om FOTO PEEL EN MAAS Werkgroep Mondiale Vorming Leesprogramma Dikke Vrienden in de bibliotheek Fietsvierdaagse Overloon Demonstraties bij Leo Hendriks Loterij Anjerfonds Rommelmarkt in Maashees Dansavond in 'de Wis' J PEEL EN MAAS Donderdag 10 juni - Pagina 18 p££ Grote Kerk Pastorie, Eindstraat 6, tel. 81275; ad ministrator H. de Wit O.F.M., Pa- tersstraat 29, tel. 82385 b.g.g. 85855; kapl. L. Houben, Dr. Poelsstraat 4. tel. 11664. H. Missen bestellen: ma l/m za 0930-1030 uur Eindstraat 6. Zaterdag 12 juni:9.00 Voor roe pingen tot het priesterschap, diako- naat en het religieuze leven 19.00 ZONDAGSDIENST: ouders Peter Jansen-Pillen en zoon Herman (eoll.); Hcrmand de Bruyn (coll.); Harrie Minten (coll.); Maria Ebberink-Henckens (coll.); Albert Stevens (coll.); Jrd. Truus en Gerrit Zweden; Louisa Jans-Beken- Volleberg (coll.); Anna van Dooren van de Ven (coll.); Jan Arts (coll.); Ad Ihminiau (coll.); Marriet en Martha Goumans-Janssen; Nelly van Bruggen-van Noord; Gérkrd Beter mams en overl. familie; Tonie Cox- Derikx; Ben Geurts en An Geurts- Versteegen. Zondag 13 juni: Hoogfeest van sacrementsdagB.OO Voor de paro chie 9.30 Tbt zekere intentie; Her man Nagelhout (coll.); Marieke Jacobs-Theunissen (coll.); Zswd. Joos Ariaens (coll.); An toon Lucas- sen (S.); Jrd. deken A. Loonen (S.); Bert van Veghel; ter nagedachtenis aan drie goede vrienden.11.00: Mia Verheden (coll.); Dora Theeuwen- Welbers (coll.); Kitty Pouwels; Tbn de Koster (coll.); Herman Theeuwen (coll.); Cor Janssen (coll.); overl. ouders van den Boom-Ousters; Jo hannes Swaghoven (coll.); Sjaak Janssen (coll.); Mia Wynhoven- Munninghof (coll.); overl. echtpaar Gerrits-Hermans en overl. ouders (S-); Harry Janssen. Maandag 14 juni: H. Lidwina, maagd.9.00 Ibt een bijzondere intentie Dinsdag 15 Juni: 9.00 Voor alle levenden en overleden weldoeners van de parochie. 19.00 voor een zie ke neef Woensdag 16 juni:9.00 Uit dankbaarheid Donderdag 17 junl&OO Voor al le studenten die vandaag de uitslag van hun examen ontvangen. 19.00 Wout Lenssen-Jeuken Vrijdag 18 junhlioogfeest van het H.hart van Jezus 9.00 T.e.v. het H. Hart De kerk is ter bezichtiging open op dinsdag t/m zaterdag van 14.00 tot 16.00 uur. Akolleten: Zo: 9.30 Hans van Pelt en Louis Truyen Misdienaars en lektoren: Za: 19.00 Mark en Joris Timmermans, G. de Groot Zo: German en Pieter Reminders, T. Verbeek.. Vincent van Gogh Instituut St. Servatiuskapel Zaterdag 12 juni: 18.30 Liturgie viering met volkszang Voorganger: G. v. Loenen, intentie: Jan Cuypers namens oud collega's. Lekt: B. Kuiper Zondag 13 juni: 9.30 Liturgievie ring met koor. Voorganger: G. v. Loenen. Lekt: L. Heutinck. Maandag 14 juni: 16.45 Liturgie viering in de kapel. Dinsdag 15 Juni: 13.30 Schrift- instuif. We bespreken de lezingen van de komende zondag. Iedereen is welkom in het Stiltecentrum bo ven Den Kerkdijk (ingang aan de achterkant). Woensdag 16 juni: 16.45 Litur gieviering in de kapel. Paterskerk Zaterdag: 8.00 Mathilde Was- scher en Lev. H.Geest 17.00 Gele genheid om te biechten. 