OUDE F0J0 Muziekfeesten Merselo Hinderwet Bouwtoestemming op Bouwmeldingen Ingekomen Bouwaanvragen Bouwmeldingen EEL EN MAAS Raadhuis gesloten Afdekplieht mestbassins Herstraat- werkzaamheden Parkeerterrein Raadhuisstraat PEEL EN MAAS 19 mei - Pagina 18 Grote Kerk Pastorie, Eindstraat 6, tel. 81275; ad ministrator H. de Wit O.F.M., Pa- tersstraat 29. tel. 82385 b.g.g. 85855; kapl. L. Ilouben, Dr. Poels straat 4, tel. 11664. H. Missen bestellen: ma t/m za 09.30-10.30 uur Eindstraat 6. Gedurende de meimaand is er van maandag t/m zaterdag de moge lijkheid om voor de mis van 09.00 uur gezamenlijk de Rozenkrans te bidden, aanvang 08.40 uur. Zaterdag: 9.00 Lsm. Nelly Jans sen Muis; overl. ouders Voermans- Janssen en Janssen-Arts en overl. kinderen. 19.00 ZONDAGSDIENST; Pierre Nooyen (koll.); ouders T. van Dyck-Derikx (koll.); Wout Lenssen- Jcuken (buurt); Louisa Jans-Beken- Vollebcrg (buurt); Anna van Dooren van de Ven (koll.); Jan Arts (koll.); Ad Thminiau (koll.); jrd. Riek Beelen-Beerkens. Zondag: 7e Zondag van Pasen. 8.00 Lsm. Voor de parochie. 9.30 Tbt zekere intentie; P. Janssen-Ouden- hoven en overl. fam.; zswd. Marieke Jacobs-Theunissen (koll.); Joos Ari- aens (koll.). 11.00 Mia Verhe(jen (koll.); Wiel Jansen; Ton de Koster (koll.); Herman Theeuwen (koll.); Cor Janssen (koll.). Maandag: 9.00 Lsm. Voor allen die in de missie werkzaam z(jn. Dinsdag: 9.00 Lsm. Math Arts. 19.00 Overl. ouders H.Th.H. Ouden hoven-Rutten en overl. kinderen (S). Woensdag: H. Filippus Neri, priester. 9.00 Lsm. Oude stich tingen. Donderdag: 9.00 Lsm. voor de eenheid van de kerken. 19.00 Lsm. tot een b(jz. intentie. Vrijdag: 9.00 Lsm. Bertus Meesters en fam. 19.00 Eucharistie viering uit dankbaarheid b.g.v. 40-jarig huw.feest echtpaar Hanen- Linders. Akolieten: Zo: 9.30 Gerard Hop penbrouwers en Piet Vosbeek. Misdienaars en lektoren: Za: 19.00 Gertjan en Pieter Re(jnders; lektor: L. Tru(jen. Zo: 11.00 Mark en Joris Timmermans; lektor: W. Biste rvels. Vincent van Gogh Instituut St. Servatiuskapel Zaterdag: 18.30 Liturgieviering met volkszang Voorganger: J. Korff. Lcktrice: zr. Jacinta. Zondag: 9.30 Liturgieviering met koor. Voorganger: J. Korff. Lektrice: zr. Hélène. Maandag: 16.45 Liturgieviering in de kapel. Dinsdag: 13.30 Schrift-instuif in het nieuwe stiltecentrum boven Den Kerkd(jk (ingang aan de ach terkant). We bespreken de lezingen van de komende zondag. Woensdag: 16.45 Liturgieviering |<n de kapel. Paterskerk Zaterdag: 8.00 Elisa Palm en te.a. II. Geest. 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.30 ZONDAGSVIERING; Annie Lemmen-Derickx (koll.); Tbon van IJzendoom (koll.); Daniel le Liebrand (koll.); Lei Ewalts (koll.); Jos Iloedemaekere-Nass. Zondag: 9.00 Voor de parochie. 1L15 Tbos Houba-Verhe(jen (koll.); Twan Peetere (koll.); oudere Come- lissen-Creemere. Maandag: 8.00 Theo van Houdt 19.00 Wielly Verhoeven en overl. fam.; tot zekere intentie. Dinsdag: 7e Dinsdag van de An- toniusnoveen. 8.00 T.e.v. St Anto- nius. 19.00 Avondmis met voorbe den voor eigen en aanbevolen in tenties; Annie Claassens-Euwals. Woensdag: 8.00 Fam. Peters-Arts. 19.00 Piet Henriëtte en Frits Philip- sen (koll.). Donderdag: 8.00 Overl. mede broeders. 