beiden Mode-Braderie Archeologische werkgroep probeert waterput conserveren Verbouwing Schouwburg vindt plaats in 1990 Canon Besluit over oost-west verbinding valt nog voor de verkiezingen te Gemeente en politie bekijken aanstelling stadswacht in Brukske kleur copieën WD-voorstel krijgt brede raadssteun: 3DAGEN VAN OORSCHOT MODE ONDERDAG 27 MEI 1993 Nr. 21 HONDERD VEERTIENDE JAARGANG Venray llenseniusslraal 1 0473(1-31301 PEEL EN MAAS %SAVE: DRUKKERIJ VAN DEN MUNCKHOF B.V. - VENRAY lllPP|/n| A l> WAAD VCIJDAV CU AM/!CI/IIJ/^ Advertentieprijs: 35 cl. per mm - Abonnementsprijs per hall jaar (15.00 j jotestraat 68 - Postbus 1 - Tel. 04780-82727 - Fax. 04780-10916 ¥YCEIYDLA4I# ¥VVI\ CIlllAV CA .JFIVIE VIDU Abonnementsprijs buiten de regio (21.00 uitsluitend bij vooruitbetaling modehuis De Venrayse gemeenteraad neemt nog voor de verkiezingen van 16 maart 1994 een beslissing over het al dan niet aanleggen van een oost- westverbinding ergens tussen de Grote Kerk en de Noordsingel. Dat werd afgelopen dinsdag tijdens de raadsvergadering besloten, na een voorstel van de WD om dit onder werp nog voor de verkiezingen afge handeld te hebben. PvdA en CDA steunden het WD-voorstel, Samen werking en V.d. Vorle stemden tegen. 20 JAAR 'We praten hier al 20 jaar over' al dus Leo Janssen van de WD. 'Ven ray heeft er recht op dat de politiek nu eens zegt wat ze erover denkt, voordat er naar de stembus wordt Dhr. Janssen wilde eerst voorstel len dat het rapport over de oost- westverbinding eind dit jaar gereed moest zijn. Het onderzoeksbureau Kuiper Compagnons uit Rotterdam heeft hiervoor ongeveer 40 weken nodig. Het moest dus sneller van dhr. Janssen. Hij diende daarom een motie in waarin gevraagd werd aan het college dat zij voor 1 janua ri 1994 een voorstel op tafel hebben liggen. Dhr. Reyntjes van het CDA vond 40 weken ook te lang. Ook hy drong aan om een versnelling en vroeg in ieder geval de toezegging dat het niet langer gaat duren. Als argu ment gaf hij daarbij aan dat door het uitblyven van een beslissing, woningbouw op het St. Jozefterrein Enkele leden, van de Archeologi sche Werkgroep-in Venray doen momenteel een poging om een Ka rolingische waterput te conserve- Het gaat daarbij om een experiment, waarvan de leden van de Werkgroep nog niet weten hoe het zal eindigen. Voorlopig staat de de put nog in de achtertuin van Mu seum 't Freulekeshuus. PUT De put is een van de twee Karolin gische putten die in april naby de Henri Dunantstraat gevonden zyn. Deze put, die rond 800-900 na Christus is gemaakt (wat is afgeleid uit de scherven die daarin gevon den zyn), is al die eeuwen zeer goed bewaard gebleven onder in de voch tige grond. De put is in feite een uit geholde boom. Gezien de omvang moet dit een eikenboom zyn ge weest die, toen deze geveld werd, ook al enkele honderden jaren oud was. Het probleem bij deze putten is, dat het hout door het kontakt met de (vervuilde) buitenlucht gaat rot ten en uiteindelijk vergaat. De we tenschap heeft nog geen echte manier van conserveren gevonden omdat het rottingsproces ook van binnenuit op gang komt UITEEN De twee putten die gevonden zyn, zijn in april naar het museum over gebracht. Bij dat transport zyn ze jammergenoeg uit elkaar gevallen. De leden van de werkgroep hebben een put nu opnieuw in elkaar gezet en het hout vervolgens bewerkt met een mengsel van zaagsel, hout- lym en conserveringsmiddelen. De eerste resultaten zyn hoopvol. Ter- wyl by de andere put het verval al zichtbaar is, blyft het hout van deze put verrassend goed. 'We houden wel dagelyks by wat het hout doet' laat een van de leden van de werk groep weten. Daar waar nieuwe barsten ontstaan, wordt het hout met bovengenoemd mengsel by- gewerkt Hoe de put zich zal houden, we ten de leden nog niet. Ze zyn in ie- dergeval hoopvol gestemd. ook nog geen doorgang kan vinden. Ook dhr. Zwiebel van de PvdA pleitte voor verkorting van de door looptijd. Hy wilde dit jaar nog re sultaten zien, zodat de politieke partyen voor de verkiezingen een standpunt konden bepalen. OVERLEG Vervolgens vond er veelvuldig overleg plaats, waarna de motie van dhr. Janssen enigszins werd aange past Het college van b. en w. zal voor 1 februari met een voorstel ko men, dat dan in die maand behan deld kan worden. Burgemeester en wethouders zullen met het onder zoeksbureau overleggen op welke wyze het onderzoeksproces ver sneld kan worden en wat eventueel daar de consequenties van zijn. 