Invoering 30 kilometer zone in Oostrum Uitslag prijsvraag gezonde stad Kapvergunning verleend PEEL EN MAAS Sluiting gemeentearchief Hinderwet Bouwvergunning aangevraagd Bouwvergunning aangevraagd Bekend making Bekendmaking Bouwvergunning verleend 52o Hinderwet Bouwvergunning aangevraagd Bouwvergunning verleend VVD afd. Venray. PEEL EN MAAS Expositie in St. Elisabeth ziekenhuis SSu 5Mo peel en maas Donderdag 8 juli - Pagina 1 i pe RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Correspondentieadres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Maandag t.m. vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. De afdeling Bevolkingszaken is te vens geopend op donderdag van 15.30 tot 17.00 uur. Van deze openingstijden kan uitslui tend na telefonische afspraak worden afgeweken. Spreekuren b. en w. uitsluitend te bezoeken na telefonische afspraak via de stafeenheid bestuursonder- steuning, tel. 04780-23269, alléén vóórmiddag. Burgemeester J.F.H.A.B. Waals Maandag van 10.00 tot 11.00 uur algemene bestuurszaken: gewestelij ke en intergemeentelijke samenwer king. bestuurlijke koördinatie; open bare orde en veiligheid; voorlichting en inspraak algemeen; dorps en wijk raden; personeel, organisatie en in formatica; interne dienstverlening; ekonomische zaken: bevordering werkgelegenheid, markten en ker missen, handel en middenstand, be vordering toerisme, bedrijfs- en winkelvestiging. Wethouder E.M.A.A. de Loo (loco-burgemeester) Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. milieuzaken: algemeen milieubeleid, hinderwetszaken, afvalverwerking, mestverwerking, bodemsanering; maatschappelijke zorg: gezondheids zorg, maatschappelijk werk, ouderen zorg, werklozenzorg (RBA), sociale werkvoorziening (WSW), culturele minderheden; sociale vernieuwing; emancipatie. Wethouder J.H.M.O. Truijen Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. financiën: belastingen, gemeentega ranties (hypotheken); openbare wer ken: wegen, riolering, reiniging, groen, verkeer en vervoer; agrarische zaken: ruilverkaveling, beheer en ver koop landbouwgronden. Wethouder H.M. Kersten Maandag van 10.00-11.00 uur. ruimtelijke ordening; volkshuisves ting; bouw- en woningtoezicht; welstandstoezicht; stedebouw; grondbedrijf (m.u.v. beheer land bouwgronden): beheer eigendom men; exploitatie bestemmingsplan nen; grondverwerving; gronduitgifte. Wethouder P.J.H. Driessen Maandag van 10.00-11.00 uur. culture zaken: muziekschool, mu seum, schouwburg, bibliotheek, mo numentenzorg, oud archief, culturele verenigingen, grote en kleine kun sten, vrije academie; sociale zaken; onderwijs; volwassenen-edukatie; sportzaken; rekreatie; jeugd- en jon gerenwerk; akkommodatie-aangele- genheden; sociaal-cultureel werk; mondiale vraagstukken; mediazaken; kinderopvang. Het college van Burgemeester en Wethouders heelt kapvergunning verleend voor enkele met iepen- ziekte besmette bomen. Op twee plaatsen in de gemeente is deze ziekte weer geconstateerd. Het gaat daarbj om een aantal bomen, waar van er 4 staan in Ysselsteyn langs de Timmermannsweg en enkele in Brukske. In Ysselteyn betreft het zware tot zeer zware bomen net dia meters variërend van 40 tot 85 cm. Sprake is van overwegend monu mentale bomen. Met name de bo men in Ysselsteyn staan op een landelijke monumentale lijst als be horend tot een van de oudste iepen lanen in ons land. Bestrijding van deze beruchte ziekte, anders dan door het verwij deren van de zieke bomen, is niet mogelijk. In het verleden was ver wijdering van zieke bomen een wet telijke plicht Deze wettelijke plicht bestaat thans niet meer. Deson danks blijft het uiteraard van het