Richtlijnen voor het organiseren van examenfuiven, tentfeesten en soortgelijke festiviteiten Venrays gemeenteraad vergadert a.s. dinsdag 'n Financiële ondersteuning voor startende ondernemers! NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Bouwvergunning aangevraagd /UO Bestuurscommissie begraafplaats Bouwvergunning aangevraagd Bouwvergunning verleend Sluiting gemeentearchief Hinderwet Bekendmaking Rekonstruktie Puttenweg tussen Ringweg en Eykenhofweg Eenmalige silicose-vergoeding voor oudmijnwerkers O™ Dc De Geen huisvuil ophaaldienst Kollektekalender mei t/m juli PEEL EN MAAS 19 mei - Pagina 17 RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Correspondentieadres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Maandag t.m. vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. De afdeling Bevolkingszaken is te vens geopend op donderdag van 15.30 tot 17.00 uur. Van deze openingstijden kan uitslui tend na telefonische afspraak worden afgeweken. Spreekuren b. en w. uitsluitend te bezoeken na telefonische afspraak via de stafeenheid bestuursonder- steuning, tel. 04780-23269, alléén vóórmiddag. Burgemeester J.F.H.A.B. Waals Maandag van 10.00 tot 11.00 uur algemene bestuurszaken: gewestelij ke en intergemeentelijke samenwer king, bestuurlijke koördinatie; open bare orde en veiligheid; voorlichting en inspraak algemeen; dorps en wijk raden; personeel, organisatie en in formatica; interne dienstverlening; ekonomische zaken: bevordering werkgelegenheid, markten en ker missen, handel en middenstand, be vordering toerisme, bedrijfs- en winkelvestiging. Wethouder E.M.A.A. de Loo (loco-burgemeester) Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. milieuzaken: algemeen milieubeleid, hinderwetszaken, afvalverwerking, mestverwerking, bodemsanering; maatschappelijke zorg: gezondheids zorg, maatschappelijk werk, ouderen zorg, werklozenzorg (RBA), sociale werkvoorziening (WSW), culturele minderheden; sociale vernieuwing; emancipatie. Wethouder J.H.M.O. Truijen Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. financiën: belastingen, gemeentega ranties (hypotheken); openbare wer ken: wegen, riolering, reiniging, groen, verkeer en vervoer; agrarische zaken: ruilverkaveling, beheer en ver koop landbouwgronden.. Wethouder H.M. Kersten Maandag van 10.00-11.00 uur. ruimtelijke ordening; volkshuisves ting; bouw- en woningtoezicht; welstandstoezicht; stedebouw; grondbedrijf (m.u.v. beheer land bouwgronden): beheer eigendom men; exploitatie bestemmingsplan nen; grondverwerving; gronduitgifte. Wethouder P.J.H. Driessen Maandag van 10.00-11.00 uur. culture zaken: muziekschool, mu seum, schouwburg, bibliotheek, mo numentenzorg, oud archief, culturele verenigingen, grote en kleine kun sten, vrije academie; sociale zaken; onderwijs; volwassenen-edukatie; sportzaken; rekreatie; jeugd- en jon gerenwerk; akkommodatie-aangele- genheden; sociaal-cultureel werk; •- mondiale vraagstukken; mediazaken; kinderopvang. Burgemeester en wethouders zyn voornemens aan de volgende bou- waan vragen medewerking te verlenen. het bouwen van een paar- destal met overkappingen op Castenrayseweg 10 te Oirlo, t.n.v. H. Versieyen, Castenrayseweg 14; het uitbreiden van een garage aan de Tormentil 1 te Venray, tn.v. P. v.d. Vorle, Vivaldistraat 14; het verbouwen van een wo ning aan de Blauwververstraat 22 te Venray, tn.v. T. Vervoort; het uitbreiden en renoveren fokvarkensstallen aan de Lollebee- kweg 45 te Castenray, tn.v. J. Wismans; het uitbreiden van een kraam- en zeugenstel aan de Lollebeekweg 20 te Castenray, tn.v. Maatschap Van Casteren; het bouwen van een dakkapel aan de Bolderik 4 te Venray, tn.v. I. Thomas-Scherpenzeel het uitbreiden van een wo ning aan de Kamperfoelie 67 te Ven ray, tn.v. R. Rutten; het bouwen van een carport- garage-berging aan de Pinkster bloem 54 te Venray, tn.v. P. Achten; het bouwen van 37 apparte menten aan de Langstraat/Hense- niusstraat te Venray, tn.v. Bouwmy Janssen, Postbus 2. De op de bouwaanvragen betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 21 mei 1993 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage by de onderafdeling bouwbeheer, kamer 310 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termyn kunnen eventuele bezwaren schriftelyk by burgemeester en wethouders wor den ingediend. Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting, ruimtelyke ordening gn milieu De examens zyn weer in volle gang en hopelyk lukt het alle kan didaten hun diploma te behalen. Dan is er reden tot feestvieren en dat mag ook best. Om er nu voor te zorgen, dat het dan ook echt 'n feest blijft, zijn in het politiedistrikt Ven ray enkele richtlynen opgesteld voor het houden van examenfees ten. Die richtlynen treft u hieron der aan. Ze zijn vooral bedoeld voor orga nisatoren van examenfuiven e.d. en opgesteld om de feestelijkheden in goede banen te leiden en excessen te voorkomen, die aanleiding kun nen geven voor overlast en de nare gevolgen daarvan, óók voor het welslagen van de feesten. Wie van plan is een examenfeest te organiseren doet er goed aan de ze richtlijnen in acht te nemen. Voor vragen kan men zich wenden tot de afdeling Burgerzaken van de gemeente Venray. 1. Organisatoren en hun koördi- nator moeten zich duidelyk be kend maken by de burge meester; 2. personen en instellingen die bedrijfsmatig diensten verle nen mogen by deze festiviteiten op geen enkele wyze betrokken zyn; 3. organisatoren zijn verantwoor delijk voor de goede gang van zaken, hun koördinator be houdt de eindverantwoorde lijkheid; 4. organisatoren en hun koördina tor dienen op het terrein voor de politie cq. toezichthouders duidelijk herkenbaar te zyn; Op maandag 24 mei a.s. wordt om 10.00 uur een openbare vergade ring gehouden van de bestuurs commissie begraafplaats gehouden. De agenda luidt als volgt: 1. Opening, mededelingen en inge komen post 2. Inspreekrecht burgers. 3. Verslag besprekeing 29 maart jl. 4. Afdoeningslyst. 5. Vaststelling van de Algemene Richtlynen begraafplaats. 6. Voorüchting over Beheersveror- dening en de Algemene Richt lijnen. 7. Gedachtenwisseling over het op stellen van een beheersplan. 8. Begroting 1994; voorstel begro tingscijfers wordt ter vergade ring uitgereikt. 9. Datum volgende vergadering en rondvraag. 5. organisatoren dienen te be schikken over een lyst van ge nodigden; 6. organisatoren dienen in het be zit te zyn van een brandveilig heidstoestemming ingevolge de brandbeveilingingsverordening voor het ingebruik nemen van een tent loods of ander on derkomen; 7. er dient een schets van de plat tegrond van het perceel waarop het feest gehouden wordt, over gelegd te worden. Hierop dient o.a. de stand van de muziek- boxen, verlichte uitgangen, brandblussers, toiletgelegen heid, parkeergelegenheid e.d. aangegeven te zyn; 8. live-muziek dient om 24.00 uur beëindigd te zijn, terwijl het examenfeest uiterlijk om 01.00 uur beëindigd dient te zyn. Me chanische muziek is tot 01.00 uur toegestaan mits geen hin der voor de omgeving ontstaat; 9. organisatoren dienen voor vol doende parkeergelegenheid te zorgen, en indien nodig, ver keersmaatregelen te laten tref fen om de rijbaan vrij te houden; 10. er dient een afdoende toilet voorziening aanwezig te zijn die (art 19 WRO/50, lid 8 Woningwet) Burgemeester en wethouders zyn voornemens om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de ruimtelyke ordening en/of artikel 50, lid 8, van de Woningwet, mede werking te verlenen aan de navol gende bouwaanvragen: het bouwen van 22 woningen garage/berging aan de Landweert III te Venray, t.n.v. Nevanco Woning bouw Helden, Postbus 7084 te Pan- ningen. De op de bouwaanvragen betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 21 mei 1993 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage by de onderafdeling bouwbeheer, kamer 310, van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termyn kunnen eventuele bezwaren schriftelyk bij burgemeester en wethouders wor den ingediend. Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting, ruimtelyke ordening en milieu. ir. G.FJ.M. Frencken Agenda voor de openbare verga dering van de gemeenteraad, te houden op dinsdag 25 mei, aan* vang 19.00 uur, in het Cultureel Centrum te Venray. 1. Opening. 2. Mededelingen. 3. Notulen van de openbare verga dering van de raad der gemeen te Venray gehouden op dinsdag 27 april 1993. 4. Ingekomen stukken. 5. Tterugblik realisering De Sprank en perspektief toekom stige exploitatie. 6. Invoering Systeem Betaald Parkeren. 7. Offerte en keuze adviesbureau voor het te verrichten onder zoek met betrekking tot de noodzaak van aanleg van een oostwestverbinding aan de noordzyde van het cent mm, ge situeerd tussen de Hofstraat- Marktstraat-Hoenderstraat enerzyds en de Noordsingel an derzijds. 8. Tweede algemene aanpassing van de begroting 1993. 9. Instemming met uitbreiding maehtigingsgebied KTV Venray. 10. Verzoek van de Stg Kath. Onde rijs Heide ex art.74 van de Wet op het basisonderwijs om ver goeding van de kosten van de aanschaf van 62 opbergladen t.b.v. de leerlingensets by basis school De Hei te Heide. 11. Verzoek ex art. 74 van de Wet op het basisonderwijs van de Stg. Kath. Onderwijs Leunen om vergoeding van de kosten van de uitbreiding van de buiten verlichting. 12. Verzoek ex art. 74 van de Stg. Kath. Onderwijs Oirlo om ver goeding van de kosten van ver- vanging van 40 stoelen van de leerlingensetjes van groep 6 t/m 8 van basisschool II. Maria te Oirlo. 13. Verzoek ex art. 82 van de Inte- rimwet Speciaal Onderwijs en Voortgezet Speciaal Onderwijs om vergoeding van de kosten van het herstellen van de dak bedekking bij mlk-school De Essel te Venray. 14. Beschikbaar stellen van een krediet voor het vervangen van patemosterkasten afdeling ID en archiefstellingen t.b.v. de ar chiefdepots. 15. Gewestraadsbesluiten met be trekking tot: a. beschikbaarstel ling krediet t.b.v. renovatie veerpont Grubbenvorst; b. be schikbaarstelling krediet t.b.v. het ontwikkelingsprojekt leef baarheid in het landelijk gebied van de Peelstreek 1993 tot en met 1995; c. vervangingsinves teringen regionale alarmcen trale. 16. Wijziging AAR Venray 1970 en Spaarverordening Venray 1970 tg.v. het LOGA onderhande lingsakkoord 1992. 17. Voorbereidingsbesluit partiële herziening bestemmingsplan Oostelijk Woonwyk tb.v. de bouw van 7 vrije sektor- woningen aan de Oostsingel. 18. Wijziging van de salarissen van gemeentesekretarissen en de aanpassingsmethodiek. 19. Verkoop van de St. Anna- kleuterschool aan de Mut- saertsstichting. 20. Voorbereidingsbesluit tb.v. wo ningbouwplannen in bestem mingsplan Oostrum-Zuid. 21. Sluiting. alleen op een bestaande riole ring cq. gierput mag zyn aan gesloten; 11. op het feest moet alkoholvrye drank in voldoende mate aan wezig zyn; 12. de drankverstrekking mag niet in drinkglas geschieden; 13. van het examenfeest mag geen drank worden meegenomen naar elders; 14. er moeten genomen maatrege len bekend zyn om bovenmati ge hinder voor omwonenden te voorkomen; 15. een week voor de aanvang van het feest dient de organisatie een aankondiging naar de buurtbewoners te doen uitgaan waarin duidelyk begin- en eind tijd wordt aangegeven alsmede de namen van de verantwoorde lijke personen en hun koör- dinator-, 16. eventuele bevelen van de burge meester en de politie dienen onmiddellijk te worden op gevolgd. Aan organisatoren worden deze richtlijnen op aanvraag verstrekt. Een verzoek daartoe kan gericht worden aan de afdeling burgerza ken, raadhuis Venray. Burgemeester en wethouders hebben in de afgelopen week voor onderstaande bouwplannen bouw vergunning verleend. Zij die me nen door de afgifte van één of meer van deze