venray Kees van Kooten in de schouwburg op vrijdag 7 mei 'So far so good'toernee Zangers van St. Frans niet naar Ierland Junior-redaktieleden gezocht voor krant over het spelen op de fruitautomaat Uitvoering van het Gloria van Vivaldi in de kerk van de Smakt AGENDA Snoezelruimte Nieuw Spraeland geopend Tweede voorronde Havenpop Wanssum PEEL EN MAAS Taptoe Venray Komeens WereldV reldWinkelen UO 29 april t/m 8 mei 93 AUTO OCCASION AKTIE Ensemble- concours 1993 PEEL EN MAAS Bioscoopnieuws Bibliotheek- nieuws Soundmix- Playbackshow in Vierlingsbeek Reünie bij de Jera Dansavond Jerusalem op stap in het buitenland Donderdag 29 april Pagina 3 Vorige week woensdag, 21 april, 36 ■heeft Nieuw Spraeland in Oostrum laar nieuwe snoezelruimte officieel n gebruik genomen. De ruimte is ledoeld voor bewoners van Nieuw ipraeland en voor verstandelijk ge- idicapte kinderen die thuis wo- i. De snoezelruimte werd 'Papillon' gedoopt, het Franse woord voor vlinder. Snoezelen is een aktiviteit die is gericht op de zintuigen van de ver- standelyk gehandicapten. Die zyn vaak. een beetje als compensatie voor de mindere verstandelijke ver mogens, heel gevoelig. Verstande den lijk gehandicapten kunnen intens genieten van mooie geluiden, ge kleurde lichtjes of van het aanra- 5,- ken van zachte materialen. De snoezelruimte biedt de gebrui ker onder meer een waterbed met trillingen, een spiegelhuis en een lichtorgel dat reageert op bewegin gen. Er is zacht licht en er draait matgevende muziek. Op zaterdag 1 mei a.s. zal gemeen- jschapshuis De Zandhoek te Wans sum wederom als dekor fungeren van een voorronde in het kader van de talentenjacht Havenpop met als inzet het veroveren van een plaats in de finale, die zal worden afge werkt op vrydag 18 juni. Inmiddels staat vast, dat de for matie 'Ex Ronny Tbober' uit Ven ray in de finale acte de presence zal ge ven, nadat deze groep erin slaagde de eerste voorronde winnend af te sluiten. Ook 'Kachuk Whop' (even eens uit Ven ray) mag nog hoop op een heroptreden op vrijdag 18 juni koesteren, aangezien de nummer 2 uit beide voorrondes met het hoog ste puntentotaal tevens op een fina leplaats kan rekenen. Op 1 mei zullen de volgende groe pen het podium betreden: The Unexpected uit Nieuw-Bergen, leek Nine Nitwits (uit het Brabant se Lierop), de Backbones uit Horst, Smokehouse Brown en Minse Kin- dere uit Tegel en, terwijl de Gennep- se formatie Spitting Kobold als zesde en laatste groep zal optreden. Het spektakel barst om 20.30 uur s en de entree zal wederom ƒ5,- bed ragen. Overigens zyn er vanaf 1 mei kaarten in de voorverkoop voor de finale van vrijdag 18 juni, waarin tevens de formatie Rowwen Hèze, intussen bekend, haar op wachting zal maken. De kaarten kosten ƒ15,- en zyn op de volgende adressen verkrijgbaar;. Cafetaria 't Aid Raodliuus en café De Klein in Wanssum; café The Shuffle in Horst en Muziekinstrumenten Hans van Bree in Ven ray. uw weekblad Dit jaar zal de Muziek- en Msyoret- ten Show Korps St Petrus Banden zijn Taptoe houden in het eerste Weekend van de maand juli en wel op zondag 4 juli. In het verleden werd de Taptoe altijd gehouden op de eerste zaterdag van de maand september. In al die jaren (19 keer) is het twee maal voorgekomen, dat men heeft moeten uitwijken naar sporthal Dé Wetteling. Om wat min der afhankelijk te zyn van het weer en om de Taptoe te kunnen presen teren aan jong en oud in Venray en omgeving, is