20% tot 50% berden OPRUIMING Interrimmanagement moet werken aan kostendekkende exploitatie De Sprank Toekomst kerk in Brukske onzeker 'Ik zeg: 'Alles is in beeld" Rank Xerox produceerde 500.000 copieerapparaten van de '1045 Family' VOORJAARSMODE Fusie Rabobanken kleur 9o copieën WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING dameskleding herenkleding kinderkleding korting Canon Sprank gaat komend halfjaar ƒ425.000,- kosten 'astoor Barnhoorn (Paterskerk) gaat Venray verlaten Wethouder Kersten wil speculanten tegenwerken Asteria ƒ45,- Hoogtepunt in produktie copieermachines mini v.d. Leur FOTO-SERVICE sg DONDERDAG 24 JUNI 1993 Nr. 25 HONDERD VEERTIENDE JAARGANG JITCAVE: DRUKKERIJ VAN irotestraat 68 - Postbus 1 - PEEL EN MAAS Venray Henseniusslraat 1 04780-81801 DEN MUNCKHOF B.V. - VENRAY Tel. 04780-82727 - Fax. 04780-10916 Advertentieprijs: 35 ct. per mm - Abonnementsprijs per half jaar f 15,00 Abonnementsprijs buiten de regio f21,00 uitsluitend bij vooruitbetaling rfiodehuis WiMliEBI ■uur fotoservice VERGROTING IN D MIN. VAN DE KAMP ASSURANTIËN telefoon 04780-87575 In de Keulsche Pot fondue-, gourmet- en specialiteiten restaurant, nu met uniek terras Voor informatie of reservering TEL. 04781-41774 HOLTHESEDIJK 2 OVERLOON De Sprank zal per 1 juli a.s. voor een half jaar verhuurd gaan wor den aan BV De Sprank (i.o.). De di re ktie van deze BV zal gevoerd worden door de Stichting De Sprank, waarvan dhr. P. Kienhuis voorzitter wordt. Deze bevestigde dit desgevraagd. De Stichting en BV zullen het bedryf Aqua Indoor uit Soest het beheer laten voeren over De Sprank. Dit interimmanagement zal gaan werken aan het kosten dekkend maken van de exploita tie, op basis van de oorspronke lijke kostenopzet. De kosten die deze operatie met zich meebrengt zullen ƒ425.000,- bedragen. Dit komt bovenop de jaarlast die De Sprank tot nu toe met zich mee brengt UITGANGSPUNT De afgelopen maanden is er ach ter de schermen hard gewerkt om een tijdelijke oplossing te vinden voor de exploitatie van De Sprank. Dit als overbruggingsperiode naar 1 januari 1994. Op die datum is het de bedoeling dat de exploitatie defi nitief in handen gaat van een nieu we exploitant Zeker is dat Sport fondsen Nederland hiervoor niet in aanmerking komt Het komend halfjaar zal het accountantskantoor Delloite Tbuche zich over de ex- ploitatieproblematiek van De Sprank buigen. Het college van burgemeester en wethouders gaat uit van het stand punt dat in de toekomst de gemeen te alleen als verhuurder op zal treden en zich afzijdige zal houden van de exploitatie. De interimfase van een half jaar wordt gebruikt voor een 'verbeterproces' om de thans geconstatheerde zwakke Met het vertrek van Pastoor iBarnhoorn bij de Paterskerk, [1 maart volgend jaar, is ook de ikomst van de kerk 't Zonnelied het Brukske onzeker gewor- Deze kerk staat momenteel ider het toezicht van de Paters- ■k. Pastoor Barnhoorn wordt 'by gesteund door zijn mede- iciscanen. Omdat er vanuit de tciscanen geen opvolger ge- mden kan worden voor pastoor ihoorn, zal de Paterskerk in toekomst onder het toezicht het Bisdom komen te staan. Pastoor Barnhoorn wordt vol lend jaar 65 jaar en krygt dan binnen de Franciscaanse gemeen schap een andere taak toebe deeld. Hfj zal dan als Gardiaan van de Franciscaanse gemeen- Uw vei rduwtie adres JOHN'S JEANS SHOP Grotestraat 76 Venray schap in Weert gaan fungeren. Omdat men ook by de Francisca nen met een teruglopend aantal paters te maken heeft, is er voor pastoor Barnhoorn geen opvol ger. 'Omdat wy steeds minder mensen hebben is het moeilyk om alle open plaatsen in te vul len.' laat de pastoor weten, die aangaf dat elders in het land al en kele parochies opgeheven zijn. De Paterskerk zal daarom onder de hoede van het Bisdom in Roer mond komen te staan. Het feit dat de Paterskerk dan niet meer on der de hoede van de Franciscanen staat, wil niet zeggen dat de Fran ciscaanse gemeenschap in Venray opgeheven wordt. 