19.00 Overledenen (offer bus). Vr(jdag: 8.00 Tbt zekere int. 19.00 Gezinsmis voor Zus Janssen (Derde Orde). Akolieten: Za: 18.30 Emiel Kustere. Zo: 9.00 Martin Leendere; 11.15 Jaap Janssen. Parochie Brukske Zondag: 10.00 Hoogmis. Voor alle belangen van de parochie. Voor afspraken kunt U bellen naar de pastorie van de Paterskerk: tel. 80202. Vredeskerk Zaterdag: 8.00 T.e.v. het Onbe vlekt Hart van Maria,18.00-18.30 Ge legenheid om te biechten. 19.00 Vooravondmis voor de 7e zondag van Pasen. Kinderwoorddienst Jan Rijbroek (koll.); Jgt Piet van Tilburg. Zondag: 7e Zondag van Pasen. 8.30 Voor het geestelijk en t(jdel(jk welzijn van de parochie; overl. oudere Drabbels-Klaassen. 10.00 Hoogmis, Gregoriaans. Bert en Door Kleuskens-Kustere; overl. fam. Yam Rossum-Janssen; overl. oudere Willemse-Weijs; overl. oudere Faesen-Stalpere; Theresia Bouw man; Maria van Meijel en overl. fam.leden; Wim v. Ham en overl. fam. Vim Ham-Bodden. Maandag: 8.00 Voor de zieken van de parochie. 19.00 Noud en Ti ny Cremere. Dinsdag: H. tiregorius VII. 8.00 Martinus Pontman en Gijsbertus van Blokland. 19.00 Overl. oudere (C). Woensdag: H. Filippus Neri. 8.00 Voor vrede en gerechtigheid. 19.00 T.g.v. verjaardag overl. moeder Aga tha Theuvenet Donderdag: II. Augustinus van Canterbury. 8.00 T.z.i. 14.00 Kapel Veltum: lluw. Paul Maas en Karin Smits. 19.00 Voor priester- en dia kenroepingen en roepingen tot het religieuze leven. Vrijdag: 8.00 Als eerherstel aan het Goddelijk Hart 14.00 Kapel Vel tum: huw. Ilaico Coppis en Maria v.d. Geer. 15.30 Kapel Veltum-. huw. Wim Vievermans en Henriëtte van Dijck. 19.00 Overl. oudere Janssen- Petere en zoons Gerrit en Piet; overl. oudere Pouwels-Peetere. Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Overl. fam. Madou-v.d. Eisen; Johanna Baltussen-Peetere (bewoners van Boshuizen); Tbon Muller (bewoners Ooster-Thienweg); Herman Verhei- jen; Giel Vennekens en echtgen. en wederz. fam. Zondag: 8.30 Antoon Janssen. 10.00 Lies en Herman Jeuken- Verhulsdonk; Gerda Janssen; overl. oudera Jans-Verheggen; gest. jrd. fam. Jacobs-Nooijen; Mina Derkx; Giel Vennekens en echtgen. en we derz. fam. (Gem.koor). Maandag: 9.00 Tbt byz. int Dinsdag: 9.00 Gest jrd. mathijs Claessens en Gertruda Drabbels. Woensdag: 9.00 Voor de overl. van hen die offerden met Allerzie len. 19.00 PI. Lof met Rozenkrans gebed (Gregoriaans koor). Donderdag: 9.00 Wies Janssen. Vrijdag: 9.00 Moeke Vermeulen. Misdienaars: Za: 19.00 Niels Cox, Rogier Peetere, Niels Nielen en Ri chard Duin. Zo: 8.30 Erik Schuur- mans, Paul de Beer, Martyn Kempen en Roel v.d. Berg; 10.00 An- net Jeucken, Susan Janssen, Maud Lepsi en Maud Kessels. Bedankt! Stralend weer, prachti ge versiering dankzij de vele vrij willigere en vrijwilligsters en hen die de bloemen schonken. Verder een goede opkomst van onze Har monie en zangkoor, de vele kinde ren die bloemen strooiden, de schutterij Het Zandakker Gilde van Venray, de Volksdansgroep van Wanssum. Dat alles werkte mee voor een heerlijke Maria-processie, waar ik met dankbaarheid aan te rugdenk. Daarom heel hartelijk dank aan allen die zich op de een of andere manier hebben ingezet voor deze processie. We zien jullie allen weer graag terug bij de Sacramentspro cessie op zondag 13 juni. Nogmaals: allen hartelijk dank. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Da meskoor). Tbon Cox (buren Gun- hoekweg). Zondag: 11.00 Hoogmis. Heren koor; zeswd. Thei Classens (Blakt). Woensdag: 9.00 H. Mis voor de Nederlandse missionarissen. Vrijdag: 9.00 H. Mis voor de paro chie. Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 Jrd. Maria Duijkere-Rambags; Nella Classens- Janssen en Geert Classens; An Janssen-Vollenberg; Leida Duykere- Vullinghs; Hendrika Reyndere- We(js; Jan Jakobs; overl. fam. Strijbos-v.d. Beuken; overl. oudere Strybos-Kemmelings. Woensdag: 9.00 O.L. Vr. van Al tijd Durende Bijstand (zij die of ferden). Misdienaars: Za: Sanne en Jos. Parochie Leunen 7e Zondag van Pasen. Zaterdag: 19.00 Lsm. zuster Bar- naba Emons; Grada Holtackere- Vullings; Lieke Jenniskens; Wim Bouten; Catho Swinkels-Martens (buurt); Frans Rongen en overl. fam.; Jan van Cuyck, echtgen. en overl. kinderen; gest jrd. Gerard de Mulder. Zondag: 10.00 Hgm. voor de lev. en overl. leden van de Coöperatieve Rabobank BA Leunen b.g.v. het 75-jarig bestaan. 11.15 Gest jrd. Piet Litjens en Mien Litjens- Lemmen. 14.30 Doopviering Shan- nen Comelissen. 15.00 Doopviering Ruud Jilesen. Maandag: 19.00 Gest jrd. Antoon Jenniskens en Maria Elisabeth Jenniskens-Friesen. Dinsdag: 19.00 Lsm. overl. fam. Timmermans-Koenen en overl. fam. Vervuurt; uit dankbaarheid (G). Woensdag: II. Filippus Neri, priester. 19.00 Lsm. overl. fam. Croymans-Peetere; weekd. Helm van Rens (1). Donderdag: 19.00 Mndd. overl. oudere Martens-Smedts en Henri Martens. Vrijdag: 13.30 Hgm. b.g.v. 40-jarig huwelijk Jan van Osch en Nel van Osch-Christiaens. 19.00 Lsm. Frans Baltussen, Willem Baltussen en overl. fam. Baltussen-Loonen. Misdienaars: Za; 19.00 Mark de Klein en Roel Bos. Zo: 10.00 Maayke Jenniskens, Josine Geurts en Ma rieke Gommans; 11.15 Bart Jeuken en Jeroen Swinkels. Ma t/m vr: 19.00 Marian Mandere en Soi\ja Broers. Lektoren: Za: 19.00 Gonny Weijs. Zo: 11.15 Annie Reintjes. Huwelijksafk.: Marcel Vogel- sangs uit onze parochie en Nancy Verkoyen uit Wanssum (2e roep); Twan Willems uit Blitterewijck en Ria Peetere uit onze parochie (le roep). Overleden: Op 11 mei 1993 over leed in het St Maartens Gasthuis te Venlo Helm van Rens, Begijnenhof weg 2 Heide in de leeftijd van 79 jaar. Na een pl. uitvaartdienst in on ze parochiekerk in Leunen op 15 mei 1993 legden wij hem te rusten op ons RK kerkhof. Mededeling: In het weekend van 29-30 mei a.s. is er een kerkdeur- kollekte voor de Nederlandse missi onaris (Pinksteraktie). Rektoraat Heide Zondag: 7e Zondag van Pasen. 10.00 Hoogmis voor Sef Janssen en overl. fam, Janssen-Muysers; vader en moeder Van Schijndel; overl. ouders Spee-Arts en fam. Akoliet: Jhon Verkoeyen. Donderdag: Gedachtenis van de II. Augustinus van Cantebury, bis schop. 9.00 H. Mis voor overl. oudere Meyboom-Janssen en overl. fam.leden; kracht van de H. Geest Rektoraat Veulen 7e Zondag van Pasen. Zaterdag: 19.00 Hgm. Jan Verdel len; overl. oudere Sandere-Poels en zoon Thij; te.v. O.L Vrouw (kapel Lorbaan), fam. R. Zondag: Geen dienst i.v.m. Hoog mis te Leunen. Maandag: 8.00 H. Mis voor Leo- nardus en fam. Thissen-Hendriks. Dinsdag: 7e Dinsdag te.v. St Antonius. 