Vroeger was pa een ouwe zak, nu is hij te links' Eenakterfestival in Oirlo Expressies van drie senioren AGENDA Peter Vereijken na ruim dertien jaar weg bij jeugdmaatschappelijke zorg Thema-avond Stichting Down's Syndroom' Moederdagontbijt op bed Solisten- en Ensemble concours 1993 Monument in Wajang?!? Opel Oldtimers in De Peel Harmonie-Orkest Noord-Limburg verzorgt 'Weens koffieconcert' Open middag ANBO Rockfestival in de Jera Gezinsfietstocht in Oostrum PEEL EN MAAS Bibliotheek nieuws 60 Jaar Banneux Notre Dame Vlooienmarkt in Den Hoender Zomerpostzegels: Een plus voor het Ouderenwerk Omroep Venray 3agina PEEL EN MAAS Donderdag 22 april - Pagina 3 per 1 mei heeft de stichting Kin deropvang een nieuwe direkteur. peter Vereijken verlaat per die da tum het maatschappelijk werk (RDI) en wordt de tweede direk teur bij de stichting. Vereyken heeft dan precies dertien en een half jaar gewerkt in de maat schappelijke zorgverlening. In de tyd dat Peter Vereyken als maatschappelijk werker, met name voor jongeren, aktief is geweest, heeft hy de ontwikkeling meege maakt van een wat alternatieve club die koos voor het individu naar een organisatie die meer oog heeft voor de positie van de jongere binnen het systeem van gezin en samenleving. "Iben ik in 1979 be gon by het toenmalige MASJ was dat een organisatie die zelf zoeken de was. We kozen zelf duidelijk voor de jongere en stonden daarom vaak op gespannen voet met zowel ouders als de meer gesettelde hulp verleners. MASJ was het Limburgse equivalent van de JAC's (Jongeren Advies Centra, red.) We hadden een irzelfunktie', zegt Vereyken. Hy schetst die periode met een paar voorbeelden. 'We wisten bij voorbeeld bij sociale zaken van de gemeente gedaan te krygen dat een 15-jarige jongere, die niet meer thuis wilde blijven, een zelfstandige bijstandsuitkering kon krygen'. Zelfstandig wonen voor jongeren was een veelgehoorde eis in die tyd. MASJ was begin jaren tachtig be trokken bij de enige krakersaktivi- teiten die Venray heeft gekend, de bezetting van het tegenwoordige In- teiVen College, destijds leegstaand het vertrek van het internaat. Andere projekten voor jongeren die vanuit het MASJ-pand aan de Hoenderstraat werden opgestart waren een kamerbemiddelingsbu reau, een eetgelegenheid voor jon geren - het huidige eethuisje Yellow en een wassalon voor jonge ren. Praktische initiatieven, geno men vanuit het standpunt dat jonge mensen het recht hebben om vroeg zelfstandig te kunnen leven. PA TE LINKS Van die filosofie kwam het jeugd- maatschappelijk werk eigenlijk al snel terug. MASJ maakte - na lange interne discussies - een ommezwaai in de richting van de samenleving. 'We waren in die tijd één van de eer ste organisaties die in het beleid niet langer uitgingen van puur het individu, maar kozen voor de bena dering van het kind in z'n omge ving. Het systeem waarin het gezin nu eenmaal een grote rol vervulde en vervult. Bovendien kozen we voor een opzet met minder, maar wel beter gekwalificeerd personeel'. De beleidskeuze van de Venrayse jeugdhulpverlening werd hen aan vankelijk door de collega's in den lande niet in dank afgenomen. In middels zyn hulpverleners al lang niet meer de 'advocaten van hun cliënt tegen het establishment'. Peter Vereyken Konstateert dat de scherpe tegenstellingen in de ja ren tachtig toch zijn verdwenen. 'Jongeren zetten zich veel minder af tegen him ouders dan een aantal jaren geleden. Ze zien het gezin meer als een noodzakelijk sociaal en economisch systeem. 