Rob Berben neemt afscheid als dirigent van Ars Musica Schola Cantorum zingt in Geysteren Natuurwandeling in Oostrum AGENDA M morgana literair café doe mee met het Het eind van de maand begint bij Morgana Expositie van schilderijen en keramiek TWC Oostrum organiseert Pinksterrit PEEL EN MAAS Geslaagd PEEL EN MAAS Oproep voor Nieuw-Guinea Harine-veteranen Bibliotheek- nieuws Expositie kursisten Al tam i ra Deze maand KLEINBROOD FESTIVAL bij uw Echte Bakker 5/ ;l en maas Donderdag 27 mei - Pagina 3 ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen. R.E. Gabeler, T. Lankveld. H. Schraven en J. Wittgen: 29-30 mei: T. LANKVELD Langstraat 106, tel. 83558 31 mei: R. GABELER Allegrostraat 43, tel. 82824 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver. G. van Loon. E. de Mulnck Keizer. A. Coenen. F. Schmeetz, D. Vercauteren en J. de Vocht: 29-30 mei: D. VERCAUTEREN Meroeloseweg 75, tel. 82200 31 mei: J. de VOCHT Henseniusstraat 13a, tel. 81878 Weekenddienst voor de patiënten van dr. Keyzer en dr. Van Dongen: DR. Van DONGEN Past. JeuckensLraat 6, America tel. 04764-1707 vrydag 18.00 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data by de ge noemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tol 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVO ER Ttel. 077-575757 ONGEVALLEN Ttel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE MONNIKSKAP Paterslaan 2, tel. 80140 van vrydagavond 18.00 uur tot vol gende week vrydag. Openstelling: zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YS8EL9TEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: P. WASSER, tel. 84504 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENKLINIEK VEN RAY E.M. Ruymbeek. J.M. van Winden. W.ILM. de Vocht. R.C. Goedegebuure en V. Geurts. Behandeling in het weekend vol gens telefonische afspraak J. van WINDEN Stationsweg 13, tel. 81336 DIEREN ARTSENPRAKTIJK W.H. Kremer, W.G.A.M. Loonen. G.W. Gelling en R. Eelderink. Behande ling kleine huisdieren zaterdag en zondag volgens afspraak 29 mei: R. EELDERINK Moleneind 13, Meerlo tel. 04789-2820 30-31 mei: W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 82690 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktyken van mevr. Raay- makers, mevr. Van Eerten. mevr. Tiggeloven en mevr. Ver maze ren M. VERMAZEREN, tel. 04784-2273 vanaf vrydag 12 uur tot maandag 8 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten en mevr. Tiggelo ven wordt vanaf maandag 8 uur tot vrydag 12 uur waargenomen door H. van EERTEN Jan Poelsweg 2a, Ysselsteyn tel. 42116 Afspraken maken 's middags tussen 6 en 7 uur, tel. 82411 korting op de Rialto binnenveringmatras uit de Morgana collectie (geldig van 26 t/m 29 met) slaapkamers DE BEST-NOY Staenstr&at 144. Boxmeer. 08855 - 71488 's maandags gestolen - vrijdag koopavond Op 6 juni a.s. neemt dhr. Rob Ber- ben afscheid als dirigent van Ven- ray's gemengde zangvereniging Ars Musica. Een vereniging die door Rob Berben zelf is opgericht. Dhr. Berben is vanwege gezondheidsre denen genoodzaakt zyn werk als toonkunstenaar goeddeels neer te leggen. JONG Rob Berben is in 1937 in Heyt- huysen geboren, alwaar hy op 5-jarige leeftyd zyn eerste pianoles sen kreeg. Na de oorlog vervolgde dhr. Berben die lessen by Martin Kooien in Venlo, alwaar hy ook theorie-onderricht kreeg van Theo Jordans. In 1955 vertrok Rob Berben naar Utrecht voor de studie dirigent organist aan de Kerkmuziekschool. In 1958 behaalde hy daar zyn di ploma's en werd hy in september van dat jaar aangesteld als dirigent organist van de