PEEL EN MAAS fazz in Venray uitgegroeid tot driedaagse happening Raadsvergadering gemeente Meerlo-Wanssum Ontbijten in De Bleek Woningbeurs voor militairen suksesvol Alkoholkontrole werd bijgewoond door PIW-ers Het Groene Kruis verdwijnt uit Brukske INGEZONDEN HOLLANDSE 0 NIEUWE 0 26 MEI PvdA Venray organiseert een 'Politiek Café' 'T VENROJS LAEVE GETAEKEND Woningbouw vereniging Noord-Limburg Twee jaar geleden werd voor het erst, toen nog in het St. Odapark, en avondje jazz georganiseerd oor de Venrayse Serviceclub Kiwa- lis. Dit jaar is dit evenement uitge roeid tot een driedaags gebeuren, aarbij niet alleen de Old Time izzmuziek centraal staat Ook de fenrayse band Design, en de groep jrash maken deel uit van dit pro- ramma op 18,19 en 20 juni a.s. Bo- endien kan ieder (muzikaal of erbaal) talent zich op zondagmid- lag 20 juni op het podium by De Vitte Hoeve wagen, om aan het aan wezige publiek zyn of haar kunsten 8 vertonen. OUDE STIJL JAZZ Het Oude Styl Jazzfestival vormt latuurlyk de hoofdmoot van dit riedaags gebeuren. Op zaterdag- oiddag 19 juni zal de Sail Jazzband lit Eindhoven een Streetparade louden door het centrum van Ven- y, om iedereen nog eens aan het estival te herinneren, 's Avonds uilen vanaf 20.00 uur The Oplade- ier Jazzcompany uit Duitsland, The Scat Cats uit Breda en The East Tbwn Jazzband uit Apeldoorn het aanwezige publiek op de binnen plaats van De Witte Hoeve muzikaal vermaken. Met name de Opladener Jazzcompany wist vorig jaar het pu bliek nog lang te boeien. DESIGN De Venrayse band Design behoeft nauwelyks nog enige introduktie. De band speelt sinds 1986 in dezelf de samenstelling en is vaak te zien en te horen by de grotere evene menten in Venray en tydens de car naval. De muzikale lyn is voor elk wat wils. Design speelt op vrijdag 18 juni vanaf 21.00 uur. ZONDAG Zondagmiddag staat in het teken van een Open Podium en het optre den van de groep Crash. Doel van het Open Hoeve Podium, zoals het officieel heet, is om begin nende artiesten en muzikanten de gelegenheid te geven om op een heus podium op te treden. De enige voorwaarde die eraan verbonden wordt is dat alles live moet gebeu ren. De zondagmiddag wordt dus een echte familie-aangelegenheid met een natje en een droogje. Het Open Hoeve Podium begint om 13.00 uur en duurt tot 18.30 uur. De entree is gratis. Crash verzorgt op die zondag een avondje Midsummer Rock. De groep brengt een repertoir, varië rend van gouwe ouwe tot modem werk: Clapton, Stones, Earring, Bry an Adams, Tina Turner maar ook- nummers van INXS en De Dyk worden door Crash ten gehore ge bracht. Midsummerrock begint om 19.30 uur en duurt tot 22.30 uur. De entree is ook hier gratis. Onlangs is de kaartverkoop voor Design (ƒ5,-) en voor het Oude Styl Jazzfestival (f15,-, ƒ12,50 in de voorverkoop) van start gegaan. Kaarten zyn verkrijgbaar by de VW aan de Grote Markt en by Music World/CD-galerie in de Passage. v In de raadsvergadering van de ge- snte Meerlo-Wanssum die maan- ivond werd gehouden, hadden raadsleden veel woorden nodig ir het overzicht van de stand it onvoorzien' die een nadelig Ido te zien gaf van ƒ196.645,-. De heer De Groot van de PK- ;ie verklaarde dat zyn fraktie loeite had met alle bedragen. 