'Natuur lijk ga ik niet op kamers wonen, want anders betaalt pa m'n studie beurs niet meer', zo wordt er ge dacht. Heel berekenend', zegt Vereyken. 'Vaalt zie je dat de oude rolpatronen Kompleet zyn omge draaid in één generatie. Vroeger was pa een ouwe zak, nu krygen we jongeren bij ons die hun ouders verwijten dat ze links zyn, te vaag en dat er in het gezin te weinig orde en tucht heerst', vervolgt met een onderdrukte glimlach. AFSTEMMING In de jaren tachtig heeft de maat schappelijke zorg zich ook ontwik keld onder invloed van de bezuini gingen by de overheid. Met minder mensen hetzelfde werk doen, meer begeleiden en stimuleren dat cliën ten hun problemen zelf oplossen. Deels vindt Vereijken die ontwikke ling een goede zaak. 'Vroeger was het 'Leg je probleem maar neer, we lossen het op'. Nu helpen we de cliënt om zelf z'n probleem op te lossen'. Behalve wellicht struktu- reel beter, werkt een dergelijke aan pak in elk geval efficiënter. Ter illustratie: waar eindjaren zeventig 23 maatschappelijk werkers mee bezig waren, regelt nu anderhalve beroepskracht alles. Daarmee is volgens Peter Verey ken wel het absolute minimum be reikt. 'De rek is eruit. Of er moet geld bij van de gemeenten, wat nie mand verwacht, of het maatschap pelijk werk moet prioriteiten gaan stellen. Kiezen voor bepaalde pro bleemgevallen, kiezen voor doel groepen. Misschien moet maat schappelijk werk zich wel niet meer met ouderenwerk of vrouwen zaken gaan bezighouden'. Vereyken pleit ervoor die beslis sing in overleg met andere zorgver leners te nemen. Er moet een afstemming plaatsvinden, zodat niet toevallig één bepaalde groep in eens van zorg verstoken blyft 'Op lokaal niveau moet een scherp uit gekristalliseerd hulpverleningsbe- leid komen. De gemeente zou daar een koördinerende rol in moeten hebben'. De organisaties RIM en RISC zijn overigens al bezig met on derzoek naar samenwerking. NEE ZEGGEN Of de maatschappelijke zorg daar mee voldoende wint blyft discuta bel. De vraag naar zorgverlening stygt nog steeds. Peter Vereyken er kent dat en heeft een nuchter ant woord: 'We moeten als maatschap pij en als hulpverleners ook gewoon accepteren dat er gevallen zijn die je eenvoudigweg niet kunt helpen. Dat is een illusie. Je kunt je beter concentreren op de mensen die je wel kunt helpen en dat opti maal doen. En dat is altyd nog zo'n 95% van de samenleving', besluit hy. Peter Vereijken neemt woens dag 28 april officieel afscheid van z'n werkgever RIM. By die gele genheid wordt vanaf 17.00 uur een receptie gehouden in De ClockerL "toneelvereniging Oirato heeft het voortouw genomen voor de organi satie van een eenakterfestival. Acht toneelverenigingen zullen as. zon- voor urenlang toneelplezier gaan zorgen. Op zondag 25 april a.s. zal het zo ver zijn. De acht gezelschappen zul len in De Ruif, tussen 1.00 en 17.00 uur eenakters brengen uit alle to neelvormen. Er wordt gewerkt met twee podia, waarby de aantekening dat er om en om op een podium wordt gewerkt. Heeft men geen belangsteUing voor een eenakter die op dat mo ment wordt gespeeld dan lean men ongestoord op een andere plek in De Ruif een konsumptie enz. nut tingen. Zaterdagmorgen 24 april a.s. orga niseert de kern Noord-Limburg van de Stichting Down's Syndroom (SDS) een bijeenkomst met als the ma kinder-fysiotherapie. Hiervoor hebben zy mevr. TeUen uitgenodigd. Zij is als kinder-fysio- therapeute werkzaam op het revali datiecentrum van het ziekenhuis in Venlo waar zy ook veel kinderen en baby's met Down's Syndroom heeft begeleid. De lezing, die om 10 uur