besloten deze te ver vroegen naar het laatste weekend voor de vakantie en tevens naar de zondagmiddag. Het voornemen is dan ook te starten met het voor programma/programma rond 15.00 uur. De Tiptoe duurt dan tot 18.00 uur. Wij hopen dan ook dat een ieder komt kijken wat de Tiptoe Vfenray te presenteren heeft en zal genieten van de optedens. Literair Café Venray-regio presenteert: Kees van Kooten, een van Neder lands bekendste schrijvers en tele visiepersoonlijkheden, is de vijfde gast van het nog jonge Literair Café Venray-regio. De 52-jarige Van Koo ten is te zien en te horen tydens de literaire avond op vrijdag 7 mei vanaf 20.30 uur in de Venrayse schouwburg De Beejekurf. In verband met de grote belang stelling voor Kees van Kooten is het Literair Café voor deze gelegenheid uitgeweken naar het cultureel cen trum De Beejekurf. Direktie en me dewerkers van de schouwburg verleenden meteen alle medewer king. De Venrayse musicus en bestuurslid van het Literair Café Ad Haans zal deze bijzondere schry- versavond muzikaal opluisteren. Het is niet uitgesloten dat Van Koo ten zelf ook een muzikale bydrage levert. De entreekaartjes kosten ƒ15,- per stuk en zijn vanaf heden verkrijg baar bij boekharidél Van den Munckhof Venray, boekhandel Mar tin Cuypers Venray en Blerick, in de Openbare Bibliotheken van Ven ray en Horst en by cultureel cen trum De Beejekurf te Venray. Op is Op! Donateurs van het Literair Café kunnen tot 1 mei toegangsbewijzen reserveren a ƒ15,- per stuk bij het sekretariaat: H. Theunissen, Ro- chusstraat 1 te Venray, tel. 82948. DUIZENDPOOT Kees van Kooten is een artistieke duizendpoot. Wekelijks is hy sa men met zijn vriend en collega Wim de Bie te zien op de VPRO- televisie met hun programma Keek op de Week. Met een bewonderens waardige frekwentie weet dit duo zich op eenzame hoogte te handha ven. In de grijze brij van televisie amusement vormen Kooten en De Bie de smakelijke krenten, origi neel, spiritueel en baanbrekend. Befaamd zijn de typetjes die Kees van Kooten neerzet in het televisie programma. Al op jonge leeftijd had Van Koo ten samen met zijn studievriend De Bie een eigen kabaret. Via een reeks van radio- en televisie-uitzendingen in diverse groepen en gezelschap pen (Multiplex, Fenklup. Hadimas- sa en Gat van Nederland) kwamen Van Kooten en De Bie tot een on overtroffen samenwerking. Van Kooten is een van de direkteuren van het Simplisties Verbond. Voor de honderden uren televisie die ze tot nog toe hebben verzorgd ont ving het duo al enkele keren de Nipkov-schyf. Solistisch is Kees van Kooten ak- tief als schryver van overwegend satirisch-humoristische, overwe gend autobiografische verhalen. Hy debuteerde in 1968 met Treiter trends. Hij was toen al een jaar vaste literaire medewerker van Haagse Post Van Kooten heeft ook geschreven in Vrij Nederland, Het Parool en het Belgische Humo. Ver der verschenen van zyn hand een hele reeks boeken waar onder Koot droomt van zich af. Veertig, Zeven sloten, Meest modermismen en Zwemmen met droog haar. Op 1 mei 's avonds om 20.00 uur zal in de parochiekerk van Smakt een uitvoering worden gegeven van het Gloria van Antonio Vivaldi door het gemengd koor .Cabaletta en het kamerorkest Vlora. De uitvoering staat onder leiding van de Venrayse dirigent Hans Noyens. Tevens zal het koor liederen zin gen van CL Monteverdi en Hendrik Andriessen en speelt het orkest on der leiding van Wim Hekking