Spanning en sensatie op circuit De Peel Crossen in bossen met Japannertje werd fataal Hotel-appartementen een gat in de markt Trekkerstrek met auto's tijdens 10e dorpszeskamp te Ysselsteyn Mavo neemt afscheid van Peter Poels Castenrayse bevalt op bijzondere wijze van tweeling Ontbijten in De Bleek PEEL EN MAAS Donderdag 17 juni - Pagina 7 ADVERTENTIE Aanschaf levert extra's op EUROPAS AANTREKKELIJKER DAN GEWONE BANKPAS Ruim driekwart van alle Nederlanders heeft een pasje met pln-code. Veel mensen hebben er een waarmee ze alleen In Nederland geld uit de auto maat kunnen halen, vaak nog alleen maar bij de eigen bank. Ze hadden be ter voor een Europas kunnen kiezen, omdat je daar veel meer mee kunt doen. Je kunt er bijvoorbeeld in heel Europa geld mee opnemen. Ook la er binnenkort in het buitenland vla betaalautomaten mee te betalen. Voor mensen die nu hun bankpas omruilen In een Europas heeft de Rabobank een aardig presentje In petto. In het buitenland heb je niks aan een bankpas voor nationaal gebruik, terwijl Europashouders gebruik kunnen maken van bijna 60.000 geldautomaten die in heel Europa zijn opgesteld. En dit aantal breidt zich in snel tempo uit. In alle belangrijke Europese (vakantie)landen zijn de apparaten ruimschoots aanwezig. Of je nou Portugal neemt, Oostenrijk of Italiè; met de Europas is 24 uur per dag geld op te nemen. In alle bekende vakantiegebieden en nagenoeg alle steden is een groot aantal apparaten opgesteld. Vijf minuten lopen en je komt er een tegen. Ook in 'uithoeken' als bijvoorbeeld Cyprus of Israël zijn geldautomaten te vinden. Daar waar ze niet aanwezig zijn, is gebruik te maken van de aloude eurocheques. Gratis De goedkoopste Europas kost jaarlijks 117,50. Maar mensen die nü een Euro pas aanschaffen hebben een aanzienlijk voordeel. De Rabobank brengt deze nieuwe aanvragers namelijk voor 1993 helemaal geen kosten in rekening. Bo venop dit gratis gebruik, krijgt iedere nieuwe Europashouder van de Rabobank als extraatje ook een Museumkaart. Deze museumpas, die tot eind 1994 geldig is, kost normaal gesproken veertig gulden per jaar. Honderden musea, waaron der ook openlucht musea, zijn gratis te bezoeken en zo vaak u maar wilt. Overstappen Het is heel eenvoudig om over te stappen van een bankpas met beperkte moge lijkheden naar de Europas. Een bezoekje aan de bank is voldoende; u onderte kent het aanvraagformulier en binnen twee weken krijgt u bericht thuis dat de Europas klaar ligt. Als u deze ophaalt levert u de oude bankpas in. Voor meer informatie kunt u terecht bij de Rabobank bij u in de buurt. voor uw CETTING- FORVULJI kerij •'van den ^munckhof bv grotestraat 68 vènray tel. 04780-82727 Twee jongens uit Ysselsteyn had den het ondekt! Crossen met een Japannertje in de bossen, dat was pas crossen. Een Japannertje is een gemotori seerde vierwieler die in de bouw wordt gebruikt voor het vervoeren van materialen op korte afstand. Omdat die vierwieler een groot mo torvermogen heeft is dit voertuig uitermate geschikt om daarmee op oneffen terrein te crossen. De snel heid bedraagt overigens maar 16 km. De 15-jarige bestuurde vorige week woensdag deze vierwieler en zyn 14-jarige vriend waren aan het crossen in de bossen rond de Bakelsedyk-Ossendyk. Dat ging fantastisch, totdat het voertuig in een slip raakte. De jongste knaap sprong van dat voertuig en kwam goed terrecht Ook de bestuurder sprong er vanaf, maar hy belandde tussen het spatbord van het voer tuig en een boom. Hy liep daarbij een zeer diepe vleeswond op. Zijn vriend bedacht zich geen moment, trok z(jn t-shirt uit en bond het hevig bloedende been van z(jn vriend af. H(j startte vervolgens het voertuig en met veel stuurmanskunst vervoerde hy zyn vriend naar de bewoonde wereld, waar alarm werd geslagen. De am bulance vervoerde vervolgens de gewonde naar het ziekenhuis. De wond was dusdanig diep dat opera tief moest worden