'Te- len moeten we toch proberen om dat nadelige saldo in de toe- [omst aanvaardbaar te houden'. De investeringslyst over het jaar $3 werd door alle frakties als zeer joed ervaren en was reeds een voor achtige aanzet tot de gevraagde looijaarsnota. Ook kon duidelijk worden vastgesteld dat de financië- e positie van de gemeente nog goed maar dat ook gewaakt moet wor- in dat dit zo zal blyven. Tegenval- ers kunnen worden opgevangen loor de algemeen gevormde buf fers. De votering van een bedrag van 9.980,- voor de plaatsing van twee Ichtopstanden by de haven kende ;en bezwaren. Iten behoeve van het inhuren van en externe deskundig voor de ver- [eersveiligheid werd een krediet fan ƒ6.345,- beschikbaar gesteld. Konform de wens van de raad werd een werkgroep gevormd die als taak leeft meegekregen de ontwikke- Kom ze zelf proeven bij uw visspecialist: VISSPECIALITEITEN THIELEN GROTESTRAAT 103 VENRAY TELEFOON 81810 BEGINTHET FEEST 1 A/VU ling van de verkeersveiligheid in al le zes kerkdorpen. In die werk groep hebben afgevaardigden van de dorpen zitting en afvaardiging van de vereniging voor Veilig Ver keer. Het ingenieursbureau Van Kleef krygt de opdracht verstrekt om de noodzakelyke advisering te doen. De raad wilde de firma Nijbod graag voor één jaar de gelegenheid geven om te bewijzen dat die firma de werkzaamheden, verbonden aan het woonwagencentrum, kan ver zorgen en dat die niet meer door de gemeente hoeven plaats te vinden. Die firma heeft de nodige deskun digheid in zich. Daarvoor voteerde de raad graag het gevraagde bedrag van ƒ4.855,- voor het jaar 1993. De gemeente blyft echter wel aanspra- kelyk voor het kamp. By de rondvraag vroeg de heer Kockman wat met de door Bertus Aafles geschonken boeken gaat ge beuren. Die boeken zyn jaren gele den door Bertus Aaljes aan de gemeente geschonken en zijn eigendom van de gemeente. De voorzitter zal precies uitzoeken of er mogelykheden z(jn dat de bewo ners die boeken kunnen lenen, ook nu er nog geen openbare biblio theek is. Diefstal vaii wieldoppen Een inwoonster deed aangifte van diefstal van vier wieldoppen van haar op het Mgr. Goumansplein ge parkeerde personenauto. Flesjes bier vergeten af te rekenen Personeel van een supermarkt aan de Bongerdstraat ontdekte dat een 28-jarige inwoner wel de in houd van zyn winkelwagentje had afgerekend, maar zoals hij later te gen de politie verklaarde, vergeten was 10 flesjes bier, die hy onder op het winkelwagentje had neergezet, af te rekenen. De politie maakte proces-verbaal op. Ontbyten in De Bleek. Dat mogen de twee personen, die op deze foto omcirkeld staan (inclusief introdu cé). Op 17' juli wordt er nl. in De Bleek een groot ontbyt georgani- 1De deelnemers van dit ont maken daarby kans op een Icoptervlucht boven Venray. De icirkelde personen dienen zich melden by de Young Hair Shop De Bleek. De komende vier we- zullen wy meerdere foto's n met personen, die aan het deel mogen nemen. PUZZELAKTIE Verder organiseren de winkeliers in De Bleek nog een puzzelaktie. In de etalages staan foto's van markan te plekken in Venray. U moet raden welk herkenningspunt van Venray dit is. By die foto staat een letter. Al le letters bij elkaar vormen een slagzin. Ook met deze wedstrijd zijn helicoptervluchten te winnen. Deelnameformulieren zijn te ver krijgen by alle winkeliers in De Bleek en kunnen daar ook weer in geleverd worden. Venray werkt aan zyn centrum. Ibt genoegen van de één, tot erger nis van de ander. Pleinen worden opengebroken en weer dichtge maakt, parkeerplaatsen verdwynen en worden aangelegd, blauwe zones worden geschilderd en weer opge heven, bomen worden gepland en weer gerooid. Ieder heeft een eigen mening over wat goed is voor het centrum. 'Wil Venray een aantrekkelyk centrum krijgen, dat moeten er even offers worden gebracht' zo vindt de gemeente. 