venray DE LEUKSTE KADO'S VOOR MOEDERDAG Jeugdharmonie Euterpe wint tweede prijs op internationaal muziekfestival Ontbijten in De Bleek Venray e.o. bestaat 10 jaar Meiconcerten Orkestvereniging Venray ^Kindervakantiewerk Venray Astma Fonds zoekt nog kollektanten in Venray Fietsvierdaagse De Peel terug in centrum Geen extra geld voor huisvesting militairen Reumapatiëntenvereniging morgana WINKELCENTRUM 29 april t/m 8 mei 93 AUTO OCCASION AKTIE nekpeten! fantastische lenteshow bij Morgana i )laapkamersj VERLINDEN JUWELIER PEEL EN MAAS Donderdag 6 mei Pagina 13 Ontbijten in De Bleek. Dat mogen de twee personen, die op deze foto omcirkeld staan (inclusief introdu cé). Op 19 juli wordt er nl. in De Bleek een groot ontbijt georgani seerd. De deelnemers van dit ont bijt maken daarbij kans op een helicoptervlucht boven Venray. De omcirkelde personen dienen zich te melden by de Young Hair Shop in De Bleek. De komende vier we ken zullen wy meerdere foto's plaatsen met personen, die aan het ontbyt deel mogen nemen. PUZZELAKTIE Verder organiseren de winkeliers in De Bleek nog een puzzelaktie. In de etalages staan foto's van markan te plekken in Venray. U moet raden welk herkenningspunt van Venray dit is. By die foto staat een letter. Al le letters bij elkaar vormen een slagzin. Ook met deze wedstrijd zyn helicoptervluchten te winnen. Deelnameformulieren zyn te ver krijgen by alle winkeliers in De Bleek en kunnen daar ook weer in geleverd worden. Op zondag 16 mei a.s. verzorgt het symfonieorkest van de Orkestver eniging Venray haar jaarlijkse con cert Dit concert zal plaatsvinden in de aula van het Boschveldcollege aan de Zuidsingel te Venray. De aan vang van het concert is, in tegen stelling tot voorgaande jaren, om 11.00 uur. Op het programma staat het Quodlibet voor Orkest van Paul Hin- demith en het Klarinetconcert in A dur van Wolfgang Amadeus Mozart Solist in dit concert is de jonge, veelbelovende klarinettist Harmen Klomp. N Na de pauze wordt het concert vervolgd met de Eerste Symfonie van Ludwig van Beethoven. Het concert staat onder leiding van diri gent Laurens Boogaarts. Bovenstaand programma wordt ook uitgevoerd op woensdag 12 mei a.s. in de kerk van Ledeacker, aan vang 20.00 uur en op vrijdag 14 mei a.s. in De Wingerd te Sevenum, aan vang eveneens om 20.00 uur. De toegang tot het concert op zon dag 16 mei, aanvang 11.00 uur, in het Boschveldcollege te Venray is gratis. On Ut/ cloonUomarc slaapkamers DE BEST-NOY Steenstraat 144. Boxmeer, 08855 - 71488 's maandags gesloten - vrijdag koopavond Inbraak in berging Via de deur van een binnenplaats van een woning aan de Hoede ma- kerst raat, waren twee op de binnen plaats staande kratten bier ontvreemd. Om die kratten te ver voeren werd maar meteen een daar staande fiets meegenomen. Moge lijk is de dader later nog teruggeko men en heeft deze de in de berging staande diepvriezer gedeeltelijk ge leegd. Een groot aantal diep- vriesprodukten wordt vermist Op zaterdag 8 mei a.s. herdenkt de Reumapatiëntenvereniging Ven ray haar 10-jarig bestaan. Dit feit wordt gevierd in zaal In den Engel aan de Poststraat. Daar is van 14.00 tot 17.00 uur een tentoonstelling te zien van handvaardigheidswerken, gemaakt door leden van deze ver eniging. Het tentoongestelde bestaat o.a. uit pergomano, origami, houtbewerken, borduurwerken, etc. Verder is er een informatie stand waar u uitgebreid inlichtin gen kunt krijgen over de vele soorten reuma. De toegang tot deze tentoonstelling is gratis. De feestavond voor de leden be gint om 19.00 uur met een plechti ge H. Mis, die zal worden opgedra gen door pater Lemmens. Het kinderkoor De Bandelieren zal deze mis muzikaal opluisteren. In de loop van de avond zullen de '10-jarige-leden' gehuldigd worden. Verder zal deze avond gezellig wor den doorgebracht. In 1983 startte de Reumapatiën tenvereniging Venray met tien le den. Nu, na tien jaar. telt de vereniging ruim 125 leden. Dat de Venrayse gemeenschap de reuma patiënt een warm hart toedraagt blykt elk jaar door een zeer ruime gift by de jaarlijkse reuma-kollekte. Ook de Lions Club in venray maakte het mede mogelijk dat de reumapatilenten konden gaan