begint, wordt gehouden in basisschool De Bongerd, Eikenlaan 1 in Venray. Nadere informatie en opgave voor deelname bij Fran ka en René Ste vens, tel. 04780-87889. Ook dit jaar biedt de jongeren serviceclub Rotaract u weer de mo gelijkheid om een ontbijt voor moe der te besteden, dat de Rotaract dan op moederdag, 9 mei a.s. thuisbe- L De opbrengst van deze aktie is bestemd voor de Mutsaersstieh- hng. Deze stichting gaat een me disch kinderdagverblijf opzetten voor kinderen die medische hulp nodig hebben. By gewone dagver blijven kunnen deze kinderen niet terecht. Bij het medisch dagverblijf hebben ze de faciliteiten om deze hinderen wél op te vangen. Rotaract Venray wil door middel van deze aktie dit initiatief steunen. De prys bedraagt voor een ontbijt ƒ17,50 en voor twee ontbijten ƒ30,-. \bor inlichtingen en besteUingem tel. 04781-36895 tussen 18.00 en 20.00 uur. Heeft u nog geen cadeau voor moederdag, verras uw vrouw, moe der of oma dan met een feestelijk ontbyt! Vanaf 10.30 uur kan men komen kyken en hopelijk genieten van de prestaties van de volgende amateur toneelverenigingen uit de ruime omgeving van Oirlo: Vlasbloem uit Oostrum; Crescendo uit Ysselsteyn; Tbvri uit Meterik; Setovera uit Seve- nuni; Vergeet me Niet uit Venlo; Poespas uit Hegelsom; De vrije spe lers uit America en uiteraard Oirato uit Oirlo. De toegang bedraagt ƒ5,- voor vol wassenen en ƒ2,- voor kinderen t/m 14 jaar. Op zaterdag 24 en zondag 25 april a.s. wordt in de Smelehof te Yssel steyn het Solisten- en Ensemble concours van de Venrayse Muziek- federatie gehouden. Het concours wordt georganiseerd door fanfare De Peelklank Ysselsteyn onder auspiciën van de Federatie van Mu ziekgezelschappen in de gemeente Venray. De deelnemers aan dit concours zyn de muzikanten van de by de Muziekfederatie aangesloten mu ziekverenigingen, alsmede leerlin gen van de Venrayse Muziekschool. De optredens zijn onderverdeeld in 4e, 3e, 2e, le afdeling, afdeling uitmuntendheid en afdeling ere. Een groot aantal van de optre dens wordt verzorgd door solisten, voorts zyn er diverse duo's, trio's, kwartetten en quintetten. De jurering is in handen van de bekende musicus Dirk Koster uit Deume. Dhr. Koster was jarenlang direkteur van de Muziekschool Deume en eveneens vele jaren diri gent van de bekende Koninklijke harmonie Deume. Gelet op het groot aantal deelne mers is de jurering een niet geringe opgave, echter de grote deskundig heid en ervaring van dhr. Koster is een garantie voor kwaliteit. Het Solisten- en Ensemblecon cours begint op beide dagen om 11.30 uur en eindigt omstreeks 22.00 uur. De entree bedraagt voor kinderen t/m 14 jaar ƒ1,- en voor be zoekers boven die leeftyd 2,50. Muziekliefhebbers en overige be langstellenden zyn op 24 en 25 april van harte welkom in gemeen schapshuis De Smelehof in Yssel steyn. Weer verwarmingsketel ontvreemd Mogelijk met gebruikmaking van een valse sleutel was toegang ver kregen tot een bij gereed zijnde wo ning aan de Vlies in het Veulen. Uit de woning werd op deskundige wy- ze de verwarmingsketel 'gesloopt'. Tevens werden er enkele gereed schappen ontvreemd. Zaterdag 24 april zal de Haagse band Monument het Watjang-rock- podium betreden.