Programma Muziekfeesten 1-2-3-oktober 1993 Een stukje Oostrumst geschiedenis Programma Peeltoernooi 1993 OOK PEEL EN MAAS Donderdag 10 juni - Pagina Zaterdag 19 juni Drumband-toernooi 13.00 uur Drumband Fanfare 'Semper Avanti' Grashoek Instrukteur dhr. Louis Gommans. Aantal leden 14. Klassering 3e Divisie. Inspeelwerk: le Concertwerk: Short and Snappy van Eric Crauwels; 2e Concertwerk: Drumphonic van Henk Mennens. 13.20 uur Drumband Koninklijke Harmonie 'Euterpe' Venray. Instrukteur dhr. H. van Leeuwen. Aantal leden 12. Klassering 3e Divisie. Inspeelwerk: Brasilia van JJ.M. Stoffels, le Concertwerk: Starting Drumstiry: 'Ibmasso Bruch van Leon Camp; 2e Concertwerk: Bossacha van Henk Mennens. 13.40 uur Drumband Koninklijke Harmonie 'Concordia' Panningen. Instrukteur dhr. Piet van Montfort Aantal leden 18. Klassering 2e Divisie. Inspeelwerk: Percussion Parade van. le Concertwerk: Drums in Latin style van J.G. Schroen; 2e Concertwerk: Bokkenrijders van J.G. Schroen. 14.00 uur Drumband Harmonie 'St Joseph' Nederweert Instrukteur dhr. Jo Beckers. Aantal leden 22. Klassering 2e Divisie sektie A-B. Inspeelwerk: Bocoa van G. Senden. le Concertwerk: Wirl wind van Jos Stoffels; 2e Concertwerk: Burcht van Haren van Eric Crauwels. 14.20 uur Drumband Kerkelijke Fanfare 'St Willibrordus' Neerkant. Instrukteur dhr. Piet van Montfort Aantal leden 13. Klassering 2e Divisie. Inspeelwerk: The young matador van Jos Stoffels, le Concertwerk: Kom- plex van Kees Nijsse; 2e Concertwerk: Second life van H. Kluytmans. 14.40 uur Drumband Harmonie 'Sub Matris Tutela' Oostrum. Instrukteur dhr. Pieter Poels. Aantal leden 25. Klassering 2e Divisie sektie A-B. Inspeelwerk: Samba Brasiliana van Jos Stoffels, le Concertwerk: Liberty drums van Charles van Zanten; 2e Concertwerk: Divertimento Latino van Leon Camp. Uitslagen. 15.15 uur Drumband Muziekvereniging 'Eendracht' Melderslo. Instrukteur dhr. Wiel Peetere. Aantal leden 17. Klassering 2e Divisie sektie A-B. Inspeelwerk: Three percussion dances van Koos Schroen. le Concertwerk: Divertimento Latino van Leon Camp; 2e Concertwerk: Moray firth van Koos Schroen 15.35 uur drumband 'St. Joseph' Someren-Heide. Instrukteur dhr. Frank Rademakers. Aantal leden 17. Klassering, le Divisie sektie A-A. Inspeelwerk: Piraten mare van Jos Stoffels, le Concertwerk: Music for band van Jos Stoffels; 2e Concertwerk: Capricome van Charles van Zanten. 15.55 uur Drumband Harmonie 'St Cecilia' Liessel. Instrukteur dhr. Tbn Verbeme. Aantal leden 17. Klassering, le Divisie. Inspeelwerk: Accenture III van J.H. Jansen, le Concertwerk: African Ilythm van S. Westra; 2e Concertwerk: Tailor march van Ant van Op bergen. 16.15 uur Drumband 'Jong Nederland' Asten. Instrukteur dhr. H. van Otterd^k. Aantal leden 16. Klassering, le Divisie sektie A-B. Inspeelwerk: Whirl wind van Jos Stoffels, le Concertwerk: De Bokkenrij ders van J. G. Schroen; 2e Concertwerk: Drumcall fantasy van F. Coenen. 