Triathlon-weekend in Venray JBR00KS Tweede lustrum Rollebol in Castenray Franka Jansen gaat voor de overwinning DE SPONSORS VAN DE TRIATHLON VENRAY REGIO WENSEN U SPORTIEVE EN GESLAAGDE DAGEN TOE OP ZATERDAG 19 JUNI EN ZONDAG 20 JUNI shoe fff De organisatie: ijdschema Triathlon weekend Franka Jansen favoriet bij de dames In Venray komt ook een gehandicapten team aan de start Scholengemeenschap Jerusalem met 13 teams aan de start PEEL EN MAAS Henny Freriks wil hoog scoren SPIRAL SPORTSHOES EL EN MAAS Donderdag 17 juni - Pagina 9 Ichting Triathlon Regio Venray stbus 317, 5800 AH Venray, tel. 04780-89615 88883 orzitter cretariaat mningmeester iblic Relations ■dstrydleider NTB insul NTB leakers zaterdag leakers zondag órdinatoren remmen etsen )pen l>siotherapie ide Kruis ichecken wreca itslagverwerking pbouw/afbraak Schaartven pbouw/afbraak Venray ewegwijzering John Raadschelders Mariell en Peter Scheres Marian Raadschelders Leo Snellen John Raadschelders T. van Leeuwen T. Donners P. Winters en H. Teunissen P. Winters en M. Houba Ria de Bruyn en Jac Bastiaans Eric Claessens Huub Raassens en Leon Dorssers Annemarie Kleuskens Ton van Schyndel en Eric Fhesen Afd. Limburg C. Beekers Afd. Venray P. Pouwels Dr. S. de Vocht Mariell Scheres Annie Kurver Andre van Osch Jac Bastiaans Twan Jeuken Martien Dupont iterdag 19 juni tarttyd Schaartven tart Fietsen tart lopen erste finish aatste finish rij suit reiking londag 20 juni itarttijd Schaartven Hart fietsen oorkomst centrum tart lopen lerste finish aatste finish •rysuitreiking 1/8 recr. 1/8 trio 1/8 trio 18.30 19.00 19.30 18.37 19.07 19.37 19.05 19.35 20.07 19.25 19.51 20.27 20.10 20.40 21.10 22.00 22.00 22.00 1/4 recreanten 11.00 11.15 11.45 12.20 13.00 14.00 17.00 Olympic Distance 13.30 13.50 14.15 14.47 15.21 16.15 17.00 Zaterdagavond 19 juni en zondag 20 juni staan de gemeenten Venray en Vierlingsbeek weer in de picture met het jaarlijkse triathlon evene ment. Combinatiesportmensen uit binnen- en buitenland zullen ook nu weer aan de start verschijnen. 1/8 trio's en 1/8 individueel. Zaterdagavond om 18.30 uur valt het eerste startschot op het Schaartven in Overloon. De eerste serie van e 1/8 triathlon gaat dan van start Daarna volgt de start van de 1/8 trio-triathlonploegen. Vele ploegen van scholen, bedrijven, verenigingen en families zetten hun beste beentje voor. De meesten komen uit de regio Venray. De afstanden by de 1/8 triathlon zyn: 500 mtr zwemmen, 20 km fietsten en 5 km lopen. Het zwem men gebeurt in het Schaartven, het fietsen over byna verkeersvrije we gen van het Schaartven in Overloon naar het Schouwburgplein in Ven ray, waarna er nog 5 km wordt gelo pen door het centrum van Venray om vervolgens op het Hensenius- plein te finishen. Rond 19.10 uur zullen de eerste fietsers in het centrum aankomen. De eerste finishers worden rond 19.30 uur verwacht. De laatste finis hers worden rond 21.30 uur verwacht Het Schouwburgplein en het Henseniusplein worden door de or ganisatie weer feestelijk ingericht met o.a. terrasjes en er is natuurlijk ook muziek. Bijzonder is dat alle lo pers by iedere ronde door de feest tent lopen en langs de terrassen. De prijsuitreiking vindt plaats rond 21.45 uur (afhankelijk van de laatste finisher). Olympic Distance Om 11.00 uur zondagmorgen starten de recreanten voor hun 1/4 triathlon in het Schaartven in Over loon. Evenals vy de Olympic Dis tance (1/4 triathlon voor wedstrijdatleten) komen deze sport mensen uit binnen- en buitenland. 