ingegrepen. Een hotel runnen is alles behalve stilzitten en afwachten. Zeker nu in het Noordlimburgse het aantal ho telaccommodaties sterk uitbreidt. Hay Voermans van hotel Wieënhof voorziet voor de komende jaren een overcapaciteit aan hotelkamers en is nu met een alternatief op de markt gekomen. Naast het verhu ren van hotelkamers, kan men by de Wieënhof ook terecht voor het huren van twee-kamer apparte menten. COMBINATIE In den lande is het verhuur van appartementen door hotels niet vreemd. Vaak is het dan wel zo dat alleen appartementen verhuurd worden en er geen hotelkamers meer by zyn. De combinatie hotel kamers en appartementen treft men alleen incidenteel aan de Ne derlandse kust aan. Voor deze hoek van Nederland is dit initiatief van Hay Voermans dus uniek. "Ik zie hier dan ook wel toekomst in" laat hy ons weten. "Met name voor de zakenwereld is dit een gat in de markt. Mensen kunnen hier sla pen, maar ook 's avonds in een rustige omgeving werken. Iets wat op een normale hotelkamer nauwe lijks kan vanwege de ruimte." VIJFTIEN STUKS De appartementen zyn zeer luxu eus ingedeeld. Naast het slaapge deelte, dat gelyk is aan de hotelkamers, is het verblyfsgedeel- te voorzien van een zithoek, bu reau, eet/vergadertafel en verder is er een stereo-installatie, video, tv en cd-installatie aanwezig. Niet onbe langrijk is de complete keuken waa rover de appartementhuurder beschikt "De klant is dus van alle gemakken voorzien", legt Hay Voer mans uit "Hy kan dus zelf op zyn appartement voor zyn eten zorgen, maar hy kan ook volledig gebruik maken van de hotelfaciliteiten". Momenteel telt de Wieënhof vier van zulke appartementen. De plan ning is om er in totaal vyftien te realiseren. Het aantal hotelkamers wordt hiermee wel gereduceerd van 51 naar 36. VOORDELIG Volgens Hay Voermans zijn deze appartementen zeer voordelig voor de grotere bedryven, die vaak voor medewerkers huizen moeten hu ren, met alle kosten van dien. "Zo'n appartement wordt nu gehuurd voor de periode dat een bedryf dat appartement nodig heeft". Een andere mogelijkheid voor be dryven is om een appartement en enkele hotelkamers te huren, als meerdere personen ondergebracht moeten worden. "Dan kunnen zy toch in de avonduren gezamenlijk werken of ontspannen in een eigen ruimte". STAP Voordat Hay Voermans deze stap zette heeft hy afgelopen jaar "proef' gedraaid. We hadden een ruimte beneden ingericht Dat ap partement heeft een bezetting ge had van ongeveer 80%, wat Hay Voermans uitzonderlijk hoog noemt Volgens hem geeft dit aan dat er wel degelijk een markt is voor deze vorm van verhuur. Het is mogelijk nog nooit voorge komen dat een bevalling van een tweeling op twee plaatsen plaats vond. De eerste in de ambulance op de snelweg van Nymegen naar Am- hem, de tweede in ziekenhuis Rijnstate in Arnhem. Er tussen la gen 37 min. Sinds pinksteren was de 31-jarige in Castenray wonende Maijo van Stiphout opgenomen in het Venray- se ziekenhuis, omdat haar vliezen vroegtydig waren gebroken. De maandag daarna begon Marjo te klagen over buikpijn, maar de dienstdoende gynaecoloog vond het niet nodig maatregelen te ne men, behalve het aanleggen van een infuus en maar rustig af te wachten. Volgens de in Ven ray be handelende gynaecologen was Mar jo nog geen 30 weken zwanger. Maar Maijo zag het niet zo zitten en haar man, de pluimveeverzorger Frank van Stiphout vertelde dins dag zyn collega's, dat hy er niet van zou opkijken als hy zou worden ge beld om Maijo naar een ander zie kenhuis te brengen voor de bevalling. In de nacht van dinsdag op woensdag had de assistent het ver moeden dat het niet goed was en hy schakelde de gynaecoloog in, dat hy het gevaarlijk vond. Besloten werd op woensdagmor gen om Maijo naar een ander zie kenhuis over te brengen. Omdat zowel in Nymegen als in Maastricht geen plaats was op de neonatale in tensive care werd gekozen voor het AMC in Amsterdam. Het