vergunningen recht streeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen op grond van de wet AROB daartegen by het college van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd be zwaarschrift indienen en wel bin nen dertig dagen na de dag, waarop de beschikking is gegeven. Die termyn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een be zwaarschrift binnen 3 weken na dagtekening van deze publikatie wordt ingediend. het aanbouwen en uitbreiden van de woning aan de Tym 5 te Ven ray, t.n.v. J.J.A. Meyer, St Ursu- 1 astraat 9 te Venray; het uitbreiden van de woning en berging aan de Tbrmentil 17 te Venray, t.n.v. P.H.G. Jans-Beken, Pr. Bemhardstraat 63 te Venray; het aanbouwen van een ber ging aan de Tym 1 te Venray, t.n.v. J.J.M. Schwachhöfer, Luitstraat 51 te Venray; het aanbouwen van een ber ging aan de Tbrmentil 7 te Venray, tn.v. J.M.A. Gubbels, Gentiaan 32 te Venray; het uitbreiden van de berging aan de Tym 4 te Venray, tn.v. J.H.P.M. Mommen, Beethovenstraat 32 te Venray; het verbouwen van het woon gedeelte tot biggenopvang aan de Lollebeek 39 te Castenray, tn.v. Maatschap Thcken; het uitbreiden van het woon huis en plaatsen van een carport aan de Lisdodde 4 te Venray, tn.v. E.B.W.G. Willemars; het aanbouwen van een ber ging aan de Tym 7 te Venray, tn.v. P.H.J. Seuren, Luitstraat 38 te Venray-, het aanbouwen van een ber ging aan de Tbrmentil 13 te Venray, tn.v. R. van Doorn, Haamma- kerstraat 198 te Venray; het uitbreiden van de woning en berging aan de Tym 2 te Venray, tn.v. R.P.J.M. Steegh, .Schou tenstraatje 25 te Venray; het uitbreiden van de woning en berging aan de Tym 8 te Venray, tn.v. M.H.G.M. Linskens, Bingel kruid 46 te Venray. Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting ruimtelyke ordening en milieu, ir. G.FJ.M. Frencken In verband met het overlijden van de heer J. Renltens, medewer ker gemeentearchief Venray, is het gemeentearchief tot 1 september 1993 gesloten. Raadpleging van stukken uit het gemeentearchief is uitsluitemi mo gelijk na afspraak met Th. Jènktm (tel. 04780-23257) of by diens afwe-y zigheid met H. Woltring (U 04780-23255). tjh O Kennisgeving bekendmaking beschikking Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend, gelet op de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne, dat zy hinderwetvergun ning hebben verleend aan: A. Donkers, Meerselsepeel 11, 5813 AG Ysselsteyn voor een nieu we. de gehele inrichting omvatten de vergunning voor een varkens houderij gelegen aan de Meerselse peel 11 te Ysselsteyn; J. Arts, Timmermannsweg 42, 5813 AP Ysselsteyn, voor een nieu we, de gehele inrichting omvatten de vergunning voor een varkens- en rundveehouderij, gelegen aan de Timmermannsweeg 42 te Ys selsteyn; W. van Tilburg, Den Tiel 4, 5815 EE Merselo voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een gemengd vee bedrijf gelegen aan Den Tiel 4 te Merselo; Maatschap Michels Clabbers, Op de Ries 13, 5815 EB Merselo voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een champignon kwekerij, gelegen aan Op de Ries 13 te Merselo; H. Herpers, Vredeweg 21, 5816 AJ Vredepeel voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende ver gunning voor een vleesvar- kensmestery gelegen aan de Vredeweg 21 te Vredepeel; R.J.L.M. Coopmans, Venrays Broek 2, 5804 BL Venray, voor een nieuwe, de gehele inrichting omvat tende vergunning voor een fokvarkens- en mestvarkensbedryf, gelegen aan de Kempkensberg 4 te Ysselsteyn; Maatschap Janssen, Peelweg 19, 5813 AD Ysselsteyn, voor een nieuwe, de gehele inrichting omvat tende vergunning voor een mest varkensbedryf. gelegen aan de Meerselsepeel 10 te Ysselsteyn; H.C. Koning-Stolvoort, Veulen- seweg 61, 5814 AB Veulen, voor een nieuwe, de gehele inrichting omvat tende vergunning voor een geiten- houderij met kaasmakerij gelegen aan de Veulenseweg 61 te Veulen. De beschikking en bijbehorende stukken kunnen