'Het klooster in de Patersstraat blyft zo lang mo gelijk gehandhaafd', aldus pastoor Barnhoorn, die wel aan gaf dat de bewoners van deze ge meenschap ook steeds ouder worden. TOEKOMST Omdat de Paterskerk onder de hoede van het bisdom komt te staan, is het nog onduidelyk wat er in de toekomst met de kerk in het Brukske gaat gebeuren. 'Omdat er nu ook nog geen deken is, blyven de dingen op dit moment onzeker' aldus pastoor Barnhoorn. Deze zal volgens de pastoor nauw by de za ken betrokken moeten worden. Geruchten als zou de Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. in teresse hebben voor de kerk in het Brukske noemde mevr. Baars van die gemeenschap voorbarig. 'Er is wel eens, als grap gezegd, dat een katholieke kerk, als die gesloten zou worden, een ideale ruimte zou zyn'. De Protestantse Kerkenge meenschap gaat binnenkort wel een commissie vormen die de huis vesting opnieuw gaat bekyken, om dat de aula van het InteiVen College, waar nu de diensten wor den gehouden, niet de ideale loka- tie blykt te zyn. Het feit dat pastoor Barnhoorn gaat vertrekken waar door de toekomst van de kerk in het Brukske onzeker is geworden, was by de Protestantse Kerkenge meenschap niet bekend. Op heterdaad betrapt Dankzy een telefoontje van een voorbijganger in de nacht van za terdag op zondag, omstreeks half drier, kon de politie twee personen aanhouden die zich verdacht op hielden by een vrachtwagen. Op de Weg in de Berg werden de mannen op heterdaad betrapt by het overhe velen van diesel uit een tank van een vrachtauto. De mannen, een 30-jarige inwoner van Horst, in ge zelschap van een 21-jarige inwoner uit Leunen, hadden al een jerrycan van 25 liter gevuld, terwyl er nog drie jerrycans klaar stonden om ge vuld te worden. Het tweetal werd voor verhoor en opmaking van proces-verbaal naar het politiebureau overgebracht. Na daar enkele uren gastvryheid te hebben genoten werden zyn met de mededeling dat proces-verbaal was opgemaakt, huiswaarts gezonden. 'Als iemand my vraagt waar in de toekomst in de gemeente wo ningen worden gebouwd, waar in dustrieterrein of waar rekreatie teg ik overal 'ja' op. Wat m(j be treft is alles in beeld'. Wethouder Bert Kersten heeft maandagavond duidelijk gemaakt dat hy wil voorkomen dat speculan ten in een vroegtijdig stadium grond kopen in gebieden waarvoor de gemeente een bepaalde bestem ming in gedachten heeft Daarom moet het opstellen van het Struc tuurplan, waarin die ruimtelijke keuzes voor de toekomstige inrich ting van het gemeentelijk grondge bied worden verwoord, door zo weinig mogelijk mensen gebeuren. Als er lokaties ter sprake komen wordt de politiek bijvoorbeeld in besloten vergaderingen bijgepraat 'Als blykt dat speculanten toch grond aan het opkopen zyn in bij voorbeeld een beoogd woongebied, wil ik me er voor inspannen om van dat gebied alsnog een mooi park of iets dergelijks te maken. Dat ze dan zitten met een investe ring waarvan het rendement is te verwaarlozen, is hun probleem', al dus de strijdlustige wethouder. punten van De Sprank te verbete- 1NTERRIMMANAGEMENT Het interimmanagement dat nu gevoerd gaat worden zal dus de ex ploitatie voortzetten. Er zal vooral gewerkt moeten gaan worden aan een adequate promotie, een verbe tering van het rendement van de horeca, kostenbeheersing en een optimale afstemming van werk zaamheden, bezetting en aktief per soneelsbeleid. Volgens b. en w. moet dit leiden gaan leiden tot een kostendekkende exploitatie, zoals de gemeente dat altyd voor ogen heeft gehad. Verder zal er gewerkt moeten gaan worden aan een opti male relatie tussen De Sprank en haar 'grootverbruikers' (o.a. Spio en Triathlonvereniging). PERSONEEL Al het personeel, dat nu in dienst is van Sportfondsen, zal per 30 juni ontslagen worden (met uitzonde ring van een ziek en een zwanger personeelslid). Die personeelsleden die onder het sociaal statuut van de gemeente vallen (de oud-medewer kers van het combibad) zullen dan in dienst genomen worden van de nieuwe BV. De overige personeelsle den kunnen door het interimma nagement aangesteld worden, maar zyn onzeker van een baan. FINANCIËN Het college van b. en w. is zich er van bewust