venray Muziekfeesten Merselo naderen was in Venray een zonnige dag Voorinschrijven heeft alleen maar voordelen Bijzondere huldiging op Koninginnedag 129 april t/m 8 mei 93 y AUTO OCCASION AKTIE Boekje over Landweert 3 Vertrouwd programma met Pinksteren Het aktieve Oraryecomité van Holthees-Smakt had de gelegen heid van Koninginnedag aangegre pen om drie van haar bestuurs leden te huldigen. Dit drietal nam nl. afscheid van hun taak om voor de jeugd van beide dorpen. Konin ginnedag te organiseren en dit aan een jongere generatie over te dra gen. En dat mag ook wel want Piet Janssen (61) en Jos Fleuren (58) hadden zich maar liefst 30 jaar ingezet om Koninginnedag in de dorpen te laten slagen. Ook Thei Wynen nam afscheid. Hy was vanaf 1982 nauw betrokken b(j de viering. SUBSIDIE Het was wethouder Van Oers die de subsidie van de gemeente Ven ray. jaarlyks een bedrag van ƒ17,50 maar wat matig vond. Het door wet houder Van Oers gedane voorstel om dat bedrag tot ƒ100,- te verho gen is tot heden nog hetzelfde. Maar voor die subsidie behoeft het Oran jecomité geen formulieren in te vullen. By de gemeente Viertings- beek moeten wel formulieren inge vuld worden, maar die geven een hoger bedrag aan subsidie. Met deze middelen de medewerking van de bevolking van Holthees-Smakt, kon en kan het comité toch ieder jaar de kinderspelen verzorgen. Op Koninginnedag was het burge meester Dittner die de scheidende' organisatoren wilde bedanken voor hun inzet Burgemeester Dittner verklaarde het van groot belang dat wij het feest van de koningin mo gen vieren, vooral omdat wy dat in ^le vrijheid kunnen. Op deze "warmste Koninginnedag in de ge- X^iiedenis' bood hy, ook namens s rgi het gemeentebestuur, het drietal een klein geschenk aan. Pi us van Loon, voorzitter van de dorpsraad Holthees-Smakt bracht de dank van die gemeenschap over. 'Piet Jan en Thei bedankt'. Het moet voor het drietal in ieder geval een groot genoegen zyn geweest dat er nu ouders aanwezig waren, die als kind al genoten hebben van de aktiviteiten die, met name door Piet Janssen en Jos Fleuren werden georganiseerd. Pius van Loon was bly dat opvol ging verzekerd was en dat de nieu we voorzitster, de dochter van de scheidende voorzitter Piet Janssen, in korte tijd al had bewezen de kneepjes van het organiseren goed van haar vader te hebben geleerd. Piet Janssen dankte voor de hul diging en verklaarde, ook namens de anderen, het steeds met veel ple zier te hebben gedaan. Vervolgens werd het sein gegeven en de kinderspelen '93 konden be ginnen. Zoals altyd wer er weer om le hoogste eer gestreden. Kennedymars 1993 Venray Over twee en een halve week, zaterdag 22 mei, start de Kenne dymars Venray 1993. Een sportief evenement met een vaste plek op de jaarlijkse wandelagenda. De kombinatie van gezelligheid, vriendschap en een sportieve uit daging zal zeker in het jubileum jaar vele honderden wandelaars naar Venray lokken. Wie wil mee doen kan zich beter nu al inschrij ven, want voorinschrijving levert voor de deelnemers én de organi satie alleen maar voordelen op. De stichting Kennedymars Ven ray heeft sinds begin april weer de mogelijkheid van voorinschrijven en gelukkig hebben daarvan inmid dels vele tientallen deelnemers ge bruik gemaakt. Wanneer in een vroeg stadium bekend is hoeveel mensen er deelnemen, kan de orga nisatie daar planning, mens en ma terieel op afstemmen. Uiteraard niet zonder rekening te houden met de wandelaars die de laatste weerberichten willen afwachten, voordat ze tot deelname besluiten. Voorinschrijving komt een soepel verloop van de 80 km lange tocht alleen maar ten goede en dat is in het belang van elke wandelaar. Voor de wandelaars biedt voorin schrijven eveneens voordelen. Op de eerste plaats krijgt u ƒ5.