CU Zondag Dorps feest Veulen Archief ten toon in oorlogsmuseum Fiscaal in zicht VAKANTIE Stichting zorgcentra Cuijck-Mül-Wanroy en Vierlingsbeek PEEL EN MAAS Een maandelijkse rubriek over fiscale actualiteiten. PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 8 juli - Pagina 18 PE Grote Kerk Deken, Bindstraat 6. tel. 81275; ad ministrator Hl de Wit O.F.M., Pa- tersstraat 29, tel. 82385 b.gg. 85855; kapl. L; Ilouben, Dr. Poelsstraat 4, tel. 11664. H. Missen bestellen: ma t/m za 09.30-10.30 uur Bindstraat 6. Zaterdag 10 Jull:9.00 ter ere van OLV van Altijddurende Bijstand uit dankbaarheid. 19.00 ZONDAGS DIENST; ouders T. van Dijck-Derikx (buurt); ouders Peter Jansen-Pillen en zoon Herman (coll.);IIerman de BruiJn (coll.); Ilarrie Minten (coll.); Maria Ebberink-Henckens (col.); Al bert Stevens (coll.); Jan Arts (coll.); Ad Ikminaiau (coll.); overl. ouders Jansen-van Dijk en zoon Frits; Sjang de Lauw en Maria Linders; Gerard van R(jsw\jck en echtgeno te; Lambert eleven en echtgenote (S.); Joep Loonen (coll.); Leo Ouden hoven (coll.). Zondag 11 juli: vijftiende Zon dag door het jaar. 8.00 Overl. ouders, broers en zusters Maria Ou denhoven 9.30 tot zekere inten tie: Herman Nagelhout (coll); Joos Ariaens (coll.); Jrd. Jan Clevers; overl. echtpaar Tillemans-Duijf (SJ.11.00 Mia Verheijen (coll.); Dor Theeuwen-Welbers (coll.); Tbn de Koster (coll.); Herman Theeuwen (coll.); Cor Janssen (coll.); Sjraar van Ham; Johannes Swaghoven (coll.); Herman Bexkens; overl. ouders Sikes-Nelissen; overl. familie de Bru(jn-Stevens. Maandag 12 Juli:9.00 Voor de pa rochie. Dinsdag 13 julf:9.00 T.e.v. de II.Henricus tot bijzondere inten tie. 19.00 Piet Keijsers. Woensdag 14 juli:9.00 Voor de vrede in de wereld. Donderdag 15 juli: H.Bonaventura, bisschop en kerk- leniar.9.00 Voor roepingen tot het priesterschap, het diakonaat en het religieuze leven.19.00 Wout Lenssen-Jeuken (buurt); ouders Janssen-Wijnhoven en zoon An toon. Vrijdag 16 juli: 9.00 overl. fami lie Thyssen-Hendrix. 14.00 Eucha ristieviering b.gv. de huwelijkssluiting tussen Fred Puts en Jolanda Hulleman, Hoen derstraat 89. De kerk is ter bezichtiging open op dinsdag t/m zaterdag van 14.00 tot 16.00 uur. Akolieten: Zo: 9.30 Wilbert van Ham en Tbm Fooien. Misdienaars en lektoren: Za: 19.00 Mark en Joris Timmermans, lector L. Truyen. Zoill.OO Gertjan en Picter Rc(jnders. Lektor: W. Bistervels. Vredeskerk Zaterdag 10 juli:ia00-1850 Gele genheid om te biechten. 19.00 Voor avondmis voor de 15e zondag door het jaar. Kinderwoorddienst Zang door het dameskoor Ven rode. Voor Bertha Tijssen-Pelzer (coll.), voor Piet v.d. Geugten (coll.), voor Gel v.d. Velde (coll.), voor Jan en Mia Swinkels-Crijnen, voor overl. ouders Relouw-Unders, voor overl. familie Siebers-Willemsen en zoon Guus. Zondag 11 juli: 15e Zondag door het jaar. 8.30 voor overl. ouders Drabbels-Klaassen, voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van de parochie. 