dat er ingrypende ver anderingen plaats moeten vinden om tot een sluitende exploitatie te komen. Dit zal tyd en geld gaan kosten. Zo verwachten b. en w. een tyde- lyk exploitatietekort. Voor het komend half jaar wordt dat op ƒ181.000,- geraamd. Hierin is geen tekort voor het horeca gedeelte op genomen. Mocht exploitatie daar van niet rendabel blyken, dan zal het horecagedeelte in de over gangsperiode gesloten worden. Verder gaat het interimmanage ment door Aqua Indoor ƒ149.700,- kosten. Het werk dat door Delloite en Tbuche uitgevoerd gaat worden Snelheidskontroles Vorige week woensdagmorgen werden er tussen 07.00 en 09.00 uur snelheidskontroles gehouden op de Mgr. Hanssenstraat en op de Stationsweg in Oostrum. Er werden 310 voertuigen gekon- troleerd. Daarvan reden er 102 sneller dan de toegestane snelheid van 50 km per uur. Snelheden wer den gemeten tussen de 61 en 83 km per uur. Die bestuurders kun nen een acceptgirokaart ver wachten. zal ƒ75.000,- gaan kosten. Tenslotte is er voor onvoorziene kosten nog een bedrag van ƒ19.300,- gereser veerd, waardoor het totale kosten plaatje op ƒ425.000,- gaat komen. B. en w. gaan er verder vanuit dat met deze (naar hun zeggen) eenmalige bijdrage de mogelijkheden ge- kreëerd worden om De Sprank in 1994 op een gezonde manier te kunnen exploiteren. Hotel Restaurant nodigt u uit voor... WEEKMENU ArdenBeduin met gecoafijt fruit Romige kerriesoep met garnituur ran appel Schniöel 'Asteria' Chocolade bavarois met vanille-saus Heerlijk gemeien van een uitgebreid buffel met luxe broodsoorten, koude en warme specialitei ten zoals Hots d'Oeuvres, fijne vissalades en fris se groentesalades Heerlijk warme vleesschotels met rijst en aardappelgamiturcn. Ter afsluiting een feestelijk dessert en voor Uw kinderen een ijsje met vernssing. Tijdens de Peel brunch ser veren wij onbeperkt koffie, thee en melk Pn,5 29,50 kinderen t/ra 12 jaar 15,00 Reserveren gewenst! Hotel Asteria Venray maasheseweg 80a, 5804 ad venray inlichtingen en reserveringen: Tel. 04780-1 i 466 Afgelopen dinsdag werd in de as semblagehal van Rank Xerox een historisch hoogtepunt gevierd. Rank Xerox-medewerker Johan Wynhoven droeg het 500.000e co- pieerapparaat uit de 1045-Fhmily over aan dhr. Stollman, direkteur van de Venrayse vestiging van Rank Banken verder onder naam 'Zevenrode' De Rabobanken van Leunen- Veulen, Merselo-Vredepeel, Oirlo- Castenray en Ysselsteyn gaan met ingang van 1 november van dit jaar als één organisatie verder. De naam van de nieuwe bank wordt 'Zevenrode'. De bank wordt na de fusie één van de grotere Rabo organisaties in Noord-Limburg met een balanstotaaal van rond de 300 mi(joen gulden en 45 mede werkers. 'Zevenrode' heeft ruim 1300 leden. Meer dan 5000 men sen hebben er een lopende reke ning en de bank beheert de spaargelden van een kleine tien duizend spaarders. Afgelopen dinsdag gaven de le den van de vier banken hun fiat aan de fusieplannen. Door de fusie houden de banken van Merselo, Oirlo-Castenray en Ysselsteyn per 1 november juridisch op te bestaan en gaan verder in de nieuwe coöpe ratieve vereniging van de Leun en se bank. De klanten zullen niets mer ken van de veranderingen by hun bank. Elk kantoor biyft geopend en dezelfde diensten verzorgen als op dit moment Organisatorisch komt de struk- tuur er wel wat anders uit te zien. Leunen wordt de zetel van de direk- tie en de centrale administratie. In Merselo wordt de afdeling verzeke ringen gehuisvest in Ysselsteyn komt het bedry ven kantoor en Oirlo wordt verantwoordelijk voor parti culieren en beleggingen. Voor het personeel kan dat betekenen dat er overplaatsingen voorkomen. Ont slagen vallen er zeker niet AI in het begin van de fusiebesprekingen hebben de besturen zich gekonfor- meerd aan het sociaal plan, dat door de centrale Rabobank-organi- satie met de vakbonden is opge steld. Dat betekent dat werknemers die eventueel een andere fun ktie krygen er ook niet in salaris op achteruit gaan. ZEVEN Doel van de fusie is om een klant gerichte bankorganisatie op- en uit te bouwen, die meer specialistische