- korting als u voor 15 mei inschrijft Dat is mooi meegenomen en als u toch van plan was mee te doen... Was u dat nog niet dan is vooraf inschrij ven een uitstekende stimulans. Inschrijven voor de Kennedy mars Venray 1993 is heel eenvoudig en kan kontant of via overschrij ving. De VW-kantoren in Venray. Venlo, Horst en Deume beschikken over inschrijfformulieren. Die vult u in en betaalt kontant Woont u niet in de buurt van de genoemde VW-kantoren, kunt u telefonisch een inschrijfformulier vragen by de heer Stef Peetere, tel. 04780- 82233. Invullen, opsturen en geiyk- tydig geld overmaken. Iedere in- schryver krygt daarna van de Even op bezoek Een in Duitsland wonende Itali aan was dinsdagavond op bezoek geweest in het Venrayse ziekenhuis. Hy kwam by terugkeer van dat be zoek tot de ontdekking dat een por tier van zyn auto was geforceerd en dat het kentekenbewys, zyn paspoort en verbiyfsveigunning waren ontvreemd, alsmede nog en kele persoonïyke bescheiden. organisatie een betalingsbevesti ging. startbewys plus alle gegevens thuisgestuurd. Met het startbewys kan de deelnemer zaterdag 22 mei tussen 14.00 en 16.00 uur en tussen ia00 en 21.00 uur in de Venrayse schouwburg zyn of haar startkaart afhalen. In diezelfde uren staat ook de daginschryving open. Inschry- ven op zaterdag 22 mei kost ƒ20.- gulden. Bewoners van Landweert 3, ook wel het 'Walhalla' van wet houder Kersten genoemd, zyn bevoorrechte mensen. Niet al leen mogen zy wonen in een wyk die kwaliteit moet uitstra len. ze krygen een boefje op de koop toe. Dat boekwerkje ver telt wat nou precies de kwalitei ten zyn van de wyk waarin ze wonen. "Een wyk krygt vorm' heet het Een keurig vormgegeven en kleurryk boefje van 18 pagi na's. Daarin wordt precies be schreven wat de gemeente Venray heeft bedoeld met haar beeldkwaliteitsplan Landweert 3 en hoe die uitgangspunten worden vertaald in huizen, ruimte, wegen en groen. Een plan waarby ook aan de bewo ners is gedacht. Die moeten zich er thuis voelen en de wyk moet ook over enkele tientaUen jaren nog 'oog' hebben. Elke bewoner van de nieuwe wyk krygt een exemplaar. Er zyn er 2000 gedrukt Daarnaast zyn er 500 meer uitgebreide exemplaren, die bestemd zyn voor architecten, bouwbedrij ven en prqjektontwikkelaars. De kosten voor de totale oplage bedragen ongeveer 60.000 gul den. Veel geld, maar volgens de afdeling VROM niet wegge gooid. Er is veel belangsteUing voor het werfje van de zyde van de 'professionals'. Boven dien worden de kosten voor het merendeel betaald door het Ryk. in het kader van de bydra- ge voor het kwaliteitsplan Land weert Destyds gaf de overheid 9 ton om de konkurrentieposi- tie van het slechtlopende Landweert-projekt te verbete ren. Dat is volgens de afdeling VROM gelukt EN MAAS Donderdag 6 mei - Pagina 7 DHR- H. CUNNEN STEF PEETERS MEVR- PO ELS-PETERS Koninginnedag was in Venray een zonnige dag. Tterwyl de herau ten te paard rond de klok van tien door het dorp de feestdag aankon digden, hadden jeugdige 'marküie- den' al bezit genomen van het Henseniusplein en Schouwburg plein. Zy deden deze dag weer goe de zaken door hun oud speelgoed en andere zaken kwyt te raken, of weer by anderen te kopen. De zon lokte ook veel mensen naar de ter rassen, waar men genoot van de ve le demonstraties die die dag gegeven werden. De gedecoreerden, die daags daarvoor een Koninkiyke onderscheiding hadden ontvangen, werden traditiegetrouw op het ge meentehuis ontvangen, alwaar de harmonie Euterpe een serenade bracht Alleen mevr. Poels-Peters, die haar onderscheiding in het zie kenhuis ontving, moest van de nieuw gedecoreerden dit samen- zyn TO INE VAN ELS DHR- PLANJE Het venijn zit in de staart Dat mag je in 1993 zeggen van de maand mei. De laatste dagen van mei staan nameiyk de Muziek feesten Merselo op de kalender. Het programma belooft weinig nieuws en dus veel goeds, want de kwaliteit van de Muziekfeesten Merselo staat al jaren op een hoog peil. Eén van de jaarlyks terugkeren de namen op de evenementenka lender is die van de Muziekfeesten Merselo. Rotsvast als de seizoenen en steevast met Pinksteren. In de loop van bijna 15 jaar een traditio neel klinkende naam. Noblesse oblige en daarom is de organisatie ook dit keer weinig van het ingesla gen pad afgeweken. Nog steeds is het hoogtepunt van het zesdaagse feest de Aid Meraelse Dag op Pinkstermaandag Nog steeds draait het dorp dan de klok een kleine eeuw terug en daarvan zyn jaarlyks zo'n tienduizend men sen getuige. Paarden