didden voor het diploma hogere kaderopleiding pe dagogiek (MOB) specialisatie oplei- dingsmanagement en advisering Eddy Sait uit Venray is geslaagd aan de Haagse Hogeschool voor de opleiding Commercieel Ingenieyr Werktuigbouwkunde. Aan de Katholieke Universiteit van Nijmegen slaagde voor het doc toraal examen in de communicatie wetenschappen Anne v.d. Waeter. Aan de Hogeschool Eindhoven slaagde op de afdeling Technische natuurkunde Differentiatie Bestu ringstechnologie Maurice Janssen. Bas Bekkers uit Venray slaagde voor de studie commerciële econo mie aan de HEAO te Arnhem. Aan scholengemeenschap Maria- num te Venray zyn in tweede ter- myn geslaagd.: Afdeling administratie: Peggy Weber en Eefje Hoedemakers, beiden uit Venray. Aan de faculteit Natuur- en Ster renkunde van de Universiteit te Utrecht is voor het doctoraal exa men Experimentele Atoomfysica geslaagd Winius Kooien, alhier. De Sprank klantvriendelijk?! Myn ervaring met de Sprank is beslist niet zo klantvriendelijk. Waarom? Als je alleen gebruik maakt van het banenbad en dus minder be taald, word je in myn ogen ook als minder beschouwd. Je mag namely k geen gebruik maken van de kleedhokjes. In een gezamenlijke kleedruimte kun je je dan, tegen je wil in, met Jan en Al leman om staan kleden. Ze hebben weliswaar Dames en Heren apart, maar toch... Daarbij hangen er in deze ruimtes ook geen spiegels en haardrogers. Is hun motto: minder betalen, dus ook minder faciliteiten? Heb ben banenbadgebruikere geen recht op privacy? Zyn zij minder? Men heeft andere geen overzicht, wordt ons verteld. Dat ze hier maar wat andere op bedenken. De regel die zy nu hanteren slaat werkelijk nergens op! Laat iedereen zelf beslissen waar ze zich omkleden. Daar is iedereen zeer zeker zelf ca pabel genoeg voor! Is het zo vreemd dat de Sprank te weinig bezoekers trekt? A. A. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen, R.E. Gabeler, T. Lankveld, H. Schreven en J. Wittgen: H. SCHRAVEN Stationsweg 15, tel. 81465 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon, E. de Muinck Keizer, A Coenen, F. Schmeetz, D. Vercauteren en J. de Vocht: A. COENEN Pftterestraat 60, tel. 88800 Weekenddienst voor de patiënten van dr. Keizer en dr. Van Dongen: DR. KEUZER Van Beurdenweg 10, Ysselsteyn tel. 04780-41777 vrijdag 1800 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data b(j de ge noemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 1800 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE MONNIKSKAP Paterslaan 2, tel. 80140 van vrijdagavond 1800 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: L. ONG, tel. 81383 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENKLINIEK VENRAY E.M. Ruymbeek, J.M. van Winden, W.H.M. de Vocht, R.C. Goedegebuure en V. Geurts. Behandeling in het weekend vol gens telefonische afspraak V. GEURTS Stationsweg 13, tel. 81336 DIEREN ARTSENPRAKTIJK W.H. Kremer. W.G.A.M. Loonen, G.W. Gelling en R. Eelderink. Behande ling kleine huisdieren zaterdag en zondag volgens afepraak R. EELDERINK Moleneind 13, Meerlo tel. 04789-2820 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktyken van mevr. Raay- makere, mevr. Y&mEerten, mevr. Tiggeloven en mevr. Vennazeren H. van EERTEN Jan Foelsweg 2 a, Ysselsteyn tel. 42116 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 8 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten en mevr. Tiggelo ven wordt vanaf maandag 8 uur tot vrydag 12 uur waargenomen door 11. van EERTEN Jan Pbelsweg 2a, Ysselsteyn tel. 42116 Afspraken maken 's middags tussen 6 en 7 uur, tel. 82411 opruiming bij GROTESTRAAT tl VENRAY. TEL. M7t0-«llt4 mag u niet missen! Door de belangstelling en groei ende interesse die afgelopen expo sitie onstond heeft galeriehouder Tbm Rooyendyk doen besluiten de ze expositie te verlengen en deels te vernieuwen met recent werk. Aan de hand van het laatste werk van Peter Rosh kan men een gedeelte van zyn ontwikkeling op het doek zien. Zijn penseelstreken zijn krachtiger geworden en z(jn ge bruik van kleur helderder. In z(jn portretten ziet men een meer vlese lijke kleur en een grotere doorieefd- heid die van de gezichten uitstralen. Kortom de moeite waard. De expositie is verlengd tot en met 6 augustus. Galerie Toro is geopend donderdag tm zondag van 14.00 - 1800 uur. Vrijdag van 14.00 uur tot 21.00 uur. Scooterrijder bemerkte te laat auto Een 17-jarige scooterrijder uit Venray zag, komende vanaf de Gun- hoekweg. te laat de over de Erica- weg rijdende personenauto bestuurd door een 41-jarige inwo ner uit Siebengewald. De scooter- bestuurder remde nog af. maar hij kon zijn scooter niet meer tijdig tot stilstand brengen. Remmend botste hij tegen de zykant van de auto op en de scooter was ryp voor de sloop. De bestuurder moest voor behande ling van de opgelopen verwondin gen naar het ziekenhuis worden vervoerd.

Peel en Maas | 1993 | | pagina 3