'Het gaat alle maal veel te hard', zo stellen de on dernemers by herhaling. Beide party en staan soms lijnrecht tegen over elkaar. De adviebureaus zigzag gen er doorheen en laten hun licht ook schijnen over de ontwikkeling van het centrum. Hoe meer zielen, hoe minder vreugd, zo lijkt het wel eens als de ene helft van Venray de andere helft weer eens in de haren zit. Maar: wat vindt de consument, de inwoner, de centrumgebruiker, de klant? Oud of jong, import of autoch toon, kerkdorp of centrum, politiek of a-politiek, wij willen wel eens we ten welke visie de Venraynaar zelf heeft over de ontwikkelingen in het centrum. Welke kant moet het op? Moet het sneller, langzamer, ambi tieuzer of juis kleinschalig? Om die reden is er op. maandag 24 mei a.s. een politiek café in 't Po dium, Kruisstraat 2 te Venray. Vier inleiders (een ambtenaar, de ont werper van de pleinen, een consu ment en een winkelier) zullen in het kort hun visie op het centrum voorschotelen aan het publiek. Daarna is het woord aan u. Op 24 mei kunt u ongeremd spuien wat u er van vindt. Hopelijk leiden uw bo ze, aardige, vleiende of bijtende op merkingen tot een discussie zoals Venray die nog niet gekend heeft. Geen informatie-avond, geen in spraakavond, die zijn er al genoeg geweest. Maar wel een gelegenheid om de stem van Venray zelf eens ongezouten te laten horen. Inbraken in auto's Een inwoner deed aangifte dat in gebroken was in zijn aan de Vel- tumse KI effen geparkeerde auto. De autoradio was ontvreemd. By terugkeer bij haar op de par keerplaats van het ziekenhuis ge parkeerde auto, kwam een inwoon ster tot de ontdekking dat er was ingebroken in de auto. Ontvreemd werden de autoradio, een zonnebril en een zakmes. Een inwoner kwam op dezelfde parkeerplaats tot de ontdekking dat gepoogd was in te breken in zijn auto. Met zeer grof geweld was getracht in te breken in een aan de Roose- veltstraat geparkeerde auto van een inwoner van Kaldenkerken. De automatische vergrendeling was ge forceerd maar de dader is niet in de auto geweest. De schade bedraagt vele honderden guldens. Een inwoner van München Glad- bach was op bezoek geweest op het Duits kerkhof aan de Timmcr- mannsweg. Hy stelde vast dat door forcering toegang was verkregen tot de auto. Ontvreemd waren zyn paspoort, kentekenbwijs, personal- auswies, telefoonkaart, sporttas met inhoud en een geldbedrag van ongeveer 200 DM. Door forcering was toegang ver kregen tot een in de Doomianstraat geparkeerde personenauto van een inwoner. Getracht was om de in de auto aanwezige kluis open te bre ken. Dat was niet gelukt Wel wer den een klein schaartje en een doosje met Hansaplast ontvreemd. Die werden later in de buurt terug gevonden. In een aan de Weverstraat gepar keerde service-auto was ingebro ken. Tbegang was verkregen door forcering. Ontvreemd werden de autoradio en een CD-speler. Dat was voor de dader kennelyk nog niet genoeg want op grove wyze waren vernielingen aan de auto aange bracht zoals verschillende deuken terwyl ook over het dak van de auto was gelopen. 19 MEI 1993 Nr. 20 HONDERD VEERTIENDE JAARGANG Het is zondag 2 mei 1993, het Ko- ningschieten van schuttery 't Zandakker Gilde Sint Jan Venray. Een dag die normaal gesproken by de gemeente Venray in het teken moet staan van de schuttery. Sinds drs. J. Waals het roer over heeft genomen in Venray merken de schutterijen 't Zandakker en Sint Anna tegenwerking van diver se personen binnen de politiek van Venray. Al diverse malen kreeg de schutterij op haar verzoeken een negatief antwoord. Zo ging het ook deze keer. Reeds lang van te voren verzond het sekretariaat brieven naar diverse personen om het tradi tionele Koningschieten by te wo nen. Niemand werd als afgevaar digde van Hare Majesteit uit Venray begroet op de schuttersweide. Di verse mensen vroegen zich al af wanneer de burgemeester cq. wet houders hun opwachting zouden maken op de schutters. Zeker nu de minister van VROM heeft besloten dat er gewoon geschoten mag wor den, kunnen de burgemeester en wethouders toch zeker deze aktivi- teit