fV iT"TÖ211 Rekreatie met grote R CultuRooy zoekt vrienden... Het Schuttersveld helpt bejaarden aan onderdak Heel Venray smelt! 50 Eerste huizen 'Witte Vennen' staan in september Stichting organiseert festiviteiten rond opening pleinen 'T VENROJS LAEVE GETAEKEND want wie kan hier nog ijskoud onder blijven? OVERHEERLIJK VERS ROOMIJS MET WARME. KERSEN: ^75 natuurlijk bij: cafetaria careiaria JHoef< Patersstraat/Kruisstraat PEEL EN MAAS Donderdag 22 april Pagina 5 Afgelopen zaterdag liep half Oostrum uit om de voortgang op de Witte Vennen te bekijken, begin de ze week lichtte Ysselsteyner Harrie Maessen voor de pers een tipje van de sluier op over z'n rekreatiepro- jekt Oostrum krygt een park waar rust en exclusiviteit met hoofdlet ters worden geschreven en waar voornamelijk 'de gegoede midden klasse' gaat vertoeven. De eerste dertig woningen worden dit najaar geplaatst en daarmee heeft Venray ook de primeur van een nieuw Ne derlands produkt: het Mobiva- cbalet Een gebied van ongeveer 48 hec tare, met een waterplas van zo'n 20 ha. Als het projekt is afgerond is in totaal zo'n 3.QQO.OOO m2 zand weg- gehapt en getransporteerd. Onge veer tien procent daarvan is bestemd voor de aanleg van rijks weg 73. Op het terrein verrijzen de komende jaren in totaal 300 wonin gen. Verder komt er een camping voor 200 plaatsen, tennisbanen, sportvelden, een minigolfbaan en een speeltuin. Een totale investe ring van om en nabij de 50 mihoen gulden en op termijn werk biedend aan 40 tot 50 mensen. Zie daar in kengetallen de Witte Vennen, het solo-rekreatieprojekt van Ysselsteyner Harrie Maessen. Het eerste van de ondernemer die z'n oorspronkelijke werkterrein, de aannemerij van grondwerken, daarmee heeft verlegd. Maessen is enthousiast en overtuigd van het welslagen. Vanwege het marktseg ment waarin de Witte Vennen gaat opereren en vanwege de extra's, die een vakantiewoning in Oostrum bo ven de middelmaat moeten uit tillen. BELEGGING Met de Witte Vennen mikt Maes sen duidelijk op mensen die luxe en rust waarderen en daarvoor ook het geld kunnen neertellen. Bij voorbeeld (oudere) ondernemers en middenstanders. Mensen die hun leven lang hard hebben gewerkt, boven de winkel hebben gewoond en nu van hun rust willen genie ten. Een grote groep, volgens de Helmondse architect Ad Bloks, ver antwoordelijk voor het ontwerp van de woningen. 'Nederland telt meer dan twee miljoen mensen boven de 55 jaar en een flink percentage van hen heeft een inkomen van twee keer modaal'. Deze doelgroep zal zeker het fi nanciële aspekt van een gekochte vakantiewoning aanspreken. Maes sen wil namelijk verhuur van de woningen mogelijk maken, zelfs verplicht stellen. 'De koper van een vakantiewoning die bijvoorbeeld slechts twee maanden per jaar op het park is, kan de rest van de tijd z'n woning verhuren. Dat gebeurt via ons eigen verhuurkantoor. De eigenaar krijgt van ons een vaste garantiesom, afhankelijk van de tijd waarvoor het pand vrij *s voor verhuur. Op die manier is de koop van zo'n woning een investering', al dus Maessen. De Ysselsteyner heeft hiermee nog een tweede doel voor ogen. 'We willen geen drukte k la Center Pares, maar we willen het park wel een beetje levendig houden. Aan huisjes die driekwart van de tijd leegstaan hebben we niets. Dat werkt verpaupering in de hand. Met verhuur kun je dat voorkomen'. Verhuur van deze woningen en de huizen die niet zyn verkocht ge beurt via de reguliere reisorgani saties. MOBIEL Een extra troef van de Witte Ven nen noemt Harrie Maessen de Mobiva-chalets. Mobiva staat voor 'mobiel' en 'variabel'. Een vakantie woning op wielen, net zo transpor- Harry Maessen voor een van de bungalows, die straks op De Witte Vennen geplaatst zullen worden. tabel als een stacaravan, maar met het uiterlijk van een chalet. Mobiva is een projekt van het Astense cara- vanbedrijf Vinken en de Helmond- se architect Bloks, mede op initiatief van Maessen tot stand ge komen. 