al lergrootste belang om zieke bomen zo spoedig mogelijk te verwijderen en zonodig te vervangen. Aan de kapvergunning is een her plantplicht verbonden, hetgeen be tekent dat na veiling van de zieke bomen op de opengevallen plaatsen nieuwe bomen zullen worden inge past in de bestaande omgeving. De werkzaamheden m.b.t het kappen en ruimen van de zieke bo men zullen worden uitgevoerd op zaterdag 10 juli aanstaande. In alle vroegte zal met de werkzaamheden begonnen worden om het verkeer op deze weg zoveel mogelijk voor te z{jn. elke week nieuws Om te komen tot verhoging van de verkeersveiligheid in woon ver- blijfsgebieden is het college van burgemeester en wethouders voor nemens om voor de in aanmerking komende gebieden een 30 kilome ter zone in te voeren. Uit onderzoek is gebleken dat deze maatregel een effectiece bijdrage kan leveren aan de verkeerveiligheid in dergelijke gebieden. Als zodanig is deze maat regel in deelnota 1 „Verkeersveilig heid" van het Verkeers- en Vervoersplan Venray opgenomen. Uitgangspunt bij een dergelijke regeling is dat in gebieden met uit sluitend een woon verblyfsfunktie het gemotoriseerd verkeer zich dient aan te passen aan die funktie. Dit betekent een verlaging van de maximaal toegestane snelheid van 50 km tot 30 km per uur. Voorwaar de is daarbij dat de inrichting van de weg zodanig is dat het ook lo gisch is dat er niet harder dan 30 km per uur gereden wordt. Daarom wordt een aantal voorzie ningen aangebracht Om te beginen worden bij de „entree" van het ge bied toegangspoorten aangebracht bedoeld om te attenderen op het feit dat in het achterliggende ge bied maximaal 30 km per uur gere den mag worden. Om deze maximumsnelheid vervolgens in het gebied te handhaven worden er zogenoemde drempels en I of ver hoogde kruisingsvlakken aan- gelegd. Een drempel is een verhoging over de gehele breedte van de weg. Een verhoogd kruisingsvlak bete- In verband met het overlijden van de heer J. Ren kens, medewer ker gemeentearchief Venray, is het gemeentearchief tot 1 september 1993 gesloten. Raadpleging van stukken uit het gemeentearchief is uitsluitend mo gelijk na afspraak met Th. Jeuken (tel. 04780-23257) of bij diens afwe zigheid met H. Woltring (tel. 04780-23255). Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend, gelet op de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne, dat bij hen een aanvraag om vergunning ingevolge de Hin derwet is binnengekomen van: De Maatschap Schoenma- kers-Jacobs VB, Den Tiel 6. 5815 EE Merselo voor een nieuw, de gehele omvattende vergunning voor een pluimveehouderij gelegen aan den Tiel 6 te Merselo. De aanvraag en de bijbehorende stukken kunnen op het raadhuis, Raadhuisstraat 1 te Venray. kamer 309 elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur worden ingezien van 8 ju li tot 8 augustus 1993. Tbt deze datum kunnen de stuk ken ook. na telefonische afspraak, worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur. Tbt bovengenoemde datum kun nen gemotiveerde bezwaren schrif telijk worden ingediend by burgemeester en wethouders van Venray. Degene die een bezwaar schrift indient, kan verzoeken zyn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Wy zijn voornemens om voor de ingediende aanvraag een openbare zitting achterwege te laten, omdat daaraan naar verwachting geen be hoefte bestaat Indien men echter hierom verzoekt (by de onderafde ling milieubeheer) kan men tot één week voor het verstrijken van bo vengenoemde termijn in de gele genheid worden gesteld ook mondelinge bezwaren in te bren gen. Daarby bestaat dan tevens de mogeiykheid tot een gedachterovis- seling over de aanvraag