8.00 H. Mis ti.v. of feraars. Woensdag: 8.00 H. Mis te.v. O.L. Vroeuw (kapel Lorbaan), fam. v. St Donderdag: 8.00 H. Mis voor de parochie. Vrydag: 11.00 Pl. Huw.mis Joop Nabuure en Monique Camps. Akolieten: Za: Twan Hagens en Bas Reintjes. Huwelyksafk.: Jack v.d. Goor en Dominique Ceulemans (2e roep). Parochie Ysselsteyn 7e Zondag van Pasen. Zaterdag: 19.00 (Samenzang); mndd. L. Koonings-Veron,- ouders Eeren-Heyen; uit dankbaarheid. Zondag: 9.30 Uit dankbaarheid (J). 11.15 Geestelijk welzyn van de parochie; jrd. Wilhelmus Spreeu- wenberg. Maandag: 19.00 Overl. paro chianen. Woensdag: 19.00 Jrd. Jan Ver geldt; Jan en opa Janssen. Vr(jdag: 14.00 T.i.v. het zilveren bruidspaar Lemmens-Wèys. 19.00 Geen dienst Misdienaars: Za: 19.00 W. Claes sens en W. Verheyen. Zo: 9.30 Nardo en Kiki Jaspers; 11.15 B. en S. Slan gen. Ma en wo: M. Claessens en M. Arts. Vr: 14.00 H. v.d. Hoff en S. Ewals. Spreuk van de week: 'Zeg mens, ik weet iets goeds van jou!' Week voor de Nederlandse mis sionaris (23-30 mei): Volgende week zaterdagavond en zondagmor gen wordt in de kerk een tweede kollekte gehouden voor onze missi onarissen die op vakantie zyn. Me de door uw gift kunnen wij er samen voor zorgen, dat zy in hun welverdiende vakantie niet elk dub belde hoeven om te keren...! Doopschema: (juni) Op de zonda gen 6 en 20 juni kan in onze kerk het Sacrament van het Doopsel worden toegediend. Gedoopt en daardoor in de kerk opgenomen: Iris Swinkels, Pastoor Jacobspeel 3A. Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Zeswd. Petroneiia Vereteegen-Verlinden. Misd.: Wil lem Loonen en Wil Poels. Zondag: 10.00 Pierre Mertens. Misd.: Roel Wismans en Patricia Arts. Dinsdag: 8.30 Jacobus Verlinden en Wilhelmina Bistervelds. Woensdag: 19.00 Jgt. Martinus H. de R(jck; jgt. Johannes Engels en Elis. Roberts; jgt Maria v. Meyel; Gertruda Lensen-Heesen. Misd.: Linda Poels en Diana v.d. Duyn. Vrydag: 14.00 Huw.mis Marco Ititman en Angelique Kersten. Kerk poetsen: Mevr. Broeren en mevr. Wilms. N.B.: De week voor Pinksteren is de week voor de Nederlandse missi onaris. Uw gulle bydrage zal zeer gewaardeerd worden. Rektoraat Vredepeel Zondag: 7e Zondag van Pasen. 10.00 Leden en overl. leden Rabo bank t.g.v. 75-jarig bestaan; ti.v. fam. Lenkens-Ermens. Misd.: Leo- nie en Roel; Lezeres: Maria Lenkens-Ermens. Woensdag: 19.00 Rozenhoede bidden. Rektoraat Smakt Donderdag: Hoogfeest van de Hemelvaart van de Heer. 8.30 H. Mis te Holthees voor Bèr Zegere en uit dankbaarheid. 10.00 Hoogmis voor Josephina Schaeffere en fam. Van Kempen-Loehtens. Zaterdag: 19.00 Avondmis voor fam. Naus van Gorp; Corry Peters; vader en moeder Kersten en Sraar en v.b.i. Zondag: Week van de Neder landse missionarissen. 8.30 II. Mis te Holthees voor fam. Van Veghel- van Hout; Petronella Logtens-Seroo (buurt). 10.00 Hoogmis voor Jeu Custers (buurt en vrienden); Gerar- dus Gooren; Piet Geurts (buurt en vrienden); fam. Maes; fam. Van Gestel; fam. Hofmans en v.b.i. Woensdag: 9.30 H. Mis te.v. de H. Jozef voor Jeu Custers en mej. Robbers. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Op donderdag 20 mei a.s. zal er in de Ned. Herv. Kerk te Blitterewyck om 9.30 uur een dienst worden ge houden. Er is geen kinderopvang en kindemevendienst. Op zondag 23 mei a.s. zal in het InterVen College, Leunseweg 2a te Venray, ds. R. Buyk uit Asten voor gaan in de dienst Aanvangstijd is 9.30 uur. Tjjdens de dienst is er kin deropvang en wordt er kindeme vendienst gehouden. Jehovah Getuigen Hierby nodigen wy u uit voor het bijwonen van een bijbeltoespraak met als thema 'Wat u zaait, zult u oogsten' in de Koninkrijkszaal aan de Henri Dunantstraat 11, aanvang 10.00 uur. Gratis toegang, geen kollekte. Oecumenische Basisgroep Heel de Kerk, heel de wereld A.s. zondag 23 mei is er een eu charistieviering van de oecumeni sche basisgroep 'Heel de kerk, heel de wereld'. Thema van deze viering is 'Eenvoud'. Voorganger: pastor Fr. Meyer. Plaats: Kapel bejaardencen trum Het Schuttersveld, Bergweg, Venray. Aanvang: 11.15 uur. Voor de kinderen is er een kindemeven dienst U bent van harte welkom. Rehoboth nieuws Ned. Hervormde Evangelisatie op G.G. Kerk: Cuppenpet(je 2a Horst. Pastorie: Clapvaeren 4, Horst tel. 87786. Kerkdiensten: Zondag 23 mei om 10.00 en 14.30 uur. Voorganger: ds. P. v.d. Kraan, Bleskensgraaf. Tij dens de middagdienst is er kinder oppas. Na de middagdienst is er zondagsschool en koffiedrinken. Bybel/Kontaktavond: Donder dag 27 mei om 20.00 uur. Thema 'Gered uit de wanhoop'. Christen ontsnapt aan de wanhoop door de sleutel 'de belofte'. Iedereen is wel kom. De avond wordt gehouden aan het Cuppenpec(je 2a. Om organisatorische problemen rond het optreden van Rouwwen Hèze te voorkomen, zijn de organi satoren van Muziekfeesten Merselo genoodzaakt de H. Mis van zondag 30 mei te verplaatsen van de feest tent naar de kerk. Het organisatiecomité is er zich van bewust dat deze beslissing voor velen een teleurstelling zal zyn maar ziet, helaas, geen andere oplossing. Er zal echter alles aan gedaan worden e.e.a. zo feestelijk mogelijk te laten verlopen. Ook zal er gepro beerd worden het aantal zitplaatsen uit te breiden. Na afloop biedt het organisatie comité alle kerkgangers een gratis kopje koffie met vlaai aan, in café Den Tbmmes. Vernielingen aan school Er werden vernielingen aange richt aan de afrastering van de basisschool De Bongerd aan de Ei kenlaan. Kennisgeving bekendmaking Ontwerpbeschikking Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend, gelet op de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne, dat zy voornemens zyn hinderwetvergunning te verlenen aaii: Maatschap Wismans-Janssen, Ericaweg 4, 5808 AN te Oirlo voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een fokvarkenshoudery en schapenfok- bedryf gelegen aan de Ericaweg 4 te Oirlo; Maatschap Hermans-Gooren, Steegse Peelweg 69, 5809 ED Leu nen voor een nieuwe, de gehele in richting omvattende vergunning voor een varkenshouderij en vis- kwekery gelegen aan de Steegse Peelweg 69 te Leunen. Dit onder oplegging van voor schriften die nodig zyn in het be lang van het voorkomen of beperken van gevaar, schade of hin der buiten de inrichting. De ontwerp-beschikking en bijbe