spetters Venray lijkt zaterdag een beetje op Drenthe Tweede Kamer wil toevoeging Vierlingsbeek aan Venray laten onderzoeken Consumentenwinkel Venray gestopt venray Dingus stopt voorlopig houseparties kleur copieën üoviN: Groot in jonge mode Mevr. Weersma in haar ambt als predikant bevestigd Naar school? Geen probleem! PEEL EN MAAS Teveel werk en te weinig middelen... Canon Lc FOTO-SERVICE ONDERDAG 3 JUNI 1993 Nr. 22 HONDERD VEERTIENDE JAARGANG .IJNÖDRANKENI Veiirav i llcnscniiisslraal I 04780-81801 PEEL EN MAAS WwaDRANKENGROEP V Venray Henseniusstraal 1 04780-81801 ITGAVE: DRUKKERIJ VAN DEN MUNCKHOF B.V. VENRAY |i|ECIADI A l/AAD l/CUDAV CM AM/!EVIM/! rotestraat 68 - Postbus 1 - Tel. 04780-82727 - Fax. 04780-10916 wYEElYDLMM V Vvll ENIXMT EPI wPlUCVinVI Advertentieprijs: 35 ct. per mm - Abonnementsprijs per half jaar 15.00 Abonnementsprijs buiten de regio f21,00 uitsluitend bij vooruitbetaling Venray In de Keulsche Pot ondue-, gourmet- en specialiteiten restaurant, nu met uniek terras Voor informatie of reservering TEL. 04781-41774 HOLTHESEDIJK 2 OVERLOON Afgelopen zondag vond in een •olie Paterskerk de ambtsbevesti- [ing plaats van mevr. Weersma als iredikant van de Protestantse Ker- lengemeenschap Venray e.o. Mevr. iVeersma volgt daarmee dominee ito Es op, die precies een jaar gele ien afscheid nam van Venray om een ambt in Eist te aanvaarden. Er waren vooral lovende woorden foor de Venrayse Kerkeraad, die tfch danig heeft weten te redden in en jaar zonder predikant. Dat men liteindelijk bly is met de nieuwe iredikant werd door de volle Pa- erskerk, waarnaar men vanwege Ie verwachte drukte, was uitgewe ken, De bevestiging geschiedde loor ds. A. Polhuis uit Rotterdam, raar mevr. Weersma voordien, ooral met minderheden, gewerkt leeft. Anders dan andere jaren, hadden de leerlingen van Jerusalem op de dinsdag na Pinksteren les. Dat dreigde een probleem op te leveren voor een groot aantal leerlingen dat naar Pinkpop ging, maar 's nachts misschien niet op tyd terug zou kunnen komen. Dus besloot de direktie om voor de leerlingen het aangename met het nuttige te verenigen: na Pink pop stond in Landgraaf een bus klaar om alle leerlingen die zich daarvoor hadden opgegeven, weer terug naar Venray te brengen. On der leiding van twee conrectoren was iedereen rond half twee weer veilig in Venray. De volgende morgen om 08.35 uur zaten (bijna) alle leerlingen keurig in de les. Een unieke oplos sing voor een uniek probleem, dus! VAN DE KAMP ASSURANTIËN telefoon 04780-87575 Tijdens het debat over de herinrichting van de provineie Noord-Brabant is door de Tweede Kamer besloten om de gemeente Vierlingsbeek voor lopig als zelfstandige gemeen te te handhaven. Wel zal aan de colleges van gedeputeerde staten van Noord-Brabant en Limburg verzocht worden om te bekijken of samenvoering van Vierlingsbeek met Venray een reele optie is. Dat gebeur de naar aanleiding van een motie van o.a. de WD, PvdA, D'66 en Groen Links. Bij het ter perse gaan van deze krant was hierover nog niet gestemd maar omdat deze partijen ge zamenlijk een ruime meerder heid hebben zal deze motie hoogstwaarschijnlijk aange nomen zijn. De gemeente Venray richtte op 25 maart jl. een brief aan de Tweede Kamer, waarin het college van b. en w. haar standpunt kenbaar maakte ten aanzien van die herindeling. In het verleden had Venray zich afzij dig van deze provincieoverschrij dende discussie gehouden, omdat het gemeentebestuur van Vierlings beek altijd het volste vertrouwen heeft gehad in de zelfstandigheid van haar gemeente. Begin dit jaar uitte de vaste ka mercommissie voor Binnenlandse Zaken echter twijfels over de le vensvatbaarheid van de gemeente Vierlingsbeek in de toekomst Re den voor de gemeente Venray om haar eerder genomen