tussen het bevoegd gezag, de aanvrager en ove rige aanwezigen. Alleen degenen die bezwaar heb ben gemaakt naar aanleiding van de aanvraag en alleen degenen die kunnen aantonen dat zy. daartoe re delijkerwijs niet in staat zyn ge weest kunnen tydens de verdere procedure bezwaar maken tegen de ontwerp beschikking en/of beroep indienen tegen de uiteindelijke be schikking. Venray 8 Juli 1993 Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting. ruimtelijke ordening en milieubeheer, ir. GJ.F.M. Frencken kent dat een kruispunt 12 cm ver hoogd wordt waarna aan de uiteinden drempels worden ge plaatst In Oostrum vindt thans een re- konstruktie plaats van de Van Broekhuizenstraat en Valken- kampstraat. Om kosten te besparen wordt met de aanleg van de drem pels aangehaakt op deze werkzaam heden. Het gebied waarvoor de 30 km regeling straks gaat gelden, be treft de navolgende straten: Van Broekhuizenstraat Geeststraat, Herenpasweg, Witte Vrouwenstraat Valkenkampstraat Hatendonk- straat en de Ooster Thienweg. By de entree van dit gebied worden poort- constructies met drempels ge maakt en worden de borden geplaatst waarop de maximum snelheid van 30 km staat vermeld. De poortconstructies worden ge maakt in de Van Broekhuizenstraat by de aansluiting met de Geysterse weg, in de Geeststraat by de aan sluiting met de Geysterseweg in de Witte Vrouwenstraat met de aan sluiting met de Geysterseweg en in de Val ken kampstraat naby de aan sluiting met de Mgr. Hanssenstraat Een verhoogd kruisingsvlak wordt gemaakt in de Valkenkamp straat by de aansluiting met de Ooster Thienweg en op de aanslui ting Val ken kampstraat met de Ha- tendonkstraat. De werkzaamheden worden in ju li afgerond. Vervolgens zullen de borden worden geplaatst, waarna de maatregel van kracht zal worden. (art 19 WRO/50, lid 8 Woningwet) Burgemeester en wethouders zyn voornemens om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de ruimtelyke ordening en/of artikel 50, lid 8, van de Woningwet mede werking te verlenen aan de navol gende bouwaan vragen: Het bouwen van een woning aan de Ranonkel te Venray t.n.v. B.M. Schoo, p.a. L.F. Bouwontwikke- ling, Spoordonkseweg 97 te Oirschot - Het uitbreiden van een kantoor aan de Plataanstraat 15 te Venray Ln.v. Woningbouwvereniging Noord Limburg te Venray. De op de bouwaanvragen betrek king hebbende stukken liggen met, ingang van 9 juli 1993 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage by de onderafdeling bouwbeheer, kamer 310, van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk by burgemeester en wethouders wor den ingediend. Venray, 8 juli 1993 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting, ruimtelyke ordening en milieu, ir. G.F.J.M. Frencken (art 18a WRO) Burgemeester en wethouders zyn voornemens om met toepassing van artikel 18a van de Wet op de ruimtelyke ordening vrijstelling te verlenen aan het ter plaatse gelden de bestemmingsplan ten behoeve van de volgende bouwaanvragen: het plaatsen van een tuinhuis je aan de Vicarieweg 27 te Leunen Ln.v. W. Voermans; het plaatsen van een tuinhuis je aan de Lenteklokje 10 te Venray t.n.v. L.M.M. van Veghel; Het bouwen van een Carport aan de Merselosweg 102 te Venray Ln.v. E.T.H.P.M. van de Pas De op de bouwaanvragen betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 9 juli 1993 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage by de onderafdeling bouwbeheer, kamer 310, van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termyn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk by burgemeester en wethouders wor den ingediend. Venray, 8 juli 1993 