een symphonie van de Engelse compo nist William Boyce en een concert voor twee hobo's en orkest van A. Vivaldi. Antonio Vivaldi (1678-1741) is te genwoordig vooral bekend om zyn concerten voor strijkers, met name de "Vier Jaargetijden' is overbe kend. Vivaldi was priester en als muziekleraar verbonden aan een kostschool voor meisjes in Venetië. Hy schreef uiteraard ook veel reli gieuze muziek. Zyn Gloria wordt vaak uitgevoerd. Vivaldi had uit zyn leerlingen een orkest gevormd dat op zondagen voor het Venetiaanse publiek optrad. Voor dit orkest componeerde hy ook zyn muziek. Het orkest bestond uit strykers, maar er waren ook hoboïsten. In het concert voor twee hobo's en or kest treden de hoboïsten Dorothee v.d. Bereken en Suzanne Lucker als solist op, terwyl de continuo party op clavecimbel wordt gespeeld door Mia Krolt. William Boycd (1710-1749) was een Londense componist die naast kerkmuziek acht kleine sympho- nieën schreef. Eigenlijk zyn het ou vertures voor theaterstukken. De liederen die Cabalette zingt, stammen uit verschillende tijden en landen, doch hebben de Itali aans teksten met elkaar gemeen. Van Claudio Monteverdi wordt ge zongen 'Animan mea perdona' en 'Si ch'io vorri morire'. Y&n de Neder landse componist Hendrik An driessen, wiens 100-jarige geboortedag vorig jaar gevierd werd, worden uitgevoerd 'Stomello' en 'Sento del core'. Het Limburgse bestand van bands is er weer een ryker. Op za terdag 1 mei zullen de drie dames en drie heren van 'So far so good' zich voor de eerste keer voorstellen aan het Limburgse publiek in café Egelmeers te Ysselsteyn. De band bestaat al ongeveer 2Vfe jaar maar leek in het begin op het gebit van een aankomend commu nicant gezien de vele wisselingen die de band onderging. Mede door deze wisselingen was het moeilyk om tot optredens te ko men. De huidige bezetting is echter by na een jaar by elkaar en is klaar om de vaderlandse (en misschien internationale podia en zalen te veroveren. Binnenkort zal de band ook verschijnen in het voorpro gramma van Rowwen Hèze wat mo gelijk de aanzet wordt voor een Pinkpop optreden. De band bestaat uit: Hay Cox, gi taar; Dorien Cox, toetsen; Bert Kei- dener, bas; Leon Driessen, drums; Rian v. Boxmeer, zang; Ria Linders, zang. Zangeres Ria verklaarde heel trots te zyn dat de Limburgse toer- nee start in haar geboorte- en woon plaats. De muziek die 'So far so good' ten gehore zal brengen bestaat voornamelijk uit covers van jaren 70 artiesten zoals Fleetwood Mac, Eric Clapton en Tina Turner. Reden genoeg dus om zaterdag in café Egelmeers het debuut optre den te komen bezoeken. O ja, nog een reden om te komen. Francis is zaterdag jarig en nodigt iedereen van harte uit op zijn party. INKEL ZAAK DrinlCth^e uit een andere wereld en uSiaapt beter. Wereldwinkel Venray Henseniusstraat 3a In tegenstelling tot eerdere be richten gaan de Zangers van St. Frans dit jaar op 10 juli met de bus naar Lyon. Het koor van de katedra- le kerk van Lyon is een paar jaar ge leden in Venray geweest en er lag nog altyd een uitnodiging tot een tegenbezoek. Er was een dringende brief van de secrétaire-général van de Pueri Cantores, monsieur Du- champ uit Lyon; deze meneer is de opvolger van dhr. Buys. Het moest er nu toch maar eens van komen... Er lag ook nog een uitnodiging uit Oostenrijk, Salzburg. Het koor van de internationale president moest ook op het Oostenrijks- nationaal congres