standpunt te heroverwegen. ZELFSTANDIG In haar brief gaf de gemeente Venray aan dat zij de zelfstandig heid van Vierlingsbeek niet ter dis cussie wilde stellen. Wel werd in de brief gesteld dat Venray, zou Vier lingsbeek opgeheven worden, ge zien de binding met de gemeente Vierlingsbeek, niet buiten beschou wing mag blijven. Gewezen werd op de grote maat schappelijke en economische sa menhang tussen Venray en, met name, Holthees, Maashees en Over- loon. Deze dorpen zijn b.v. qua werkgelegenheid voor 50% afhan kelijk van Venrayse bedrijven. Ook wordt door genoemde dorpen voor bijna 100% gebruik gemaakt van de medische voorzieningen in Ven ray. B. en w. gaven verder aan dat de bestuursschaal van Vierlingsbeek voor de toekomst waarschijnlijk te klein zou zijn, wat de regio niet ten goede zou komen. MOTIE Die Venrayse brief, en enige gesprekken van het Venrayse ge meentebestuur met Kamerleden en met staatssecretaris mevr. Nauta-de Graaf, leidde er dus toe dat een ka mermeerderheid er voorstander van is om samenvoeging van Vier lingsbeek met Venray te laten on derzoeken. Aan het Kabinet zal gevraagd worden of dat zy de beide provinciebesturen willen benade ren om een procedure op te starten zoals aangegeven is in artikel 3 van de Wet Algemene Regies Herinde ling. Deze procedure houdt in dat door beide provinciebesturen beke ken zal worden of een gehele of ge- deel telyke samenvoeging van Vierlingsbeek met Venray een reeë- le optie is. Daar kan dus ook uit voortvloeien dat dit geen reeële op tie is en Vierlingsbeek dus zelfstan dig zal blyven. Deze procedure kan overigens enige jaren tyd vergen. REACTIE Burgemeester Waals is tevreden met het kamerbesluit "Dat is pre cies wat wy in onze brief, overigens na goed overleg met de gemeente Vierlingsbeek en met de Provincie Limburg, gevraagd hebben." De burgemeester verwacht dat de pro cedure ongeveer een jaar zal duren, waarna duidelijk zal worden of Vierlingsbeek zelfstandig zal blij ven of aan Venray zal worden toe- elke week nieuws Met ingang van dinsdag 1 juni heeft de Consumentenwinkel Venray haar aktiviteiten gestaakt De gelijknamige stichting zag geen mogelijkheden om op ter mijn een professionele dienstver lening te continueren met de beschikbare financiële middelen. De tien vrijwilligsters en het bestuur handelen komende maand de lopende zaken af. Per 1 juli wordt de stichting definitief opgeheven. Het besluit is genomen kort na dat in april de beroepskracht, die voor twintig uur in dienst was, ver trok en het bestuur geen op- volg(st)er kon vinden. Dat bleek te moeilijk omdat van de ene kant de funtie-eisen hoog zijn en aan de an dere kant het werk omvangrijk en de perspektieven gering. Oorzaak daarvan is de kleine sub sidie die de Consumentenwinkel krygt. De stichting moest werken met een tijdelijke experimentele subsidie van 40.000 gulden van de gemeente Venray. Die subsidie loopt per 1 januari 1995 ten einde. Op die datum eindigt ook de finan ciële steun van het ministerie van Economische Zaken, een bedrag van 50.000 gulden, verdeeld over 1992, '93 en '94. Omdat de Consumentenwinkel er niet in is geslaagd andere financie ringsbronnen aan te boren, vond het bestuur het verstandiger om nu te stoppen. Banken en onderne mers wilden er niet aan en ook de Consumentenbond kon geen zeker heid geven over financiële deelna me of de detachering van een beroepskracht. De Consumenten winkel sloot twee maanden geleden nog wel een samenwerkingsover eenkomst met de landelijke belan genorganisatie van consumenten. Sedertdien zijn alle diensten van de Consumentenbond in de Venrayse winkel verkrijgbaar. Met het besluit van het bestuur komt een einde aan een periode van vijfjaar, waarin de Consumen tenwinkel, als enige in Nederland, mensen wegwijs