1830 ZONDAGSVIERING, overl. fam. Janssen-KriJns; Sjeng Jeurissen (kol!.); Gerrit van Meijel (koll.); Zus Janssen (koll.) Zondag: Viering van sacre- tnentsdag 9.00 Run Arts-Janssen 11.15 jrg. Harrie Janssen; jrg Mar tij n Wismans; Gerrit Arts Maandag: 8.00 overl. medebroe ders; 19.00 Le.v. SL Antonius (T.). Dinsdag: ROO Run. Peters-Arst; 19.00 Constant en Clemens Pyls; Sjeng Jeurissen. Woensdag: 8.00 Le.v. SL Anthoni- us 19.00 Jan Peters Donderdag: 800 geen int; 19.00 overl. ouders Vousten-Willems. Vrijdag: Feest van het H.Hart van Jezus800 overleden (olferb- sus); 1330 tot inL van het bruidspaar lbm v.d. Heijden en Lia ne Woelm; 19.00 Gezinsmis: voor het levende en overl. fam; overl. fam. Lucassen-Maassen; ouders Eu- wals, Jan en Harrie. Akolieten: Za: 18.30 Jaap Jans sen. Zo: 9.00 Bernard Swüste; 11.15 Pascal Kuste rs. Parochie Brukske Zondag: Viering van Sacre- mentsdag 10.00 Hoogmis. \bor Francisca Verhelst-van Mil. Voor afspraken kunt U bellen naar de pastorie van de Paterskerk: tel. 80202. Vredeskerk Zaterdag 12 juni: 8.00 ter ere van de H.Maagd Maria, moeder van de Kerk.1800-1830 Gelegen heid om te biechten. 19.00 Yoora- vondmis voor de Sacramentsdag. KjnderwoorddiensL \bor overl. ouders Relouw-Linders, jaardienst voor Jan Nelissen, voor Jep Jans sen, voor overl. fam Wynhoven- Vollenberg, jaardienst voor Gerlach van Ass, voor Bertha T(jssen-Pelzer (coll.), voor overl. fam. Duivenvoorden-Martens en uit dankbaarheid b.g.v. een 40 jarig hu welijk, voor Piet v.d. Geugten (coll.), uit dankbaarheid v.d. fam. Kerkhof- Vermeulen, voor Tinus Matysen, voor An toon Creemers. Zondag 13 juni: Hoogfeest van het H.SacremenL 830 Voor het geesteiyk en tydeiyk welzyn van de parochie, voor overl. ouders Drabbel-Klaassen. 10.00 Hoogmis, gregoriaans. Voor Harrie Janssen, voor Maria v. Meyel en overl. fam.le- den. voor Sien v.d. Berg. Maandag 14 juni: H.Lidwi na. 19.00 Voor de Christenen die vervolging ïyden. Dinsdagl5 Juni:19.00 Voor de Cam. Pas-Manders Woensdag 16 juni:l9.00 Voor vrede en gerechtigheid. Donderdag 17 Juni:19.00 Voor priester- en diaken roepingen en roepingen tot het religieuze leven. Vrijdag 18 juni: Hoogfeest van het H.Hart van Jezus.14.15 Kapel Huweiyk van Johan Schwartz- Bauer en Odette v.d. Helm 19.00 Ter ere van het H.Hart van Jezus. In verband met dakreperaties komt in de maand juni de ochten- mis van 8.00 uur te vervallen. Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Tbon Muller (na mens de bewoners van de Ooster- Thienweg), Giel Vennekens en echt genote en wederzydse familie. Zondag: 8.30 Voor overl. ouders. 10.00 Sacramentsprocessie met hoogmis op Trans-Cedron. Overl. ouders Jans-Verheggen, Harry Thuyls, Lei en Gér Janssen, Harry Valckx en overl. familie, Tbon van Arsen en echtgenote en Harry, Jeanne Pans-Kersten en overl. fami lie, gesL jaardienst Gertrudid Derks, gest. jaardienst Theodora Camps-Strybosch en Sjang Camps, Johanna Baltussen-Peeters (na mens de bewoners van Boshuizen), Giel Vennekens en echtgenote en wederzydse familie. (Harmonie en gem. koor). Maandag: 9.00 Tbt byzondere intentie Dinsdag: 9.00 Voor een zieke Woensdag: 9.00 Toos Bemaerts Donderdag: 9.00 Wies Janssen Vrijdag: 9.00 Alfons Op 't Veld, i4.00 voor het bruidspaar Koolen van der Sluis. Zaterdag: 10.00 Herman de Kleyn, Herman Verheyen, Theodo ra van Arsen-Loonen, Martin Moor- rees, Wim Versleyen, overl. ouders Graat Verhaag. Pierre Jacobs, overl. ouders Haegens-van Lin, Huub van de Venne, Nel