St Petrus Banden kerk. In 1960 richtte hy daar een jongenskoor op. gevolgd door een dames- en een jongerenkoor. In die jaren had hy 180 zangers en zange ressen onder zich. Met name de Gregoriaanse hoogmissen en de Kerstconcerten waren in die jaren een hoogtepunt. Ondertussen bleef Rob Berben studeren, o.a. op Grego riaanse en Middeleeuwse muziek. In 1962 was Rob Berben, als leraar muziekonderwijs aan de LTS, ook betrokken by de eerste voorberei- De Wilhelmina Sangers Cul tuurprijs is een financiële rug gesteun voor culturele, kerke lijke en jongeren instellingen, die jaarlijks op 22 mei, de ge boortedag van Wilhelmina van den Munckhof-Sangers, uitge reikt wordt. Afgelopen zaterdag middag gebeurde dat in dans centrum Janssen, waar verte genwoordigers van o.a. Jong Nederland (f10.000,-), Stichting Venrayse Kunstkring (f10.000,-) en de Stichting Behoud en Restauratie Beeldenschat St Pe trus Bandenkerk (f20.000,-) een deel van deze prijs (totaal f60.000,-) mochten ontvangen. De prijs werd uitgereikt door dhr. Defesche, voorzitter van de Stichting Wilhelmina Sangers Cultuurprijs welke de nalaten schap van de oprichtster van de Venrayse huishoudschool beheert. Literair café Ven ray-regio Van vrydag 28 t/m maandag 31 mei exposeren Immy Reynolds en de Italiaanse keramiste Marina Fhirtlough Campo di Frare in het atelier aan de Henseniusstraat 28 (hoek Paterslaan) in Venray. Immy Reynolds vervaardigt voor namelijk realistische schilderyen in pastel, aquarel, olieverf en ge mengde techniek. Deze hebben als thema bloemen, landschappen en stillevens, waaraan zy echter een geheel eigen interpretatie heeft gegeven. Marina Fkirtlough Campo di Fra re heeft een geheel eigen styl in ke ramiek, schalen, potten en vazen waarin keramisch fruit en bloemen zyn verwerkt. Het geëxposeerde is zeer de moei te waard om te komen kyken. Er is ook voldoende parkeerruimte als u met de auto komt. De openingstyden van het atelier aan de Henseniusstraat zyn: vry dag van 14.00 tot 21.00 uur; zater dag, zondag en maandag van 14.00 tot 17.00 uur. Grille ontvreemd Een inwoonster deed aangifte dat van haar auto, die aan de Kruiden laan geparkeerd stond, de grille was ontvreemd. Maandag 2e Pinksterdag kunnen alle fietsliefhebbers weer aan htm trekken komen met de Pinksterrit Er kan gekozen worden uit vier ver schillende afstanden, te weten 30, 50, 80 en 120 km. Voor de routes van de 80 en 120 km kan men vertrekken tussen 07.00 en 09.00 uur. Daarna kunnen de liefhebbers van de kortere ritten van start gaan en wel tussen 09.00 en 13.30 uur. De eindkontrole sluit voor alle ritten om 17.00 uur. De start en finish zyn gelegen in Oostrum in zaal de Karklingel, Mgr. Hanssenstraat 29. Op alle afstanden zyn één of twee kontroleposten in gebouwd. De eerste post van de 120 en 80 km valt samen in Heusden. De 120 km-fïetsers komen vervol gens in Bakel nog een stop tegen. De tweede post van de 80 km valt samen met de post van de 30 en 50 km en wel in Meterik. Op alle stops wordt aan de deelnemers een ver snapering aangeboden. Heeft men, moe maar voldaan de streep gehaald, dan is er voor de liefhebber een herinnering tegen kostprys beschikbaar. 'n abonnement waard Aan de Konkiyke PBNA slaagde RJ.K. Sloeserwy uit Venray als tuintechnicus. De mei-opgave, die nu voor u ligt, is een heel interessante. Het frag ment van deze maand is afkomstig uit een gedicht, dat zelf deel uit maakt van een cyclus. De opgave is dit keer niet zo gemakkely k. Het peloton moet uitgedund! Let op het opvallende, wellicht herkenbare metrum, misschien is dat een aanwijzing. Wie is de auteur van onderstaande versregels en hoe luidt de titel van het gedicht, waaruit deze regels afkomstig zyn? Veel plezier by het zoeken en sukkes by het oplossen van dit nieuwe vraagstuk. 