op het raadhuis. Raadhuisstraat 1 te Venray, kamer 309, elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur worden ingezien tot 19 juni 1993. Tot deze datum kunnen de stuk ken ook, na telefonische afspraak, worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur. Tbt deze datum kan by de afde ling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State een beroep schrift worden ingediend door de aanvrager en degenen die tegen de aanvraag om vergunning tydig be zwaren hebben ingediend. Ook de genen die om gegronde redenen niet in staat zyn geweest bezwaar te maken, kunnen een beroepschrift indienen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Raad van State, afde ling voor de geschillen van bestuur, postbus 20019, 2500 EA 's-Graven- hage. Op bovengenoemde datum wordt de vergunning van kracht, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek wordt gedaan om de beschikking te schorsen of een voorlopige voorziening te treffen. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet wor den gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Post bus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting, ruimtelyke ordening en milieubeheer, ir. G.FJ.M. Frencken Burgemeester en wethoudersvan Venray maken, gelet op het bepaal de in artikel 11, lid C, van het bestemmingsplan 'Buitengebied', bekend, dat zy voornemens zyn om tb.v. de uitvoering van een vry willi ge ruilverkaveling in het gebied Bo- schuizerveld naby Oostrum aan de heer A.P.G. Wismans, Vendel 9 te Venray, gemachtigde namens de be trokken grondeigenaren, aanleg- vergunning te verlenen voor het verleggen van een veldweg. De op de zaak betrekking hebben de stukken liggen met ingang van 24 mei 1993 gedurende twee weken voor een ieder ter inzage in het ge meentehuis, afd. volkshuisvesting, ruimtelyke ordening en milieu. Raadhuisstraat 1 te Venray, tijdens kantooruren van 9.00 tot 12.00 uur. Gedurende bovengenoemde ter myn bestaat voor een ieder gele genheid eventuele op- of Mngen schriftelyk kenbaar aan burgemeester en wet- van Venray, Postbus 500, Venray. ïster en wethouders van in ray, drsTTbftiL^B. Waals, burgemeester drs. AW.NL3e~"B6veL_ sekretaris In opdracht van de Provincie zal een gedeelte van de provinciale weg De Rips-Kessel, bekend als de Mid- denpeelweg worden verbeterd. Het betreft het gedeelte ten zuid en van Ysselsteyn tot en met de kruising van de Paardekopweg/ Eykenhofweg, over een lengte van circa 3 km. Het werk omvat het gedeeltelijk wegfrezen van de bestaande asfalt- verharding en het aanbrengen van een nieuw asfaltpakket. Om tijdens de uitvoering van het werk een goede verkeersafwikke ling te garanderen en tegelijk de mogelijkheid te scheppen het werk in een zo kort mogelijke tyd uit te kunnen voeren zal het verkeer in de zuidelijke richting worden om geleid en wel vanaf het kruispunt in de provinciale wegen Deurne- Well/De Rips-Kessel (kruispunt Ys selsteyn). Dit verkeer wordt omge leid via de wegen Deume-Well en Venray-Horst-Grubbenvorst Het verkeer in noordelijke richting zal normaal doorgang kunnen vinden. De uitvoering van het werk zal ge beuren in de periode van 24 mei tot 10 juli a.s. Nadere informatie by provincie Limburg, de heer G. Koning (043- 897729) of by de gemeente Venray. dhr. G. Rutten. tel. 23387. Dc Stichting Silicosc oud mijnwerkers is met staatssecretaris Ter Veld van Sociale Zaken en Werkgelegenheid en diverse andere instanties in overleg over het ver strekken van een eenmalige uitkering van ƒ20.000,- aan silicosepatiênten. /mdat het belangrijk is om op korte termijn te weten om welke ex- mijnwerkers met silicosc het gaat, heeft de stichting besloten om toch nu al de belanghebbenden uit te no digen een aanvraag in te dienen. Over de vraag of iemand inderdaad recht heeft op een vergoeding en over de hoogte van een eventuele vergoeding, kan op dit moment geen enkele toezegging worden