v.d. Berg-Linskens, Ties Joosten, Gerrit Rutten (koor Harmony). Misdienaarsbeuren: Zaterdag 19.00 uur Linda Stammen, Maijo- lyn Moraal, Gwenda Nielen, Linda v.d. Wielen; Zondag 830 uur Iris van Dyk, Maud Lepsi, Maud Kes- sels. Kim Kessels; 10.00 uur Saskia Janssen, Lisette Janssen, Bianca Camps, Judith Philipsen, Susan Frederix, Annet Jeuken, Susan Janssen, Fieke Basten. Sacramentsprocessie By goed weer houden we zondag a.s. onze jaarlykse Sacrementspre cessie. Om 10.00 uur vertrekken we vanuit de kerk processiegewyze via Mgr. HanssenstraaL Watermo lenstraat en Ran de rade naar Trans Cedron, waar de Openluchtmis zal plaats vinden, opgeluisterd door onze Harmonie en ons Gem. koor. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Eucharistievie ring waaronder toediening van het H.Saerament van het H.Vormsel door Vicaris PunL (Jonge Garde Koor). Thei Classens (Dep. Pe- tersstr.). overl. fam. Heetkamp- Hekking, Thei Classens (Blakt), Theodora Schepers-Woker, Pastoor Brummelhuis Zondag: 11.00 Hoogmis (Heren koor). SL Engelbertus Lenssen en Ouders, Maria Heidens-Snellen. Ka- rel Achten en overl. ouders Achten- Gommans, Harrie Rongen, Grad Rongen. Woensdag: 9.00 H. Mis Hendrikus Houwen en Margaretha Boyens. T.e.v. O.L. Vrouw (G) Vrij dag: 9.00 H. Mis T.e.v. H.Hart van Je zus en voor priesterroepingen. Parochie Castenray Zaterdag 12 juni: 19.00 Jaar dienst Gerrit Rambags. jaardienst Hay Reynders, Gerrie Kleeven- Wismans en Martien Wismans, Tbon Classens, Hendrika Reynders- Weys, overl. ouders Janssen- Einonts en kinderen, uit dankbaar heid (voor een 96-jarige), Marie en Sjang van Kuyck en overl. ouders van Kuyck-VerrydL. Zondag 16 juni: 10.00 O.LVr. van Altyd Durende Bystand (zy die offeren). Misdienaars: lbm en Jos. Parochie Leunen Sacramentsdag: Heilige Sacra ment van het Lichaam en Bloed van Christus. Zaterdag: 14.00 Huwelijksmis van Twan Willems en Ria Peetersl9.00 Lsm. v. Zuster Bama- ba Emons, Mathys Litjens en echt genote, Wim Bouten, Marie W illemse-Jan ssen Zondag: 10.00 Hgm. Wim Hei dens, en Drika Iieldens-Smits, Aloys Lucassen, Leo Cox en overl. fam. 11.15 Maandd Herman van Leipsig en zoon Frans. Maandag: H.Lidwina, maagdl9.00 Lsm. Le.v. H.Antonius van Padua (k j pastoor Jaques Hae- nen en overl. fam. gesL jrd v. Jo Weys, overl. ouders en Piet Weys Dinsdag: geen avondmis Woensdag: 19.00 Lsm. overl. fam. Willems-Loonen, weekd Helm van Rens (4). Donderdag:19.00 maandd. overl. ouders Martens-Smedts en Henri Martens. Vrydag: Hoogfeest van H.Hart van Jezusl3.30 Huwelyksmis van Roger Jacobs en Christel Hendriks; 19.00 Lsm. Le.v. H.Hart (vw of ferblok). Misdienaars: za 19.00 Erik Lit jens en Roel Litiens; zondag 10.00 Hgm. Nanette van den Berg Maay- ke Jenniskens en Jenny Jennis- kens; 11.15 Marieke Gommans en Bianca Achten.ma t/m vr: 19.00 Mi ke Buise en Davy Leyendeckers Lektoren: Za: 19.00 Mevr. Mia Theunis. Zo: 11.15 Mevr. Annie Reintjes. Rek to raat Smakt Zaterdag: 19.00 Avondmis voor fam. Rouwens-Smits, fam. Naus-van Gorp, fam. Jeurissen, fam. van Riel en uit dankbaarheid. Zondag: Sacramentsdag 830 H. Mis te Holthees voor Petronella Logtens-Secoo (buurt en vrienden), ouders Smits-Zeegers. 