'Wat is verleden, wat is heden. Wat werklijkheid en wat is droom. Wat dringt zo zwaar in al zijn leden Als sappen in een oude boom?' Inzendingen voor vrydag 11 juni a.s. sturen naar het sekretariaat van het Literair Café Venray-regio, Rochusstraat 1, 5801 RR Venray. Er waren ook deze maand weer veel goede oplossingen. Aan de bun del 'Voor wie ik liefheb wil ik heten' van de dichteres Neeltje Maria Min, ontleenden wy het gevraagde citaat. Zy' schreef het in de afde ling 'Familieberichten'. De boodschap is duidelyk: het is een roep om geborgenheid, niemand weet de naam van de ik-figuur (meer), terwyl juist het noemen van iemands naam verbindend werkt, als een keten, ketting zorgt dat men erby hoort, dat men zich geborgen voelt in liefde. 'Voor wie ik liefheb, wil ik een naam hebben, heten.' Mijn moeder is mijn naam vergeten mijn kind weet nog niet hoe ik heet Hoe moet ik mij geborgen weten? Noem mij, bevestig mijn bestaan, laat mijn naam zijn als een keten. Noem mij, noem mij, spreek mij aan, o, noem mij bij mijn diepste naam. Voor wie ik liefheb, wil ik heten. 'n abonnement waard De wandeling in Oostrum start maandag 31 mei om 14.00 uur van af het waterpompstation aan de Rosmolen. Het IVN, Vereniging voor Natuur- en Milieuedukatie is een landelyke vereniging van vrijwilligers en be roepskrachten die zich inzetten voor de verbetering van het milieu door middel van natuur- en milieu edukatie. De leden proberen de Nederlandse bevolking te doordrin gen van de noodzaak de natuur te beschermen en het milieu te ontzien. DE NATIONALE POSTCODE LOTERU Gedurende de komende periode zal er elke 4e donderdag van de maand een citaat van een of meer dichtregels verschy nen in Peel en Maas. Per keer vallen er 10 punten te verdienen. 5 punten voor de juiste titel van het gedicht en 5 punten voor de juiste naam van de dichter. De leiding van het klassement blyft - met ere - in handen van me vrouw L.M. Colsen met 30 punten. Op de tweede plaats staan als hardnekkige achtervolgers de heren A.L. Kroft en A. Leyssen en me vrouw L. Receveur-v.d. Horst met 20 punten. De derde plaats is in het bezit van mevr. B. de Wit, zy heeft 10 punten. Hulde! De volhouder wint. Wie uiteindelijk in december 1993 de hoogste score heeft behaald, heeft niet alleen een jaar lang hoger honing geroken, maar ontvangt daarvoor ook nog eens een prys! Donate urskaarten 1993-1994 Gaarne nodigen wy iedereen uit om donateur te worden van de Stichting Literair Café Venray-regio. U kunt dit doen door minimaal 20,- over te maken op bankrekeningnummer 13.25.9fl.250 Rabo bank Meerlo (postgiro-nummer Rabobank 10.54.648) tn.v. Stichting Literair Café Venray-regio. Indien u vragen of suggesties heeft over het werk van het Literair Ca fé, dan kunt u terecht by Harry Theunissen, Rochusstraat 1, Venray. Tel. 04780-82948, Door Defensie is, i.v.m. het hou ten van de open dag t.b.v. de Nieuw- üuinea Veteranen KM als datum kinderdag 8 juli 1993 vastgesteld, 'laats van handeling is de Marine- azeme te Den Helder. De dag is itsluitend bestemd voor N.G.