besluit werd om 11.30 uur aan de aanstaan de moeder verteld. Ik zei nog tegen de behandelende artsen dat ik Am sterdam nooit zou halen, want ik had toen al forse weeën. De artsen stelden haar gerust met de medede ling dat de reis naar het AMC slechts vyf kwartier duurde. Maijo kreeg gelyk, want op de snelweg tussen Nymegen en Am- hem kon ze het niet langer meer uithouden. In de rydende ambu lance werd om 14.45 uur de 1990 gr wegende Bram geboren. In het Arn hemse ziekenhuis Rynstate werd op dat moment yiings alles in ge reedheid gebracht om bystand te verlenen by de komst van het twee de kincy'e. Precies 37 minuten later kon Dr. Kloosterman de 35 gr zwaardere Roy in zyn armen hou den. Dr. Kloosterman was zeer te spreken over de wyze waarop het ambulancepersoneel de bystand had verleend in de ambulance. Dr. Kloosterman was wel verbaasd dat de zwangerschapsduur volgens de Venrayse artsen 30 weken was. Hy meende zeker dat de zwanger schapsduur 33 weken was. De trotse vader was om half twaalf in kennis gesteld dat zyn echtgeno te naar het AMC zou worden ge bracht voor verdere behandeling. Hy nam afscheid in het Venrayse ziekenhuis en ging in gezelschap van zyn schoonmoeder met de auto Zondag 20 juni a.s. staat in Ys selsteyn alweer de 10e dorpszes kamp op het programma. Dit evenement werd 10 jaar gele den opgezet door de KPJ van Ys selsteyn, met als doel meer bekendheid te krijgen en daardoor een groter ledenaantal te kunnen opbouwen. Het eerste jaar werd voorzichtig opgezet Twaal ploegen streden toen om de wisselbeker. Het bleek een enorm succes te zyn en het evene ment groeide in de jaren daarop flink. Na 5 jar bleek de organisatie van dit gebeuren te groot voor de nog 7 leden van de KJP, want op zo'n zeskamp hadden ze ongeveer 60 vrijwillige medewerkers nodig om alles goed te laten verlopen. Carnavalsvereniging De Piëlreus heeft de organisatie toen over genomen. Het zeskampcomité is er weer in geslaagd om een prachtig program ma in elkaar te zetten. De dat begint om 11.00 uur met een défilé van de 14 groepen naar het wedstrijdter rein. Daar zullen om 11.30 uur de spellen beginnen. De mooiste en spectaculairste spellen van de afge lopen 10 jaar komen aan bod, waar onder: vrachtwagen trekken, ballon prikken, klepelhangen en natuurlijk de zeephelling. Als pauze opvulling heeft de orga nisatie een trekkertrekwedstrijd voor personenwagens weten te strikken. Deze uit Friesland af komstige groep is voor de eerste maal op Limburgse bodem. Dit be looft een zeer spectaculaire show te worden. Na dit gebeuren stryden de ploe gen om het touwtrekken op hun naam te schrijven. Als afsluiting is er nog koeschie- ten voor het publiek. Een stuk grond wordt ingedeeld in honderd gelijke vakken. In welk vak de koe schiet wint de eigenaar van dat be wuste vak een prys. Omroep Venray zal de gehele dag door met reportages dit spectakel opluisteren. De zeskamp vindt plaats op het evenemententerrein gelegen aan de Peter Janssenweg nabij de LLTB. Vorige week miste U de foto van f het winkelend publiek in De Bleek. I Daarom deze week twee foto's van I mensen, die op 17 juli a.s. deel mo gen nemen aan het grote ontbyt dat I door de winkeliers in De Bleek wordt georganiseerd. De op de foto's I omcirkelde personen dienen zich I te melden bij Young Hair Shop in ~e Bleek, waarna zy meer informa tie over het ontbyt zullen ont vangen. De deelnemers aan het ontbijt maken bovendien nog kans op een gratis rondvlucht in een helicopter boven Venray. Bovendien hebben de winkeliers in De Bleek nog di verse akties op touw gezet, waarmee ook een rondvlucht te verdienen valt. Na een ryk docentschap (vanaf 1956!) gaat Peter Poels een definitie ve punt zetten achter zyn onder wijsloopbaan. In 1931 ziet Peter het eerste le venslicht, als een van de telgen van de Venrayse familie Poels uit de Grotestraat Als jongeman gaat hy naar de Venrayse Mulo, de