16.40 uur Drumband 'St. Catharina' Leunen Veulen Heide Instrukteur J. Voesten. Aantal leden 17. Klassering, le Divisie. Inspeelwerk: Como mare van Visser, le Concertwerk: Mirage van Eric Crouwels; 2e Concertwerk: Indian drum call van H. Dols, Uitslagen en pauze 18.30 uur Drumband Koninklijke 'Harmonie van Horst'. Instrukteur dhr. Louis Gommans. Aantal leden 16. Klassering, le Divisie sektie A-B. Inspeelwerk:. le Concertwerk: Fkiry tales van Frank Rademakers; 2e Con certwerk: Voyage ento a million mirades van Leon Camp 18.50 uur Drumband Fanfare 'Concordia' Meterik. Instrukteur dhr. Tbn Verbeme. Aantal leden 14. Klassering, le Divisie sek tie A-A. Inspeelwerk: Liberty drums van Charles van Zanten, le Concertwerk: Jo- listen jolijt van Sandie Egberts; 2e Concertwerk: Ihilor march van Ant van Opbergen. 19.10 uur Drumband Muziekvereniging 'Ons Genoegen' Oirlo. Instrukteur dhr. H. Martens. Aantal leden 15. Klassering Ere-Divisie sektie A-B. Inspeelwerk: Drumstar van A. Walravena le Concertwerk: High energie van G. Bakkers; 2e Concertwerk: Skills van Leon Camp. 19.40 uur Drumband Fhnfare 'Vriendenkring' Overloon. Instrukteur dhr. A. van Opbergen. Aantal leden 16. Klassering Ere-Divisie sektie A-B. Inspeelwerk: Indian drum call van R. Dola le Concertwerk: Night drea ming van Eric Crauwels; 2e Concertwerk: Modem emancipation van Eric Crauwels. 20.10 uur Drumband Kerkelijke Fanfare 'St Oda' Mereelo. Instrukteur dhr. W. van Horck. Aantal leden 17. Klassering Ere-Divisie. Inspeelwerk:. le Concertwerk: America van Frank Rademakers; 2e Con certwerk: Harold of Free Enterprise van Charles van Zanten. 20.40 uur drumband Fknfare 'De Peelklank' Ysselsteyn. Instrukteur dhr. H. van Otterdijk. Aantal leden 23. Klassering Ere-Divisie. Inspeelwerk: Finale uit Harold of Free Enterprise van Ch. van Zanten, le Concertwerk: Chinese Zodiac van Leon Camp; 2e Concertwerk: The mo ving continents van Ch. van Zanten. Uitslagen en sluiting. Zondag 20 juni 1993 Ha-Fa-Toernooi. 13.30 uur Fknfare 'Concordia" Rips. Dirigent dhr. M. Lemmen. Aantal leden 36. Klassering; 2e Afdeling. Inspeelwerk: The blue Pennart van J. Cori. le Concertwerk: Suite Variable van Jabovski; 2e Concertwerk: A north Norwegian fantasy van Aqaard Nilsen. 14.00 uur Harmonie 'St Cecilia' Liessel. Dirigent dhr. Frits Mennen. Aantal leden 40. Klassering; 2e Afdeling. Inspeelwerk:. le Concertwerk: Three sketches for band van John J. Morris- sey; 2e Concertwerk: Little studies on a folksong van H. v. Lijnschooten 14.30 uur Muziekvereniging 'Wilona' Helenaveen dirigent dhr. Pieter Poels. Aantal leden 48. Klassering Uitmuntendheid. Inspeelwerk: Mars. le Concertwerk: Summer fantasie van Kees Schoonen- beek; 2e Concertwerk: Irish suite van Gerard Boed\jn. 15.00 uur Harmonie 'St Cecilia' Asten. Dirigent dhr. Alex Rutten. Aantal leden 63. Klassering Uitmuntendheid. Inspeelwerk: Jupiter hymn van G. HolstAJohan de Mejj. le Concertwerk: F'estival Overture van Tbtsusaburo Hirai; 2e Concertwerk: Slavenska Rapso- dia van Adam Hudec. 