horende stukken kunnen op het raadhuis, Raadhuisstraat 1 te Ven ray, kamer 309, elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur worden inge zien tot 2 juni 1993. Tbt deze datum kunnen de stuk ken ook, na telefonische afspraak, worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur. -De aanvrager, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aanleiding van de aanvraag en ieder die aantoont dat hy daartoe redelijkerwijs niet in staat is ge weest, kunnen tot bovengenoemde datum gemotiveerde bezwaren in brengen naar aanleiding van de ontwerp-beschikking De bezwaar schriften moeten schriftelijk by burgemeester en wethouders wor den ingediend. Degene die een be zwaarschrift indient, kan verzoeken zyn persoonlijke gege vens niet bekend te maken. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens deze, het hoofd van de afdeling volkshuisvesting ruimtelijke ordening en milieubeheer, ir. G.F.J.M. Frencken Burgemeester en wethouders hebben in de afgelopen week voor onderstaande bouwmeldingen bouwtoestemming afgegeven. Zy die menen door de afgifte van een of meer van deze bouwtoestemmin- gen rechtstreeks in hun belang te zyn getroffen kunnen op grond van de Wet AROB daartegen bij het col lege van burgemeester en wethou ders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indienen en wel binnen 30 dagen nadat de beschik king is gegeven. Die termyn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een be zwaarschrift binnen 3 weken na dagtekening van deze publikatie wordt ingediend. het plaatsen van een tuinhuis je aan de Sleutelbloem 62 te Venray, t.n.v. R.P. Hageman; het plaatsen van een schuurt je aan de Polkastraat 4 te Venray, tn.v. R.F. Gosling; het plaatsen van een tuinhuis je aan de Sleutelbloem 66 te Venray, tn.v. R.T.M. v. Gaal; het plaatsen van een tuinhuis je aan de Heesakker 17 te Casten ray, tn.v. L.A.L. Vroemen; het plaatsen van een tuinhuis je aan de Ouverturestraat 53 te Ven ray, tn.v. J.C.M. Fleurkens; het plaatsen van een tuinhuis je aan de Boodenstraat 17 te Leu nen, tn.v. R.H.A.Smedts; het plaatsen van een tuinhuis je aan de Ouverturestraat 44 te Ven ray, tn.v. F. Witzel; het plaatsen van een tuinhuis je aan De Vlies 2 te Veulen, tn.v. H.J.P. Bouweriks; het aanbrengen van een dak kapel aan de Andantestraat 13 te Venray, tn.v. H. Meyer. Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting, ruimtelijke ordening en milieu, ir. G.F.J.M. Frencken Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet treft u onderstaand een overzicht van de in de afgelopen week by burge meester en wethouders van Venray ingekomen bouwaanvragen. het bouwen van een woning aan de Ridderspoor te Venray, tn.v. B.M. Schoo, p/a Spoordonkseweg 97 te Oirschot; het uitbreiden van de woning aan de Maasheseweg 103 te Venray, tn.v. J.T.M. Denissen; het bouwen van een droogtun- nen en containerloods aan de Steegsepeelweg 45, tn.v. G. van Kempen, Scheiweg 15 te Ysselsteyn; het uitbreiden van de woning aan de Langeweg 55 te Venray, tn.v. A. Millen; het uitbreiden van de woning aan de Helmkruid 7 te Venray, tn.v. B.J.E.J. Gommans, Marjolein 11 te Venray; het bouwen van 34 woningen in Landweert IH te Venray, tn.b. Bouwmy Janssen, Postbus 2 te Venray; het bouwen van een berging aan de Penningkruid 50 te Venray, tn.v. R.W.H. Holanders, Achter de Linde 62 te Overloon; het bouwen van een garage/ berging carport aan de Sleutel bloem 37 te Venray, tn.v. P.J.E. 