'Ik was bij Vinken voor een stacaravan voor mezelf en toen kwam de Witte Vennen ter sprake. Ik was op zoek naar geschikte wo ningen en Vinken wilde z'n markt verbreden', schetst de Ysselsteyner. Het resultaat zijn drie typen verplaatsbare massief houten bun galows, met twee slaapkamers, woonkamer/keuken, douche en ter ras. Ontworpen door architect Bloks met in het achterhoofd inter nationale regels ten aanzien van bouwvergunningen en de maten van een dieplader. Want de gedach ten van de ontwerpers en produ cent van Mobiva gaan verder dan 'de Witte Vennen'. 'De woningen hebben een oppervlak van onge veer 50 m2. wat het maximale in landen als België en Frankrijk is om een woning een vakantiehuis te mogen noemen. Ze bestaan uit twee afzonderlijke delen, waardoor transport mogelijk wordt', aldus ar chitect Bloks. De chalets staan dan ook op een verzinkt balkcnchassis, voorzien van vier wieletjes. Dat maakt ze voor de Nederlandse markt weder om interessant, want voor de Ne derlandse wet z(jn huizen op wieletjes geen huizen en dat bete kent géén bouwvergunning en géén onroerend goedbelasting! Het Astense caravan bed rijf denkt de woningen dan ook vooral te kun nen slyten aan kleinere campings Aan dit water zullen dit najaar de eerste bungalows geplaatst worden. en parken, ter vervanging of uit breiding van stacaravans. De markt vraagt de laatste Jaren namelijk meer en meer om wat luxere en meer permanente vakantiever blijven, De verplaatsbare chalets zijn In de Witte Vennen onderdeel van het totale aanbod. Langs de waterplas verrijzen 167 stenen bungalows, in de bossen in totaal ongeveer 130 houten chalets, deels verplaatsbaar, deels vast. Allemaal in diverse ty pen en uitvoeringen en op een ka vels vanaf 300 m2. Een Mobiva- chalet komt op rond de 80 mille, ex- lusief BTW. Daar komen de vergoe dingen voor nutsaansluitingen en dergelijke by. plus de huur voor de grond. In totaal kost een vakantie woning op de Witte Vennen mini maal zo'n 125.000 gulden. Wie is er bang van een groot leeg plein? Niet de stichting Cul tuRooy. Terwijl de aannemer de pleinen nog moet aankleden met bomen, banken en verlichting, wordt achter de schermen al druk gewerkt aan het openingsfeest, onder de voorlopige werktitel 'Pleinvrees'. CultuRooy neemt de organisatie van het spektakel op zich en wil van de opening een tweedaags feest voor iedereen in Venray maken. Daarbij spreekt de stichting alle Venraynaren aan voor een bijdrage. Onder het mot to 'Vele kleintjes maken een leeg plein mooi vol' Voor de opening van de gereno veerde pleinen is momenteel zo'n 20.000 gulden beschikbaar. Dat geld is afkomstig van de gemeente Venray en van hoofdaannemer Vis sers, die 15 mille schonk. De stich ting CultuRooy werd aangezocht om een aansprekend openings spektakel op poten te zetten. Cultu Rooy heeft in het recente verleden met de Straatfestivals en de mani festatie Akkoorden voor Afrika be wezen dit soort klussen aan te kunnen. Het bestuur van de stichting vindt echter dat de opening van de pleinen in het hart van Venray meer moet zijn dan een korte sym bolische handeling met een kwar tiertje vuurwerk. CultuRooy wil daarom de opening uitbouwen tot een tweedaags volksfeest. Ter finan ciering daarvan spreekt de stich ting dan ook 'het hele volk' aan. Het plein-openingsfeest mag, als het aan CultuRooy ligt, het begin zyn van een pleinfeestelyke traditie. 