10.00 Hoogmis. Neder lands. Voor Maria van Meijel en overl. familieleden, voor overl. fami lieleden. Maandag 12 Juli:8.0Voor verwan ten en vrienden. Dinsdag 13 juli: H.Henri- cus.8.00 Voor Gel v.d. Velde (buurt). Woensdag 14 juli: H.Camillus de Leilis.8.00 Voor de zieken van de parochie. Donderdag 15 julhH.Bonaven- tura.8.00 Voor priester-en diaken roepingen en roepingen tot het religieuze leven. Vrijdag 16 Juli:8.00 voor overl. ouders van Rooy-IIendriks en overl. zonen en dochter. N.B. In verband met de vakantie van de pastoor zullen er door de week alleen H.Missen zijn van maandag t/m vrijdag om 8.00 uur. Dus geen ochtendmis op zaterdag en geen avondmissen. De tijden van de weekendmissen blijven on gewijzigd. Paterskerk Zaterdag 10 juli: 8.00 Mathilde Wasscher en Le.v. H.Geest 15.00 uit dankbaarheid by het 40-jarig huwe- ïyk v.d. Burgt-Beerkens. 17.00 Gele genheid om te biechten. 18.30 ZONDAGSVIERING. Toon Verstegen en overl. lam. Verstegen-Janssen; Sjeng Jeurissen (coll.); Gerrit van Meyel (coll.); jrg. Piet Claessens. Zondag 11 juli: 9.00 voor de paro chie. 11.15 Antoon Lucassen en overl. fam. Maandag- 12 juli: 8.00 Antoon Boveé en overl. fam. 19.00 Antoon Peters: uit dankbaarheid. Dinsdag 13 juli: B00 Le.v. H.Fh- milie en St Antonius uit dankbaar heid. 19.00 Constant en Clemens pyis. Woensdag 14 juli: 8.00 fam. Peters-Arts. 19.00 Harrie Clephas. Donderdag 15 juli: 8.00 overl. medebroeders. 19.00 overl. ouders Lenssen-Heyiigers; jrg overl. ouders Poels-Litjens; Tbnny van de Laar-de Wit Vrijdag 16 Juli: B00 fam. Arts- Janssen. 19.00 Gezinsmis: overl. fain. Janssen-Krijns; fam. P. Maas- Derkx en Karei Hendriks; overl. fam. Lucassen-Maassen. Misdienaars en akolieten: Za: 18.30 Bernard Swüste. Zo: 9.00 Fi scal Kusters, 11.15 Martin Leenders. Parochie Brukske Zondag 11 Juli 10.00 Hoogmis. Voor Francisca Verhelst-van Mil. Voor afspraken kunt U bellen naar de pastorie van de Paterskerk: tel. 80202. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Op zondag 11 juli zal in het Inter ven College, Leunseweg 2a te Ven ray, Mevr. Ds. W. Weersma voorgaan in de dienst waarin de Maaltyd van de Heer wordt gevierd. Aanvangstijd is 9.30 uur. Tydens de dienst is er kinderopvang en wordt er kiiulemevendienst gehouden. In de Ned. Herv. Kerk te Blitters- wyck is er om 11.00 uur een dienst waarin Mevr. Ds. Weersma even eens voor zal gaan. Hier is geen kinderopvang en er wordt geen kindemevendienst ge houden. Na afloop is er koffie drinken. Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Gerrit Hermsen en overl. familie Ilermsen-ten Haaf, gest. jaardienst overl. ouders Achten-Verdyk, Ties Joosten, Gerrit Rutten, Giel Vennekens en echtge note en wederzydse familie. Zondag: 850 overl. ouders Jans- Verheggen, Antoon Janssen. 10.00 Piet en Haary Hermans. Sjan Joosten, Piet Litjens, Johanna Baltusscn-Peeters, Giel Vennekens en echtgenote en wederzydse fami lie. Gemengd koor. Maandag: 9.00 Tbt byzondere in tentie, voor het welslagen van een operatie. Dinsdag: 9.00 uit dankbaarheid. Woensdag: 9.00 Wies Janssen. Donderdag: 9.00 voor de overl. van hen die offerden met Allerzie len, 'Ibon van Arsen echtgenote en Harry, overl. fam., Jeanne Pans- Kersten en overl. fam. Vrydag: 9.00 tot zekere intentie. Misdienaars:Zaterdag.- 19.00 Lin da Stammen, Maijolyn Moraal, Mai- ke Koch, Fieke Basten. Zo: 8.30 Oaul de Beer, Maurice van Mill, Emil Moure, Wim Clephas; 10.00 Judith Philipsen, Susan Frederix, Annet Jeucken, Linda v.d. Wielen. Kerk poetsen:9 juli: Truus van Dyk, Nel Kessels; 16 juli: Leny Cor- nelissen, Miets Ghielen. Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 jrd. Peter Jans sen en Bemardina Emonts, jrd. Nel- la Classens-Janssen, jrd. Marie van Kuyck, Leo Willemssen, Jan Ja- kobs, jaardienst Willem Baltussen. Woensdag: 9.00 Trina en Maria Janssen. Misdienaars: Za: 19.00 Sazanne en Fred. Vincent van Gogh Instituut St. Servatiuskapel Zaterdag 10 juli 18.30 Liturgie viering met volkszang. Voorganger: G. v. Loenen. Lektrice: B. Kuiper. Zondag 11 juli: 9.30 Liturgievie ring met koor. Voorganger: G. v. Loenen. Lektrice: L. Ileutinck. Maandag 12 juli: 16.45 Liturgie viering in de kapel. Dinsdag 13 juli: 13.30 Schrift- instuif. We bespreken de lezingen van de komende zondag. Iedereen is welkom in het Stiltecentrum bo ven Den Kerkdyk (ingang aan de achterkant). Woensdag 14 juli: 16.45 Liturgie viering in de kapel. Rektoraat Veulen 15e Zondag door het jaar. Zaterdag 10 juli: 19.00 Hgm. Marlie Weys, Tbng Jenneskens. Zondag 11 juli: 9.40 by een komst by de kerk, 9.45 vertrek processie naar feesttent 10.00 Hoogmis voor de parochie in feesttent Hoogmis Jgt Christina Erben, voor overl. fam. Timmermans-Roosen. overl. fam. van Dongen-Franken, René van Gassel, alle levende en overle den parochianen. Maandag 12 juli: 8.00 H. Mis. Dinsdag 13 juli: B00 H. Mis. Woensdag 14 juli: B00 H. Mis. Donderdag 15 Juli: 8.00 H. Mis. Vrydag 16 juli: 1350 Huweiyk voor bruidspaar Wilbert Vullings en Mariette van Dongen. Huweiyksafk: Leon Reintjes en Anny Deters. Akolieten: Za: Ruud Bexkens en Marcel Vermutsl. Zo: René Heintje en Twan Hagen s. Rektoraat Vredepeel Zondag 11 Juli: 11.00 M. Jan sen, Pastoor Jans ven een paro chiaan. Woensdag 14 juli: 19.00 Rozen- hoecye bidden. Misdienaars: Mieke en Roel. Lektoren: Maria Lenskens. Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Fen Rongen, jgt; Misd.: Ingrid en Nancy Arts. Zondag: 10.00 Coenraad Klaas- sen «Se echtg, jgt; Misd.-. Aiya van Dyck en Ellen Poels. Dinsdag: 8.30 Egbertus Beckers en Petronella Klaasen, jgt Woensdag: 19.00 Petronella Versteegen-Verlinden (Leunen); Misd.: Robbert Windsant en Bjom Mulder. Vrydag: 8.30 Wiel de Ryck. Kerk poetsen: Mevr. Marcelis en mevr. Kersten. REKTORAAT HEIDE Zondag 11 juli: 15e zondag door het Jaar. 9.30 uur Plechtige Hoogmis gg.y.t. voor Harrie Rutten en Petronella Rutten-Potten, Truus van Kempen (coll.), Wilhelmina Janssen-Janssen (coll.), en voor Fien Droesen-Janssen v.w. de buurt. Donderdag 15 juli:Gedachtenis van de H.Bonaventura, Bisschop en Kerkleraar. 9.00 H.Mis om kracht van de H.Geest. Rektoraat Smakt Zaterdag 10 juli: 19.00 Avondmis voor Joost Wijnhoven. Cornelia Smits-Voesten en uit dankbaarheid, tz.i. Zondag 11 juli: 8.30 H. Mis te Holthees voor vader en moeder Smits-Zegers, Maria Zegers-Swyen en uit dankbaarheid. 10.00 Hoog mis voor Noll de Hoog, Petronella Logtens-Seroo, Cornelia Smits- Vousten en uit dankbaarheid. Woensdag 14 juli: 9.30 H. Mis te.v. de H. Jozef voor intenties van alle Jozefvereerders. Oecumenische Basisgroep Heel de Kerk, heel de wereld A.S. zondag 11 juli is er een vie ring van de oecumenische basis groep "Heel de kerk, heel de wereld". Thema van deze viering is "Uittocht". Plaats: Kapel bejaarden centrum Het Schuttersveld, Berg weg. Venray. Aanvang: 11.15 uur. Voor de kinderen is er een kinder- nevendienst Jehovah Getuigen Hierby nodigen wy u uit voor het bywonen van een bybeltoespraak met als thema Bewandel de weg der gastvryheidin de Konink- rykszaal aan