zwemmen. Zij organiseerde ten ba te hiervoor een grote veiling in 1989. De Venrayse winkeliers zorgen er verder ieder jaar weer voor, door prachtige prijzen beschikbaar te stellen, dat de Reumapatiëntenver eniging Venray twee kienavonden kan organiseren voor de leden. Vkn- af de oprichting heeft het PCV, thans Vincent van Gogh Instituut, haar sportkantine ter beschikking gesteld zodat daar de aktiviteiten georganiseerd konden worden. Op deze wyze heeft de Reumapatiën tenvereniging Venray zich in tien jaar kunnen ontwikkelen tot een bloeiende vereniging Ook de medische wetenschap heeft in die tien jaar een stormach tige ontwikkeling doorgemaakt. Nieuwe medicijnen, nieuwe thera pieën en behandelingen dragen er toe by, dat de reumapatiënten een dragelijke leven hebben. Er zijn echter vele soorten reuma, die alle maal maar een ding gemeen heb ben: ze veroorzaken veel pijn. De Reumapatiëntenvereniging probeert een steentje by te dragen om de py'n te verlichten door voor haar leden aktiviteiten te organise ren en ook speciale bijeenkomsten te houden om over hun ziekte te kunnen praten met lotgenoten. Zo is er voor de leden iedere maand een ontspanningsavond, er zijn twee hobby-middagen, vier yoga- lessen, vier keer zwemmen in De Sprank en er z(jn vier avonden met bewegings- en ontspanningsoefe ningen voor fybromyalgie-patiën- ten (deze groep bestaat dit jaar v(jf jaar). Al deze aktiviteiten worden druk bezocht door de leden, een bewijs dat dit aan de behoefte voldoet Wilt u meer weten over de Reu mapatiëntenvereniging Venray, schroom dan niet maar neem kon- takt op met de voorzitter: dhr. Mari- us Comelissen, Pastoor Strijker- straat 17. 5809 BG Leunen, tel. 04780-88850 (van 12.15 tot 13.15 uur). Deze week zuilen alle kinderen van groep 3 t/m groep 8 van de ba sisscholen het programmaboelye en een aanmeldingsformulier ont vangen over en voor het kinderva kantiewerk 1993. Dit jaar hebben we weer een nieuw programma gemaakt Allereerst hebben we geschoven met de week. Om zoveel mogelyk kinderen de kans te geven mee te doen houden w(j het KVW van 12 tot 16 juli 1993. De eerste week van de grote schoolvakantie. Tevens zyn een paar andere din gen gewijzigd. Zo komen we dit jaar by elkaar op het parkeerterrein van het oude zwembad. Op het terrein van het oude zwembad gaan we namely k hutten bouwen. Gelet op de stijging van de kosten hebben we de bijdrage van de kin deren iets moeten verhogen. Het eerste kind uit een gezin betaalt nu ƒ30,-. Vorig jaar zijn wij begonnen met automatische incasso. By de reke ninghouders van de Postbank lukte dat toen nog niet Ons is door de bank verzekerd dat dit nu ook moet lukken. LEIDING GEZOCHT Zoals elk jaar verwachten wy weer veel aanmeldingen. Indien we dezelfde aanmeldingen krygen als vorig jaar, dan hebben we voor ze ker 45 groepen leiding nodig Ben je 15 jaar of ouder en vind je het leuk om met kinderen om te gaan geef je dan op als leiding b(j onze se- kretaresse, tel. 04780-87560. Het begeleiden van een groep vraagt veel energie en verantwoor delijkheid, waar by de organisatie in de vorm van hoofdleiding be hulpzaam zal zyn. Tbch is het voor de leiding ook gezellig Na afloop als de kinderen naar huis zyn is er elke dag nabespreking over het ver loop van de dag en een voorbespre king van het programma voor de volgende dag Er worden tussen de leiding tydens zo'n week ook biy- vende vriendschappen gekweekL Geef Je op en stop een deel van je energie in het kindervakantiewerk. 99% Kans dat Je er later met een voldaan gevoel op terugkykt. venray Kollekteweek 23 tot 29 mei Vkn 23 tot 29 mei organiseert het Astma Fonds weer de jaarlykse kol- lekte. Met de opbrengst helpt het Astma Fonds mensen met astma, chronische bronchitis of long emfyseem. Onder andere door wetenschappelyk onderzoek, voor lichting aan patiënten en hun om geving en scholing van artsen en verpleegkundigen Het Astma Fonds hoopt dit jaar met 55.000 kollektanten op pad te gaan. De laatste jaren lag het aantal kollektanten stabiel rond 50.000. Door een beroep te doen op de hulpvaardigheid van de overige Ne derlanders wil het Astma Fonds proberen ook de plaatsen en stra ten waar tot dusverre