-' Deze driemans formatie maakt sinds 1990 de Haag se regio onveilig met hun muziek. De band is geïnspireerd door de new wave en doem-muziek uit het eind van de jaren zeventig en het begin van de jaren tachtig. On dersteund door bas, drumcompu ter, gitaar en keyboard wordt een repertoire gebracht wat uiteen loopt van sferische muziek tot wat ruigere rock en hiermee is de band dan ook een kameleon onder de Haagse bands. Naast de live-optre dens is men ook doorgegaan met opnames en dit resulteerde in een MC met 12 eigen nummers. Hier naast zijn nog twee live-cassettes opgenomen en zyn er DAT- opnames gemaakt. Een band die dit alles presteert is natuurlijk de moeite waard om eens in levende lijve beluisterd te worden. Deze mogelijkheid wordt daarom met genoegen geboden. Za terdagavond 24 april, vanaf 21.30 uur. Zaal open om 20.00 uur. De en tree is gratis. Op zondag 25 april a.s. zal de Oud Opel Club Nederland met onder steuning van GM-dealer garage Atebe in Venray vanuit Deume-Zeil- berg haar traditionele vooijaarsrit starten. Op het parkeerterrein bij gemeenschapshuis Den Draai in Zeilberg zullen zich rond 11.00 uur de eerse Opeis verzamelen, .de meesten zijn door hun eigenaar in perfekte staat gerestaureerd en een enkele zal zich nog in originele, maar uitstekende konditie bevin den. Trefpunt van alle oud Opel be zitters en belangstellenden is Het Tweespan aan de Blasiusstraat in Zeilberg. De Peellandrit zal rond 12.00 uur starten. De route loopt via Bakel en de omgeving van Milheeze en Rips naar Vneray, waar halverwege de rit een pauze by garage Atebe aan de Oude Oostrumseweg gehouden zal worden. Verdere plaatsen die daar na aangedaan worden zullen zijn America, Griendtsveen, Helena- veen en Liessel. De deelnemers worden rond 16.00 uur terugver wacht in de Zeilberg. Iedereen die belangstelling heeft in de Opel-historie of gewoon een verzameling mooie auto's wil zien is welkom op 25 april in Zeilberg of Venray. Het beste zyn de voertuigen te bezichtigen tussen 11.00 en 12.00 uur en tussen ca. 16.00 en 17.00 uur in de Zeilberg. In Venray zullen de voertuigen tussen onge veer 13.30 en 14.30 uur bij de Atebe geparkeerd staan. Schrijf deze da tum op de kalender, dan hoeft u al dat moois niet te missen! Verdere inlichtingen zijn te kry gen by Fred Smeuldcrs. tel. 04930- 10408. Ouderenwerk in museum In het Venrayse museum 't Freu- lekeshuus kunt u t/m 2 mei a.s. de tentoonstelling zien 'Expressies van 3 Senioren'. Van Harrie Cremers uit Groenin gen zyn houtsnijwerken te bewon deren. In zyn werk komt zijn grote belangstelling voor de regionale ge schiedenis tot uiting. Van hem kun nen we o.a. de Hertogentoren zien, behorend by het vroegere kasteel van Groeningen (zie foto). Harrie Cremers vormt een scha kel tussen verleden naar heden. In zyn werk toont hy ons een wereld, die velen van ons al bijna vergeten zijn. Een wereld, waar heiligen een belangrijke rol spelen. Harrie's heiligenbeelden zyn een tastbare herinnering aan die tyd. Menig heilige heeft Harrie in hout uitgebeeld. Je bemerkt een duidely- ke voorkeur voor de heilige Antoni- us Abt ofwel Sint Tunnis met het verke, de boerenheilige, die var kens moest beschermen tegen besmettelijke ziekten. De kracht en eenvoud van deze heilige probeert Harrie steeds opnieuw vorm te ge ven. In het telkens weer andere eindresultaat zie je zyn liefde voor het weerbarstige hout Tbt 2 mei a.s. is dit werk in 't Freulekeshuus. Eindstraat 8 te zien naast schilderyen van Henk Baltus- sen en potten en schalen van Joop Langeveld. Openingstijden: woensdag, zater dag en zondag van 14.00-17.00 uur. Groepen op afspraak, tel. 04780- 83880. Houtsnijwerk van Harrie Cremers, voorstelling: 'de Hertogentoren' in Groeningen. Eerste optreden in Venray! Het Harmonie-Orkest Noord-Lim burg verzorgt op zondagmorgen 25 april een uitvoering in de schouw burg De