15.30 uur Koninklijke Harmonie 'Euterpe* Venray. Dirigent dhr. SL Rutten. Aantal leden 72. Klassering Uitmuntendheid. Inspeelwerk: Royal Processional van John J. Morrissy. le Concertwerk: La belle Helen van J. Offenbach/ Den Arend; 2e Concertwerk: The Cats van A.L. Webber/K. Morita. Uitslagen en pauze. 17.00 uur Kerkelijke Fanfare 'St. Willibrordus' Neerkant. Dirigent dhr. Rene Lebens. Aantal leden 38. Klassering Uitmuntendheid. Inspeelwerk: Royal Processional van John J. Morrisy. le Concertwerk: Rhapsodie voor Fknfare van Jan v. RoosUJos Stoffels; 2e Concertwerk: Ore gon van Jacob de Haan 17.40 uur Fknfare 'Concordia' Meterik. Dirigent dhr. Theo Schreure. Aantal leden 51. Klassering Ere-Afdeling. Inspeelwerk: Fknfaresque van Jef Pendere. le Concertwerk: Divertimento Festivo van Otto Ketting; 2e Concertwerk: Dimensions van Peter Graham/ J. Segers. 18.20 uur Fknfare 'De Peelkant' Ysselsteyn. Dirigent dhr. Geert Jacobs. Aantal Leden 60. Klassering Ere-Afdeling. Inspeelwerk: Grand Processional van Don Haddat le Concertwerk: Suite van Jan Segers; 2e Concertwerk: Cordilleras de Los Andes van A. Malando. 19.00 uur Fknfare 'Monte Corona' Kronenberg. Dirigent dhr. Jan Kooien. Aantal leden 55. Klassering Ere-Afdeling. Inspeelwerk: Romantic ceremonial van Hardy Mertens/J. Wynen. le Con certwerk: Dimensions van Peter Graham/ Jan Segers; 2e Concertwerk: The Pee-double-u Circus van Jef Pendere. 19.40 uur Kerkelijke Fknfare 'St.Oda' Mereelo. Dirigent dhr. Piet Joris. Aantal leden 65. Klassering Superieur. Inspeelwerk:. le Concertwerk: Aragon van Hardy Mertens; 2e Concert werk: Othello van Rimmer/ arr. Flink. 20.25 uur Harmonie 'Eendracht' Meyel. Dirigent dhr. Jos van de Braak. Aantal leden 70. Klassering Superieur. Inspeelwerk: Pavane pour une Infante défunte Maurice Ravel/J. de Mey. le Concertwerk: The Italian in Algier ouverture G. Rossini/Moses Tbbani; 2e Concertwerk: Dance suite (3 delen) Joseph Horovitz. Uitslagen en sluiting. Zondag 27 juni Ha-Fa-tnernooi. 13.30 uur Fknfare 'Onze Lieve Vrouwe Gilde' Holthees Smakt. Dirigent dhr. Frank Heere. Aantal leden 48. Klassering; 2e Afdeling. Inspeelwerk:. le Concertwerk:; 2e Concertwerk:. 14.00 uur Fknfare 'St Jozef Someren-Heide. Dirigent dhr. Lou F\jten. Aantal leden 50. Klassering Uitmuntendheid. Inspeelwerk: Europa mare van Robert Allmend, le Concertwerk: Las Play- as de Rio van Kees Vlak; 2e Concertwerk: Oregon van Jacob de Haan. 14.30 uur Koninklijke Harmonie 'Concordia' Panningen. Dirigent dhr. Fer Kooien. Aantal leden 70. Klassering, le Afdeling Inspeelwerk: A Salzburg impression van Dizzy Stratford, le Concertwerk: A Little Concert suite van Alfred Reed; 2e Concertwerk: Reflections for band van Johan Nys. 15.00 uur Jeugdfanfare Broekhuizenvoret Maashees Broekhuizen. Dirigent dhr. John Gubbels. Aantal leden 58. Klassering Jeugdafdeling. Inspeelwerk: Drumbo van Wim Lazeroms. le Concertwerk: Little suite for the winds van Rita Defoort; 2e Concertwerk: Spanish impressions van Jan van Beekum. 