BROEK GRATIS Raadslid Jansen bekritiseert openbare uitspraken van burgemeester Waals Canon kleur 5ö copieën Asteria Vlaai of bollen Wist u dat Bij aankoop van een kolbert (heren kollektie) leldig tot vaderdag aJONDERDAG 17 JUNI 1993 Nr. 24 HONDERD VEERTIENDE JAARGANG COVlNET .VIJNtóDFIANKENGROEP Venray llcnst'iiiiisslraal 1 04780-81801 PEEL EN MAAS j JITGAVE: DRUKKERIJ VAN DEN MUNCKHOF B.V. - VENRAY MfCCISDI A V\ WAAD WEkIDAV Ckl AMTCUlUr Advertentieprijs: 35 ct. per mm - Abonnementsprijs per half jaar 15.00 WECIVDLAI/ Vvvll VEPIIVAV E PI VPIUE VINU Abonnementsprijs buiten de regio f21,00 uitsluitend bij vooruitbetaling irotestraat 68 - Postbus 1 - Tel. 04780-82727 - Fax. 04780-10916 "Iedereen heeft het recht op zyn eigen meningt Ik gun U de uwe. Maari ik zou U willen vragen minder op te treden als criticus van onze samenleving en meer als de bindende factor die een burge meester, staand boven de partij en, kan zyn." Dat vroeg raadslid Twan Jansen (fraktie voorzitter van de PvdA) afgelopen maandag aan het einde van de commissie algemene zaken aan burge meester Waals. Tijdens de rondvraag uitte Jan sen felle kritiek richting burge meester, voor wat betreft diverse uitspraken die de burgemeester in het openbaar gedaan heeft, en die hem, maar ook andere men sen, in het verkeerde keelgat zijn geschoten. De PvdA- fraktievoorzitter had overigens geen kritiek op het verdere funk- tioneren van de burgemeester. "Er is de laatste jaren veel, ten goede van Venray, veranderd", al dus Jansen. BIG MOUTH "By het lezen of horen van som mige van uw uitspraken moet ik onwillekeurig wel eens denken aan de Amerikaanse smeekbede "And Lord, please help me keep my big mouth shut!", begon Jansen zyn kritiek. Volgens hem wordt door opmerkingen over afwezigheid by manifestaties, het intelligentieni veau van de Raad of een raadslid dat stomme uitspraken doet, het beeld gevoed van een gemeenteraad die tekort schiet, vooral uit is op eigen belang en een passieve opstelling verkiest. Hy verwees daarby naar 'een artikel in ons blad, naar aanlei ding van de Sprank-perikelen, waa rin de gemeenteraad als een Een groepje bewoners van Brukske II is een actie gestart naar aanleiding van de voorne mens in Structuurvisie Brukske. Met name de plannen om circa 120 woningen 'op de kop' van de straten af te breken en even verde rop weer te herbouwen hebben de bewoners verontrust Twee initia tiefnemers hebben de bewoners van de betrokken panden in de wyk een brief geschreven waarin ze hen oproepen een speciale by- eenkomst te bezoeken. Alle woningen aan de grote groenstrook midden in Brukske II afbreken en vervangen door 'omge draaide' nieuwe mag nooit gebeu ren vinden de schryvers, Karei Gaal en Michel van Ryt, beiden uit de Spinetstraat 'Het is een onzinni ge geldverkwisting', schryven ze verder. Omdat het duo meent dat veel medebewoners van de kopwo- ningen niet eens goed weten wat er wellicht staat te gebeuren, gezien de matige belangstelling op de informatie-avond van vorige week woensdag hebben Gaal en Van Ryt de brief opgesteld. 'Uw woning wordt met de sloop bedreigd, schry ven ze. De brief drukt de bewoners op het hart de speciale informatie avond voor de betrokkenen te be zoeken. De gemeente heeft toege zegd die te beleggen, voorafgaand aan de overige straatbyeenkomsten waarin de Structuurvisie op details wordt toegelicht. Een exacte datum voor de byeenkomst is nog niet bekend. Geruchten Sloop van de woningen die liggen tussen de straten en de centrale groenstrook in Brukske II is één van de suggesties die bureau BRO uit Vught doet in de door haar ge maakte Structuurvisie voor de wijk. De bedoeling .daarvan is om de wyk wat opener te maken en verbindingen via de groenstrook tot stand te brengen. Volgens Gaal twyfelen veel bewo ners aan die redenen. "De mensen kunnen niet geloven dat de ge meente zo'n operatie alleen maar uitvoert om er een paar stukken groen by te krijgen". Die twijfels zyn weer de basis voor allerlei ge ruchten. Zo worden de plannen in verband gebracht met de aanwezig heid van asbest in de dakbedek king van woningen in Brukske II. Gaal