niet werd ge- kollekteerd te bereiken. Hiervoor is een landelyke wervingscampagne ontwikkeld met wervingsposters en wervingsadvertenties. Hiermee wil het Astma Fonds trachten meer Nederlanders te bewegen een paar avonden tussen 18.00 en 21.00 uur aktief te zyn met koliekteren. Ook in Venray. In de week van 23 tot 29 mei zal de kollekte ondersteund worden door veel publiciteit In kranten en tydschriften, op radio en televisie wordt dan veel aandacht besteed aan de positie van mensen die last hebben van astma, chronische bronchitis of longemfyseem. Eén op de tien Nederlanders ïydt aan één van deze aandoeningen, waar van 300.000 ernstig Indien u in de week van 23 tot 29 mei een paar uurtjes over hebt kunt u kontakt opnemen met de plaatselyke kollekte-organisatie: N. v. Gerven-de Vreede, tel. 84201 of mevr. Marsman, tel. 10402. Dit jaar van 13 t/m 16 juli De Fietsvierdaagse De Peel is, tenminste voorzover het Venray betreft, terug in het centrum. Of schoon het uitstapje naar het Boschveldcollege vorig jaar zowel organisatie als deelnemers prima is bevallen, vindt de Venrayse werkgroep toch dat een dergelijk evenement in het centrum thuis hoort De foyer én het plein wor den fleurig aangekleed, zodat de fietsers een gezellige dag in het Venrayse kunnen doorbrengen. De foyer van de schouwburg werd in het verleden als te donker en on gezellig ervaren door de deelne mers. De aula van het Boschveld college scoorde vorig jaar wat sfeer berteft by de fietsers beduidend ho ger. Daarom heeft de organisatie besloten wat meer gezelligheid te brengen in de omgeving van de schouwburg. Buiten verryst een terras, omzoomd door bloembak ken, en ook binnen worden bloei ende planten geplaatst Het plaatselyke Intratuin-tuincentrum zorgt daarvoor. Dat is de voornaamste 'ingreep' in de suksesvolle formule zoals de Fietsvierdaagse die sinds jaar en dag hanteert. De bedoeling is om dit jaar meer te doen voor de bezoe kers van het centrum die niet mee fietsen, zonder de service voor de deelnemers aan te tasten. De Ven rayse werkgroep heeft kontakt ge zocht met het Winkelcentrum Venray en die financieren enkele omlystende aktiviteiten. Dankzy hun medewerking komt byvoor- beeld 's werelds grootste fiets naar Venray. Het gevaarte is onderwerp van een kwis. Daarnaast kan iedere bezoeker meedoen aan een behen digheidscircuit en staan er woens dag liefst twaalf old timer-fietsen, afkomstig uit de hele wereld. De vertrouwde lotery, waarmee de voorinschryvers een fiets kunnen winnen, is gebleven, evenals de routekwis. BERGEN De eerste jaren wordt het aantal startplaatsen ook niet uitgebreid, liet woordvoerder Verberkt van de Venrayse werkgroep desgevraagd weten. Zowel Bergen als Horst had den interesse getoond om naast Deume, Meyel, Helmond en Venray startplaats te worden. 'Bergen is op zich een prima plaats, zeker gezien het Duitse achterland', zegt Ver berkt 'Maar de toetreding van Meyel vraagt zoveel organisatori sche aanpassingen dat we de ko mende twee tot drie jaar pas op de plaats willen maken. Horst ligt te dichtby om een serieuze kandidaat voor een startplaats te zyn'. Mocht Bergen in de toekomst startplaats worden, dekt de naam Fietsvier daagse De Peel wel minder de la ding, dan wanneer Horst zou toetreden. INSCHRIJVEN Fietsvierdaagse De Peel wordt dit jaar gehouden van dinsdag 13 tot en met vrydag 16 juli. Zoals gebrui- kelyk kunnen de deelnemers kie zen uit vier startplaatsen en uit drie afstanden, namelyk 25, 40 en C' km. Het inschry fgeld bedraagt ƒ16,- p.p., voor houders van een 65 -pas ƒ14,- en voor kinderen tot 14 jaar ƒ12,-. De inschryving is inmiddels van start gegaan. Wie voor 29 juni inschryft krygt op de genoemde bedragen ƒ2,- korting, by inschry ving tot 12 juli bedraagt de korting nog ƒ1,-. Inschryven is in Venray mogelyk by het VW-kantoor en by Poels Rywielen in de Grotestraat Bovendien staat de organisatie in de vier weken voor het evenement met een kraam op de Venrayse weekmarkt Ook dit jaar kunnen deelnemers weer gebruik maken van de kam- peermogelykheid op het terrein van de atletiekvereniging by sport hal De Wetteling. Dat kost 60,- voor een hele week, van zaterdag 10 t/m