'ototenstoonstelling in Beukenrode Hoeveel auto's tel ik bij? hem-Dry de Peel breidt uit Kijken naar mooie dingen PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Nieuwe step-training Wanssumse pater vierde 60-jarig priesterjubileum .,1 v ssr DIT ZEGT NIETS OVER LEIDINGGEVENDE CAPACITEITEN WERK? GEHANDICAPTEN DOEN NET ZO GOED MEE Bouwvergunning aangevraagd Commissie algemene zakenl Verkoop- standplaatsen Landweert PEEL EN MAAS FISCAAL IN ZICHT eel en maas Donderdag 10 juni - Pagina 11 Van woensdag 30 juni tot en met oensdag 7 juli aanstaande wordt huize Beukenrode een Fototen- lonstelling gehouden met als on- enverk Ouder worden. Deze tentoonstelling is een van de ctiviteiten die de Werkgroep Euro- ees jaar van de Ouderen Venray or- miseert. Door middel van foto's van diver- Venrayse burgers, met als thema; uder worden in solidatiteit met ngeren, wordt een beeld ge- chetst van de oud geworden mens zyn eigen omgeving. De tentoonstelling beperkt zich iet tot Venray en omgeving. De erkgroep is er in geslaagd om ook reizende tentoonstelling van de nie KBO Ouder worden in Afrika 1 een keuze ut de collectie van Beukenrode aan het geheel voegen. doel van de tentoonstelling is, ir een juist een gevarieerd beeld geven van de ouder wordende mens, heersende misvattingen over ouderen weg te nemen. Met name het deel Ouder worden in Afrika geeft duidelijk aan dat het oud worden in de verschillende cul turen een heel verschillende bete kenis heeft. Dat ouderen niet per defentie lichamelijk gebrekkig en geestelijk afgetakeld zijn, maar een zeer eigen positieve waarde hebben voor de jongere generatie. De werkgroep nodigt jong en oud uit om deze tentoonstelling te be- zichtigenm en zich mogelijk te la ten inspireren tot een andere kijk op oud worden. De toegang is gratis. De ope ningstijden zullen nader bekend worden gemaakt. Voor meer informatie kan men zich wenden tot de secretaris van de werkgroep Europees jaar van de Ouderen Venray, dhr. Chr. Ter Beek, Rochusstraat 26, 5801 RR Venray, tel.: 04780-82839. Tapijt- en meubelreinigingsbe- drijf Chem-Dry uit Venray heeft op nieuw het werkterrein uitgebreid. Sinds enige maanden is het bedrijf ook werkzaam in Boxmeer en Helmond. Inmiddels is het bijna een jaar ge leden dat Hans van Rooy in Venray •Startte met het Chem-Dry-procedé, dat is gebaseerd op koolzuur. IJhoonmakenanet Chem-Dry bete kent geen zeep en geen chemische Iddelen, waardoor de kans op 'mpen is uitgesloten. Omdat in water wordt gebruikt zijn ta- jyten en meubelen weer snel droog. De meeste tapijten al na een uurtje, meubelen kunnen direct Een parkje met klinkerpaad jes, zitbanken een pergola, een grasveld, twee jeu de boule- en en een groot schaak/damboTd. Daaruit bestaat het project dat de Ys- selsteynse buurt 'de Zwarte Plak' zelf aanlegde en waarvoor een prijs kregen van de Neder landse Heidemij. 'De Zwarte Plak' werd een kern met pit en afgelopen zondag kwam we thouder Truijen naar Ys selsteyn voor de officiële opening van dit buurtparkje, wat eens een plek vol ondoor dringbaar struikgewas was. Hij deed dat door een potje te scha ken met behulp van de fraaie houten schaakstukken, ook al gemaakt door een buurt bewoner. Het parkje is inmiddels overi gens al bijna een jaar in ge bruik, maar de buurtvereniging wilde als af ronding van dit projekt, toch een officieel tintje aan de inge bruikname geven. weer op hun plaats. Dat maakt de Chem-Dry-reinigingsmethode ook zo interessant voor gebruik in een bedrijfsmatige omgeving. Het ver wijdert krachtig de hardenkkigste vlekken als kauwgom, drukinkt, olie, vet, teer en verf, zonder dat de