heeft tydens de informatiea vond vorige week daarover vragen gesteld. De gemeente heeft toege zegd te laten onderzoeken of er in derdaad kankerverwekkend asbest in de dakplaten verwerkt zit Cees Stegenga van bureau BRO in Vught hoorde op de informatie avond voor het eerst van eventueel Tivan Jansen: "Uitspraken van Waals voeden tiet beeld dat de Raad tekort schiet" stelletje ja-knikkende grijze mui zen werd omschreven. ARROGANTIE Volgens Twan Jansen stralen sommige uitspraken van Waals een bepaalde arrogantie uit Dat bly kt volgens Jansen ook uit een artikel van Waals in Oogmerk (het perso neelsorgaan van de gemeente): "Het bestuur is goed, alleen de berichtge ving deugt niet" schreef Waals daar in, waarmee hij de plaatselijke media hekelde. "Met goede inten ties en prima doelstellingen wordt echter nog geen goed beleid ge voerd" aldus Jansen. "We moeten juist bly zyn dat er een pers is die asbest in de daken. Hij verzekert dat de aanwezigheid ervan in geen geval iets te maken heeft met de door het bureau gemaakte voor stellen. Racebaan Maar sloop van de woningen heeft meer negatieve gevolgen me nen de initiatiefnemers. "Via die nieuwe woonblokken worden stra ten die nu doodlopen met elkaar verbonden. Een hele ry crossbanen voor met name brommers", zegt Mi chel van Rijt. Hy meent ook uit het plan af te kunnen leiden dat door de nieuwe woonblokken liefst vier verbindingsroutes-onstaan in oost- westelyke richting, twee voor snel- en twee voor langzaam verkeer. Daarmee worden sluiproutes ge creëerd, die de wyk met name voor kinderen er niet veiliger op maken. Volgens de heer Stegenga trekt Van Ryt echter een verkeerde con clusie en is er geen sprake van vier verbindingsroutes. "De woningen op de kop van de straten worden net als nu ontsloten via de achter kant. De oost-westverbinding loopt nagenoeg via huidige tracé. Het wordt een soort woonstraat met de status van woonerf of 30-km zone. Er mogen auto's komen, maar lang zaam verkeer heeft de prioriteit", al dus Stegenga. "Langs de voorzijde van de huize komt alleen een voet pad". Ook de suggestie dat de oost- westverbinding noemt de man van BRO wat overtrokken. "We ver wachten wat verkeer van de ene naar de andere woonhof, maar niet meer. Bovendien krijgt de straat geen verbinding met de ringweg in het oosten en het centrumgebied in het westen. Van een dooigaande sluiproute kan dus geen sprake zyn". In het algemeen zyn Gaal en Van Ryt niet negatief over de Structuur visie. "Er moet wat gebeuren in Brukske II", beamen ze. De voorstel len van BRO gaan de bewoners ech ter rijkelijk ver. "Als je het stuk openbaar groen achter de tuinen aan de bewoners geeft, zorgt voor een uniforme afscheiding met een poort die toegang geeft tot een voet pad, dan ben je er ook". Een beter onderhoud van het overblijvende groen en een verplichting voor de huurders om hun tuin fatsoenlijk te onderhouden zou ook helpen. het vergrootglas legt op onze mis sers en uitglijders. Veeleer zouden we onszelf moeten afvragen, of we het beleid wel goed verkopen en of we ons oor voldoende te luisteren leggen by de burger." TEGENSTRIJDIG Volgens Jansen zyn bepaalde op merkingen ook tegenstrijdig "In uw visie is de lokale politicus de stem des volks. Als iemand de stem des volks vertolkt, wordt die opmer king als "stom" van de hand gedaan". Jansen gaf verder aan dat de op merkingen van Waals by diverse gelegenheden sentimenten op die vooroordelen versterken en het ver trouwen in de politiek schaden. "Zy leiden ook tot het verlies van het morele recht tot het doen van oproepen aan de Raad". OPENBAAR Na de kritiek van het PvdA- raadslid, sloot burgemeester Waals de vergadering (die op dat moment toch was afgelopen), en vertrok zon der commentaar. Op de vraag waa rom Twan Jansen zyn kritiek openbaar spuide en niet in beslo tenheid wilde afdoen, antwoordde deze dat hij hierover lang heeft na gedacht. "Waals doet zyn uitspra ken in het openbaar. Het zyn met name die uitspraken die by het pu bliek bly ven hangen. Daarom heb ik besloten om myn kritiek in het openbaar kenbaar te maken". Of hy daarmee de juiste