gedaan. arbeid hebben verricht en in die tijd lid zijn geweest van het Alge meen Mijnwerkersfonds van de Steenkolenmijnen Limburg en/of van het Beambtenfonds voor het Mijnbedrijf; 4. laatstelijk in een Nederlandse mijn hebben gewerkt; 5. daar silicosc/stoflongen hebben opgelopen; 6. als gevolg hiervan voor 30% of meer arbeidsongeschikt zijn; 7. als gevolg daarvan daadwerkelijk nadeel ondervinden in zijn dage lijkse levensverrichtingen. W,e f ie voor een vergoeding in het kader van deze regeling in aanmer king wil komen, moet in elk geval: 1. een oud-mijnwerker zijn; 2. de Nederlandse nationaliteit heb ben of in Nederland woonachtig zijn; 3. 5 jaar of meer ondergrondse /egene die denkt in aanmerking te komen voor een vergoeding, kan een aanvraagformulier opvragen bij: Stichting Silicosc oud-mijnwerkers Postbus 4471 6401 CZ Heerlen Telefoon 045-763249 /e aanvraagformulieren moeten voor 1 augustus 1993 worden in gediend. Een bedrijf starten met finan ciële ondersteuning van het Bijstandsbesluit Zelfstandigen is mogelijk voor aspirant onderne mers, die vanuit een situatie van (dreigende) werkloosheid of ge deeltelijke arbeidsongeschikt heid een bedryf willen beginnen. Bijvoorbeeld mensen met een werkloosheidsuitkering, bij standsuitkering of gedeeltelijk ar beidsongeschikten met AAW/ WAO-uitkering. Die mogelijkheid geldt ook voor de echtgenote of partner van de hierboven ge noemde personen. Donderdag 20 mei. zal vanwege Hemelvaartsdag geen huisvuil wor den opgehaald. Er is geen vervan gende ophaaldag. Donderdag 27 mei wordt weer normaal op gehaald. 22 mei: Scouting Don Boseo Leunen. 22 mei: Jeugdopvang MMSK Sint Petrus Banden. 23 t/m 29 mei: Nederlands Astma Fonds. 30 mei t/m 12 juni: Nederlandse Ro de Kruis. 13 t/m 19 juni: Veneniging AVO Ne derland. 26 juni: Jeugdopvang Rooyse Vol leybal Kombinatie Venray. 20 t/m 25 juni: Heil der Zieken. 27 juni t/m 3 juli: Nationaal Epilep sie Fonds. 3 juli t/m 17 juli: Lourdescomitó. Alleen voor deze kollekte is een vergunning verleend. Koliekteren buiten de aangegeven periode is niet toegestaan. De kollektanten en kollektrices moeten een op de be treffende kollekte gericht legitima tiebewijs kunnen vertonen. Om in aanmerking te komen voor een startkapitaal en/of maamlel(jk- se uitkering moet vervolgens aan de volgende voorwaarden worden voldaan: - De aanvrage moet in beginsel voor het starten van het bedrijf/beroep worden ingediend. - Er moet een onderbouwd onder nemersplan overlegd worden. - Het te starten bedrijf moet, op ter myn, voldoende inkomensmoge lijkheden bieden of levensvatbaar z(jn. - Voldaan moet worden aan de wet telijk vereiste vestigingsvergun ningen (vergunningen en diploma's). - Er zijn onvoldoende inkomsten of vermogen om in uw levensonder houd te kunnen voorzien. Daarbij tellen ook de inkomsten van de partner mee. - Men kan niet terecht b(j een bank voor een lening. De financiële ondersteuning kan bestaan uit: Een startkapitaal tot maximaal ƒ40.000.-. - Zolang het bedrijf onvoldoende in komsten oplevert om van te leven, een aanvullende uitkering in principe gedurende 12 maanden, tot het nivo van een bijstandsuit kering De aanvraagprocedure is als volgt: - De aanvraag moet worden inge diend by de gemeente waar de aspirant ondernemer woont. - Hierna wordt toetsing onderne mingsplan en advisering aan de gemeente door het Instituut voor het Midden en Kleinbedrijf of het Ministerie van l^andbouw en Vissery. - Tbnslotte beslist het gemeente bestuur over de aanvraag Nadere informatie over deze rege ling wordt verstrekt door; - Gemeente Venray, afd. sociale za ken, Postbus 500.5800 Mi Venray (tel. 04780-23331). - Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf. Deken van Oppen- singel 13. 5911 AA Venlo (tel. 077-548872). - Ministerie van Landbouw en Vis serij. Postbus 900. 6040 AZ Roer mond (tel. 04750-96777). Tf\ It

Peel en Maas | 1993 | | pagina 17