zakelijke activiteiten lang hoeven te worden onderbroken. Indien ge wenst reinigt het bedrijf, zonder meerkosten, ook in de uren dat het bedrijf gesloten is. Bovendien kan Chem-Dry vloerbedekking een spe ciale behandeling geven tegen vetti ge achterblijfselen in bijvoorbeeld restaurants of tapijt antistatisch be handelen. Reinigen met Chem-Dry op kool- zuurbasis heeft als bijkomend voor deel dat de behandeling niet elk jaar herhaald hoeft te worden. Rei nigen met chemische middelen laat resten achter die inderdaad er voor zorgen dat een tapijt na de schoonmaak sneller weer vuil is dan de eerste keer. Met Chem-Dry heeft u daarvan geen last. Thpijten, bankstellen, gordijnen, lamellen en zonwering blijven net zolang mooi als voor de eerste schoon maakbeurt. Chem-Dry de Peel is bereikbaar onder telefoonnummer 04780-11190. Op 1, 2 en 3 October aanstaande zal in het kader van het Europees jaar van de ouderen zal door oude ren een tentoonstelling/demonstra tie worden gehouden van eigen verzamelingen en hobbies in De Kemphaan aan het Kennedyplein in Venray-kom. Deze tentoonstelling wordt ge houden onder het motto 'Ouderen en hun tijdsbesteding'. Daar is plaats voor ouderen die een verza meling willen tonen ofwel een hob by demonstreren. Voor deze presentatie is vanaf he den de inschrijving geopend. Oude ren die mee willen doen aan dit evenement worden gevraagd zich zo spoedig mogelijk schriftelijk of telefonisch te melden bij de secreta ris van de Werkgroep Europees Jaar van de Ouderen, de Heer Chr. Ter Beek - Ro chusstraat 26, 5801 RR Venray, Tel. 04780 - 82839. De aanmelders krij gen dan een inschryfformuliertje toegestuurd. Voor meer informatie even bellen naar dhr. Ter Beek (liefst na 18.00 uur). 'n abonnement waard Winkeldiefstal Een 36-jarige inwoner werd door personeel van een warenhuis in de Grotestraat op heterdaad betrapt toen hij zonder te betalen 2 slippers en een schoen reperatieset wilde meenemen. Hij werd aan de politie overgegeven, die nadat proces ver baal was opgemaakt, hem naar huis stuurde. elke week nieuws De nieuwste aerobicrage die uit Amerika is komen overwaaien is de step-training. Op en af springen op een in hoogte verstelbaar draagbaar 'stoepje'. Dat moet de spieren, voor al die van dyen en billen verstevi gen, bij een beperkte inspanning. Volgens een persbericht van het Venrayse fitnesscentrum worden 15 tot 30 meer calorieën ver bruikt dan by aerobic. Door de be perkte inspanning is steptraining geschikt voor ouderen en mensen met weinig conditie. Bovendien kan men het ook thuis doen, want het stepplatform is by Peter Stip hout te koop voor een speciale in- troductieprys. Steptrainingen worden 's mor gens, 's middags en 's avonds gege ven en bestaan naast het 'steppen' uit oefeningen voor andere spier groepen met als afsluiting rekoefe- ningen en cooling down. Voor meer informatie: Fitnesscentrum Peter Stiphout, De Gouden Leeuw 6, Ven ray, tel. 04780-86110. Brandend afval Maandagmiddag moest de brand weer uitrukken voor een gemelde bosbrand tegenover de camping aan de Zeilbergseweg in Ysselsteyn. Gelukking bleek de melder het niet goed te hebben gezien want de roo kontwikkeling was afkomstig van het opstoken van afval door een landbouwer. Gelukkig maar, want in deze droogte kan een beginnen de bosbrand fataal zyn. De brand weer verzoekt personen, die in de bossen recreeren, voorzichtig te z\jn met vuur. Ook komt het nog al eens voor dat bestuurders van auto's hun brandende peuk weg gooien. Ook dat kan catastofale ge volgen hebben voor de natuur. Aanhouding na mishandeling en insluiping In de nacht van vrydag