15.30 uur Fknfare 'St. Cecilia' Maashees. Dirigent dhr. Eric Swiggere. Aantal leden 48. Klassering Uitmuntendheid. Inspeelwerk: Punjaub van Pagne-Mol. le Concertwerk: Canzoni van Jan Haderman; 2e Concertwerk: El Paso moro gitano van Kees Vlak. 16.00 uur Fknfare 'Eendracht maakt macht' Koningslust. Dirigent dhr. Toine van Buggenum. Aantal leden 36. Klassering Uitmun tendheid. Inspeelwerk: Souvenier de Vianden van Jeu Weyere. le Concertwerk: Con cert introductie van F.J. Schofz; 2e Concertwerk: Caesar en Cleopatra van Gerard Boedyn. Uitslagen en pauze. 17.30 uur Stedelijke Harmonie 'St. Antonius' Weert. Dirigent dhr. Thieu Snoek. Aantal leden 70. Klassering Uitmuntendheid. Inspeelwerk: Diving for gold van Henri Mancini. le Concertwerk: Medite- ranean van Thomas Legrady; 2e Concertwerk: Carribian concerto van Kees Vlak. 18.00 uur Muziekvereniging 'Eendracht' Melderslo. Dirigent dhr. Peter Peetere. Aantal leden 46. Klassering Uitmuntendheid. Inspeelwerk: Mars der Medici van Joh. Wichere. le Concertwerk: Ballade van Meindert Boekei; 2e Concertwerk: Canzoni van Jan Haderman. 18.30 uur Fknfare 'Renantia' Griendtsveen. Dirigent dhr. Eric Swiggere. Aantal leden 35. Klassering Uitmuntendheid. Inspeelwerk: Grub van Hausen van Oscar Tkchuor. le Concertwerk: Flas hes for band van Jan Segers; 2e Concertwerk: Variazioni in Blue van Jacob de Haan. 19.00 uur Fknfare 'Dorpsklank' Castenray. Dirigent dhr. Chris Cuppen. Aantal leden 56. Klassering Uitmuntendheid. Inspeelwerk:. le Concertwerk: Ouverture de concours van Marcel Poot; 2e Concertwerk: Pentagram (opus 4) van Johan de Mey. 19.45 uur Fknfare 'Vriendenkring' Overloon Dirigent dhr. Chris Cuppen. Aantal leden 60. Klassering Superieur. Inspeelwerk: Procession to the minister van R. Wagner, le Concertwerk: Poeme symphonique van Rob Goorhuis; 2e Concertwerk: Contrasten van Jan de Haan. 20.30 uur Muziekvereniging 'St Caecilia' America. Dirigent dhr. .Dominique Schreure. Aantal leden 85. Klassering Concert- Afdeling. Inspeelwerk:. le Concertwerk: The 18 Levens of hell van Hardy Mertens; 2e Concertwerk: Paludi symfonie nr. 2 van Gerard Sara. Uitslagen en sluiting Peeltoernooi 1993 Vrijdag 1 oktober: Oldie-night '93 m.m.v. The Groove dance soul music muziek in het genre 1960 tot anno nu. George McCrae (U.S.A.) bekende grote hit 'Rock your baby' Chris Andrews (Engeland) bekend van o.a. Yesterday man Pret ty Belinda. Zaterdag 2 oktober: Bezoek van Musikverein Altrich e.v. (Duitsland) 19.00 uur Plechtige H. Mis 20.30 uur Concert door Musikve rein Altrich 21.30 uur orkest 'Niks'. Zondag 3 oktober: Bezoek van Musikverein Altrich Vknaf 11.00 uur sfeervol frühshop- pen m.m.v. diverse blaaskapellen. Alle festiviteiten vinden plaats in de tuinbouwloods. Stationsweg 199 te Oostrum. Speciaal voor de echte bierliefheb ber op zaterdag en zondag diverse Belgische biersoorten verkrijgbaar. 