's Middags om 13.30 uur starten de wedstrijdatleten. Naast veel atle ten van Limburgse verenigingen zal er ook een groep Russische tri- athleten, die vorige week nog in Spanje vertoefde, aan de start ver schijnen. Kanshebbers By de heren zal de strijd gaan tus sen de nationale toppers Maurice Eikmans (Groningen), Edwin van Dordt (Amsterdam). Marco Langen- h ui zen (Eindhoven) en onze regio nale favoriet Henny Freriks (TVRV). Die zit nu in een zware voorberei dende fase. Voor de 1/i triathlon in Middelkerke (België). Andere heren die vermoedelijk ook vooraan zul len eindigen zyn Patrick Jansen (Wamsveld), Paul Wulms en Bas Bastiaans (beide van TVRV). By de dames is onze eigen Franka Jansen hoog favoriet Franka is na haar tweede plaats bi het N.K. Run- Bike-Run in Venray afgelopen zon dag by de Zuid-Nederlandse kampi oenschappen in Waalwijk kampioene 1/4 triathlon O.D. gewor den. Ze zal dus de te kloppen vrouw in Venray worden. Sporthappening Iedereen die de thriathlonsport een warm hart toedraagt wordt uit genodigd om op zaterdagavond en zondag in Venray centrum te ko men kyken en te genieten van een fantastische sport, omlyst door een gezellig en feestelijk randgebeuren. Het gaat dit jaar weer goed met de Venrayse top triatlete Franka Jan sen. Tydens het NK Run Bike Run op Paasmaandag maakte ze een ver dienstelijke comback na een sle pende voetblessure, resulterend in een uitstekende tweede klassering Afgelopen weekeinde werd ze op de 1/4 triathlon Zuidnederlands kam pioene. A.8. zondag zal by de Ven rayse triathlon, opnieuw voor de overwinning gaan. Op basis van haar prestaties is Franka nu zowel voor het EK als het WK geselecteerd voor de Triathlon en voor de Run Bike Run en voor de World Games in Den Haag. In ver band met haar keuze voor de hele triathlon op 4 september in Almere zal ze de EK en WK triathlon laten varen. Wel gaat ze van start in de World Games, de "olympische spe len voor n iet-olympische sporten". Voor 1996 staat in Atlanta de triath lon op de eerste plaats om toege voegd te worden aan die Spelen. Volgend jaar valt hierover een beslissing Franka Jansen maakt sinds no vember 1986 deel uit van de Triath lon Vereniging Regio Venray. Haar sterkste punten zyn het fietsen en het lopen. Op haar zwakste onder deel, het zwemmen, maakt ze ech ter enige verbetering door. De echte resultaten voor Franka kwamen na 1990, toen zy een 40-urige baan by het Vincent van Gogh instituut, inruilde voor een 24 urige baan aldaar. Van dat Vincent van Gogh insti tuut krijgt Franka Jansen dit sei zoen alle medewerking om goed te kunnen presteren. Naast een finan ciële bydrage wordt ook haar wer- krooster aangepast aan haar trainingstyden. Iets waar Franka haar collega's meer dan dankbaar voor is. Verder krygt Franka Jansen dit jaar steun van diverse sponsoren. Zaterdag tydens de 1/8 recreatie ve triathlon zal er ook een gehandi capten team mee doen. Dit team, afkomstig uit Helmond, behoort tot de Nederlandse top en betreft atle ten die deel hebben uitgemaakt van de Nederlandse ploeg tydens de Olympische Spelen voor gehandi capten. Vanuit het Helmondse team is toenadering gezocht tot de Venray se organisatie om deel te mogen ne men met gehandicapte sporters. Iets wat nog maar relatief weinig voorkomt De organisatie heeft dit initiatief van harte toegejuicht Ook gehandicapten behoren immers volledig tot onze samenleving en deze sporters kunnen een stimu lans zyn voor andere gehandicap ten om niet by de pakken neer te gaan zitten. Maar liefst dertien ploegen van de Scholengemeenschap Jerusalem doen a.s. zaterdag mee aan de 1/8 trio triathlon. Veel leerlingen, maar ook docenten, hebben enthousiast de mogelykheid aangegrepen om via deze triathlon, na schooltijd, ook gezamenlijk op sportief gebied aktief te zyn. En voor de meeste geldt dat het meedoen belangryk er is dan het winnen. Een van de do- centenploegen wil dat zelfs