'De zorgvuldigheid van het onderzoek mag echter niet in het gedrang ko men' liet wethouder Kersten weten. CDA en PvdA konden zich vervol gens vinden in het WD-voorstel. Samenwerking, by monde van mevr. Roling, liet weten dat zij het er mee eens was dat er zo snel mo- gelyk een besluit werd genomen, maar zy kon niet instemmen met de motie. Volgens haar, en haar par ty, moet bij het onderzoek het kerkpadgebied uitgesloten worden. Omdat dat niet het geval is kon zij de motie, en het raadsvoorstel voor het onderzoek, niet steunen. De fraktie V.d. Vorle liet weten dat zij tegen een oost-westverbinding zyn en dus raadsvoorstel en motie niet steunden. BUREAU Dhr. Janssen zette ook nog vraag tekens bij de uitvoering van het on derzoek. 'In december 91 was ik voorstander van uitvoering door een extern bureau. Nu niet meer. We laten steeds meer rapporten door derden maken om aan te ge ven wat we ervan vinden. Maak nu eens meer gebruik van de ambtena ren en laat niet anderen zoeken naar argumenten om te bevestigen wat wij er van vinden. Bovendien zyn de ervaringen met adviesbu reaus niet van dien aard'. Een on derzoek in eigen huis doen en de benodigde ƒ185.000,- in eigen huis houden dus. Dit voorstel kreeg ech ter alleen de steun van de fraktie V.d. Vorle. Wethouder Kersten had moeite met deze ommezwaai. Niet dat zyn ambtenaren dit niet aan konden. 'In het verleden is expleciet beslo ten om dit extern te laten odnerzoe- ken in verband met neutraliteit en zorgvuldigheid. Bovendien zal de raad niet buitenspel staan want U beslist uiteindelijk, het is uw ver antwoordelij kheid.' De wethouder wees verder elke suggestie, dat het onderzoek een voorgebakken tny'ekt zou zijn, van de hand. 'Dat doet onrecht aan de zorgvuldigheid tot nog toe'. Hotel Restaurant ASTERIA nodigt u uit voor... AVidjHANJUA Heerlijk genieten van een uitgebreid buffet mei luxe broodsoorten, koude en warme specialitei ten zoals Hors d'Oeuvres, fijne vissalades en fris se groentesalades. Heerlijk warme vleesschotels met rijst en aardappclgarnituren. Ter afsluiting een feestelijk dessert en voor Uw kinderen een 'ijsje met verrassing. Tijdens de Peel brunch ser veren wij onbeperkt koffie, thee en melk. Prijs 29,50 kinderen l/m 12 jaar 15,00 Reserveren gewenst! Salade van pepermakreel en tomaat Lkhtgcbonden kerriesoep met bleekselderij Met champignons gevolde maiskipftlet en dragonsatu Flensjes met vaniOeijs en sinaasappelsaus prijs f45,- £L_ HOTEL ASTERIA VENRAY maasheseweg 80A, 5804 AD venray Inlichtingenen reserveringen: Tel.04780-11466 De politie van Venray is momen teel aan het bekijken of zy by kun nen dragen aan de aanstelling van een of twee stadswachten in de wyk Brukske. Dit gebeurt naar aanlei ding van een idee van het wykplat- form Brukske, om het gevoel van sociale onveiligheid in die Venrayse wijk terug te dringen. In het kader van de sociale ver- De gemeente Venray wil meewer ken aan de verbouwing van de schouwburg tot een kleinschalig multifunktioneel centrum. Daar voor zal de gemeente in 1996 1,2 miljoen gulden beschikbaar stel len. De totale verbouwing zal 2,75 mihoen gulden gaan kosten. Dit la ten burgemeester en wethouders weten in hun standpunt met be trekking tot het onderzoeksrapport Vernieuwing van de Beejekurf. A.s. dinsdag, tydens de commissie cul turele zaken, worden de leden van die commissie om advies gevraagd. ONDERZOEK Het rapport Vernieuwing van de Beejekurf is afgelopen jaar in op dracht van de gemeente uitgevoerd, naar aanleiding van verbouwings plannen die door het schouwburg bestuur by de gemeente waren aangedragen. De onderzoekers hebben diverse opties bekeken en adviseerden in hun rapport dat de schouwburg uit moet groeien tot een kleinschalig multifunktioneel centrum. Daarby moet de akkommodatie sterk ver beterd worden en zal de zaalkapaci- teit uitgebreid worden met 60 zitplaatsen. STANDPUNT De gemeente heeft al jaren onder kend dat renovatie en herinrich ting van de foyer en de kantoor ruimten noodzakelyk is. Zij kunnen daarom instemmen met de aanbevelingen in het rapport tot verbetering van de routing door verplaatsing van de entree, gardero be, de buffetten, de