- eteranen KM. Gezien de hieraan verbonden re- elingen is het van groot belang W, indien u hieraan wilt deelne men, zo spoedig mogelyk te reage- ien door u telefonisch op te geven si aan te geven of u alleen of met w partner hieraan deel wilt lemen. Aan de organisatie Contact Oud lariniers en de AVOM zullen door tefensie treinvervoersbewyzen orden verstrekt t.b.v. de aangemel- te leden. De bedoeling is dat die *0 de leden worden toegezonden jmen met het dagprogramma, onsumptiebonnen en een herken- tags-button. Het is belangryk dat u snel rea- fcrt en wel voor 1 juni a.s.. COM- <len kunnen bellen naar 04780- ^231 en AVOM-leden naar 077- 13244. een lotery voor het goede doel. Na mens de lotery steunt stichting DOEN verschillende projekten op het gebied van mens, natuur en mi lieu. Ook Vereniging Natuurmonu menten, Novib, Vereniging Vluchte lingen Werk, Artsen zonder Gren zen, Wereld Natuur Fonds en Unicef ontvangen een bydrage uit de lotery-opbrengst Voor een tientje dingen de deelnemers elke maand mee naar meer dan honderddui zend pryzen, naar de maandelykse hoofdprys van één ton (ƒ100.000,-) en maakt men elk kwartaal kans op één miyoen. Bovendien zit er iede re maand twee tot zeven miyoen in de Jackpot Vernielingen aan auto's Er werd aangifte gedaan van ver nieling aan een in de Margrietstraat geparkeerde personenauto van een inwoner. In de auto waren diepe krassen aangebracht Een inwoonster deed aangifte van vernielingen aan haar auto die op de Eikenlaan geparkeerd stond. Uit sporen viel op te maken dat over de auto was gelopen. Een keuze uit de nieuwe aan winsten van de studie-afdeling: Brink, Jos: Sieckentroost; overden kingen, speciaal bestemd voor zieken. Herwig. Rob. Het volkomen kam perplantenboek. Kalckreuth, Barbara: Schotland; een reisgids uit de serie Voordelig reizen. Klazien uit Zalk: Er was eens... er is. Beschry ving van de geneeskrachti ge werking van een zestigtal plan ten, aangevuld met jeugdherinne ringen. Kuper, Maryke: Gerrit Th. Rietveld 1888-1964; het volledige werk. Over zicht van het werk van de Neder landse meubelmaker-architekt-ont- werper. Naar, Ronald: Everest; alleen de top telt Het persoonlyke verslag van expeditieleider Ronald Naar van de suksesvol verlopen Nederlandse ex peditie naar de hoogste bergtop ter wereld. Polaschek, I.: Myn kleine tuinvy- ver; ontwerpen, aanleggen en ver zorgen. Sky, Rick: The show must go on. Het leven van Freddie Mercury; bio grafie van de Britse popster (1946- 1991)- Let op! Nu voorlopig de laatste grote boe kenmarkt geweest is, begint de bi bliotheek met de volgende service: Met ingang van 1 juni starten we met de permanente verkoop van afgeschreven boeken. By de uit gang staat een 'marktkraampje' waar de te verkopen boeken in lig gen. U kunt by de balie afrekenen. Evenals vorige jaren presenteren de kursisten van Galerie Altamira wederom enkele van hun werken. Hiermee wordt dan tevens het kur- susjaar afgesloten. Afgelopen seizoen is het aantal kursisten toegenomen, ook met vol komen nieuwelingen, zodat de ex positie een verscheidenheid in niveau te zien geeft Voor allen geldt dat er met veel enthousiasme gewerkt is. De expositie zal (in besloten kring) worden geopend door de wethouder van cultuur van de ge meente Vierlingsbeek, de heer J. Ron nes, waarby tevens een passen de muzikale omlijsting Op beide Pinksterdagen (30 en 31 mei) is de expositie geopend van 11.00 tot 17.00 uur. Zaterdag 29 mei a.s. zal de Schola Cantorum van het Ward Instituut in de St. Willibrorduskerk te Geysteren de eucharistieviering opluisteren met de vaste en wisse lende Gregoriaanse gezangen van Pinksteren. De viering begint om 19.00 uur. De Schola Cantorum van het Ward Instituut werd in 1964 opge richt door de in december 1986 overleden dr. Jos Lennards. De akti- viteiten van de Schola bestaan voor- namelyk uit