op een zeer ludieke manier doen en hult zich daarover nog in het duister. WISSELTROFEE VOOR 8CHOLEN Een stimulans voor diverse scho len om deel te nemen moet de Wis seltrofee voor scholenploegen zijn, die dit jaar voor het eerst uitgereikt zal worden. Doel hiervan is om de triathlonsport ook onder de scho lieren te promoten. Behalve scho len uit Venray zullen ook scholen uit Venlo, Blerick en Weert aan de start komen. elke week nieuws Henny Freriks, die samen met Franka Jansen de paradepaart(jes vormen van de Triathlon Vereni ging Regio Venray is a.s. zondag vast van plan hoog te scoren voor het eigen Noordlimburgse publiek. Eer der dit seizoen presteerde hy in Venray ook al prima, tijdens het NK Run Bike Run, toen hy een schitte rende vijfde plaats behaalde. Hy heeft zich inmiddels al gekwalifi ceerd voor het EK Run Bike Run. la ter dit jaar in Duitsland en voor het WK Run Bike Run in Parfis. Thans bereidt hy zich voor op de hele tri athlon van Middelkerk, die op za terdag 10 juli in België wordt gehouden. De zwakste kant van Henny is het zwemmen. Dit probeert hy op het huidige niveau te houden terwyi hy met het lopen en het fietsen nog verebetering wil realiseren. COIVl POTER vyoRic co VierUngsbMk Loop- en Voet Medisch Advies Centrum TEGELEN Zaterdag 19 juni wordt in Casten ray de tiende Rollebol gehouden. Wat in 1984 als idee van de Verenig de Jeugdclubs Limburg (VJL) werd geboren, is in de loop der jaren uit gegroeid tot een zelfstandig draai end jeugdtrefien voor de regio Noord-Limburg. De VJL is een overkoepelende or ganisatie die in geheel Limburg jeugdclubs begeleidt Met name naar de leiding toe verzorgd zy kur- sussen op allerlei gebied. Een andere taak is het stimuleren van regionale aktiviteiten als Rolle bol. Zeven clubs nemen dit jaar deel, dit betekend dat zo'n 300 kin deren en 100 leidinggevenden op deze dag aktief zyn. Behalve gast heer Castlo zyn dit: Ador (Oostrum), de Hobbits (Kessel), De Lichtboei '75 (Lomm), Jong Arcen (Arcen), de Zonnebloem (Lomm) en de Spring plank (Venray). De deelnemende clubs dragen zelf de organisatie. Iedere club neemt een gedeelte voor haar rekening. Men komt hier voor in de loop van het jaar zo'n 5 a 6 maal per jaar by elkaar. Rollebol wordt op toerbeurt by een van de deelnemende clubs gehouden. Dit jaar is gekozen voor een spel- lencircuit van 52 spelen. Decor is het trapvelcye aan de Pastoor Ver- heggenstraat Daar staan al deze spelen opgesteld. Groot en klein, van groene zeephelling tot pim- pan-pet, van boomstamwerpen tot de beruchte spiraal, van skippyr.iat tot schotjesspringen enz. Via een rouleersysteem worden al deze spe len door alle teams aangedaan. De opening wordt 's morgens om 10.00 uur verricht door Truus "Rie ken. Zy stond zo'n 20 Jaar geleden aan de bakermat van het jeugd ge beuren in Castenray. In haar schuurtje vonden de eerste byeen- komsten plaats. De dag is verdeeld in drie blok ken, elk van ongeveer anderhalf uur. Er wordt deelgenomen door teams van 5 a 6 kinderen, in de leef- tydscategorieen: 6 t/m 8, 9 en 10 en 11 jaar en ouder. Het derde blok eindigt omstreeks 16.00 uur. Vanwege het tieiyarig be staan is een komiek-goochelaar in gehuurd. Deze geeft om 16.00 uur een optreden. Hierna vindt de prysuitreiking plaats. Deze wordt verzorgd door John Versteegen, voorzitter van het Casten rayse Jeugdwerk. Alle -belangstellenden zyn wel kom. De Pastoor Verheggenstraat is in Castenray te vinden door op het kruispunt, by de kerk, vanaf Ven-j ray rechts en vanaf Horst links af te slaan. Dan is het de eerste weg links. Fbto: De vliegende schilder, een spel waarby de jeugd al schomme lend een clownshoofd moet in kleuren.

Peel en Maas | 1993 | | pagina 9