stimuleren. Enkele dagen voor dit treffen ont moette de voorzitter der schuttery de wethouder van culturele zaken, de heer Driessen. Dhr. Driessen gaf te kennen dat hy geen interesse had om deze aktiviteit te bezoeken. Hy vond het gehele schutterswezen een onzinnige zaak. Een mooie re- klame voor een man, die het cultu rele vlak dient te ondersteunen. Diverse wethouders in Limburg on dersteunen de schuttery zo dat ze zelfs al lid worden van de vereni ging om tydens alle aktiviteiten aanwezig te mogen zijn. En er is dan één aktiviteit waarvoor ze alle afspraken afzeggen: Het Koning- schieten. Het deed de schuttery dan ook bijzonder veel plezier om toch nog een fraktie te mogen begroeten. Het was de fraktie Van de Vorle. Joost v.d. Vorle en Gerrit Lemmens had den het voetballen van SV Venray overgeslagen om aanwezig te kun nen zyn bij dit Koningschieten. Als dank werd de fraktie regelmatig op de hoogte gehouden van de stand bij het voetballen tussen Venray en Chevremont. Het was een openbaring om te zien hoe behendig Joost v.d. Vorle de voorzitter en keizer der schutte rij assisteerde bij het installeren van de nieuwe koning der schutte rij, de heer Jacques Cuypers, die na 254 schoten Koning van het Zan dakker werd. De schutterij is de fraktie V.d. Vorle zeer dankbaar. Het is maandag 17 mei 1993: Ik sla de krant open en lees daar: bur gemeester Waals doet mee aan hockey-wedstryd in Roermond en krijgt een boete vanwege foutief parkeren van zijn auto. Dan kon je toch beter op zondag een bezoek brengen aan de schutterij, alwaar foutief parkeren niet tot de moge lijkheden behoort en alwaar de wel edele burgemeester een aktiviteit binnen zijn gemeente kan onder steunen in plaats van ergens in Midden-Limburg een aktiviteit te ondersteunen en daarbovenop nog eens een boete van bijna tweehon derd gulden te krijgen. Daar kun je ook andere dingen mee doen... RJ.M. van Lierop, sekretaris der Schuttery 't Zandakker Gilde Sint Jan Venray. Woningbeurs in Stolzenau en Blomberg .Groot suksesü! Op 12 en 13 mei jl. heeft een dele gatie van de gemeente Venray en ondernemers, te weten: bouwon dernemingen, projektontwikke- laars, makelaars en Woningbouw vereniging Noord-Limburg op initiatief van de gemeente Venray een bezoek gebracht aan de ko ninklijke luchtmachtbasis in resp. Stolzenau en Blomberg. Hier zyn momenteel koninklijke luchtmacht militairen gelegerd die in de loop van 1994 en 1995 naar vliegbasis De Peel worden terugge plaatst. De organisatie van deze presenta tie in de vorm van een groots opge zette woningbeurs was in handen van de gemeente Venray. Ik spreek denk ik, namens alle deelnemers als ik zeg dat dit prima voorbereid en tot in de puntjes ver zorgd was. De beurs werd bezocht door een groot aantal militairen met hun ge zinnen, en ik heb kunnen konstate ren dat by een meerderheid wonen in Venray de voorkeur heeft Venray leeft en is voor hen de nieuwe toe komstige woonplaats geworden. Dit is met name te danken aan de ma nier waarop de gemeente Venray 'voorbereidend werk' heeft gedaan, zy hebben reeds in een vroeg sta dium deze militairen en hun gezin nen bezocht De gemeente Venray heeft ook een busreis georganiseerd om de militairen en hun gezinnen de mo gelijkheid te geven Venray te bezoe ken. Een kleine groep had ondanks het voorgaande toch nog voorkeur voor een andere gemeente. Echter, tot op heden kunnen deze gemeenten door gebrek aan uitbrei dingsplannen geen grond uitgeven en dus niet in de behoefte voorzien. De Venrayse delegatie had nu kon- kreet grond en woningen te koop. Veel militairen kozen op de woning beurs daarom alsnog voor Venray. Het was dus de gemeente Venray die zyn zaken voor elkaar had. Ik meen te