school waarvan hij nu als docent afscheid gaat nemen. De Mulo-opleiding wordt gecom pleteerd door de HBS in Venlo. Ver volgens gaat Peter in militaire dienst. Hy vindt zijn eerste betrek king op een internationaal handels kantoor in Amsterdam. Onvoorziene ontwikkelingen op kantoor brengen hem ertoe een spoedcursus onderwijzer te gaan volgen. Op 1 september 1956 begint Peter zijn loopbaan op de St, Aloysius- school te Tegelen, gevolgd door de St Martinusschool te Venlo. In 1962 komt hij naar zijn geboorte dorp terug en versterkt hy het team van de Dr. Poelsschool. In 1964 be landt Peter op. de RK Muloschool voor Jongens en Meisjes. De school mag van zyn kwaliteiten gebruik maken maken tot augustus 1993. Zyn onderwijsbevoegdheid heeft hij begin zestiger jaren uitgebreid met aktes voor de vakken Engels, Duits en handelskennis, nadat hy de hoofdakte A B had behaald. In 1989, als Peter 25 jaar aan de Mavo verbonden is, maakt hij ge bruik van de DOP-regeling, die hem de mogelijkheid biedt zyn lestaak te verminderen. Nu, in 1993, komt de VUT in zicht, die zyn onder wijsloopbaan afsluit. Péter Poels heeft als een vakbe kwaam leraar, een groot deel van de Venrayse jeugd met name in de vak ken Duits en economie heel wat kennis meegegeven. Energiek, en thousiast heeft hy al die jaren les gegeven, waarby zijn vitaliteit en geestdrift met het klimmen der ja ren altyd gebleven zyn! Zelfs in dit laatste schooljaar is zyn interesse in de school voor meer dan 100% aanwezig! Ook in buitenlestaken heeft Peter Poels zyn mannetje gestaan; by alle examenklaskam- pen (bijv. wadlopen, kayaken, Lon don) is hy steeds een onmisbare collega geweest. Gedurende een tiental jaren heeft hy als School-practicum-docent studenten van de lerarenopleiding begeleid. Gedurende 15 jaar heeft hy de fi nanciële administratie van het Boe kenfonds verzorgd. Betrokkenheid by zyn Mavo is wellicht de hel derste typering van Peters loop baan. Ook naar het team toe is hij steeds een markante persoonlijk heid geweest. Hy geeft een duidely- ke stempel gedrukt op de ontwikkeling van de school. Zijn belangstelling neemt niet af, inte gendeel! Dit moge blijken uit het feit dat hy, zelfs enkele weken voor zyn afscheid, op enthousiaste wijze leiding geeft aan een commissie die de inrichting van de school voltooit Zo nadert nu het moment waarop Peter afscheid neemt van een on derwijsloopbaan die zo veel goeds heeft gebracht voor duizenden jon gens en meisjes en zeker ook voor hem zelf. Het is immers heel fijn om te zien dat iemand zo'n plezier in zijn werk heeft! Het afscheidsfeest wordt intern, met team en leerlingen gevierd. Namens alle jongens en meisjes en zal zyn (oud) collega's, bestuur en ouderraad zal dan de dankbaar heid worden geuit voor de manier waarop Peter zyn idealen naar leer lingen en ouders toe vorm gegeven heeft. v <?rc*-+< S 26 EN 27 JUNI Uit volière Door het doorknippen van het gaas van een op een inrichting staande vogelvoière werd een prachtige Rosella (dwergpapagaai) weggehaald. Juist voor de regelma tige bezoekers van die volière is dat een groot verlies. naar Amsterdam. Tben hfi arriveer de op de EIIBO afdeling van het AMC en vroeg naar de kraamafde- ling werd h(j vricndelfik verzocht even te wachten. Er verscheen een arts die hem mededeelde dat z(jn echtgenote niet in Amsterdam was, maar in het Rynstate ziekenhuis in -Arnhem en bevallen was van twee zoontjes. Kinderen en moeder maakten het goed. Om 18.00 uur arriveerde hfi in het Rijnstate ziekenhuis in Am- hem en daar kreeg hfi te horen hoe zijn vrouw geschiedenis had ge maakt en door van een tweeling te bevallen op twee plaatsen. Vrijdag thuis Nu, byna een week later, verklaarde de trotse vader ons dat het met Mar jo en de tweeling Bram en Roy goed gaat Als alles zo goed door bfijft gaan, dat zal vrijdag de tweeling naar het Venrayse ziekenhuis wor den overgebracht, waar ze totdat z(j het