zaterdag 17 juli. Voor meer inlich tingen over de camping: dhr. Steve- rink, tel. 04780-88839 of VW-kan toor Venray, tel. 04780-10505. Voor algemene informatie: P. Hendrix, tel. 04780-83277 of A. Verberkt tel. 04780-82005. MUZIEKFEESTEN MERSELO GOUD VAN OUD 28 mei 20.00 m.m.v. Sparks, Yesterday, The Fortunes, Dave Garrick inl. tel. reserveren G. Hendriks 04780-46554 P. Rieter 04780-46595 Elegante 14-karaats gouden schakelarmband, 18 '/j cm lang met solide karabi|n-sluiling. Verrassend cadeau In luxe geschenkverpakking Grole Marki 7 Venray Tel. 04780-8681 7 De jeugdafdeling van Venray's Ko- ninklyke Harmonie Euterpe was af gelopen zondag 2 mei te gast in het Belgische Neerpelt, waar voor de 41e keer het Europees Muziekfesti val voor de Jeugd werd gehouden. Dit festival wordt jaarlyks georga niseerd, het ene jaar voor vocale en sembles en het andere jaar voor instrumentale groepen. Dit jaar va rieerden de gezelschappen van har monieën en symfonie-orkesten tot diverse ensembles. In totaal namen er 110 groepen deel, afkomstig uit 21 verschillende landen in Europa. Naast gezel schappen uit de Benelux, Duits land, Frankryk, Groot-Brittannië en Scandinavië, waren er veel deel nemers uit Oost-Europa aanwezig, zoals uit het GOS, Tjechië, Hongari je en Bulgarye. Een gelegenheid by uitstek dus, om de jongeren met eikaars mu ziek, cultuur en leefwyze te laten kennismaken; er zyn dan ook vele internationale kontakten gelegd. Euterpe trad op in het grote Dommelhof-complex, waar zondag middag ook de grootse slotmani festatie werd gehouden. Het jeugd orkest speelde eigentydse stukken als de North Star Ouverture van John O'Reilly en het driedelig stuk Blues, Promenade and Happy Tune van K. Schoonderbeek. Het optreden was goed voor een tweede prys en dat is gezien de jon ge samenstelling en recente in stroom in de groep een prestatie, die gezien mag worden! Dirigent Stijn Rutten toonde zich na afloop dan ook zeer tevreden met het be reikte resultaat Het Euterpejeugdorkest tijdens haar openlucht concert tijdens de afgelopen Koninginnefeesten in Venray. Aan het einde van alle optredens trokken de deelnemende gezel schappen in een grote feestelyke optocht door de straten van Neer- pelt dat afgelopen weekeinde ge heel in het teken van de muziek stond. De spektakulaire slotmani festatie met een muziek- en licht show vormde het klapstuk van het muziekfestival, waarop Euterpe met veel voldoening terugkykt Of, zoals enkele deelnemers na afloop enthousiast verklaarden: het was kei-gaaf! Het Ministerie van Defensie zal vooralsnog geen extra geld ter beschikking stellen voor de huis vesting van de Nederlandse militai ren in de gemeenten rondom vliegbasis De Peel. Dat heeft de staatssekretaris Van Voorst tot Voorst in een brief aan de betrok ken gemeenten, en aan de provin cies Noord-Brabant en Limburg, laten weten. De gemeenten hadden aan defen sie een steun gevraagd van mini maal 5,9 miyoen gulden om de woningbouw te realiseren voor de militairen die straks naar deze re gio komen. De gemeenten vrezen anders stagnatie in de woningbouw voor de huidige bevolking. Het gaat daarby vooral om de realisatie van gesubsidieerde woningen voor ge zinnen met een inkomen tot ƒ43.000,-. Volgens de staatssekretaris is de groep met een inkomen lager dan ƒ43.000,- kleiner dan de gemeenten veronderstellen. Volgens hem heeft immers 70% van de vorig jaar geên- queteerde militairen aangegeven dat hun partner eveneens een baan wil hebben, waardoor z(j boven de grens van ƒ43.000,- uit zullen ko men. De staatssekretaris is verder van mening dat met een gezamenlyke inspanning van gemeenten, bouw- bedryven en het ministerie van De fensie. er voor worden gezorgd dat een groot deel van het luchtmacht- personeel een woning kan verkry- gen, in de soort en prysklasse die gewenst is, zonder dat daarvoor (ex tra) subsidies nodig zyn. De staatssekretaris toonde zich wel bereid om. als er inderdaad stagnatie zou ontstaan by de wo ningtoewijzing aan huidige inwo ners. als gevolg van de komst van de luchtmachters. met de betrok ken gemeenten In overleg te treden om hiervoor een oplossing te vinden.

Peel en Maas | 1993 | | pagina 13