aanwezig zyn. Die zangers met bordeau-rode swea ters en zwarte broeken mochten niet ontbreken. En of er nu ook werd beweerd dat dat bordeau-rood niet meer bestaat, dat het koor zich nu in het blauw vertoont, het hielp niets: De Zangers rood of blauw moesten in Salzburg aanwezig zyn. Dat beweerde herr Bogenberger, de nationaalpresident van de Oosten rijkse Pueri Cantores. Het ging er naar uitzien dat de zangers in Ierland voor hoge kosten zouden komen. De Ierse koren wa ren rond 10 juli op vakantie en het onderbrengen van onze zangers zou na het verblyf in Dublin in jeugdherbergen enz. moeten plaats vinden. Om nu een lang verhaal heel kort te maken: de volgende besluiten zyn genomen. De reis naar Ierland wordt naar een geschikter datum verschoven. Alleen niet meer in dit jaar. 10 Juli gaan de Zangers per bus naar Lyon en op de avond van de Franse nationale feestdag, 14 ju li, stappen de Zangers in de bus en gaan dan naar Salzburg om daar op| 15 juli mee te doen aan het Salzbur-- ger Congres van Pueri Cantores. Onze jongens zijn daar de ere-, gasten. Maandag 19 juli zijn ze dan weer terug in Venray. De GGD Noord-Limburg en het CAD Noord-Limburg gaan in mei en juni samen met jongeren en een journalist van het Dagblad voor Noord-Limburg een krant maken over het spelen op de gokkast: het 'fruiten'. Deze krant met de naam Fruitspraak zal aan het begin van het nieuwe schooljaar in een oplage van 18.000 exemplaren verspreid worden op alle scholen voor het voortgezet onderwijs in Noord- Limburg. De interesse voor het fruiten en het feitelijke gokgedrag blykt vol gens het GGD-onderzoek Wrange Vruchten men name te ontstaan op jonge leeftyd. Uitgangspunt van de campagne Fruitspraak is jongeren zelf aan het woord te laten komen en te laten nadenken over fruiten. Zo zullen zij zelf tot een mening of standpunt komen. Via de te maken krant zullen een aantal jongeren 'spreken' tot de to tale groep jongeren over het spelen op de fruitautomaat. Het idee daar bij is dat jongeren meer interesse hebben voor wat leeftijdsgenoten vinden of doen, dan dat door oude ren verteld wordt wat goed voor hen is. Jongeren in de leeftyd van 12 tot 19 jaar, die als junior-redaktielid op vrijwillige basis en buiten school tijd, mee willen helpen met het samenstellen van de krant Fruitspraak, onder begeleiding van een professionele journalist, kun nen voor 5 mei a.s. kontakt opne men met Xander Boers van de GGD Noord-Limburg, Postbus 1150, 5900 BD in Venlo, tel. 077-598839. Meer informatie over Fruitspraak is te verkrijgen bij Xander Boers van de GGD Noord-Limburg, tel. 077- 598888 of Rob den Dekker van het CAD Noord-Limburg tel. 077- 548200. Op zaterdag 24 en zondag 25 april werd in gemeenschapshuis De Smelehof te Ysselsteyn het Solisten en Ensembleconcours van de Ven rayse Federatie gehouden. Aan dit concours werd deelgenomen door muzikanten van de Venrayse mu ziekverenigingen en de Muziek school. De optredens werden gejureerd door dhr. Dirk Koster uit Deume. De organisatie was in handen van fanfare De Peel klank Ysselsteyn. Het is een bijzonder geslaagd con cours geworden, mede door de nau we samenwerking met de Venrayse Muziekschool. Per afdeling werden de hoogste aantallen punten als volgt toe gekend. 