normale gewicht hebben ver pleegd zullen worden. Beide krygen al de fles, wat even eens een uitzondering is en bewijst hoe goed het gaat Ook Maijo mag dan naar huis. Nu alles weer rustig is en de span ning weg is, raakt vooral Maijo er maar niet over uitgepraat dat ze ge schiedenis heeft geschreven, maar ze hoopt het geen tweede keer meer mee te hoeven maken. Dan zal ze er op staan dat andere maatregelen ge nomen worden en niet op het laat ste moment een afstand moet worden afgelegd van bfjna 170 km. Ze is erg goed te spreken crver de begeleiding van het ambulanceper soneel'en de opvang in het Rijnsta te ziekenhuis in Arnhem, maar geen dag langer dan nodig is, wil ze daar verblijven en het liefste zou ze zo gauw mogefijk teruggaan naar hun huisje aan de Horsterwcg in Castenray. Tydens de internationale autospeedway-races op circuit De Peel te Venray op zondag 20 juni a.s. belooft het publiek de grote win naar te worden. Niet alleen zal de Stockcar-Formule 1, die geldt als de koningsklasse van het hedendaag se autospeedway, aan de start ko men, maar tevens geven ook de Saloon-Stockcars en de Standaards acte de présence. De Stockcar-Formule 1 strydt de ze autosportdag om belangrijke punten voor het Open Nederlands Kampioenschap in deze klasse. Of schoon Piet Keyzer uit Helmond momenteel met een redelijk grote voorsprong aan de leiding gaat, is het geenszins zeker dat hy na af loop van dit seizoen de grote beker mee naar huis mag nemen. Welis waar rijdt de Helmondenaar dit jaar de sterren van de hemel, toch moet hij rekening blyven houden met de steeds meer opkomende concurrentie. Het meeste gevaar komt hierby van de broers Arie en Martin Verhoef uit Pijnacker. Voor al Martin heeft een bijzondere band met het circuit in Venray, waar hy historie schreef door de eerste Stockcar-Formule 1 wedstryd op deze baan te winnen. Zyn broer Arie, die dit seizoen zijn debuut maakt in deze klasse, presteert eveneens opmerkelijk. Zyn blauwe auto is volledig nieuw gebouwd, waardoor de afstelling nog niet he lemaal optimaal is. Aangezien deze wagen elke wedstryd beter gaat ry- den, mag een verrassing dan ook niet worden uitgesloten. Ook de bei de Limburgers, Joss Bouwels en Henny Cuppens uit Weert, behoren met Smokey Chris Bimmel uit Heerhugowaard tot de kanshebbers op de overwinning. Dezelfde spanning doet zich voor bij de Standaards. Het basiselement van deze groep is dat de deelnemen de voertuigen allen aan elkaar ge lyk zyn. Verder zyn de mogelykheden om de auto's meer motorvermogen en een betere weg- ligging te bezorgen sterk beperkt Dat in tegenstelling hiertoe de vei ligheidseisen op een hoog plan staan geeft aan, dat er in deze klas se vaak aanrijdingen tussen de rij ders onderling plaatsvinden. De belangrijkste namen by de Stan daards zyn Sjeng Smidt uit Nyme gen en Wim Schut uit Dordrecht waarby ook de kansen van Kars Karssen uit Heukelom niet uitge vlakt mogen worden. Een hele andere klasse vormen de Saloon-Stockcars. Deze volledig bepantserde auto's voeren niet de stryd om de hoogste snelheid of de winst, maar om degene die nog rij dend aan de finish komt. Aange zien in deze groep van auto's alles toegestaan in, kan iedere deelne mer een forse duw richting van grail of binnenterrein van een tegenstander verwachten. Als enige regel geldt de bepaling dat de wa gens zich niet tegen de rijrichting in mogen begeven. Begrijpelijker wijs is het onmogelijk om een uit spraak over de winnaar te doen doordat iedere koploper het risico loopt van de baan gereden te worden. Naast deze drie klassen komen deze zondag ook de ranke Formule Tbyota's met de regionale topry der Henk Hanssen uit Horst, de felle kleine Stockrods met Iluub Litjens uit Panningen en Ger Trienes uit Helden en de altyd weer verbazend snelle Achteruitrijders aan de start. De wedstrijden op circuit De Peel beginnen om 13.00 uur.

Peel en Maas | 1993 | | pagina 7