'Bongere; het bouwen van een woning aan de Ranonkel te Venray, tn.v. P.L.E. Mooren, Kroonkruid 10 te Venray; het bouwen van een berging/ hobbyruimte aan de Maijolein 25 te Venray, tn.v. J.H.J.M. Muysers; het uitbreiden van de woning aan de Hagel weg 24 te Venray, tn.v. H.J.J.M. Peters; het bouwen van kantoorge bouwen aan de Ripseweg 1 te Vrede peel, tn.v. het Ministerie van Defensie, Postbus 90195 te Breda; het bouwen van een garage aan de Sleutelbloem 61 te Venray, tn.v. A.J.M. Pypera; het veranderen van de woning aan de Weth. Pubbenstraat 21 te Merselo, tn.v. T.J.M. Zegere; het vergroten van de woning aan de Past Vercoulenstraat 22 te Merselo, tn.v. H.W.J. Creemers; het vernieuwen van een loods aan de Laagheidseweg 17 te Venray, tn.v. L.H.L.M. Sikes, Overloonseweg 95 te Venray; het bouwen van 22 woningen met garage/berging in Landweert III, tn.v. Nevanco Woningbouw bv, Postbus 7084 te Panningen. Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting, ruimtelyke ordening en milieu, ir. G.F.J.M. Frencken (Procedurestart art 18a WRO tb.v. bouwmeldingen) Burgemeester en wethouders zyn voornemens om van toepassing van artikel 18a van de Wet op de Ruim telyke Ordening vrijstelling te ver lenen van het ter plaatse geldende dan wel van de in voorbereiding zynde herziening bestemmings plan ten behoeve van de volgende bouwmeldingen het plaatsen van een tuinhuis je aan de Hubertusstraat 7 te Ven ray, tn.v. J. van Dyck; het plaatsen van een tuinhuis je aan de Penningkruid 56 te Ven ray, tn.v. R. Steegh, Peeldyk 2a te Wellerlooi. De op de bouwmeldingen betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 21 mei 1993 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage by de onderafdeling bouwbeheer, kamer 310, van het raadhuis (van 09.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termyn kunnen schriftelijke bezwaren by burge meester en wethouders worden in gediend. Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting, ruimtelyke ordening en milieu, ir. G.FJ.M. Fre^óftT) .PEE 'n abonnement waard By gelegenheid van de opening en in gebruikneming van de nieu we Boerenleenbank (Rabo) te Leu nen in 1965 werd deze 1 gemaakt. Zy maakten destijds deel uit van het beheer, nl. bestuur, raad van toezicht en de direkteur. Staande van l.n.r. herkennen we: G. Willems, M. Houben, Th. Willem- sen. Zittend: G. Jenniskens, W. Claessens, H. Reintjes (direkteur) en M. Loonen. Vrydag 21 mei a.s. is er feest in Leunen. De Rabobank, afd. Leunen, bestaat dan 75 jaar. De hele ge meenschap van Leunen en Veulen wordt de komende dagen bij dit feestelyk gebeuren betrokken. Voor jong en oud staan er diverse aktivi- teiten op het programma. De eerste exemplaren van het door de Rabobank afd. Leunen uit te geven jubileumboek 'Terug uit de tyd' zullen a.s. vrydag aangeboden worden aan de voorzitters van de dorpsraden van Leunen en Veulen. Op vrijdag 28 mei zal het