20 EN 2? II In 1257 wordt Oostrum genoemd in een leenakte van 1 augustus van dat jaar, waarbij de heer van Oostrum-Spraeland, Gerard van Ooy, 'de eigendom van het dorp Oostrum met al zyn toebehoor, als in rechtsgebied, wateren, weiden, visscheryen, bosschen, bebouwde en onbebouwde landerijen aan de edele Heere Otto, graaf van Gelre, gegeven heeft'. Uit die akte blykt dat Oostrum- Spraeland in 1257 reeds als heer lijkheid in Gelders bezit voorkomt. Vóór die tyd bestond het dorp Oostrum al. In 1401 is het bezit van de heer lijkheid overgegaan naar de familie van Broekhuysen, later naar de fa milie Schellardt van Opperdorf, die als heer van Geysteren, Spraeland en Oostrum, by testament alles zou vermaken aan Marianne Louise van Hoensbroek die later in 1806 huw de met Casper Freiherr Weichs zur Wenne. Bij het vernemen van de laatste naam is duidelijk dat de ban den tussen Oostrum en Geysteren reeds zeer oud zyn. Oostrum- Spraeland en Geysteren vormde in dertijd één heerlijkheid die in de Franse tyd werd opgeheven. De Fransen schaften alle zgn. heerlijke rechten af. Uit oorkonden blykt dat het dorp Oostrum reeds in het begin van de 15de eeuw haar schepenbank had. Het zegel, dat de Oostrumse schepe nen gebruikten, stelt voor de H. Maagd Maria met het Christus kind, en draagt het randschrift: 'Segel der Schepens Oosterom' (het zegel bevindt zich in het gemeentear chief Venray). In het aardrijkskundig woorden boek van Van der AA (1846) komt over Oostrum het volgende voor: 'Oostrum, een gehucht der Lim- burgsche gemeente Venray, onder welke parochie het van oudsher be hoorde, vindt men in de loop der tyden verschillend geboekt, zoals: Oesterham en Oosterham (1258, 1438 en 1451); Oesteren en Oeste- rem (1375 en 1400); Oosterum en Oestrum (1450, 1485, 1570, 1594); Hosterhem (1588); Oostrum (1466 en 1665); Oestenroy (1628); Oiste- rum en Oistrum (1405 en 1532); Oosterom (1694) en eindelijk weer Oostrum (1694), welke laatste spel ling tot heden is blyven voort bestaan'. KAPE In 1400 wordt gesproken van 'Ca pella in Oestrem', in 1485 van 'Ca pelle S. Marie in Oestrum' en i 1585 van 'Capella in Hosterhem'. D oorsprong, stichting en uitbreidin der kerkgebouwen moet worde toegeschreven aan een gebeurtenii welke op het godsdienstig geven van het gelovig volk van die dagei zeer grote invloed uitoefende en d grondslag legde van de devotie to O.L. Vrouw van Oostrum. Het was de vinding van het be kende beelcije van O.L. Vrouw va Oostrum, omtrent het midden vaj de 14e eeuw (1350), ten tyde van d oude heren van Spraeland. De le gende vertelt dat een landbouwe het beelcije vond op een vlasakke Uit overlevering is ons bekend di de landbouwer een teken uit de h( mei kreeg dat Maria daar een kapel letje wilde hebben. 'Hier wil rusten'. De landbouwer bouwde kapelletje, dat echter omstreek 1400 te klein was en toen vergroo werd. 1974. Prinses Beatrix kwam meiI de trein naar Venray. Sub Matrial I Tutela verwelkomde haar op /teill I Oostrumse station. Reglement Peeltoernooi Brabant-Limburg 1. De doelstelling v drieledig: a. bevestiging resp. versteviging van de onderlinge goede verstandhoudingen en prettige samenwerking, b. stimulering van aktiviteilen in de ama teuristische blaasmuziek in het alge meen en in het Peelgebied in het bijzonder, c. verbreiding en vergroting van publieke belangstelling voor harmonie- en fanfa remuziek. 