op zater dag heeft de politie een 27-jarige in woner van Hardenberg aangehouden. Dat gebeurde nadat deze man, tezamen met een nog on bekende persoon, een 40-jarige in woner had mishandeld. De inwoner had nl. ontdekt dat de man uit Hardenberg en de onbe kende persoon bezig was om toe gang te verschaffen tot de moskee aan de Leunseweg. De man werd daarop mishandeld, waarvan hy aangifte deed by de politie. Na aanhouding werd de man uit Hardenberg ingesloten. Deze be weerde de onbekende persoon niet te kennen. Nadat proces verbaal in zake mishandeling en lokaalvrede breuk was opgemaakt, werd de man huiswaarts gezonden. Afgelopen zondag vierde in de pa rochiekerk van Wanssum pater Fi- delis, de kloosternaam voor de Wanssumse geestelijk Sjeng Wyn- hoven, z'n 60-jarig jubileum als priester. De 83-jarige pater heelt het grootste deel van z'n priesterloop baan in Brabant doorgebracht, on der meer als leraar. Ook was hy 25 jaar rector in het bejaardenhuis in Geffen, werk waarmee hy pas drie jaar geleden stopt. Pater Fidelis leg de in die periode per brommer on geveer 80.000 km af, twee keer de aardbol rond. Momenteel woont de bejaarde priester in Bavel, maar hy doet nog dagely ks de mis in een na burig tehuis van bejaarde broeders. (foto: Paul Franssen) V •"if- Burgemeester en wethouders zfjn voornemens aan de volgende bou- waanv ragen medewerking te verlenen. het plaatsen van een serre aan de Moerslag 11 te Ysselsteyn Ln.v. H.F.M. Koonings, Moerslag 11 te Ys selsteyn. het bouwen van een berging aan de Tbnnentil 7 te Venray. Ln.v. J.M.A. Gubbels. Gentiaan 32 te Venray; het bouwen van een garage met berging aan tie Ibnnentil 5 te Venray Ln.v. G. Mulder, Wag- nerstraat 24 te Venray: het bouwen van een gara ge/berging met een carport aan de Sleutelbloem 37 te Venray Ln.v. PJ.E. Bongers, Sleutelbloem 37 te Venray. De op de bou waanv rage n betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 11 juni 1993 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage bfj de onderafdeling bouwbeheer, kamer 310 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termyn kunnen eventuele bezwaren schriftelyk by burgemeester en wethouders wor den ingediend. Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen. het hoofd van de afdeling volks huisvesting, ruimteiyke ordening en milieu, ir. G.FJ.M. Frencken Op maandag 14 juni a.s. word^ een openbare vergadering gehou den van de commissie algemene za ken, aanvang 18.00 uur in het raadhuis. De agenda luidt als volgt: Opening. Spreekrecht publiek. Ingekomen stukken en mede delingen. Vaststelling verslagen. Gewestaangelegenheden. Stand van zaken Regionale politie. Bespreking Masterplan Open bare Orde en Veiligheid. Ontwerp-raadsvoorstel inzake voorziening vakatures in de com missies EZ en Milieu. Ontwerp-raadsvoorstel inzake aanpassing "verordening onkosten vergoeding wethoudere 1992". Bespreking van de Meerjaren raming 1994-1997. Rondvraag en sluiting In verband met de uitvoering van werken is het noodzakeiyk geble ken de verkoopstandplaatsen, zoals die tot dusver tussen bank en su permarkt aan de Kruidenlaan wer den ingenomen, enkele tientallen meters in oosteiyke richting ver plaatst moeten worden. Ze komen dan rechts naast de parkeerplaat sen by de supermarkt. Vanwege en kele technische voorzieningen is het mogeiyk dat enkele standplaat sen nog even de oude lokatie wor den gehandhaafd. Over enkele weken zullen alle drie de standhou ders op de nieuwe plaaLs staan. Het gaat hier om de visstand plaats (donderdag 10.00-14.00 uur), en de groenten- en kaasstandplaats op vrydag (15.30 tot 18.00 uur). elke week