kennis in huis kan halen en sneller kan inspelen op nieuwe ontwikke lingen. Grote investeringen in auto matisering en scholing z(jn alleen voor een grotere organisatie renda bel te maken. Rabobank 'Zevenrode' - de naam duidt op de zeven kerkdorpen die b(j de ftisie betrokken z(jn en de oude benaming voor Venray - komt onder leiding te staan van de heer W. Bens, de huidige directeur van de Rabo Leunen. Op basis van ge lijkwaardigheid wordt dhr. M. Jans sen, momenteel direkteur van de bank in Oirlo, direkeur Bedrijfsvoe ring; dhr. M. Loefïen (Merselo) di rekteur over de afdeling Bedrijven en dhr. A. Tielen, de huidige direk teur van Ysselsteyn, tydelyk toege voegd aan de algemeen direkteur. Dhr. Tielen gaat per 1 april 1994 met de VUT. Verder zal er een Raad van Tbe- zicht komen waarin twintig perso nen zitting zullen krijgen. Zij zullen een afspiegeling vormen van het werkgebied van de Rabobank Zevenrode. De Raad van Toezicht slaat onder leiding van dhr. F. Muysers. Xerox. Deze 1045-Fkmily is voor Rank Xerox van grote betekenis ge weest als antwoord op de Japanse konkurrentie. Een prima antwoord dus, zo bleek deze week. HISTORIE Tydens een feestelijke bijeen komst schilderde Jan G rij mans, di rekteur van de assemblagefabriek van Rank Xerox nog eens de ge schiedenis van de 1045, die op 22 september 1992 in Parys werd geïn troduceerd. De machine bleek een doorslaand sukses gezien de grote vraag die zich uitte. Dit leidde wel tot het aanbrengen van een groot aantal nieuwe voorzieningen in de produktiehal van Rank Xerox Ven ray. Rollerbanden werden geïnstal leerd, de materiaalvoorziening werd grotendeels geautomatiseerd en de onbemande heftruck deed by Rank Xerox haar intrede. 1984 Werd voor Rank Xerox Venray een absoluut topjaar. Op 24 oktober van dat jaar rolde de 100.000e machine van de band. Er werd toen gewerkt in twee ploegendiensten met een produktie van enkele honderden machines per dag. Inmiddels werden er diverse va rianten van de 1045 op de markt gebracht zoals een goedkopere 1040 en een duplex copier 1048. In 1986 en 1987 kwamen er verbeter de versies (1050 en 1052) op de markt terwyl in 1988 de boekco- pier ontwikkeld werd door een Ven- rays engineering team. Alhoewel er thans sprake is van de 50-serie. worden al deze apparaten tot de 1045-Fhmily gerekend. Onlangs zyn er weer diverse nieuwe versies op de markt gebracht BETEKENIS Direkteur F. Stollman sprak by deze gelegenheid zyn dank uit aan alle RXV medewerkers. Hy wees op de betekenis van deze mylpaal. met betrekking tot de bedryfsdoelstel- lingen, de klanttevredenheid, de motivatie van de werknemers, het marktaandeel en het bedryferesu- laat 'Op de eerste plaats is duideiyk dat de 1045-Family een geweldige reputatie heeft Klanten blyven vaak by vervanging by deze product-family' aldus dhr. Stollman die aangaf dat in de produktie van de 500.000 machines 5000 menka ren direkt werk was gestoken. Tel len we het indirekt werk erby op dan spreken we zelfs van een ver dubbeling. Dit had en heeft een enorme betekenis voor de werkge legenheid binnen ons bedryf. Dhr. Stollman wees er verder op dat 500.000 machines een duideiy- ke bydrage hebben geleverd aan het bedryfsresulaat van Rank Xe rox en Xerox. Hy bedankte daarom iedereen voor de inzet en vroeg om zo door te gaan. 'Als we samen onze schouders eronder zetten zoals we dat de afgelopen jaren gedaan heb ben dan kunnen er nog heel wat machines worden toegevoegd aan die half miljoen, die we tot vandaag hebben kunnen realiseren' aldus Stollman. De onthulling van de 500.000e machine ging gepaard met een druk op de knop. waardoor kopieën werden gemaakt met de tekst 'Dins dag 22 juni 1993 om 15.07 uur is de 500.000ste machine uit de 1045 fa mily officieel overgedragen aan on ze algemeen direkteur. de heer FJJ. Stollman door een vertegen woordiger uit het team Focus Facto ry Work Group Copiers'. Op de foto de overhandiging van de 500.000e machine door Johan Wijnhoven aan dhr. F. Stollman. foto I video Patersstraat 10 Venray L

Peel en Maas | 1993 | | pagina 1