2. Ter verwerving van het lidmaatschap be hoort de toetredende vereniging een een malig inschrijfgeld van ƒ25,- te storten in de kas van de Commissie Peeltoernooi, 3. De kontributie ter dekking van de algeme ne kosten bedraagt ƒ25,- per jaar, 4. Bjj deelname aan een muziektoemooi be hoort ƒ50,- inschrijfgeld te worden gestort, alsmede ƒ100,- waarborgsom, wel ke som na datum van optreden aan de desbetreffende muziekvereniging wordt terugbetaald. 5. Iedere deelnemer zal 2 concertwerken naar eigen keuze uitvoeren, die desge wenst voorafgegaan kunnen worden door een inspeelwerk of mars. Een deskundige jury zal de uit te voeren concertwerken beoordelen en haar bevin dingen vastleggen in een schriftelijk rap port, hetwelk na afloop van het toernooi onder couvert wordt overhandigd. 7. De beoordeling geschiedt naar zeven ru brieken, t,W.: - zuiverheid - klankgehalte - samenspel en ritmiek - techniek en articulatie - opvatting en tempo - dynamiek, nuancering en frasering - presentatie en concentratie. 8. De officiële kwalificatie van de jury rapportering kan zijn: voldoende, ruim voldoende, goed of zeer goed. 9. Een muziekvereniging die driejaren ach tereen telkens 'zeer goed' behaalt, danwel bij deelneming gedurende vijf achtereen volgende Jaren, driemaal als "zeer goed", wordt gekwalificeerd, ontvangt een spe ciale attentie of trofee. 10. De organiserende vereniging. Harmonie Sub Matris Tutela Oostrum, kan op gener lei gebied aansprakelijk worden gesteld voor het zoekraken en/of beschadigen van instrumenten en/of persoonlijke eigen dommen. 11. In zaken waarin dit reglement niet zou voorzien, beslist de Commissie Peeltoer nooi, welke wordt gevormd door een voor zitter en vyf leden. voor uw A KETTING A FORMULIEREN drukkerij van den munckhof bv grotestraat 68 venray. tel. 04780-82727 Inspeelverenigingen: Drumbands: aantal afd. pro Grashoek J (Podium) 14 3 L Venray J 12 3 L Panningen J 18 2 L Nederweert N 22 2 L Neerkant J 13 2 B Oostrum J 25 2 L Melderslo N 17 2 L Someren-Heide J 17 1 B Liessel J 17 1 B Asten N 16 1 B Leunen N 17 1 L Horst J (Podium) 16 1 L Meterik J 14 1 L Oirlo N 15 E L Overloon J 16 E B Mereelo N 17 E L Ysselsteyn J 23 E L Harmonie/Fanfares: Rips J (Podium) F 36 2 B Liessel J H 40 2 B Helenaveen J F 48 U B Asten J H 63 U B Venray J H 72 u L Neerkant J (Podium) F 38 u B Meterik J F 51 E L' Ysselsteyn J F 60 E L Kronenberg J F 55 E L Mereelo N F 65 - S L Meyel N H 70 s L Holthees/Smakt J (Podium) F 48 2 UB Someren-Heide J F 50 U B F'anningen J H 70 1 L Broekhuizen N F 58 J L Maashees N F 48 u B Koningslust J F 36 u L Weert J (Podium) H 70 u L Melderslo J F 46 u L Griendtsveen J F 35 u L Castenray N F 56 u L Overloon J F 60 s B America N H 85 c L Drumbands: 12 Limburg, 5 Brabant Harmonie/Fanfares: 15 Limburg, 8 Brabant

Peel en Maas | 1993 | | pagina 24