nieuws Een maandelijkse rubriek over fiscale actualiteiten De autobytelling is en blyft een onderwerp dat de gemoederen da nig bezig houdL Eerdere columns besteedde ik al aan dit onderwerp. Recente uitspraken werpen weer nieuw licht op de materie en ma ken het voor sommige onderne mers wel zeer moeilyk. Privé-gebruik van een zakelyke auto wordt belasL Om discussies over de hoogte te voorkomen heeft de wetgever een algemene regel forfait) vastgelegd in de weL De auto die privé ter beschikking staat wordt gewaardeerd naar de oor- spronkelyke catalogusprys. Daar over bestaat immers zelden discussie. Jaarlyks wordt 20% van die catalogusprys als privé aange merkt en aldus belast. Voor de on dernemer een korting op de aftrekbare kosten, voor de werkne mer een stukje looninkomen waar over belasting voldaan moet worden. De vraag wat privé belast moet worden wordt lastig als zich in een B.V. meerdere personenauto's be vinden. Dat zal in alle gevallen zo zyn by de autobranche, ryscholen, taxibedry ven enzovoorts. Tbt op he den was het gebruikeiy'k om met personen werkzaam in die branche afspraken te maken. De fiscus stel de zich soepel op en telde per per soon een gemiddelde geschatte prys als privé by. tenzy feiteiyk vaststond welke auto men gebruik te. Zo werd een voor alle partyen ac ceptabele oplossing bereikL Op 23 mei 1991 deed het Ge rechtshof te 's-Gravenhage een op- merkeiyke uitspraak. Geheel conform de letter van de wet en op verzoek van de inspecteur werden by een belastingplichtige drie per sonenauto's in de 20%-regeling be trokken. De hele casus blykt niet duideiyk uit de uitspraak, maar la ten we aannemen dat evident was dat de man en zyn familie de auto's ook daadwerkelyk gebruikte. Het Hof stelt vast dat de auto's hem ter beschikking staan. De man kan geen anderen (werknemers) aanwy- zen die in plaats van hem voor de bytelling in aanmerking komen en een kilometeradministratie om aan te tonen dat hy geen 1.000 km. pri vé in de auto gereden had was even min aanwezig De Hoge Raad was het hiermee eens. Deze juiste en waarschyniyk te rechte uitspraak maakt het de in spectie wel erg moeilyk om het soepele beleid te handhaven. Stelt u zich voor. Een taxibedryf bezit 10 taxi's met een catalogusprys van ge middeld 80.000,-. De ondernemer woont by de zaak waar 's-avonds al le auto's staan. Ze staan daardoor tot zyn beschikking. De taxichauf feurs krygen in dat geval geen by telling zy hebben de auto's niet voor privé-doeleinden ter beschik king Er dient dus een kilometerad ministratie voor elke auto aanwezig te zyn om 20% bytelling over 800.000,- te voorkomen. By een ta rief van 60% geeft dat een be- lastingschade van 96.000,-. Dit aan de praktyk ontleende voor beeld geeft de absurditeit aan van de letterlyke uitleg van de wetsbe paling De inspectie Venlo neemt nu con tact op met de betrofTenen om af spraken te maken hoe de kilometeradministraties er uit moeten gaan zien. Die zullen min der stringend zyn dan de eisen die daaraan normaliter gesteld worden. Ook de autoryscholcn en de gara gisten mogen de nieuwe wetsinter- pretentie vrezen, al schynt de laatste groep via overkoepelende or ganisaties al nieuwe afspraken ge maakt te hebben. De wet is duideiyk aan revisie toe, want stel dat de taxi-eigenaar die hierboven als voorbeeld diende er niet in slaagt zyn personeel de benodigde discipline by te brengen voor de ki lometeradministratie; wat dan? De toekomst zal het leren. Mr. T.C. van Zwieten Itühl/Haegens/van Aar Accountants en Belastingadviseurs Kantoren te Boxmeer, Venray en Reuver 08855 - 76464

Peel en Maas | 1993 | | pagina 11