de Henri Dunantstraat 11. aanvang 10.00 uur. Gratis toegang geen kollekte. Rehoboth nieuws Ned. Hervormde Evangelisatie op G.G. Kerk: Cuppenpecye 2a Horst. Pastorie: Clapvaeren 4, Horst, tel. 87786. Kerkdiensten: Zondag 11 juli om 10.00 en 14.30 uur. Voorganger: Ds. J. van Rossum, Waarder. Tydens de middagdienst is er kinderoppas. Rechtvaardig....voor God? Saulus van 'Ihrsen reist naar Da mascus. Van de priesters in Jeruza lem had hy brieven gekregen om de ketterse gemeente van Christus te vervolgen. Saul is een stryder van God. Een rechtvaardig mens. Hy kent de wet van God, houdt zyn geboden, geelt geld aan de kerk, vast zelfs tweemaal per week. Plot seling hoort hy een stem uit de he mel: Saul, Saul waarom vervolg jy my? Ik ben Jezus die jy vervolgt? Saul had Jezus vervolgd, terwijl hy dacht God een dienst te bewyzen. Hy dacht rechtvaardig te zyn en was het toch helemaal niet Later heeft hy als aposter Paulus veel na gedacht over de vraag: Wie is toch rechtvaardig? Hy kwam tot de con clusie dat er nergens een rechtvaar dig mens te vinden was, buiten Jezus. Zo schryft hy ook aan de in woners van Rome: Niemand is rechtvaardig ook niet één! Jezus is de grote Rechtvaardige die door het geloof Zyn gerechtigheid doorgeeft. (Romeinen 3:24). EERST NAAR DE OPRUIMING BIJ GROTESTRAAT 93 VENRAY TEL 047SM1214. Kijk niet alleen naar de lage rentestand KIES DE HYPOTHEEK DIE BIJ U PAST De rente heeft een laag niveau bereikt Dat is prettig voor mensen die nu een hypotheek nemen. Maar wat voor soort hypotheek is eigenlijk het aantrekkelijkst? Voor welke looptijd moet u kiezen, en voor welk rentetype? Moet u kiezen voor een annuïteitenhypotheek of juist voor een spaarhypotheek? Op deze vragen is geen algemeen antwoord te geven. De beste hypotheek is de hypotheek die bij u past. Dat hangt sterk af van allerlei persoonlijke omstandigheden. Het is niet slim om alleen maar naar de lage rentestand tè kijken. Zeker zo belangrijk bij het afsluiten van een hypotheek is het maken van afspraken over hoe de betaling van rente en aflossing verloopt. Hierbij heeft de hypotheeknemer de keus uit nogal wat mogelijkheden. Denk bijvoorbeeld aan variërende looptijden en diverse rentetypes. Belasting Grofweg kan een onderscheid worden gemaakt tussen annuïteiten-hypotheken en spaarhypotheken. Het is niet op voorhand te zeggen welke hypotheekvorm het voordeligst is. Hoogstens zou je kunnen zeggen dat, vanuit belastingtechnisch oogpunt, de spaarhypotheek geschikt is voor de wat hogere inkomens, terwijl de annuïteitenhypotheek bij de lagere inkomens de voorkeur verdient. Maar ook dit onderscheid is maar relatief Ook hier geldt dat persoonlijke omstandigheden doorslaggevend zijn als het gaat om de beste hypotheek Objectief, persoonlijk advies is daarom erg belangrijk. Nogal wat tussenpersonen bieden zich aan als gespecialiseerde onafhankelijke hypotheekadviseurs. Daarmee wordt bedoeld dat zij niet verbonden zijn aan een bepaalde financiële instelling. Maar dat is nog geen garantie voor een onafhankelijk advies. Zij bemiddelen namelijk niet voor alle hypotheekverstrekkers. Bovendien ontvangen de tussenpersonen een vergoeding voor de financieringen die zij 'rondkrijgen'. De hoogte van deze vergoeding verschilt per financiële instelling en per hypotheekvorm. Ook dat speelt mee bij