verbetering van het verblyfsklimaat, de akoestiek en de verplaatsing cq. uitbreiding van de kantoor- en vergaderruim ten. Ook met de uitbreiding van de zaal, van 580 naar 640 zitplaatsen, hebben burgemeester en wethou ders geen moeite. Zy zyn van me ning dat de extra inkomsten uit de bezoekersaantallen, deze investe ring zullen rechtvaardigen. Burgemeester en wethouders wil len verder meewerken aan een be perkte uitbreiding van de foyer met 200m2. Wel stellen zy een financiële voorwaarde. Indien de totale finan ciering niet rond komt, zal gekozen moeten worden voor een mindere variant en zal de uitbreiding voor de foyer achterwege moeten blyven. FINANCIËN De kosten van de verbouwing worden geraamd op 2,75 müjoen gulden (prijspeil november '92). De gemeente heeft voor de uitvoering van achterstallig onderhoud ƒ300.000,- gereserveerd. Een deel zal hiervan dit jaar al gebruikt wor den om de akoestiek in de zaal te verbeteren Ol De zomercollectie op onze dames-afdeling is I binnen. Daarom verkopen we restanten van de voorjaarscollectie voor prijzen waar u van staat te kijken. U kunt er niet snel genoeg bij zijn, want zoveel kwaliteit voor zulke prijzen is uniek en op=op Grotestraat 73. Venray Helmond, Roosendaal, Boxmeer, Oss, Venray. •n Persoonlijke Zaak De sobere entree van de schouw burg is een van de zaken die bij de verbouwing aangepakt moet worrden. Van de resterende 2,45 miljoen gulden neemt de gemeente 1,25 müjoen voor haar rekening. Ande re financieringsbronnen die aange boord moeten gaan worden zyn provincie, rijk en bedrijfsleven. Ge meente en schouwburgbestuur zul len gezamenlijk een aktieplan opstellen om in 1995 tot besluitvor ming te komen. De regiogemeenten zullen hierby buiten schot blijven. Zy zullen wel aangesproken wor den op een grotere bydrage in de exploitatie-opzet van de schouw burg. Wethouder Driessen be schouwt dit als zeer realistisch, gezien het steeds maar groeiende aantal abonnementen dat door de schouwburg aan mensen uit de re gio wordt verkocht COMMISSIE A.S. dinsdag vergadert de com missie culturele zaken om 18.00 uur in het gemeentehuis. De com missieleden zullen zich dan over het standpunt van burgemeester en wethouders buigen. Ook het schouwburgbestuur krygt dan de gelegenheid om haar mening hier over weer te geven. In de Keulsche Pot londue-, gourmet- en specialiteiten restaurant, nu met uniek terras Vóór informatie of reservering TEL. 04781-41774 HOLTHESEDUK 2 OVERLOON I nieuwing in het Brukske is een wykplatform opgericht waarin di verse vertegenwoordigers van ver enigingen in Brukske zitting hebben. By de start van het sociale vemieuwingsprojekt byna ander- halfjaar geleden, werd door veel be woners de wens geuit tot het aanstellen van een wykagent Dit om het gevoel van sociale onveilig heid terug te dringen, maar ook met een preventie funktie. De wyk agent zou een aanspreekpunt voor de wykbewoners moeten worden. Binnen het wykplatform is hier meerdere malen over gesproken. Omdat binnen het budget van de politie de aanstelling van een wyk agent niet mogeiyk was, kwam het platform met een alternatief: de stadswacht Hierover werd kontakt gezocht met de landeiyke Stichting Stads wacht Nederland. Vervolgens werd gekeken naar het funktioneren van een stadswacht in Arnhem. Nyrne- gen. Landgraaf en Brunssum. Deze plaatsen hadden zeer positieve er varingen. 'Het idee dat er iemand rondloopt met een oor- en oogfunk- tie biykt zeer preventief te werken' laat Frits Vossen weten. Iiy is na mens de gemeente Venray betrok ken by het Sociale Vëmieuwings prqjekt 'Het voorkomt vandalisme en er gaat sneller een signaal naar de politie als er Iets aan de hand ls'. Een stadswachter zal straks wel kunnen signaleren, maar kan/mag niet verbaliseren en zal ook geen wapen dragen. De stad wachter, vermoedeiyk zul len er twee worden aangesteld, zal by de politie een vast aanspreek punt krygen. De Venrayse politie bekykt nu nog hoe dit ingevuld gaat worden. 'Inhoudelyk vindt men een stadwachter by de politie een goede aanvulling op haar taken' aldus Frits Vossen. Hoe en wanneer de stadswachten aangesteld zullen worden zal pas in het nqjaar duide- lyk worden. IUUR FOTOSERVICE DE BLEEK 39 ACHTER DE SCHOUWBURG VERGROTING IN VAN DE KAMP ASSURANTIËN telefoon 04780-87575

Peel en Maas | 1993 | | pagina 1