10.00 Hoog mis voor Piet Geurts (buurt en vrienden), Jeu Custers (buurt en vrienden) en fam. Trienes. Woensdag: 9.30 H. Mis Le.v. de H. Jozef voor alle gevraagde intenties en Lev. O.LVrouw van Lourdes. Rektoraat Veulen Sacramentsdag. Zaterdag: 19.00 Hgm. Jan Fleur- kens, Wilhelmina Aerts, Marlie Weys. Zondag: 1030 Hoogmis voor Christian Erben, Martin Hagens na mens oudervereniging. Maandag: 8.00 H. Mis parochie. Dinsdag: 8.00 H. Mis Peter Ma thys Kunen en Maria Sypilla van Rens, Gerardus van Rens.. Woensdag: 8.00 H. Mis v.d. over ledenen. Donderdag: 8.00 H. Mis uit dank baarheid. Vrydag: 8.00 Feest van het H.Hart van Jezus. H.Mis Akolieten: Za: Ruud Bexkens en René Reintjes. Misdienaars: Zo Sandra Smets en Karin Jeuken. Parochie Ysselsteyn Zaterdag: 19.00 (Samenzang) Geestelyk welzyn v.d. parochie. Zondag: Sacramentsdag 9.30 M. de Wit-Geerets (fam. v.d. Bekerom); 11.15 overl. parochianen. Maandag: 19.00 Jrd. Tbon Mar cellis. Woensdag: 19.00 Ouders Wismans-van Veghel en Harrie Geurts. Vrydag: 19.00 Mathieu Arts en overleden familie. Misdienaars: Za: 19.00 I en J Slangen. Zo: M. Arts en T. v. Asten. Maandag: H. de Hoff en S. Ewals, Woensdag tot en vrydag K. Jaspers en W. Verheyen, Zondag 11.15 uur N. Jaspers en R. Keyzer Spreuk van de week: "Wat re gelmatig plaatsvindL is aan sleur onderhevig" Augustinus. Doopschema: (Juli) Op de zonda gen 4 en 18 kan in onze kerk het H. Doopsel worden toegediend. Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Anna van Lankveld-Giesbers (van de buurt) Misd.: Roel Wismans en Patricia Arts. Zondag: 10.00 voor de parochie Misd.:Linda Poels en Diana vd Duyn Dinsdag: 830 Peter Ger. van Enc- kevort en ouders, jgt Woensdag: 19.00 Karei van Veg hel, jgt; Petronella Versteefen- Verlinden (Leunen) Misd.: Paul Arts Vrydag:8.30 Feest van het H. Hart van Jezus. Zaterdag; 19.00 Lei van Dyck Misd. Ai\ja van Dyck en Ellen Poels. Kerk poetsen: Mevr. Hendriks- Flinsenberg en Mevr. Eyssen-v. Dyck. Rektoraat Vredepeel Zondag:10.00 Jaargetyde Ber- dien Poels Woensdag: 19.00 bidden van het rozenhoedje Misdienaars: Olga en Peter Lektoren: Maria Lenkens- Ermens Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Op zondag 13 juni zal in het Inter ven College. Leunseweg 2a te Ven ray, Mevr.ds. W. Weersma voorgaan in de dienst waarin de maaltyd van de Heer wordt gevierd. Aan- vangstyd is 9.30 uur. Tydens de dienst is er kinderopvang en wordt er kindemevendienst gehouden. In de Ned. Herv. Kerk te Blitters- wyck zal Mevr. Ds. W. Weersma te vens voorgaan in de dienst. Aanvangstyd is hier 11.00 uur. Hier is geen kinderopvang en geen kin demevendienst. Na afloop is er kof fiedrinken. REKTORAAT HEIDE Zondag: Hoogfeest van het Hei lig Sacrament van het Lichaam en Bloed van Christus. Sacraments dag. 10.00 uur Plechtige Hoogmis waaronder eerste H. Communie van de kinderen. De plechtige H. Mis is voor de Truus van Kempen (coll.),overl. ouders Maas-Janssen, Wilhelmina Janssen-Janssen v.w. de fam. Janssen. Donderdag 17 juni:9.00 uur H.Mis om kracht van de H.GeesL Oecumenische Basisgroep As. zondag 13 juni is er een woorddienst van de oecumenische basisgroep "Heel de kerk, heel de wereld". Thema van deze viering is "Bidden met het lichaam". Plaats: Kapel bejaardencentrum Het Schuttersveld, Bergweg, Venray. Aanvang: 11.15 uur. Voor de kinde ren is er een