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting. ruimtelyke ordening en milieu. Ir. G.FJ.M. Frencken Burgemeester en Wethouders van Venray maken hierbij bekend hun besluit d.d. 29 juni waarin besloten is tot: A) binnen de kern van Oostrum over te gaan tot instellen van een maximum snelheid van 30 kilometer per uur door plaat sing van de desbetreffende bor den conform het RW 1990, voorzien van de aanduiding zo ne voor het gebied met de navol gende stragen: van Broekhuizenstraat gedeelte tussen kruising met Geysterse weg en aansluiting met Ooster Thienweg, Ooster Thienweg ge deelte tussen aansluting met van Broekhuizenstraat en Val- kenkampstraaL Haten- donkstraat, Valkenkampstraat, Herenpasweg, Geeststraat en Witte Vrouwenstraat zoals aan geduid op de by dit besluit beho rende en ter inzage geldende tekening: B) ondersteuning van deze 30 km zone door aanvullende fysieke maatregelen in de vorm van markering, drempels en een verhoogd kruisingsvlak, een en ander zoals op de by het besluit behorende en ter inzage gelegde tekening is aangegeven. Venray, de burgemeester en wethouders voornoemd Dra. J.F.H.A.B. Waals burgemeester Drs. A.W.M. de Bever secretaris Voor nadere informatie over deze verkeersmaatregel kimt U zich wenden tot de afdeling Openbare Werken van de gemeente Venray. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen 30 dagen na de dag waarop het besluit bekend is ge maakt beroep aantekenen by de Kroon. Het beroepschrift dient te worden gericht aan de Koningin en moet worden ingediend by de com missaris van de Koningin. De burgemeester van Venray maakt ter voldoening aan het be paalde in artikel 22, lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening be kend, dat de gemeenteraad van Venray in zijn vergadering van 29 juni 1993: a. een partiële herziening van het bestemmingsplan Veulen voor gronde gelegen aan De Vlies Veu len, ten behoeve van wo ningbouw; b. een patiële herziening van het bestemmingsplan Ysselsteyn voor een terrein gelegen aan de Ysselsteynse weg (by de waterzui vering) te Ysselsteyn, ten behoe ve van de bouw van een PTT-antennemast mat appara- tuurgebouwtje; c. een patiële herziening van het bestemmingsplan Buitengebied voor het perceel Laagheidseweg 16 te Venray, ten behoeve van de vestiging van een kunstgalerie; den (partiële) herziening van de bestemmingsplannen Smakter- heide, De HulsL De Brier en Ys selsteyn, ten behoeve van het uitsluiten van A-inrichtingen, een partiële herziening van het bestemmingsplan Buitengebied voor een terrein, gelegen aan de Zuivel weg te Leunen, ten behoe ve van de bouw van een boeren bondwinkel. Deze voorbereidingsbesluiten treden in werking met ingang van 30 juni 1993 en liggen vanaf die datum voor ieder ter inzage in het raadhuis. Raadhuisstraat 1 te Venray, afdeling VROM, tydens kantooruren van 9.00 tot 12.00 uur. De burgemeester van Venray, drs. J.F.H.A.B. Waals Burgemeester en wethouders hebben in hun vergadering van de afgelopen week voor de onderstaan de bouwplannen bouwvergunning verleend. Zy die menen door de af gifte van één of meer van deze ver gunningen rechtstreeks in hun belang te zyn getroffen, kunnen op grond van de wet AROB daartegen by het college van burgemeester en wethouders van Venray een gemoti veerd bezwaarschrft indienen en wel binnen dertig dagen na boven genoemde datum. het uitbreiden van een garage aan de Tormentil 1 te Venray, Ln.v. RRRR. v.d. Vorle, Vivaldistraat 14. het bouwen van een berging aan de Penningkruid 28 te Venray. Ln.v. JJ.A. Smals. Kruidenlaan 61. het bouwen van een woning met garage aan de Ranokel 20 te Venray, Ln.v. M.P.G. Wilmsen, Lan- geweg 85. het bouwen