'We hadden natuurlijk het budget in enkele uren tijd 'cultureel ver antwoord' op kunnen maken', zegt voorzitter Jan Verheyen, 'maar we hebben gekozen voor een langer feest met gebruikmaking van beide pleinen. Zo krygje ook meteen een stukje funktionele invulling. Wat kan er allemaal op die pleinen'. PRETPAKKET Voor een dergelijk feest is het be drag dat aannemer en gemeente ter beschikking hebben natuurlijk niet voldoende. CultuRooy denkt aan het dubbele, 40.000 gulden dus. Om dat geld binnen te krijgen spreekt de stichting de hele bevol king aan onder het motto 'de cul tuur is van ons allemaal'. 'Je hoort zoveel over het centrum dat moet leven, Venray met z'n regiofunktie, ook op cultureel gebied. En van de andere kant krijgen we vaak te ho ren dat het zo jammer is dat een ak- tiviteit als het Straatfestival verdwenen is. Wij vinden als je van Venray iets wil maken, moetje het samen doen: overheid, bedrijfsle ven en de inwoners. Daarom spre ken we iedereen aan voor een bijdrage aan dit Venrayse feest', al dus de CultuRooy-voorzitter. Eén dezer dagen valt by ongeveer 700 Venrayse ondernemingen een brief in de bus, waarin CultuRooy vraagt om een bijdrage van ƒ25,- of meer. De brief is vergezeld van een. BON Ja, doe het plein maar 'n keertje vol! Ondergetekende ziet graag een plein, maar dan bij voorkeur vol met mensen. De stichting CultuRooy mag mij dan ook een acceptgi ro sturen, zodat ik mijn steentje aan het pleinfeest kan bijdragen. NAAM: STRAAT: POSTCODE: PLAATS:.v grappig bierviltje, voorzien van het opschrift 'Vele kleintjes maken een plein mooi vol'. Daarnaast is een aantal grotere bedrijven benaderd voor een meer substantiële bydrage. De derde doelgroep voor de stich ting zyn de inwoners van Venray zelf. 'Iedereen die gezelligheid en cultuur een warm hart toedraagt of klaagt dat er nooit iets te doen is in Venray krijgt nu de kans om zelf by te dragen aan de levendigheid van het centrum. Ieder kan geven wat hij of zij wil missen, het gaat ook om het gebaar. Maar degene die ƒ50,- of meer overmaakt kan reke nen op een Pleinfeestverrassings- pakket, met daarin in elk geval het exclusieve T-shirt dat we laten maken'. PLEINFAN De overige weldoeners, sponsors en gulle gevers staat een tweedaags feest te wachten op beide pleinen. Het accent ligt op een brede pro grammering. Op het Schouwburg plein komt een groot overdekt podium waar zaterdag en zondag bands optreden. Het Hensenius- plein krijgt meer het karakter van een familieplein met terrasjes en daartussenin optredens van allerlei artiesten. Kleinkunst, animatie, straattheater. Verrassend qua origi naliteit en niveau, zoals het publiek dat van CultuRooy mag verwachten. Voor de publiciteit omtrent de sponsorwervingsaktie rondom de 'pleinfeesten' heeft CultuRooy con- takt gezocht met 'Peel en Maas'. Be halve dat dit blad de Venrayse lezer regelmatig op de hoogte zal houden van de plannen en de vorderingen ruimt 'Peel en Maas' ook plaats in voor de publieksaktie van de stich ting. Middels een bon in de krant van deze week kunt u zich ook me teen opgeven als 'pleinfan' en daar door uw betrokkenheid b(j het culturele leven in Venray kenbaar maken. Weer vandalisme op fietscrossbaan Weer werden vernielingen aange richt op de fietscrossbaan aan het Vlakwater. Nu moesten zelfs de toi letpotten het ontgelden. Inbraken in woningen Ook het afgelopen weekend wer den weer verschillende woning inbraken gepleegd. Het juiste tijdstip van een inbraak in een wo ning aan de Bergweg kon niet wor den vastgesteld, omdat de bewoners tussen 5 en 10 april afwezig waren. Mogelijk hebben de inbrekers ge bruik gemaakt van een valse sleu tel. Ontvreemd werd een geldbe drag van ongeveer ƒ5.000,-. Bij een inbraak in een woning aan de Klaproos is de dader kenne lijk in zyn werk gestoord en bleef de schade beperkt tot een gefor ceerde achterdeur. Tijdens afwezigheid van de bewo ners was door het inslaan van een ruit van de voordeur toegang ver kregen tot een woning