kindemevendiensL Rehoboth nieuws Ned. Hervormde Evangelisatie op G.G. Kerk: Cuppenpe^je 2a Horst Pastorie: Clapvaeren 4, Horst tel. 87786. Kerkdiensten: Zondag 13 juni om 10.00 en 14.30 uur. Voorganger: Dhr. L. v.d. Sluys uit Veen endaal. Tydens de middagdienst is er kin deroppas. Na de middagdienst is er zondagsschool en koffiedrinken. Bybel/Kontaktavond: Donder dag 10 juni om 20.00 uur. Thema Lieflyke Bergen'. Iedereen is wel kom. De avond wordt gehouden aan het Cuppenpecye 2a. Afri ka-Museum Zaterdag 12 juni a.s. is er een ex- cusie naar het Afrikamuseum te Nymegen. Na het picknicken bezoe ken we een speeltuin. Wie mogen meel Iedereen die maar zin heeft. Oud en jong, kerkelyken en onker- kelyken. Her reisje is gratis! Graag opgeven by de evangelist 'n abonnement waard Denk hier eens! over na: Wordt u er ook wel eens moede loos van? Van al die ellende in de wereld zo als burgeroorlogen, hongersnood en onderdrukking? Vindt u ook dat de tegenstellin gen tussen Noord en Zuid alsmaar groter worden en dat er dus weinig lykt te verbeteren? Dat deze ongelykheid het bestaan van vele groepen wereldbewoners bedreigt? Dat er slechts één wereld bestaat en geen eerste, tweede of derde en dat we van elkaar afhankelyk zyn? Dat het belangryk is die weder zydse afhankeiykheid duideiyk te maken? Dat we werkely k iets kunnen ver anderen, niet alleen in onze hou ding maar ook in ons handelen. Als u het hiermee eens bent en u hebt tyd en energie over, dan bent U de juiste persoon voor onze Werk groep Mondiale Vorming. U weet wel: de Werkgroep organi seerde in oktober j.l. samen met een grote groep mensen het festival 500 jaar Columbus in het Odapark. Neem die stap in de richting van het Zuiden zodat de verschillen kleinder worden. Nu nog is er een wereld van verschil! Neemt u contact op met een van onze werkgroepleden. Werkgroep Mondiale Vorming: Ais Bistervels tel. 84238 Ans v. Oers tel. 83385 Maria Welschen tel. 88029 Han van Weers tel. 84136 De Jeugdbibliotheek organiseert van 7 juni tot en met 2 juli 1993 een leesprogramma voor de jeugd. Het leesprogramma heeft als thema Dikke Vrienden. Er zyn allerlei Dikke Vrienden Boeken over vriendschap tussen kinderen, vriendschap met volwassenen, vriendschap met dieren, vriend schap tussen dieren, boeken over ruzie, over fantasievriencyes, ver liefdheid en vriendenclubs. A deze boeken staan tot 2 oktober by el kaar in de Dikke Vrienden Hoek. Het doel van het organiseren van een leesprogramma is: kinderen tot lezen te stimuleren door er een be loning tegenover te stellen: kinde ren die meedoen worden lid van de Club van Dikke Vrienden. Kinderen van 4 tot en mer 12 jaar kunne meedoen met het leespro gramma. Het is de bedoeling dat zy by het inlichtingenbureau van de jeugdafdeling een informatiefol- derije vragen en een Dikke Vrien den Boek kiezen. Nadat ze het boek gelezen hebben en er iets over ver teld hebben kryzen ze een Dikke Vrienden Lezerspas. Elk boek levert een sticker in de pas op. Voor kin deren die graag kleuren, tekenen of schryven, zyn er kleurplaten en harten, ook hiervoor krygen de kinderen by inlevering een sticker in de pas (bovendien maakt de leukste kleurplaat en het leukste hart kans op een klein prysje). Bij 5 stickers is de pas vol, een