weg be wandeld heeft, wist Jansen zelf ook niet Zyn collega fraktievoorzitters wa ren tamely k overdonderd. De he ren Janssen (WD) en v.d. Vorle reageerden niet afwijzend op wat Jansen had gezegd. "Maar dat wil niet zeggen dat ik het met hem eens ben" aldus Leo Janssen. Hij, v.d. Vorle maar ook Martinet Roling (Samenwerking) gaven aan dat zy zulke kritiek eerder op een andere wijze, en op een ander moment (in beslotenheid), geuit zouden hebben. Zowel Dhr. v.d. Ven (CDA) alsook burgemeester Waals wilden nog geen commentaar geven. Beiden willen, ieder voor zich, eerst een gesprek met Twan Jansen aangaan. In de Keulsche Pot fondue-, gourmet- en specialiteiten restaurant, nu met uniek terras Voor informatie of reservering TEL. 04781-41774 HOLTHESEDIJK 2 OVERLOON Pincode bij pasje Hoe een 30-jarige inwoonster haar bankpasje met daarby een briefje met haar pincode, vorige week is kwijtgeraakt, kon ze niet verklaren. De vinder van dat pasje met de pincode heeft inmiddels van die wetenschap gebruik ge maakt, om tot drie maal toe by de bank 500,- op te nemen. uur fotoservice VEHGROTING IN Hotel Restaurant nodigt u uit voor... Weekmenu ZEECHLh Heerlijk gemeten van een uitgebreid buffet mei luxe broodsoorten, koude cn warme specialiter ten zoals Hors d'Oeuvres, fijne vissalades en fris se groentesalades Heerlijk warme vleesschotels ract rijst en aardappe (garnituren. Ter afsluiting een feestelijk dessert cn voor Uw kinderen een ijsje met verrassing. Tijdens de Peel brunch ser veren wij onbeperkt koffie, thee en melk. Prijs 29,50 kinderen t/m 12 jaar 15,00 Reserveren gewenst! mader-enlrecócc met Heldere tomatensoep met dragon Tknme eendeborct met gebakken champignons Sr Aardbeienijs met slagroom Hotel Asteria Venray Maasheseweg 80a, 5804 AD Venray Inlichtingenen reserveringen; Tel. 04780-11466 f#lVAN DE KAMP ASSURANTIËN telefoon 04780-87575 llmbuGjse. koffie met1 vla* of bo$S(J)Q. boller) wij ook schroeven en spijkers verkopen De Progressieve Kombi natie, een politieke party in Vierlingsbeek weet het niet meer. Moeten ze nu by de koffie Limburgse vlaai gaan pak ken of nog de Bossche bollen, getui ge bovenstaande tekening in hun infoblad afgelopen week. Wat ze wel weten is dat het huidi ge gemeentebestuur niet stil moet blyven zitten. Dit als reaktie op een gemeentelijk rondschrijven waarin het gemeentebestuur van Vierlings beek er vanuit gaat dat Vierlings beek zelfstandig zal blijven. Geen woord wordt er gerept over het feit dat de Tweede Kamer een zelfstan dig Vierlingsbeek niet wenselijk acht. Geen woord over het feit dat beide provinciebesturen samenvoe ging van Vierlingsbeek by Venray moeten gaan onderzoeken. De PK uit nogal wat kritiek naar het gemeentebestuur. "Regeren is vooruit zien. De gemeente Vier lingsbeek kiest voor afwachten: het komt allemaal wel goed. De Tweede Kamer denkt daar echter anders over en Venray (maar ook Boxmeer) zal ook alles in het werk stellen om Vierlingsbeek in te lijven" aldus de PK in haar infoblad. "Regeren is vooruitzien. Wie blyft afwachten kan straks alleen maar achteruit zien". Dat er geen vooretellen z(jn geko men om de gehele gemeente Vier- lingsbeek by Boxmeer te voegen achte de PK een eigen succes, door de di rekte contacten van deze party met Den Haag. Het feit dat de zelfstandigheid van Vierlingsbeek nu toch nog in het geding is, is vol gens de PK het gevolg van de arro gante houding van provinciale CDA-politici. De oorspronkelijke plannen zouden nl. een uitbreiding van de gemeente Vierlingsbeek be tekend hebben met Stevensbeek, Oploo en Westerbeek. Een CDA- lobby wist dit volgens de PK te voorkomen. Transportcentrum 8 Boxmeer nabij AC-restaurant R.w. A77 Tel. 08856-2626 fax 08856-2033 Uw vertrouwde adres JOHN'S JEANS SHOP .Grotestraat 76 Venray Toc» CJ bii REISBURO R0TTINK nü SPECTACULAIRE KINDERKORTINGEN op VLIEGVAKANTIES alle kinderen van 2 t/m 16 jr. naar vele Olympia-app. in Griekenland en Portugal j^etalen 595,- D*» bij 2 volbetalenden ongeacht de relsduur ook in het hoogseizoen alle R0TTINK REISBURO'S tel. 04780-85252 Henseniusplein 4a Venray

Peel en Maas | 1993 | | pagina 1