4e afd.: Bart Verspaget uit Oostrum op klarinet 52p. 3e afd.: Loes Creemers uit Merselo op dwarsfluit 54p. 2e afd.: Erik Litjens uit Leunen op alt-saxofoon 54p. Ie afd.: Ellen Gal uit Leunen op dwarsfluit 53Vkp. afd. Uitmuntendheid: Peter Spreeuwenberg-Deters uit Ys selsteyn op sop-saxofoon 54%p. afd. Ere: Gerard Spreeuwenberg uit Ysselsteyn op trompet 55p X. uw weekblad TWEE NEDERLANDSE PREMIÈRES IN VENRAY SOMMERSBY is de titel van de nieuwste love story, waarmee de ro mantiek terug is in de bioscoop. De film wordt wel de 'Gejaagd door de wind' van de negentiger jaren ge noemd. Twee filmgiganten kan men bewonderen. Richard Gere be kend uit 'An officer and a gentle man' en 'Pretty woman' schittert naast Jodie Foster die vorig jaar een Oscar kreeg voor haar rol in 'Silen ce of the lambs'. Sommersby is een heftige romantische love story, die in landen waar de film vorige week is gestart meteen op de eerste plaats terecht is gekomen. Van geheel ander genre is de ak- tiefilm NOWHERE TO RUN. De hoofdrol wordt gespeeld door Jean Claude van Damme die met 'Univer sal Soldier' bewees op gelyke hoog te te staan met Clint Eastwood, Arnold Schwarzenegger en Bruce Willis. Uiteraard volop aktie, maar het is ook een heel goed verhaal, waar velen van zullen genieten. Geprolongeerd wordt A FEW GOOD MEN Clbm Cruise en Jack Ni cholson). Vorige week werd aange kondigd, dat het de laatste week zou zyn. maar zelfs by het wanne weer van het afgelopen weekend bleek de film nog steeds volle zalen te kunnen trekken (nu 8e week)., DEATH BECOMES HER is de ko medie met Bruce Willis, Goldy Hawn en Meryl Streep. Deze film kreeg de Oskar voor de beste visue le effekten (4e week). SNEAKERS is een onderhouden de en onbesuisd grappige film met Robert Redford en Dan Aykroyd. De film gaat over het inbreken in com puters en is even geestig als span nend (2e week). DRACULA is een overdadig aange klede versie van Francis Ford Cop pola (Godfather, Apocalypse now). De titelrol wordt gespeeld door An thony Hopkins (Silence of the lambs). De film kreeg drie Oscars oa. voor de kostumering. In verband met Koninginnedag de Jeugd extra verwend. Men alle voorstellingen van 1830 L9.00 uur op donderdag en vry- terecht voor 7,50. Ook ouderen len van deze speciale Konin- 'ginnedag reduktie genieten. Een keuze uit de nieuwe aan winsten van de studie-afdeling: Bal as kas. Arthur: Rekken strekken: stretching voor iedereen; over konditietraining Brillouet, Marc: Hitriders plus; over Amerikaanse en Britse pop musici uit de Jaren '50 en '60. Franssen. Pieten Haagsche bluf; het verhaal van Golden Earring Freriks, Philip: Neem nou Parijs; toeristische informatie. Houtzager, Fred: Aan den lijve; mimespel met kinderen in het ba sisonderwijs. Marchant, Garry: De Canada reis gids. Nils, Riccardo: Mariene; fotoboek over de filmster Mariene Dietrich. Rias-Bucher, Barbara.- Gezonder leven; vegetarisch eten. Tijdschriften: U weet toch dat we verschillende nieuwe leuke tijd schriften in onze kolleklie hebben die ook worden uitgeleend zoals bij voorbeeld: Tip (over lekker koken); Sport International (alle takken van sport): Anna (het 'echte' hand werken); Beter (over gezondheid): Fifty-fifty (voor als je meer vrye tyd krugt). De bibliotheek is gesloten op vrijdag 30 april, zaterdag 1 mei en woensdag 5 mei. De Soundmix-Playbackshow op zondag 2 mei a.s. is niet meer weg te denken uit de organisatie van de bekende Voorjaarsfeesten in Vier lingsbeek. Deze worden gehouden van donderdag 29 april t/m zondag 2 mei a.s. en georganiseerd door harmonie De Herleving uit Vier lingsbeek. De werkgroep