volle pas levert een kleine verrassing op en tevens worden kinderen met een volle pas in fr Kinderboeken week (met dit jaar als thema: Vriencyes, maatjes, kameraadjes) uitgenodigd voor de Byeenkomst van de Club van Dikke Vrienden. Tydens deze byeenkomst krygen de kinderen een Oorkonde van de Club van Dikke Vrienden De openingstyden van de bi- blitheek: maandag tot en met donderdag 14.00-18.00 vrydag 14.00-21.00 zaterdag 10.00-13.00 Elke woensdagmiddag wordt voorgelezen van 15.30 tot 16.30 uur. Ven 28 juni tot en met 1 juli wordt in Overloon voor de elfde keer de T.K.O. Fietsvierdaagse ge houden. De route's die uitgezet zyn in de omgeving van Overloon lopen door bossen en heide, langs water, over mooie landwegen en nieuwe fietspaden. De startplaats is evenals voorgaande jaren by 't Hof van Loon. Deelnemers kunne kiezen uit drie afstanden, namelyk 20-35 en 50 km. Indien men minimaal drie keer fietst ontvangt men op de laatste dag een herinnering Op de pauzeplaatsen kan men genieten van gratis koffie of limonade en van het vaak mooie uitzichL Degene die de 20 of 35 km fietsen kunnen ook gratis deelnemen aan de routekwis, zowel voor jong als oud. De pryzen van deze kwis zul len op de laatste dag uitgereikt wor den (s.v.p. wel een pen meebrengen). Inschryven en starten kan men iedere dag by 't Hof van Loon van 16.00 tot 19.30 uur. De routes zyn' met pylen aangegeven, terwyl men daarnaast iedere dag een routebe- schryving ontvangL Er zyn ten op zichte van vorig jaar weer veranderingen in de routes aange- brachL De organisatie heeft ook dit jaar de inschryfkosten zo laag mogelyk gehouden, volwassenen betalen voor 4 dagen fietsen ƒ9,-. terwyl de jeugd tot 14 jaar voor ƒ6- mee kan fietsen. Ook is er de gelegenheid per dag deel te nemen. De kosten bedragen dan voor volwassenen ƒ3,- en voor kinderen tot 14 jaar ƒ2.-. Tevens is er dit jaar ook de gele genheid om fietsen te huren by Fiets-Plus Ger Maurix aan de Vier- lingsbeekseweg 7 te Overloon, tel. 04781-41270. Men dient wel van te voren te reserveren. Voor inlichtingen kan mpn bel len: J. v. Osch tel. 04781-41488 of J. v. Kempen tel. 04781-42049. Voor een vakman is er veel te zien op donderdag 10 en vrydag 11 juni by E-Norm Leo Hendriks BV. Het Festo-demonstratieteam is dan by de zaak te gast met het nieuwste elektrisch gereedschap. Machines voor vakmensen. Demonstrateurs tonen u de fyne kneepjes van scha ven, schuren, het werktafelsysteem Basis Plus en nog veel meer. Don derdag duurt de demonstratiedag van 10.00-17.00 uur en vrydag van 10.00-20.00 uur.. Festo maakt geavanceerd elek trisch en pneumatisch handge reedschap voor schuren, schaven, frezen en zagen. Met ingebouwde stofafzuiging, elektronische rege ling en talloze handige snufjes. De ze produkten, die gebruikt worden door de professionele vakman en de deskundige doehet-zelver zyn van hoogwaardige kwaliteit en ge baseerd op de aktuele Europese veiligheids- en milieu-eisen. Het accent by Festo ligt op techni sche eigenschappen, milieubewust- zyn, comfort, veiligheid, gebruiksmogelykheden, levens duur en voorlichting. Zaken die de vakman aanspreken. Op 10 en 11 juni wordt het gereedschap uitge breid gedemonstreerd. Kenmerkend voor de Festo- produkten is de tientallen jaren er