Beejekurf in Venray onder de naam 'Weens koffieconcert'. Teneinde in Venray meerbekend heid te geven aan de ANBO - Alge- ment Nederlandse Bond voor Ouderen - en zyn doelstellingen, worden in gebouw De Kemphaan. Kempweg, Venray, middagen geor ganiseerd, waar iedere 50-plusser bij een bakje koffie zich kan oriën teren over wat de ANBO beweegt Men kan dan tevens kennis maken met het bestuur en inzage nemen in de lektuur over de ANBO. Ook ziet u dan weer eens andere gezich ten en een bezoek aan deze midda gen is geheel vrijblijvend. U heeft echt niet de verplichting om lid te worden. De eerste open middag is op don derdag 29 april a.s., aanvang 14.00 uur. Volgende open middagen wor den in dit blad en in De Schakel aangekondigd. Op zondag 25 april vindt er in de Jera te Ysselsteyn een festival plaats dat in het teken staat van de wat ste vige muzieksoorten. Zo zal vanaf 16.00 uur de Venray se rockband Suffocate te bewonde ren zyn. De band. die hun karrière vorig jaar in de Jera begon, speelt covers van o.a. Metallica en Guns 'n Roses. Ze zullen ook enkele eigen nummers ten gehore brengen. Om 18.00 uur is het de beurt aan de Noordlimburgse hardrock/heavy metal formatie Wireless. Deze vier- mans formatie speelt zeker geen speed, trash e.d., maar lekkere ste vige strakke hardrock die afgewis seld wordt met een paar mooie ballads. Als afsluiter van het festival zul len De Sneeuwklokjes' het podium letterlijk en figuurlijk onveilig gaan maken. Het repertoire van deze band wordt omschreven als 'pret punk' en 'feest-core' Gekkere herrie dus met een dikke vette knipoog). De nummers die De Sneeuwklokjes ten gehore brengen beslaan vooral uit 'verbouwde' covers, maar ook hun eigen werk zal menig gehoor orgaan gaan aantasten. De zaal gaat open om 15.00 uur. De entree bedraagt 3,50. Kom op tyd want de laatste band begint om 20.00 uur precii Met een rijk en gevarieerd pro gramma van overwegend Weense muziek, meent het orkest borg te kunnen staan voor een uitvoering die gewaardeerd zal worden door een breed publiek. Op het program ma staan o.a. werken van Strauss. Ziehrer, Lehar en Morricone. Het Harmonie-Orkest, dat is opge richt in april 1991 en is samen gesteld uit ongeveer 50 muzikan ten, afkomstig uit geheel Noord- Limburg, staat onder leiding van dirigent Sjef Klinkers. Het is voor het orkest het eerste optreden in Venray. Muziekliefheb bers uit andere streken hebben echter al eerder kennis gemaakt met dit orkest Wy hopen met dit concert jong en oud een plezierige, maar vooral muzikale ochtend te bieden. De toe gang is gratis. Aanvang van het con cert is 1130 uur. Zondag 25 april a.s. wordt in Oostrum de eerste Gezinsfietstocht van TWC Oostrum voor dit jaar ver reden. De echte fietsliefhebber zal weUicht al de nodige kilometers ge fietst hebben. Voor de anderen is dit een mooie gelegenheid om weer eens op de fiets te stappen. Zoals be kend zijn de tochten uitermate ge schikt om er met het hele gezin op uit te trekken. U kunt tussen 10.00 en 1330 uur starten. Om 17.00 uur sluit de eind- konlrole. Vertrek en finish z(jn by café Van Dyk, Mgr. Hanssenstraat 29 te Oostrum. De routemakers hebben hun bes te beentje voorgezet om u langs rustige wegen te laten genieten van de natuur. De korte route gaat via de Spurkt, Smakt, Maashees naar Wanssum, alwaar de kontrolepost is gevestigd. De mensen van de 50 km-route komen via Overloon, Holthees, Maashees in Wanssum. Op het inmiddels bekende terrasje kunt u genieten van een bakje kof fie of fris met een lekkere koek. Ver volgens gaan de mensen van de 30 km-route via Meerlo, Klein Oirlo. Oirlo terug naar Oostrum. De lange route fietsers maken een lus via Blitterswijck en komen daarna ook In Meerlo waarna beide routes ge lijk opgaan. Beide tochten zyn geheel uit- Kcptjld. Voor de liefhebbers is er tegen kostprijs een leuke herinnering be schikbaar. 