van een carport aan de Weth. Reintjesstraat 25 te Leunen, Ln.v. H.H.M. Nellen. het bouwen van een carport aan de Weth. Reintjesstraat 27 te Leunen. Ln.v. J.P. Smits. De gemeente heeft in de afgelo pen twee maanden 92 suggesties van inwoners ontvangen over wat te doen voor de gezondheid van de Venraynaren. Dat gebeurde naar aanleiding van een prysvraag die de gemeente had uitgeschreven in het kader van de tentoonstelling De gezonde stad, dat ben je zelf. De beste inzending kwam, aldus de onafhankelijke jury, van Mar leen Cranen uit Venray, die de slag zin als volgt afmaakte: Voor de gezondheid van de Venrayse men sen moet de gemeente.....veel bo men en struiken en bloemen planten, geen wegen meer ma ken, meer openbaar vervoer, meer speelruimte, weinig fa brieken. Juryvoorzitter van Hoef overhan digde de winnares dinsdagmiddag de hoofdprijs zynde een fiets. Gezonde stad, dat ben je zelf, is een landelijke tentoonstelling, die gemeenten op eigen initiatief kun nen inhuren. Venray verbond de expositie aan de start van het bevol kingsonderzoek naar borstkanker. De tentoonstelling was in mei in de openbare bibliotheek te zien en gaf een beeld van allerlei aspecten die met de gezondheid en het welbevin den an burgers te maken hebben. Dus niet alleen op het gebied van gezondheidszorg, maar ook wonen en werken. De volgende personen hebben een vrijkaartje voor De Sprank ge wonnen: dhr. H. Derks, dhr. F. Boosten, mevr. J. van Rooy, dhr. Santegoeds, mevr. A. Groffen, mevr. A. v.d. Brand, mevr. M. van Nispen, dhr. H. Rouwette, mevr. M. Jacobs, Wudegin Celik, Wendy Driessen, Martin Verkoeyen, N. Boosten, Henk de Klein, Samantha Simons, Rafik El ïkthi, mej. Hout, Jos Elf- ring, Manon Diels, Joost Claessens. Bovengenoemde personen ont vangen schriftelyk bericht. Alle in zenders worden bedankt voor hun deelname. het verbouwen en uitbreiden van woningen aan de Teunisbloem 6,8,14,16,18,20,22 en 24 Ln.v. Raedts Bouwbedrijf, Mgr. Hanssenstraat 57 te Oostrum. het bouwen van een car- port/garage/berging aan de Pinksterbloem 54 te Venray, Ln.v. P.C.J. Achten. het bouwen van een bijkeu ken en berging aan de Akelei 24 te Venray, Ln.v. P.J. Henssen. het verrichten van een geve laanpassing aan de Klaproos 104 te Venray, Ln.v. G.M.M. Franssen. het bouwen van twee dakka pellen aan de Kempkesberg 1 te Ys selsteyn, Ln.v. Maatschap Dobbe. het bouwen van een carport aan de Gertudisstraat 30 te Oirlo, Ln.v. P.A. Kuste rs. het bouwen van een woning aan de Ranonkel 33 te Venray, Ln.v. E.H.A.M. Linskens, St. Ambrosi- usstraat 14. - het uitbreiden van een woon huis en bouw carport aan de Ho- ningklaver 12 te Venray, Ln.v. H.H.M. Janssen. het uitbreiden van een wo ning aan de Helmkruid 5 te Venray, Ln.v. Th.W. Cox. het bouwen van een fietsen berging aan de Helfrichstraat 4 te Venray, Ln.v. J.C. Jacobs. het bouwen van een woning aan de Laagheidseweg 17 te Venray, Ln.v. L.H.L.W. Sikes, Overloonseweg 95. het bouwen van een woning aan de Kievitsweg 11 te Ysselsteyn, Ln.v. M.J.M. Houben, Ysselsteynse- weg 86. het bouwen van een woning aan de Ranonkel 22 te Venray, Ln.v. J.P. Boom, Hoenderstraat 69 te Venray. het bouwen van een woning met garage aan de Ranokel 21 te Venray, Ln.v. OJ.B. Pyper, Berkelaar 33 te Asten. het plaatsen van een dakkapel aan de Wilhelminastraat 37 te Ven ray, Ln.v. P.A.L. Rutten, Grotestraat 45. het bouwen van een bijkeu ken aan de Churchillstraat 16 te Venray, Ln.v. J.J.M. Peeters. het uitbreiden van een wo ning aan de Tuinstraat 14 te Venray, Ln.v. F.J. Oudenhoven. Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting ruimtelyke ordening en milieu. ir. G.FJ.M. Frencken Kennisgeving bekendmaking Ontwerpbeschikking Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend, gelet op de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne, dat zy voornemens zijn hinderwetvergunning te verlenen aan: Maatschap Dings van Houtum, Veulenseweg 33, 5814 AA Veulen voor het oprichten en in werking hebben van een tuindersbedrijf ge legen aan de Steegse Peelweg ong te Leunen; Dit onder oplegging van voor schriften die nodig zyn in het be lang van het voorkomen of beperken van gevaar, schade of hin der buiten de inrichting. De ontwerp-beschikking en bijbe horende stukken kunnen op het raadhuis. Raadhuisstraat 1 te Ven ray, kamer 309, elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur worden inge zien van 8 tot 22 juli 1993. Tbt deze datum kunnen de stuk ken ook, na telefonische afspraak, worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur. De aanvrager, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aanleiding van de aanvraag en ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is ge- weesL kunnen tot bovengenoemde datum gemotiveerde bezwaren in brengen naar aanleiding van de ontwerp-beschikking De bezwaar schriften moeten schriftelijk by burgemeester en wethouders wor den ingediend. Degene die een be zwaarschrift indient, kan verzoeken zyn persoonlijke gege vens niet bekend te maken. Venray 8 juli, 1993 Burgemeester en wethouders voornoemd, namens deze, het hoofd van de afdeling volkshuisvesting, ruimtelyke ordening en milieubeheer, ir. G.FJ.M. Frencken Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan de volgende bou waanvragen medewerking te verlenen. het bouwen van een gara ge/carport aan de Akkerweg 14 te Venray, Ln.v. A.M.M. Ghielen. het bouwen van een paar denstal en hooiopslag aan de Beek- weg 42 te Venray, Ln.v. J.H. Reynders. het vergroten van een woning aan de Helmkruid 7 te Venray, Ln.v. B.J.E.J. Gommans, Maijolein 11. het bouwen van een carport aan de Kroonkruid 54 te Venray, Ln.v. P.W.G.M. Janssen. het bouwen ven een carport aan de Kroonkruid 56 te Venray, Ln.v. M.J.J.M. Rutten. het bouwen ven een berging en carport aan de Vingerhoeds kruid 7 te Venray, Ln.v. J. Claus. het uitbreiden van een wo ning aan de Dakdekkerstraat 16 te Venray, Ln.v. F.A.M J. Janssen. het bouwen van een garage aan de Oude Oostrumseweg 9 te Venray, Ln.v. G.J. Barents. het uitbreiden van een wo ning aan de Sleutelbloem 56 te Ven ray, Ln.v. M.J.M. Pelzer. De op de bouwaanvragen betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 9 juli 1993 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage by de onderafdeling bouwbeheer, kamer 107 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termyn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk by burgemeester en wethouders wor den ingediend. Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting, ruimtelyke ordening en milieu, ir. G.FJ.M. Frencken Burgemeester en wethouders hebben in hun vergadering van 29 jui 1993 voor de onderstaande bouwplannen bouwvergunning verleend. Zy die menen door de af gifte van één of meer van deze ver gunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de wet AROB daartegen by het college van burgemeester en wethouders van Venray een gemoti veerd bezwaarschrft indienen en wel binnen dertig dagen na boven genoemde datum. het plaatsen van een luifel aan de Metaalweg 7 te Venray, Ln.v. Olie centrum Zuid-Nederland, Rooyak- kerstraat 5 te Eindhoven. het verbouwen van een wo ning aan de Stationsweg 93 te Ven ray, Ln.v. W.L.P. van Eyk. het renoveren van een be drijfsruimte aan De Hoef 2 te Leu nen, Ln.v. Mts. Hermans-Clabbers. De burgemeester van