varing by de bouw van kwaliteitsge reedschappen. Meerdere honderdduizenden gebruikers in vele vakgebieden en in de industrie werken uit overtuiging dagelyks met Festo gereedschappen. Hoge kwaliteitsstandaard, robuuste bouwwyze, groot prestatievermo gen zy zwaar industrieel gebruik en vele speciale gebruiksvoordelen zyn eigenschappen van het Festo elektrisch gereedschap. E-Norm Leo Hendriks BV is sinds twee jaar dealer van Festo. De zaak is gespecialiseerd in yzerwaren, ge reedschappen, machines, hang- en sluitwerk en bouwkundige bevei liging. Ontdek het verschil en bezoek de demonstratie van Festo gereed schap by Leo Hendriks BV, Hof straat 6 te Venray, tel. 04780-81069. In juni zyn ook dit jaar in heel Limburg weer duizenden mensen op pad om toten voor het Aryer- fonds Limburg te verkopen. In hun eigen leef-en woonomgeving bieden zy de loten van de Aiyerlotery 1993 aan. Binnenkort kunt ook u een van deze lotenverkopers aan uw deur verwachten. De prys per lot is op ƒ1,50 ge handhaafd, maar de lotery zelf is geheel vernieuwd. Zo is het aantal pryzen van voorheen 25 stuks ver hoogd naar thans 100 stuks en ook het pryzenpakket is geheel gewy- zigd. Geen geldpryzen meer te win nen, maar vele aantrekkelijke pryzen zoveel mogelyk aangepast by de doelstellingen van het Anjer fonds. Wat dacht u van een drie weekse reis voor 2 personen naar de Grand Canyon en Disneyland in Amerika, een exclusief kunstwerk, een vierdaagse vliegreis voor twee personen naar London, een ballon vaart, een schouwburgabonnement een bezoek aan Thermae 2000 en nog veel meer! Ook zullen de loten er dit jaar ge heel anders uitzien. Bovendien is aan de loten een zogenaamd stock gemaakt, waarop de verkoper de naam van de koper van het lot kan vermelden. Zo is by de vereniging bekend waar de loten zyn verkocht en kan bevorderd worden dat alle pryzen daadwerkelyk worden afge haald. Verder zijn de oude raamaffi- ches vervangen door moderne affiches van de lotery. Het Ayerfonds Limburg hoopt dat dit jaar het aantal verkochte lo ten flink zal stygen. Werden er de afgelopen jaren rond 170.000 loten verkochL dit jaar streeft men naar een verkoop van ongeveer 200.000 loten. Voor alle zekerheid is het aantal te verkopen loten vastgesteld op maximaal 250.000. Voor elk ver kocht lot ontvangt de verkopende vereniging ƒ0,50. Door het kopen van loten levert u bovendien een bydrage, die in uw eigen omgeving goed zal worden besteed. Geven om cultuur die je lief is staat by het Anjerfonds Lim burg hoog aangeschreven. De Roeërkar op twee houten spaanwielen met yzeren band er om heen heeft afgedaan en is ver drongen door de moderne vierwie lige platte wagen op luchtbanden. Ook met dit transportmiddel is nog enkele jaren dagelyks de melk by de boeren opgehaald en by de zui velfabriek afgelevert. Op deze foto zien we voerman Sef Koenen uit Leunen. Vanaf de vroe ge morgen zagen we Sef dagelyks by de melkleveranciers (de boeren) in Castenray, de volle bussen melk ophalen en deze voor verwerking van zuivelprodukten naar de zuivel- fabrie brengen. We zien op deze foto de wagen met de lege melkbussen, op weg van Leunen naar Castenray in de buurt van 't Schoor aan de Horster- weg. Van de ca. 90 melkbussen (30 ltr.) zyn er enkele gevuld met