heeft ook dit jaar weer alles in het werk gesteld om tot een absoluut hoogtepunt te ko men. Een 30-tal optredens zyn gep land zowel soundmix als playback. De artiesten zijn afkomstig uit Vier lingsbeek en omgeving Het Iykt er zelfs op dat deze Soundmix-Play backshow bekendheid begint te krijgen in het het hele land. Er ko men artiesten uit Amsterdam. Rot terdam, Tilburg Maastricht, Venlo en zelfs uit de provincie Zeeland. De werkgroep verwacht dan ook zeker dat het nivo van de voorgaan de jaren overtroffen zal worden. Er worden nummers ten gehore gebracht van de volgende artiesten, waar we de niet vernoemden niets te kort willen doen. Michael Jack son, Def Dame Dope, Toon Her mans, The Radios, Bette Midler, Doras, Julie Convington, Donna Summer, Sophia, Whitney Hous ton, Gloria Estefan, Tbm Jones, Ma ria McKee, Roxette, Manke Nelis, Cindi Lauper, Kinderen voor Kinde ren, Wilson Philips. The George Mitchell Minstrels, Ben Cramer en vele anderen. Iedereen is van harte welkom in het feestpavi(joen naby de kerk. in het centrum van Vierlingsbeek. De aanvang van de show is om half drie en de entree is gratis. Tbt ziens! Jera70 organiseert al bijna 25 jaar disco-avonden voor de jeugd uit de gehele regio. Om vroegere be zoekers nog een keer de kans te ge ven de sfeer van de discotheek waar voor velen het uitgaan is begonnen, te laten herbeleven organiseert Je- ra'70 een reünie discotheek. Tydens deze avond z(jn alle vroe gere bezoekers van 20 jaar en ouder van harte welkom om samen met vroegere medewerkers een sprong te nemen in het gezellige verleden. De muziek zal bestaan uit platen die minimaal vyf jaar oud zijn. Voor velen dus weer de kans om te genie ten van nostalgisch krakende sing les van b.v. Status Quo of lekker swingen op oude disco-toppers zon der elektronische poespas of hart- slagverhogend house-gedreun. Wy hopen dat we op deze avond veel oud-bezoekers mogen verwel komen. Heeft u nog leuke ideeën voor deze avond (b.v. het opvoeren van een sketch) of heeft u mis schien foto's die u ten toon wilt stel len, neem dan even kontakt op met Willy Janssen, tel. 04780-42021. Zoek maar vast naar die oude spijkerbroek, de ruitjesblouse en de jeans jas met buttons en maak je op voor de uitgaansavond van het jaar. Op zaterdag 1 mei organiseert Fknclub De Zwerver een gezellige dansavond in zaal In den Engel met orkest De Sunstreams. De avond begint om 2030 uur en is voor iedereen toegankelijk. Greep in kassa Vrijdagavond heeft een nog onbe kende man kans gezien in een on bewaakt ogenblik een greep in de kassa van een aan de Plataanstraat gelegen bedrijf te doen. Die greep leverde hem een bedrag van ƒ75,- op. De gedupeerde kon de politie een goed signalement van de dader geven. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen. R.E. Gabeler. T. Lankveld, 11. Schreven en J. Wittgen: 30 april: J. WITTGEN Langstraat 100, tel. 80082 1-2 mei: R GABELER Allegrostraat 43, tel. 82824 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver. G. van Loon. E. de Muinck Keizer. A. Coenen. F. Schmeetz. D. Vereauteren en J. de Vocht: 30 april: E. de MUINCK KEIZER Paterestraat 00, tel. 88800 1-2 mei: P. CORVER Kennedyplein 8, tel. 81393 Weekenddienst voor de patiënten van dr. Keyzer en dr. Van Dongen: 30 april: DR KEUZER Van Beurdenweg 10, Ysselsteyn tel. 04780-41777 1-2 mei: DR. Van DONGEN Past. Jeuekenstraat 0, America tel. 04704-1707 vrijdag 18.00 tot zendag 24.00 uur Vbor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data b(J de ge noemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tol 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKEN VEHVO ER Tel. 077-573757 ONGEVALLEN Tel. 00-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN 30 april: DE MONNIKSKAP Paterslaan 2, tel. 80140 1-2 mei: ST. 01)A Passage 1, tel. 81255 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 9.00 tot L3.