aan De Steeg in Merselo. Ontvreemd werden de kleurentelevisie, de videorekorder en de stereo-installatie met een to tale waarde van ƒ4.000,-. Door forcering van de achterdeur was toegang verkregen tot een wo ning aan de Pionierstraat in Yssel- steyn. Ontvreemd werd de draad loze telefoon ter waarde van 250,-. De bewoners hadden gerommel aan de achterdeur gehoord en toen ze waren gaan kyken bleek de in braak reeds te hebben plaatsgevon den. Kennelijk is de dader op de vlucht geslagen, toe hy hoorde dat er bewoners thuis waren. Inbraak in woning Bij thuiskomst ontdekte de bewo ners van een woning aan de Julia- nasingel dat er ongewenst bezoek was geweest Een ruit aan de achter zijde van de woning was vernield. De gehele woning bleek doorzocht te zijn, maar er was niets van waar de ontvreemd. Poging inbraak auto Een aan het Helmkruid wonende autobezitter kwam tot de ontdek king dat getracht was in te breken in zijn geparkeerde auto. Kennelijk is de dader in zyn werk gestoord en nu zit de eigenaar alleen met de braakschade. ^Waarom run jij 7 12 april was er 'Run-Bike-Run' Zondag 18 april jl. werd na de eu charistieviering op bejaardencen trum Het Schuttersveld bekend gemaakt, dat de opbrengst van de jaarkollekte 1992 wederom be stemd is voor de bejaarden van Di- vinolandia (Brazilië). Direkteur dhr. A. Hoogeveen overhandigde na mens de bewoners van Het Schut tersveld een cheque ter waarde van ƒ6.000,- aan mevr. M. Welschen, RFKFR voorzitter van de Stichting Venray Divinolandia, die dit projekt bege leidde. Mevr. Welschen sprak hiervoor, mede namens Jacqueline Eibers, haar dank uit. In totaal droegen de bejaarden van Het Schuttersveld ƒ13.000,- b(j aan de renovatie van het bejaarden huis in Divinolandia. Een belang rijk deel dus van de totale projekt- kosten ƒ41.000,-. Omgerekend betekent deze bydrage dat men de bejaarden letterlijk 'onder dak' ge bracht heeft. Een gebaar ook van so lidariteit en betrokkenheid, wat ondanks de grote afstand (Divino landia ligt 300 km van Belo Hori- zondte) heel duidelijk over komt by de mensen daar. Het fenomeen "be jaardentehuis' kent men namelijk niet in Brazilië en de overheid kent géén ouderenzorg. Veel ouderen le ven samen met een kind en klein kinderen, een voor allen nuttige samenlevingsvorm. Wanneer men echter kinderloos is, of de kinderen zyn, wat steeds vaker gebeurt, naar de grote steden getrokken om werk te zoeken, dan is de oudere mens in grote problemen. In Divinolandia's bejaardentehuis leven zeventien van zulke bqjaarden. die met elkaar een gezellige groep vormen, met grote zorg voor elkaar. Het oorspronkelijke bejaardente huis is in de vijftiger jaren gebouwd door de Nederlandse pater Hen driks, de heeroom van Jacqueline Eibers. Nadien schonk Memisa er een dependance bij, parallel aan dit eerste bouwwerk. Dit eerste gebouw was dringend aan een opknapbeurt toe, vocht en tocht hadden al het houtwerk ernstig aangetast. Ander half jaar geleden besloot de Stich ting Venray-Divinolandia dan ook om mee te werken aan het herstel ervan. Twaalf woonkamer-Zkeukenunits zyn inmiddels onderhanden geno men. de deuren en kozijnen die de PvdA-Venray schonk, zijn geplaatst Er zijn zes nieuwe doucheruimtes en zes wasbakken in een aparte ruimte, waar men de handwas kan doen. Rondom de gebouwen is de loopruimte verhard, evenals de gang tussen de woningen. Het nieu we dak heeft twee ryen lichtdoor- latende golfplaten boven de wasbakken. Dit vooij aar mochten de l»ejaar- den, tijdelijk ingekwartierd in het andere deel. weer hun woning be trekken. Men toonde zich buitenge woon dankbaar voor alles, wat voor hen gedaan is. Mevr. Welschen overhandigt aan een van de bejaarden een fotocolla ge van het bejaardenhuis in Divino landia.

Peel en Maas | 1993 | | pagina 5