boek in Leunen en Veulen gratis huis-aan- huis worden aangeboden. Een jubi leumboek om met recht trots op te zyn. Proficiat direkteur, bestuur en al le medewerk(stere)ere. J. v.d. Putten Op donderdag 20 mei. Hemel vaart en vrydag 21 mei is het raad huis de gehele dag gesloten. In het kader van de Meststoffen wet en de Wet Bodembescherming kwamen er in 1986 nieuwe regels voor het uitryden van mest. Die re gels beperkten zowel de hoeveel heid die uitgereden mocht worden als de tijdstippen waarop er uitgere den mocht worden. Er ontstonden capaciteitsproblemen, met als ge volg dat veehouders mestbassins gingen bouwen om de opslagmoge lijkheden te vergroten. In het Besluit Mestbassins Hinderwet staat, dat alle bassins gebouwd na 1 juni 1987 vanaf 1 januari 1992 moe ten zyn afgedekt. Eind 1992 werd in de gemeente Venray een inventarisatie gehou den van niet afgedekte mestbas sins. Allen werden aangeschreven zo spoedig mogelyk het bassin af te dekken of op zyn minst een kon- trakt van aankoop van een afdek king te overleggen. Ruim 75% voldeed aan deze aan schrijving, of had reeds voldaan aan het wettelyk voorschrift. De overige veehouders wensten te wachten op uitspraken over (goed kopere) andere afdekmogelijkhe- den, zoals het gebruik van stro. In januari 1993 laat de minister van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer weten, dat het gebruik van stro als afdek materiaal als onvoldoende wordt beschouwd. Tevens geeft hij aa dat er van 'gedogen' geen sprake kan zyn. Nu er duidelijkheid is gekomen over de wyze van afdekken zullen alle veehouders die tot op dit mo ment hun mestbassin niet hebben afgedekt nogmaals worden bezocht en/of aangeschreven. Op zeer korte termyn zullen zij dienen te voldoen aan de afdekplieht. Alleen al uit het oogpunt van rechtsgelijkheid (veel veehouders hebben immers wel al geïnvesteerd) duit de gemeente Ven ray geen verder uitstel. Wij zijn voornemens om in week 20 (17 t/m 23 mei) de volgende we- gen in Leunen te gaan heretraten: Pater Kustersstraat, Wethouder Reintjesstraat, Rector Nabbenstraat, Loenerveld, parkeerplaats sport: park Meester de Haan straat. De bewoners zullen vóór de aaii- vang van de werkzaamheden op de hoogte worden gesteld; dit omd^t het werk in fases zal worden uitge voerd, om overlast voor de aanwo- nenden tot minimum te beperken. De berichtgeving zal plaatsvinden door middel van een brief, welke huis-aan-huis verspreid zal worden. Wy rekenen graag op de mede werking van de betreffende straten. Voor vragen kunt u kontakt opne men met dhr. H. van Dijk tussen 09.30 en 10.00 uur, tel. 23396. In het kader van de parkeersitua tie in het centrum van Venray werd in maart 1993 besloten een par keerterrein aan te leggen aan de Raadhuisstraat Na de planontwikkeling startte Vissers' Wegenbouw op 29 maart 1993 met de werkzaamheden waar voor 6 weken noodzakelijk leken. Na 4Vi> weken werk is het parkeer terrein per 30 april 1993 gereed voor gebruik. Met dit geheel van een bestrating voorziene terrein aan de Raadhuisstraat is er op circa 300m van het centrum van Venray een langparkeerterrein voor circa 95 personenauto's. \x\°

Peel en Maas | 1993 | | pagina 18