het uitbrengen van advies. De beste raad is dan ook: kijk en vergelijk zelf. De grootste hypotheekverstrekker van ons land is de Rabobank. Dat heeft met vertrouwen te maken, en met persoonlijk advies Bent u van plan een hypotheek af te sluiten, loop eens vrijblijvend bij deze bank binnen en laat u informeren. Bekijk wat ze u te bieden heeft en neem dan pas uw beslissing. Dat kan u geld en vooral ook veel kopzorgen besparen. Zondag 11 juli gaan in het Veulen de vlaggen weer uit, want dan wordt voor de tiende keer het jaar lijkse dorpsfeest gevierd. Het feest staat in het teken van het zich op sportieve wyze meten aan elkaar en heeft als doel de financiële exploita tie van het verenigingsgebouw De Hoefslag rond te krygen. Een niet onbelangrijke nevenfunctie van de ze dag is bovendien de versteviging van de band tussen de dorpsbewo ners onderling De dag opent om 9.30 uur met een Sacrementsprocessie vanaf de kerk naar de tent op het Feestter rein. Rector Wysman zal daar met medewerking van de Veulense Ko ren een Hoogmis opdragen. Daarna wordt er aan alle aanwezigen een gratis kopje koffie aangeboden, ter wijl de joekskapel Luuster Efkes zorgt voor stemmingsmuziek. De kinderen beginnen om 13.00 uur met hun zeskamp. Het grote werk begint om 1450 uur wanneer de diverse wy ken met hun coaches in het strijdperk tre den om te vechten voor de wisselbe ker. Als apotheose vindt het touwtrekken plaats om de Ibon Ja cobs Wisseltroffee. Ondertussen hoeft niemand hon ger of dorst te lijden, want een spe ciaal team zorgt voor voldoende nattigheid en hapklare brokken! 's Avonds wordt het feest in de tent tot in de kleine uurtjes voort gezet met medewerking van de blaaskapel De Vlierlander Muzikan ten uit Vlierden. Op dit dorpsfeest voor jong en oud bent u van harte welkom. Het feestterrein ligt achter de kerk aan de Vlies. Vhnaf 1 juli t/m 30 september pre senteert het Nationaal Oorlogs- en Verzetsmuseum Overloon Het on derste Boven. Het Onderste Boven is een ar chieftentoonstelling waarin het museum voorwerpen, documenten, foto's en films laat zien die niet tot de normale permanente expositie behoren. De interesantste, meest byzondere en ontroerendste ar chiefstukken zyn samengebracht De raad van de gemeente Vier lingsbeek toonde in de donderdag gehouden raadsvergadering een uitzonderlijke eengezindheid door in te stemmen met de voorgeno men fusie op 9 juli van de stichting Paus Johannes Hove te Mill en be jaardencentrum Maartenshof in Cuijck. Het gevolg van die fusie is dat de Vierlingsbeekse stichting Be jaardenzorg met haar werkzaamh- den stopt Deze stichting is nu eigenaresse van de 84 bejaardenwo ningen in de gemeente Vierlingsbeek Voordat de raad tot instemming van het voorstel besloot hadden de vier woordvoerders van de vier frac ties tot tweemaal de gelegenheid hun visie kenbaar te maken. Sa menvattend bleken de vier fracties een duidelyke overeenstemming te hebben en het was dat zowel wet houder Jan Ronnes en voorzitter Dittner duidelyke antwoorden ga ven. Met name stelde voorzitter Dittner nog eens dat men rekening moet houden met de vergryzing van de bevolking in de komende ja ren. Ouderen zullen niet alleen wo ningen nodig hebben, maar vooral woningen waar opvang en verzor ging mogelyk moet zyn. Alle scha kels van woning in de zorgsector