het verzorgen van de Gregoriaanse gezangen tydens li turgische plechtigheden, het geven van concerten met Gregoriaanse muziek en het medewerking verle nen aan radio- en televisieuitzen dingen. Grote bekendheid kreeg de Schola in binnen- en buitenland door haar medewerking aan het Festival van Vlaanderen, het Hol land Festival Oude Muziek te Utrecht en festivals en congressen voor religieuze muziek in Salzburg Rome, Lille, Maastricht en Venlo. De muzikale leider van de Schola Can to rum, Louis Krekelberg stu deerde aan het Conservatorium te Maastricht. Om zich op het gebied van de koormuziek te specialiseren volgde hy diverse opleidingen in binnen- en buitenland. Vanaf de oprichting was hy lid van de Schola Cantorum van het Ward Instituut, in 1979 volgde hij er Jos Lennards op als muzikaal leider. Sinds 1974 is hy bestuurslid van de Nederlandse Sint Gregoriusvereniging De Nationale Postcode Lotery heeft besloten het IVN, Vereniging voor Natuur- en Milieuedukatie te steunen met een financiële bydra ge voor de publiciteit en organisatie van natuurwandelingen door heel Nederland. Dit gebeurt door middel van een schenking ter hoogte van ƒ89.500,-. NATUURWANDELING IN OOSTRUM Op maandag 31 mei (2e Pinkster dag) organiseert het IVN vanuit Oostrum een natuurwandeling door de Boschuizer Bergen. Het IVN organiseert meer dan honderd van dit soort natuurwandelingen naar aanleiding van de Teleac tv- programma's De Natuurgids, die worden uitgezonden op zondag avond op Nederland 2. Enkele we ken na iedere uitzending kunnen belangstellenden onder leiding van een gids van het IVN de natuurge bieden bezoeken die al op de televi sie te zien waren. Het ontstaan en het belang van de verschillende landschapstypen, alsmede de plan ten en dieren die in deze gebieden voorkomen, vormen telkens het uitgangspunt van de wandelingen. De wandeling in Oostrum heeft als onderwerp dekzandgronden. Met de bydrage van de Nationale Postcode Lotery heeft het IVN een speciale Wandelwyzer vervaardigd. In deze krant, die gratis door het IVN wordt verstrekt staan alle wan delingen met vermelding van da tum, tyd, plaats en wyze van deelname genoemd. De wandelwy zer is aan te vragen by het IVN in1 Amsterdam, tel. 020-6228115. De Nationale Postcode Lotery is Een ruime sortering ovenverse broodjes voor bij het ontbijt, lunch, picknick of op reis. Let op onze aanbiedingen pp ons stoepbord. Roermond geweest Verder was hy muziekleraar aan de Nazareth Mavo in Helmond en de Mavo in Venray. Sinds 1969 is hy muziekdocent aan de Scholengemeenschap Jerusa lem in Venray. ARS MUSICA In 1973, nam Rob Berben het ini tiatief tot de oprichting van een ge mengde zangvereniging, Ars Musica. Onder zyn leiding kwam dit koor tot bloei en kende het ty dens lustrumvieringen diverse hoogtepunten zoals de uitvoerin gen van Te Deum van Dvorak, het Requiem van Gabriel Fhuré en Mes- sa di Gloria van Puccini. Dit laatste gezamenlyk met het Tegels Symfo nie Orkest dingen om in Venray tot een mu ziekschool te komen. ONDERWIJS Naast muziekleraar op de ITS is dhr. Berben ook op andere plaatsen in het onderwys aktief geweest Hy is direkteur van de opleiding dirigent-organist van het Bisdom Om gezondheidsredenen stopt dhr. Berben nu met 'zyn' Ars Musi ca. Op 6 juni a.s. wordt in de Smakt de Credo-Messe van Mozart gedeel- telyk opgevoerd, met orgelbegelei ding van Henriëtte Spanjers. Vervolgens is er een receptie, ge volgd door een feest voor genodig den, waarby tevens het 20-jarig bestaan van Ars Musica wordt gevierd.

Peel en Maas | 1993 | | pagina 3