mogen zeggen dat wethou der Kersten en de gemeente Venray de situatie goed heeft ingeschat en de daaraan verbonden risiko's te recht heeft genomen. Op de woonbeurs mochten de on- WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Afgelopen week presenteerden bouwondernemingen, projektont- wikkelaars, makelaars en de Wo ningbouwvereniging Noord-Lim burg zich, onder begeleiding van de gemeente Venray, bij de Nederland se militairen in Stolzenau en Blom berg. En iedereen was het er wel over eens dat deze 'woningbeurs' een groot sukses was geworden. Naar schatting zijn er ongeveer honderd Venrayse woningen ver kocht aan Nederlandse luchtmacht militairen, die straks op vliegbasis De Peel geplaatst gaan worden. De aanwezige ondernemers wa ren dan ook enthousiast over het resultaat en de opzet van deze 'beurs. Terwijl andere gemeenten zich op bescheidenere schaal pre senteerden, was de stand van Ven ray ruim van opzet en konden makelaars, bouwers en bankmen sen geïntereseerden aan elkaar doorverwyzen. 'Als iemand interes se had in een woning, maar niet ze ker wist of hij of zy die kon betalen, verwezen wij hem door naar de af gevaardigde van de bank' liet een van de deelnemers ons weten. Inbraak in woning Tijdens een korte afwezigheid, donderdagmiddag tussen 14.00 en 15.30 uur, werd door verbreking van de achterdeur, toegang verkre gen tot een woning aan de Cathari- nastraat De gehele woning bleek doorzocht te zijn. De buit bedroeg zeven sieraden. Hoe groot de waar de is kon niet worden mede gedeeld. Zondagmiddag tussen 14.00 en 19.50 uur werd ingebroken in een woning aan de Hoogriebroekseweg. Daar was men binnengekomen door op grove wyze de ruit van de voordeur in te slaan en door de aan de binnenzijde van de deur in het slot stekende sleutel om te draaien. De gehele woning was doorzocht Een antiek Engels bureau was opengebroken. Ontvreemd werd een horloge en wat muntgeld. Hoe groot de waarde is kon niet worden medegedeeld. dememers de fakkel van de ge meente Venray overnemen, om samen het vuur voor de tweede fase van Landweert III definitief te ont steken. De unieke samenwerking die nu tussen gemeente en ondernemers tot stand is gekomen zal ongetwij feld leiden tot goede kwaliteit wo ningen, de juiste vooruitgang en tot suksesvol bouwen aan Venray. R. Steemers, Planoform Zuid BV, deelnemer woonbeurs. RECHT OF KROM Wat is de politiek soms slecht niets is krom, alles is recht Het CDA moest zich schamen, eerst de zaak verkeerd beramen, en later geen zelf-kritiek gezegd. Venray vroeg geen sub-tropisch bad. Had graag 't oude terug gehad, maar HEV0 kon het beter weten, zy bouwden graag, moesten eten en de politiek die doet maar wat 300.000 Is 820 bezoekers per (Lig wie daar de fout niet in zag? Is horende doof en ziende blind, dat zag zelfs het kleinste kind. behalve hy, die dat niet zien mag Art 12 of niet wat mag het hinderen. Het bad blyft goed voor schoolkinderen. De ouders zullen het wel betalen, de politiek zal het op hen verhalen. maarjié'CDA-stemmen zullen minderen B. Roeien De meeste woningen die nu ver kocht zijn bevinden zich in Land weert III. Met de makelaars is door de gemeente een afspraak gemaakt dat zy slechts de helft van het wo ningaanbod aan militairen mag verkopen om een te grote concen tratie van luchtmachtpersoneel in een wijk te voorkomen. Het is daarom niet uitgesloten dat deze "bouwmarkt' een herhaling krygt, maar dan in Venray, om zo Venrayse mensen geïnteresseerd te krijgen voor woningen in Land weert III. REKTIFI KATIE In ons artikel van vorige week over de aanwezigheid van gedeti neerden by een alkoholkontrole, is door een communicatiestoornis een verkeerd beeld weergegeven. Het is nl. niet zo dat drie gedeti neerden de alkoholkontrole had den gevolgd maar drie PIW-ers, Penitentiaire Inrichting Medewer kers. Deze PIW-ers, werkzaam op De Maashegge in Stevensbeek, berei den zich voor op het geven van kur- sussen aan personen die vanwege het ryden onder invloed veroor-- deeld zyn tot een verblyf in de Pe- nitentiarie Inrichting De Maasheg ge. 