zullen nodig zijn maar het verbou wen van die woningen kost schat ten geld. Het draagvlak wordt daardoor minimaal, ook voor wat het personeel betreft Op langere termijn moeten wy voldoende wo ningen hebben. De raad stemde in met het voor stel tot de eigendomsoverdracht van Huize Loon inclusief de daarby behorende grond. Het eigendom van de 60 bejaardenwoningen word overgedragen aan de Stichting Volkshuisvesting Vierlingsbeek. De raad stemde in dat de Stichting Volkshuisvesting na gereed komen van de geplande 16 nieuwe zorge- woningen, deze verhuurt aan de Stichting Zorgcentra, de raad stem de in met het overdragen van het beheer en exploitatie van het steun punt Merlet te Vierlingsbeek aan de nieuwe stichting. De raad was her er verder mee eens dat de nieuwe stichting zich niet gaat bemoeien met de warme maaltyd voorziening, de centrale alarmering en de ver- voersfunctie voor de thuiswonende ouderen. Dat zal in de toekomst ook nog verzorgd blijven door de Stich ting Bejaardenzorg. Eensgezindheid was er ook by de raad om de 24 woningen, gelegen aan de Dorpshei in Overloon, niet over te dragen aan de nieuwe stich ting. Op latere termyn blyft die overdracht mogelyk als b.v. in dat complex meer dan 12 woningen aangepast moeten worden als zorg- woningen. Als het tot die over dracht komt, dan beslist de raad daarover. De voorzitter wees de raad erop, dat als die overdracht van de 24 woningen aan de Dorpshei niet door gaat, de fusie in gevaar kan ko men. De raad aanvaardde die conse quentie. Ook bedong de raad dat de raad twee personen zou moeten aanwyzen, die in de Raad van Toe zicht van de Stichting Zoigcentra zitting moeten nemen. elke week nieuws in een Waterlooplein-opstelling, waarin elke bezoeker iets van zyn of haar gading kan vinden. De titel slaat op de archiefstuk ken die uit de kelder van het mu seum bovengronds zyn gebracht, waar zy niet eerder te zien waten. Het museum is dagelyks geopend van 9.30-18.00 uur in juni t/m augustus en van 10.00-17.00 uur in september t/m mei. Inlichtingen tel. 04781-41250. Een fraaie foto van het uit 1886 stammende raadhuis. In juni 1925 werd het na een flinke uitbreiding plechtig ingebruik genomen. Deze opname is van omstreeks 1935; Voor het raadhuis staan een paar jongens in druk gesprek. Het zyn de zogenaamde boodschappen jon gens die voor de winkeliers (slager, bakker, kruidenier) de wyk ingin gen om boodschappen te bezorgen. Een alledaags verschynsel in die tyd. In de loop der jaren is het ge bruik van een dergelyk transport sterk af genomen. J. v.d. Putten AL WEL KOSTEN, NOG GEEN BATEN; AFTREKBAAR? Veel nevenactiviteiten van wer kende mensen spelen zich zuiver af in de persoonlyke sfeer. Geen re den om je druk te maken over be lastinggevolgen. De tuinier die by z'n buurman na een dag werken voor de baas als vriendendienst de heg knipt en in ruil daarvoor een compact disc krygt hoeft die com pact disc niet op te geven als belaste bate. Maar waar stopt nu die onbe lastheid en waar begint de belas tingplicht? Fiscaal luidt de vraag: wanneer is er een bron van inkomen? Sprake moet zyn van "deelname aan het economische verkeer". Dat is dus buiten familie en vriendenk ring. Er moet sprake zijn van een kans op voordeel. Iets wat eindeloos meer geld blyft kosten dan het op brengt is geen "bron van