met karren, automobielen uit het museum, oude ambachten en op elke hoek een - geïmproviseerd - café. Samen met het mooie voorjaarsweer. waar op de Muziekfeesten het patent iy- ken te hebben, de voornaamste ingrediënten van de Aid Mereelse Dag MRS. APPLEBEE Sterk in opmars in het program ma is de 'Goud van oud Uve'-avond. Driejaar geleden gestart, met onder meer The Fortunes en de VéGé Band, is de laatste nieuwe loot aan de Muziekfeest-stam een schot in de roos. The Fortunes bewezen toen hun handelsmerk, de samenzang nog steeds perfekt te beheersen. Dit jaar zyn de herboren Britse beat- sterren uit de jaren zestig en zeven tig opnieuw van de party. Opval lend dat hun composities nauwelyks lyken te verouderen. Generaties zingen dan ook 'Here it comes again', 'You've got your trou bles' en 'Freedom comes, freedom goes' moeiteloos mee. Uit dezelfde tyd afkomstig is Da vid Garrick. In 1966 was hy mate loos populair toen hy suikerzoet mevrouw Applebee om de hand van haar dochter vroeg Garrick had in de tweede helft van de jaren zestig ook sukses met de Jagger/Richards- compositie 'Lady Jane' en een vy'f- tal andere nummers. David Garrick zingt nog steeds en tydens het op treden in Merselo wordt hy bege leid door het Nederlandse orkest Dutch DeUghL Ook uit eigen land komt de groep Yesterday, een Brabants-Limburgse formatie die is gespecialiseerd in repertoire uit de jaren zestig Soortgelyk repertoire komt van The Sparks, de band af komstig uit Venray en Horst. The Sparks zorgen by de derde 'Goud van oud-live' voor de plaatselyke in breng maar met een internationaal repertoire van rythm 'n blues en beatmuziek. VOOR ELK... De gouwe ouwe-avond staat voor vrydag 28 mei op het programma. Dan hebben de bezoekers aan de grote tent achter de molen al kun nen genieten van het duo Circus Custers. Zy zyn de sterren van de kindermiddag waarmee woensdag 26 mei de feesten beginnen. Aan vang 14.00 uur. Donderdag 27 mei gaat het verder met een optreden van het aU round-orkest Greenlight Express, vanaf 20.30 uur. Vry dag middag wordt vanaf 13.30 uur een dansmiddag gehouden voor men sen van 50 jaar en ouder. Het Senio renorkest zorgt voor de muziek en er staat een optreden gepland van het duo Sjengske de la Roy en Har Janssen. Na de duik in het hitverleden staat zaterdagavond de traditionele country western-avond op de rol. Met medewerking van gerenom meerde namen uit de internationa le country-scene. Uit België de Black Hüls Country Band. uit Enge land Sarah Jory met haar band, uit Tsjechië de groep Shovanky en uit eigen land tenslotte Martin B. Zondag 30 mei beginnen de feesten een beetje serieus met een plechtige hoogmis in de feesttent In fel contrast daarmee - of mis schien toch niet? - het optreden van Limburgs populairste band, de Americaanse jongens van Rowwen Oorlogstuig By het sorteren van asperges op een bedryf aan de Blankenberg kwam een nog intakt zynde bri- santgranaat te voorachyn. Het oor logstuig is in afwachten van de ruiming door de EOD veilig gesteld. Inbraak in raadhuis Door verbreking van een ruit was toegang verkregen tot de afdeling bestuursondereteuning van het raadhuis. De dader moet zich daar- by hebben verwond want op de af deling lag een bloedspoor. Vfoor zover kon worden nagegaan werd er niets ontvreemd. THE FORTUNES Hèze. Dit optreden begint om 14.30 uur, maar de tent gaat al een uur eerder open. 's Avonds wordt eerste Pinksterdag besloten met de Drie KapeUenshow, waaraan Die Edel- weisskapeUe uit Bergeyk en Die Bergkapell uit het Hillensberg mee werken en uiteraard Die Fidelen Rosentaler uit Merselo. En dan is het alweer maandag 31 mei. De laatste dag van Pinksteren en van de maand. Alvorens de Aid Merselse dag begint, wordt om 10.30 uur eerst een plechtige hoog mis opgedragen. In het Gregori aans. De feestweek wordt 's avonds definitief afgesloten met een - gratis - optreden van het bekende Brits-Nederlandse duo Grant For syth. De medewerkers kunnen dan afbreken, de penningmeester de centjes teUen en het publiek alvast de volgende Pinksteren in hun muziek- en feestagen da noteren.

Peel en Maas | 1993 | | pagina 7