maakte op velerlei gebied. Doel van het projekt was om met name minder draagkrachtigen preventieve hulp te verlenen en mondiger te maken om zo te voor komen dat ze in onoplosbare finan ciële problemen kwamen. Om de drempel zo laag mogelijk te houden werd gekozen voor de vorm van een winkel, waarin iedereen terecht kon. In de winkel werd produktin- formatie gegeven, mensen konden klachten deponeren en de Consu mentenwinkel ontwikkelde een kursus 'omgaan met geld'. Middels een speciaal computerprogramma kon iedereen anoniem voor zichzelf vaststellen voor welke subsidies hy of zij in aanmerking kwam. Opvallend aan de Consumenten winkel was ook het grote aantal vrijwilligers die de zaak draaiende hebben gehouden. Tien vrijwillige krachten hebben de afgelopen ja ren de Consumentenwinkel, die per week 40 uur geoepnd was, be volkt De afgelopen jaren kwamen telkens ruim duizend klanten naar de Consumentenwinkel voor uit eenlopende informatie. Hotel Restaurant Asteria nodigt u uit voor... WEEKMENU Salade van 9libtong Lamsbouillon Gegrilde nmdcr-entrecote met kruidenboter Gegratineerd fruit LU'KHih I Heerlijk genieien van een uitgebreid buffet mei I luxe broodsoorten, koude en warme specialitei lten zoals Hors d'Oeuvres, fijne vissalades en fris- i se groentesalades Heerlijk wanne vleesschotels 1 met rijst en aardappelgarniturcn. Ter afsluiting I een feestelijk desseri en voor Uw kinderen een i ijsje met verrassing. Tijdens de Peel brunch ser pen wij onbeperkt koffie, thee en melk. 29,50 kinderen l/m 12jaar j 15,00 Reserveren gewenst! Hotel asteria venray MaaSheseweg 80a. 5804 AD Venrat Inlichtingen en reserveringen: Tel. 04780-11466 Soos twee weken dicht na geluidsoverlast Het Drentse toeristische be- dry fisleven gaat zich op zaterdag 5 juni uitgebreid presenteren in het centrum van Venray. Het is de be doeling van deze Drenthe promotie dag om de bezoekers op een attractieve manier kennis te laten maken met een groot aantal attrac ties en recreatieve mogelijkheden. De Provinciale VW Drenthe or ganiseert dergelyke evenementen al gedurende een aantal jaren in verschillende plaatsten van het land. Aanvankelyk werd gekozen voor steden in de Randstad. Het vo rige jaar werd voor de eerste keer een Limburgse plaats in de route opgenomen: Weert. Deze succesvol le dag wordt nu voortgezet in Ven ray. Daar is de organisatie een samenspel van de Venrayse winke liers, de Provinciale VW Drenthe en de VW-ANWB Venray. Het Drentse volkslied zal zater dagmorgen om 11.00 uur worden gespeeld op het Schouwburgplein tydens de officiële opening van het evenement De voorzitter van de Provinciale VW Drenthe, de heer Ir. J. de Lang zal daarna met vertegenwoordigers van het gemeentebestuur van Ven ray een aantal schapen gaan sche ren, een aktiviteit die in het verleden voor Venray overigens heel gewoon was. De muziek wordt verzorgd door de kapel van De Vro- lyke Dauwtrappers uit Hoogeveen. Het podium op het Schouwburg plein wordt vervolgens geregeld ge bruikt voor de klederdachtenshow van de Drentse vereniging 't Volk van Grada uit Emmen. Tussen 11.00 en 16.30 uur speelt het uitwisselen van toeristische ge gevens een belangryke rol. Een groot aantal plaatselyke VW's uit Drenthe en recreatiebedryven staan in een kraam om hun toe ristische mogelykheden onder de persoonlijke aandacht te brengen. Veertig beoefenaars van oude am bachten, kunstenaars en specialis ten van de traditionele Drentse cultuur presenteren op de diverse pleinen van Venray een bonte men geling van sfeer en folklore. Een van de hoogtepunten wordt het optreden van het marionetten theater De Flierefluiter uit Exloo. Met haaf optredens heeft En nadien van Leeuwen al veel succes geoogst Zy was onder meer een van de at tracties t(jdens de