Venray, drs. J.F.H.A.B. Waals Vechtpartij met drie gewonden In de nacht van vrydag op zater dag kwam by de politie een mel ding binnen dat er een grote vechtpartij plaatsvond op de par keerplaats op het Gouden Leeuw- terrein tussen een aantal disco-gangers. Omtrent de toedracht heerst nog wat onduidelijkheid omdat er nog een aantal getuigen gehoord moe ten worden. Rond half drie maakte een groep mannen volgens de ver klaringen van enkele getuigen, op merkingen aan het adres van vrouwen die by een ander groepje behoorden. Een 27-jarige inwoner werd daarby in een auto getrokken, geslagen en met een scherp voor werp in zijn lies gestoken. Hij moest per ambulance naar het zie kenhuis worden vervoerd en daar ter observatie worden opgenomen. Een 20-jarige inwoner stapte vervol gens in zyn auto en reed op een groepje personen in. Daarvan kon den twee inwoners 27 en 29 jaar, de auto niet meer ontwijken. Ze wer den aangereden en door de politie voor onderzoek en behandeling naar het ziekenhuis gebracht. De bestuurder kon worden aangehou den en bleek onder invloed van al cohol te verkeren. Hem werden de bekende proeven afgenomen en die rechtvaardigde dat hem een trans- aktie tot betaling van ƒ250,- kon worden aangeboden. Hem werd duidelijk gemaakt dat proces ver baal terzake toebrengen van licha melijk letsel zal worden opgemaakL Volgens de politie waren verschil lende personen, die bij de vechtpar tij betrokken waren, onder invloed van alcohol. Tben de politie arri veerde was de vechtpartij al bijna ten einde. Of en in hoeverre straks nog aanhoudingen worden gedaan zal afhankelijk zyn van het onder zoek wat nog in volle gang is. Beregeningsverbod De waterleidingsmaatschappij Noord-Limburg heeft een berege ningsverbod uitgevaardigd, wat in houd dat in het tydvak van 11.00 tot 17.00 uur geen water aan de bo dem mag worden onttrokken. Op andere tijden mag dat alleen als men over een vergunning van de Waterleiding beschikL De politie heeft opdracht gekre gen om by overtreding proces ver baal op te maken. Ook zal de politie, indien geconstateerd wordt dat bij dat beregenen ook fietspaden en wegen van een straal water worden voorzien, proces verbaal opmaken. Overigens regende het de laatste tyd klachten dat weggebruikers door die waterkanonnen werden gehinderd. Het is voorgekomen dat de politie de waterkanonnen tot stilstand bracht. Decoratiepoppen niet veilig voor vandalen Country- en Westernclub The Lo ne Rangers deed aangifte van ver nieling van decoratiepoppen, welke deze vereniging aan de in- en uit gang van het gemeenschapshuis had gezet om aandacht te trekken voor hun westemavond aan de Al- bionstraat. De WD organiseert een reisje naar Den Haag. "Indien moegelijk gaan wy op de laatste werkdag van het lopende politieke jaar van onze WD kamerleden,met zyn allen naar de Tweede Kamer. Het schijnt dat de andere fracties dai^ook met vakantie gaan. Er is dan een tradi tionele barbeque op het binnenhof, zodat wy geen boterhammen hoe ven mee te nemen.De juiste datum is ons nog niet bekend maar valt in de tweede helft van juli. Belangstel lende leden kunnen zich aanmel den bij Sjef Verlinden tel: 84431 of Peter van Elswyk tel: 85046. Komt allen. elke week nieuws Mevrouw Benny Peulen expo seert tot eind juli in de poliklinie ken van het SL Elisabeth zieken huis. Mevrouw Peulen is autodidact en houdt zich de laatste tien jaar vooral bezig met aquarellen. Bloe men zyn haar belangrijkste thema, met af en toe een zijsprongetje naar een waterlandschap. Vorig jaar ex poseerde zy voor het eerst met suk- ses alleen in het Venlose zieken huis. 'Je 5HO

Peel en Maas | 1993 | | pagina 16