'Ibt voor kort werden deze kursussen wel in Grave gegeven. Het is dus niet zo dat gestraften een alkoholkontrole bijwonen. De ko mende weken zullen meerdere PIW-ers een alkoholkontrole in Venray bywonen. Het voorstel van het bestuur van het Groene Kruis Noord-Limburg om het aantal wykgebouwen op korte termyn terug te brengen van 43 naar 29, is op de 11 mei gehou den algemene vergadering met gro te meerderheid aangenomen. Tege- lykertyd werd voorgesteld om een aantal van deze gebouwen te mo derniseren. Die 29 gebouwen, die gelykmatig over Noord-Limburg z(jn verspreid, zyn in vyf katego- rieën te verdelen, nl.: Zes thuiszorgcentra: te Gennep. Horst, Panningen, Tegelen, Venlo en Venray. In deze centra kan met voor alle kernaktiviteiten van het Groene Kruis terecht Twee sub-centnu te Bergen en Blerick, Van Born est raat. Hier kan men voor bijna alle kernaktivitei ten terecht. Vyf wykgebouwen met werkplek ken voor de zorgverlening te Maas- bree, Reuver, Tienray, Velden en tweede Iokatie Venlo (vooralsnog Withuis). In deze gebouwen is een beperkt aantal aktiviteiten onder gebracht Veertien steunpunten voor con- sultatiebureau's te America, Arcen, Baarlo, Belfeld, Blerick (tweede Io katie), Grubbenvorst, Kessel, Meyel, In verband met Hemelvaart is het kantoor van de Woningbouwvereni ging Noord-Limburg op donderdag 20 en vrydag 21 mei a.s. gesloten. Voor zeer dringende zaken kan men telefonisch kontakt opnemen met tel. 04780-81541. Via de meld kamer wordt dan de dienstdoende storingsfunktionaris ingeschakeld. By storingen aan de cv-installatie dienen de huurders in Venray de firma Feenstra (04780-82626) en de huurders in Horst de firma Thissen (04767-1919) te bellen. Mook, Sevenum, Siebengewald. Venray (tweede Iokatie vooralsnog Landweert). Well en Ysselsteyn. Twee overige gebouwen te weten: Blerick, distriktskantoor en Ble rick. Tbllensstraai (centraal ma gazijn). Op term(jn zullen dus veertien gebouwen afgestoten worden waar onder de Iokatie in het Brukske en in Wanssum. Uitgangspunt by de voorgestelde veranderingen is het streven naar een fynmazig netwerk ten behoeve van de Jeugdgezondheidszorg en een grover netwerk ten behoeve van de overige aktiviteiten. By dit laatste voor wat betreft de uitleen ondersteund door een vervoers dienst Met de aangenomen voorstellen streeft het Groene Kruis een tweele dig doel na, te weten: 1. Een doel matiger gebruik van gebouwen, die aan de eisen van deze tyd zyn aan gepast; 2. Een efficiënter gebruik en beheer van de gebouwen, wat dient te resulteren in een bespa ring van minstens ƒ150.000,- op jaarbasis. Overigens zyn de eerste verande ringen pas te verwachten in 1994. Kliënten/leden van het Groene Kruis zuilen dan tydig geïnfor meerd worden. Vrouw kreeg klap in gezicht Zaterdagmiddag liep een moeder met haar kinderen op het trottoir van de Stationsweg. Op een gegeven moment wees de moeder haar kin deren op het gebouw van het Vin eent van Gogh Instituut Een voorby rydende fietser dacht dat de vrouw met dal gebaar aan de kinde ren wilde duidelyk maken dat hy daar woonde. De fietser voelde zich door dat gebaar beledigd, kwam te rug. en gaf de vrouw een klap in haar gezicht De vrouw deed van die mishandeling aangifte by de politie die de 'klappenuitdeler' wist te ach terhalen. Hem werd proces-verbaal aangezegd.

Peel en Maas | 1993 | | pagina 5