inkomen". De kosten zyn dan ook niet af trekbaar. Het is niet altijd de belastingplichti ge die roept dat iets niet belast is of zal zijn. Denkt u eens aan de nyve- re tuinier die 's avonds voor zichzelf wil beginnen en daarvoor folders drukt, gereedschap koopt enzo voort De grens tussen een uit de hand gelopen hobby en een nieuwe bron van inkomen is vaag. Hij weet natuurlyk wel zeker dat bij een aanzienlyke groei van z'n in komsten hij in de komende jaren belasting moet gaan betalen. De ac tiviteit is wellicht geen winst uit on derneming, veel nevenactiviteiten kwalificeren daar niet voor, dus zal hy de baten aan moeten gaan geven als "andere inkomsten uit arbeid". In het eerste jaar, waarin de lasten de baten vooruitliepen dient hij al vast aftrek van de kosten te vragen. Deze zyn immers slechts op te voe ren in het jaar van de uitgave zelf. De tuinier boekt dus kosten en geen baten. De Inspectie ziet dat aan en stelt de "bronvraag". "Zijn er objectief bezien in komende ja ren wel voordelen te verwachten?" Zonder glazen bol is dat moeilijk te bewyzen. Om problemen te voorkomen heeft de Inspectie nu toestemming om gevallen waarin onenigheid kan ontstaan praktisch te regelen. In dien u inschat dat de fiscus de kosten niet zal accepteren bij ge brek aan baten kunt u overleg ple gen. De Inspecteur geeft dan aan dat hy de kosten alsnog (in stryd met de wet) in een later jaar zal ac cepteren indien alsdan blijkt dat alsnog inkomsten naar voren ko men. Op zich is de oplossing niet onredelyk. U voorkomt door dit overleg een moeilyke bezwaarpro cedure en weet zeker dat straks de aftrek alsnog kan zodra de baten komen. Dit biedt echter geen oplossing voor de gevallen waarin de baten uiteindelyk niet komen. Het is best mogelyk dat by aanvang de kans op voordeel objectief bezien bestaat maar dat die naderhand door gewy- zigde omstandigheden niet gereali seerd wordt Mijn advies mag duidelyk zyn. Heeft u kosten in een jaar maar nog geen baten kunt u beter zo'n af spraak maken indien u weet dat de baten toch het jaar daarop komen. Wellicht weet u dat al by het doen van uw aangifte. Bij uitblyven daarvan vermeldt u de kosten gewoon op het biljet en zult u, desnoods in bezwaar, aanne melijk moeten maken dat objectief bezien voordeel te verwachten is op het moment dat u de kosten maakt. Zo blyft het maken van een aangifte een puzzel die moeilyke keuzes meebrengt Gaat u echter niet te snel in op de geboden mogelijkhe den die de fiscus nu biedt Succes. Mr. T.C. van Zwieten Ruhl/Haegen s/van Aar Accountants en Belastingadviseurs Kantoren te Boxmeer, Venray en Reuver 08855 - 76464 elke week nieuws Wil getuige zich melden. Zondagmorgen om 7.25 uur vond op de kruising Noordsingel- Raadhuisstraat een botsing plaats tussen twee personenauto's, bestuurd door een 30 jarige Venray- se en een 26 jarige plaatsgenote. By de botsing bleef de schade tot zwaar materiele schade beperkt Omdat beide bestuursters verklaarden door het groene licht te zyn gere den wil de politie graag in kontakt komen met de GETUIGE die alles heeft gezien. Het "staat vast dat er tenminste een getuige is ge- weestmaar die was toen de politie arriveerde reeds verdwenen. Wel is vastgesteld dat de verkeerslichten perfect in orde waren. WIL DIE GE TUIGE ZICH MELDEN.

Peel en Maas | 1993 | | pagina 18