on- dermelk, ook wel Fuüs genoemd. Door de boeren werd deze gebruikt als veevoer. De kleine 5 liter melkbusjes die links en rechts langs de wagen han gen maken dagelyks de reis naar de fabriek mee om aldaar gevuld te worden met karnemelk. De boerin bereidde hier de bekende bötter- melksepap van. De foto werd destyds gemaakt door dhr. Bertje van Rhee uit Castenray. Op zondag 4 juli organiseert vol leybalvereniging M.V.C. '64 weder om haar jaarlykse rommelmarkL welke voor iedereen wel wat pas send te bieden heeft. U bent byvoorbeeld al lange tyd op zoek naar dat ontbrekende stuk je van uw verzameling of anders zins, gegarandeerd dat u het in Maashees op het dorpsplein kunt vinden. Zo vindt u er kramen met huis- houdelyke artikelen, kleding,] speelgoed, elektra, curiose, boeken en meubelen. De betere en mooiere voorwerpen worden by opbod en afslag ver kocht. Ook worden er loten ver kocht a ƒ1,-. De hoofdprys van deze lotery is een draagbare kleurente levisie. De verkoop start om 15.00 uur precies. Maandag 14 juni is er in gemeen schapshuis 'de Wis' in Castenray een gezellige dansavond. Aanvang 20.00 uur. Alcoholcontrole In de nacht van zaterdag op zon dag hield de politie in samenwer king met leden van de reservepolitie en onder toeziend oog van medewerkers van de Peni- traire inrichting De Maashegge in Stevensbeek weer een controle naar het alcoholmisbruik. De con trole richtte zich op de kermis in Leunen en werd gehouden op de kruising Abionstraat-Zuivelweg en Abionstraat-Veulenseweg. Er werd aan 157 bestuurders gevraagd de blaastest te ondergaan. Een 20-jarige inwoner en een 44-jarige inwoner van Wanssum kregen een transaktie aangeboden om ƒ400,- te betalen. Een 28-jarige bestuurder van een bromfiets uit Horst kreeg een ry- verbod van 7 uur en proces verbaal aangezegd. Een 34-jarige inwoonster van Maasbree kreeg naast een ry verbod ook proces verbaal aangezegd, ter wyl van een 40-jarige inwoner naast een ryverbod en proces ver baal terzake ryden onder invloed ook zyn rybewys werd inge vorderd. Fietsend meisje in gezicht geslagen. De politie vraagt dringend om ge tuigen die hebben gezien hoe don derdagmiddag om 16.20 uur op het fietspad langs de Overloon seweg een 13-jarig meisje door een fietser in haar gezicht werd geslagen prikstok Vrydagmiddag heeft een 29-jarige bestuurder van een personenauto uit Bergen by de politie aangifte ge daan van bedreiging met een elec- trische prikstok, die varkenshouders gebruiken om hun varkens te porren om te lopen waar de varkenshouder dat wil. Vrydagmidddag rond 3 uur had de Bergenaar zyn auto volgens de onbekende lullig geparkeerd by het Postkantoor en hy had daar hinder van. De beid bestuurders kregen daarover een woordenwisseling. Zo wel de bestuurder van de onbeken de auto als zyn byryder kwamen uit de auto en bedreigden met de prikstok. De politie heeft een onderzoek in gesteld, maar gezien het feit dat de Bergenaar geen kenteken van de auto kon opgeven, moest men later het onderzoek staken. Zy hoopt echter dat er getuigen zyn geweest die wel het kentekennummer heb ben opgenomen en dat aan de poli tie kunne doorgeven. De politie kan door die hulp van getuigen deze on bekende prikaktie een vervolg geven.

Peel en Maas | 1993 | | pagina 18