'n abonnement waard Een keuze uit de nieuwe aan winsten van de studie-afdeling. Amain. Kamal: De Koerden: alge meen overzicht van de Koerdische kwestie. Daeter. Ben: Hubcrtus Ernst: een bijzondere bisschop: leven, werk en opvattingen. Fischer. M.: Starten metWordPer fect 5.1 Nederlands. Morris. Lisa: Creatief spelen met ge handicapte kinderen. Simone. Nina: 1 put a speU on you; autobiografie van de Amerikaanse zangeres. Tbdd, Mark: Handboek voor de mili tary ruiter. Whiteley, R.: Klantgericht onderne men: van praten naar doen. Wilde, Stuart: Het leven is nooit be doeld een harde dobber te zijn; over levenskunst De bibliotheek is gesloten op: vrydag 30 april, zaterdag 1 mei en woensdag 5 mei. J. van Wanuum, Da Cuyperstraat 37 04784-2184 In dit jubileunyaar hopen we een zeer geslaagde bedevaart naar Ban neux te maken en wel op woensdag 5 mei a.s. Het programma is als volgt: 1030 uur Aankomst te Banneux; 11.00 uur Eucharistieviering: 12.00 uur Gezamenlijke Brabantse koffietafel: 14.00 uur Bidweg langs de bron met korte aanbidding in de Michaëlka- pel; 15.00 uur Lof met ziekenzege ning; 15.30 uur Koffie of thee met vlaai; 16.15 uur Vertrek uit Ban neux. Kosten all-in ƒ40.-. Opgave voor donderdag 22 april a,s. bij J. Debets, Bongerdstraat 2, 5931 NG Tegelen. Op zondag 25 april a.s. organi seert de Buurtvereniging St Jozef haar jaarlijkse vlooienmarkt Yhn 10.00 tot 14.00 uur kan men in wijkgebouw Den Hoender aan de Ursulastraat terecht om te kijken of er tussen alle spullen iets by zit dat U nog wel kunt gebruiken. Vernieling by school Er werden weer vernielingen aan gericht by de openbare school in Brukske. Nu waren houten palen uit de grond getrokken. \&naf dinsdag 20 april is de nieu we serie zomerpostzegels te koop. Het is een serie postzegels die ge woon te gebruiken is, maar waar voor u bovenop de gangbare fran- keerwaarde 50% bijslag betaalt. By deze 54e serie zomerpostze gels is de plus van de byslag een Plus voor het Ouderenwerk. Dat be tekent dat de totale opbrengst wordt besteed aan allerlei projek ten voor ouderen in Nederland. Dat geldt niet alleen voor dit jaar. Dat blijft in de toekomst ook zo. Zomer postzegels worden Ouderenpostze- gels. Omdat Ouderenwerk een belangrijk maatschappelijk knel punt is dat uw extra steun hard no dig heeft! Door Ouderenwerk te steunen maken we het leven van ouderen wat aangenamer, makkelijker en plezieriger. Eén van de dingen waar ouderen bijzonder aan hechten is het zo lang mogelijk zelfstandig kunnen bleven wonen. "Zelfstandig wonen voor Ouderen' is het specia le thema van de zomerpostzegels voor 1993. Hieraan wordt binnen het ouderenwerk extra aandacht besteed. Belang voor de direkte omgeving Naast de zomerpostzegels is er ook een ruim assortiment fraaie wenskaarten te koop. Een derde deel van de opbrengst uit de ver koop hiervan mag de plaatselijke afdeling van het Fonds Zomerpost zegels besteden aan een zelf te be palen projekt voor ouderen uit de eigen regio. Hierdoor steunt de ko per van de wenskaarten dus projek ten en initiatieven die de leef omstandigheden van ouderen in de direkte Venrayse omgeving verbete ren. Uw suggesties in dit verband kunt u kwyt bij: mevr. J. Meesters, De Aldenweg 6, 5801 HG Venray, tel. 04780-81704. De zomerpostzegelstouderenpost- zegels en de wenskaarten zyn vanaf dinsdag 20 t/m maandag 26 april te koop by de speciale verkoopstand in het postkantoor. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen. R.E. Gabeler. T. Lankveld. H. Schraven en J. Wittgen: T. LANKVELD Langstraat 100. tel. 83558 Weekenddienst voor de patiënten van I'. Corver. G. van Loon. E. de Muinck Keizer. A. Coenen. F. Schmeetz. D. Vercauteren en J. de Ybcht: J. de VOCHT Henseniusstraat 13a, tel. 81878 Weekenddienst voor de patiënten van dr. Keijzer en dr. Van Dongen: DU. KEUZEK Van Beurdenweg 10, Ysselsteyn tel. 04780-41777 vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data by de ge noemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZJEKENVERVOEK Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Ttel. 00-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE MONNIKSKAP Pater*!aan 2, tel. 80140 van vrijdagavond 18.00 uur tol vol gende week vrydag Openstelling: zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikjr) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: H. JAN88EN Jr., tel. 87273 WEEKENDDIENST DIEREN ARISEN D1E REN K LI NI EK VENRAY E.M. Ruymbeek. J.M. van Winden. WEE de Vocht. R.G Goedegebuure en V. Geurts. Behandeling in het weekend vol gens telefonische afspraak V. GEURTS Stationsweg 13, tel. 81336 DIEREN ARTSENPRAKTIJK W.H. Kremer. W.G.A.M. Loonen. G.W. Gelling en R. Eelderink. Behande ling kleine huisdieren zaterdag en zondag volgens afspraak R. EELDERINK Moleneind 13, Meerlo, tel. 04789-2820 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raaymakers. mevr. Van Eerten. mevr. Tiggeloven en mevr. Ver- maze ren H. van EERTEN Jan Foelsweg 2a, Ysselsteyn, tel. 42116 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 8 uur WEEKD1EN8T VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten en mevr. Tiggeloven wordt vanaf maandag 8 uur tot vrydag 12 uur waarge nomen door T. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 82411 Afspraken maken 's middags tus sen 6 en 7 uur. tel. 42116 Programma van Omroep Venray op de FM 90.2 en via de kabel op de FM 102.6 Mhz met op: Zaterdag 24 april: 12.00-13.00u: Evenementenka lender. 13.00-14.00u: Muziekprogramma. 19.00-20.00u: Stopwatch - Sport Zondag 25 april: ll.00-13.00u: Verzoekplatenpro- gramma, tel. 12362. 13.00-14.00u: Jo-Jo's Timemachine. 14.00-15.00u: Muziekprogramma. 15.00-16.00u: De denderende groe ven van Paul Verhoeven. 16.00-18.00u: Sport op zondag; uit slagen en informatie. 18.00-19.00u: Jongerenprogramma Yovel. Maandag 26 april: 13.00-14.00u: Muziekprogramma. 19.00-21.00u: Peelgrass Country- muziek. Dinsdag 27 april: 13.00-14.00u: Muziekprogramma. 19.00-20.00u: Muziekprogramma. Woensdag 28 april: 13.00-14.00u: Muziekprogramma. 19.00-21.00u: Verzoekplatenpro- gnunma met o.a. het "Venrays kwar tiertje'. tel. 04780-27269. 21.00-22.00u: Muzikaal thema programma. Donderdag 29 april: 13.00-14.00u: Muziekprogramma. 19.00-20.00u: Muziekprogramma. Vrijdag 30 april: 13.00-14.Ü0u: Muziekprogramma. 19.00-20.00u: Muziekprogramma. Indien voorhanden zendt Radio Venray elke dag om 1930 uur regio naal nieuws uit Voor informatie: tel. 04780-82763. Inbraak in personenauto Een inwoner van Veulen kwam b(j terugkeer b(j zijn auto. op de parkeerplaats tussen de Grote Kerk en het gemeentehuis, tot de ontdek king dat een zijruit was ingeslagen. Uit de auto werden de radiocassct- tespeler en twaalf cassettcban<ijcs ontvreemd.

Peel en Maas | 1993 | | pagina 3