Vakantiebeurs '93 in de Jaarbeurshallen in Utrecht Jongerensoos Dingus stopt voorlopig met het houden van houseparties. Het bestuur heeft dat besloten nadat de soos afgelo pen zaterdagnacht door de politie werd gesloten vanwege geluids overlast Dingus zet voorlopig ook de concerten op een laag pitje. Op korte termijn willen bestuur en programmawerkgroep alternatie ven op tafel leggen. Vanmiddag heeft een delegatie van Dingus al een gesprek met wethouder Driessen en burgemeester Waals over de kwestie. De soos blijft gesloten tot en met 13 juni. Beroepskracht Annelies Smits noemt als reden voor het stoppen met house dat de betrokken vrijwil ligers 'de gemaakte afspraken zwaar hebben geschonden'. Afgelo pen zaterdag is de geluidsbegrenzer losgekoppeld, waardoor de muziek de norm van 100 dBa overschreed. In plaats van de live-concerten en houseparties wil Dingus bekijken of er meer thematische programma-onderdelen zyn te be denken, zoals de onlangs gehouden tattoo-show. Daarvoor is volgens Annelies Smits veel belangstelling, maar dergelijke evenementen ver gen veel voorbereiding en inzet van de vrijwilligers. Op korte termyn willen bestuur en leiding van het jongerencen trum met de gemeente gaan praten over een definitieve oplossing. Het probleem zit volgens de beroeps kracht in de onvoldoende isolatie van het gebouw. 'Op termyn moe- zaterdag 5 juni VAN 11.00-16.30UUR WINKELCENTRUM Mishandeling Dinsdagavond moest een 42- jarige Venrayenaar terugkerend, komende vanuit de richting Horst een santaire stop maken op de par keerplaats nabij de Hoogriebroek- seweg. Nadat hy zyn behoefte had gedaan keerde hij bij zyn auto te rug maar die bleek geblokkeerd te zyn door een andere personenauto. Op dat tijdstip kwam een derde auto aanrijden waaruit drie nog vry jeugdige personen uitstapten en hem vroegen: Ben jy homo? De Venrayenaar antwoordde ontken nend. Het drietal deelde vervolgens verschillende forse slagen uit aan de Venrayenaar, die, zoals hy tegen de politie verklaarde pynlyk werd getroffen. De zoekaktïe die kort daarna door de politie in samenwerking met po litiekorpsen in de omgeving werd ingesteld naar die twee auto's lever de geen resultaat op. De Venrayer kon slechts een gedeelte van het kenteken van de auto's aan de poli tie doorgeven. Het is een bekend gegeven dat die parkeerplaats een ontmoetings plaats is van homoseksuelen. Dit was by de Venrayer niet bekend. Mogeiyke getuigen van deze mis handeling worden dringend ver zocht contact op te nemen met de politie. ten er natuurlyk weer optredens komen in Dingus. Een jongeren centrum zonder optredens bestaat niet'. De kosten van isolatie -of an dere maatregelen kan Dingus niet alleen dragen. Daarvoor is de finan ciële positie van het centrum te wankel. GEEN VERHUIZING Wethouder Driessen van jeugdza ken wil graag snel overleg met Din gus. Daarnaast wil hy de ambtenaren laten bekyken of de Isolatie nog voldoet aan de heden daagse eisen, in relatie tot het ver anderde gebruik. Mocht dat onder- zoelye aanleiding geven om beperk te aanpassingen in de isolatie aan te brengen, wil Driessen daarvoor proberen geld vry te maken. Voor grootscheepse verbeteringen is vol gens de wethouder geen geld. Verhuizing is evenmin aan de or de. zegt de wethouder. 'Ik zou niet weten waarheen. De lokatie is goed voor een bovenwyks Jongerencen trum. Andere lokaties in het cen trum zou ik ook niet weten. Bovendien moetje wat nu gebeurt is niet overdry'ven. De tydelyke sluiting is meer een signaal dan een zware sanctie', aldus wethouder Driessen. UUR FOTOSERVICE DE BLEEK 39 ACHTER DE SCHOUWBURG VERGROTING IN 5 MIN. Uw vertrouwde adres oNióHN'S JEANS SHOP Grotestraat 76 Venray foto I video lini v.d. L>eur Patersstraat 10 - Venray

Peel en Maas | 1993 | | pagina 1