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur Verder alleen voor spoedgevallen (ria het nachtluiKje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: G. VALLEN, tel. 80005 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENKUNTEK VENRAY E.M. Ruymbeek. J.M. van Winden, W.H.M. de Vbcht R.C. Goedegebuure en V. Geurts. Behandeling in het weekend vol gens telefonische afspraak E. RUYMBEEK Stationsweg 13, tel. 81330 DIEREN ARTSENPRAKTIJK W.H. Kremer, W.G.A.M. Loonen, G.W. Gelling en R. Eelderink. Behande ling kleine huisdieren zaterdag en zondag volgens afspraak W. KREMER Mgr. Nolensstraat 12, tel. 81000 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raay- makers, mevr. Van Eerten. mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren A. RA A Y MAKERS Horst, tel. 04709-0538 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 8 uur WEEKOIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de prektyk van mevr. Van Eerten en mevr. Tiggelo ven wordt vanaf maandag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door H. van EERTEN Jan Puelsweg 2a, Ysselsteyn, tel. 42110 Afspraken maken 's middags tussen 6 en 7 uur, tel. 82411 De maand mei wordt voor veel leerlingen van Jerusalem een maand vol 'minderschoolse aktivi- teiten', waarbij internaUonalise- ring een belangrijk thema vormt Op 1 mei vertrekt een 68-tal 4e klassers naar Rome en Florence. Bezoeken aan liet Vaticaan, Tivoli en Colosseum zijn slechts een paar van de vele bezienswaardigheden die worden bezocht. Terwijl de eindexamenkandida ten hun beste beentje voorzetten in het CE. vinden vanaf 15 mei. voor een aantal andere klassen de jaar lijkse 'aktiviteiten-dagen' plaats. En V3-klas gaat op bezoek in 'fójechie. Evenals vorig jaar staan een tweetal bezoeken aan gymnasia in Tumov en Neratorice op het programma, twee scholen waarmee sinds vorig jaar kontakten bestaan. Een uitge breide bezichiging van Praag is in het programma opgenomen. Leerlingen van 114 en V5 zullen tydens hun reis naar Engeland een dag doorbrengen op een Engelse middelbare school, waart)y ze zul len spreken met leraren en leerlin gen en hen ook sportief zullen ontmoeten. Deze groep zal verder London en Canterbury bezichtigen, the underground leren gebruiken, enz. Een andere groep gaat naar IV rijs, waarby ook Versailles en la De fense zullen worden bezocht De leerlingen die Duits in hun pakket hebben op V4 zullen in die dagen naar Keulen gaan en de leerlingen met geschiedenis bezoeken het oor logsmuseum in Overloon. De sportieve leerlingen hebben kunnen kiezen voor een zwaar pro gramma bergbeklimmen en ka noën in de Eifel of voor zeilen in Friesland, of voor een vlieginstrak- tie in Lelystad. Vbor de thuisblij vende brugklassers Is er in die dagen 'projektonderwijs' met als thema: het buitenland, vooral het nieuwe Europa. In mei zal er daarom niet minder, maar wel anders geleerd worden dan normaal op Jerusalem.

Peel en Maas | 1993 | | pagina 3